Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Znaki surowości
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  I*** o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Zapanuj nad własnym czasem – o…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Ani dnia, ani godziny

Posted by Marucha w dniu 2019-11-18 (Poniedziałek)

14 listopada zajrzałem na konto w banku Santander i z przerażeniem stwierdziłem, że zostało wyzerowane. Obawiałem się, że okradli mnie jacyś hakerzy, więc pojechałem do banku, gdzie wyjaśniło się, że to nie hakerzy, tylko komornik sądowy, który nakazał zablokować konta.

Pojechałem do M-Banku, w którym też mam konta i tam hiobowa wieść się potwierdziła. Nie miałem pojęcia, o co chodzi, więc skontaktowałem się z komornikiem, który powiedział, że to jest egzekucja w następstwie prawomocnego wyroku zaocznego, wydanego przez niezawisły Sąd Okręgowy w Poznaniu na rzecz pani Żanety Kąkolewskiej.

Nie miałem pojęcia, kto zacz, ale komornik wyjaśnił, że chodzi o osobę molestowaną ongiś przez księdza. W publikacjach nazywana była „Kasią” – z wyjątkiem gazety „Fakt”, która w roku 2009 podała jej prawdziwe personalia.

Jestem zaskoczony tą sytuacją, w następstwie której zostałem całkowicie odcięty od środków do życia tym bardziej, że nic nie wiedziałem ani o procesie, ani o wyroku, który był „zaoczny”, a dopiero przypadkiem dowiedziałem się o egzekucji. Z telefonicznej rozmowy z informatorką niezawisłego Sądu Okręgowego w Poznaniu dowiedziałem się, że pisma – owszem – były do mnie wysyłane, ale na adres, pod którym nie mieszkam już od ponad 11 lat.

W sytuacji przygnębienia zdecydowałem się odstąpić od postanowienia, że będę szerokim łukiem omijał niezawisłe sądy i wysłałem wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia apelacji, jako że byłem całkowicie pozbawiony możliwości uczestniczenia w tym postępowaniu – no i przysłania mi wyroku, żebym chociaż wiedział, kiedy zapadł i pod jakim pretekstem zostałem tak dokładnie wyszlamowany.

Szczerze mówiąc, wiele sobie po tym nie obiecuję, ale z drugiej strony przysłowie powiada, że „jak Pan Bóg dopuści, to i z kija wypuści”, więc może przynajmniej dostanę wspomniany „wyrok zaoczny”.

Zaskoczenie moje było tym większe, że przecież przed nikim się nie ukrywam, a adres mojej poczty elektronicznej jest od 2006 roku publicznie dostępny na mojej stronie internetowej http://www.michalkiewicz.pl, na którą codziennie wchodzi od 7 do 10 tysięcy osób.

Ponieważ w każdym niezawisłym sądzie są komputery, to wystarczyło kliknąć w wyszukiwarce moje nazwisko, by się o tym adresie poczty elektronicznej dowiedzieć. Z tej prawdopodobnie możliwości skorzystali wrażliwcy moralni, którzy nadesłali mi kilkaset listów („ty skurwysynu w dupę jebany…”) właśnie na ten adres, więc odnalezienie go nie przekraczało możliwości umysłu ludzkiego. Na tej stronie są też podane numery moich kont w bankach i pewnie dlatego nie trzeba było ich długo szukać, żeby rozpocząć egzekucję. Jednak skoro jest rozkaz zwalczania „mowy nienawiści”, to wióry muszą lecieć i chociaż dopiero wchodzimy w etap rewolucyjnej surowości, to już teraz nikt nie zna dnia, ani godziny .

W rezultacie, na podstawie zajęcia egzekucyjnego KM 171/19 zablokowane zostały moje konta w Santander Banku i M-Banku na sumę 188295,70 zł i ta kwota codziennie rośnie. Przekracza ona wszystkie środki, jakie tam miałem. Nie ośmielam się już o nic prosić, ale jeśli ktoś z Państwa zechciałby przyjść mi z pomocą, to najlepiej poprzez Santander Bank – bo z tego konta nie płacę podatku od praw autorskich. Numer konta w Santander Banku: 27 1500 1272 1112 7004 6660 0000 – i konta dewizowego: 69 1500 1272 1112 7004 6673 0000.

Sytuacja, w jakiej się znalazłem ma – jak powiedziałby Kukuniek – swoje „plusy dodatnie”, a właściwie jeden – że muszę długo żyć. Ma też jednak „plusy ujemne”, a właściwie jeden – że nie bardzo wiadomo – z czego.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarze 144 to “Ani dnia, ani godziny”

 1. NICK said

  „„plusy dodatnie”, a właściwie jeden – że muszę długo żyć”
  Tego to akurat nikt „nie musi”.

  I, niestety, wracam do mej dawnej narracji, Mr S.M.
  Sclerosis Multiplex u Pana?

 2. NICK said

  Jeszcze wiele by pisać ale.

  Grupa JKM (goldberg) trzyma się jak dawniej. Kto śledzi ten wie.
  S.M. I maciora, np.
  Kolega, słynna TU, kafelek R. tyż.

  Jak pamiętam, to będzie raz czwarty gdy piszę.
  Marucha nie poszedł na ‚party’
  ichniejsze.
  Jemu ‚mięta’
  nie pachniała.
  Twardziel.
  Tutejsze?
  Kto pamięta?
  Wprost woniała. [źle; woniała; dobrze, że]

  Ha, Ha,
  „Tymiński” w odwodzie.
  Ilu Braunow, Tyminskich?
  Tysiące.

 3. Inkwizytor said

  Niech Ci Patlewicz da.

 4. Bili de kid said

  Komornik nie może wyczyścić konta, musi zostawić około 1600zł miesięcznie.

 5. wnikliwymokiem said

  Jada na Żydach, a co czyni p.Michalkiewicz nie bardzo komponuje mi się z trzymaniem pieniędzy w żydowskim banku.

  ——
  Są inne?
  Admin

 6. Siekiera_Motyka said

  ” List Mateusza Michalkiewicza ukazał się na łamach „Gazety Wyborczej”.

  – Jestem pewien, że teraz panienki, jedna przez drugą, na wyścigi będą sobie przypominać, jak to były molestowane. (…) Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k…rwy nie są tak wynagradzane na całym świecie. Nie wiem jak nasz biedny kraj to wytrzyma – stwierdził Stanisław Michalkiewicz. Publicysta odniósł się w ten sposób do wyroku poznańskiego sądu przyznającego ofierze molestowania seksualnego milion złotych odszkodowania. Słowa Michalkiewicza wywołały spore kontrowersje. Środowiska feministyczne domagały się, aby publicysta przeprosił ofiarę molestowania. Jednak Michalkiewicz nie wyraził skruchy. ”

  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/86224/syn-michalkiewicza-przeprasza-za-slowa-ojca.html

  „– Bardzo tego żałuję i bardzo się tego wstydzę – mówił ks. Roman. – Teraz tak chciałbym żyć, by nikogo nie skrzywdzić…

  Jak dalej będą żyć skrzywdzona przez niego Żaneta i jej rodzina? O to najbardziej boi się jej ojciec. Nie ma dnia i godziny, w których zapomniałby o tym koszmarze.”

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/ksiadz-pedofil-skrzywdzil-mi-corke/1bw50rn#slajd-1

 7. JerzyS said

  Pan SM się obudził,
  a wiele lat temu udawał , że jest głuchoniemy.

  ——
  Co Pan gada?
  Admin

 8. Maverick said

  Czy to konto osobiste Pana redaktora Michałkiewicza? Gdyby tak było to chyba taka ustawka aby go może uciszyć? Wiecie coś więcej o tej sytuacji?

 9. Maverick said

  W Polsce sądy są organizacjami mafijnymi nigdzie na świecie nie pozbawia się nikogo środków do życia, Nawet jeżeli wyrok jest skazujący to egzystencja winnego też musi być zapewniona. Słowem tam trzeba sędziów zamykać i karać za ososbiste spowodowanie strat czy w biznesie czy osobistych poprzez nieuzasadnione decyzje biurokratów i sędziów. Nie wiem dlaczego sędziów w Polsce się nie wybiera poprzez obywateli przecież tam lewactwo się chełpi że jest tam demokracja.????

 10. Marek said

  Czy ja dobrze rozumiem – ktoś inny zmolestował*, a Michalkiewiczowi zablokowali konto, bo o molestowaniu* napisał nieprawomyślnie?

 11. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – Lata ??? Widać że demencja jest na poważnym stanie co dodatkowo diagnozuje z takich komentarzy,

  „Z tym cudzołożeniem to kwestia intencji, motywacji.
  Jesli traktujemy to jakodobry uczynek i pomoc sąsiedzką,
  to w wymiarze społecznym jest pozytywne.

  Co ma zrobić kobieta jak ma niepłodnego męża?
  Co ma zrobić mężczyzna ? Zrobić dobry uczynek, czy nie?”

  Intelekt mrówki z odrobinom beletrystyki neandertalczyka.

 12. Jacek said

  W „polskich sądach” pisanie na Berdyczów to taka nowa świecka tradycja, poznał ją na własnym grzbiecie choćby Jacek Piekara. Chyba najwyższy czas wymienić bankowe cyferki na coś co ma realną wartość, może ktoś coś doradzi? Nikt nie zna dnia ani godziny kiedy komornik zrobi z niego gołodupca.

 13. Kura domowa said

  Panie Gajowy, ostatnim polskim bankiem jest zdaje się Bank Rolników. Ja tam właśnie mam konto.

  ——————-
  Czy aby na pewno?
  Admin

 14. revers said

  Pisalem juz ale nie przeszlo, po stronie niemeickiej w Santanderze moze klient banku wnioskowac za dropna oplataa o bezpieczne konto bankowe ze te 4000 zlp zostawia sie kientowi i przychody miesieczne do 4000 zlp i wiecej bo te limity tez sa regulowane i mogaa wynosic 1200 euro zabezpiczenia co miesiac lub skarpeta, tresor.

 15. Zerohero said

  Brak słów.

 16. Zerohero said

  ok. mowa mi wróciła na tyle by przypomnieć przypadek Jacka Piekary któremu zaocznie skasowano pół miliona złotych, bo źle wyraził się o urodzie Doroty Wellman (to ta niesympatyczna lewaczka o kilku podbródkach którą poliniacka siła wyższa posadziła jako gwiazdę telewizji)

 17. Pan Stanisław Michalkiewicz w Polsce nie otrzyma pomocy dlatego radzę emigrację do mnie:Cottbus.
  Marek Lipski.Telefon , „handy” jest dostępny na moim miniaturowym portalu …wpolsce.biz.Poza tym opieka lekarska w Cottbusie ,zna język polski.

  ——
  „Handy” to po polsku „komórka”.
  Admin

 18. Bili de kid said

  Słuchajcie póki można.

 19. Boydar said

  Po przeczytaniu artykułu odnoszę wrażenie jakieś kosmicznej chucpy

 20. Marucha said

  Re 10:
  Mam takie samo wrażenie.
  Oczywiście w Polsce wszystko jest możliwe, nawet ukaranie za krytykę pedofilów..

 21. Jacek said

  Re 16 Zerohero
  „to ta niesympatyczna lewaczka o kilku podbródkach którą poliniacka siła wyższa posadziła jako gwiazdę telewizji”.
  Strzeż się, strzeż Zerohero, możesz podzielić los Piekary. Póki jeszcze czas to wybierz z banku dutki.

 22. Piotr B. said

  19,20… Tez dolaczam do grupy mocno watpiacych.Zalatuje to POwazna prowokacja GNOJOW od pieniedzy i POprawnosci….
  Chyba wpedzili P.Stasia w tarapaty…

 23. Archer said

  To niedawno Michalkiewicz żebrał po internetach o mieszkanie bo nie miał za co wykupić, a teraz żebrze znowu bo nie ma z czego żyć jak mu komornik wszedł na konto. W Polsce takich przypadków doświadczyło setki tysięcy Polaków, a jakoś nie żebrzą.
  Michalkiewicz na swoich „wykładach” po Polsce „naucza” prawaków żeby zlikwidować ZUS i inne zabezpieczenia społeczne na starość, jako antidotum na fatalną sytuację demograficzną w naszym kraju. Wtedy, jak już się zlikwiduje ZUS – powiada Michalkiewicz – po pewnym czasie ludzie będą płodzić po kilka – kilkanaście dzieci, bo zawsze któraś latorośl zaopiekuje się starymi, niedołężnymi rodzicami, jak już nie będą mogli pracować. I wtedy polskie rodziny będą tak liczne jak rodziny muzułmańskie i murzyńskie, a Polska będzie rosła w siłę.
  Michalkiewicz ma troje dorosłych dzieci, jednego syna i dwie córki. To czy by nie mogły te dzieci Michalkiewiczowi podesłać trochę kasy, do czasu wyjaśnienia sprawy? Żona Michalkiewicza też gdzieś pracuje, lub jest na emeryturze. Więc z kasą u nich nie powinno być tak źle.

 24. Za_granicą_widać_Lepiej said

  Może się mylę, ale mam nieodparte wrażenie – że to nie chodzi o żadną Kasię (co to regularnie bita i gwałcona w przerwach między biciem i gwałceniem szła na lekcje do szkoły i wracała do gwałciciela na noc) i o brutalny ale przecież SŁUSZNY I ZASADNY komentarz Stacha – to był tylko pretekst, aby uciszyć publiczną i znaną osobę, która głośno i bezkompromisowo opowiadała się przeciwko bezczelnym chazarskim urojeniom!! Najpierw zablokowali mu konto na paypal, teraz jakiś „sąd” pozbawił go konstytucyjnego prawa to obrony i zablokowano mu konta bankowe. To ma być lekcja poglądowa dla innych. Nawet jeśli Stach odzyska kasę – to po długiej, wielomiesięcznej batalii sądowej i starganych nerwach.
  PS. Ja wpłacę mu tym razem dychę – a potem wypłacę pieniądze z konta – lepiej je trzymać w skarpetce.

