Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (53 – …
  Krzysztof M o Faza fermentacji
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Fiducjarne skarpety ministra Kościńskiego…

Posted by Marucha w dniu 2019-11-14 (Czwartek)

…czyli Cezar upomina się o swoje…

Nowy minister finansów, kolega premiera wszechczasów, tego z długim nosem zwietrzył, że w polskich, śmierdzących skarpetach zdeponowane jest około 190 miliardów pachnących złotych, które to nie pracują na dobrobyt państwa, a co za tym idzie także na poprawne działanie aparatu władzy.

Pomysłem na wypatroszenie polskich skarpet z pieniędzy ma być wprowadzenie stuprocentowego obrotu bezgotówkowego. Co tak naprawdę znajduje się w tych, polskich skarpetach? Co tak spędza sen z powiek wysłanników City of London, jakim jest między innymi bankier Tadeusz Kościński?

Ano w tych polskich skarpetach znajduje się nic innego, tylko tzw pieniądz fiducjarny, czyli pieniądz, którego wartość nie jest oparta na kruszcu, a w zasadzie jego wartość wykreowana jest z powietrza, albo z dupy, jakby tak napisać kolokwialnie (opcja w zasadzie do wyboru i obie są poprawne)…

Trzeba jednak przytoczyć tutaj na ten czas definicję pieniądza fiducjarnego…nazwa pochodzi od słowa „fides”, czyli (wiara), ale już bez „ratio” (rozum). Czyli jest to pieniądz oparty na wierze, że jest on w danej chwili coś warty…albo gówno warty (opcja dla niewierzących).

Dodam, że kryterium „fides et ratio” (wiara i rozum) w zasadzie prawdziwy katolik powinien stosować nie tylko w kwestii wiary w Boga, ale także i to bardzo w kwestii używania i obcowania z mamoną, o której wiele razy można poczytać w Biblii.

Skoro już jesteśmy przy kwestii biblijnej mamony, to warto sobie uzmysłowić, że „nasz” polski złoty, czy się komu podoba czy nie należy do Cezara, czyli do rządu zarządzającego państwem wyłonionego w tzw „demokratycznych wyborach”.

Przypomnę, że żydzi zapytali przewrotnie Chrystusa, czy płacić podatki, na co On im odpowiedział, aby oddali Cezarowi, co należy do Cezara. Tutaj państwowy polski Cezar niczym się nie różni od tamtego biblijnego. O swoją mamonę jeśli ktoś ją zgromadził bez opamiętania zawsze się upomni.

Wiara w to, że pieniądz tenże fiducjarny, skarpetowy, nasz polski złoty nie oparty na wartości kruszca ma „jakąś wartość”, jakby tak prosto napisać, polega na tym, że emitent, czyli ten, który go „produkuje” zakłada, albo spekuluje, że przykładowo 100 zł na dziś ma wartość pracy „dniówki chłopa”, ale za rok lub dwa ta sama „dniówka chłopa” może być za 200 zł… i choćby się kto skichał to jak tak Cezar postanowi, to tak będzie…

Swego czasu jeszcze przed denominacją złotego w 1995 roku zwaną „reformą walutową”, na starych banknotach można było fajnie składając banknot przerobić napis „bilety Narodowego Banku Polskiego są prawnym środkiem płatniczym w Polsce”, na „bilety Narodowego Banku Polskiego są prawie niczym w Polsce”…wtedy już w zasadzie starsze pokolenie Polaków wiedziało, że pieniądz fiducjarny, to tylko mrzonka, coś ulotnego, co w każdej chwili obecna władza, może sprytnie zainkasować. Wystarczy tylko stworzyć do tego odpowiednie instrumenty prawne, a koszerne bankiery są w tym niemal perfekcyjni.

Przekonali się o tym swego czasu Polacy, którzy mieli tzw Książeczki Mieszkaniowe, ówczesny relikt PRL-u. System ten został uruchomiony w 1950 r. i był obsługiwany przez państwowy bank PKO. Beneficjenci tego wynalazku finansowego każdego miesiąca wpłacali stałą kwotę i mieli tym sposobem uzbierać na wkład własny by „dostać” nowe spółdzielcze mieszkanie lokatorskie…finał był taki, że ludziska musiały uzbierać od 30 do 50 tys złotych…za które potem mogli kupić …choćby serwis obiadowy.

