Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Znaki surowości
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Duda: Jesteśmy państwem i narodem liczącym się

Posted by Marucha w dniu 2019-11-11 (Poniedziałek)

Podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda wygłosił przed Grobem Nieznanego Żołnierza przemówienie, w którym mówił m in. o jedności wszystkich Polaków i „polskich obowiązkach od prawa do lewa”.

Podczas uroczystości na Placu Piłsudskiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie prezydent Andrzej Duda dokonał przeglądu pododdziałów wojskowych, po czym nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz odczytanie apelu pamięci. Następnie z przemówieniem wystąpił prezydent Andrzej Duda.

– Jesteśmy Polakami bośmy wyrośli z tej ziemi, niezależnie od tego, jakiej narodowości jesteśmy
[Tak, kurwa twoja mać… „niezależnie od tego jakiej narodowości jesteśmy”… admin]

– jesteśmy Polakami, gdy mieszka w nas Polska i gdy mieszka w nas polskość tej właśnie tradycji.
Czasem różnych religii, ale jednak wszystko obrośnięte na tym jednym pniu wyrastające z tego jednego historycznego korzenia. Tradycji, kultury ukształtowanej przez różne prądy, ale jakże cennej i jakże zażarcie bronionej przez kolejne pokolenia, które nie dały sobie jej odebrać – mówił prezydent.

W swoim przemówieniu prezydent podkreślał, że Polacy coraz lepiej rozumieją swoje obywatelskie obowiązki i uczestniczą w wyborach, bo „są gotowi brać odpowiedzialność w swoje ręce”. Prezydent poprosił, aby nadal tak było i zaapelował o to, „aby ta liczba naszych rodaków, którzy wybierają w Polsce władzę, którzy wybierają władzę w Unii Europejskiej, z wyborów na wybory wzrastała”.

Prezydent mówił także o sukcesach ostatniego trzydziestolecia. Wśród nich wymienił członkostwo Polski w NATO oraz Unii Europejskiej. Mówił też o sytuacji gospodarczej w kraju.

– Jest sukcesem ta sytuacja gospodarcza, którą dzisiaj mamy, mimo wszystkich problemów, które były, mimo wszystkich potknięć, mimo wielu łez, które się wylały przez te ostatnie 30 lat, zwłaszcza na początku, kiedy się działy procesy niezrozumiałe i często niepojęte, kiedy niestety popełniono też wiele błędów, że dziś umiemy z tego wychodzić, budować Polskę coraz silniejszą – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent mówił także o coraz silniejszej pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Jesteśmy państwem i narodem liczącym się, nie tylko tu u nas w Polsce, ale nasi przedstawiciele liczą się także za granicami – mówił prezydent. Mówił też o wyborze Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ – To jest świadectwo, kim jesteśmy i jakim jesteśmy państwem – powiedział prezydent.

[Trudno znaleźć kraj wielkości Polski, który by był tak lekceważony, poniewierany i szkalowany, jak Polska. Kraj nie zapraszany na dotyczące Polski konferencje, kraj którego zdanie zupełnie się nie liczy, którego gospodarka jest w obcych rękach i którym rządzą ambasador USA, Izraela i Jojne Daniels. – admin]

Prezydent dziękował w swoim przemówieniu Polakom w kraju i zagranicą, którzy „przez te 30 lat pracowali dla Polski i tym, którzy przez te 30 lat prowadzili sprawy polskie”.

– Jedna jest Polska. Jedna jest Polska i będzie jedna, i my wszyscy jej służymy, i wierzę w to głęboko, że będziemy je służyć my i następne pokolenia – powiedział na zakończenie Andrzej Duda.

https://pl.sputniknews.com/

Jak to się dzieje, że kanaliom i zdrajcom tak łatwo przychodzi przemawiać patriotycznymi frazesami…
Admin

Komentarzy 41 to “Duda: Jesteśmy państwem i narodem liczącym się”

 1. Maverick said

  Bo są tacy co kontrolują media i ich urabiają na naszych gdy oni naprawdę reprezentują interesy nam obcych, a mydlą oczy bo kontrolerzy tego od nich wymagają.