 25. Słota said

  Kura domowa

  Panie Gajowy, ostatnim polskim bankiem jest zdaje się Bank Rolników. Ja tam właśnie mam konto.

  ——————-
  Czy aby na pewno?
  Admin

  Strona główna – Spółdzielcza Grupa Bankowa
  http://www.sgb.pl

  Banki Spółdzielcze z Grupy BPS
  zrzeszenie banków spółdzielczych
  http://www.bankbps.pl

  BPS | English
  http://www.bankbps.pl/english
  English. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. with its headquarters in Warsaw was founded on 15th of March 2002 through a merger of Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni SA with five Polish banks: Bank Unii Gospodarczej SA, Lubelski Bank Regionalny SA, Małopolski Bank Regionalny SA, Rzeszowski Bank Regionalny SA and Warmińsko-Mazurski Bank Regionalny SA.

  lista SKOKów
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%B3%C5%82dzielcza_kasa_oszcz%C4%99dno%C5%9Bciowo-kredytowa

  W 2019 w Polsce działało 26 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych[192]:

  Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa
  Krakowska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa
  Międzyzakładowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w HPR Dąbrowa Górnicza
  Regionalna Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Św. Brata Alberta w Szczytnie
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Beskidy”
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Boże Dary” w Katowicach
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Centrum”
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Kozienice”
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Poznaniak”
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Szopienice”
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Śląsk”
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Świdnik”
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Wisła”
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Zamościu
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Powstańców Śląskich w Zdzieszowicach
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Stanisława Adamskiego w Toruniu
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Unii Lubelskiej
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Zygmunta Chmielewskiego
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa Małopolska
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa przy „Dezamet” S.A. w Nowej Dębie
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Kostrzynie nad Odrą
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w ZWCH „Stilon” S.A.
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa Ziemi Rybnickiej
  Zachodniopomorska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Banki_sp%C3%B3%C5%82dzielcze_w_Polsce

  Bank Spółdzielczy w Andrychowie

  B

  Bank Ludowy w Witkowie
  Bank Spółdzielczy w Legionowie
  Białoruski Bank Spółdzielczy
  Bank Spółdzielczy w Bieczu
  Bank Spółdzielczy w Brzesku

  C

  Bank Spółdzielczy w Chrzanowie

  D

  Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej

  G

  Bank Spółdzielczy w Gorlicach
  Grupa BPS
  Bank Spółdzielczy w Grybowie

  K

  Bank Spółdzielczy w Kielcach
  Krajowy Związek Banków Spółdzielczych
  Krakowski Bank Spółdzielczy
  Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie

  L

  Bank Spółdzielczy w Limanowej

  Ł

  Łącki Bank Spółdzielczy

  M

  Mazowiecki Bank Regionalny
  Bank Spółdzielczy Muszyna-Krynica Zdrój

  N

  Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu
  Bank Spółdzielczy w Nowym Targu

  P

  PA-CO-BANK
  Bank Spółdzielczy w Piwnicznej-Zdroju
  Podkarpacki Bank Spółdzielczy
  Bank Polskiej Spółdzielczości
  Bank Spółdzielczy w Prudniku

  R

  Bank Spółdzielczy w Rymanowie
  Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Radomiu

  S

  SGB-Bank
  Bank Spółdzielczy w Skierniewicach
  Spółdzielcza Grupa Bankowa
  Bank Spółdzielczy w Starym Sączu
  Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie
  Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej

  T

  Bank Spółdzielczy w Tychach

  W

  Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce
  Wielkopolski Bank Spółdzielczy

  Z

  Podhalański Bank Spółdzielczy w Zakopanem
  Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

  Krs 0000723644 Polski Bank Apeksowy S A, Nip 5342580457 …
  http://www.krs-online.com.pl/polski-bank-apeksowy-s-a-krs-10326948.html
  POLSKI BANK APEKSOWY S A, ul. Poniatowskiego 21, 05–090 Raszyn, KRS 0000723644, REGON 369722405, NIP 5342580457, Zwierzchowska Anna Henryka, Ceglarek Elżbieta Maria …

  https://bs.net.pl/zmiana-statusu-polskiego-banku-apeksowego/

  O PBA – O nas – Polski Bank Apeksowy S.A. w likwidacji
  http://www.pbasa.pl/pl/o-nas/o-pba
  Podstawową cechą banku apeksowego, odróżniającą go od dzisiejszych banków zrzeszających, jest koncentracja na realizacji jednego celu – zapewnieniu podstawowej współpracy między zrzeszonymi bankami.
  POLSKI BANK APEKSOWY S.A. – KRS 0000723644 – Poz. 77322 MSiG …
  http://www.krs-online.com.pl/msig-5446-77322.html
  „POLSKI BANK APEKSOWY SPÓŁKA AKCYJNA” 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat PRUSZKOWSKI gmina RASZYN miejscowość RASZYN 2. miejscowość RASZYN ulica UL. PONIATOWSKIEGO nr domu 21 kod pocztowy 05-090 poczta RASZYN kraj POLSKA Rub.
  Polski Bank Apeksowy – BS.NET | Internetowy Serwis Bankowości …
  http://www.bs.net.pl/tag/polski-bank-apeksowy/
  Powstający Polski Bank Apeksowy S.A. będzie pierwszym w Polsce bankiem apeksowym, tj. bankiem zrzeszającym prowadzącym działalność polegającą wyłącznie na świadczeniu usług na rzecz zrzeszonych banków spółdzielczych.

  Polski Bank Apeksowy nie powstanie – Puls Biznesu – pb.pl

  pb.pl/polski-bank-apeksowy-nie-powstanie-948449
  Polski Bank Apeksowy nie powstanie.
  KNF odmówiła zezwolenia na działalność Polskiego Banku …
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-odmowila-zezwolenia-na-dzialalnosc-Polskiego-Banku-Apeksowego-SA-4180672.html
  Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 27 listopada 2018 r. odmówiła wydania zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez Polski Bank Apeksowy SA – poinformowała we wtorek KNF w komunikacie.

 26. Słota said

  Bank Spółdzielczy
  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa
  ksiądz Wawrzyniec Białobrzeski Fundacja Ostrołęcka Taniego Kredytu
  ksiądz Piotra Skarga bank pobożny w Krakowie Skrzynka św. Mikołaja
  http://rotmeister.szkolanawigatorow.pl/fundacja-ostroecka-taniego-kredytu-z-roku-1577

 27. Maverick said

  Archer przemawia przez Ciebie zwykła zawiść. Człowiek podróżuje jeżdzi na wykłady nocuje poza domem to kosztuje. Ksiązki kupuje niewielka część ludzi. Jestem pewny że to ustawka kabały.

  Tak najlepszą drogą zwiększenia populacji i wzrostu porodów jest powrót do tradycji, opieki nad rodzicami ten który się tego podejmował w przeszłości dostawał ojcowiznę. Z tego powodu pozostawało przywiązanie do ziemi.

  -———
  Ma Pan zupełną rację.
  Wstyd, panie Archer.
  Admin

 28. Bili de kid said

  Warto też zauważyć, że nie ma jego felietonów w RM.

 29. Carlos said

  Mnie o zawisc posadzic nie sposob- Michalkiewicz znowu wstydu nie ma , chocby nie wiem ,co sie dzialo. Udalo sie z mieszkaniem, moze uda sie z kontem. Bandyckie panstwo nie ma tu nic do rzeczy. Slepi jestescie wszyscy, czy co

  ——
  Zamknij się Pan.
  Człowieka OKRADZIONO w ramach represji za jego publicystykę i szuka ratunku.
  Kurwa, co za ludzie…
  Admin

 30. PISKORZ said

  re 25 PO CO TYLE PISANIA..?! W Polsce jest około 400 banków spółdzielczych !! O tym dawno pisałem ! ps Za rządów / nie pamiętam kiedy?/…bydło chciało nawet te banki…zlikwidować.! /nie wiem tylko jak one ocalały/!!

 31. Boydar said

  Nie żebym nie współczuł Mojemu Ulubionemu, współczuję jak najbardziej, po katolicku. Jednak przypomniała misie w tych okolicznościach przyrody taka jedna fraszka Jana z Czarnolasu

  Ziemię pomierzył i głębokie morze,
  wie, jako wstają i zachodzą zorze;
  wiatrom rozumie, praktykuje komu,
  a sam nie widzi, że ma k…ę w domu.

  Nie rozumiem, jak to może być, że najwyższej klasy profeta, prawie Widzący z Lublina, przewidujący dla nas dalsze konsekwencje np. 447, nie wie gdzie trzymać i jak własne pieniądze. To naprawdę stawia pod wątpliwość jego wiarygodność i/lub trzeźwość osądu otaczającej rzeczywistości.

 32. revers said

  To pan Stasiu nie dosswiadcyzll jeszcze tego co swieci sie w najwspanialszych demokracjach swiata

  https://www.sovereignman.com/trends/retired-mans-home-seized-over-8-41-in-unpaid-property-taxes-26485/?fbclid=IwAR0XZqwt5ceOLfTb0aX3yKIM6uYJAYnJwrUUlzYgf5LtiYvRYxxH2CbWl04

  83 letniemu renciste zliczytowano dom warty ok 200 tys usd za 24 tys usd zeby splacic w ramach egzekucji komorniczej ok 9 dolarowy podatek.

  Traz ani dmu, ani mieszkania, ani podstwowych warunkow bytowych byle 9 dolarowy skarbiec usraela byl pellny.

 33. Archer said

  @ Słota

  Żeby nie wiem jaki by był bank, to działając w Polsce podlega polskiemu(?) ustawodawstwu. Nawet jakby był to bank ruski, czy chiński w tej Judeopolonii, to jak dostanie pismo od komornika musi kasę dać komornikowi. Do niedawna było jeszcze tak, że „banki” w tym polskim bantustanie pobierały z konta i nawet nie informowały na swojej stronie internetowej po zalogowaniu, że była decyzja odnośnie egzekucji komorniczej. Trzeba było jeździć i się dowiadywać osobiście, gdzie się podziały pieniądze danego nieszczęśnika. Michalkiewicz wcześniej czy później swoje pieniądze odzyska.

  Tak, panie Gajowy i Maverick. Przemawia przeze mnie zwykła „polska zawiść”, bo mnie by było wstyd tak żebrać o pieniądze po internetach jak to robi Michalkiewicz. Tak samo jest mi wstyd jako Polakowi, że zafajdana owsiakowa WOŚP żebrze nawet za granicą pieniądze od tamtejszych ludzi. Michalkiewicz jest jakby nie było profesorem uniwersytetu, uważają go za elitę narodu, i tacy nie powinni żebrać w żadnej formie. Tak samo nie powinni żebrać generałowie wojska polskiego, marszałkowie sejmu, prezydent RP, ministrowie itd.

  @Boydar

  Co do Michalkiewicza i tej sławetnej ustawy 447, to wygląda że ten Kękuś ma rację. To jedynie Michalkiewicz rozpowiada nie pokazując żadnych dowodów, że żydzi chcą od Polski aż 300 miliardów dolarów. Tutaj jest film Kękusia:

 34. revers said

  W innym przypadku jedzie sie do Lichensteinu, do niedawna Cypr, Szwajcarii i tam zamyka swoje walory,w bankach jeszcze dyskretnych ale i tych coraz mniej w uni, a nawet w banku ru, chinskim, gdzie jeszcze kosmate rece czosnkow nie dochodzaa.

 35. Re: Artykul…
  A pan Michalkiewicz nie wiedzial o tym, ze nie trzyma sie kasy w banku u lichwiarzy?
  I nie wiedzial kim sa ci „z miedzynarodowki lichwiarskiej???”…
  No panie Stanislawie…”Niefrasobliwosc” z panskiej strony, to bardzo kosztowna impreza…no i „procenciki” szlag trafil…

  Teraz od „portfela” do „mozgiera”…

  Ile to musze razy jeszcze powtarzac, aby NIKT nie trzymal swoich pieniedzy u zwyklych zlodzieji?? (lichwiarzy-bankierow)…

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 36. ocelot said

  Ad. 32 Ciekawa konkluzja w podlinkowanym przez pana Reversa artykule: „This highlights a very important lesson: when governments are broke, they will plunder the wealth of their citizens in order to make ends meet, even if it means stealing a retired man’s home.”

 37. Carlos said

  mnie tez okradli z mieszkania ( Urzad Miasta), ale nie upadlam sie na internecie- no ale ja kurwa nie mam tyle zaslug… Gospodarz, wstydu oszczedz…

  ——–
  A czytać przez wiele lat za darmo artykuły Michalkiewicza… to było dobrze.
  Admin

 38. JerzyS said

  To wszystko sprawka zimnego KaGieBisty Putina.

 39. Carlos said

  u Admina slowo k…a jest ok, a juz u mnie nie? Widze ,ze za „Michalka” da sie pociac….

 40. JerzyS said

  SM znów gra na stereotypie męczennika

 41. osoba prywatna said

  Re 31
  Panie Boydar, trafnie ujęte.
  Pan S. M. niby taki mądry, a pieniążki u jankiela w banku zdeponował.

 42. Leo said

  Trochę nie mogę pojąć całej złości, jaką u niektórych komentujących wzbudziła ta sprawa. Obliczonych na poniżenie komentarzy o „żebractwie”. Wytykaniu faktu, że M. trzymał pieniądze w bankach… (też tam mam, bo nie istnieje inna metoda prócz posłańca konnego, aby mi mogli zapłacić – takie kur… czasy!). Nie lubicie go? Nie zgadzacie się z nim? Dobrze. Ale można polemizować zamiast obrzygiwać. Czy nie da się?

 43. NICK said

  Leo. Kaska wpływa a ty wypłacasz, proste?
  Potem skarpeta lub inwestycja, proste?

 44. Leo said

  Nick. Jak masz na koncie komornika to „kaska wpływa” ale nie wypłacasz. Więc nieproste.

