Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (53 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  revers o Wolne tematy (53 – …
  kot targalskiego o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Marsz Niepodległości ciągle uwiera władzę

Posted by Marucha w dniu 2019-11-10 (Niedziela)

PIS to zwykła, wielokrotnie rejestrowana prostytutka, która w żywe oczy wypiera się swego zawodu i bezczelnie twierdzi, iż nikt z nią nie może iść w zawody, jeśli chodzi o cnotę.
Nigdy nie zrozumiem poziomu skretynienia Polaków, którzy partię tę uważają za narodowo-katolicką.
Admin

Rzeczą skandaliczną jest, to że służby specjalne kontrolowane przez PiS nasyłają na organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości swoich agentów.

Prawo i Sprawiedliwość podkreśla, że jest ugrupowaniem patriotycznym, że Dmowski dla nich Piłsudczyków jest tak samo ważny jak Piłsudski. Wydawać by się więc mogło, że inicjatywa Marszu Niepodległości, zasługuje jeśli nie na poparcie to przynajmniej na neutralną życzliwość. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna.

Pierwsze lata funkcjonowania Marszu Niepodległości przypadały na rządy Platformy Obywatelskiej, która bezpardonowo zwalczała tę inicjatywę. Niechęć wobec Marszu ze strony Platformy brała się z nieukrywanej skrajnej niechęci uczestników Marszu do osoby Donalda Tuska, ale również opinii uczestników na temat rządów tej formacji.

Marsz w pierwszych latach był wyjątkowo mocno reprezentowany przez środowiska kibicowskie z całej Polski, której na dzień Święta Niepodległości zawieszały wzajemne animozje czy wręcz kibicowskie wojny. Popularnym stało się hasło: Donald matole twój rząd obalą kibole!

To co wydawało się zabawnym hasłem uderzającym prominentnego, proniemieckiego, liberalnego polityka stało się faktem. Nim jednak kibice dołożyli swoje 5 groszy do obalenia Tuska, Marsz po drodze doświadczał brutalnego traktowania ze strony platformerskich rządów. Były więc prowokacje, nachodzenie liderów środowisk narodowych przed Marszem przez policję i służby specjalne, były autobusy jadące na Marsz i wielokrotnie zatrzymywane tak, żeby nie zdążyły dojechać na marsz, byli policyjni prowokatorzy zachęcający ludzi do atakowania policji żeby mieć podkładkę do użycia siły. Używano gazu łzawiącego i granatów hukowych.

Sam choć nie atakowałem ani policji, ani nikogo innego odczułem skutki użycia gazu, a obok mnie spadła wiązka granatów hukowych przez co straciłem słuch na kilka minut. Policjanci posiadali przy sobie broń palną choć na tego typu wydarzeniach mają zakaz jej używania, bito w sposób niedozwolonych uczestników Marszu.

Przy ostatnim Marszu za rządów Platformy partia ta rzuciła do walki z manifestantami nawet oddziały specjalne policji i żandarmerii wojskowej. Policyjni i wojskowi komandosi wyposażeni w pałki teleskopowe sprowokowali Marsz na Rondzie Waszyngtona doprowadzając do zamieszek na skutek oburzenia manifestantów. Wśród ofiar aparatu opresji władzy znalazły się się kobiety, dzieci i osoby na wózkach inwalidzkich.

Pozwalano organizacjom anarchistycznym i lewackim na atakowanie Marszu, w tym również w oparciu o wsparcie które przyjechało z Niemiec. Podpalono budkę pod ambasadą rosyjską i pozwolono na podpalenie wozu transmisyjnego znienawidzonego TVNu, aby mieć następnie pretekst do użycia siły i rozwiązania Marszu. Słowem demokratyczne i liberalne władze zrobiły powtórkę społeczeństwu z okresu rządów władz PRLowskich stosując te same metody.

Tak jak napisałem we wstępie wydawało się, że rządy PiSu ukrócą proces niszczenia i walki z Marszem. I rzeczywiście prowokacje wobec marszu ustały, już pierwszy Marsz pod rządami PiSu pokazał, że jeśli tylko policja i służby specjalne nie prowokują uczestników marszu, nie dochodzi do starć w jego trakcie.

