Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Marek o Rozbić system samowładzy
  piwowar o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Godzimir o Unia prze do wprowadzenia tej…
  lewarek.pl o Muzyka klasyczna może być…
  lewarek.pl o Inter pedes
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Boydar o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Olo o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Step we krwi?

Posted by Marucha w dniu 2019-11-16 (Sobota)

Zasadniczo nie ma innej możliwości! Anglosfera reprezentowana przez morską potęgę Stanów Zjednoczonych nie znajdzie innego wyjścia.

Chiny właściwie już są poza ich zasięgiem i by ograniczyć pole ich ekspansji muszą starać się podporządkować sobie Rosję. Jej geopolityczną przestrzeń, a przede wszystkim zaś prawie niezmierzone zasoby, w ty Arktykę.

To Eldorado dwudziestego pierwszego wieku. Przypuszczać można, że taki wariant jest w Waszyngtonie całkiem poważnie rozważany, gdyż jakaś większa wojna pilnie, by się im przydała, a tu – w ich mniemaniu – każde inne rozwiązanie jest zdecydowanie gorsze. Ale globalne konsekwencje takiej batalii byłyby nieobliczalne. Nawet gdyby uniknięto jądrowego kataklizmu.

Bo jak właściwie można toczyć z Rosją jakąś efektywną wojnę? Czy w ogóle jest ona możliwa i przewidywalna? Jest kilka kuszących sposobów. Są zatem dwa scenariusze. W pierwszym winno dojść do zmasowanego ataku z użyciem wszelkich dostępnych środków, w tym wodorowo – jądrowych. Jednak ta koncepcja obarczona jest zbyt dużym ryzykiem, gdyż nie wiadomo, czy Kreml nie zachowa możliwości równie niszczycielskiego odwetu?

Od kilku lat realizowany jest drugi wariant. Obliczony na szereg epizodów, różne etapy działań odmiennymi sposobami; z przerwami, zakolami, momentami odwilży i zaostrzeń. Wstępem była próba polityczno – gospodarczej izolacji Moskwy – doprowadzenia jej do niekomfortowego położenia, jeśli nie degrengolady. Cały arsenał tego rodzaju broni od dawna został uruchomiony. Sankcje skierowane przeciw wpływowym przedstawicielom rosyjskiego świata władzy, atak na międzynarodowe rosyjskie firmy, na zbywanie węglowodorów oraz gazu. Miałoby to doprowadzić do zmiany politycznego kierownictwa.

Jednak Putin, działając w niezmiernie trudnych okolicznościach, wykonał kilka mistrzowskich szachowych pociągnięć. Przede wszystkim nie dopuścił do pełnego zwycięstwa w Kijowie tak zwanej zachodniej opcji, zajmując Krym i wspomagając Donbas. Utrzymał Naddniestrze, a wcześniej wsparł Abchazję oraz Osetię Południową. Przynajmniej chwilowo Wielki Step krwawi, ale jest to strużka – nie zaś aranżowana w Waszyngtonie hekatomba.

Co więcej: gambitowy krok Rosji polegał na militarno-politycznym zaangażowaniu się w Syrii, a przez nią na całym Bliskim Wschodzie. Odniesiono tam niewątpliwy sukces. Rosja jest teraz w poprawnych relacjach z Turcją, co wielu zaskoczyło; ale też z Izraelem, dla którego stała się istotnym gwarantem jego bezpieczeństwa. Mimo tego zachowuje również bliskie kontakty z Teheranem, który jest właściwie na nią w dużym stopniu skazany. I tam wykazano dwie rzeczy.

Przede wszystkim Pekinowi jeszcze daleko do tego, by brać efektywny udział w rozgrywce na najwyższym światowym poziomie. Z kolei Stany Zjednoczone doznały na Bliskim Wschodzie wielkiego upokorzenia. Grają tam dla zachowania twarzy, teraz przy pomocy Kurdów; ale głównie dlatego, że Putinowi też to odpowiada, gdyż dochodzi do zachowania misternie budowanej równowagi.

Niebezpieczna faza sytuacji polega przede wszystkim na tym, że USA, by pozostać na szczycie musi wszcząć jakąś większą awanturę. Widać wyraźnie, że myślą o Teheranie.

