Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Arcelormittal wygasi wielki piec w Nowej Hucie. RMF: to koniec kombinatu.

Posted by Marucha w dniu 2019-11-13 (Środa)

Jeszcze w tym miesiącu wielki piec w Nowej Hucie zostanie wygaszony, poinformował prezes ArcelorMittal Poland. „To będzie koniec kombinatu w Krakowie Nowej Hucie” – podaje RMF FM.

Jak poinformowało radio RMF FM, we wtorek rano załoga kombinatu w Nowej Hucie dowiedziała się, że wielki piec w hucie ArcelorMittal zostanie wygaszony. Ma do tego dojść jeszcze w listopadzie br. Poinformował o tym szef ArcelorMittal Poland, Geert Verbeeck. Ponadto, w zapowiedziach mówi się o wielomiesięcznym postoju.

Zdaniem przedstawiciela związkowców, wiceprzewodniczącego NSZZ Pracowników ArcelorMittal Poland, Józefa Kawuli, taka decyzja w praktyce oznacza, że w ciągu najbliższego kwartału 1500 do 2000 ludzi może stracić pracę.

– Dla nas taka informacja oznacza koniec firmy – powiedział Kawula cytowany przez RMF FM. Józef Kawula. Poinformował, że z dniem 23 listopada „wielki piec i stalowania zostaną zatrzymane na czas niewiadomy”. Stacja podaje, że nieoficjalnie praca wielkiego pieca i stalowni ma zostać wstrzymana na 9 miesięcy, ale zdaniem Kawuli na tym się nie skończy. Podkreśla, że jak dotąd nie zdarzyło się, żeby koncern Mittal uruchomił zamknięty piec. Powiedział też, że w tym czasie część załogi będzie na postojowym, część zostanie zagospodarowana na miejscu, czyli w Krakowie, a inni mają jeździć do Dąbrowy Górniczej.

Prezes Verbeeck zapewnia z kolei, że spółka nie zamierza zwalniać około 700 własnych pracowników zatrudnionych w części surowcowej. Pracuje tam łącznie około 1100 osób, przy czym 300 to pracownicy firm zewnętrznych. Jednocześnie szef firmy utrzymuje, że piec w Krakowie Nowej Hucie ma zostać ponownie uruchomiony, „jak tylko powróci koniunktura i będzie opłacalna produkcja w hucie w Krakowie”. Przyznał jednak, że nie jest w stanie podać nawet ogólnego terminu. – (…) będziemy uważnie przyglądać się temu, co się dzieje na rynku – powiedział. Dodaje, że ułatwieniem dla ponownego uruchomienia instalacji wielkiego pieca jest to, że trzy lata temu przeszedł on generalny remont.

Miesiąc temu związkowcy z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego pracowników ArcelorMittal rozpoczęli akcję protestacyjną, grożąc m.in.wyjściem na ulicę.

Na początku maja tego roku informowaliśmy, że koncern ArcelorMittal zapowiedział wstrzymanie od września produkcji w hucie w Krakowie. Wszystko w ramach ogólnej redukcji produkcji przez stalowego potentata.

ArcelorMittal to największy producent stali na świecie. W ubiegłym roku zakłady tego koncernu wyprodukowały 92,5 mln ton stali. Koncern powstał po przejęciu spółki Arcelor przez indyjski Mittal Steel, który w 2005 r. przejął krakowską hutę. Jest on też właścicielem wielkiej huty w Dąbrowie Górniczej. Wraz z hutą w Krakowie, odpowiadają one razem za połowę całej polskiej produkcji stali i wyrobów stalowych.

Eksperci zwracali uwagę, że ponowne włączenie wygaszonego pieca to kosztowne przedsięwzięcie, a w podobnych przypadkach nie podejmowano się już tego i zakłady pozostawały nieczynne.

Przypomnijmy, że produkcja stali ograniczana jest też w hucie „Łaziska” na Górnym Śląsku. Na początku czerwca wygaszono tam trzy piece produkcyjne. Powody są podobne do tych, co w Krakowie-Nowej Hucie, czyli wzrost cen energii oraz uprawnień do emisji CO₂.

