Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zbliża się spowolnienie gospodarcze i bezrobocie

Posted by Marucha w dniu 2019-11-13 (Środa)

Od pewnego czasu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zdaje się przygotowywać Polaków na negatywne zmiany w gospodarce narodowej. Potwierdzeniem negatywnego trendu jest zmiana prognozy przez Narodowy Bank Polski, przewidujący wzrost bezrobocia w przyszłym roku oraz niższe od zakładanego tempo rozwoju gospodarczego.

Jednocześnie zdaniem ekspertów nie powinien grozić nam kryzys gospodarczy.

Jednym z głównych zadań NBP jest prognozowanie zmian w dynamice ekonomicznej naszego kraju, stąd bank centralny przygotował korektę swojego dotychczasowego stanowiska. Tym samym w przyszłym roku bezrobocie ma wynosić średnio 3,8 proc., natomiast w roku 2021 już 4,1 proc. Oznaczałoby to pierwszy wzrost liczby osób pozostających bez pracy od blisko sześciu lat.

Czeka nas również wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego. W tym roku ma on wynieść 4,3 proc., w przyszłym spadnie do 3,6 proc., z kolei za dwa lata do 3,3 proc. Wcześniejsze dane w tym zakresie były dużo bardziej optymistyczne – NBP prognozowało w poprzednim kwartale, że będzie to odpowiednio: 4,5 proc., 4 proc. i 3,5 proc. Jeśli chodzi o inflacje to ma ona wynieść na koniec bieżącego roku 2,3 proc. W przyszłym roku wyniesie ona 2,8 proc., natomiast za dwa lata spadnie do poziomu 2,6 proc.

Już kilka dni temu Kaczyński mówił o spowolnieniu gospodarczym, jednocześnie podkreślając, że nie będzie ono kryzysem w pełnym tego słowa znaczeniu. Szef partii rządzącej zapewnia o posiadaniu przez rząd odpowiednich instrumentów, mogących zminimalizować wpływ ogólnoświatowego trendu na polską gospodarkę.

O kryzysie nie mówią także eksperci nieprzychylni rządowi Mateusza Morawieckiego. Portal Business Insider Polska uznał słowa Kaczyńskiego za nieco przesadzone, ponieważ w najbliższych kwartałach wzrost gospodarczy po prostu spowolni do ok. 3 proc. Nasz kraj będzie więc rozwijał się zaledwie o jeden pkt proc. mniej niż według różnych szacunków wynosi jego potencjał, a to i tak byłby całkiem niezły wynik na tle pozostałych państw europejskich.

Na podstawie: businessinsider.com.pl, bankier.pl
http://autonom.pl

Komentarze 43 to “Zbliża się spowolnienie gospodarcze i bezrobocie”

 1. Mietas said

  Każdy kto zna się choć trochę na ekonomi wiedział o tym od dawna, obraz naszej ekonomi jest prosty, kończą się środki unijne, kończy się wzrost gospodarczy, jeszcze niedawno nasze montownie były pełne zamówień, nasze miasta kupowały tramwaje, autobusy, pociągi, budowały drogi chodniki, i wiele innych rzeczy, wystarczyło dołożyć 20% i można było wszystko kupić, prócz tego nasze pojazdy zamawiały kraje sąsiednie, które też korzystały z środków pomocowych, ale jak wszystko, kiedyś musi to się skończyć.To właśnie dlatego właściciel Solarisa sprzedał firmę, wiedział dokładnie że Kiedy skończą się fundusze, bez inwestora który będzie miał technologie oraz nowe rynki zbytu nie przetrwa, nasze miasta bez pieniędzy pomocowych nie stać na nowe pojazdy, czy kolejne wielkie inwestycje, będzie z każdym rokiem coraz gorzej, tą samą drogę przeszła Hiszpania, wszyscy pamiętają jak szybki był u nich wzrost gospodarczy, ale kiedy środki pomocowe ustały, kraj z każdym rokiem tylko się pogrążał, aż bezrobocie wyniosło ok 25%.im w każdym razie zostało ciepłe morze i turyści, a nam co przyjdzie? pewnie kolejna fala emigracji.

  ————
  Te słynne „środki unijne” to piardniecie komara w porównaniu z budżetem, ale hałasu wokół nich tyle, co wokół Orkiestry Wielkiej Hucpy, której wkład to również piardnięcie komara.
  Admin

 2. Abc said

  Raczej nie ten etap – dużo się o tym ostatnio pisze co już jest antywskaźnikiem – naganianie na spadki.
  Krachy i recesje pojawiają się niespodziewanie, a poprzedzane są optymizmem i hurraoptymizmem.
  Czy obecnie analitycy i rynkowi komentatorzy prześcigają się w pozytywnych rekomendacjach „na wszystko”?
  Czy reklamy różnych fundów i ambergoldów zalewają przestrzeń publiczną a sprzątaczki mówią o inwestowaniu?
  Do tego wieloletni podwójny szczyt na złocie kwotowanym w EUR – 10.09.2012 (1377 EUR) oraz 26.08.2019 (1403 EUR). Droga na spadek w okolice 1000 EUR otwarta.
  Spadające złoto raczej nie zapowiada recesji.
  Oczywiście duża zwała będzie – ale na kryptowalutach.