 45. NICK said

  Oj.
  Piszesz o ostatniej, komorniczej a ja o wszystkich poprzednich kaskach, proste?
  Oj.

 46. Dictum said

  Drogi Panie Gajowy – Pan by żebrał?
  Wyobraźmy sobie, że spotyka Pana coś podobnego.
  Żebrałby Pan u swoich gości Gajówki?
  Nie szukałby Pan innego wyjścia z kłopotliwej sytuacji? (a możliwości jest setki).
  Kompletny brak honoru u p. Michalkiewicza, połączony z cwaniactwem.

  PS. Brakuje mi wpisów Pana Romana.
  Czy jest zdrowy? Niechże się odezwie.

 47. Boydar said

  I ja się żem stęsknił

 48. Kochani,wpis Pana Skorpiona jest sygnałem, ostrzeżeniem przed ryzykiem życia w Polsce.

 49. Anucha said

  Ale żydki się zapluły przy ciągnięciu obrzezanej łaski dla Szechtera
  Nie udławcie się tylko żołędzią
  0 negatywnych lajków. Co za jednomyślność.

  problem_chwilowy18.11.2019, 22:59
  Puścić gnoja w skarpetkach!
  już oceniałe(a)ś
  290
  0
  -Literówka pewnie chodziło mu . „Puścić goja w skarpetkach”

  Odpowiedz
  Pokaż odpowiedzi (2)
  kimfkimf18.11.2019, 23:17
  150 tys., dobre i tyle, ale teraz sytuacja się zmieniła, czas na kolejny proces. 300 tys.! Pani Katarzyno! Odwagi! Trzymam za Panią kciuki, i nie tylko ja.
  już oceniałe(a)ś
  244

  Krisarnold318.11.2019, 23:40
  Michalkiewich to przyglup piszacy w kanadyjskim polonijnym prawicowym szmatlawcu o nazwie Goniec. Wystarczy go posluchac w youtubowych wypowiedziach aby dojsc do wniosku ze emigracja nie byla dla niego korzystna umyslowo. Wszyscy pseudo pismaki w tej gazetce sa w podobnym stanie psychicznym ale jako tako daja rade finansowo bo pisza do sporej rownie porypanej umyslowo spolecznosci tutaj. Znam ich mentalnosc bo sam mieszkam w Kanadzie od wielu lat. Tematy na ktore nie warto z nimi rozmawiac to polityka, ekonomia, kwestie spoleczne, historia, zwlaszcza Polski i przede wszystkim ta od sierpnia 1980 roku. Nie radze wchodzic na ten temat z nimi….szkoda nerwow. Pozdrawiam wszystkich czytelnikow Wyborczej.
  już oceniałe(a)ś
  96
  0
  Odpowiedz
  korkodyl_nilowy_nadrzewny18.11.2019, 23:06
  Katol to czlowiek,
  ktory gdyby raz w tygodniu w niedziele
  nie uslyszal, ze jest chodzacym dobrem,
  chybaby sam siebie zabil z tej nienawisci…
  już oceniałe(a)ś
  91
  0
  Odpowiedz
  Pokaż odpowiedzi (2)
  kuzyn_wladka218.11.2019, 23:37
  zwykłe bydlę i burak
  już oceniałe(a)ś
  84
  2
  Odpowiedz
  krryzuu18.11.2019, 23:50
  Czy mamy w Polsce XXI w.? Trudno w to uwierzyć. Ostracyzm społeczny nadal dotyka walczących o godność i sprawiedliwość skrzywdzonych i cierpiących, a nie ich katów i złoczyńców 😦 Założę się, ze gdyby historia się miała powtórzyć, katolicy znowu wybraliby Barabasza a nie Jezusa i zaparli się go wielokrotnie jak Piotr. Taka polska religijność na pokaz, a w sercu lód. Zamiast miłosierdzia, współczucia i troski dla potrzebującej, znowu szczucie i hejt 😦 Tak mafia broni swoich przywilejów 😦 Dziś z honorami pochowano kolejnego jej członka.

 50. Re: 41 Osoba Prywatna.

  Obecnie p. Michalkiewicz ubolewa nad tym, ze nie wszystkie operacje finansowe moga byc obslugiwane poprzez gotowke i musial trzymac pieniadze w banku…. Pytanie tylko: Dlaczego az tyle pieniedzy trzymal w banku???…A nie „pod materacem???”…

  Po pierwsze: Mozna poslugiwac sie kazda karta kredytowa (visa, master card czy american express) posiadajac jedynie konto bankowe z suma odpowiadajaca limitowi karty kredytowej czyli ok. 2000-5000 zlotych i po uiszczaniu zaplaty karta kredytowa po 30 dniach wlasciciel karty oplaca w banku swoje rachunki obciazone na karcie zwykla gotowka wyjeta z kieszeni…
  (od ponad 20 lat robilem dokladnie tak samo, a od 6 lat NIE MAM zadnego kontaktu z „systemem” i TYLKO posluguje sie gotowka pracujac i wykonujac wszelakiego rodzaju uslugi budowlano-konstrukcyjne).

  Ponadto: Suma o jaka p.Stanislaw nawiazuje tj. ok 190.000 zlotych nie wplynela w ciagu jednego dnia i zostala zlikwidowana w ciagu jednego dnia, ale bylo to rozciagniete w czasie, wiec p. Stanislaw dobrowolnie „wystawil” sie na „odstrzal” finansowy zwlaszcza, ze dla systemu jest „niepoprawny”…nie tylko politycznie…otrzymujac za swoja publicystyke dobrowone datki finansowe w formie elektronicznej, ktore niezwlocznie powinien zamienic na gotowke i chowajac ja do swojej kieszeni w spodniach…pozostawiajac na koncie bankowym nic nie znaczaca sume pieniedzy elektronicznych. Tak przynajmniej zrobilby rozsadny i przewidujacy p. Michalkiewicz, ale nie uczynil tak. Wiec na rezultat jego „niefrasobliwosci” nie trzeba bylo dlugo czekac.
  O ile dobrze pamietam, to chyba ze trzy lub cztery lata temu na jego blogu (michalkiewicz.pl) kilka razy moje wpisy publiczne nawiazywaly do lichwiarskiego systemu finansowego i nie trzymania swoich ciezko zarobionych pieniedzy w bankach i instytucjach spekulacyjnych nalezacych do systemu.

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 51. Piotr B. said

  No i tym sposobem dowiadujemy sie jakim przebieglym czlowiekiem jest P.Putin i prezydent Chin zewierajac umowe o „CRYPTO walucie”Car Mikolaj taki przebiegly nie byl….dlatego on jak i jego cala rodzina zaplacili najwyzsza cene….Jasiek ma 100% racji.

 52. Krzysiek said

  Gdyby ktoś mi o tym powiedział to bym nie uwierzył. Żadnego poczucia wstydu, nawet w ilości śladowej.
  Po pierwsze mieszkanie za darmo Michalkiewicz już ma.
  Po drugie; z pewnością dostaje każdego miesiąca emeryturę.
  Po trzecie; z pewnością każdego miesiąca emeryturę dostaje jego żona.
  Da się więc żyć? Oczywiście, że tak! Tak żyje 90% Polaków. Dlaczego Michalkiewicz nie może podobnie?
  Pomyślał sobie człowiek, że tak dobrze udało się z mieszkaniem to i teraz będzie podobnie.
  Jeszcze niedawno prosił o pieniądze na kupno mieszkania a teraz się okazuje że już uzbierał prawie 200 tys. zł.
  Coś tu mocno śmierdzi!

 53. Sarmata said

  Powiem krótko: ŻYDZI SIĘ ZNOWU DOIGRAJĄ.

  Za to co Pan zrobił dla Polaków i Polski to chętnie pomożemy drogi Panie. Bez obaw.
  Głowa do góry Panie Stanisławie! A jeszcze wczoraj napisałem:
  „Ja piórkuje, nie odpuszczają mu. Ale się zawzięli za to ujawnienie notatki 447. Mossad/ABW próbuje panu Stanisławowi podsunąć stare prukwy.”
  Stare prukwy to nasyłane do pana Michalkiewicza kobiety-kucharki. Mówił o tym w jednym wywiadów kilka dni temu.

  Nie zapomną ścierwniki ujawnienia okoliczności 447 a pana Michalkiewicza to raczej spotka przygoda z ciężarówką lub podobna atrakcja skoro założenie mu sprawy karnej skończyło się niepowodzeniem.
  Kasy zabrakło. Mają przez pana Michalkiewicza duży poślizg ze wpływami z przyobiecanej im grabieży 447. To Michalkiewicz zniszczył. Przypomnę jak to w A.D. 2012 prof. Adam Wielomski nie dawał wiary p. Stanisławowi Michalkiewiczowi w istnienie WSI w postaci istnienia wyższej formy bytu polegającej na istnieniu w nieistnieniu. Dzieje się tak, bo żydzi mają narzędzi (przekaziory) i agenturę a chrześcijanie-Polacy mają słuchać. 😉

  Problem „notatki 447” dosięga pana Michalkiewicza. Oczywiści – aby mu zrobić legalnie i formalnie kuku – do tego jest potrzebna sprawa karna do której na wniosek sądu zrobi się „badania psychiatryczne”. Pierwsze były podchody policjantów u niego w jego domu (2 wizyty) o czym mówił w wywiadach wielokrotnie. O to chodzi! Zrobiono to tysiącom niewinnych ludzi w III RP a więc czemu nie panu Michalkiewiczowi skoro fika z 447 USA, żydom i ich słudze Kaczyńskiemu.
  tu źródło: https://www.youtube.com/watch?v=0_64jPGrkxI
  „Nie chcą ze mnie zrobić męczennika tylko mnie zdyskredytować” – jak powiedział u Roli pan Michalkiewicz.

  P.S. Dwa miesiące temu byłem w księgarni ND na ul. Solidarności w Warszawie i zauważyłem, że nie ma Michalkiewicza którego 2 miesiące temu było 2 metrowe półki (kilkanaście pozycji). Zapytałem sprzedawcę o najnowszą książkę Michalkiewicza której nie widzę a on mi udowodnił, że są jego książki. Znalazł na komputerze 4 książki (końcowa wyprzedaż jak sądzę). Miesiąc temu nie było już żadnej i skończyły się felietony w Radio Maryja.

  Dla kilku powyższych głosów powtórzę. W czasie jego zbiórki próbowałem powstrzymać wszelką ciemną masę plującą na pana Michalkiewicza wpisami, cyt.:
  „Przeczytałem z jego strony około 2000 (dwa tys.) felietonów. Zaoszczędziłem 10 000 zł (dziesięć tys. licząc 5 zł za czasopismo) na czasopismach w których zostały opublikowane – przekazałem mu na mieszkanie 100 zł a więc jestem 9 900 zł na plusie. Zyskałem 9900 zł dzięki łaskawości pan Stanisława Michalkiewicza który publikuje większość swojej twórczości na http://www.michalkiewicz.pl ZA DARMO!”

  Stanisław Michalkiewicz to taki współczesny Józef Mackiewicz i dlatego musimy bronić naszego skarbu narodowego tym bardziej, że mamy ich tak mało.

 54. Krzysiek said

  @53 Sarmata
  Ale przecież nikt Michalkiewicza nie wyrzucił na ulicę. To czego on potrzebuje to pieniądze na bieżące życie.
  Chyba dostaje emeryturę? Jego żona również. Myślę również, że ma jakąś rodzinę.
  A tak na marginesie; jak już dostał pieniądze na wykup mieszkania to czy nadwyżkę jaką otrzymał przekazał na jakiś szlachetny cel
  czy przeznaczył je na własne potrzeby?
  P.S. Ta Twoja wyliczanka ile to zarobiłeś na czytaniu jego felietonów jest prymitywnie demagogiczna.

 55. revers said

  racja a tym co chcaa na temat 447 cos powiedziec wylaacza sie mikrofon w knesejmie, lub jak w gajoowce proobuje zakrzyczec ..

  https://nczas.com/2019/11/19/pilne-grzegorz-braun-wyrzucony-z-mownicy-sejmowej-marszalek-wylaczyla-mu-mikrofon-video/?fbclid=IwAR0o8dn6VvqcxB5QNY_KPjawI0m3M0wz1etIo6bsc-wwq2iU0ACbfiRgyt8

  Braun wylaaczony j.w.

  Ostanio dr.Kekus taki dobry przyliczyl ze te 300 mld to nie 300mld a 65 mld, choc przez razy x 3 zadal by se trudu ze to ok 200 mld usd/zlp kurs walut jest w zaokraagleniu.

 56. www said

  52 ok!

 57. osoba prywatna said

  Re 50
  Panie Jaśku, oczywiście ja też tak robię. Kilka tyś. na koncie na ewentualne opłaty i internetowe zakupy, a reszta w gotówce.
  Ale ludzi nie przekona. Mój serdeczny kolega ma odłożoną w banku sumę na budowę domu. Mówię mu, chłopie wypłać te pieniądze i gdzieś dobrze ukryj, bo gdy bank ogłosi niewypłacalność, to nawet ci na zamek na drzwi
  nie zostanie. Nie przekonało go to, bo on ma % od tej sumy. I gadaj tu do ludzi.

 58. Adrem said

  Niech mnie ktoś objaśni, bo nie kumam.

  Jeśli jakiś ksiądz molestował tę Żanetę, to dlaczego Michalkiewiczowi kasę z konta zabrali ?

 59. Marucha said

  Mam chęć pierdolnąć tę całą gajówkę w pizdu.
  Mentalność co poniektórych jest po prostu obrzydliwa.
  Jeden z nielicznych, który zachował się jak człowiek, to Leo (#42)
  Nie chce mi się komentować pozostałych wrednych, zawistnych wpisów..
  Chuj wam w dupę.