W lipcu br. po spotkaniu ze związkowcami z krakowskiej huty, ArcelorMittal podjął decyzję o bezterminowym odroczeniu planowanego wyłączenia pieca i stalowni. Jak widać, była ona tylko czasowa.

ArcelorMittal Poland skupia około 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. Poza hutami w Krakowie i Dąbrowie Górniczej posiada też zakłady hutnicze w Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Ponadto, własnością koncernu są Zakłady Koksownicze Zdzieszowice – największy producent koksu w Europie. AMP zatrudnia ok. 11 tys. osób, a wraz ze spółkami zależnymi ponad 13 tys. Od czasu prywatyzacji ArcelorMittal Poland zainwestował w polskie huty ponad 7 mld zł, z czego ponad 3 mld w Krakowie.

Przedstawiciele ArcelorMittal twierdzili też wcześniej, że prowadzą rozmowy ze stroną rządową. Wzywali też do podjęcia działań na rzecz ratowania rynku hutniczego w Polsce.

[Jasne. Rząd ma przejąć straty.  Zyski będą własnością ArcelorMittal – admin]

Zaznaczali, że od początku roku ceny uprawnień do emisji CO2 przekroczyły 25 euro za tonę – to wzrost o około 230 proc. względem początku 2018 roku. Inne przyczyny to wprowadzenie przez prezydenta USA Donalda Trumpa 25-procentowych ceł na stal sprowadzaną do Stanów Zjednoczonych, a także coraz większy napływ tańszej stali rosyjskiej. Według RMF FM, w 2018 roku z Rosji sprowadziliśmy stal i produkty stalowe za blisko miliard euro.

rmf24.pl / Kresy.pl
https://kresy.pl

Komentarzy 37 do “Arcelormittal wygasi wielki piec w Nowej Hucie. RMF: to koniec kombinatu.”

 1. Bili de kid said

 2. Sowa said

  Prywatyzacja polskiego hutnictwa nabrała rozpędu za czasów AWS-UW (PiS-PO). Pamięta ktoś tą solidurną hołotę, rząd Bucka (z ministrami Komorowskim i Kaczyńskim) i ich TKM? To mata co chcieliśta solidurnie. Tylko szkoda tych, co nie mieli z wami nic wspólnego, a oberwą rykoszetem.
  Oj, piekło się zapełnia bardzo szybko.

 3. Marcin said

  Koniunktura na stał wróci podczas wojny.
  Rząd to załatwi.

 4. revers said

  Tylko piecy raz wygaszonych juz sie nie zapali, predzej nowe postawii. Jeszcze troche to zapomni w polsce kto to byl Sendzymi, hgw rownioez mozna zamkac lub hgw wydzialy hutnictwa, bo po co przekazywac w swiatu pierwszaa w swiecie metode polskaa metode wyciaagania blach stalowych.

  Niech ciesza sie pampusi, zulusowie ze pija z puszek po sendzimira metodzie piffko w puszkach, nie polaki.

 5. Anucha said

  Ten hindus Tata wyczuł pismo nosem. Ale angoli było stać na wykupienie tys. miejsc pracy. W Polsce na bruk.
  problemy ze zbytem też są w Scunthorpe

  .https://www.wnp.pl/hutnictwo/tata-steel-sprzedal-hute-scunthorpe-najwieksza-w-wlk-brytanii,271251.html

 6. Najpierw podpala sie tasmociag dostarczajacy koks do piecow a potem trzeba wygasic piece by nie ma komu z wiaderkiem biegac :-))) Ot hinduska metoda zarzadzania. Nadprodukcja stali to zamyka sie hute w Polin a nie w RPA czy Indiach. Jak by zamkneli w RPA to murzyni by pogonili kijmi bejsbolowymi caly zarzad bez negocjacji.

 7. Troll Polonii said

  No wlasnie!
  Opowiadamy sobie z gajowym, kto wykancza Europe.

  Ja mam wielkie i osobiste a takze narodowe pretensje do tych wszystkich zdrajcow i nieukow, ktorzy przefrymarczyli i Hute Lenina i Hute Katowice.
  Jest to jawna zbrodnia dokonana na polskim przemysle.

  Jest to zbrodnia wobec panstwa polskiego, ktorego tak chetnie pozbyli sie bandyci lokalni.

