Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Za kilka lat świat będzie wyglądał zupełnie inaczej – manifest programowy kandydatki na kandydata na Prezydenta

Posted by Marucha w dniu 2019-11-24 (Niedziela)

Jednym z kandydatów Konfederacji w prawyborach i ew. kandydat na urząd Prezydenta Polski jest Magdalena Ziętek-Wielomska. Zresztą jedyną kobietą w męskim gronie kandydatów. Przedstawiamy jej manifest programowy.

Za kilka lat świat będzie wyglądał zupełnie inaczej – manifest programowy

Dotychczasowy układ świata na naszych oczach rozpada się. Stany Zjednoczone tracą swoją mocarstwową pozycję, Unia Europejska trzeszczy w szwach, a na wschodzie pojawia się nowe, ambitne mocarstwo – Chiny.

Wraz z postępującym upadkiem USA i UE załamaniu ulega model demoliberalizmu, który dla wielu wydawał się być punktem dojścia historii ludzkości.

Procesy te zmuszają nas do zadania wielu pytań: Gdzie w nowym układzie sił znajduje się miejsce dla Polski? Jaka ideologia zdominuje ten układ? Czy nastąpi wymiana elit światowych i narodowych, a jeśli tak, z jakich kręgów rekrutować się będą nowe elity?

Nie sposób, oczywiście, w kilku zdaniach udzielić wyczerpującej odpowiedzi na te pytania. Można jednakże wskazać na pewne kluczowe kwestie, które pilnie powinny stać się przedmiotem publicznej debaty.

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że polityka realizowana przez aktualny rząd RP, czyli uzależniania nas od zmierzchającego hegemona jest absolutnie błędna. Stany Zjednoczone, próbując zachować jak najwięcej ze swoich dotychczasowych zdobyczy, chcą zupełnie podporządkować sobie nasz region i traktować go jako rynek zbytu dla swoich surowców. Mamy stać się typowym państwem neokolonialnym, mamionym wizją odbudowy mirażu imperium na skalę I Rzeczypospolitej.

Związanie się z upadającym hegemonem jest najgorszym z możliwych scenariuszy dla naszego narodu. Upadek Ameryki będzie oznaczał także nasz upadek. Jego skutkiem będzie wariant rozbiorowy – państwa, które w międzyczasie znajdą swoje miejsce w nowym układzie sił, potraktują nas jak łatwy łup. Dlatego jedną z najpilniejszych kwestii jest budowanie współpracy z takimi państwami jak Chiny, Turcja, Rosja czy Iran, by w momencie „tąpnięcia geopolitycznego” bezpiecznie odnaleźć się w nowym układzie sił.

Wraz z upadkiem imperializmu anglosaskiego, zakończy się także epoka dominacji liberalizmu i demokracji. Przenoszenie się centrum świata do Azji przyspiesza ten proces w sposób oczywisty.

W tej chwili wydaje się, że nowa ideologia, której „ideowy rozmach” byłby do porównania z anglosaskim liberalizmem, nie jest jeszcze propagowana na szerszą skalę. „John Locke nowej epoki” jeszcze nam się nie objawił. Wiele jednak wskazuje, że podstawą tej epoki będzie idea suwerennego państwa narodowego. Nic natomiast nie wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z internacjonalizmem, starego czy nowego typu.

Stanowi to niebywałą okazję dla narodu polskiego, którego losy ściśle związane zostały z ideą narodową. Dotyczy to także naszej przyszłości. Wysiłek narodu powinien być poprzedzony powrotem do własnych źródeł, by z nich czerpać siłę i inspirację do aktywnego współtworzenia przyszłej, ogólnoświatowej ideologii: suwerennego państwa narodowego.