 3. Re: Artyku…

  „Spowolnienie gospodarki…” – dobre…To tak lichwiarze nazwali, jak ich smrod kolo dupy sie nie moze rozejsc…i kieruja „uwage” ku „rzondowi”…

  Czyli mowiac zrozumiale: lichwiarze juz nie bardzo kogo moga „wywalic w powietrze”, bo wszyscy w dlugach finansowych…a panstwo zadluzone „pod sufit”…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Co sie dzieje, kiedy „serce” spowalnia tloczenia krwi do organizmu???…

 4. Maverick said

  Kryminaliści w rządach gdy dojdzie do światowej depresji ekonomicznej zaczną szukać ratunku na własną rękę, i powoli już trwają przetasowania i zmiany układów. Jak narazie najmniej zorientowanymi ludźmi to oczywiście Polacy.

  Grają na jedną bramkę i to do swojej wbijają sobie samobóje.

  Czy Trump zmusi Chiny do podpisania jakiś niekorzystnych układów handlowych?

  Na pewno nie, a oni grają na zwłokę.

  Nowa waluta i system rozliczeń Block Chain zniszczy amerykański Swift system rozliczeń fiansowych i kontrolę finasów i FED-ów poprzez gang Rodszyldów. Pod nowym system Block Chain każdy będzie swoim własnym bankiem interesujący i rewolucyjny koncept. Hegomon jednak tak łatwo nie chce oddać dominacji nad światem.

 5. Maverick said

  Pod systemem Block Chain nie będzie opłat manipulacyjnych, Pośredników, fizycznych budynków banków, maszyn na rogu ulicy do wybierania gotówki. Nie będzie też lichwy. Czy wielkie banki jadące pod krechą i stałych pożyczkach FED, które potem są przenoszone na podatnika zaczną upadać? Chyba tak bo w nieskończoność nie można drukować pieniedzy bez pokrycia.

  Gdy zacznie się światowa depresja ekonomiczna prowadząca do wojny najmniej do niej przygotowani będą Polacy.
  Nie obędzie się bez prowokacji i prawdopodnie Polska znowu zostanie wrobiona w wojnę bo takich frajrów jak Polacy to nie ma nigdzie na świecie. Gdy do Grudnia Chińczycy będą zbywać Trumpa, to Styczen może przynieś pierwsze oznaki walącej się ekonomii.
  Przy tym jeden z gangów kabały jest tak zainteresowany z usunięciem Trumpa że mogą przyśpieszyć kryzys ekonomiczny aby wywołać niezadowolenie społeczne, jeżeli nie da się go usunąć w stylu żydowskich enkawudzistów procesie impeachmentu.

 6. ojojoj said

  Panie Maverick, o block chain, skad pochodzi, kto go stworzyl i po co nie ma pan zielonego pojecia. Powiem krotko: zniszczenie waluty danego panstwa zniszczy to panstwo. Za wprowadzanie walut typu bitcoin powinien byc odstrzal.

 7. Re: Artykul…
  No dobrze, to odslonie troche wiecej kurtyny, za ktora ukrywaja sie szubrawcy-lichwiarze…

  O co chodzi?
  Patrzycie i NIKT nie zwraca uwagi co kryje sie „nowa” technologia 5G i co konkretnie ze soba niesie.
  Gospodarka „spowalnia”, kryzys za pasem, zadluzenie „pod sufit” i nagle pojawia sie zydek z Angli (vice minister…fuck-nuansow)i i zaczyna „pier…olic” o wycofywaniu gotowki z cyrkulacji na gotowke „elektroniczna”, bo tlumaczy, ze bedzie lepiej, szybciej i bezpieczniej…

  Technologia 5 G (szybkosc przesylu informacji o zwiekszonej czestotliwosci i szybkiego dosteplu do wszelkiego rodzaju „odbiornikow”…

  Jakie sa fakty? Bezgotowkowe spoleczenstwo, szybka obsluga „odbiornikow” i calkowita kontrola (o czym zyd z Anglii jasno i wyraznie wyartykuowal)…

  Ach, no wlasnie – chodzi o to, ze nowy system 5 G bedzie „obslugiwal” glownie bio-chipy, ktore beda za zgoda kazdego zainteresowanego wprowadzone pod skore prawej reki lub na „czolko”…..
  No i po „herbacie”…
  Ewangelia sw. Jana rozd. 13: 16-17

  Tylko prosze nie miec do mnie pretensji o tym, ze ktos nie wiedzial czym to sie skonczy, a skonczy sie „zejsciem” kazdego, ktory bedzie „niepotrzebny” w gospodarce, czyli wszyscy inwalidzi, starcy, kalecy rencisci i wszyscy ci, ktorzy beda zagrozeniem dla nowego „systemu” bio-chipowego…