  Pracowalem w HiL zanim zaczalem studiowac.
  Pracowalem w laboratorium chemicznym na ZMO (Zaklad materialow ogniotrwalych)

  Z perspektywy lat i doswiadczen uwazam, ze byl to jeden z najlepiej zarzadzanych kombinatow metalowych na swiecie. Wspolpracowalismy z ASEA ze Szwecji. Linzem z Austrii i Toshiba z Tokyo..
  Pracownicy HiL byli wysylani na szkolenia do Anglii. Austrii i Japonii (Toshiby).

  Hute Katowice pomagali nam budowac Szwedzi (ASEA) , Luksemburczycy (Wurth) i Austriacy.(Linz) . Kupilismy licencje na walcownie blach karoseryjnych z Japonii i tam sie szkolili mlodzi inzynierowie.

  Przeciez nie mielismy wlasnej rudy. Sprowadzalismy rude zelaza z Krzywego Rogu.
  Pracowalem w laboratorium to wiem, ze to byla slaba ruda (ca 37% zelaza). Szwedzka ruda byla duzo lepsza a w Australii ruda zelaza w tzw. Iron Triangle i Zachodniej Australii zawiera do 70% zelaza!
  Z tej rudy z Krzywego Rogu produkowalismy ogolem w Polsce 7 milionow ton stali rocznie.

  ‚Huta – zywicielka’ zatrudniala prawie 40 tysiecy pracownikow. Byl to kompletny kombinat z wszystkimi pomocniczymi wydzialami produkcyjnymi i OZR (Oddzial Zaopatrzenia Robotniczego – stolowki pralnie, kioski itp).

  Tylko ostatnie skurwysyny i obesrane pierwotniaki, zdrajcy i kanalie pozbyly sie takiej zyly zlota. Za bezcen.

  Chocby tylko z powodu Huty Lenina i Huty Katowice nalezaloby postawic w stan oskarzenia o zdrade narodowa cala te zasrana wierchuszke ubeckiej Solidarnosci – lacznie z tymi dzialaczami, ktorzy teraz dorwali sie do koryta i na trupach polskiego przemyslu tancuja jak im zydowska orkiestra zagra.
  Kanalie, chamy oszusty. Bandyci. Pelzak ameba ma wiecej rozumu.

  Huta Lenina opiekowala sie szkolami.
  Zespol Szkol Zawodowych i Technikum w Nowej Hucie przygotowaly wielu wykwalifikowanych pracownikow, ktorzy teraz bardzo przydali sie na emigracji.
  Byli uczniowie technikum w Nowej Hucie zajmuja wysokie stanowiska w ASEA w Poludniowej Korei i na Tajwanie..w Australii i w Poludniowej Afryce.
  Parszywa Solidarnosc nasrala na wszystkich polskich specjalistow i wyplula ich z kraju.

  A teraz latwo zwalac na muzulmanow, ze nas okradli z przemyslu, dumy narodowej , majatku narodowego i polskiego przemyslu – nie tylko stalowniczego. Odziezowego tez.

  Moglismy budowac mosty, cale miasta, produkowalismy blache karoseryjna, mielismy bardzo nowoczesna stalownie konwertorowa, produkowalismy stal dla siebie i na eksport.
  Kombinat ogrzewal mieszkania w calym miescie (200 tys. mieszkancow)

  I rzygac mi sie chce jak sie patrze na te mordy zdrajcow i chamow lizacych buty zachodnim ‚biznesmenom’.
  Francowate profany…kryminalisci…

  Taka chcemy Polske? chamska, nieedukowana, zdziczala holote profanujaca religie i swietosci narodowe?

  Marsz Niepodległości – bolesne wideo – GAZETA dziennik Polonii w Kanadzie

  https://gazetagazeta.com/2019/11/marsz-niepodleglosci-bolesne-wideo/?utm_source=Gazeta&utm_campaign=b1584d118d-Gazeta_Nov_111_1_2015_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_9081e3f14e-b1584d118d-70389485

 8. Bili de kid said

  @7 Troll… To „bolesne” wideo z linku jest na 100% reżyserowane. Jak tego nie rozumiesz, to nie zabieraj głosu nt sytuacji w Polsce.