[Prawda… tylko że narodu polskiego już nie ma. Są jego resztki, niczym jakieś ginące plemiona Serbo-Łużyczan czy Poleszuków. Reszta to kupa… tego tam… – admin]

Ze względu na nasze własne błędy, nie dysponujemy w tej chwili odpowiednią siłą ekonomiczną czy wojskową. Posiadamy natomiast przewagę na polu wojny informacyjnej, gdyż nasz naród wydał z siebie wielu wybitnych naukowców i myślicieli, którzy uniknęli pułapki idealizmu poznawczego i wiernie stali na gruncie realizmu. Niestety, ich głos często nie był słyszany. Wielkość narodu polskiego zależy przede wszystkim od tego, czy zostaną oni na nowo odkryci i wreszcie usłyszani.

Ostatnie stwierdzenie ściśle związane jest z trzecim pytaniem, które powyżej zadałam. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że obecne elity, ściśle związane z wolnomularską ideologią liberalną, stracą swoją dotychczasową pozycję. A to oznacza szansę dla tych, którzy aktywnie chcą współtworzyć nową epokę w oparciu o ideę suwerennego państwa narodowego. Nasze dziedzictwo historyczne i ideowe – jak również nasze geograficzne położenie – daje nam szansę na odegranie kluczowej roli w nowym układzie sił. Opatrzność daje nam szansę: od nas zależy, czy podejmiemy to wyzwanie!

Magdalena Ziętek-Wielomska

Za https://wrealu24.pl/
https://konserwatyzm.pl

Autorka jest osobą zbyt inteligentną, zbyt dobrze wykształconą, by stanowić jakąkolwiek konkurencję dla Pierdoniów czy innych Dupek. 
Admin

Komentarzy 50 to “Za kilka lat świat będzie wyglądał zupełnie inaczej – manifest programowy kandydatki na kandydata na Prezydenta”

 1. Czy Gajowy jest skłonny na nią głosować, niezależnie od jej szans na wygraną? Może już czas promować prawdziwych intelektualistów? A nie tych nadmuchanych?

  Tak.
  Admin

 2. Dla mnie-zbyt optymistyczna wizja…jestem przekonany,że demoliberalizm nie odda swojej hegemonii bez walki…Jeśli to będzie konieczne-walki zbrojnej…A to oznacza-w dzisiejszej rzeczywistości-zagładę ludzkości…Pamiętajmy,że „księciem”tego świata jest szatan…a więc:zło górą…opłaca się(w doczesnej rzeczywistości) być złym i bezwzględnym…

 3. Greg said

  Z wielką przyjemnością wysłuchałem wszystkich rozmów Pani Magdaleny w M.N.
  Bardzo inteligentna i oczytana kobieta.

 4. Dictum said

  Pani ta jest osobą inteligentną, a nie bierze pod uwagę, że jakikolwiek pozytywny dla Polski scenariusz (i dla innych bogobojnych ludzi) wszędzie i o każdym czasie zakłóci i odwróci na swoją korzyść żmijowe plemię. Może i Ameryka traci wpływy, ale nie parchy zawiadujące wszystkimi pieniędzmi świata.
  No, chyba że Pan Bóg pomoże dobrym ludziom ogarnąć bałagan w królestwie z tego świata.
  Jednakże przepowiednie mówią co innego.

 5. Nietytus said

  Nic nam opatrzność nie daje, we wszystkim jesteśmy osamotnieni.
  Kim jest Pani, która to pisze?
  Jedyną metodą poprawy losu jest odnowa moralna. Jej znamion nie widać. Krótki kurs odnowy moralnej, to reakcja na zdarzenia katastrofalne, nie wojenne.
  I tyle w temacie.

 6. Kapsel said

  Nie tylko że zagłosuję na Panią Wielomską Ziętek ale będę też propagował jak się tylko da

  https://marucha.wordpress.com/2019/11/20/wolne-tematy-61-2019/#comment-867546

 7. Moher49 said

  @4,
  A ja jestem optymistą. Padnie Ameryka, to żmijowe plemię ucichnie raz na zawsze. Polska też będzie Polską, tylko trzeba odzyskać szkołę i media. A w kupie tego tam… jest jeszcze mnóstwo przyzwoitych Polaków, kropla drąży skały.
  Wieszcz napisał:
  Nasz Naród jest jak lawa, z wierzchu zimna, twarda, sucha i plugawa,
  Lecz wewnętrznego ognia i sto lat nie wyziębi,
  plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.