  To tyle..na razie…
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. Maverick said

  Roszyldy chcą zawitkować ludzi w biochipsy niczym swoje gojowskie bydło. Poprzez kontrolę przepływu twoich pieniędzy będą wiedzieć o ciebie wszystko, i czy uniemożliwić tobie życie jeżeli im nie będziesz posłuszny. Waluty nie podparte niczym a tylko wiarą w nie będą wyeliminowane, to musi nastąpić czy chcemy tego czy nie. Po prostu nie ma na nie pokrycia i będą warte tyle co papier po podtartej dupie wrzucony do toalety. Ja jestem zwolennikiem operowania gotówką, ale gotówka traci wartość tylko od roku 2000 dolar stracił 30% wartości. Sprzedajemy nowe domy i już kilka razy przyjęliśmy zapłatę w bitcoinach. Czy wygra biochips Rodszylda czyli ” ZNAK BESTII” czy Block Chain w rywalizacji o klijentów, W Azji sprawy są dalej zaawansowane tam już ponad 40 trylionów było formą zapłaty w innych formach niż waluta czy karty kredytowe.. nawet Pejsbook chce wprowadzić swoją walutę i Google pay ma być również oferowany. Z Block chain system będzie tak zorganizowany że ty będziesz swoim bankiem czyli to lepsze od kontroli Rodszylda, Czy może okazać większym złem od znaku bestii pożyjemy zobaczymy.

 9. Re: 8 Maverick

  Nie zyczylbym sobie, aby Polacy (Narod Polski) byl tym „doswiadczalnym” bio-chipowym bydlem podatkowym w wersji 5 G i zrobie wszystko, aby do tego „doswiadczenia” niedopuscic…

  Te wszystkie „bit-coiny” i inne waluty z lokalnymi wlacznie, to tylko zydowski „dym” zaslaniajacy „Feniksa” (jedna waluta i bio-chipy)…

  Jestem pelen wiary, ze „ISKRA”, ktora oswietli caly swiat „wypadnie” z Polski…I Maryja Matka Pana Jezusa zlituje sie nad naszymi grzechami i wyprosi potrzebne Laski dla Nas Polakow.

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. Maverick said

  Jak trudno będzie się włamać do banku Block Chain wytłumaczone na tym video.

 11. Maverick said

  Janie to nagabywanie nowego ministra finansów w Polsce jest chyba przygotowywaniem naszego narodu do akceptacji systemu Bestii, chyba Hiszpania, Szwecja i Polska będą jako pierwsze poddane tym eksperymentom poprzez żydowskie elity finansowe z organizacji Rodszylda. Jaką rolę odegra w tym G 5 to trudno przewidzieć jednak pismo ŚWIĘTE WSPOMINA O NOWYCH CHOROBACH SPODODOWANYCH BATERIAMI TYCH CHIPSÓW. . Polacy jednak są mało świadomi i za każdym razem dają sobie wciskać bałach. dadzą sobie wszczepić za kilka złotych podwyżki, za wygodę etc. W Hiszpani i Szwecji są już powitkowani ludzie.

  Pismo Święte wyraźnie mówi ci co przyjmną znak Bestii nie będą mogli przejść poprzez bramy niebios do życia wiecznego. Dlatego kabała równolegle atakuje kościół i wiarę, chce zmienić Pismo Święte i usunąc referencje ukazujące ich jako morderców Jezusa.

  Powyżej się pomyliłem opłaty innymi formami zapłaty niż gotówka w Azji przekroczyły 400 trylionów w obecnej wartości dolara a nie 40 jak napisałem.

 12. Maverick said

  Tutaj bardziej w detalach wyjaśnienie Block Chain.

 13. Re: Maverick
  Warto nadmienic, ze Chiny, to zupelnie inna (turanska) cywilizacja od naszej Lacinskiej i od zawsze Chinczycy lubia poslugiwac sie monetami (zlotymi i srebrnymi – srebrem lub zlotem).
  Mam obraz z Toronto. Wiekszosc Chinczykow ma w kieszeniach fure kasy (gotowki) i robia zakupy w chinskich sklepach w ktorych wlasciciele „czasami” posluguja sie „cyfrowymi kasami”..(tak dla „picu)…

  Nie wiem jak faktycznie jest w Chinach i warto by kogos zapytac, kto mieszka w Pekinie lub w jakims innym miescie, jak to wyglada.

  Te 400 bilionow, to wydaje mi sie, ze chodzi o taka kwote w handlu innych panstw z Chinami, ale bardziej interesujace byloby co dzieje sie i jak placa Chinczycy w Chinach.