  PS
  Sam również żebrzę, oto dowód:
  >https://marucha.wordpress.com/about/jesli-chcesz-pomoc/.
  Czekam na obelgi

 60. Piotr B. said

  58…Wymyslili idiotyczny „pretekst” zeby P.Stasiowi POkazac co moga z nim wyczyniac i jaka maja nad nim przewage.Hucpiarstwo
  talmudyczne nie zna ograniczen ani litosci.To zbrodnicza gra.

 61. Boydar said

  Czemu się Pan Gajowy denerwuje, co jest nie tak ?

  Akcja budzi reakcję. Dotyczy to także Mojego Ulubionego Stanisława.

  Bez sensu jest na siłę ustawiać go w pozycji osoby prywatnej. Jest dawno osobą publiczną i z tego żyje. Osób publicznych dotyczy zupełnie inny zestaw kryteriów niż prywatnej.

  Mógłbym ten wątek pociągnąć ale nie byłby Pan zachwycony; i faktycznie mógłby zaraz potem Gajówce zrobić krzywdę.

  A ja lubię Gajówkę.

  ——
  Co jest nie tak? Co jest nie tak??
  Admin

 62. Salcie said

  Powiem krótko – serce mi krwawi, że ten qu…rewski system tak bezlitośnie niszczy prawego, odważnego i utalentowanego Polaka. Po prostu ch…olera mnie bierze. I tyle.

 63. Adrem said

  Piotr B. ad 60
  Konkretnie to jaki ten pretekst ?

 64. Dictum said

  ad. 59
  Panie Gajowy…
  Panie Gajowy, o czym Pan mówi?

  To, o czym Pan mówi, nie budziło i nie budzi żadnych zastrzeżeń ani emocji. I tak było również przez całe lata u red. St. M.

  „Stanisław Michalkiewicz
  Drodzy Czytelnicy!
  Ideą strony jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów. Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat.
  Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.
  Dziękuję za Wasze życzliwe wsparcie!
  Stanisław Michalkiewicz
  Dokładne dane kont…itd.”

 65. Boydar said

  Jeżeli Pan Gajowy wyszedł z nerw (59) to coś musi być. Nie wiem, na wróżkę (tfu!) nawet nie wyglądam.

 66. Ola said

  .https://www.youtube.com/watch?v=1UPbrWnAyU4

 67. Piotr B. said

  63…Ten pretest to ustawka w sadzie i w banku ktora P.Michalkiewicz opisuje.Manipulacja k..ska jaka te ssyny wymyslili i zrealizowali
  w panstwie „demokratycznym” oczywiscie.

 68. NICK said

  Gospodarzu.
  Pan wie.
  Że ja wiem.
  Że „medale” i Spotkania BYŁY.

  Kafel, odsunięty, TU, tyż.
  Był.

  PAN.
  Gospodarz. Wybiera.
  Nie można tkwić we szarej strefie.

  Np.Leo.
  Pan.
  Tu.Nikt inny przeca.

  Czy zaś Leo to epizodzik?
  Nie. Skądeś przyszedł.

  Pan wie co chciałem napisać… .

 69. NICK said

  Zresztą.
  Blogi wkrótce zakończą działalność.
  Z rozkazu.

 70. Marucha said

  Re 64:
  To jest to samo:

  1 „Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć wolne słowo i pomóc w rozwoju strony – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.
  Dziękuję za Wasze życzliwe wsparcie!
  Stanisław Michalkiewicz”

  2. „Jeśli chcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć autora strony w jego kłopotach – proszę o wpłaty na podane poniżej konta bankowe.
  Dziękuję za Wasze życzliwe wsparcie!
  Stanisław Michalkiewicz”

 71. Marucha said

  Re 68:
  Nikt RomanaK nie odsuwał.
  Nie wiem, skąd przyszedł Leo, ale podobał mi się jego komentarz.

 72. Dictum said

  ad. 70.
  Nie całkiem to samo.

  Każdemu wolno tak pojmować honor, jak go czuje.
  I każdemu wolno oceniać innych wg miary, którą stosuje wobec samego siebie.

  I jak dla mnie, to już dosyć tego sporu.

  Martwię się, czy Pan Roman nie chory?

 73. revers said

  chetnie, tylko paypal chwilowo ma sie zablokowany, inne konta rowniez nie smierdzaa grubym saldem. jeszcze tylko pare kryptobankow moze w najbliszym czasie sie wyklaruje.

 74. Sarmata said

  Krzysiek said 2019-11-19 (Wtorek) @ 15:00:18
  @53 Sarmata
  „Ta Twoja wyliczanka ile to zarobiłeś na czytaniu jego felietonów jest prymitywnie demagogiczna.”

  Moja „wyliczanka” może być prawdziwa bądź błędna, ale na pewno nie „prymitywnie demagogiczna”.
  Co się dzieje z tymi ludźmi? Nawet Gajowego wkurwili.

  Zwracam uwagę że nie tylko Leo (#42) zachował się jak człowiek, bo ja napisałem dokładnie/mniej-więcej to samo co on (#53),
  Pokłony dla Pana

  ————
  Tak. Również Boydar, acz krytyczny wobec lokaty kapitału, nie zniżył się do plugawych słów, jak „żebranina”.
  Admin

 75. Carlos said

  Na koniec dodam, ze kupilem 5 ksiazek Michalkiewicza w Chicago i nie zaluje. Pisalem wczesniej,iz Michalkiewicz sugerowal inteligentnie- w felietonie Radiu Maryja- glosowanie na PIS. ( Nie moge tego znalezc, ale pamietam doskonale) Bronil Maciera u Izy Michalik ( katastrofa smolenska). Dla mnie to ukryty PIS-owiec. Kazdy czlowiek, w takich tarapatach prosi o pozyczke, przyjaciol, znajomych- z obietnica, ze odda, jak tylko stanie na nogi. Ale nie Michas, on prosi nie o pozyczke, tylko o kase ! I to mnie bulwersuje, ale… niech mu dadza, ci co chca- nie moj biznes- ale ,do cholery chyba moge napisac co o tym sadze ?!

 76. Carlos said

  Wam tez gajowy…

  Ktoś się chce kopać z koniem?
  Admin

 77. Marucha said

  Re 75
  O pożyczkę można prosić jedną czy dwie osoby, ale nie kilkadziesiąt lub kilkaset.

 78. Troll Polonii said

  Mnie zastanawia jedna rzecz:
  Gdyby SM opisal swoje nieszczescie anonimowo, to czy cala ta dyskusja mialaby taki sam charater jak obecnie.

  Bo Michalkiewicz- Michalkiewiczem, ale chyba bardziej chodzi o praktyki bankowe i prawna procedure.

 79. Archer said

  @ Boydar

  Pan Gajowy i Michalkiewicz są agentami Putina, znają się osobiście, a nawet może i razem flaszkę obalili (tak jak swego czasu Michnik z Kiszczakiem), to nie dziwota że go broni, choćby nie wiem co się działo:)).

  „mnie tez okradli z mieszkania ( Urzad Miasta), ale nie upadlam sie na internecie- no ale ja kurwa nie mam tyle zaslug… Gospodarz, wstydu oszczedz…

  ——–
  A czytać przez wiele lat za darmo artykuły Michalkiewicza… to było dobrze.”
  Admin

  Ten „argument” panie Adminie, to jest trochę z d…y wzięty. Równie dobrze można napisać, że Michalkiewicz kształcił się „za darmo”, czyli za pieniądze Polskiego Podatnika, a same tylko studia kosztują duże pieniądze. Tak samo Michalkiewicz zasiadał w Trybunale Stanu i Polski Podatnik płacił mu pensję poczynając od bezdomnego zbierającego puszki, biednego prekariusza, rolnika, kolejarza, biznesmena, czy tego chcieli czy nie. I nic Michalkiewicz i inna menażeria polskojęzyczna wtedy nie zrobili dobrego, dającego się zauważyć dla Polski. Było dziadostwo, tak i dalej jest.

 80. Carlos said

  A mnie Trollu zastanawia, dlaczego nikt nie zareagowal na chamstwo gajowego, tylko dlatego ,ze ktos ma inne zdanie – cyt: ” Chuj wam wszystkim w dupe” nawet jesli Gajowka to jego dzielo? Az tak sie boicie wypasc z obiegu? No, to moze gajowy ma racje?

 81. Carlos said

  a czym sie rozni Michalkiewicz od Rydzyka ? No chyba tym, ze Rydzyk wyzebral miliony….

 82. Maverick said

  Niektórymi kieruje zawiść.

  Oczywiście takie praktyki bankowe nie powinny mieć miejsca, tak samo jak nie może rozpocząć się process gdy sąd nie otrzymał pisemnego potwierdzenia od delikwenta I że przyjął do wiadomości ma się wstawić na rozprawę W OKREŚLONYM TERMINIE.. w Niby już II RP ale dalej komunistyczne zwyczaje nie ujawniania nazwisk i to przestępców jak i poszkodowanych.

  NAWET POLSKA SZCZEKACZKA JAK WP.PL DO OGŁUPIANIA POLAKÓW PORUSZYŁA TEN TEMAT.

  PELNA UPRZEDZEŃ POLSKA CIEMNOTA PLUJE NA MICHAŁKIEWICZA W KOMENTARZACH. DOBRZE ZROBIŁEM ZE SPIERDOLIŁEM Z TEGO KRAJU 40 LAT TEMU.

  https://wiadomosci.wp.pl/publicysta-radia-maryja-ujawnil-dane-ofiary-ksiedza-pedofila-towarzystwo-chrystusowe-nie-akceptujemy-tego-typu-zachowan-6447816219531393a

 83. Sarmata said

  re 75. Carlos said 2019-11-19 (Wtorek) @ 21:39:49

  Jakbyś miał pozycję Michalkiewicza to też byś mógł „pożebrać” a tak nawet nikt nie chce się tu zlitować i dać Ci kopa.
  Idź już stąd chłopie i przestań bredzić. „Kupił 5 książek Michalkiewicza” – ale nie przeczytał ani jednej co widać.

 84. Re: 70 Troll Polonii

  Dokladnie bylyby takie lub podobne komentarze, gdyby chodzilo o zupelnie inna osoba. Sluszna racja.
  Ja oceniam sytuacje jaka zaistniala (bez EMPATII !!! i „h…uj mi w d…pe i innym tez vide Admin). Ponadto sprawa p. Stasia ma zupelnie inne podloze i zupelnie inna rzeczywistosc w sensie prywatnym – krotko mowiac – p. Stasiu nie powiedzial prawdy, a ze jest osoba publiczna byl (powinien) byc zobligowany bez znaczenia jaka ona jest z racji iz jest osoba PUBLICZNA i ceniona rowniez przeze mnie. Ja juz wiem w czym rzecz i jak wczesniej napisalem, ze p. Stasiu sie „wystawil” systemowi, a system postawil tylko „kropke nad i..

  Od zawsze powtarzam: osoby publiczne nie maja miec prawa do sekretow (za wyjatkiem jednego – z kim spi i czy chrapie), a jesli je maja, to staja sie osobami niewiarygodnymi, bo prawda predzej czy pozniej wyjdzie na jaw.

  I powiem tylko to, ze wkurza mnie, ze „ktos” zbiera „kwity” na „kogos”, a dosc czesto te „kwity” fabrykuje…

  Reasumujac: pan Stasiu popelnil dwa karygodne bledy w wersji elementarnej. Jeden blad polegal na „niefrasobliwosci” (naiwnosci) a drugi na dumie, ktora zazwyczaj kroczy przed upadkiem… , a mowiac prostym jezykiem, p. Stasiu powinien sie przyznac, ze popelnil te dwa bledy wpierw przed samym soba a potem przed innymi… Zabraklo mu odwagi…I takie sa skutki…

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 85. Ola said

  11 lat zyc bez aktualnego meldunku ? Dosc podejrzane, normalny uczciwy czlowiek chyba by nie mogl. I z jakiego to powodu? I zeby komornik zaocznie zabral 200 tysiecy z konta bylemu sedziemu trybunalu ? I zeby miec po kilka kont w kilku bankach i to bez aktualnego meldunku? dzieki Bogu komornik wszedl tylko na jedno. Przedziwne rzeczy.

 86. Re: 83 Ola.
  Pani Olu, mam wielki szacunek do p. Stasia co pisze i w jaki sposob mowi – powtarzam MAM WIELKI SZACUNEK, ale nie mam szacunku do tego do czego sie dopuscil i czego (wielu rzeczy) zaniedbal liczac na to, ze „udzie mu to na sucho”…Nie, nie uszlo i nie ujdzie, a ukrywanie prawdy jest bardziej bolesne anizeli wyjawienie jej bez wzgledu jaka ona jest. Ludzie sa na tyle milosierni, ze wybacza, bo nikt z nas zyjacych nie jest doskonaly, a ze dazymy do doskonalosci to jest cala nasza zyciowa pielgrzymka w czasie ograniczonym przez Samego Boga…

  Napisze tak: „Kocham was wszyscy s…syni, niegodziwcy, szubrawcy, klamcy, oszusci itd. ale nie wymagajcie ode mnie abym takim byl jakimi wy jestescie… (lub chcecie takimi byc)”

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 87. Re: cd…
  Wlasnie otrzymalem oto takie nagranie n/t p. Stasia:

  (nie bede komentowal)

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 88. Troll Polonii said

  85
  Jasiek z Toronto
  Mnie sie rozchodzi o cos innego.
  Jedna sprawa, ktora wymaga dyskusji – to na ile kiedy i komu BANK moze oczyscic konto (nawet nie zablokowac).
  A wtedy potrzebne sa dokladne dane i rzeczywiste powody calego zajscia.

  Druga sprawa – to reakcja Michalkiewicza na to co mu sie przydarzylo.
  I tu potrzebne sa pewne wyjasnienia na temat prawomocnego procesu prawnego.

  Obie te sprawy moga byc jednakowo dyskusyjne.
  I dyskutowane.

  Wiadomo, ze w ‚panstwie srodka ” Europy, dzieja sie rzeczy dziwne.