 8. Dictum said

  ad. 7
  Ja też jestem optymistą, ale bardziej co do Królestwa nie z tego świata.
  Ale może to tak u starszych ludzi jest, że już bardziej patrzą na tamtą stronę.
  Ale oczywiści chcę być optymistą i tu na ziemi, szczególnie w sprawie młodych pokoleń, ich dobrego życia i zachowania ich dusz w bogobojności

 9. kulikow said

  Ona nie wyglada mi na czysta Slowianke.A wracajac to co pan adm…chce zauwazyc ze polski niema ?.Nie sadze. Ona jest tylko jak tu sie wyrazic by to lepiej zrozumiec.Narod nasz jest topiony czy raczej duszony .W matrixie ;urojonego bogactwa konsumcji samozadowolenia ze ma sie to czy tamto.Jak to wszystko musimy zostawic I odejsc na druga strone.Sam Pan Jezus wyluszczyl nam w Ewangelii ze;Nie samym chlebem zyje czlowiek Tylko kazdym slowem pochodzacym z ust BOZYCH.Z materializowano nas ze stalismy sie ;;kosmopolitami;;TaM JEST MOIA OJCZYZNA gdzie jest mi dobrze FINANSOWO I materialnie.A to wszystko jest Boeshit.Najpierw musimy odzyskac POLSKIE I wyczyscic nasz teren Od pseudo=polakow=zydow=niemcow =ukraincow=anglikow=szkotow=austriakow itp.Gdyz tak nasz wymieszano Ze nie mozemy sie porozumiec normalnie w naszej czysto Lehickiej =Slowianskiej Sprawie.
  Kultywowac nasza KULTURE SZTUKIE LITERATURE itp…….Zrobiono nas na mase (konsumcyjnego =gowna) byle miec byle miec byle byc najedzonym I miec wszystkiego pod dostatkiem.
  To ;;;;;zydostwo z nas zrobilo bydlo Swoia urojona wielkoscia ;;;;rzekomego narodu wybranego ;;;religia ktora jest nam obca duchowej SLOWIANSKIEJ duszy.Oczywiscie ze jest stworca BOG wszystkiego .Ale religia ma byc nasza SLOWIANSKA a nie jakis tam lacinnikow.Zreszta zobaczcie co sie obecnie dzieje w swiecie w cywilizacji lacinskiej. To wszystko upada.A wiec POLACY PODNIESMY NASZ SLOWIANSKI DUCHOWY ETOS NA WYZYNY.

 10. Sukcesów życzę, szanownej Pani Magdalena Ziętek-Wielomska.Niech Pani próbuje.

  Wiemy, że kraje zachodnie i USA,za kulisami,zgodnie współpracują z Rosją,z Chinami.
  Z zyskami.
  Państwa „narodowe” są w EU zachodniej,pomimo Unii Europejskiej.One dbają tylko o swoje zyski.
  Tak jak USA,z Kanadą i ich patronat nad Ameryką Południową.Wraz z mafiami.Teatr polityczny…
  „Inspiracja do aktywnego współtworzenia przyszłej, ogólnoświatowej ideologii: suwerennego państwa narodowego.”
  Nie wiem.Wiem,że Polacy muszą mieć zyski dla siebie a przy okazji,państwo musi mieć prawo do własnej energii,wody pitnej,do własnych bogactw.Tego już brakuje w Polsce.Polska jest bogata?Tak ale gubernatorzy w Polsce,wykonują rozkazy z zachodu.To zachód ma zyski a nie mieszkańcy Polski.Ja proponuje Izraelowi(Kneset decyduje w Polsce)tak jak Kongresowi USA pokój za więcej autonomii dla Polski.Emigracja do USA zwiększa ryzyko dla bezpieczeństwa USA.To nie Rosja czy China są ryzykiem ale struktury mafijne w USA i w Izraelu.Wrogowie pokoju są tych państwach a nie w Rosji czy w Chinach.Polska jest numerem 1 w całej Europie,w laboratoryjnej produkcji Amfetaminy czyli narkotyków.Sukcesów.