Brak pałowania uczestników Marszu ze strony policji nie zmienia jednak faktu, że Marsz Niepodległości, a ściślej jego idea i proweniencja organizatorów są mocno nie na rękę PiSowi. Narodowcy jako organizatorzy Marszu sami z siebie są solą w oku PiS zarówno do strony ideologicznej, jak i tego, że w pewnym stopniu stanowią polityczne zagrożenie dla partii rządzącej.

Już sam fakt, znalezienia się narodowców w nowej kadencji Sejmu napsuł sporo krwi PiSowi, bo gdyby nie wejście Konfederacji do Sejmu ich sytuacja w Sejmie byłaby dużo lepsza. Naczelnik z Żoliborza oficjalnie nie może atakować Marszu ponieważ biorą w nim również udział ludzie popierający PiS oraz ludzie idący z hasłami, które przynajmniej oficjalnie popiera PiS.

Drugi kierunek na którym, narodowcy są dla PiSu problemem to kwestia roszczeń żydowskich. Środowiska narodowe zaangażowały się w uświadamianie społeczeństwa co go za moment czeka, w jaki sposób zostanie ograbione na rzecz zaspokojenia roszczeń żydowskich. Tematu tego boi się jak diabeł święconej wody PiSowska koteria ponieważ nie jest tajemnicą poliszynela, że PiS reprezentuje interesy Izraela i środowisk żydowskich w USA bardzo mocno, tworząc z Polski jedno z najbardziej prożydowskich i proizraelskich państw w Europie. I gdyby ta skrajna sympatia do Izraela i Żydów była w interesie Polski i Polaków, to oczywiście należałoby się cieszyć, ale wiadomo, że nie taki jest cel tej jednostronnie polskiej „miłości”.

PiS nasyła agentów ABW i policji na domy organizatorów i liderów środowisk narodowych wypytując ich o planowane hasła na Marszu i liczbę uczestników w trosce oto, żeby na Marszu nie pojawiły się transparenty i hasła, które zostaną potraktowane jako rzekomy antysemityzm. Takie naloty mają pozwolić zorientować się służbom w tym jaka będzie rzeczywistość oraz zniechęcić uczestników Marszu do prezentowania niewygodnych dla władzy haseł.

Służby chcą pokazać liderom środowisk narodowych, że mają ich pod kontrolą i żeby nie liczyli na anonimowość w swoim postępowaniu. Przy okazji jest szansa na napiętnowanie przez rodzinę i sąsiadów takich ludzi, no bo przecież skoro kogoś odwiedzają służby czy policja, to nie jest z nim wszystko w porządku. Jest szansa na rodzinny i społeczny ostracyzm, który może ograniczyć zapał do działania, taki jest cel tych wizyt policji przed kolejnym Marszem.

Jak więc widać bez względu na to czy rządzi krajem PO czy PiS narodowcy ze swoimi przekonaniami i poglądami mogą liczyć na szczególną opiekę i zainteresowanie służb specjalnych i policji.

https://prawy.pl/

Komentarzy 38 to “Marsz Niepodległości ciągle uwiera władzę”

 1. Sarmata said

  Na PiS głosowali patriotyczni idioci i nieroby a na PO głosowali UBeccy idioci, zboczeńcy, dziewuchy i złodzieje.
  Na Konfederację głosowała wszelaka ELITA NARODU POLSKIEGO.

 2. JW said

  Nie ma nic dziwnego w tym, że pisuarom wadzi Marsz. W końcu jest to klika reprezentująca interesy obce, czyli amerykańsko-żydowskie, podobnie jak PO reprezentuje interesy niemiecko-żydowskie. Zatem będzie zwalczała wszelkie inicjatywy środowisk, którym rzeczywiście zależy na dobru Polski. Oczywiście nic nie wynika z faktu, że choćby 100 tys. luda zbierze się i przejdzie przez część miasta, skoro następnego dnia większość z nich nie będzie pamiętała, że w ogóle brała udział w tym marszu, ale przekaz pójdzie w świat, media (((zagraniczne))) poinformują o podnoszeniu głowę przez typowy polski faszyzm, a to przecież obciach dla kliki. Poza tym zgodnie z tym, co mówi Michalkiewicz, celem Kartofla jest stworzenie dla siebie monopolu na prawicy (lub raczej na tym, co za nią uchodzi), więc jeżeli nie może kontrolować środowisk narodowych, to musi je zniszczyć. Wszystko układa się w logiczną całość.