 89. Maverick said

  Tutaj kolejne wytłumaczenie Michałkiewicza,

  Ja to uważam za knowania żydolaków, bo oni wiedzą jak wyciszać ludzi,

 90. Boydar said

  Warto się zastanowić głębiej nad sensem powiedzenia – „nie ważne, czy mówią dobrze czy źle, ważne żeby mówili, z nazwiskiem”, albo jakoś tak. Teraz się śpieszę do roboty i nie mam czasu autorstwa zweryfikować. „Postacie” rzadko są generowane, jak np. Kaczysław, zazwyczaj brane są „z natury”. Jeśli któraś ładnie rośnie to się ją podlewa i pielęgnuje, na pewno się przyda, jak nie jednej to drugiej stronie. A okazja do zastosowania na pewno się trafi, okoliczności przyrody bywają zadziwiające.

 91. Boydar said

  Nie dodałem, że przydać się może także na kompost; kompost to ważna sprawa w ogrodzie.

 92. Re: 86 Troll Polonii…
  No juz nie wiem, czy pisze dla idiotow czy „oglupionych” kretynow. Ile razy jeszcze musze powtarzac o tym, ze lichwiarski system kontroluje WSZYSTKO i praktycznie ma wszystkich w „tylnej kieszeni” i jakiekolwiek prawo dla lichwiarzy NIE ISTNIEJE !!!…
  To LICHWIARZE DECYDUJA o tym kto ma zyc a kto umierac, a nie jakies sady czy komorniki…
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 93. revers said

  ad87
  „Wspomóż nas wpłacając dobrowolną kwotę nr konta (PKO BP): 81 1020 4900 0000 8502 3142 0193 tytułem: darowizna na wRealu24”

  ale tam pod video klipem na yt pisze wspmoozz-nie za zazzebrz lub innym zzebractwie mowa, i w pissmie.

  a komentarze typu skaad Michallkiewicz wziaal kase na czacie, ponizzej passa i to od m.in od. Stowarzyszen Strzeleckich Wlkp. TG.

  Cyz ktos sie pyta dupostrzelcow skaad bioraa piniadze na karabini na wiatr? lub dlaczego strzelec Wlkp. nie napisal kilku ksiazzek o polityce rp albo o Dmowskim.

 94. Sarmata said

  re 87. Jasiek Z Toronto said 2019-11-20 (Środa) @ 02:44:10

  Co to znaczy: (nie bede komentowal)?
  Komentarz jest tu niezbędny a przynajmniej jakieś pytanie typu: czy USZI z nagrania to debil czy agent? A może jedno i drugie?

 95. Marucha said

  No cóż, okazuje się że gajówka to statystycznie takie samo polactwo, jak wszędzie. Przede wszystkim zawistne, po drugie niezdolne do empatii.
  Zero oburzenia na system sądownictwa i bankowości – ale dopierdolić człowiekowi będącemu ich ofiarą, to a jakże, umiemy!

  Robienie afer „żebractwa” z normalnego faktu, że bardzo wiele stron internetowych i autorów prosi o DOBROWOLNE wsparcie (w tym i Gajówka, choć dość bezskutecznie).
  Prosi o wsparcie a nie o pożyczkę… jak niby ma prosić kilkaset osób o pożyczkę? Jak będzie zwracał te setki drobnych sum? Jeździł rowerem do pożyczkodawców? Wysyłał pocztą?

  Skąd taka jedna Pani wie, że Michalkiewicz żył 11 lat bez meldunku? Jest to oczywista bzdura
  I co w tym dziwnego, że ktoś ma więcej, niż jedno konto w banku? To normalne zabezpieczenie. Masa ludzi tak ma.
  Adres Michalkiewicza może znaleźć każdy… z wyjątkiem pierdolonych polskich sądów. Przecież oni celowo wysyłali papiery pod zły adres, to ich stara praktyka, żeby kogoś udupić a przynajmniej narobić mu na parę lat kłopotów
  Jak się nie wie nic w temacie, to się nie szczeka.

  Nie chce mi się babrać w gównie, jakie wyciekło z waszych otworów gębowych.
  Jesteście tyle warci, co ta hołota z Onetu
  Nie podaję waszych ksywek. Sami wiecie, o kogo chodzi. Rozpoznacie się bez trudu – po polackim smrodzie.

  * * *

  Poza konkursem – pytania do Jaśka z Toronto:
  1. Na czym polegał błąd w „okazywaniu dumy” przez p. Michalkiewicza?
  2. Co niby zataił, a nie powinien? O jakim ukrywaniu prawdy Pan mówi?
  3. Gdzie można trzymać pieniądze, aby lichwiarze nie mieli z nimi styku? Na Marsie? W skarpetce?

  Nie wiem, jak tam w Kanadzie, ale u nas rozróżnia się – z grubsza biorąc – dwa główne rodzaje kart bankowych:
  1. Kredytowe. Nie muszą być powiązane z żadnym kontem. Płacąc nią zaciąga się dług u wystawcy karty.
  2. Debetowe (płatnicze) wydawane do konta bankowego. W momencie przeprowadzania transakcji przy użyciu karty debetowej bank pobiera należności z konta posiadacza takiej karty. Klient musi posiadać odpowiedni stan środków na swoim koncie.
  Oprócz tego istnieje jeszcze sporo innych rodzajów, np. prepaid.

 96. Troll Polonii said

  92
  Jasiek z Toronto

  napisal:
  Re: 86 Troll Polonii…
  No juz nie wiem, czy pisze dla idiotow czy „oglupionych” kretynow. Ile razy jeszcze musze powtarzac o tym, ze lichwiarski system kontroluje WSZYSTKO i praktycznie ma wszystkich w „tylnej kieszeni” i jakiekolwiek prawo dla lichwiarzy NIE ISTNIEJE !!!…
  To LICHWIARZE DECYDUJA o tym kto ma zyc a kto umierac, a nie jakies sady czy komorniki…

  Ty od kretynow i idiotow to wyzywaj swojego tatusia, ktory splodzil takiego cwaniaczka jak ty.
  Czytac nie umiesz?

  Ja nie szukam twojego usprawiedliwienia dla wszystkich zydow i lichwiarzy swiata.
  Ty uwazasz to za status quo i ze tak mam byc bo nie istnieje prawo dla lichwiarzy.

  Ja szukam zasad prawnych, ktore im pozwalaja okradac ludzi i w bialy dzien i bezkarnie z ich wlasnych pieniedzy i bez ich wiedzy..
  Ty uwazasz, ze takiego prawa nie ma.
  A ja nie wiem na czym polega kontrakt z bankiem w Polsce.
  .
  U nas za znikniecie pieniedzy z konta bez wiedzy wlasciciela odpowiada bank i musi zwrocic pieniadze.

  To ze lichwiarski system kontroluje wszystko – to nie odkrywasz Ameryki.
  Chodzi tylko o to ‚quo iure’?

 97. Boydar said

  Tutaj trochę wyjaśnione jest, o co kaman

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-stanislaw-michalkiewicz-ujawnil-dane-ofiary-ksiedza-pedofila,nId,3345108

 98. Marucha said

  Re 96:
  Jasiek z Toronto powtórzył swoją standardową mantrę już chyba kilkadziesiąt razy:

  „Ile razy jeszcze musze powtarzac o tym, ze lichwiarski system kontroluje WSZYSTKO i praktycznie ma wszystkich w „tylnej kieszeni” i jakiekolwiek prawo dla lichwiarzy NIE ISTNIEJE !!!… o LICHWIARZE DECYDUJA o tym kto ma zyc a kto umierac, a nie jakies sady czy komorniki…”

  Nikt już na to nie reaguje, no bo ile razy można przewalać koks z miejsca na miejsce.
  Jasiek natomiast wychodzi z założenia, że my NIE ROZUMIEMY, co on mówi.

 99. Marucha said

  Re 97:
  Zdumiewająca jest surowość sądów III RP w pewnych przypadkach. Jak również stosowanie odpowiedzialności zbiorowej.
  Całe to sądownictwo nadaje się do dołów z wapnem.

 100. Piotr B. said

  Dzieki Panowie z POd numero 95i 96 za kompres i cieply oklad.Skromnie do Waszych opinii pragne dodac ze POLIN jest panstwem rozbojniczym,o czym Pan Stanisalaw wypisal tone artamentu.W panstwach POwaznych ktore istnieja i tez maja swoje wrzody,cos takiego jak sekwestrator ktory wspolnie z szefostwem banku czysci konto…jest nie do POmyslenia….w wyniku ??”procesu zaocznego”w sadzie…
  To sa jaja jak berety.Te wszystkie h…e co to zrobili juz od dawna maja byc zapuszkowani w osobnych celach…Tyle w temacie.

 101. Boydar said

  Panie Gajowy, trzeba pójść na jakiś rozsądny kompromis, zwłaszcza w obliczu nieubłaganej ekonomii; nie dajemy wapna, ale musowo kopać 70 cm głębiej.

  Deal ? Daj się Pan namówić !!!

 102. Re: 94 Sarmata.

  Nie wiem czy USZI jest debilem czy prowokatorem, ale jak do tej pory nie zlapalem go na lgarstwie… Jesli juz o nim mowa. On nie bojac sie ujawnia swoja twarz i nazwisko…w przeciwienstwie do nick’a Sarmaty, ktory w kazdej chwili moze zmienic IP i „nick’a” i sprawy nie bylo.

  Re: 98 Marucha

  I bede powtarzal po tysiackroc swoja „mantre” n/t lichwiarzy, ktorzy juz „przygotowuja” odpowiedni krach finansowy z elektrycznym wlacznie.
  A wracajac do pytan, to USZI na te pytania juz odpowiedzial i nie bede sie powtarzal.

  Re: 96 Troll Polonii

  Szukasz zasad prawnych „cwaniaczku???” Nie znajdziesz zadnych. Zasada jest tylko jedna: talmudyczne regulacje wobec „gojow” pod szyldem prawa…(jakie one by nie bylo)…
  (jestes troll’u niegrzeczny…)

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 103. Marucha said

  Re 102:
  Panie Jaśku, namolne wielokrotne powtarzanie tego, co wszyscy i tak wiedzą, powoduje zobojętnienie a nawet odruch niechęci. To znane zjawisko psychologiczne, które powinien Pan znać, jako osoba w całej gajówce najmądrzejsza.
  Zobojętnienie na Pana komentarze spowoduje, iż ludzie przestaną je czytać nawet wtedy, gdy zawierają coś nowego.

  Co do Trolla Polonii… nazwanie CWANIACZKIEM kogoś, kto szuka w przepisach prawnych legalnej ochrony przed złodziejami – to chyba przejaw jakiejś formy zaburzenia psychicznego. Czy Pan rozumie, co Pan pisze? Wątpię.

 104. Marucha said

  Re 101
  No i większe dostawy łopat.

 105. Re: 103 Marucha

  Prosze zwrocic uwage na wpis troll’a w ad 96 i moja riposte.
  W moim wpisie „mantrze” o lichwiarzach nikogo ad person’a nie nazwalem idiota czy kretynem, ale ogolne postepowanie bardzo wielu ludzi, ktorych motywacja jest zupelnie cos innego anizeli rozsadek i przewidywalnosc w skutkach wlasnych poczynan.

  Przypomne, ze nie tylko komentuje n/t lichwiarzy czy systemu, ale rowniez i w innych tematach na ktorych w „miare” mam jakies pojecie, a w niektorych o ktorych mam „blade” pojecie uwaznie czytam innych madrzejszych.

  Polecam posluchac co maja do powiedzenia n/t „bankow Watykanu”. Warte uwagi

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 106. Marucha said

  Re 103
  Poza tematem.

 107. NICK said

  O!
  Qrva.
  Na tym przestanę.

  Gremium pozdrawiam.
  O, nie!!!
  O, tak… .

 108. Re: 106 Marucha.
  Ja mialem dwie publiczne „wpadki” (pomylki) z nazwiskami (Legutko z Kluska) za co wszystkich publicznie przeprosilem, a druga „wpadka” (pomylka) byla chyba z podaniem informacji dotyczacej statystyk w USA i rowniez niezwlocznie przeprosilem o zaistnialym fakcie.

  A tak na marginesie: Czy juz ktos wie, dlaczego polskie banknoty sa niesuwerenne od 1946 roku???…(poprostu falszywe w/g Prawa Naturalnego)…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 109. Archer said

  Puszczam ten wstrętny komentarz. Polacki.
  Admin

  ————

  Ad. 80 Carlos.

  „A mnie Trollu zastanawia, dlaczego nikt nie zareagowal na chamstwo gajowego, tylko dlatego ,ze ktos ma inne zdanie – cyt: ” Chuj wam wszystkim w dupe” nawet jesli Gajowka to jego dzielo? Az tak sie boicie wypasc z obiegu? No, to moze gajowy ma racje?”

  Tutaj, na tym blogu „k…wy” i „ch…je” lecą dosyć często od samego Gajowego, i jakoś się nikt nie bulwersuje. Natomiast słowo ‚żebranie’ jest według Maruchy „plugawe”, chociaż nie jest to słowo wulgarne.
  Są różne rodzaje żebractwa, czy prostytucji (także intelektualnej). Jak młoda, bardzo ładna panienka wychodzi za milionera o ponad 30 lat starszego żeby żyć w luksusie, to też jest prostytucja, a nie tylko te kobiety które stoją na ulicy pod latarnią sprzedając swoje wdzięki. Jeżeli pismak w jakiejś gazecie napisze artykuł sprawie z czym się co prawda nie zgadza, ale napisze tak żeby było zgodne z linią światopoglądową gazety w której pracuje, to to jest prostytucja intelektualna.