 11. Katarzyna T said

  Czy Gajowy jest skłonny na nią głosować, niezależnie od jej szans na wygraną? Może już czas promować prawdziwych intelektualistów? A nie tych nadmuchanych?

  Tak.
  Admin
  „Ja cie nie moge”

 12. Adrem said

  Kulikow ad 9

  A mnie wygląda na czystą &ydówkę.

  Gada dobrze, ale należy pamiętać cały czas ich zasadę : słodkim słowem goja mamić trzeba.

  ——-
  Po mojemu widzi się, że to pół-Ormianka, pół-Hiszpanka.
  Admin

 13. Boydar said

  Ależ Wy okropne ludzie jesteście; wygląda, nie wygląda; ja nie wyglądam, i co ???

 14. UWOLNIĆ WITALNOŚĆ POLAKÓW !
  LIST OTWARTY DO CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW KONFEDERACJI.
  DO KANDYDATÓW NA URZĄD PREZYDENTA.

  Przywykliśmy z dystansem i pewną dozą kpiny (strażnik żyrandoli) traktować urząd prezydenta Rzeczypospolitej.
  Niesłusznie.
  W artykułach 133-144, obowiązująca konstytucja, zdejmuje z tego urzędu odium operetkowości, wskazując na konkretne kompetencje i prerogatywy, z których za najważniejsze, w obecnej konfiguracji sceny politycznej schyłkowej III RP, uznałbym : inicjatywę ustawodawczą, oraz akceptację i odrzucanie ustaw.

  PiS, dzięki rozbestwionej korupcji politycznej, odniósł rachityczne zwycięstwo w izbie niższej, równie wątły sukces odniosła opozycja w senacie.

  Konfederatom, pozostało wziąć urząd prezydenta.

  Jeśli nawet ta teza wzbudza uśmiech politowania, sugeruję zważyć, że nieuchronnie nadciąga jeśli nie kryzys, to na pewno recesja, która uczyni niemożliwą realizację obietnic wyborczych „dobrej zmiany” bez podwyższenia opresji podatkowej, wywoła inflację, i niezadowolenie dotychczasowych beneficjentów „państwa dobrobytu” ograbianiem ich z krótkotrwałych benefitów.

  A rządząca już drugą kadencję formacja pokazała w wystąpieniu Morawieckiego, że nie ma żadnego systemowego pomysłu na Polskę.
  Wojownicze wystąpienia Zandberga i Kosiniak-Kamysza były bardzo słuszne i porywające, lecz na fazę kampanii.
  Bo nie udzielały innej odpowiedzi na artykułowane bolączki Polski, jak tylko : damy, dopłacimy, wzmocnimy.

  Z CZEGO ??? – grzecznie pytam….

  Nadzieją Konfederacji jest więc nie tylko liczący 1,25 miliona zastęp dotychczasowych, aktywnych wyborców.
  Nadzieją jest 11,5 miliona pasywnych, obojętnych na politykę elektorów, pozostających na emigracji wewnętrznej i zewnętrznej, którzy w ofercie ŻADNEJ PARTII, nie znaleźli propozycji dla siebie
  Nadzieją są też ludzie młodzi, w przedziale do 40 lat, a także przedsiębiorcy oraz klasa średnia, tępieni opresją podatkową w imię utrzymania władzy.

  Innymi słowy wołam : WASZ SEJM, WASZ SENAT, ALE NASZ PREZYDENT.

  Pokażmy, że jesteśmy siłą, o której partiom z Magdalenki się nigdy nie śniło.

  Nie budźcie Chin, bo gdy się ocknął, świat zadrży w posadach – mawiał Napoleon.