  Wracajac do Ewangelii sw. Jana, to 2/3 czesci pojdzie w „ogien piekielny” i nie wiadomo w jakiej czesci (ludnosci) beda do Polacy czy Chinczycy lub inne narody. Nie wiadomo i jak na razie nikt nie ma takich informacji.

  ================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Masz „grosz?”

 14. Maverick said

  John McAfee twórca programów antywirusowych, którego CIA chciało wrobić w morderstwa w Belize.
  Przemawia na konferencji w Barcelonie;

  To jest wyrwanie się z niewoli rządów, Rodszylda,

  Niebezpieczenstwo dla rządów polega na tym że rządy poprzez Block Chain nie będą mogły ściągać podatków. Opłat bankowych etc.
  Dlatego inni chcą wprowadzić swoje crypto waluty w imię kontroli.

 15. Re: 14 Maverick
  Wszystko „ladnie i pieknie” – jestem za tym, aby ludzie zaczeli robic interesy bez udzialu admnistracyjnej (nienazartej) mafii administracyjnej, ale jest jeden problem: „W jaki sposob „wlasciciele nieruchomosci beda uiszczali rocznie nalozony podatek jesli w dalszym ciagu „oficjalna” waluta jest wciaz zydowskim dolarem???.”

  W dalszym ciagu twierdze, ze wszystkie inne waluty (sekretne i mniej sekretne) sa wciaz tylko „pol-srodkiem” (aspiryna) na zydowskiego lichwiarskiego „raka” finansowego.

  Oczywiscie, mam jeszcze inne pytania, ktore nie sa po to, aby zdeprcjonowac pomysly ominiecia zydowskiego systemu przez normalnych ludzi, ale po to, aby normalni (zdrowo myslacy) skoncentrowali sie nad wyrzuceniem lichwiarskiego kartelu z zycia spolecznego.

  Inna sprawa byloby, gdyby „BitCoin” stal sie waluta, ktora mozna WSZYSTKO zaplacic, a nie tylko pewna czesc…

  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Maverick said

  Janie
  komunistyczne Chiny boją się Bitcoina i zakmnęły domy wymiany co spowodowało załamanie go i sporo ich zniknęło bezpowrotnie z powierzchni ziemi, było to gdy kurs był 20000 dolarów za bitcoina, jednak to był błąd bo exchange miały adresy fizyczne i było to łatwe dla rządu do zlokalizowania. Odpowiedzią na było powstanie Blockchain który jest zdecentalizowany, i żaden rząd nie będzie wiedział ile zarabiasz i kto ci płaci. Czy gdzie transakcja miała meijsce.
  Ja myślę jak John McAfee rząd nie ma prawa zabierać mnie moich wybracowanych dochodów, Odcięcie rządów od okradania obywateli powstrzyma wojny, utnie rządowe programy na wywoływanie rewolucji etc, opłacanie agentów programów zbrojeniowych a przedewszystkim uniemożliwi Rodszydom kontrolę nad poszczególnymi krajami poprzez ich FED-y czy biochipsami które planują wprowadzić.. Opłaty i wymiany dotyczą wszystkiego np. porannej kawy czy biletu na metro. Indie zdelegalizowały Bitcoina. Delegalizacja nic nie znaczy ludzie i tak będą robić swoje. Byłem zdziwiony gdy byłem w Azji przesuwasz portfel wdłuż czujnika i on pobiera opłatę z twojego konta twojego banku w portfelu. Nie dotyczy to tylko Chin ale przyjmuje się to wszędzie w Azji.

  Ojojoj
  Blockchain piszą programiści na całym świecie, bezinteresownie. Ja jeszcze nie jestem w 100 procentach przekonany do niego kupuję Bitcoina ale tylko na future exchange. Skoki są straszne z dnia na dzień można się przewieść. Kupujesz czas i trend w doł short lub w górę long. Myślałem o tym 10 lat temu ale nie zabardzo rozumiałem na czym polegał ten proces kopania. Chciałem kupić oprogramowanie do szukania i kosztowało sporo 8000 był najtańszy a wtedy bitcoin chodził jeden do jednego. Do tego trzeba mieć własny serwer kupilem ich 8.

  Jeden facet w Waszygton State gdzieś nad Columbia river zbudował malą elektrownię i wydobywa bitcoinow na 70 000 dziennie.

  Gdy zaczną się wojny walut w przyszłym roku i stopniowe odchodzenie od dolara to pójdzie strasznie w górę może nawet 2 miliony za sztukę jak to przewiduje McAfee.

  Na świecie wiele się dzieje, wojny handlowe, rewolucje, obalanie rządów w celu ich kontroli czy surowców w tych krajach.
  Wielkie korporacje są ponad narodowe i w nosie mają kraj który okradają, tutaj nie ma lojalności.

  Facebook wprowadza Librę, google też wprowadza system google pay. Jest tych crypto walut coraz więcej i nawet rządy niektórych krajów już kombinują aby mieć swoje rezerwy w crypto walutach.