 3. NICK said

  Państwo drodzy a ubodzy.
  Marsz to jest Hymn „polski”.
  Wyżywanie za kasę.
  BEZ odpowiedzialności.
  Bez-skuteczny.

  MEGA TEATR.

 4. PISKORZ said

  re 1 …no i i na PO..prawie wszyscy kiblujący za kratami.!

 5. Piskorz said

  re 2 więc jeżeli nie może kontrolować środowisk narodowych, to musi je zniszczyć”…LUB JAK POWIEDZIAŁ…ktoś z b. bliskiego otoczenia Duplakur..robiliśmy wszystko co możliwe, aby takie narodowe środowiska sensu stricto …nie powstały!

 6. bryś said

  „jedno z najbardziej prożydowskich i proizraelskich państw w Europie” – z kim konkurujemy w Europie?

 7. Gryf said

  W tamtym roku na Marszu Narodowym odbyła się piękna hucpa.
  Organizatorzy uzyskali pozwolenie na Marsz.
  Na dwa dni przed Marszem, izraelska namiestnik Warszawy czyli HGW (bardzo fajny skrót), zabroniła marszu ,,Nazistów”
  Narodowcy i tak by poszli.
  Ale na to wszystko żydowski reprezentant Polski (Juda), stwierdził, że zorganizuje własny marsz…
  Oczywiście przed Marszem Judy, nie mógł iść żaden inny (względy bezpieczeństwa).
  Marsz Narodowy miał wystartować jak co roku o 14-ej.
  Marsz Judy o 15-ej. Oczywiście z tego samego miejsca i tą samą trasą.
  Oddziały ZOMO pilnowały, aby nawet mysz się nie prześlizgnęła przed Judą. Oczywiście do oddziałów ZOMO skierowano wszystkich strajkujących parę dni wcześniej policjantów, przekupując ich kwotą 1000zł. za ten dzień…
  Juda wystartował o 15-ej blokując cały marsz o 14-ej. Pomachał flagą do kamer, uśmiechnął się szelmowsko- (żydowsko), po czym już bez kamer przejechał się całą trasą autobusem, a za nim maszerowały cztery kompanie ochrony w polskich mundurach, oczywiście przy patriotycznej muzyce z nagłośnienia. Wszystkie podejścia a nawet rzekę pod mostem obstawiało ZOMO. Wojsko Polskie czuwało w Rosomakach. Najbliższa baza sprzętu do pacyfikacji to było Muzeum Wojska Polskiego. Oczywiście obstawiona była cała ,,stolyca”.
  A koordynatorzy Marszu zamiast zablokować wymarsz o jeszcze jedną godzinę, puścili cały przemarsz tuż za Judą. W ten sposób Izraelski Reprezentant (namiestnikiem na kraj jest ostatni z bliźniaków ), poprowadził 300000 Polaków za sobą jak stado baranów.
  I to się nazywa Hucpa 😉
  W tym roku Marsz w ,,stolycy” sobie odpuszczam…
  Film jest niepubliczny, ale posiadacze linka mogą sobie obejrzeć …

 8. Olo said

  Żydo-banderowski okupacyjny reżim dobrej zmiany już zaczął organizować prowokacje mające na celu utrudnianie Marszu, w tym wprowadzanie atmosfery strachu i groźby zamachów terrorystycznych (wykorzystując w tym celu sprawę zamordowanego w więzieniu Brunona Kwietnia), oraz, co za tym idzie pretekstem, wyprowadzanie na ulice pisowskiego zomo:

  https://wawalove.wp.pl/akcja-agencji-bezpieczenstwa-wewnetrznego-we-wlochach-na-miejscu-sa-pirotechnicy-6444643117409921a

 9. baca said

  tak zwany „marsz niepodległości” powinno się pisać w cudzysłowie bo oni z żydami na czele nie maszerują po niepodległość ale po żydowskiego boga… smutne to ale przecież prawdziwe…

 10. Czaruś said

  ad. 1/ Te ELITY znów dały się nabrać, głosując na Konfederację. Przekonacie się!