 9. Tomas Ian Goldberg said

  To była druga solidarność- przekierowana przez pseudożydów (apokalipsa 2:9) już właściwie bez Polaków, a jedynie z khazarskopolskimi mieszańcami oraz agentami obcych wpływów. Długa droga na samą górę, do okultystycznych towarzystw, a może nawet i obcych z głębokiego kosmosu.

  Kto to wie, jak nie możemy nawet samochodu sami zbudować, bo wszystko nam khazarskie quasiżydki i psychoshabbos goye rozkradli.

  Pisałem o tym na twitterze -rozwalili mi konto ze 120 followersami. Nie muszą się nikomu z niczego tłumaczyć. Tak bezczelna jest dzisiaj ta niechciana przez nikogo populacja.

  Jest ich stanowczo za dużo, mordowali każdy lud tej planety sami rozmnażając się i miksując z niemcami, polakami amerykanami czym tam sobie wolicie.

  Oni nie czują, nie mają emocji, nie mają empatii. To grupa podatna na kontrolę umysłu, schizofrenię i ściśle psychopatyczna.

  Brzydzą się pracą a i obrzydliwi są w swoich poczynaniach no i kłamią. Kłamią, kłamią i jeszcze więcej kłamią. Nawet przyparci do muru starają się kłamać.

 10. Tadeusz said

  a na rynku brakuje stali zbrojeniowej i kształtowników. Takie bajery to pan prezes niech swoim dzieciakom na dobranoc opowiada. Polska sprowadza stal zbrojeniową z Białorusi,Chin, Rosji i Ukrainy. i ciągle jej brakuje. A tu wygaszamy piece bo zastój na rynkach. ?????

 11. HSW said

  Ad 7 Troll Polonii
  …z tamtego czasu mam podobne refleksje z HSW…. to była super „firma”… produkcja na cały świat… zautomatyzowana /najnowocześniejsza w tamtym czasie w Europie/ linia produkcyjna kół zębatych zbudowana przez Japończyków…

 12. więcej powietrza dla Krakowa -to ważna rzecz .

 13. CO WIECEJ , wszystkie przemysły won z Krakowa ,,,

 14. Kojak said

  Panie Gajpwy ! To Nie tak ! Kryminalisci i bandyci zydowscy podpisali palt klimatyczny w wyniku czego ceny prady poszybowaly w niebo ! I koncern jest zly, bo nie chce doplacac do interesu , ktory stal sie nieoplacalny przez zydowskich bandziorow ? Toc to paranoja !

  Gdyby Polska była państwem, to by olała te pakty klimatycznej, tak jak Niemcy.
  Admin

 15. rafal z said

  W ten sposób garstka ludzi kontroluje finanse i przemysł. dosłownie garstka… obcych interesów.

  Co mnie dziwi to te dziwne protesty jak np w Agrounii. Zebrały się chłopy i zamiast zacząć tworzyć własną sieć sprzedaży to protestują przeciwko oznakowaniu jakiś pomidorów czy ziemniaków.

  I tak można dalej wymieniać. Np dziennikarze internetowi pieprzą trzy po trzy o cenzurze na youtube. Ale żeby zacząć tworzyć własną platformę to jeszcze nie przyszło im do głowy

  Ja rozumiem że od razu nie będzie skali ale od czegoś trzeba zacząć???

 16. Maverick said

  Skundleni wasale sprzedali wszystko za grosze, bo nie mieli pojęcia o ekonomi, a pseudo profesorki jak żyd Balcerowicz zniszczyli Polską ekonomię, żyd Kwaśniewski zmusił do emigracji, a żyd Kuroń kusił zupkami.

 17. gnago said

  No o co wam chodzi to kwoty weglowe załatwiły huty w UE. Odstrzelić ocipiałych i ich lobbystów i produkcja stanie się opłacalna. Na pewno pocieszy was wieść że ONZ funduje do UE do cioci Merkel transport uczciwych i przebadanych Somalijczyków

 18. Maverick said

  Zwrócie uwagę że nasze koziołki matołki przy władzy w swojej wasalskości na ministrów finansów ustawiani są żydowscy klakierzy aby Rodszyldowi wszystko się zgadzało w zarządzaniu swoją kolonią. A to był Rostowski a teraz kolejny zaciągający i łamiacy j. polski klakier

 19. revers said

  won przemysly, krootka pillka, czy tam jak spiewal rapcio jestem artystaa po chooj mi gospodarka, i tak mnozyc,
  wiecej zdrowia przybedzie z plastikowym nozykiem Gerlacha, przy kazdej okazji.