  Jeżeli ktoś publikuje w Internecie za darmo i zamieszcza numer konta na swojej stronie (gdzie sympatycy mogą go ewentualnie wesprzeć w działalności twórczej, jak się im jego teksty podobają). To jest co innego, niż gdyby ktoś żebrał po Internetach na nowy samochód, mieszkanie, motocykl, wycieczkę na wyspy Kanaryjskie itd.
  Michalkiewicza wcale komornik i sądy nie potraktowały gorzej niż milionów Polaków. Takie jest zbójeckie „prawo” w tym bantustanie, gdzie ustawy się pisze pod komorników i firemki windykacyjne zarejestrowane na Cyprze, lub w Luksemburgu.

  Ja też miałem dług sprzed 18 lat, sądy wysłały pismo na mój adres zameldowania, gdzie od prawie 20 lat nie mieszkam, i nie wiedziałem że toczy się jakaś sprawa w sądzie przeciwko mnie. Rozliczam się z podatków w innym mieście od lat. Komornik wszedł na konto, zamroził wszystkie pieniądze jakie były z naddatkiem. Z zapasowego konta z którego nie posiadałem karty przelałem sumę na konto konto główne. I każda suma przelana na moje główne konto została przez komornika zablokowana, tak że na jedzenie musiałem pożyczać od znajomych. Po kilkunastu dniach komornik zwrócił mi pieniądze. Ja jednak nie żebrałem, jak to Michalkiewicz robi.

  Krytykują żydów (słusznie), za talmudyczną „moralność” sytuacyjną, a wy jesteście tacy sami. Jak waszego idola ktoś słusznie skrytykuje to jest wielka obraza i wyzwiska. Michalkiewicz mógłby staruszkę na pasach przejechać i też byście w większości murem za nim stanęli, że to jest robota, służb/żydów/masonów itd. Jak nie krytykuję Michalkiewicza za całokształt jego publicystki, bo w większości z jego poglądami się zgadzam. Nie podoba mi się niektóre jego postępowanie. Za jakiś czas Michalkiewicz pewnie będzie znowu o coś żebrał, tym razem może na podratowanie zdrowia. Skoro frajerzy dwa razy dali hajs, to czegoż by nie spróbować jeszcze.
  To już mój ostatni tutaj post.

 110. Boydar said

  Panie Jaśku, pojęcie „suwerenny” jest pochodną słowa „suwerenność”. Jeżeli użycie w (108) stanowiło paralelę, proszę to dookreślić, bo przestanę Pana uważać za najmądrzejszego człowieka w Gajówce; szkoda by było …

  Może Pan ewentualnie także reedytować odnośną informacje w (wiki)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Suwerenno%C5%9B%C4%87

 111. Sarmata said

  re. 102 Jasiek Z Toronto said 2019-11-20 (Środa) @ 14:58:31
  cyt.
  Re: 94 Sarmata. Nie wiem czy USZI jest debilem czy prowokatorem, ale jak do tej pory nie zlapalem go na lgarstwie… Jesli juz o nim mowa. On nie bojac sie ujawnia swoja twarz i nazwisko…w przeciwienstwie do nick’a Sarmaty, ktory w kazdej chwili moze zmienic IP i „nick’a” i sprawy nie bylo.
  koniec cyt.

  Wysłuchałem tego buca Uszi do końca, który to na początku się zastrzega, że wszystkie swoje filmy nagrywał pod wpływem silnych leków. Istne Tworki. Ciągle pada z jego ust gdzie wiadomo, że co najwyżej „katarzyna”, ksywka jakby co tej faworyty sądów III RP.
  Patologia „Uszi” to jest pozbawianie człowieka imienia i nazwiska, czyli tego co faktycznie ma swoje i nikt nie może mu tego odebrać. Robienie grozy z ujawnienia imienia i nazwiska strony w postępowaniu sądowym jest w jego mniemaniu zbrodnią! No po prostu ciężki debil. Po co on się wypowiada o tej sprawie skoro nie widział nawet sygnatury akt nie mówiąc o ich zawartości. Wystarczy spojrzeć w przedwojenne gazety (<1939) gdzie wszyscy w różnych sprawach sądowych – bez wyjątku – posiadają nazwiska i imiona i nr domu zamieszkania.
  Co do "nick’a Sarmaty, ktory w kazdej chwili moze zmienic IP i „nick’a” i sprawy nie bylo" to jakie ma to znaczenie w tej dyskusji w której Uszi pomawia pana Michalkiewicza, że wiedział o wyroku pół roku temu i zbierał pieniądze na wyrok a nie na mieszkanie.
  No już gorzej ten buc nie może się ośmieszyć – nawet na lekach.

  Reasumując panie Jasiek z Toronto – ja jestem panMarek z Warszawy i mogę się nawet z Panem spotkać , tylko PO CO?

 112. Carlos said

  Tez stad spadam Archer- pozdrawiam

 113. Ola said

  no ja qa naprawde nie wiem, jak mozna byc zadluzonym ( no to akurat wiem, bo bylam , he!!) czy miec sprawy sadowe i nie mieszkac od 10 lat w miejscu zameldowania??? chyba , ze ma sie kogos kto odbiera poczte, to tak. A potem, kurna, placze ze zydki , masoneria i pis. No ludzie!!!!

  PS. macie ochote na moja historie z lichwa? moge opisac, jesli chcecie. Bo ja to w ogole mam nie nudne zycie, ale jaki stres! Ale czy gajowka jest na to odpowiednim miejscem? No nie wiem, napiszcie mi 😁

 114. Sarmata said

  re. 113.
  Gajówka nie jest na to odpowiednim miejscem, zapewniam. Po zatem w dwóch zdaniach naliczyłem kilkanaście różnych błędów, więc na razie, zalecam naukę języka polskiego.
  Poza tym powiadają, że pies jest przeciwieństwem kobiety – rozumie wszystko a nic nie mówi.
  Tyle i aż tyle.

 115. Jaron said

  110 komentarzy i co z tego wynika, to moze ja podsumuje. Ja sie ciesze, ze pan Michalkiewicz nie dostal zawalu jak zobaczyl ze ma zero na koncie, bo normalny czlowiek moglby to przeplacic zyciem i o to chodzilo tym kanaliom, ktorzy wyczyscili mu konto. Wielkie brawa za wystapienia w mediach, w ktorych naglasnia te bandyckie metody, dzieki Michalkiewiczowi, ktory ma przebicie w mediach, wielu nieswiadomym obywatelom tego kraju, wreszcie spadna rozowe okulary i moze przejrza na oczy. Mysle, ze wielu gajowkowiczow sie ze mna zgodzi i serdecznie wspolczuje panu redaktorowi Michalkiewiczowi, tylko nie mieli czasu tego wyrazic, a kilku frustratow, zazdrosnikow i pieniaczy, ktorym sie nudzi, wylewa tutaj swoje wypociny.

  Pozdrawiam Gajowego i prosze sie nie zalamywac sie kilkoma czytelnikami, ktorzy dla nikogo nie maja wspolczucia, tylko dla siebie – zalosne.

 116. Marucha said

  Re 113:
  Czy Pani Ola nie rozumie słowa pisanego?
  Czy jej hormony uderzyły do mózgu?

  Mniej więcej 11 lat temu red. Michalkiewicz zmienił adres zamieszkania, powiadamiając o tym wszelkie zainteresowane instytucje. Płaci podatki, komorne, opłaty za media, rejestruje samochód…

  Skąd Pani wpadło do głowy, że od 10 lat nie mieszka pod adresem zameldowania?

  Nie chcę kląć…. ale weź zamknij buzię kobieto, nie wypisuj bzdur które sobie sama wyskrobałaś z majtek i nie wyciągaj jeszcze własnych wniosków z tych zmyślonych bredni.
  A potem takie pierdoły powiela się w sieci.

 117. NICK said

  Oluś.
  My wiemy czego Ci/Tobie trzeba na te ‚stresy’… .
  Zatem to ‚biuro’ to nie tutaj.
  Choć niejeden się ‚jara’.
  Historię z lichwą?

  Dawaj!

 118. Boydar said

  Poza tym ‚poza tym’ piszemy j.w.

  Pani Ola ma swoje cechy szczególne i wszyscy je znają, ale czepianie się pisania osoby nie mieszkającej od lat w Polsce jest bez sensu.

 119. NICK said

  Nomen omen.
  Co się wykłada ‚michalkiewiczowo’: są tylko znaki.

 120. Boydar said

  Pani Ola jest porządna babka, tylko tą, no, ma łajdaczkę.

 121. Ola said

  ad 114 , Sarmata

  … hmmm…. ( teraz licze do 10-ciu)

  wiec Sarmato, pisze sie – poza tym, nigdy – po zatem! zrozumiano, panial , verstanden , understood??????!

 122. Kura domowa said

  Drodzy bracia Gajowkowicze. Komornik nie ma prawa zabrać więcej niż 25%emerytury.
  I to najniższej. Pan SM ma za co żyć.
  Reszta jest na przeżycie wegetacyjne.
  Nie jestem zawistna, ani zazdrosna, ale nie podoba mi się żebranie i to drugi raz. Mieszkanie wykupił. Zostało mu prawie 200 tys. Dzięki Polakom.

 123. Ola said

  ad 120, Boydar

  nieprawda!!! to tak wcale nie jest, jak wyglada. To sa jedynie ostatnie podrygi zdychajacej ostrygi.
  Zdecydowana wiekszosc zycia spedzilam walczac o byt. Z tego tez powodu ciagle radykalizuje sie lewicowo. No owszem, mialam ta naiwna nadzieje, ze jakis wspanialy mezczyzna wesprze mnie, wspaniala kobiete, he he he. Moje dwie babcie wychowaly po czworce dzieci nie pracujac , wiadomo, w komunie ,co i mnie sie marzylo. Ale mi sie nie udalo. W ogole, to co mi sie udalo?? A tam…

 124. JerzyS said

  SM ujawnił dane beneficjentki

  Pytanie, czy proces p. SM był tajny, czy jawny?

  Jeśli jawny, to SM miał prawo ujawnić kto go pozwał i dlaczego?

  Jaka kancelaria adwokacka reprezentowała stronę.

  Jaki był skład sądu?

  Kto wygrał proces?

 125. Boydar said

  Panie Jerzy, proponuję komentarz nr (19)

  Ale myli się Pan, Mój Ulubiony nie został skutecznie poinformowany o postępowaniu, z relacji wynika że dowiedział się post factum.

  Niemniej teza Pańska wygląda na słuszną; jeżeli rozprawa była jawna to uczestnicy przedstawienia utracili prywatność. Ponadto, samo imię i nazwisko nie stanowią danych osobowych w rozumieniu ustawy. Tylko łącznie z informacjami pozwalającymi na zidentyfikowanie osoby. „Do ustalenia pozostaje” co oznacza w tym przypadku identyfikacja, skoro o sprawie z pełnymi (praktycznie) personaliami rozpisywały się media tak krajowe jak i zagraniczne. Gdzie ta pani mieszka czy pracuje tak naprawdę wisi wszystkim kalafiorem.

 126. Syn Pan Mateusz Michalkiewicz
  Szanowna Pani Katarzyno!

  Mimo, że się nie znamy, stała mi się Pani bardzo bliska przez to, co
  przed laty – i teraz – Panią spotkało. Chciałbym przekazać, że odcinam
  się całkowicie od słów, które na Pani temat padły z ust Stanisława
  Michalkiewicza – mojego ojca.
  Zapewne wysłuchanie ich było dla Pani bardzo bolesne – i nie dziwię się:
  do krzywdy sprzed lat dodana została kolejna.

  Umniejszanie – czy wręcz negowanie – krzywdy, jakiej Pani doznała,
  przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej, których doświadczyła Pani
  jako dwunastoletnie dziecko, dziewczynka uczęszczającą do szóstej klasy
  szkoły podstawowej – urąga elementarnym zasadom sprawiedliwości.

  Umniejszenie – czy wręcz negowanie – winy sprawcy, zdeklarowanego
  pedofila i wielokrotnego gwałciciela (który, warto dodać, szukał
  następnych ofiar nawet po odbyciu kary więzienia) – urąga elementarnym
  zasadom sprawiedliwości.

  Elementarnym zasadom sprawiedliwości urąga zwłaszcza sugerowanie – i to
  w wyrafinowanie obelżywy sposób – Pani interesowności. Jestem pewien, że
  nikt, nigdy i za żadną sumę nie chciałby znaleźć się w Pani sytuacji.
  Nie ma na świecie takiej ilości pieniędzy, która mogłaby cofnąć czas,
  zadośćuczynić doznanej krzywdzie i wymazać jej skutki.

  Traumy takie jak ta kładą się cieniem na całe życie. Mogę sobie tylko
  wyobrażać, jakie straszne musi ono bywać, skoro próbowała sobie je Pani
  odebrać – i to niejednokrotnie. Mam jednak nadzieję, że odnajdzie Pani w
  nim także sens, radość i szczęście.

  Dzięki Pani odwadze przełamana zostaje zmowa milczenia na temat
  pedofilii w polskim Kościele. Dzięki Pani odwadze przełamywane są
  niezrozumienie i pogarda dla ofiar seksualnej przemocy. Myślę że Pani
  przykład przywraca im nadzieję na sprawiedliwość – przywraca godność
  tym, których godności pozbawiono.

  Uważam, że słowa, które padły, nie powinny paść nigdy. Uważam, że
  zachowanie mojego ojca można określić nieco zapomnianym dziś słowem:
  niegodne.

  Załączam wyrazy szacunku i żalu –
  Mateusz Michalkiewicz

 127. JerzyS said

  Gdyby podał numer telefonu, to mogłoby graniczyć w soo^^ tenrestwem.

  Jednak tego nie zrobił!

 128. JerzyS said

  Wyceniajmy szkody biurokracji IV RP, zamiast takich.

  Tam szkody dla państwa, a nie dla pań!

 129. Re: 110 Boydar
  Mialem na mysli suwerenny Rzad, ktory jest wlasnoscia suwerena i go reprezentuje we wszelakich sprawach. (suweren – Narod)
  Moglbym uzyc innej terminologii (nazewnictwa), ale blizsze mi bylo skojarzenie do Suwerena.