Taki kierunek ich uderzenia może sprzyjać też i Rosji, bowiem będzie to oznaczało dalszy wzrost jej znaczenia, jako kraju odpowiedzialnego, poważnego i pewnego. W takich warunkach Amerykanom pozostanie tylko jeden pewny sojusznik: Ukraina. Ale trzeba zważyć na dwie okoliczności: dysponuje ona zaledwie archaiczną w tych czasach paczką zapałek, a też niekoniecznie jest takim śmiertelnym wrogiem Moskwy?

Antoni Koniuszewski
Myśl Polska, nr 47-48 (17-24.11.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 20 to “Step we krwi?”

 1. Alina@Warszawa said

  Pytanie mam jedno za to zasadnicze: o którym Putinie mowa? Tym powołanym przez Borysa Jelcyna, który wymieniał się stanowiskami z Miedwiediewem, czy tym, którego oglądamy teraz, młodszym, z zupełnie innymi oczyma? Co ciekawe, Od kiedy jest ta nowsza wersja prezydenta Putina, premiera Miedwiediewa nikt nie widział i jakoś nie ma doniesień co się z nim dzieje. Takie wielkie mocarstwo a zginął im premier i nikt nic nie wie? Nawet polscy dziennikarze nie interesują się tą dziwną sprawą. Czyż to nie jest fascynujące? Czy oryginały obu polityków jeszcze żyją? Prawdopodobieństwo, że żyją oceniam na bliskie 0.
  Miedwiediew został premierem w miejsce Putina w 2012 roku.
  Co ciekawe, też bez komentarzy politycznych, do 2012 roku wybory prezydenckie odbywały się co 4 lata, Potem – dopiero po 6 latach w 2018. Niestety nie znalazłam słowa o jakimkolwiek premierze FR,
  Putin powinien wyglądać na człowieka 65-letniego. Nie wygląda ….

  ————–
  O Boże…
  Admin

 2. Rokitnik said

  p.Alino…ja takze NIE wygladam na swoje lata…ale wlasciwie wciaz chodzi o to, ze kompleks WOJSKOWY w Rosji, nie dopuscil jak dotad zadnych obcych z urodzenia, bo to dla Rosjan – sprawa BYC – albo NIE byc ??!
  Mnie akurat bardzo obchodzi, ” styl dyplomacji Rosyjskiej ” albowiem tak czy siak. s k u t k i wciaz sa widoczne w Polityce, Obronnosci i Prestizu na arenie m/narodowej ze wskazaniem na Rosje.( powyzsze celowo z duzej litery ).

 3. AlexSailor said

  Stany Zjednoczone przegrywają na własne życzenie niszcząc swoich sojuszników.
  Przykładem jest Polska, najważniejszy strategicznie kraj w Europie, gdzie amerykanie mogli się rozsiąść wygodnie na stulecie szachując zarówno Niemcy, Rosję, jak i Francję a nawet Turcję i częściowo Chiny.
  Jak – ano doprowadzając sojusznika do potęgi, odbudowując jego granice wschodnie z 1939r., pozwalając na samodzielną politykę i ułatwiając wejście na rynki gospodarki polskiej.
  Zamiast tego serwują nam upokarzające zniesienie wiz o 15-20 lat za późno, żądają haraczu nie do zapłacenia i to jeszcze nie dla siebie, zlikwidowali nasz przemysł zbrojeniowy i sprzedają nam po zawyżonych cenach zupełnie nieprzydatne zabawki militarne.
  Mało tego, wrąbali się ze swoimi bazami a naszą armię zredukowali do sił państwa dwudziestokrotnie mniejszego.

 4. Dziadzius said

  A moze tak moze Bog nareszczie wymyslil sposob kary na ukrinskich rezonow i sprawi ze na ukraine i tylko na ukrinie bedzie wojna amerykansko[nato] -rosyjska [chinska i Perska] z wyprobowaniem wszystkich nowych smiercionosnych broni.

 5. revers said

  Tylko admirallom ukrainnskim przeszkadzajaa rosyjskie rakietowe kalibry na morzu czarnym. Ale jak Pompeo przylatuje z nowymi ofertami zabawek militarnych to juz jest cymes, tak samo jak za afery czosnkow z Bin Ladenem proobuje sie wciaagnaac Trumpa zaklladajaac mu sprawe impeczmentu, w tle roowniezz Kolomyjski, i demokratowe czosnki z usej.

