Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Chiny oceniły szanse NATO na „zajęcie” Kaliningradu

Posted by Marucha w dniu 2019-11-10 (Niedziela)

W przypadku konfliktu zbrojnego między NATO i Rosją w regionie bałtyckim siły sojuszu zajmą obwód kaliningradzki w ciągu dwóch dób – twierdzą autorzy artykułu, opublikowanego na chińskim portalu Sohu.

Rosja jako kroki odwetowe w ciągu pięciu dni zaatakuje od pięciu do ośmiu europejskich stolic (jakie dokładnie, nie podano), co automatycznie zwiększy rozmiary konfliktu z regionalnego do globalnego – pisze autor materiału.

Wcześniej starszy pracownik naukowy amerykańskiej Jamestown Foundation Richard Hooker napisał w swoim raporcie, że agresja wojskowa Rosji przeciwko państwom bałtyckim będzie kosztować ją „obwód kaliningradzki”.

Hooker nie nazwał jednocześnie konkretnej przyczyny, która mogłaby wywołać konflikt i wysunął teorię, że Moskwa ma rzekomo plany na ten region.

Gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow porównał wykład Amerykanina do „bulwarowej literatury fantastycznej”. Jak podkreślił, „nie ma już sił komentować amerykańskich głupot”.

Zdaniem deputowanego Dumy Państwowej Aleksandra Szerina, była to po prostu wrzutka informacyjna, aby uzasadnić zwiększenie budżetu obronnego Sojuszu Północnoatlantyckiego.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 13 to “Chiny oceniły szanse NATO na „zajęcie” Kaliningradu”

 1. Sarmata said

  Nie „Chiny oceniły szanse NATO na „zajęcie” Kaliningradu” tylko autorzy artykułu, opublikowanego na chińskim portalu Sohu.
  Jakiś ichniejszy Jacek Bartosik.

  Słusznie.
  Admin

 2. Anucha said

  Gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow porównał wykład Amerykanina do „bulwarowej literatury fantastycznej”. Jak podkreślił, „nie ma już sił komentować amerykańskich głupot”.

  To jest nowa broń taktyczna pejsów.
  Powalić z nóg Rosjan swoją głupotą i kosmicznym łgarstwem

 3. Olo said

  Wrzutka informacyjna nie tylko uzasadniająca zwiększenie budżetu NATO, ale także podpuszczająca zidiociałe goownopolactwo do wzięcia udziału w anglo-syjonistycznej agresji na Kaliningrad.

 4. Mietas said

  Ad,Anucha,dobrze napisane, z głupotą nie wygrasz, głupotę trzeba ignorować, po to by zachować trzeźwość umysłu, to co ta banda jankeskich Idiotów wyprawia, to nic innego jak totalna niemoc w stosunku do Rosji, przegrywają wszystko,co mogą przegrać, kompromitują się na każdym kroku, to już nawet nie jest śmieszne, to jest tragiczne.

 5. Mietas said

  Jeszcze jedno, jak tak bardzo chcą walczyć z Rosją, to niech posłuchają, jak Rosja szykuje się do boju.
  Wszystkie ich Adele i Agilery,wysiadają na starcie.
  Tak idzie do boju rosyjska katiusza!!!

 6. Anucha said

  Przedruk
  Coś w tym jest.

  1. Ameryka popełnia samobójstwo z premedytacją przez ostatnie 30 lat.
  2. W USA nie ma mądrych ekonomistów zdolnych spenetrować proste zależności rynkowe i taryfowe w handlu zagranicznym
  3. Politycy i politolodzy po Yale, Harwardzie i Stanfordzie nie zdawali sobie sprawy do czego prowadzi wspólpraca ekonomiczna z wrogimi ponoć Chinami.
  4. Doktryna o niedopuszczaniu do powstania konkurencyjnych mocarstw lub potęg gospodarczych gdzieś się w Białym Domu, Na Kapitolu i w Pentagonie zawieruszyła.
  5. Politycy w USA, Rosji i Chinach prowadzą politykę niezależną od woli grandziarzy finansowych.
  6. Cud gospodarczy w Chinach odbył się za pomocą chińskich bogów.
  7. Rosja prężnie się rozwija gdyż ichniejsi naukowcy opuszczający Uniwersytet Łononosowa w wykształceniu biją w głowę absolwentów podupadających uniwersytetów amerykańskich.

 7. Abc said

  Toż to jakieś beknięcie po siódmym piwie – aż dziw, że chińska cenzura przepuściła coś takiego.

 8. revers said

  rownie dobrze mozna powiedziec NATO puscilo baaka, i wyszlo na zzadko lub babcia Merkel z van layne, Krampowaa wrozyla na dwoje wlos dzielila lub z fussow kawy. Juz raz NATO zdobylo Krym na Donaldzie Ducku, po czym cala zaloga okretu zwolnila sie z pracy lub poszla na chorobowe

  Przeciez Kalingrad to tez flota baltycka, okrety podwodne klasy warszawianki ktore mogaa wystrzelic kolibry z zasiegiem ok 2 tys km, jak cos silniejszego w glowicach jaadrowych na miejscu. Rosja po NATO-skich zapewnieniach nie rozszerzenia NATO na wschod z 1994 roku, juz zadne nowe INF, lub kolejna akcje dyplomacji zachodniej rozbroj sie atomowoo jednostroninie nie podpisze, i nie ma podstaw podpisania, gdy nawet stan atomowy Izraela nie jest znany lub bazy Ramstaein i szkolonych zalog NATO od 2015 roku w uzzyciu nowych bomb jaadrowych w tym niemieckiej Lufttwave.

 9. Birton said

  różne warianty awantur chcą realizować daleko od swoich granic Żydowskie Szatany Zjednoczone, miedzy innymi i taki, aby podbić ( zdobyć) Okręg Kaliningradzki wojskami Polskiej Żydowskiej Republiki Bananowej:
  https://sputniknews.com/military/201910271077161840-us-think-tank-proposes-using-polish-forces-to-seize-russias-kaliningrad/
  o tym już sobie pewnie Żydowie z warszawki porozmawiali z Żydami usraelskimi

 10. gnago said

  Ewidentnie czas na polskie gwarancje dla Rosji, że z polskiego terytorium nie wyjdzie atak na jej terytorium. To postawiło do pionu i zamknęło mordy temu światowemu grandziarstwu, co uparło się widzieć u nas początek III wojny

  Polskie gwarancje, czy jakiekolwiek inne zapewnienia, nie znaczą NIC, ponieważ Polska jest rządzona przez obcych.
  Admin

 11. gnago said

  A co do 5 to stanowczo wolę Peliagieję

 12. Piotr B. said

  Ten artykul jest dowodem na to ze zwieksza sie wydatki na” stara bron”t.z. OBSRYWANIE…Pejsy widza co sie dzieje z ich zasrancem izraelem.Ze Iran i sasiedzi zaoraja go w najbilzszym czasie.Wrzeszy na cale gardlo w kierunku Syberii.Wyje do tamtych bogactw naturalnych ktore we lbie im maca od kilkuset lat,a po upadku ZSRR i usadzeniu na stolcu Jelcyna, juz slinili sie juz z radosci.I co?
  I gawno.

 13. Rafal Cz. said

  Ad 11
  Swietna aranzacja i wykonanie.

Sorry, the comment form is closed at this time.