  I faktycznie, start mieliśmy równoczesny : 4 czerwca 1989 roku.
  My z Mazowieckim i wiecznie służebną postawą, oni z Deng Xiaopingiem, Tienanmen i rokrocznie, 10% dynamiką wzrostu, dzięki czemu z miana kraju Trzeciego Świata, wydźwignęli się do pozycji drugiego, a uwzględniając siłę nabywczą juana – pierwszego mocarstwa gospodarczego globu.

  NAJDALSZĄ PODRÓŻ, ZACZYNAMY OD PIERWSZEGO KROKU.
  BO LEPSZE JEST WROGIEM „DOBREGO”.
  Nawet jeśli jest to „dobra zmiana”…..

  Postawmy krótką diagnozę status quo Polski :

  – jesteśmy we władaniu „kogoś z zagranicy”,
  – nastąpiła groźna ekspulsja milionów Polaków na emigrację za chlebem,
  – faktyczne rządy sprawuje Bruksela pospołu z Waszyngtonem okupowanym przez Żydów (Patrick Buchanan).

  JESTEŚMY PAŃSTWEM Z TEKTURY, PAŃSTWEM NIESUWERENNYM.

  Czego więc nam trzeba ?

  Jednego, powszechnego i wyłącznie dla gospodarujących osób fizycznych i prawnych – podatku, na podstawie Algorytmu Bartosika, pobieranego od wartości dodanej każdego podmiotu.

  Czym zaś on jest ?

  Setki razy to objaśniałem.
  To instrument, który jest bezsprzecznie :
  1/ Prosty, przejrzysty, powszechny i niezawodny oraz tani jako narzędzie fiskalne,
  2/ Jest narzędziem dyscyplinującym budżet i redukującym państwo do granic niezbędnej pomocniczości,
  3/ Jest środkiem implikującym dopływ kapitałów, inwestorów oraz wywołującym intensywny rozwój gospodarczy, równolegle z drenażem mózgów z otoczenia,
  4/ Jest bezspornym czynnikiem radykalnej redukcji bezrobocia, depopulacji i degradacji demograficznej.

  Teraz wyjaśnię, czym jest mój Algorytm Bartosika i dlaczego tak zbawiennie wpłynie na dynamikę polskiej gospodarki i bogactwo polskiego Narodu :

  Poniżej, na przykładzie dostępnych danych z roku 2014, wychodząc z definicji „podstawy”, rekomenduję rozwiązanie, które spełnia wszystkie powyższe warunki brzegowe :
  PKB (czyli Produkt Krajowy Brutto), jest ex definitione niczym innym z perspektywy firmy, jak wartością dodaną, a więc różnicą pomiędzy wartością wytwórczości całkowitej (globalnej) jednostki, pomniejszoną o poniesione na tę wytwórczość nakłady wszystkich wytwórców, w tym obcych rezydentów w kraju. PKB kieruje się kryterium terytorialno-geograficznym, a uwzględniwszy jego powszechność – dotyczy też bezwarunkowo podmiotów zagranicznych, dziś w części lub całości zwolnionych z opodatkowania.
  Za rok 2014, PKB Polski, wyniósł 1 bilion 729 miliardów złotych (1.729 mld PLN).
  Dochody budżetu państwa wyceniono na rok 2014 na 277 miliardy złotych, zaś wydatki oszacowano na ca 325 miliardy złotych.
  O budżecie państwa nic dobrego powiedzieć nie sposób. Obrazuje on kondycję bez umiaru rozdętego, chorego państwa, ingerującego – wbrew zasadzie pomocniczości – w dziedziny i życie swych obywateli w stopniu wręcz niesłychanym.
  Lecz by nie wywoływać społecznych wstrząsów, by nie prowokować przesadnej erupcji niezadowolenia, na starcie ( i tylko) należy przyjąć poziom wydatków – za wiążący.
  I przyjąć, że posiadane rezerwy w walutach i złocie w wysokości 120 miliardów $, będą stanowić fundusz asekuracji reformy.