 6. gnago said

  botox, skarbie botox, i kąpiele w krwi arali codziennie gostka stać na wszystkie sposoby odmładzania I tobie Alinko ze dwie dekady odjęłyby tylko miesiąc stosowania

 7. Wytrzymajcie jeszcze 11 lat… I wszystko się zmieni…

 8. Anucha said

  Ad:7

  Krzysztof M

  Ja wytrzymam ale za wątrobę nie ręczę 🙂

 9. Boydar said

  Ja Pana Anuchę całkowicie rozumiem 😦

 10. Anucha said

  🤣🤣🤣

 11. Waldek said

  „Wytrzymajcie jeszcze 11 lat… I wszystko się zmieni…”

  A potem co? Znów koniec świata?

 12. Salcie said

  Ad.3 – AlexSailor

  Świetna analiza szanowny Panie AlexSailor.

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 13. Ad. 11

  .https://nczas.com/2019/07/28/straszna-przepowiednia-ojca-klimuszki-tak-wybuchnie-iii-wojna-swiatowa-rakiety-pomkna-nad-oceanem/

 14. Mietas said

  Ad, Krzysztof M,czyli jednak Posejdon?.
  Co do Ukraińców, to nawet teraz,w razie zagrożenia z strony USA, połowa z nich stanie u boku Rosji.

 15. Zerohero said

 16. Ad. 14

  Co do Ukraińców, to nawet teraz,w razie zagrożenia z strony USA, połowa z nich stanie u boku Rosji.

  Chyba znacznie więcej, niż połowa. Kontakty osobiste sprawiają, że na Ukrainie ludzie związani z wojskiem sporo wiedzą o tym, czym mogą Rosjanie „Jankesów” przywitać. I myślę, że ta świadomość może kazać im stanąć po stronie Rosji.

 17. Mietas said

  Ad,Zerohero,ludzie przestańcie szerzyć poglądy chorych z nienawiści czubków, ja już kiedyś pisałem że PiS i jego wyznawcy to chory pomiot, żadne NATO nie będzie atakować Kaliningradu czy Rosji, przecież poza pisem, ludzie na zachodzie potrafią myśleć, i wiedzą dokładnie że każdy atak z ich strony na Rosję, spotka zdecydowaną odpowiedź Rosji, będzie to uderzeniu bezpośredni na USA,jak też w kierunku agresora z Europy, kimkolwiek by był.

 18. Mietas said

  Ad,AlexSailor, stek bzdur, o jakiej gospodarce piszesz?
  Przecież eksport naszych firm to tylko ponad 20 mld zł, cała reszta to eksport zachodnich montowni, głównie niemieckich, a skoro zablokują Rosję i Niemcy, to co zostanie z naszej gospodarki, i co niby my możemy zaoferować Ameryce, ludzie przestańcie fantazjować, bo Niemcy i Rosja spokojnie poradzą sobie bez nas, już teraz kontenery które są dostarczane z Chin do Niemiec,przez Kaliningrad, nie jadą dalej przez Polskę, tylko są ładowane w Kaliningradzie na statek,i dalej do Niemiec, ta forma transportu między tymi krajami będzie coraz większa, i nic na to nie poradzicie, a wszystko to przez głupotę tych co dzisiaj rządzą Polską.

 19. Waldek said

  Panie Krzysztofie M bądź pan poważnym człowiekiem i mężczyzną. III wojna światowa i koniec świata są co kilka lat.

  o. Kilimuszko? Zielarz. Może się nimi odurzał i stąd te wizje. Katolicki ksiądz, zakonnik i uprawiał okultyzm? A gdzie dowód, że to jego przepowiednie?

  Czasu szkoda!

  W jasnowidzów jajami, a w parchów granatami.

 20. janina said

  Co do premiera Miedwiediewa- to ja go też nie widuję ani u mnie w mieście ani nawet w Warszawie- ale w rosyjskiej telewizji bywa i to prawie codziennie, komentarz o tym, że go nikt nie widział ma poziom!!

Sorry, the comment form is closed at this time.