  Tory kolejowe, tramwajowe w Krakowie? po chooj won z torami, swiezzsze powietrze bedzie z samochodowaa bryczkaa w korkach, o metrze nie wspomne, tez wymaga stali wysogatunkowej dla tuneli i na mosty, won z mostami stalowymi przez Wisle.

 20. Boydar said

  Jeżeli poprzez wygaszenie wielkiego pieca ma rozpalić się coś znacznie większego, to może warto zaryzykować …

 21. Anna said

  No tak, wszyscy chcieli kapitalizmu i pamiętam że były strajki i milicja jechała do Huty im. jeszcze Lenina chyba w 1988 przez miasteczko studenckie AGH. No i mimo że mamy już od dawna kapitalizm, huta obecnie upada – co za chichot historii, ci strajkujący wtedy robotnicy nie tego się chyba spodziewali…

 22. AlexSailor said

  @Marucha

  Docent Kossecki twierdził, że udział państwa w sterowaniu międzynarodowym (jego pozycję i rangę) mierzy się ILOŚCIĄ WYPRODUKOWANEJ STALI.

  Zatem nas nie ma już, jak to przepowiedziała pewna pani innej pani (kto chce, wie o co chodzi).

  „ArcelorMittal Poland skupia około 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego.”
  A kto do tego dopuścił??

  Akurat ten Hindus jest biznesmenem i nie miał złych intencji w stosunku do huty, gdzie nawet inwestował.
  Ale nikt nie będzie dokładał do interesu i płacił (nie wiadomo komu) za powietrze w „opłatach za CO2”, które teraz wynoszą 25 euro, a rok temu wynosiły 10 euro.
  Rosja i Indie oraz inne normalne państwa ich nie płacą, bo niby komu i dlaczego.

  A Hindus dobrze wie, że za rok albo pięć opłaty za CO2 mogą wynosić tyle, ile
  kosztuje gotowa stal sprowadzona np. z Rosji (w przeliczeniu na emisję CO2 od tony stali).
  Dlatego zamyka.

  I to nikt inny, jak rządzący Polską zgodzili się na opłaty przez podpisanie umów i paktów klimatycznych, idiotycznych protokołów z Kioto (żeby sprzedać wówczas nadwyżki CO2 za wszawe grosze), a w końcu podpisanie Traktatu Lizbońskiego likwidującego formalnie państwowość polską.

 23. gd-ap said

  Kto wyjaśni mi , jak mierzy się te tony CO2.

  Dajmy na to w gospodarstwie spalam 10 ton ekogroszku rocznie. Silnik benzynowy potrzebuje nadmiaru powietrza w stosunku do spalanego paliwa 1,4. W paliwach stałych musi być ten stosunek wyzszy …. dajmy na to 1,6 … 1,8

  Ale przyjmijmy dla uproszczenia stosunek 2:1
  Czyli na tonę węgla potrzebuję 2 tony powietrza. Ale skąd oni wyliczają CO2 ? I jeszcze każą płacić 25€ za tonę. A jeśli paliwo nie spala się zupełnie i powstaje CO jako tlenek węgla , to on jest zwolniony z opłat?

  Ktoś się orientuje w metodyce obliczeń?

  Pytam , bo równie dobrze można by podliczyć ile statystyczny człowiek wysycha rocznie CO2. Po 25€ za tonę … to byłby lepiej opłacalny Geschäft dla budżetów miast aniżeli płatne parkingi.

 24. Maverick said

  Idioci w UNI i ich pseudo-liberalizm doprowadzą Europę do roli mało istotnego kontynentu.
  Doprowadzą do tego że bedąc chcieli rozpętywać wojny a nie będą mieli materiałów do jej prowadzenia. Polactwo jak zawsze historia pokazuje głupie i wasalskie, zainwestowali na Ukrainie aby pokazać Rosji, ale prawdopodobnie Ukraina ogłosi niewypłacalność i tylko za to Duda powinien wisieć bo dał pożyczki bez gwarancji. Teraz ten idiota tak gospodaruje pieniędźmi podatnika na bazy USA jakby to była jego prywatna skarbonka.