 2. Polski kapitał zaczyna rozumieć, że albo Polska wróci do korzeni, albo ten polski kapitał może się zacząć zwijać? 🙂

 3. Ktoś bystry napisał na topczacie na YT (transmisja Marszu Niepodległości na żywo) A po marszu idziemy na kebab

  .https://www.youtube.com/watch?v=UZa5Bv1T-ec&feature=emb_logo

 4. Zerohero said

  Żydziak Duda po prostu powiedział, że Polakiem może być każdy. Żyd, Ukrainiec, Hindus, murzyn, arab. Polin to po prostu obora w której trzyma się beznarodowe bydło gojskie. Za 20 lat osiągniemy etap Szwecji której rząd aktywnie zwalcza hymn, flagę, sprowadza azylantów, a nauczanie historii chce prowadzić od roku 1700 z naciskiem na holokał. No i cała antypolska hucpa jest jeszcze przeprowadzana pod hasłami patriotyzmu, bo gównogłowy elektorat PiS nie potrafi dodać 2 do 2. Wyboryc PiS jako konserwtystę mogą przyjać nawet geja ubranego w skóry z owtorem na odbycie, byle 1000 razy powtórzono w TVP że to konserwtysta. Pluję na nich.

 5. Anucha said

  Duda- Mojżeszu prowadź ich na Pustynię Błędowską.

  Maliniak wykonał 1,5 salta mortale z pozycji stojącej.

 6. Boydar said

  Aaaa … to Pan Gajowy już temat zapuścił … umkło było mi.

 7. Birton said

  oto cel antypolskiego żydostwa, odwiecznego wroga Polaków:
  https://wiadomosci.wp.pl/11-listopada-zmodyfikowane-flagi-zawisly-na-warszawskich-blokach-lewicowa-prowokacja-6444998577096833a

 8. Lily said

  Kielbasa przedwyborcza.
  „Po owocach,Ich poznacie”.
  Kontynuuje polityke,wytyczona przez
  swojego mentora.

 9. osoba prywatna said

 10. Bili de kid said

  Wg RT to nacjonaliści (co w ich redakcyjnej nowomowie oznacza szowinizm).

 11. Marek said

  Juda: jesteśmy państwem liżącym żopy okupantów.
  A endrju nieźle z tego żyję, baranki.

 12. osoba prywatna said

 13. osoba prywatna said

 14. revers said

  w realu24.pl pokazali 10 minut parady niepodleglosci, jakiegos dziadka mohera na woozku i wywiad z niepodleglym facetem ktory stwierdzil ze byl 100 lat pod niewolaa Rosyjskaa, teraz jest wolny i bedzie doscigal z rp najbogatszych lub lall w morde.

  Na pytanie dzienikarza czy to intelektulane lanie w morde lub wody, odparl guru niepodleglosci ze fizyczne lanie w morde.

  No i pogadaj z takimi, co pewnie o Dmowskim nie slyszeli, ale wie ze na swiecie tylko silniejszych szanujaa, w czym ta silla?Na czym sie tak bogaci?

  No chyba 100 lecie niepodleglosci od ruskow wiekszasc tubylcow , lub warzawiakow obchodzila i dalej bedzie obchodzic, nawet jak zyd zabierze ostatnii bank, ostatniaa koszule polakowi lub nieruchomosc, lub miejsce pracy odda ukraincowi, mambie.

 15. Boydar said

  Nie dość że sitwa (13) to jeszcze „prorosyjska”. To teraz „prorosyjskość” wychodzi na inwektywę, ciekawe. Tyle że ta sitwa wcale prorosyjska nie jest, ona tylko swoja jest. Pier.doleni manipulanci, ale talentu trudno odmówić. Bez ramki nie razbieriosz.

 16. revers said

  W Wroclawiu marsz niepodleglosci rozwiaazano za okrzyki antysemickie niby …

  https://fakty.interia.pl/dolnoslaskie/news-wroclaw-magistrat-rozwiazal-marsz-narodowcow,nId,3329398?nor=1&fbclid=IwAR0cE4-zPhkmeUgFvn3MbXVf8MneX7_JBLQdXjAuHoclQ2BElEZW9jLpM2A#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  a do rozgonienia manifestujaacych uzyto armatek wodnych. I tak sie maja dzieje polski i obchody dnia niepodlegllosci.Raz armatkaa, raz kijkiem, raz okrzykami Budynia porownywalnymi tylko z przemowieniami Hitlera z 1938 roku i jego drang nach ost.

 17. Damastes said

  Słyszeliście co ten kretyn juda dzisiaj powiedział: „Historycy mówią, że ta dzisiejsza Polska to najbardziej wolna, najzamożniejsza i najbezpieczniejsza Polska od XVII wieku – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.” – to już przechodzi wszelkie granice ludzkiego pojęcia.