Ale wróćmy do „wartości” pieniądza fiducjarnego. Otóż on na chwilę obecną, jak wspominałem, nie jest oparty na wartości kruszca, a jego ilość w obiegu reguluje tzw „stopa procentowa” kredytów udzielanych przez banki centralne, ustalana co jakiś czas. Czyli w zasadzie oparty na lichwie, a tu już wchodzimy na wyższy, koszerny level, jakby tak zagaić slangiem młodzieżowym.

Żeby było ciekawiej tzw „nasz”, centralny, narodowy bank nie jest także suwerennym emitentem polskiego złotego, nie możemy pokrywać deficytu budżetowego finansując go z centralnego banku państwa, czyli tak de facto zasilać polskim złotym bieżące wydatki państwa… „zawdzięczamy” to panu Kwaśniewskiemu z drużyny „starych Kiejkut” i jego przeforsowanemu szwindlowi, który został zapisany w Konstytucji.

Przypomnę…obligacje Skarbu Państwa nie mogą być skupowane przez NBP bezpośrednio, ale mogą być skupowane na rynku wtórnym, głównie przy pomocy tzw „otwartej linii kredytowej” MFW, albo z Banku Światowego, ale już z odpowiednim oprocentowaniem…ten garb odsetkowy niesiemy my wszyscy na swoim, własnym garbie…tutaj żaden z politycznej Bandy Czworga od wielu lat w kwestii usunięcia tego zapisu w Konstytucji nawet się nie zająknął…

Otóż wrzutka o bezgotówkowym obrocie w Polsce może mieć dwa oblicza.

Jako blef, który ruszy polskich ciułaczy do uruchomienia swoich zasobów pieniężnych. Dużego pola nie ma…za zgromadzone za życia pieniądze mogą kupić nieruchomości, za które zapłacą podatek „od wzbogacenia” dawniej zwanym, a docelowo opłacając za używanie swojego podatek katastralny, którego wprowadzenie spędza sen z powiek i powoduje mrowienie w okolicach intymnych wielu włodarzy samorządowych.

Mogą też zainwestować w biznes, ale widząc jak traktowany jest rodzimy przedsiębiorca względem obcych korporacji w zasadzie zniechęca do inwestowania w cokolwiek.
Nazwałem to blefem, bo nie wyobrażam sobie całkowitego obrotu bezgotówkowego. Jak dać żebrakowi jałmużnę, dziadziusiowi na jarmarku zapłacić za ziemniaki i marchewkę, albo babci za jajka?

Nie jestem przekonany, żeby można było ich zmusić do zaopatrzenia się w terminal płatniczy…i dalej, jak dać ofiarę podczas Mszy? Tutaj dziwię się, że biskupi i proboszczowie, którzy traktują swoje powołanie jak niejako urząd skarbowy od kwestii duchowych, nie grzmią. Czy ministranci będą pomykać pomiędzy wiernych z czytnikiem kart bankomatowych?

Druga kwestia, czy drugie oblicze wprowadzenia jednak obrotu bezgotówkowego może być takie, że Polacy znienawidzą swoją własną walutę, która zmieni się w bezgotówkową. Czyli pieniądz fiducjarny, gówno warty zmieni się w jeszcze bardziej gówno warty, gdyż zasadniczo ten pieniądz będzie istniał tylko jako zapiski cyfrowe na plikach elektronicznych…które będzie można łatwo skasować jednym klikiem gdyby delikwent postanowił zostać „zaplutym karłem reakcji”, lub zamarzy się mu wejść w buty „wroga ludu” zatajając choćby kwestie prozaiczne jak ilość zjadania względem ilości wypróżniania z siebie zachowując bezczelnie sukcesywny wzrost masy ciała…

Jeśli Polacy znienawidzą swoją walutę, będą szukać alternatywy, będą posługiwać się jakimś gotówkowym pieniądzem fiducjarnym, który da im poczucie jakiejś pewności, że mają w rękach pieniądz o jakiejś tam określonej wartości.

W czasie PRL powszechnie uznawany za wartościowy był tzw dolar, który też nie był oparty na kruszcu, choć próby, oparcia tej waluty na kruszcu były czynione przez amerykańskiego prezydenta J. F. Kenedyego. Jak wiemy, przypłacił to życiem w sposób bardzo spektakularny, zamachowiec roztrzaskał mu głowę z broni palnej na oczach całego niemal świata. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego musiała to być taka potworna śmierć? Ano było to ostrzeżenie, aby żaden śmiałek nie próbował już nigdy opierać pieniądza fiducjarnego na kruszcu, ponieważ każda waluta oparta na kruszcu nie daje możliwości oszukiwania ludzi na spekulacjach.