 25. PARCHATKA said

  PARCHlament to Postanowil to obZYDliwosco Totalna PARCHAnoja

 26. Boydar said

  „Idioci”, chłe chłe …

 27. Jest zgoda społeczna – nikt nie protestuje. Więc w czym problem?

 28. lewarek.pl said

  27.
  Jest zgoda społeczna – nikt nie protestuje. Więc w czym problem?

  Nikt nie wie.

 29. Troll Polonii said

  8
  Billi de Kid
  napisal:

  2019-11-13 (Środa) @ 16:02:21
  @7 Troll… To „bolesne” wideo z linku jest na 100% reżyserowane. Jak tego nie rozumiesz, to nie zabieraj głosu nt sytuacji w Polsce.

  To video nagralem nie ja tylko Polonia Kanadyjska. Ja nie mam z tym nic wspolnego i nie mieszkam w Kanadzie.
  Natomiast ogladalem Marsz Niepodleglosci osobiscie na You tube.
  Tam wykrzykiwali takie glupoty, ze wstyd i slychac jakiegos rappera, ktory sie drze na wzor murzynkow z USA.
  I to nie tylko moje impresje. Poczytaj komentarze na you tube.!
  Przeciez to skandal.

 30. Troll Polonii said

  9
  Thomas jan Goldberg
  Ja bylem w Nowej Hucie za czasow tzw. Pierwszej Solidarnosci.
  To ta holota zaklinczowala piec w HiL.
  Takich sabotazytstow jak ta cala pierwsza czy druga Solidarnosc – to swiat nie widzial.
  Zeby wlasny przemysl niszczyc! Najwieksi wrogowie wlasnemu krajowi by nie zgotowali takiego zniszczenia..!!!

  To pierwsza Solidarnosc dostawala pieniadze od CIA na rozwalke „komuny”.
  Przeczytaj przemowienie Reagana!!! I raporty CIA.
  Juz kilka razy wklejalem na gajowce.

  I pozwole sobie przypomniec, ze wszyscy, ktorzy zakladali ‚pierwsza’ Solidarnosc teraz sa w rzadzie, biznesie i sprzedaja dalej Polske po kawalku.
  Walesa byl przy Okraglym Stole.
  Posluchaj co gada Walesa. On jest dalej dumny z tego, ze „misiowi wybil zeby”.
  Nie mieli prawa te gnoje z Okraglego Stolu sprzedawac CUDZEJ wlasnosci!!!
  Huta nalezala do calego narodu.
  To zlodzieje od poczatku do konca okradli kraj i za bezcen oddali zydom w posiadanie.
  .
  Solidarnosc zostala zalozona przez NED.

  Kto tego nie wie- to znaczy, ze ciagle powtarza zydowskie banialuki. I nie zna angielskiego.
  Walesa byl szefem Solidarnosci od samego poczatku i po zalegalizowaniu Solidarnosci znow zostal szefem on i cale to ubeckie zydostwo – dorobili sie najwyzszych stanowisk w obecnej ubeckiej Polsce i sa milionerami.

  Ogladalem dzis wiadomosci z Polski. Wyrzucili z knajpy 2-ch bezdomnych Polakow , ktorym ktos oplacil obiad.
  Obiad im personel restaurcji wyrzucil do smieci a bezdomnych wywalili na bruk..

  W PRL nie bylo bezdomnych i nikt nie zebral.

  Sprzedawalismy stal komu chcielismy; energetyke mielismy za fryko. Nikt nam nie dyktowal komu i co sprzedac i od kogo co kupic.
  To w obecnej Polsce tysiace rolnikow popelnilo samobojstwo.
  Ja wiem co sie dzieje w Polsce. Mam tam bliska rodzine i codziennie ogladam wiadomosci. I czytam polska prase.
  Znajomi i przyjaciele odwiedzaja Polske czesto.
  Bardzo im sie w Polsce podoba ale nikt nie chcialby tam mieszkac na stale.