 18. Damastes said

  Pomijając już, jak bardzo juda łże, gadając te bzdury, to wyobraźcie sobie miliony tępego ogłupiałego polactwa, siedzącego przed Tv, które słuchając jego wypowiedzi, cieszy się i zachwyca tym, jaki to wspaniały prezydent jest i jak mądrze mówi.

 19. Re: Artykul…

  „juda” dobrze powiedzial: „Jestesmy panstwem i narodem liczacym sie….”
  I faktycznie ten „narod” bardzo dobrze „liczy” i panstwo, ktore ma „wplywy” na kilkadziesiat panstw na swiecie…(i to „panstwo” potrafi zdemoralizowac, okrasc, oglupic i oszukac)..

  Chyba juz wiadomo o jakie „panstwo” chodzi i o jakie „plemie”…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. revers said

  „Jestesmy panstwem i narodem liczacym sie….” chyba w kanalizacjach marszow niepodleglossci jak w waffce ktoory mial byc antyrosyjski, i pacyfikacjach marszy narodowcoow jak w Wroclawiu ktoory mial byc nie antysemicki.

 21. Troll Polonii said

  PiSDuda:
  „jedna jest Polska …i wierzę w to głęboko, że będziemy je służyć my i następne pokolenia – powiedział na zakończenie Andrzej Duda.

  Niechby lobuz zaczal od siebie….sluzyc Polsce i Polakom – a nie obcym korporacjom.
  Wampir!!

 22. Anucha said

  ad:14
  Revers

  Widziałem całą transmisję w realu24.pl

  Nie manipuluj !

  Reporterzy robili co mogli, że przedstawić marsz w jak najlepszym świetle.

  Faktem jest , że grupy kibicowskie szły z hasłem na ustach

  ” Raz sierpem,
  Raz młotem czerwoną hołotę ”

  czytaj w podtekście nie czerwoną a żydowską.

  Ale takie hasło bez podtekstów jeszcze nie przejdzie.

  Znam kilka środowisk kibicowskich, między innymi z Warszawy.
  Ci młodzi ludzie dokładnie wiedzą , kto im trzyma rękę w kieszeni.
  Oprawy meczowe jakie organizują i ich hitowe hasło

  „Donald Matole Twój Rząd Obalą Kibole”

  czy

  „Szechter przeproś za brata ”

  Kilkanaście tys, kibiców skandowało na meczu Legii
  „Walter wracaj do Izraela”
  I wiele innych opraw patriotycznych na meczach.

 23. revers said

  nie oglaadalem calej transmisji, ale po wypowiedziach niektorych nie zmanipulowanych uczestnikow marszu, wlos sie na glowie jezzy, w osswiadczeniu 100 lat niewoli rosyjkiej.

 24. Troll Polonii said

  I pomyslec tylko, ze tym pawianom zezowatym z marszu ‚niepodleglosci’ nie podobaly sie …Pochody Pierwszomajowe!!!

  Zamienil stryjek…

 25. Anucha said

  Czyli w Marszu Niepodległości , każdy widzi to , co chce zobaczyć

 26. revers said

  Bo innym jest blizej z Berlina Zach. do Wroclawia, a nawet do Krakowa z generalowymi Jagodami z Wroclawia byle zony wyzszaych oficerow zawodowych niz do koszernej warszawy

  lub brutalna rozprawa z marszem niepodleglosci w Wroclawiu dla porownania

  https://nczas.com/2019/11/11/brutalna-pacyfikacja-marszu-polakow-we-wroclawiu-pod-glupim-pretekstem-miasto-rozwiazalo-zgromadzenie-video/?fbclid=IwAR0XAop4ofDzgWls-x33tCjzvgnPgeZUH6UWK6e1ne63WNuIrWdxfS3JM-k

  z poprawkaa ze wspolczesne metody transmisji cyfrowej sa o wiele bardziej przydatne do manipulacji wydarzeniami, czy przebiegiem manifestacje niz te za komuny anlogowe obrazy gdzie potrzeba bylo kilku godzin obroobki obrazu, ladnych paredziesiaat minut zeby wyciac cos z tasmy magnetowidowej, lub wstawic w okno stary material.

  Dzis takie manipulacje obrazem stare, nowe obrazy, a nawet sztuczne wirtulane obrazy z generowania obrazow to mozna w czasie rzeczywistym nadawac, czyli pustostany ulic miedzy kolejnymi grupami manifestujacych wypelniac manifestujacymi z dowolnymi haslami, co bylo widac od wrzessnia 2001 roku po niby zamachu na WTC, jak mozna otepic swiat przez media symulujac obrazy relane i symulowane-wygenerowane na komputerze i skompilowane, nalozzone w tym samym czasie.