Więc jeśli Polacy znienawidzą bezgotówkowego złotego, zaczną posługiwać się choćby walutą euro, to wtedy władza będzie miała już z górki…wprowadzi walutę euro bez referendum i bez przekonywania Polaków do tej waluty, Polacy wręcz zapragną aby posługiwać się euro, byleby mieć pieniądz w garści, a nie w postaci zapisów na cyfrowych plikach. A tu znów kroi się szwindel, bo wiemy, że w krajach, które tą walutę przyjęły nastąpiła przelicznikowa drożyzna.

Ale warto sobie uzmysłowić, że to co się znajduje w waszych skarpetach, a tak pachnie bankierom z City of London to nic innego, tylko mamona, która chwilowo określa wartość waszej ciężkiej pracy, a która została wydrukowana na papierowych prostokącikach. Jeśli Cezar uzna, że tą waszą pracę będzie chciał ukraść, to i tak to zrobi, czy wam się to podoba czy nie. Tutaj trzeba być roztropnym jak wąż…

Dla świadomego chrześcijanina potrafiącego odczytać słowa Chrystusa o mamonie w sposób poważny nie jest to problemem. Problemem będzie dla tych, którzy swoją przyszłość pokładają w pieniądzu fiducjarnym, zgromadzonym w wielkiej ilości, traktując go jak bożka i w nim tylko pokładając nadzieję…

PS…Temat można ciągnąć, ale już tylko w kwestii praktycznego przeżycia w pajęczej sieci bezgotówkowej…ale to w zasadzie temat na następny artykuł…

http://trybeus.neon24.pl/

Komentarzy 28 to “Fiducjarne skarpety ministra Kościńskiego…”

 1. Kojak said

  Kolejny raz zydowscy kryminalisci i bandyci z PPYYSS pokazuja swa kryminalna antypolska morde i ryj ! Brak juz slow ! Czlowiek czuje sie coraz bardziej sfrustrowany patrzc bezsilnie, na wyczyny zydowskich kanali ktorzy robia totalnie co chca !

 2. JerzyS said

  „Znamienne były zmiany jakie musiały być na zadanie amerykanskich kol finansowych wprowadzone do statu Banku Polskiego.
  Do rozporzadzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 pazdziernika 1927r. ,, o planie stabilizacyjnym i zaciagnieciu pozyczki zagranicznej” dolaczona zostala nastepujaca deklaracja rzadu:”Rzad oswiadcza , ze zgodnie z rozporzadzeniem z dnia 26 pazdziernika 1926 r. zrzekl sie prawa emisji biletow bankowych i ze nie bedzie ich wiecej emitowal.Bank Polski bedzie jedyna instytucja emisyjna. Na mocy obecnego statusu Bank Polski jakospolka akcyjna jest calkowicie niezalezny od rzadu. Rzad nie jest upowazniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisjibiletow na pozyczki dla rzaduz wyjatkiem tych, ktore sie mieszcza wyraznie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku” str.26 Jerzy Zdziechowski – Skarb i pieniadz 1918- 1939

  Przypomnę ze :

  „Dajcie mi prawo emisji pieniądza , a nie ważne bedzie kto rzadzi krajem” -Rotszyld

  Kenedy naruszyl prawo emisji pieniadza . Jego rzad wyemitował pewna sumę dolarów.
  jaka cenę za to zapłacił?

 3. ojojoj said

  najwieksza wartosc ma amunicja i bimber, ken-ta-ki juz to kiedys przerabialo, rzad amerykanski sie wkurzyl do tego stopnia ze az wyslal wojsko ktore ganialo za zwyklymi ludzmi po gorach

 4. revers said

  ale w euro gotoowke? przieciez nowa prezes ECB Langredowa roowniez za pariorytet uwazza wycofanie gotoowki w calej europie, lub ograniczenie w obrocie gotowki wylacznie, wprowadzaajc dotakowe oplaty za gotoowke, niemal ze podatek gotoowkowy za gotoowke lub nawet kary za obroty gotowka powyzej 200 euro, z malejaaco tendecja limitow gotoowki do zera.