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 130. Marucha said

  Re 126
  Ojciec porządny, syn pizda.

 131. Miet said

  Re.130
  Jest dokładnie tak jak Pan pisze.
  Dzięki za te wszystkie Pana wpisy i komentarze w sprawie S. Michałkiewicza.
  Może one komuś przeczyszczą mózgownicę,.. może.

  To właśnie te Pana komentarze jeszcze trzymają mnie tutaj, że ciągle czytam Gajówkę.

 132. revers said

  Przeciez juz wszystko jest ustalone i wpisane w agendzie 2030, czyli w obrocie bezgotowkowym, nie wiem poco te bicie piany.

  Obrot bezgotowkowy spowoduje wejscie bankow w ujemne procenty, za tym nieruchomosci bedaa fikcyjnym zabezpieczeniem majaatkowym.

  Banksersi i rzondowcy, policja, sluzby, saady bedaa mieli nieograniczony dosteep do kont bankowy, obywatel nie bedzie mial szans wybronic sie., bedzie bankowym niewolnikiem. (przypadek pana Michalkiewicza jest tego dowodem co do 20230 roku bedzie powszechne, a i pomagajaacym moze sie dostac odcieciem kont na przcisk na ekranie agendy)

  Raj dla hakersow.

  W wypadku plajty banku lub kryzysu finasowego wszystkie pieniaadze totalnie stracone.

  ZZadne anonimowe rachunki lub obroot pieniedzmi.

  Kazzda opcja kupna bedzie sprawdzana z doklladnosciaa agenta bezpieki

  Dzieci nie beedaa mialy poczucia obrotu pieniedzmi, osczeednosci, czyli typowej skarbonki SKO z lat szkolnzch.

  Na staroscc zabezpieczenia spolecznee jak renty, emerytury, plus500 mogaa okazac sie roowniezz fikcjaa, gdz w razie wejscia w konflikt z sytemem wladzy 2030 zostanie sie odcietym od elektronicynego obrotu waloroow.

 133. JerzyS said

  Zarzucono SM , że ujawnił dane osobowe panny,

  która go molestuje na ponad 180 tys zł.

  Ja jestem bardziej ciekaw danycgh osobowych składu sądu i adwokatów!

  Przecież on tylko upublicznił , a nie ujawnił.
  Poza tym to ciekawa jest sprawa proporcji
  Za lata rzekomej pedofilii 1 milion,
  a za spostrzegawczość 18 % z tej sumy.

  W takiej Hiszpanii jeszcze do niedawna pedofilia była dopiero poniżej 12 roku życia „ofiary”

 134. Kapsel said

  Sprawa szyta parchatymi nićmi i uderza tak jak i ostatnio we Wrocławiu w środowiska narodowe którego p.Michalkiewicz jest bardzo znanym przedstawicielem.. Na przykład nikt nie podaje że ona dziewczynka za wiedzą i zgodą rodziców mieszkała w mieszkaniu matki oskarżonego. Rodzice dobrze wiedzieli gdzie jest dziecko bo wcześniej podejmowali oskarżonego w domu jako przyjaciela rodziny.

  Ile odszkodowania zapłacą rodzice za swoją zgodę na taki pobyt ?
  Oskarżony wszak nie jest skazany za UPROWADZENIE I WIĘZIENIE !

  Katarzyna jest pod stałą opieka Fundacji „Nie lękajcie się”. – Ta dziewczyna dwie minuty po tym, jak media napisały o tym nagraniu, skontaktowała się ze mną. Płakała jak to czytała – mówił Wirtualnej Polsce Marek Lisiński.

  W połowie września poznański sąd okręgowy przyznał kobiecie gwałconej przez księdza 1 mln zł odszkodowania i dożywotnią rentę w wysokości 800 zł miesięcznie. Ksiądz Roman B. z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej wywiózł Katarzynę od rodziców, gdy miała 13 lat. Umieścił ją w domu swojej matki i przez kilkanaście miesięcy gwałcił. Duchownego aresztowano w czerwcu 2008 r. Dziś kobieta ma 24 lata i postanowiła wystąpić przeciwko księdzu na drogę sądową.

  https://www.dorzeczy.pl/kraj/79742/ofiara-ksiedza-pozwie-michalkiewicza-za-slowa-o-kach.html

 135. Kapsel said

  Taki natomiast przekaz idzie w świat (za wiki)

  Problem pedofilii
  2 października 2018 Sąd Apelacyjny w Poznaniu prawomocnie utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji, w którym ten zasądził na rzecz kobiety więzionej i gwałconej w dzieciństwie przez księdza Romana P., należącego do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, milion złotych odszkodowania i dożywotnią rentę. Ksiądz Roman P. podstępnie wywiózł 13-letnią dziewczynkę od rodziców, a następnie przez kilkanaście miesięcy więził ją i gwałcił. W jego komputerze śledczy mieli znaleźć także treści o charakterze pedofilskim oraz korespondencję z innymi dziećmi. Mężczyznę aresztowano w 2008. To pierwszy przypadek w Polsce, gdy sąd nakazał Kościołowi wypłatę odszkodowania dla ofiary przestępstwa popełnionego przez księdza pedofila[1][2].

  Więził, bił i gwałcił 13-latkę. Wstrząsająca relacja ofiary diabła w sutannie

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wiezil-bil-i-gwalcil-13-latke-wzruszajaca-relacja-ofiary-ksiedza-romana-b/5ygdnkq

  A gdzie zgłoszenie rodziców że córki nie ma od kilku miesięcy? , gdzie słowem ze Policja jej poszukuje ? gdzie nauczyciele co nie widzieli że dziewczynka jest gwałcona nie poznali sie przez tekilka miesięcy tylu nauczycieli?

  Podsumowanie

  Sędzia wydająca wyrok podkreślała, że „nie ma wątpliwości co do odpowiedzialności cywilnej Kościoła a ksiądz pedofil wykorzystał do przestępstwa swoją funkcję i pozycję”. – Ofiarę poznał na lekcji religii i zapraszał ją na plebanię, uznaną za „miejsce służbowe”. Sąd podkreślał, że gdyby Roman B. (czytaj księża) nie uczył (czytaj nie uczyli) religii, ofiary nigdy by nie spotkał. Gdyby nie wykorzystał swojej pozycji do zdobycia zaufania Kasi, nie wyrządziłby szkody – tłumaczyła.

  https://www.wprost.pl/kraj/10158973/milion-zlotych-dla-ofiary-ksiedza-publicysta-radia-maryja-zadne-k-nie-sa-tak-wynagradzane.html

  Wyjątkowo parchate czasy !

 136. Sarmata said

  re 135. Kapsel said 2019-11-21 (Czwartek) @ 09:37:29

  Pozwolę sobie dodać przykład, tego typu zachowań ksiądz – dziecko, z końca lat ’50. Nie zawsze jest tak wstrząsająco jak to przekazują różne „Fakty”.
  Autentyczne: Mianowicie dwie małe dziewczynki (około 10 lat) zachęcały w rozmowie trzecią (ta mi to opowiedziała) do pójścia do księdza mówiąc do niej: „idź, idź, on ci nic nie zrobi, on tylko cię po ręku pogłaszcze”.
  Tak to się zaczyna. Nie tylko ksiądz jest winien, choć on rzecz jasna bardziej, bo jest dorosły.

  P.S. Historia ta wydarzyła się w 5-tys. miasteczku na Podlasiu pod koniec lat pięćdziesiątych gdzie 99,99% ludności chodziło do Kościoła.

 137. Anucha said

  Zaraz, zaraz panowie.
  Bo wyjdziemy na męskie szowinistyczne świnie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ZQs2BAmEl0Q

  Czy 12-13 letnia dziewczynka, którą namówił ,przekonał dorosły facet.
  Może przekupił, okłamał.
  Na ile jest winna jeżeli udzieliła zgody. Bo myślę,że tak mogło to odbyć się.

 138. 1.
  80 lat -więzienia dla ex-pracownika w ex-sutannie ale w USA.W EU to nie jest realne.
  2.Mutanci lekceważący prawo,szczególnie prawa dziecka byli i będą.Mutantów trzeba zamykać,izolować lub pozbawić genitaliów.
  3.Pan Stanisław Michalkiewicz ma prawo do własnych decyzji,do własnej wolności,do własnych poglądów.Nikt nie prawa do ingerencji w jego prywatne życie i publiczne.Stanisław Michalkiewicz przestrzega prawa w Polsce?Tak.Płaci podatki?Tak.Zagwarantował swoim dzieciom fundament dla ich własnej egzystencji?Tak.Angażuje się oprócz swojej specjalności,społecznie,dla Polski,dla siebie,dla społeczeństwa w Polsce?Tak.
  Ile zrobiłeś dla ojczyzny,dla Polski?Ile ludzi uratowałeś?Ile dzieci w domach dziecka w Polsce,otrzymało od Ciebie paczki lub forsę?Ja wiem i znam siebie.Tak jak Stanisław Michalkiewicz.Pa.Nigdy więcej zasranej ,krwawej wojny z zyskami dla miliarderów.
  Nawet gdy demokracja ma grypę.

 139. Kapsel said

  Ad. 134 … Katarzyna jest pod stałą opieka Fundacji „Nie lękajcie się”. – Ta dziewczyna dwie minuty po tym, jak media napisały o tym nagraniu, skontaktowała się ze mną. Płakała jak to czytała – mówił Wirtualnej Polsce Marek Lisiński….

  OKO.press
  Sebastian Klauziński
  10 września 2019
  Fundacja „Nie Lękajcie Się” zostanie zamknięta. „Nikt nie chce nieść bagażu zostawionego przez byłego prezesa”

  Fundacja „Nie Lękajcie Się” za kilka miesięcy zostanie zlikwidowana. „Nagromadziło się wiele błędów. Nikt nie chce zostać nowym prezesem i nieść bagażu zostawionego przez byłego prezesa Marka Lisińskiego” – wyjaśnia zarząd. Do czasu likwidacji będzie pomagać ofiarom tak jak do tej pory

  Fundacja „Nie Lękajcie Się” od ponad pięciu lat pomaga ofiarom przemocy seksualnej w Kościele. Oprócz tego jej członkowie stworzyli „mapę kościelnej pedofilii” i przygotowali raport o tuszowaniu przypadków pedofilii przez biskupów. Raport trafił do rąk własnych papieża Franciszka.

  Do końca maja 2019 roku prezesem był Marek Lisiński. Odszedł po publikacji reportażu „Gazety Wyborczej”, w którym został oskarżony o wyłudzenie pieniędzy od jednej z podopiecznych fundacji. Publikacja wywołała burzę, a oskarżenia wobec byłego prezesa uderzyły także w fundację. O szczegółach sprawy pisaliśmy w maju.
  Fundacja do likwidacji

  Po dymisji Lisińskiego obowiązki prezesa przejął Marek Mielewczyk, jeden z założycieli fundacji. W skład rady fundacji wchodzą: polityczka Joanna Scheuring-Wielgus, prawniczka Anna Frankowska, Agata Płachecka i Marcin Szewczyk. Z fundacją współpracuje także Agata Diduszko-Zyglewska, warszawska radna i publicystka.

  Po początkowym szoku nowe władze zarządziły audyt finansów, żeby sprawdzić, czy Lisiński nie sprzeniewierzył środków z fundacyjnego konta. Organizacja dalej pomagała ofiarom oraz brała udział w przygotowaniu obywatelskiego projektu ustawy o Komisji prawdy i zadośćuczynienia ds. pedofilii osób duchownych.

  Przy fundacji wciąż działała grupa wsparcia oraz Centrum im. Barbary Blaine, oferujące pomoc psychologiczną dla ofiar wykorzystywania seksualnego. Z fundacją współpracowali dalej prawnicy, oferujący pomoc prawną w procesach świeckich i kanonicznych.

  Wydawało się, że fundacja stanęła na nogi.

  Jednak podczas konferencji prasowej we wtorek 10 września władze fundacji przy okazji publikacji wyników audytu poinformowały, że Fundacja „Nie Lękajcie Się” zostanie zlikwidowana. Ich zadaniem liczba błędów i niejasności jest zbyt duża, żeby działać dalej.

  „Nagromadziło się dużo błędów, do tego na fundację rzuciła się cieniem bulwersująca sprawa rzekomego wyłudzenia pieniędzy od podopiecznej przez byłego prezesa. Ktoś musiałby teraz wziąć ten bagaż na siebie i prowadzić fundację jako prezes. Nikt nie chce się na to zdecydować” – tłumaczyła Diduszko-Zylgewska.

  Żeby zostały dopełnione wszystkie procedury, fundacja zostanie zamknięta nie wcześniej niż za kilka miesięcy. Do tego czasu działa tak, jak do tej pory, czyli będzie:

  przyjmowała i odpowiadała na listy i maila od pokrzywdzonych;
  wspierała ofiary w toczących się procesach sądowych (obecnie jest ich kilka);
  prowadziła grupy wsparcia;
  aktualizowała mapę kościelnej pedofilii oraz dane statystyczne dotyczące skali problemu.