 11. Olo said

  Re. 10

  Za dużo było już w Polsce przeciwników żydo-banderowskiej dobrej zmiany (podobno kartofel boi się jeździć po Warszawie) oraz żydowskiego rozboju na Polakach w ramach 447, więc sprytne chazary wpuściły Polaków w nowy kanał. Skanalizowały ich w szambie o nazwie Konfederacja. Taka prawda Panie Czaruś…

 12. Gryf said

  Nie bardzo rozumiem co macie do Konfederacji ?
  W ostatnich dniach działaczy Konfederacji nachodziła Policja, dopytując się o hasła i dane na temat Marszu. Cały czas inwigilacja…
  Zadałem sobie odrobinę trudu i prześledziłem głosowania byłego już sejmu. Jedynie poseł Winnicki był przeciwko antypolskim a prożydowskim ustawom. Jedynie on zadawał niewygodne pytania z mównicy sejmowej.
  A pseudo patriota czyli poseł Jakubiak, jak najbardziej przyklepywał żydowskie uchwały. A ryj ma pełen patriotycznych frazesów.
  Co wy chcecie od Konfederacji ? To jest zaledwie 11 posłów…

 13. Zerohero said

  Winnicki jest jeszcze OK, ale np. Bosak to chłopak ewidentnie nauczony jak deklamować gładkie słowa, poza tym kiedyś palnął, że RN może dogadać się z banderowcami ale nie z Rosjanami. Mówił to, a obok niego siedział Dawid Wildstein (Żyd aktywnie działajacy w podpalaniu Ukriany). Po fali oburzenia Bosak przycichł trochę z tymi sympatiami banderowskimi.

  Jak mówił Orwell. Raz k, zawsze k.

  Pana Jabłonowskiego nie chce kanalia mieć nawet w polu widzenia, ale będzie współpracował z banderowcami, z Wildsteinami itp. Ja pierniczę 🙂 . Jak się człowiek chwilę zastanowi nad hucpą niektórych Żydów z RN to przeciera oczy ze zdumienia. Poza tym Bosak jest coś za długo bez dziewczyny. Nie moja sprawa, ale gdyby naczelny krytyk LGBT okazał się krypto gejem (gejem może być), toż to wtedy masakra.

  Co nie zmienia faktu, że w RN trafiają się też i Polacy. np.

  i lepiej już by wchodził RN niż Biedroń i PIS.

 14. PISKORZ said

  re 7 TAK BYŁO, BYŁEM I WIDZIAŁEM..!!

 15. Yah said

  Ogromną naiwnością, jeśli nie głupotą jest wiara , że Konfederacja coś może, coś zmieni. Oczywiście to teatr, a Polacy i nachodzenie przez policję to tylko elementy spektaklu. No cóż, niektórzy maja nadzieje, a ta umiera jako ostatnia ….

  Pytanie czy ci Polacy są naiwni czy świadomi tego w czym uczestniczą.
  Polak nie ma rządzić i myśleć tylko zap..ć za grosze, ewentualnie za więcej, ale tylko pd warunkiem posiadania żony z Orawy

 16. PISKORZ said

  re 12 W ostatnich dniach działaczy Konfederacji nachodziła Policja, dopytując się o hasła i dane na temat Marszu. Cały czas inwigilacja..” A MOŻE ZWYKŁA PODPUCHA..aby Konfederację…uwiarygodnić.. Znamy to b. dobrze z historii, tak się też robi! TAKA SOBIE PSEUDO-INWIGILACJA..

 17. jok said

  Temat nienagorzej – rzekłbym – ujęty, streszczony i podsumowany.

  „pozwolono na podpalenie wozu transmisyjnego znienawidzonego TVNu”

  Pozwolono lub wręcz podpalono (ta strona, która ewentualnie „pozwoliłą na podpalenie”, tj. antymarszowa).

  Chyba nie wóz transmisyjny ( taki wóz to chyba powinna być jakaś większa „nyska” czy ciężarówka ze sprzętem i nadajnikiem) lecz, jak mi się zdaje, samochód osobowy z napisem TVNMeteo, który z jakichś powodów :)tam się, na pl. Na rozdrożu, znalazł….
  To zresztą dość „logiczne”. Samochód osobowy jest dużo tańszy, łatwiej pogodzić się ze stratą, liczono się zapewne/raczej, że ubezpieczenie za niego się nie odzyska, o ile miał AC.