 17. Obecny (nie)porządek finansowy na świecie niewiele już ma wspólnego z jakimikolwiek regułami ekonomicznymi…Dzisiaj dominuje „ręczne sterowanie”dokonywane przez banki centralne różnych krajów(FED,EBC,BOJ,Bundesbank,itd)…a celem tych zabiegów jest obrona walącego się i masowo drukowanego bezwartościowego „pieniądza fiducjarnego” i jego pożyczania w postaci „rezerwy cząstkowej”. Jednak -prawdopodobnie -tego typu polityka musi znależć swój kres…i cały system-prędzej czy pózniej -runie…doprowadzając na największego kryzysu finansowego w historii ludzkości i w konsekwencji-do światowej wojny.Pytanie tylko:kiedy?Zdaje się,że czasu nie pozostało nam już dużo…ja to widzę raczej w perspektywie miesięcy a nie lat…

 18. Maverick said

  Semperparatus
  mnie się też wydaje że system frakcyjnego pożyczania i kreacji pieniądza się załamie, bo ten pieniądz jest fikcyjny i bez pokrycia.
  Krach przyjdzie niespodziewanie i szybko, wtedy aby odwrócić uwagę ludzi od prawdziwych problemów wyślą ich na wojnę a zgodę zwykłych zjadaczy chleba wykreują operacjami fałszywej flagi lub narracji. Tylko frajer pójdzie na wojnę i trzeba dbać o prezerwację naszego życia i życia rodziny co w dobie nuklearnych pocisków nie będzie łatwe. Trzeba też być uzbrojonym na wszelki wypadek, anarchia zapanuje na całym świecie.

  Dobre McAfee :

 19. Anucha said

  Roczny dochód dla zobrazowania ( pewnie niejednego emeryta czy rencisty )

  2019 r. dochód w wysokości 11 500 zł.

  Podatek dochodowy:

  11 500 x 17,75% = 2 041,25 zł

  (stosuje się stawkę podatku 17,75 %, ponieważ dochód nie przekroczył kwoty 85 528 zł)

  Kwota zmniejszająca podatek wynosi:

  1 420 – 871,70 x (11 500 – 8 000) ÷ 5 000 = 1 420 – 610,19 = 809,81 zł

  Podatek dochodowy za rok 2019 po uwzględnieniu kwoty zmniejszającej podatek:

  2 041,25 – 809,81 = 1 231,44 zł

  Zgodnie z powyższym podatek za 2019 rok po zaokrągleniu wynosi 1 231 zł.

  Na chooj te kombinacje, przecież można wprowadzić bezwzględny podatek 11%. Chłop nawet jadąc traktorem sobie policzy

  11500×11%=1265 zł

  i szajka pracująca dla Rotschilda ma więcej o 34 zł.
  Mało tego, chłop z ciągnika nie wypadnie bo będzie trzeźwy.

  Do tej pory mówi: co mam tym kurwom tyle płacić ,to przerobię zboże i ziemniaki. A potem to wszystko biedaczysko musi skonsumować, sprzedać nie może.
  Dobrze ,że przy orce może bruzdy się trzymać. 🙂

  A gdzie jeszcze podatek VAT- 22%
  Podatek na ZUS i składka zdrowotna około -30%
  Podatek w paliwach
  Podatek w używkach

  Miłego i pracowitego dnia niewolnicy.

 20. kulikow said

  Ludzie nie sluchajcie takich H…..y Gdyz to oni to wszystko robia.Ludzie gromadzcie dobra zywnosc nie pracujcie w eleganckich firmach (zachodnich).Olac ich wszystkich nowo bogackich.Wrocimy do dawnej prostoty zycia …Na H……..I nam te ;;;;;;;;;smartfony Internety z soba duzo rozmawiajmy I starajcie sie o
  dobry ;;;;sprzet do obrony Przed tymi ;;;bandziorami w ;;;;;;czarnych mundurach;;;;;;;;To sa wojska szatana.
  I duzo ale to duzo amunicji tej dobrej amunicji. SMIERC wszelkim bizmesmenom politykom z piekla rodem.
  Calej tej holocie ;;;;;;diabelskiej zyjacej na nasz koszt.KONIEC Z nimi.

 21. Voodoosch said

  Dlatego nie widze mozliwosci wprowadzenia 4000zl. brutto juz za pare lat. Chcialbym, zeby moi znajomi i rodzina tyle dostali w Polsce ale znam mentalnosc malych i srednich przedsiebiorcow. Maly przedsiebiorca wywali z dwie osoby z piecioosobowej firmy i sam usiadzie za biurko. Sredni przedsiebiorca wywali dwadziescia osob, a pozostalym trzydziestu dowali dwa razy wiecej obowiazkow. Zawody proste wypelnia sie po brzegi, a w tych wymagajacych nikt nie bedzie chcial pracowac, bo „po co sie przemeczac” za trzysta zlotych wiecej, jak moge sobie stanac za kasa, albo jako ochroniarz polazic po markecie. Czyli znowu emigracja, juz nie za wiekszymi pieniedzmi ale za praca, jak to jest w pludniowych Wloszech lub w Portugalii.