 5. Re: 4 Revers.
  Eliminacja gotowki z cyrkulacji, to bardzo krotka droga do wszczepiania „bio-chipow” pod skore.
  Jako ciekawostke, zapodaje, ze kanadyjskie dolary sa praktycznie niezniszczalne (no chyba, ze ktos postanowi je spalic), mozna uprac je w pralce, mozna je skladac bez konca, itd. itd.
  Sa zrobione nawet fachowo na bardzo cienkiej folii z „ciekawymi” nadrukami. Prosze przyjrzec sie.
  Majac w portfelu 10.000 dolarow w 100 dolarowkach, to tak jakby miec 2000 dolarow w banknotach zydowskiego federal reserve (mowie o objetosci – grubosci).

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Re: Artyku….
  zyd balcerowicz to byl „maly wrobelek” w porownaniu z tym syjonistycznym „sepem” lichwiarskim….
  On to „odpowiednio przekona” polska gawiedz o potrzebie zlikwidowania gotowki…w taki sposob, ze „gawiedz” bedzie mu bila brawa…patrzac durnymi slepkami jak na „zbawce”… i „uzdrowiciela” wszystkich „gawiedzi” problemow…

  Wszyscy, ktorzy trzymaja „gotowke” u lichwiarzy, beda przeklinac dzien w ktorym uwierzyli, ze ich ciezko zarobione pieniadze zdeponowali u zlodzieja-lichwiarza….

  Skoro jednak za malo dostalismy w d…pe od balcerowicza, to „koscinski” odpowiednio „dolozy” do dup tak, ze rozum w ciagu sekundy „wskoczy” na miejsce (choc jest to bardzo watpliwe, aby tak sie stalo)…

  W kazdym razie, ten zydowski „sep” jest niewatpliwie „zwiastunem” bardzo zlych czasow…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Maverick said

  Warte zauważenia nagroda dla Karonia za książkę Antykultura w czasach gdy abtykultura obsadza stołki ludźmi Kościński.

 8. Anucha said

  Bikiniarze naśmiewali się z posiadaczy onucek.
  Skarpety zostaną wyprute.
  A w onuckach brzęczą czerwońce. 🙂

 9. Greg said

  re.7Maverick

  Tu jest odpowiedź. (tylko 3 min.)
  .https://www.youtube.com/watch?v=nXQo7Wdv3lM

  Jakie to wszystko proste.

 10. Greg said

  Cd.
  Od 24:30 o Karoniu.

  .https://www.youtube.com/watch?v=HGmCX_fgjzI

 11. Dictum said

  Bestia już zaczyna realizować swój plan.
  Święty Janie, módl się za nami!

 12. Kula said

  POLACY nam zostalo tylko radykalne posuniencia.Jesli chcecie byc wolni I nieingwilowani.
  Dla czego siedzcie cicho do ROBOTY .Jestesmy katolickim Narodem I co chcecie byc w piekle .Zydostwo pcha nas wszystkich ;;;;;;;;;;;;;;;w czeluscie piekelne. OBUDZCIE SIE POLACY.

 13. Ale dlaczego? said

  Wielu Polaków już obecnie prawie nie używa gotówki.
  Kupują w niemieckich czy inszych sklepach, płacą kartą lub telefonem i w dupie mają bajania o zagrożeniach.
  Perspektywa mentalna przeciętnego Polaka jest krótsza, niż zasiadacza sejmowego…
  Ważne to mu tv powie i tyle wystarcza…

 14. Maverick said

  Greg. Deczko przesadzasz z tym Karoniem, nie słyszałem tej wypowiedzi na który ona reaguje, Maryśka niszczy mózg, Co prawda medyczna jest oczyszczona z toksyn i pomaga przy epilepsji etc.

  Jedna nawet jego prywatna opinia na temat Maryski nie powinna naruszać wkładu w ratowanie kultury chrześcijańskiej gdy na naszych oczach tworzy się religię holocaustyczną gdzie Polacy to mordercy narodu wybranego. Chyba nie jesteś zwolennikiem aby być naćpanym tak abyśmy nie wiedzieli o co nas posądzają?
  Powstaje nowa religia holocaustyczna,

  Polacy będą w niej pomawiani i szkalowani.

 15. Maverick said

  Ja zawsze chodzę naćpany słowem bożym, radość mnie daje odychanie, podziwianie ładnego poranka, czy zachodu słońca, ptaki w ogrodzie, czy natura a nie używki, a to pozwala patrzeć na życie i rzeczywistość realnie a nie poprzez skrzywione żwierciadło. Widzisz w USA też zalegalizowali w wielu stanach Dispensaries u nas trzeba było złożyć applikację z kwotą 50 000 dolarów, niezwrotne na wypadek odrzucenia aplikacji. ŻYDOWSKI burmistrz miasta Oscar Mayer przyznał je swoim. Widocznie goim ma być naćpany gdy wprowadzają religię holocaustyczną. W wypadkach chrób padaczki jest bardzo dobre i działa.

