Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Senat dla opozycji i co dalej?

Posted by Marucha w dniu 2019-11-17 (Niedziela)

Marszałkiem Senatu został znany chirurg ze Szczecina profesor Tomasz Grodzki. To już drugi z kolei taki przypadek, że marszałkiem zostaje chirurg. Robi dobre wrażenie i wydaje się być nastawiony na współpracę oraz wygaszanie konfliktów.

Wyglądać może na to, że prezes Kaczyński, rezygnując z ostrego kursu i uznając swoją porażkę w Senacie, zrobił dobry interes, gdyż, przynajmniej na razie, opozycja przestała krzyczeć o zagrożeniu demokracji, a zachłysnęła się tym małym zwycięstwem, już marząc o jego powiększeniu i powrocie do władzy, co mogłoby przybliżyć następne zwycięstwo w bliskich wyborach prezydenckich.

Jak na razie, marszałek Grodzki, zdementował pogłoski o tym, że on sam mógłby wystartować w wyborach prezydenckich. W polityce jednak, tego rodzaju dementi świadczy tylko o tym, że temat faktycznie jest rozważany. Pojawił się pewien element, który zdaje się także potwierdzać, że Grodzki faktycznie może mieć takie ambicje. Jest to ogłoszony przez niego zamiar odbycia podróży do USA celem osobistego podziękowania trzem senatorom, z których jeden – McCain, już nie żyje, za wystosowanie swego czasu listu gdzie pisali o swoim zaniepokojeniu stanem polskiej demokracji w zakresie zagrożenia niezależności mediów i funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego.

Nie sądzę by kwestia samego podziękowania owym osobom tak bardzo go motywowała do tej podróży. Może to być raczej chęć wysondowania Amerykanów jaki byłby ich stosunek do pomysłu jego kandydowania w wyborach prezydenckich, bądź też jakaś próba ich przekonywania do własnej osoby.

Ponadto, Tomasz Grodzki, w wywiadzie dla Rzeczpospolitej wyraził przekonanie, że „marszałek Senatu ma prerogatywy w kształtowaniu relacji zagranicznych”.

Z obecnej konstytucji żadne takie prerogatywy, dla marszałka Senatu, nie wynikają. Politykę zagraniczną państwa prowadzi rząd, a pewną rolę ma tu także Prezydent. Jeśli zatem obecnemu marszałkowi tak bardzo zależy na odgrywaniu roli w stosunkach zagranicznych to drogą do tego może być właśnie staranie się o urząd prezydenta. Przyznać też należy, że Grodzki nie będący zawodowym politykiem miałby nawet większe szanse od innych osób, ze strony opozycji, co do których mówi się, że mogłyby startować. Zatem droga do jego startu w wyborach może być otwarta.

Także i start jego urzędowania jako marszałka może wskazywać na to, że jego ambicje są większe. Nie było dotąd praktykowane żeby marszałek Senatu wygłaszał orędzie do narodu, co dotychczas czynił tylko prezydent lub premier.

Być może sam pan marszałek nie miał dotąd takich ambicji by stać się prezydentem, ale sytuacja obecna niewątpliwie stwarza mu taką okazję, a w polityce nie wykorzystanie okazji jest wielkim błędem, bo przecież nie o niego samego tu chodzi, a o całą formację, która jest coraz bardziej wygłodzona brakiem udziału we władzy. Możemy zatem, wobec tego wszystkiego, oczekiwać zaskakujących rozstrzygnięć.

Stanisław Lewicki
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 8 to “Senat dla opozycji i co dalej?”

 1. Kojak said

  Jakas profesor publcznie przedrzewdsawila zarzuty ze ten lajdak mieniacy sie profesorem wzial od niej 500 $ lapowki ! Ten lajdak dal sie tez poznac jak zarliwy entuzjasta sprzedazy wszelkich polskich szpitali ! i juz wiadomo kim ta gnida jest i kogo reprezentuje ! Tak mu juz walnego , w ten glupkowaty leb ze odgrywa role przywodcy panstwa ! Ten idiota narobil niebotycznych dlugow jak dyrektora szpitala i wywalili glupka na zbity pysk z roboty !

 2. revers said

  Akurat lekarze ktoorzy pracowal w szpitalu „plucnym” w podmiejskim lesnym Szczecinie-Zdunowie, gdzie telenowelkowy lesny szpital daleko nie odbiegall od obrazow telenoweli tv „Lesny Szpital” podwarszawski.