 22. Anucha said

  Jeszcze z innej strony żeby uzmysłowić kradzież finansowej mafii żydowskiej.

  Minimalna płaca w 2019 r. wynosi 2250 zł brutto (ok. 1634 zł na rękę)

  Tyle zarabia większość niewolników

  Suma składek po stronie pracodawcy wynosi 460,81 zł. W połączeniu z wynagrodzeniem brutto w wysokości 2250 zł suma ta daje 2710,81 zł.
  Czyli kradzież należy liczyć od kwoty 2700 zł

  Tymczasem przelew, jaki pracownik otrzyma na swoje konto, będzie niższy o kwotę około 1100 zł. Od kwoty wynagrodzenia brutto ze strony pracownika trzeba bowiem odliczyć składkę na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy.

  I do tego czyli od 1.634 zł

  Podatek VAT- 22%
  Podatek w paliwach
  Podatek w używkach
  Opłaty mieszkaniowe (czynsz , prąd,woda i gaz )

  Ludziska piją kranówę, podmywają dupska (oszczędność na wydatku na papier ) . To im wyjdzie akurat na zdrowie.

  Ale już kupowanie najtańszej paszy w żydowskich chlewach niekoniecznie.

 23. Lily. said

  TO,bylo dawno zaplanowane.
  Trzecia (III.R.P) to kraj rynku zbytu,i taniej
  sily roboczej. Jedzie sobie taki,jeden z drugim,
  zaprasza obcy kapital,proponujac tania sile
  robocza,jak rowniez bardzo dogodne podatki.
  Nie trzeba byc geniuszem,zeby wiedziec,kto
  przejal wladze,po 04.06.1989 r
  Wiekszosc,nie ma pojecia o tym,bo
  wiedze czerpia,jedynie z TELEWIZORNII,a
  tam o takich rzeczach nie mowia.

 24. Piotr B. said

  Ludzie opanujcie sie.Rotszyldy rzadzily ale to sie konczy.Une to nie caly SZwiat.Na ostatnim spotkaniu Trumpa z Chinczykami rozmowa wygladala mniej wiecej tak,Chinczyk mowi „Umow musimy dotrzymywac”A Trump odpowiada”Jakich umow???”…I tu jest zawarta cala prawda.Chinczyk jest najwazniejszym bankierem dzisiaj a nie zadne Rotszyldy.To Chinczykom amerykance dali w zastaw Alaske .Ale to wielka „Tajemnica” dla gawiedzi….no i Chinole wiedza jak ta umowy trzeba bedzie FINALOWAC…. T.z. inwazowac.A juz maja czym i jak.

 25. Anucha said

  ad:24
  Piotr B

  Tak , Chiny przez ostatnie dwa stulecia wpierdal..y się nam w rachunki.

  Rachuj nie rachuj
  I tak wszystko na …..

 26. Ale dlaczego? said

  A.D. 13
  „Nie wiem jak faktycznie jest w Chinach i warto by kogos zapytac, kto mieszka w Pekinie lub w jakims innym miescie, jak to wyglada.”

  Mam informacje z drugiej ręki.
  Przynajmniej w dużych miastach większość Chińczyków płaci telefonem, t.j. przy pomocy NFC. Kartą chyba trudniej się posługiwać niż gotówką.

 27. Anucha said

  Obyśmy nie rozczarowali się tymi Chinami.
  Może to być kolejny światowy żandarm, albo
  zostaną wydutkane przez finansjerę .
  Kissinger był częstym bywalcem w kraju środka.
  Trudno uwierzyć żeby baronowie dali się ograć.

 28. Piotr B. said

  27…Ja tam za chinolami nie przepadam,ale ze wymyslili nowy sposob inwazji to fakt.Polowa Afryki juz powaznie kontroluja,porty Grecji i wielu innych panstw.Ich system ekspolzji technicznej,moze tylko ten zrozumiec co widzial ich dzialanie w terenie…

 29. Dziadunio said

  Narodowy Bank Polski ani nie jest narodowy, ani tym bardziej polski. Tak samo jak minister finansów od dłuższego czasu. Pozdrawiam

 30. Troll Polonii said

  Gdzie i na co ida pieniadze i komu (i czemu) zawdzieczamy coraz bardziej niekontrolowana nedze na planecie Ziemia:

  Same tylko wojenki po wstrzasajacych detonacjach (wyburzeniach) wiez w Nowym Jorku w 2001 do tej pory kosztowaly 6.5 tryliona dolarow.
  Ktos sobie urzadza fajerwerki za pieniadze ukradzione swiatowemu niewolnictwu:.