  Jak więc i czym zapewnić zasilanie budżetu ?

  JEDYNYM, JEDNOLITYM, POWSZECHNYM I PROSTYM PODATKIEM OD PKB.
  Jego wysokość w punkcie startu wyznaczy stosunek wydatków budżetu do PKB, a więc w omawianym przykładzie, będzie to ca 18,7% , Z TENDENCJĄ DO MALENIA w miarę postępu w reformowaniu państwa.
  A zważywszy, że dzisiejsze podmioty gospodarcze (oczywiście te które płacą) asygnują do budżetu podatki i parapodatki – na poziomie ca 55% – 75 %, postęp będzie radykalny.
  I Z PEWNOŚCIĄ DYNAMICZNIE AKTYWIZUJĄCY polską gospodarkę.
  Tylko potrzebna jest rewolucja na miarę Wilczka. Lub 10.500 ustaw i rozporządzeń, skasowanych w Australii dla ożywczego pobudzenia kraju.

  Więc reasumując :
  Ja postuluję Kraj :
  – Jednego powszechnego, prostego i przejrzystego podatku, w imię wolności i równości gospodarczej i fiskalnej
  Ja postuluję Kraj :
  – Jednoznacznej promocji, protekcji i afirmacji polskich innowacyjnych i kreatywnych pomysłów, podmiotów i produktów – poprzez stymulację finansową popytu krajowego i eksportu na nie – dla nadania dynamiki rosnącej gospodarce ( chodzi o powołanie do życia polskiego konsorcjum inwestycyjnego, promującego na zasadzie protekcjonizmu polskie pomysły, produkty i podmioty z obszaru produktu krajowego brutto i będące rzetelnymi płatnikami obowiązków publiczno-prawnych, poprzez stymulację popytu krajowego i eksportu na ich produkty ).
  Ja postuluję Kraj :
  – zacieśniający więzi równoprawnej przyjaźni z Ameryką i Chinami, balansującymi zgubny od stuleci sojusz rosyjsko-niemiecki, na drodze budowy zalążka Intermarium.

  I W TYCH POSTULATACH WIDZĘ PROGRAM KANDYDATA NA PREZYDENTA Z NOMINACJI KONFEDERATÓW.

 15. Rokitnik said

  Takim „manifestem ” to sobie mozna…./ jak w starym dowcipie ; Mani fest obrosla /
  pogdybac. Samo rozpoznanie zewnetrzne nie poparte akcja wewnetrzna – to pusto slowie ! Ta Pani nie ma szans bez MEDIOW przebrnac pierwszego etapu poparcia sadazowego, a co tu mowic o zmianie SOJUSZY z powodow jakie wyluszcza?

  Oczywiscie, ze sie wszystko wokol zmienia i mozemy wyladowac odrzuceni sila odsrodkowa na jeszcze wieksze zadupie? Ale…przypominam, ze jest to proces powolny ( bo nikt rozsadny co chce BUDOWAC, nie prze do wojny ), w przeciwienstwie do plemienia zmijowego, ktore zagrozone w swoim bycie wywola Swiatowa pozoge !?

  Czy Ameryka upadnie? A co bedzie jak wewnetrznie pozbedzie sie pasoZyda? Czy taki scenariusz jest realny? Mysle, ze rownie realny jak rozsypanie sie struktor panstwowych USA i powstanie w tym miejscu nowych sojuszow poszczegolnych Stanow, kreujac przynajmniej kilka preznych Panstw… Jesli przy okazji krzywonosi utraca swoje wplywy / he he he …dlatego coraz szybciej szykuja sie do desantu na tereny Polin … /, by TU o d t w o r z y c stary uklad? Rozpoznanie wrecz IDEALNE ( jak to u zydow bywa ), zas skorumpowanie tubylcow idzie znakomicie ?!!!
  Dlatego wciaz powiadam – bez interewncji Boskiej – nie zaznamy uczucia, ze jestesmy U SIEBIE !!!