  Co dalej? Władze Fundacji nie wykluczają, że powołają do życia nową organizację, która będzie pomagać ofiarom. Na razie nie chcą jednak zdradzać żadnych szczegółów.

  https://oko.press/nie-lekajcie-sie-likwidacja-kosciol/

  Marek Lisiński kłamał, by wyłudzić pieniądze od Kościoła? Chodzi o molestowanie

  Czy Marek Lisiński, prezes fundacji Nie Lękajcie się, był molestowany? A może chodziło o pieniądze – pisze „Gazeta Wyborcza” i przedstawia wyniki dziennikarskiego śledztwa, które przeprowadzono w tej sprawie.
  Lisiński pożyczył pieniądze, potem oskarżył księdza o molestowanie

  Marek Lisiński z Fundacji „Nie Lękajcie się” miał pożyczyć pieniądze od księdza, nie oddać ich, a później oskarżyć duchownego o molestowanie. Taką…
  zobacz więcej

  „Pisałem ci, że kto mi pomoże, to odwdzięczę się, choć wiem, że nikt mi już nie wierzy, bo tyle nawywijałem w życiu i tylu skrzywdziłem, nawet i rodzina mi nie ufa. Ale teraz obiecuję, że będę słowny. Tego nie możesz mu ani nikomu powiedzieć, bo wtedy jestem załatwiony i mój plan nie powiedzie się. Tobie też wynagrodzę. Wiem, że kuria go wspiera [księdza] i chce pomóc, by dał te 150 000 złotych, których domagam się, a to rozwiąże moją sytuację. Ta kwota nie jest wygórowana tym bardziej dla tak zamożnego Kościoła w Polsce” – ten mail do znajomego napisał Marek Lisiński, do niedawna prezes fundacji Nie Lękajcie Się, pomagającej ofiarom molestowania przez duchownych.

  „GW” publikuje wyniki swojego śledztwa, z którego wynika, że Marek Lisiński mógł kłamać, aby wyłudzić od Kościoła pieniądze.

  Jak pisze dziennik, fundacja Nie Lękajcie Się powstała w 2013 r. za namową Ekke Overbeeka, warszawskiego korespondenta holenderskich mediów, który w 2011 r. nakręcił film dokumentalny p.t. „Silence in the Shadow of John Paul II” („Milczenie w cieniu Jana Pawła II”; później powstała również książka pod tym samym tytułem).

  To właśnie na planie tego filmu mieli się poznać późniejsi założyciele fundacji Nie Lękajcie się – Wojciech Pietrewicz, Marek Mielewczyk oraz Marek Lisiński. Do celów fundacji należały: dokumentowanie przypadków molestowania dzieci przez księży, pomoc psychologiczna i prawna dla ofiar, wspieranie ich w pozyskiwaniu odszkodowań od Kościoła. Prezesem został Pietrewicz, ale wkrótce dowiedział się, że ma raka. W praktyce fundacji szefował Lisiński.

  W filmie Overbeeka Lisiński nie pokazał twarzy. Pojawił się w kilku scenach tyłem. – O cokolwiek go wtedy pytałem, uciekał – powiedział gazecie Wojciech Pietrewicz. – Nie chciał nawet powiedzieć, gdzie był ten jego ksiądz. Albo jak się nazywa. Jedynie: „Oni muszą nam zapłacić” – dodał.

  – Marek w kółko mówił o pieniądzach – wspomina Pietrewicz. – Ja chciałem najpierw zbudować podwaliny, pozyskać dobrych prawników, a jeśli walczyć o odszkodowania, to z powództw sądowych. Przekonywałem, że każde odszkodowanie, które uda się uzyskać, musi być ogłoszone w mediach, żeby był efekt. A nie tak, że każdy weźmie od kurii pod stołem. A Marek: „Mają nam zapłacić do ręki” – opowiedział „GW” Pietrewicz, który w wyniku konfliktu wycofał się z fundacji. W 2015 r. prezesem został Marek Lisiński.

  W sierpniu 2013 r. „GW” pisała o powstaniu fundacji. W tekście wypowiadał się także Lisiński, zarzucając przy okazji kurii opieszałość w prowadzeniu jego procesu. Dwa miesiące później proces się kończy, a w styczniu 2014 r. biskup Piotr Libera uznaje księdza Witkowskiego za winnego molestowania Lisińskiego i zawiesza w posłudze duszpasterskiej na trzy lata. Dożywotnio zakazuje mu też pracy z dziećmi.

  Wyrok zapada, mimo iż nie został przesłuchany ani jeden świadek z ośmiu zgłoszonych przez księdza. Libera napisze w uzasadnieniu wyroku, że to dlatego, że się nie stawili. Gazeta dotarła do informacji, że nie stawili się, bo nikt ich nie wezwał. Libera nie przeprowadza też konfrontacji powoda z pozwanym. Wyrok zatwierdza watykańska Kongregacja Nauki Wiary. Tydzień po jego wydaniu ks. Zdzisław Witkowski pozywa Marka Lisińskiego do sądu o ochronę dóbr osobistych. Chce wycofania oskarżeń i przeprosin.

  Marek Lisiński pisze wtedy do kurii. „Chciałbym z tego miejsca podziękować za działania, jakie podjął biskup Płocki Piotr Libera w stosunku do sprawcy, który zabrał mi nie tylko dzieciństwo, ale i czas teraźniejszy. Pomimo wyroku, jaki sprawca otrzymał, nadal niszczy mój spokój psychiczny, nie pozwala zapomnieć o tym, co było, oskarżając mnie w procesie cywilnym o naruszenie dóbr osobistych. Zwracam się, o ile to możliwe, o nieudostępnianie sądom cywilnym dokumentacji z mojego procesu, jaki miał miejsce w Sądzie Biskupim. Ta sprawa dotyczyła mnie i sprawcy, a prawo kanoniczne mówi jednoznacznie o ochronie i tajemnicy” – napisał.

  W kolejnym liście Lisiński poprosił kurię o wsparcie w wysokości 150 tys. zł. Na tyle wylicza koszty terapii, którym musiał się poddać, żeby podnieść się po traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa. Libera nakazuje Witkowskiemu wycofać pozew, a sprawa zostaje umorzona.

  20 października 2014 r. Lisiński wysyła do biskupa list z podziękowaniem. „Jeżeli Biskup byłby gotowy wypłacić mi rekompensatę w wysokości 200 tysięcy złotych na terapię, za straty moralne i psychiczne, gotów jestem zrzec się przyszłych roszczeń, a nawet wycofać z działalności publicznej w fundacji. Chciałbym już definitywnie zamknąć ten rozdział własnego życia” – napisał. Kuria płacić nie chce, więc teraz to Lisiński składa pozew cywilny. Żąda przeprosin i 10 tys. zł od Witkowskiego oraz od parafii, gdzie miało dojść do molestowania.
  Szef fundacji Nie Lękajcie Się wyłudził pieniądze od ofiary księdza pedofila

  Marek Lisiński, szef fundacji Nie Lękajcie Się, złożył dymisję, gdy wyszło na jaw, że wyłudził pieniądze od ofiary księdza pedofila i domagał się…
  zobacz więcej

  „GW” rozmawiała również z księdzem Zdzisławem, który miał molestować Lisińskiego. Ten twierdzi, że opowieść o molestowaniu to kłamstwo wymyślone przez Marka. „Marka znałem słabo, bo do kościoła chodził rzadko. Ale uczyłem go religii. W 1986 r. odszedłem na probostwo do pobliskiego Chamska, na początku lat 90. zacząłem uczyć tam religii. Wtedy zakolegowałem się z Darkiem, naszym szkolnym wuefistą. Okazało się, że jego siostra wyszła za mąż za Marka Lisińskiego. Któregoś dnia przyjechali do mnie we dwóch maluchem. Marek chciał, żebym mu pożyczył pieniądze na wykupienie prawa jazdy. Stracił je za jazdę po pijanemu. Prosił tylko, żebym nic nie mówił jego żonie. To ukrywanie mi się nie spodobało, powiedziałem: O nie!” – opowiedział Witkowski gazecie.

  Kilkanaście lat później Lisiński pożyczył od księdza ponad 20 tys. zł – rzekomo na leczenie chorej na raka żony. Zapewnił, że będzie miał z czego oddać, bo wybiera się do pracy do Niemiec.

  – No i po kilku tygodniach doszła mnie wieść, że Marek wcale nie wyjechał do Niemiec. Pojechałem do jego żony. Okazało się, że wcale na raka nie chorowała. Zadzwoniłem do niego, żądając zwrotu pieniędzy – opowiedział ksiądz, który usłyszał wtedy „niech ksiądz nie podskakuje, bo są na was haki i mogę księdza załatwić. A wtedy nie tyle ksiądz straci” – opowiedział ks. Witkowski.

  Witkowski zagroził mu sądem, ale Lisiński w czerwcu 2008 r. przyjechał do niego po raz kolejny. Przeprosił za wszystko i obiecał, że wkrótce pieniądze zwróci. – Wrócił w sierpniu, ale zamiast gotówki chciał mi wcisnąć odkurzacz oraz jakąś myjkę do mycia okien w kościele, wartą podobno kilka tysięcy – opowiedział ks. Witkowski.

  Mimo kolejnych ponagleń, Lisiński pieniędzy Witkowskiemu nie oddał – pisze „GW”. Dwa lata później, we wrześniu 2010 r., oskarżył Witkowskiego o molestowanie. – Dostałem wezwanie do kurii. Biskup Libera powiedział mi, że ma wytyczne, by w takich wypadkach od razu zwalniać – powiedział ks. Witkowski.

  https://www.tvp.info/42913922/marek-lisinski-klamal-by-wyludzic-pieniadze-od-kosciola-chodzi-o-molestowanie

 140. Kapsel said

  Lisiński pożyczył pieniądze, potem oskarżył księdza o molestowanie

  Marek Lisiński z Fundacji „Nie Lękajcie się” miał pożyczyć pieniądze od księdza, nie oddać ich, a później oskarżyć duchownego o molestowanie. Taką informację przekazał portal wp.pl, powołując się na słowa parafian.
  Lisiński wystąpił w zapowiedzi „Tylko nie mów nikomu”, żądał pieniędzy. Dlaczego Sekielski to przemilczał?

  Marek Lisiński to były już szef Fundacji „Nie lękajcie się”, która zajmuje się pomocą dla ofiar księży pedofili. Według jego słów był w młodości molestowany przez księdza, nie ujawnił jednak, kim był jego prześladowca. Portal wp.pl dotarł do świadków tamtych wydarz

  Historia sięga 2007 roku i dzieje się w dwóch parafiach niedaleko Płocka. Marek Lisiński miał wzbudzić litość u księdza Zdzisława Witkowskiego, proboszcza parafii w Korzeniu. Przedstawił się jako były ministrant jego parafii, który potrzebuje pieniędzy na leczenie żony. Pożyczył 23 tys. zł. Pieniądze zobowiązał się zwrócić po powrocie z Niemiec, gdzie planował pracować. Gdy ksiądz dowiedział się, że w sprawie choroby żony został oszukany, zażądał zwrotu pożyczki” – czytamy.

  „Marek Lisiński złożył pisemne zobowiązanie do zwrotu pieniędzy. Wkrótce potem napisał do biskupa płockiego pismo, w którym oskarżył proboszcza o wykorzystywanie seksualne. Miało do tego dość w latach 1980-1981, gdy Lisiński był ministrantem. W latach 2010-2013 biskup płocki prowadził postępowanie wyjaśniające zarzuty” – informuje wp.pl.

  Ostatecznie ks. Zdzisław Witkowski został przez biskupa ukarany 3-letnim zakazem sprawowania posługi kapłańskiej. W winę proboszcza nie wierzą parafianie. – Lisiński posługuje się oszczerstwami dla własnych korzyści finansowych, aby nie oddać pożyczki księdzu – zapewniają w rozmowie z WP trzy kolejne osoby.

  – Zostałem w to wszystko wrobiony. Marek Lisiński jest osobą, która udaje ofiarę. Biskup chciał szybko zamknąć sprawę oskarżenia. Nie narażać diecezji na ataki mediów, proces i odszkodowanie – zapewnia w rozmowie z wp.pl ks. Zdzisław Witkowski.

  Marek Lisiński zapewniał, że jako ofiara księdza nie otrzymał pomocy od Kościoła. Biskupi z Płocka postanowili upublicznić część korespondencji w jego sprawie, z której wynika, że szef fundacji „Nie lękajcie się” gotów był zrezygnować ze swojej działalności w zamian za pieniądze. Z kolei „Gazeta Wyborcza” napisała, że Lisiński miał wyłudzić pieniądze od ofiary księdza pedofila. Po tej publikacji Lisiński zrezygnował z kierowania fundacją.

  https://www.tvp.info/42893336/lisinski-pozyczyl-pieniadze-potem-oskarzyl-ksiedza-o-molestowanie

 141. Kapsel said

  ad.134

  ….Katarzyna jest pod stałą opieka Fundacji „Nie lękajcie się”. – Ta dziewczyna dwie minuty po tym, jak media napisały o tym nagraniu, skontaktowała się ze mną. Płakała jak to czytała – mówił Wirtualnej Polsce Marek Lisiński….

  Sprawa Marka Lisińskiego. Fundacja Nie Lękajcie Się: były nieprawidłowości

  Baza danych ofiar – podopiecznych fundacji Nie Lękajcie Się nie istnieje. Rozmowy na temat ich traumatycznych doświadczeń, podczas których padały nazwiska innych ofiar oraz sprawców, Marek Lisiński nagrywał na prywatny dyktafon. Który razem z nim znikł.

  Fundacja Nie lękajcie się

  Są wyniki pierwszego audytu finansów fundacji Nie Lękajcie Się. Niewykluczone, że wyłudzenie pieniędzy od Katarzyny, podopiecznej fundacji, nie było jedynym przewinieniem jej prezesa Marka Lisińskiego, który 29 maja podał się do dymisji.

  https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25048129,sprawa-marka-lisinskiego-fundacja-nie-lekajcie-sie-byly.html

  Jeśli nawet z Czerskiej nie chcą m mieć z tym człowiekiem do czynienia = musi to być wyjątkowa kanalia !

 142. Janusz T said

  Santander to żydowski bank – bydlaki. Miałem też tam konto, ale w porę skumałem, aby się stamtąd wynieść. Bardzo nie polecam !

 143. Re: Artykul..
  Czy trzeba wpierw dostac w d…pe (m.in., finansowo) by zaczac myslec???…
  Czy trzeba wpierw pomyslec by nie dostac w d…pe???

  Myslenie…dobrowolne..
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 144. Janusz T. said

  Archer Re 109: wypierdalaj stąd, plugawa mendo !.

Sorry, the comment form is closed at this time.