  „ponieważ nie jest tajemnicą poliszynela, że PiS reprezentuje interesy Izraela i środowisk żydowskich w USA bardzo mocno”

  Raczej właśnie:), jest to „tajemnicą poliszynela” lub jak rzadziej to ujmują (z dużej litery) „tajemnicą Poliszynela”……

 18. Waldek said

  sarmata @

  „Na Konfederację głosowała wszelaka ELITA NARODU POLSKIEGO”

  Na Konfederację głosowali:

  – mali i drobni prywaciarze
  – ogłupieni złodziejskim korwinizmem gówniarze
  – rusofoby i ludzie, których głównym celem jest walka z tzw. „komuną”
  – garstka autentycznych patriotów i nacjonalistów

 19. Moher49 said

  @14, Najlepiej siąść na d.. biadolić i czekać aż się samo zrobi.

 20. JerzyS said

  PIS , to operacja fałszywej flagi.

 21. JerzyS said

  Od PC do PIS.

  Kiedy kobieta zmienia nazwisko?
  Jak wychodzi za mąż.

  Kiedy mężczyzna zmienia nazwisko?
  Jak bankrutuje!

 22. revers said

  Marsz na zywo w realu24.tv, ale czy aby napewno?

  .https://www.youtube.com/watch?v=R87UjP0IROo&fbclid=IwAR1SeSg4GiBmXgfUcqi7ADueFGrvMHhvbqeCK3HBuVIeB5VzBhKc4ccziRs

 23. Ale dlaczego? said

  W pisiorowym państewku:
  https://wolnemedia.net/ukraincow-szkoli-sie-w-uzyskiwaniu-polskiego-obywatelstwa/

 24. yattakaj said

  ad . 22 Revers

  hmm .. co tam na żywo jest ? dziwna relacja

 25. Franz said

  „Religia jest dla ludzi bez rozumu” – Józef Piłsudski

 26. Sceptyk said

  Mam takie dziwne przeczucie, że niebawem jakiś poseł Konfederacji, trawestując słowa Michnika sprzed lat, powie „odpieprzcie się od Jony Danielsa”!

 27. Lily said

  Re 6;Brys
  Rzadow.
  Deklaracja Lecha Kaczynskiego,z roku 2006,
  jest TEGO niezbitym dowodem.

 28. Re: 25 Franz

  A dla „pilsudskiego: „polityka pilsudskiego, to wyslugiwanie sie zydom i masonom za „drobne srebrniki”…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pomine fraze…z „opium dla ludu…” – wymyslony przez znanego zyda-masona…

 29. Carlos said

  Konfederacja nic nie zmieni w Sejmie, ale przynajmniej bedzie naglasniac bezecenstwa wladzy. ( Winnicki)

 30. revers said

  ale marsze latwe saa do skanalizowania jak w warszawie

  i do rozwiaznia marszu i spacyfikowania jak w Wroclawiu.

  https://fakty.interia.pl/dolnoslaskie/news-wroclaw-magistrat-rozwiazal-marsz-narodowcow,nId,3329398?nor=1&fbclid=IwAR0cE4-zPhkmeUgFvn3MbXVf8MneX7_JBLQdXjAuHoclQ2BElEZW9jLpM2A#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 31. ANA said

  ten pan mnie obraża, owszem jestem zwolenniczką PISu , ale nie pozwolę się obrażać byle komu kim on jest , kim jest Korwin – nawiedzony dziadunio , który układa się razem z Braunem z ruskimi, naprawdę sądziłam kiedyś , że pan Braun jest nieco mądrzejszy.

  a ŚWIĘTO 11 LISTOPADA TO JEST NASZE JEDNO WIELKIE ŚWIĘTO i nikt nie ma prawa go sobie zawłaszczyć

  jestem stałą uczestniczką MARSZU , kocham MOJĄ OJCZYZNĘ I walczę o Nią i jej być lub nie.

 32. Troll Polonii said

  31
  Ana
  Ja rozumiem, ze inaczej sie patrza na ten caly Marsz uczestnicy tego niezdarnego show – a inaczej ludzie z boku.
  A jeszcze inaczej ci, ktorzy ogladaja w TV czy internecie.

