Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (53 – …
  Krzysztof M o Faza fermentacji
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Zniewaga dla pamięci Orląt Lwowskich

Posted by Marucha w dniu 2019-11-11 (Poniedziałek)

Nie ma jak nadanie Świętu Niepodległości odpowiedniego formatu. Na przykład w Lublinie gościem specjalnym organizowanych przez PiS-owskie władze obchodów – będzie… Ihor MAZUR, wiceprzewodniczący neo-banderowskiej partii i organizacji paramilitarnej UNA-UNSO (Ukraińskie Zgromadzenie Narodowe – Ukraińska Narodowa Samoobrona), zbrodniarz wojenny z Czeczenii i Donbasu.

Banderowiec w Lublinie

Zatrzymany w ubiegłym tygodniu na podstawie listu gończego Interpolu w związku z oskarżeniem o terroryzm – został właśnie wypuszczony za poręczeniem innego banderowca, konsula generalnego Ukrainy w Lublinie Wasyla PAWLUKA.

Mazur będzie sobie mieszkał w lubelskim Konsulacie i już zapowiedział, że 11. Listopada, wraz z personelem tej placówki złoży kwiatki pod pomnikami na placu Litewskim. Jak podał oficjalny serwis medialny UNA-UNSO – banderowski bandyta jechał sobie do Polski na zaproszenie m.in. chełmskiej europosłanki PiS Beaty MAZUREK.

UNA-UNSO to organizacja odwołująca się do tradycji OUN-UPA i domagająca rewizji granic, między innymi przyłączenia do Ukrainy Ziemi Chełmskiej. Założycielem partii był Jurij Szuchewycz, syn zwyrodniałego zbrodniarza, komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii, znany z wyjątkowo nienawistnego stosunku do Polski i Polaków, objawiającego się między publicznymi pochwałami Rzezi Wołyńskiej, czyli ludobójstwa dokonanego na Polakach podczas II wojny światowej.

Obecnie partia wchodzi w skład szerszego porozumienia szowinistów ukraińskich – Prawy Sektor, którego bojówkarze odpowiedzialni są między innymi za spalenie kilkudziesięciu cywilów w Domu Związków w Odessie w maju 2014 r. Ochotniczy Batalion UNSO brał też udział w walkach w Donbasie. Samemu Mazurowi strona rosyjska zarzuca m.in. współudział w organizowaniu działalności terrorystycznej na terytorium Czeczenii.

Prawdopodobieństwo wydania Mazura Rosjanom jest jednak niewielkie, już wcześniej polskie sądy odmawiały ekstradycji dawnych dowódców czeczeńskich również oskarżanych o terroryzm, jak choćby osławiony Ahmed Zakajew. Przeciw zatrzymaniu swojego lidera w Kijowie przed Ambasadą RP protestowało kilkudziesięciu działaczy szowinistycznych. Protest złożył też urząd ukraińskiego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Prowokacja w Święto Niepodległości

Z punktu widzenia polskiej racji stanu – postępowanie prokuratury, jak i polityków Prawa i Sprawiedliwości trudno określić inaczej niż jako prowokację. Nie dość, że uznawany nawet przez Interpol za zbrodniarza Mazur triumfalnie wjeżdża sobie do Polski po drobnych tylko nieprzyjemnościach, to jeszcze będzie występować jako gość oficjalnych obchodów polskiego Święta Niepodległości organizowanych w Lublinie przez PiS-owskie władze, a wszystko z błogosławieństwem jednej z najbardziej prominentnych działaczek tej partii, do niedawna jeszcze będącej twarzą medialną ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

W tej sytuacji wypada się zgodzić z wyrażanymi zwłaszcza na forach kresowych spontanicznymi opiniami, że nikt tak nie umie znieważyć polskiego święta narodowego, jak ci pragnący uchodzić za zawodowych nieomal patriotów.

Mamy do czynienia nie tylko ze skandalem prawnym, ale i ze sprofanowaniem polskiego Dnia Niepodległości, rocznicy wydarzeń, podczas których właśnie przed ukraińskim atakiem bronił się m.in. polski Lwów! To jak naplucie na groby Orląt Lwowskich i Przemyskich walczących 101 lat temu z ukraińskimi nacjonalistami, jak szyderstwo ze wszystkich ofiar Rzezi Wołyńskiej, którą UNA-UNSO oficjalnie pochwala i chciałaby powtórzyć.