  Za pana prof.Grodzkiego podmieski szpital zostal zadluzony z 15 mln. do 90 mln. zlp, czyli 6 – krotnie – choc proobowal w szpitalu uruchomic chrurgie transplatancji pluc, po czesci udanna, co mozna zapisac panu profesorowi na plusik.

  Tylko jak odchodzi sie z zawodu w polityke i nie zostawia wyksztalconej kadry, czy nastepcow to po co tacy profesorzy? przynajmiej taa klinike jak im.Religi w Zabrzu, czy Chorzowei bylo zostawic na przywoitym poziomie, a nie schodzaace z rzadka z gornego ostaniego pietra swietych zastepy cyrulikow lub krooloff medycyny celebrujacej medycyne, to tez uwaga rownierz lekarzy ktorzy pracowali u profesora w klinice teraz ciaagnaa na prywatnych praktykach pity, city, prrofesury w podatkach inaczej.

  sa jescze gorsze oskarzenia pod adreysem profesora ze strony zatrzewienionych baba jag, z rynsztokowych portali spolecznosciowych ze np. 500 baksow wziaal od umierajacej matki na leczenie, ale tego nie da sie zwerifikowac a pomowic llatwo.

 3. Pan Stanisław Lewicki i Pan Tomasz Grodzki?
  Co ma wspólnego autor z lekarzem?

  Spróbuję,grzecznie wytłumaczyć,pomimo że nóż mi się otwiera.Sam.
  Obaj do dzisiaj tak jak pseudo lewica z prawicą milczą na temat,perwesyjnego zakazu dla dzieci w Polsce od roku 1989.Do dzisiaj leki dla dzieci,w Polsce,pomimo ubezpieczenia rodzinnego,nie mogą być bez opłat.Koszta operacji chorych dzieci w Polsce,wzrosły.Zachód jeszcze je ratuje.Od wyroków śmierci dla chorych dzieci w Polsce.Każdy polityk,publicysta,dziennikarz w Polsce,który milczy,który nie protestuje od roku 1989 jest śmierdzącą,cuchnącą kanalią.Gangsterem,który jest wrogiem Polski i następnego pokolenia.Sorry,Gajowy nie wytrzymałem.

 4. Maverick said

  Kiedyś kundle latały do Moskwy, a kundle jak to kundle samodzielne nie są, więc muszą zabiegać o zgodę prowadzących. Tacy ludzie za naruszanie suwerenności Polaków i wasalstwo powinni być usuwani z pozycji społecznych. Czubek chce się spotykać z neoconami czyli trockistami, a przecież niedawno zdobyliśmy niby wolność od żydowskich sovieciarzy.

 5. Olo said

  Re. 4

  Upadek jest jeszcze większy. Gdy nie pojedzie do USA, obecny reżim naśle na niego seryjnego samobójcę, gdyż stanowi zagrożenie dla tego reżimu, a jak spotka się z większym bandytą i zostanie pozytywnie odebrany, to mniejszy go nie ruszy. A jak zaostanie negatywnie debrany, to będzie miał sprawę jasną ale będzie żył. Chyba tak to działą…

 6. revers said

  raczej pojedzie do stanow i bedzie proboowall zrobic jakas tam szkole ledarow ala szydlo, szykuje sie na prezydenta rp, lub przynajmiej premiera.

 7. Zbyszko said

  Prymas Wyszyński powiedział po Ślubach Jasnogórskich : „dostaliśmy więcej niż chcieliśmy”…
  Wcześniej, Pan Bóg musiał posłużyć się Szwedami, by dopiero przyparty przez nich do muru we Lwowie, król Rzeczpospolitej, aktem prawnym przyjął Matkę Boską na Króla Polski (mimo, że Sama 40 lat wcześniej w Katedrze na Wawelu to oznajmiła)… itd, itd (bo nie che mi się już pisać)…

  Więc jak widać, zarówno akty prawne władców, jak i modlitwy narodu mają u Pana Boga posłuchanie.

  A Polacy ciągle bawią się w jakieś politykowanie, albo całkowitą ignorancję w zainteresowaniu losami swojego Kraju.
  Na co więc taki naród zasługuje?

  Co mnie tam wtedy może, jakiś tam premier, prezydent, czy nawet marszałek sejmu (taki czy owaki), skoro my Polacy mamy Pana Boga?

 8. Janusz T. said

  Ten srul parchaty, na zdjęciu, niedawno rozwalił szpital w Szczecinie, będąc jej szefem. I ta q….a została marszałkiem senatu !?! On powinien wisieć na lampie, ten knur parchaty !

Sorry, the comment form is closed at this time.