 27. revers said

  Dla porownia rowniez slowa prezydenta Dudy po wizycie museum Polin w 2017 roku

  innym slowem ktory narod i panstwo mial na mysli 11.11.2019?

 28. Isreal said

  … przeszedłem z rodziną (dzieci , wnuki) …. chodzimy co roku ….

  …. trochę może zbędnego hałasu , ale jak (przez Was zwanymi) „kibole” nie pójdą to kto pójdzie – yntelygencja popiepr..na popijająca radlerki ….

 29. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Ponad PRAWO KANONICZNE jest PRAWO KOBIET,jak to chce ksiądz Andrzej profesor Siemieniewski z Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu?!
  Źródła wpływów na polską politykę historyczną?!
  W trakcie walki ZŁA ze ZŁEM,to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM brakiem lojalności wobec Polski,a szczególnie na Wołyniu.wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.
  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.To trzeba rozpatrywać przez pryzmat EKONOMII ŻYDOWSKIEJ,opisanej przez Feliksa Konecznego.Można mówić o procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia ŁACIŃSKIEJ,opisał w BIZANTYJSKIEJ,a wyeksponował ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

 30. revers said

  Niemcy juz piszaa o „prawicowych ekstermistach” na marszu 2019

  https://www.magnapolonia.org/niemcy-juz-pisza-o-marszu-prawicowych-ekstremistow/

  ze antifa nimiecka nie byla na marszu widoczna jak w 2011 roku, ale za to Walusiowa-Scheruga zdaazyla zrobic zadyme.

 31. revers said

  ad27

  a sytuacja staje sie coraz bardziej patologiczna, po tym jak z Gazy polecialy rakiety w kierunku Izraela, w Tela-avivie alarm przeciwrakietowy, wszyscy do schronu, lub teraz do Polin drzwi otwarte na dzisiatki skrzydel LOT-u.

  https://www.magnapolonia.org/zmasowany-atak-rakietowy-na-izrael-mieszkancy-w-schronach/?fbclid=IwAR38M81F1xxCudFnJveGQtPcOtN-43JFAeFDMYTFpfhRrilK4pmrqG6Reiw

  Gdzie czosnkom bedzie lepiej jak nie w Polin z 20 nowo zaprzysiezonymi ministrami w tym Wlasnosci, Skarbu, MSZ nie Polskiego, 100 wiceministrami no i tysiacami kadry jerozolimskiej i starozakonych krewnych bliskich

 32. revers said

  A tak to wyglada marsz z wroclawia, wprawdzie nie jak „kibole” warszawscy co najwyzej nowmi przydzialami dla dilerki prochow-drugs mogaa sie pochwalic, ale zalani krwia i nie klubowi warszawscy BMW, czy tam jadacy na enegii elektrycznej niemeickiej Statrandu, czy jak tam nazywa sie teraz elkertryka warszawska?

  Pisze sie ze mogly przyjsc befehle roskazowe do magistratu wroclawskiego z Berlina, lub nawet z Brukseli gdzie van Laynowa otwarcie mowi o jezyku WLADZY, czyli knuepel-pala i armata jak nie wodna to tankietki leoparda, nie zadnych hucp z tekturowym czolgiem na na nogach naczelnika i KOD-u.

 33. Lily said

  Prosze zwrocic UWAGE,jak drastycznie
  zmienila sie sytuacja w III.RP,po styczniu 2014r. Niejaki Jony,organizator zjazdu,gra pierwsze
  skrzypce.Wszedzie Jego pelno.
  Po kolacji,w jarmulkach,syn”legendy”,zostaje
  pierwszym premierem po Knessetowym.
  Duda zas,pierwszym prezydentem.
  OBAJ pomazancy Jaroslawa Kaczynskiego.
  DEKLARACJA, L. Kaczynskiego z IX.2006 r.
  Czy,mozecie wyobrazic sobie Polske,bez
  rzadow Kaczynskich ?.Wygladala by inaczej.