  Ja to w ogole nie rozumiem o co chodzi.
  Jesli to zbiegowisko, ktore przypomina raczej wiec robotnikow w fabryce domagajacych sie lepszych plac, jest wyrazem patriotyzmu – to ja jestem arcykaplan sumeryjski.
  Wlasciwie wyglada to jak marsz ‚stojkowych’ bo tak naprawde nikt nie maszeruje.
  Nie ma zadnego przygotowania organizacyjnego, wiec zeby nie zdechnac z nudow, kazdy sobie urozmaica te nude jak moze; jedni zaczynaja spiewac ‚Bialo-czerwone’ – nie wiadomo dlaczego na melodie : „nic sie nie stalo’ – piosenka kibicow po przegranym meczu, inni krzycza: ‚Sierpem i mlotem w czerwona holote’- przy czym nie wiadomo o kogo chodzi.

  Calosc przypomina wielki pogrzeb jakichs oficjeli; pelno flag a jedna taka dluuuuuga – przypomina chinskiego smoka w czasie chinskich uroczystosci Nowego Roku.
  Jakies dowcipnisie pokrzykuja ukrainskie hasla: „Kto nie skacze ten nie Polak”, jeszcze inni wrzescza chorem: „Duma duma duma narodowa”.

  Jakis chaotyczne przemowienie reklamuje narodowcow, przy czym wszystkich innych oskarza o ..brak patriotyzmu.

  Bardzo negatywny jezyk w tym przemowieniu. Wyglada na to, ze do wolnosci to nam jeszcze daleko choc mamy te wolnosc juz 30 lat.
  Nie widac w tym stojkowym marszu zadnej radosci z tej niepodleglosci.
  Slychac gwizdy, pokrzykiwania, ‚konferansjer’ gada do sciany bo go nikt nie slucha,
  Konferansjer ma glosna choc chaotyczna przemowe o tym, ze: (autentyczne cytaty z tej przemowy) :
  „Nazywaja nas nazistami i musimy walczyc o wolnosc, musimy sie zorganizowac, i zmienic rzeczywistosc i musimy byc przygotowani do zmiany rzeczywistosci i miec pogarde dla slabych i musimy zlamac lancuch niewolniczy.. i w milczeniu sie zbroic… a Polska potrzebuje wiecej dzieci – nie mniej.. a wiec powstancie, zeby ratowac swoje dzieci”‚.

  Po tym glosnym stekaniu zalow i pretensji ktos zazyna spiewac :
  ” Jeszcze Polska nie zginela ” .. ale chor nie dochodzi nawet do refrenu i spiew gasnie.
  „Naszym celem wielka Polska” – opowiada konferansjer

  Slychac strzelanine, rozpalaja sie pochodnie, duzo pochodni i duzo wystrzalow.
  Przypomina to troche Powstanie Chmielnickiego.

  Lud dalej przestepuje z nogi na noge – ale nie maszeruje.

  Slychac jakies choralne pienia, ktore przypominaja spiewy pod budka z piwem.
  Slychac gwizdy protestow
  I zaraz po przemowieniu jakis rapper -na wzor amerykanskich murzynow – spiewa mowiony tekst calkiem dla mnie niezrozumialy , ale chyba slowa sa polskie.

  Ludzie zaczynaja chodzic tam i z powrotem ale widac, ze nie wiedza co robia. Trzymaja flagi, duzo flag. Bardo duzo flag.

  Tak cos jak na panstwowym pogrzebie waznych osob..
  Z nowu palba, strzelanina, czekalem az zaczna palic opony..

  Wieczor przypomina zblizajace sie hordy tatarskie..
  Jedni gardluja, inni spiewaja a jeszcze inni przyszli sobie pogadac.. na tematy nie zwiazane z wolnoscia.
  Dym, strzelanina, tlum nie wie czy zostac do rana czy sie juz rozejsc.
  Zrobilo sie ciemno, nic nie widac bo dym z tych luczyw zaslania kompletnie pole widzenia, ale jezdza karetki pogotowia wiec widac swiatla samochodow.

  Glos po angielsku tlumaczy konferansjerowi:
  I expected something more..
  A moglo byc tak ladnie: kolorowo, wesolo, z polskimi tancami, polska muzyka i dzieciecymi wystepami, w polskich strojach narodowych, i ogromna radoscia z powodu tej NIEPODLEGLOSCI.