 16. Maverick said

  To ma być podstawa nowej religii holocaustycznej. która będzie nauczana
  na obowiązkowych fakultetach w USA. Jezus ma być wyeliminowany a
  chrześcijaństwo podporządkowane talmudzczykom. W USA jest aż nadmiar
  tych fałszywych kaznodzieji.

 17. revers said

  re3

  jachalem na platnego wspolpasazera VW-Busem z kentakki power-full-woman, miala power w sobie, moze nie po bimbrze ale cos tam zaciagala sie od czasu jakim pulwerkiem, albo skretem, zadne czerwone swiatla, znaki zakazu zatrzymywania sie na niaa nie dzialaly, jechala z Berlina do Frankfurtu_M, dalej do Zurychu w Szwajcarii na francuskich numerach rejestracyjnych, w drodz jedna reka na kierownicy , druga reka na komorce i teksty o kochanku, ale kieszen od cd rowniez nie swiecilla proozzniaa leciala muzyka cuntry lub Oscar Wilde Audioksiazzka.

  Predkosc rowneiz zawrotna jak na autostrady niemieckie w gorach harz szczegolnie 60km/h pod gorke, ze musiala pomagac wozowi cialem wychylajac sie po kentakowsku do przodu zeby zamianaa srodka ciezkosci pomoc rozklekotanemu VW-Dzieci Kwiatow przodkom wjechac pod goore przed TIR-em, ktory z kolei traabil bez przerwy za dodatkowaa jazadaa zygzakiem po prawym z brzego pasie autostrady.

  Juz widze zlotnika, ktory zwinaal zloty interes w kartoflanej rp, ze wyciagnie z tresorow gotowki, skarpety w zlocie, i podzieli sie z koszernaa mafiaa i lichwaa, wczesniej sprzedajac caly park maszynowy do obrobki zota w lancuchy, pierscionki, sygnety.

  Mie tylko w u angoli bywajaa kroolewskie zlote raaczki, lub zlote dynastie z zlotymi wkladami, a i gangsterzy rp nie podziellaa sie swoimi zotymi tronowymi sedasami w toaletach, na miare zlotego sedesu Churlicha lub krolowej E, czy tam byka Molocha z gory synaj.

 18. Voodoosch said

  Kupujcie srebro, albo platyne, a nie gotowke do skarpet. Najlepiej w monetach, bo szybko mozna spieniezyc.

 19. Anucha said

  Tylko zakopujcie sami, nie powierzajcie tej czynności rodzinie.
  Gangster powierzył ojcu ukrycie 200 tys. $
  Wyszedł po 15 latach. W tym czasie ojciec dostał Alzheimera.
  Szukają kopiąc do dzisiaj. Mają kilka ogródków. 🙂

 20. NICK said

  No bo mądrze trza, Anucho.

 21. revers said

  Jeszcze jedna powzana uwgaa, ale bardzo wazna, zadna z tytch osobliwosci przyslanych z Londynu, a takze paru inynch szabasgoi z Polski, nie musi przedstawiac publicznie swoj statsus majaatkowy, czyli jak by wpuscic gangstera do jubilera, wilka, lisa do kurnika, , co wydusi z skrapetek jego i do podzialu z korporacjaa popis zarzadzajacaa rp, a juz zacierajaa rece Daniels, Morawiecki, Macierewicz co najwyzej obiecajaa inwestycje w zlote gruszki na wierzbie.

