Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Morawiecki krytykuje Macrona za prawdę o USA i NATO

Posted by Marucha w dniu 2019-11-11 (Poniedziałek)

Nawet francuskiemu prezydentowi Emmanuelowi Macronowi zdarza się powiedzieć kilka słów prawdy, dlatego w ubiegłym tygodniu skrytykował on przestarzały charakter NATO oraz poleganie państw europejskich na Stanach Zjednoczonych.

Słowa te nie przypadły do gustu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który nazwał wspomniany sojusz najważniejszym „jeśli chodzi o zachowywanie wolności i pokoju”.

W udzielonym kilka dni temu wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika „The Economist”, Macron wyraźnie krytykował ostatnie wydarzenia związane z funkcjonowaniem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Jego zdaniem NATO nie koordynuje obecnie relacji pomiędzy państwami europejskimi a amerykańskim mocarstwem, stąd w żaden sposób nie zareagowało ono na turecką inwazję w północnej części Syryjskiej Republiki Arabskiej. To wydarzenie ma zresztą świadczyć o „śmierci mózgu NATO”.

Macron w rozmowie z prestiżowym tygodnikiem przestrzegał także przed zagrożeniem dla europejskich interesów, które stwarza destabilizacja regionu Bliskiego Wschodu. Według jego słów Europa „zniknie geopolitycznie, albo przynajmniej nie będzie w stanie dłużej panować nad swoim losem” jeśli nie przebudzi się w porę. Jedną z oznak takiego przebudzenia powinno być zrewidowanie podejścia do USA, bo pokazują one obecnie oznaki „odwracania się od nas”.

Słowa Macrona wypowiedziane w rozmowie z „The Economist”, a także na piątkowym szczycie Unii Europejskiej w Brukseli, wyraźnie nie spodobały się szefowi polskiego rządu. Morawiecki w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Financial Times” oskarżył francuskiego prezydenta o nieodpowiedzialność, ponieważ kwestionowanie tego czy członkowie NATO mogą liczyć na pomoc pozostałych państw jest „niebezpieczne”.

Zdaniem polskiego premiera NATO jest „najważniejszym sojuszem na świecie, jeśli chodzi o zachowywanie wolności i pokoju”, natomiast „Stany Zjednoczone zawsze wspierały Europę i gdyby nie pomoc Stanów Zjednoczonych, Europa nie wyzwoliłaby się z niemieckiej nazistowskiej okupacji”.

Morawiecki skrytykował ponadto Francję za niespełnianie wymogów stawianych przez Amerykę, czyli nieprzeznaczanie na obronność przynajmniej 2 proc. PKB tego państwa.

Na podstawie: interia.pl, forsal.pl, economist.com, ft.com, defence24.pl

Morawiecki nie potrzebuje mydła. 
Admin

Komentarzy 8 to “Morawiecki krytykuje Macrona za prawdę o USA i NATO”

 1. Maverick said

  Dostali rolę szczekaczy i posłusznie ją wypełniają zamiast realistycznie patrzeć na rzeczywistość i odsuwać możliwość konfliktów otwarcie nas w nie pchają, Zarówno on jak i Duda. Te wydawanie 2 miliardów na bazy USA w Polsce często powoduje refleksje u moich amerykańskich przyjaciół. Co za durnie u was rządzą, każdy kraj jak zgadza się na bazy USA to każe sobie słono płacić, a wasz kraj jak w polish joke na odwrót w brew logice i ekonomii.

 2. Zerohero said

  Proponuję umieścić w SORach plakaty reklamujące F35 aby Poliniacy zdychający w kolejce do lekarza mogli się nacieszyć tymi 2% wydawanymi na obronność. Ja proponuję w ogóle dobić do 3%, 4%.

 3. Kapsel said

  Odtrutka na zdjęcie z artykułu:

 4. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Z „Przedwczesnego Świtu” : W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.

 5. Marian said

  Panie Adminie , onegdaj , wyraziłem się nie kulturalnie , wobec Pana , za co bardzo przepraszam , jak mężczyzna , mężczyznę , pan też mi zdrowo dosolił , po wszystkim , słusznie zresztą , proszę mi nie mieć za złe , krótko i na temat . Jeszcze raz pana przepraszam .. Warto na gajówkę zaglądać , brakowało mi tej perspektywy . Marian . Zaszczekałem na forum i na forum odszczekuję ..

 6. Marucha said

  Re 5:
  Nie pamiętam, o co wtedy szło i co miałbym mieć za złe…
  Ale Pana przeprosiny cenię.

 7. Marian said

  Panie Gajowy , powiem krótko , masz pan i rozum i serce na właściwym miejscu , chodziłem z tym ” workiem kamieni na sumieniu ” jakiś czas , zdecydowałem się aby pana przeprosić , ulżyło mi bardzo . Pańska Gajówka jest super .. Nigdy więcej nie zabiorę głosu po paru głębszych .

 8. ganko said

  Kochani Postowicze-nie przejmujcie się tym co mówi ‚premier z żydowskimi korzeniami” (to The Jerusalem post) tak jak tym co mówi ‚prezio tysiąclecia’ czy Czaputowicz czy mąż pani Kornhauser>>te gostki są ‚od słuchania’ a to co mówią SERDECZNIE NIKOGO nie INTERESUJE, począwszy od ‚Microna’ Macrona po BoJo czy Bibi Netanyahu a już o Putinie nie wspomnę.
  Tak na marginesie>w USA toczy się postępowanie impeachment w stosunku do Trumpa. Chodzi o „wałki’ na Ukrainie:korupcja (w co jest ‚zamieszany’ ex VP Biden i jego syn Hunter oraz……Jego Eks Kwaśniewski-(pracują w Burisma Holding za drobną płatnością 50 000 USD/miesiąc) -szukanie haków na Trumpa>zlecone przez US agencje trzyliterow na rzecz Hilliary Clinton, etc a oczywiście chodzi o UKRAINĘ. Rząd Poroszenki becalował kilka milionów USD na rzecz Clinton Foundation (to taka instytucja charytatywna) a jak pamiętacie to rząd ‚dobrej zmiany’ bb POPIERAŁ rządy postmajdanu (prezio jeździł tam przecież) a ponadto jakaś kasa (1 mld USD!!) tam popłynęła (tzn. z Warsiawy do Kijowa).
  Oznacza to wszystko, że rząd ‚dobrej zmiany’ realizował politykę przeciwników Trumpa.
  PALCE LIZAĆ.
  A tak na marginesie>czy te gostki ‚dobrej zmiany’ na czele z preziem, Morawieckim, Błaszczakiem, Czaputowiczem są świadomi, że te Macrony-BoJo-„Mutti’ Merkel-Trump nie wiedzą, KIM są i co „reprezentują”
  – prezio tysiąclecia
  – Morawiecki jr
  – Błaszczak
  – Czaputowicz
  ???? Wolne żarty!! Wiedzą dobrze, że to morons rzadkiej maści

  ————
  My się nie przejmujemy, bo od dawna wiemy, o co chodzi. To chyba Pan się przejmuje?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.