  Skusilo mnie, zeby zobaczyc na komentarze.
  I tu sie wystraszylem. Niektore komentarze sa jeszcze gorsze niz moje sprawozdanie:
  Zacytuje pare, zwlaszcza tych, ktore sie, niestety powtarzaly:

  Freemind:
  ​poland will destroy germany

  random nationalist:
  ​Pooland

  Anton
  ​LOOKS LIKE POLAND WILL BE ANOTHER UKRAINE IN 20 YEARS…CALL IT A PROGRES

  Loyaler Einzelgänger
  ​polska hooligans

  M. B.
  ​free Malmö!

  innamoratopazzo25
  ​poland is ukraine

  Kane, C.
  ​Heute Warschau, Morgen die ganze Welt!

  Ove Larsson
  ​Europe has always been a mess

  1 looper
  ​It’s a shame for Polish people

  J. JOSEPH
  ​somebody call Adolf!!!

  O’Durden
  ​Hit.ler was right

  random nationalist
  ​gas the russians

  random nationalist
  ​Gas the poles

  Anton
  ​POLAND SHOULD THANK THE REDS OR HERE YOU WOULD SEE ONLY GERMAN FLAGS

  Аарон Борисович
  ​hey, kurvamen, when will U give back germans their lands Stalin gifted to you?))

  Аарон Борисович
  ​when people have nothing to be proud of, they are proud of their nationality)

  Northeast India in details
  ​Make Poland Communist again .

  random nationalist
  ​Krakau ist deutsch

  kovanecky
  ​EUROPA Home for Aryan Nation

  random nationalist
  ​pooles are asians

  Zdaje sie, ze nie wszyscy potraktowali powaznie to chaotyczne przedstawienie.

 33. Abc said

  Święto Niepodległości to powinien być najweselszy dzień w roku.
  Biegi masowe, pochody wesołe, tańce, konkursy dla dzieciaków, fajerwerki itp. W końcu jest co świętować.
  A tu zawsze to jakiś pochód z pochodniami i łysiolami w kominiarkach. Jak za jakiejś mrocznej dyktatury conajmniej.
  Może my nie umiemy normalnie świętować?

 34. Troll Polonii said

  33
  Abc
  Dokladnie to samo mialem na mysli ogladajac ten Marsz Niepodleglosci.
  Moze organizatorzy mieli najlepsze intencje ale wypadaloby to zorganizowac bardziej jako swieto i rodzinne i calego spoleczenstwa.
  Zabraklo i mlodziezy ludzi i dzieci.
  No i za malo informacji dlaczego w ogole obchodzimy to swieto, ktore nam troszke przysparza klopotu.
  Bo jesli Swieto Niepodleglosci – to od kiedy mamy te niepodleglosc?
  Od 1918 roku? To znaczy wliczamy okres PRL tez?
  A jesli nie wliczamy – to co wtedy?
  Czy Swieto Niepodleglosci obchodzimy od czasu traktatu Wersalskiego czy Puczu majowego w 1936 roku.
  Troszke sie pogubilem.

 35. Janusz T. said

  Re 1: „Sarmata”

  „Na Konfederację głosowała wszelaka ELITA NARODU POLSKIEGO”

  Elita parchata głosowała na parchów żydowskich z Konfederacji, jak: Kurwin, Braun, Bosak, Winnicki tudzież Wilk.

 36. bebrave2019 said

 37. NICK said

  Tegorocznym „marszem” widzimy wyraźnie!
  To nie był marsz polski.
  Nadto?
  Całkowicie spacyfikowany i kontr-rolowany.

 38. TART said

  zaraz, zaraz. Dlaczego ‚marsz niepodległości’ miałby ‚uwierać’ władzę czyli ‚dobrą zmianę”?? Przecież oni są ‚antykomunistyczni’, nie kochają PO czy SLD czy Wiosnę, LGBT, transgender tak jak ‚dobra zmiana’. Co więcej- wielu z nich korzysta z kasy ‚dobrej zmiany’ jak Gadowski (za co jeździł do USA, UK, czy Syrii), Rola, Skowroński, Michalkiewicz (za co jeździł do Kanady, USA, Australii), Karoń, Targalski, Bąkiewicz>>od czego są te wszystkie ‚think tanki’ , ‚fundacje’

Sorry, the comment form is closed at this time.