 31. Siekiera_Motyka said

  Ad. 22 – „Akurat ten Hindus jest biznesmenem i nie miał złych intencji w stosunku do huty, gdzie nawet inwestował.
  Ale nikt nie będzie dokładał do interesu i płacił (nie wiadomo komu) za powietrze w „opłatach za CO2”, które teraz wynoszą 25 euro, a rok temu wynosiły 10 euro.
  Rosja i Indie oraz inne normalne państwa ich nie płacą, bo niby komu i dlaczego.

  A Hindus dobrze wie, że za rok albo pięć opłaty za CO2 mogą wynosić tyle, ile
  kosztuje gotowa stal sprowadzona np. z Rosji (w przeliczeniu na emisję CO2 od tony stali).
  Dlatego zamyka.”

  Całkiem logiczne i myślę że ma Pan racje.

  https://www.ft.com/content/ff72b9d0-6775-11e8-8cf3-0c230fa67aec

  „En + wzywa LME do wprowadzenia zasad ujawniania emisji

  Rosyjska grupa metalowa wzywa London Metal Exchange do zmuszenia producentów do ujawnienia emisji dwutlenku węgla”

  Dodatkowo, czy przypadkiem Pan Hindus nie dostał „rozkaz” kupić Polską hutę wtedy by nie było za bardzo widoczne w przyszłości że to Zachodnie Ż-dy zniszczyły Polskie hutnictwo ?

 32. PISKORZ said

  re 30 Tym głupio wątpiącym to trzeba jeszcze polecić książkę VICTORY, autor Schweizer.!

 33. PISKORZ said

  re 31 czy przypadkiem Pan Hindus nie dostał „rozkaz” kupić Polską hutę ” WCZORAJ NA PORTALU WŁOSKIM /sic!!/ czytałem , tak pobieżnie i szybko.
  że Włosi…też mają problemy z firmą Mittal!

 34. Lily said

  Z Niego,TO taki Hindus,jak ze mnie eskimoska
  „My kupujemy Manhattan,Rumunie,Polske,
  Wegry”,oswiadczyl publicznie Szymon P.

 35. mironik said

  Z Katowic jest darmowy autobus nawet do Liberca, jakby ktoś w Czechach chciał pracować, to jakieś tylko 3000 zł na rękę

 36. galaszek said

  OOOOOOjjjj !!!..a na co toto panie panie palic w jeden duszy piec w ten Karkow – Nowe Hatu …i smogowac ludziow !!!… i dwutlenkowac !!! i ocieplac klimata!!!…i wypiekowac nikomu niepotrzebne jakes stale!!!!…..przecie to moszna rozpalic i palic zamiast w jedno duze piec – duzo male piecow i zamiast jakies stal moszna wypiekac ruszne bajgiele ..ruszne bulkow… rusznych pieczywow koszerne…. i zamiast Nowa Hatu nazwac tego Nowe Piekarnia im Rabiego Sedzimira Schurdaka

 37. Troll Polonii said

  34
  Lily
  Niestety, to Hindus. Wystarczy sprawdzic jego akcje na gieldzie.
  Hindusy wykupuja upadle zaklady i sprzedaja z zyskiem.
  Dokladnie to samo zrobil niejaki Gupta w Australii.
  Naobiecywal jakies kolosalne zyski, wykupil kopalnie wegla i dwie zdychajace huty i teraz gwizdze na podpisane kontrakty.

  W Indiach jest najwiecej milionierow na glowe mieszkanca.
  Wszyscy Hindusi u nas sa nieprawdopodobnie bogaci.

  Cala ta Azja pusci niedlugo z torbami cala zachodnia cywilzacje, ktora objawia wszelkie oznaki starzenia i stagnacji.
  Wojny sa juz niemodne.

  Zachod ledwo zipie w starych przesadach i zabobonach fetyszu pieniadza a takze przestarzalych metodach zarzadzania, ktore sie juz dawno nie sprawdzaja.
  Jest to tez wynik zalosnej edukacji na Zachodzie.
  I koncentracji kapitalu i wladzy w rekach przestepczych.

Sorry, the comment form is closed at this time.