Nie ma słów dla takiego upodlenia fundowanego właśnie Polsce i Polakom w te listopadowe dni…

Konrad Rękas
http://www.bibula.com

Komentarzy 10 to “Zniewaga dla pamięci Orląt Lwowskich”

 1. ? said

  RPO. Adam Bodnar interweniuje ws. zatrzymania Ihora Mazura
  Rzecznik Praw Obywatelskich interweniował w sprawie Ihora Mazura, weterana walk ukraińsko-rosyjskich w Donbasie, działacza społecznego i współpracownika rzeczniczki praw obywateli Ukrainy. Został on zatrzymany w Dorohusku przez funkcjonariuszy tamtejszej placówki Straży Granicznej. Powodem był list gończy Interpolu, wystawiony na wniosek służb Federacji Rosyjskiej.

  https://wiadomosci.wp.pl/rpo-adam-bodnar-interweniuje-ws-zatrzymania-ihora-mazura-6444947939001985a

 2. Zerohero said

  Przypomnijmy

  https://www.magnapolonia.org/list-otwarty-red-stanislawa-michalkiewicza-do-adama-bodnara/

  a na parchów z PiS szkoda słów.

 3. Grzech said

  Jak wskazuje nazwisko g… z niego Ukrainiec, tylko rusiniały Polak z Mazur, krainy która wraz z Małopolską zasiedlała wytrzebione wojnami ziemie Kresów.
  Taki Polak że aż wstyd

 4. Olo said

  Polskojęzyczne świnie z żydo-banderowskie dobrej zmiany nie tylko wypuściły na wolność swojego bandytę i terrorystę, ale też pewno go wykarmiły i dokładnie wylizały mu tyłek z g ówna.

 5. osoba prywatna said

  BANDEROWSKIE FLAGI NA PROTEŚCIE UKRAIŃCÓW POD POLSKĄ AMBASADĄ PRZECIWKO ZATRZYMANIU IHORA MAZURA.

 6. Kapsel said

  Ad. 1 i 2

  Nagroda Tolerancji
  /fragment/
  Wspólnie z organizacjami z Francji, Irlandii Północnej, Niemiec oraz Szwajcarii tworzymy Berlińskie Przymierze Przeciw Homofobii. Współuczestnicy Przymierza to niemiecka MANEO, francuska SOS-Homophobie, północnoirlandzki The Rainbow Project, szwajcarski Pink Cross oraz Lambda Warszawa z Polski. Podstawą i programem wspólnych działań jest wspólnie uchwalony „Manifest Tolerancji”.

  Nagroda, która jest wyrazem uznania dla szczególnych dokonań na rzecz praw osób LGBT+, a która zarazem symbolizuje Przymierze – to statuetka przedstawiająca cztery symboliczne żagle.

  Do roku 2017 ze strony polskiej w Przymierzu uczestniczyła też Kampania Przeciw Homofobii (była jednym z jego założycielek), a w latach 2008 – 2010 – hiszpańskie organizacje COGAM i TRIANGULO.

  Nagroda przyznawana jest w uznaniu szczególnych i wybitnych zasług w działaniach na rzecz praw gejów, lesbijek, osób biseksualnych i trans – zarówno indywidualnym osobom, jak i konkretnym projektom (przedsięwzięciom) z krajów członkowskich. Uroczystość wręczenia Nagrody odbywa się rotacyjnie w każdym z krajów uczestniczących w Przymierzu.

  W 2011 roku laureatkami_tami Nagrody zostali: dr Adam Bodnar (za całokształt działań na rzecz prawnego wspierania środowiska LGBT w Polsce), francuscy posłowie Olivier Dussopt i Franck Riester (za wystąpienie w obronie prawa par jednopłciowych do zawierania małżeństw), z Niemiec Lala Süsskind (przewodnicząca Berlińskiej Społeczności Żydowskiej za całokształt działań na rzecz walki z homofobią i przestępstwami z nienawiści).

  http://lambdawarszawa.org/lambdawarszawa/co-robimy/edukacja/nagroda-tolerancji/

 7. Marek said

  Na pal.
  I posolić.

 8. gnago said

  e nasze służby takie „kulturne”, a po cichutko nie mógłby zadławić się potrawką z sosem grzybowym.? W taki sposób powstała Brandenburgia

 9. Igor Niefiedow said

  Jak mówimy w Rosji: „Wszyscy myśleli, że to dno, ale ktoś zapukał z dołu”. To jest właśnie degradacja. Czy to możliwe, że polskie władze nie mają jednego grama narodowego szacunku do samego siebie?

  ———————-
  Może czasami u kogoś drgnie coś polskiego w duszy… ale ogólnie rzecz biorąc są to łajdaki, oszuści, przekupne łotry i wręcz antypolacy.
  Łatwiej porządnych ludzi znaleźć na prowincji. W powiatach.
  Admin

 10. Olo said

  Re. 9

  Polskojęzycznych banderowców, chazarów i anglo-saskiej agentury nie należy nazywać „polskimi władzami”. Oprócz używanego języka, z Polską nie mają nic wspólnego. Za to wiele ze świniami, żmijami, plugawym robactwem, a to żyje wszędzie, niezależnie od kraju.

Sorry, the comment form is closed at this time.