 22. Re: Artykul…
  Pozwole sobie po raz drugi zrobic wpis, ktory „pasuje” do tego tematu.

  jasiek z toronto said
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2019-11-15 (Piątek) @ 18:15:59
  Re: 12 Hulajdusznik
  Przypomne po raz kolejny: Zatrzymanie elektronicznego przeplywu gotowki wymaga ok. 6 minut do jego zatrzymania…i w ciagu ok. 6 minut okazuje sie, ze nic nie mozna kupic, sprzedac, wybrac gotowke z maszyn ATM’s, banki nie wyplacaja zadnej gotowki (vide Islandia) i powstaje totalny chaos.
  Jesli chodzi o wycofanie gotowki z cyrkulacji, to czas trwania to ok. 2-3 miesiecy i jest to dosc dlugi czas, aby ludzie „przestawili” sie na inne wartosci fizyczne jak wodka (Rosja – gornikom wyplacano wynagrodznia spirytusem, ktory stal sie dosc dobrze wymienialna waluta nie tylko na bazarach), sol, cukier, wegiel, lub cos za cos, na co lichwiarze NIE moga pozwolic i dlatego proponuja „gawiedzi” (vide „nowy” menister Finansow) wyzbycie sie gotowki i przejscie na „elektroniczne” cyfry, a potem „raczka lub czolko” dla „bio-chipa”…, bo „szybko, sprawniej, bezpieczniej…”…
  Bogactwo najwiekszego lichwiarza swiata jest szacowane na ok. 527 bilionow dolarow i wciaz rosnie…
  ===============
  jasiek z toronto
  http://polskawalczaca.com

 23. Re: Artykul

  Przypomne po raz kolejny: Zatrzymanie elektronicznego przeplywu gotowki wymaga ok. 6 minut do jego zatrzymania…i w ciagu ok. 6 minut okazuje sie, ze nic nie mozna kupic, sprzedac, wybrac gotowke z maszyn ATM’s, banki nie wyplacaja zadnej gotowki (vide Islandia) i powstaje totalny chaos.

  Jesli chodzi o wycofanie gotowki z cyrkulacji, to czas trwania to ok. 2-3 miesiecy i jest to dosc dlugi czas, aby ludzie „przestawili” sie na inne wartosci fizyczne jak wodka (Rosja – gornikom wyplacano wynagrodznia spirytusem, ktory stal sie dosc dobrze wymienialna waluta nie tylko na bazarach), sol, cukier, wegiel, lub cos za cos, na co lichwiarze NIE moga pozwolic i dlatego proponuja „gawiedzi” (vide „nowy” menister Finansow) wyzbycie sie gotowki i przejscie na „elektroniczne” cyfry, a potem „raczka lub czolko” dla „bio-chipa”…, bo „szybko, sprawniej, bezpieczniej…”…
  Bogactwo najwiekszego lichwiarza swiata jest szacowane na ok. 527 bilionow dolarow i wciaz rosnie…
  ===============
  jasiek z toronto

 24. revers said

  https://wrealu24.pl/pis-przygotowuje-wielki-ucisk-czyli-program-polska-bezgotowkowa/?fbclid=IwAR37nJAbYVngtVkW8m5ixacso6ofR4LkAqa9B5jYHCmoelIA2PsrupBmGds#.XcgE9GqyXVM.facebook

  Dobranoc ekonomio, to juz bony towarowe na ert. pierwszej potrzeby za okupacji, czy w prl mialy wieksza wartosc i wiecej wolnosci w sobie.

  „Aby stworzyć apokaliptyczny „wielki ucisk”, który zapowiadał Nasz Pan Jezus Chrystus w odpowiedzi na zapytanie Apostołów o koniec czasów.

  Musi mieć on określone mechanizmy kontroli. Jak policja, monitoring, donosy, kontrola szkolna, publiczna samokrytyka, propaganda medialna, cenzurowanie, połączone systemy komputerowe z bazami danych, likwidowanie alternatywnych środków komunikacji, kontrola cyrkulacji pieniądza lub wręcz jego odcięcie.

 25. Re: Artykul..
  Jednak moje wpisy nie „ida w las” i ku mojemu zdziwieniu (zaskoczeniu) p. Grzegorz Braun prawie „zacytowal” moj wpis w Gajowce w Realu24 u Marcina Roli… No super. Tak trzymac.
  ================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. revers said

  ta Rosowki u Roli

  .https://www.youtube.com/watch?v=GInL8NOmCw8

  a bonych zywieniowych Urbana NIET, przy czym mozna bylo wymienic bony wodka, papierosy na bony miesne, maslo, cukier lub dodrukowac sobie na lepszej matrycy.

  Poki co akcyza na alkohol podskoczy 3 razy.

 27. Janusz T. said

  We wpisie nr 14 prawdopodobnie jest niejaka Katarzyna T, często tu się spierająca z panem panie Marucha i panem Boydarem. Kiedyś ją wsparłem poprzez Pay Pala i żałuje tego, że to zrobiłem, widząc, jakie ona tutaj, u pana panie Marucha wypisuje głupoty.

 28. Re: Artykul…
  Mysle, ze zapodany link jest do tematu pt: „Zmienic system”..
  (troche informacji na bardzo wazny temat i naprawde warto posluchac – jest na dobrym poziomie)…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.