  Selected Articles: The Costs of Post 9/11 Wars: $6.4 Trillion – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization
  https://www.globalresearch.ca/selected-articles-costs-post-911-wars-6-4-trillion/5694993

 31. Piotr B. said

  A ilu Chinczykow w tych wojenkach wojowalo?Natomiast jezeli chce Pan zobaczyc co w tym czasie zbudowali,prosze udac sie na miesieczna wycieczke do Chin.

 32. Troll Polonii said

  31
  Piotr
  Wiem, bylem w Chinach.
  To zupelne wariactwo co tam sie dzieje..

  Zastanawiam sie jak moga Amerykanie oskarzac Chiny o kradziez tzw. ‚wlasnosci intelektualnej’ czyli malpowanie amerykanskiej inteligencji i pomyslow..
  Niechby od Chin cos zmalpowali: rozwoj gospodarczy kraju, bezplatna edukacje i lecznictwo. Oswiate!!
  Programy spoleczne, mrowcza wrecz pracowitosc.

  Nasze panie z tej delegacji do Chin nie mogly zrozumiec jak mozna miec w kuchni maszyne do mycia garow i osobna elektryczna maszynke podreczna do …suszenia naczyn.
  W ogole kuchnia chinska to …prawie sama gotuje, myje i sprzata..

  Nie lubie chinskiego jedzenia.
  Ale oni jedza zupelnie co innego w domu a co innego w knajpach.

  Chiny przerazaja dynamika i wielkoscia zabudowan.
  Bylismy tez na wsi.
  A na wsi…i pieknie i ..tak jak na starych filmach o zbieraczach ryzu.

  Chiny pracuja dla siebie.
  Kazdy Chinczyk pracuje dla Chin.

  I dlatego mnie tak denerwuje ta polityka w Polsce.
  Nasi rolnicy, sadownicy, hodowcy sa traktowani gorzej jak kulisy chinskie w 14 wieku.
  Jak mozna oplacac biznesmenow zagranicznych a puszczac z torbami swoich zywicieli miast?
  Przeciez my nawet mleka nie mozemy produkowac tyle ile chcemy i moglibysmy bo …groza kary unijne.

  I potem ogladam na Youtube Marsz Niepodleglosci.
  Dzielni uczestnicy tego zenujacego przedstawienia kzycza: ‚ Bij sierpem i mlodem czerwona holote”.

  Czy to moze o Pekinie ten dwuwiersz poetycki?

  Znam kilku Polakow jeszcze z Polski, ktorzy mieszkaja na Tajwanie od lat..
  Byc moze, ze mozna sie przyzwyczaic do tych tlumow i zoltosci.
  Chiny nie lubia sie laczyc w pakty, unie i zbratania polityczne z innymi krajami.
  Ale chetnie wspolpracuja gospodarczo.
  Szkoda wiecznie zmieniajacych sie zobowiazan.
  Tak sie zaplatala Turcja w NATO. A Polska w Unie Europejska.
  Chinczyk ma tylko jedno zobowiazanie: Chiny.

 33. Ale dlaczego? said

  A.D. 32

  A Polactfo jest nauczone propagandą od 30 lat, że nieważne, kto każe mu zginać kark, byle misa pełna.

  Sam wielokrotnie na uświadamianie o zagrożeniu związanym z żydowskim geszeftem 300mld$+ słyszałem tekst w stylu:
  „Jak dobrze będą płacić Żydy, to niech przejmują Polskę.
  Bo Polak to tylko kraść potrafi”.
  Nie żartuję, tak wielu ma nasrane we łbie.
  Czyli Polski i Polaków już nie ma.
  Nawet jak pisiory nie wywołają wojny z Rosją (a starają się jak mogą), to i tak za 100 lat nie będzie Polaków i Polski…
  Głupota Polaków jest tak ogromna, jak mówi Gospodarz.
  I marne usprawiedliwienie, że to przez propagandę z tv…

  O braku patriotyzmu gospodarczego Polaków można by niezłą komedię głupoty nakręcić…

 34. Piotr B. said

  O braku patryjotyzmu gospodarczego Polakow mozna by niezla komedie nakrecic.
  Moze to i deska ratunku tacy :”Sami swoi „w nowym wydaniu…

 35. Przemysław Jakub said

  Czyli czeka nas powtórka z czarnego czwartku A. D. 1929?

 36. Maverick said

  Państwa BRICS ustaliły że będą się rozliczać w crypto. Jest to dalsze podminowywanie dominacji dolara, bo jest używany to terroryzowania państw, nie waslaskich kabale.

 37. NICK said

  Anucha. (27)
  To będzie żandarm przenajbrzydszy.

 38. Troll Polonii said

  27
  Anucha
  Od dawna jest takie powiedzenie, ze Chinczyk nawet zyda sprzeda.

  Naturalnie, ze zydostwo probuje teraz swoich sil w Hong Kongu.
  Opowiadaja dokladnie te same bzdury o demokracji, zachodniej kulturze (zwlaszcza angielskiej) i korupcji aktualnego rzadu – co opowiadali w Polsce, w Iraku, w Belgradzie, Libii, Syrii, .na majdanie a teraz w Wenezueli i Boliwii.