 34. Anucha said

  ad:32

  Jest taka rasa psów , której nikt nie lubi

 35. Maverick said

  Wrocław to zażydzone miasto, tam skazywano Rybaka za spalenie kukły, tam w sądach są już z III pokolenia dzieci enkawudzistów żydowskich, Tam ubliżano księdzu Jackowi Międlarowi, to miasto zalewa się teraz badziewiem chazarskim z Ukrainy. Międzynarodowe lewactwo robi powolną podmiankę społeczeństwa polskiego. A oduraczonym się podoba bo Unia daje i jeszcze tablicę postawią że coś zrobili za setki tysięcy gdy można było to zrobić za dwa. Na tym polega kontrola ludzi nieświadomych, za rozbicie głowy uczestnikowi demonstracji ten policjant powinien być wydalony z policji.

 36. Głos Prawdy said

  Szanowny Panie Marucha, bardzo, bardzo wam współczuję. Rozumiem jak to mieć sprawiedliwy, ale bezsilny gniew i wiem, że oprócz mnie źle ten gniew nikomu nie zrobi, przynajmniej do tych, którzy na niego zasłużyli, on nie dolatuję, a chciałoby się unicestwić paskud. Pozostaje wołać do Boga, aby wtrącił się i zrobił coś z tą sprawą. tylko skoro miliony innych Polaków gorliwie modli się, aby PIS triumfowało, to Bóg nie gwałci woli większość, mniejszosc chyba ma uciekać.

 37. Marucha said

  Re 36:
  Wie Pani, zawsze mnie denerwują ludzie, którzy z poczuciem wyższości wyśmiewają osoby w jakiś sposób oszukane przez łajdaków.

 38. Przemysław Jakub said

  Duda a kiedy przeprosisz za swojego dziadka, banderowca, Mychajłę?

 39. Dudku, czy jak ci tam naprawdę dali przy obrzezaniu, wy jezdeście „państwem” i „narodem” wiecznie liczącym koguś, gogusiu, pizdusiu z facyjatom jak „malinka” po wypchnięciu pierdnięcia.

 40. Lily said

  „Nierzadem,powiedzial ktos dawno,Polska stoi”.
  Zrodlo; Waclaw Potocki (1621-1696)
  Ciekawe,co powiedzalby Pan Waclaw Potocki,
  o sytuacji po 04.06.1989 r, gdyby przyszlo
  Jemu zyc w obecnych czasach?.

 41. RANT said

  re.33>LILY_ja dostrzegłem dość ciekawą sprawę>’dobra zmiana’ – ta po opieką Jojne Danielsa czy George’a Friedmana (ze stratforu) wspierane przez Ayn Rand Foundation>>wspierają Konfederację-Korwin vel Mikke>Menzten-nczas.pl+PAFERE =Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego „na czele’ z Michalkiewiczem-Taylorem
  https://www.pafere.org/wladze-fundacji/ to tzw. ‚jarmułkowcy’ (bo dają se ubrać kipę)>Kaczyński-Morawiecki jr (polski premier o żydowskich korzeniach wg The Jerusalem Post) -Gliński-mąż pani Kornhauser-Gowin-etc. prof. Śpiewak, czy jego syn „aktywista’
  .
  A z drugiej strony mamy>Michnik-Borowski-Geremek-Urban-Modzelewski-Kuroń-Soros, Hartman, LGBT, transgender, etc ‚niejarmułkowcy’.
  .
  i między są szabesgoje (np. Szydło, Błaszczak, Terlecki, Brudziński, Jaki, Legutko, Czaputowicz, etc) i une z pewnością sądzą, ze są sayanim
  czy hamany (np narodowcy, naziści,nacjonaliści, faszyści, katolicy.
  Jeżeli mąż pani Kornhauser, gdzieś tam wzywał ‚że jesteśmy jednością, etc) bredził jak zwykle i ośmieszał się jak się cała ‚dobra zmiana’ ośmiesza -jak sądzę miał na uwadze, ‚pojednanie’ ‚jarmułkowskich’ z „niejarmułkowcami’
  a cała reszta>>HAMANY (np. narodowcy, naziści, nacjonaliści, faszyści, katolicy, etc>>HAMANY=wrogowie.
  .
  J.P. Sartre miał powiedzieć> Żyd to człowiek, którego inni nazywają Żydem i jak ‚jarmułkowiec’ czy ‚niejarmułkowiec’ określi kogoś ŻYDEM>>to certyfikat ‚jakości’
  ale
  jak HAMANY >>narodowcy, naziści, nacjonaliści, faszyści, katolicy,etc określą kogoś ŻYDEM>to antysemita i od tego jest ADL>Anti-Defamtion League zwane niekiedy ramieniem Mossadu.

Sorry, the comment form is closed at this time.