  Chiny sie daja bardzo zydom we znaki.
  Amerykanie probuja tez podbic Tajwan.
  Zobaczymy jak im pojdzie.

  Na razie sklepy i wiele biznesow jest zniszczone w Hong Kongu.
  Pekin czeka cierpliwie az sie oligarchom, ktorzy zaczeli ten burdel, ich wlasne rebelianty dobiora do …biznesow.

  Jakos tak widac na przykladach tych wspanialych spontanicznych rewolucji kolorowych oplacanych przez falszywe dolary, ze w pierwszym szeregu zdrajcow wlasnego kraju stoja ‚elity’ zwiazane z obcym mocarstwem i kowbojska soldateska.

  Opiera sie Wenezuela ale w Boliwii dokonano zamachu stanu przy pomocy zdrajcow.
  Meksyk uratowal Evo Moralesa .
  Czy uda sie Boliwii uratowac ogromne poklady lithium, ktore sie bardzo kowbojom spodobaly i ktore postanowili ukrasc?.
  A wielki biznesman- prezydent USA – pogratulowal faszystowskim zamachowcom w Boliwii!!!
  Juz nikt niczego nie ukrywa.

  W Boliwii zas najbardziej zlodziejom z Waszyngtonu przeszkadzaja …Chiny, ktore maja umowy handlowe z Boliwia.

 39. NICK said

  Troll.
  „Już nikt niczego nie ukrywa”
  Nie ma takiej potrzeby.
  Każdy quasi-człowiek widzi i ?
  Cmoka, łudzi się i judzi.

 40. Ale dlaczego? said

  AD. 36
  Crypto?

  To może być bardziej śliskie niż te żydowskie $.
  Wystarczy zadać pytanie, kto to wymyślił…

 41. Piotr B. said

  40…Crypto moze tymczasowo byc przydatne do „wywarzenia drzwi”…A POtem wszystko moze wrocic do normalnosci….
  Stara sztuczka tych ktorzy wiedza co robia.

 42. Re: 41 Piotr B
  Sluszna uwaga.
  Jesli „szary” czlowiek moze zakupic (za rodzima walute obiegowa) „Crypto”, to jakiz jest to problemem, aby lichwiarze (system) je zakupili???…(i bedzie dokladnie taki samy „cyrk” jaki jest obecnie)..
  Kazda waluta (crypto, bit-coin, itd.) jest TYLKO i wylacznie pol-srodkiem – aspiryna na lichwiarskiego raka – i niczym wiecej, gdyz „system” nie przyjmie zaplaty w walucie, ktora nie jest oficjalna systemowo.
  Juz pytalem i jeszcze raz zapytam: „W jaki sposob czlowiek poslugujacy sie „crypto waluta” zaplaci podatek od nieruchomosci dla systemu??? Oczywiscie, ze musi zaplacic ten podatek w systemowej walucie (dolarze czy zlotowce) a nie w „crypto walucie”… Wiec crypto-waluta jest skuteczna do omijania kontroli przez system w sprawach biznesowych czy wymianach towarow i uslug, ale w dalszym ciagu nie „wywali” (nie pozbawi) systemu poza kontrole podatnikow…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. grajno said

  podoba mi się to chowanie głowy w piasek>>
  Global Debt To Hit All Time High $255 Trillion, 330% Of World GDP>>>https://www.zerohedge.com/economics/global-debt-end-2019-record-high-255-trillion-330-global-gdp
  czy>>
  Apple Is Now Bigger Than The Entire US Energy Sector; Disney Is Bigger Than Europe’s Top 5 Banks >>https://www.zerohedge.com/markets/apple-now-bigger-entire-us-energy-sector-disney-bigger-europes-top-5-banks
  Vladimir Putin Sums Up The New World Order In 5 Words>>https://www.zerohedge.com/geopolitical/vladimir-putin-sums-new-world-order-5-words
  O TAKE „POLSKE” WALCZYLIŚMY>>
  i tylko podziwiać morons takich jak ten autor z autonom.pl czy Korwin vel Mikke czy Michalkiewicz czy Morawiecki junior czy Adrian Maliniak czyli mąż Pani Kornhauser czy……etc
  z tymi swoim turbo-kapitalizmem.
  Gratuluję:
  – odzyskania „wolności-niepodległości’ post1989 po latach ‚zniewolenia’>1945-1989
  – ‚obalania komunizmu’>>jak prezio tysiąclecia-Morawiecki jr-Adrian Maliniak (mąż p. Kornhauser), Michnik vel Szechter-Balcerowicz-Kwachu-etc>’od zawsze’ -same wallenrody,
  – robienie za ‚przedmurze chrześcijaństwa’ (od zawsze)
  – ‚deregulacji’ państwa do poziomu NIEBYTU
  .

Sorry, the comment form is closed at this time.