 16. Boydar said

  Mój Boże … jakby jednego Jaśka nam było mało; teraz znowu Walduś …

 17. Anucha said

  🤣👍

 18. Marucha said

  Zwracam uwagę zabierającym głos – zwłaszcza zaś p. Rokitnikowi (#15) – że manifest przedwyborczy to nie jest program działania ani nawet jego streszczenie.

  Jest w nim miejsce na zwięzłe sformułowanie swych poglądów i celów – ale nie ma go ani na opisywanie konkretnych działań, ani,sposobów ich realizacji, ani na dyskusję struktur organizacyjnych, ani na sprawy finansowe itp.

  Dziesięć Przykazań to też chyba „pustosłowie”, bo nic w nich nie ma o systemie sądownictwa, niezbędnym do ich egzekwowania, ani o sposobach udowadniania cudzołóstwa, ani żadnego stopniowania różnych przypadków kradzieży…

  Uwagi na temat aparycji p. Ziętek-Wielomskiej i jej podejrzanych genów są niewarte odpowiedzi.

  A pytanie pewnego Pana – „Kim jest ta Pani?” – dowodzi, iż napisał je jakiś partyzant z doskoku, nie mający pojęcia ani o treściach gajówki, ani o sporej popularności, jaką jej osoba cieszy się w kręgach konserwatywnych. Podobno nie ma głupich pytań, ale… nie wiem, nie wiem…

 19. R: 16 Boydar.
  Po panskim wpisie n/t p. Waldemara moge wywnioskowac, ze wogole nie ma Boydar „zielonego pojecia” o Prawie Naturalnym i pisze pan „na nosa” porownujac p. Waldemara do moich wpisow.
  Jedynie co powinien pan napisac, to tylko to, ze p. Waldemar ze swoimi „peanami” moze swiadczyc uslugi w wersji „zyczen swiatecznych” …, ale sa dobre dla p. Waldemara poczatki i wypadaloby dac mu „fory” na rozwoj…intelektualny. Nikt nie urodzil sie profesorem…z czterema fakultetami…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Boydar said

  Muszę się Panu Jaskowi przyznać, że w ogóle nie czytałem co Pan Waldemar napisał. Starałem się jedynie dociec czego nie napisał.

  No i udało się.

  Leży przede mną „Kapitał” Marksa, Wydawnictwo Naukowe PWN wydanie pierwsze w tłumaczeniu Ratajczaka (ale Mikołaja), znalazłem na makulaturze !!! Tylko tom pierwszy ale dobra i psu mucha.
  Zrobię Wam Panowie konkurencję jak tylko przetrawię; niestety, muszę się wcześniej dobrze napić.

 21. Re: 20 Boydar…
  Czy Boydar z Czytajacych robi idiotow? (czyt. „opoznionych” w rozwoju)…
  Jakze mozna nie przeczytac wpisu p. Waldemara i starac sie dociec czego nie napisal???…

  „Kapital” k. marksa jest bardzo dobra lektura, a wrecz edukacyjna na poziomie zrozumienia celu zydowskiego interesu w formie talmudycznej. Polecam.

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. Do 14.Gdzie są w programie polskie dzieci?Czy Pan nie zna zakazu od roku 1989 dla polskich dzieci w Polsce?Przeciw polskim dzieciom w Polsce?Z wyjątkiem dzieci żołnierzy,polityków w Sejmie.

 23. Kapsel said

  Taka jak ty – Niemen, Korda, Klenczon

 24. Zbigniew Kozioł said

  Oczywiście. Jestem za nią. Ale to jest takie…. szans nie ma.

 25. Boydar said

  Można, Panie Jaśku, można; „praktyka czyni mistrza”, Polacy opanowali tą sztukę jakieś sto lat temu.

 26. Tu można się zapoznać z tekstami pani Ziętek-Wielomskiej.

  https://magdalenazietek.blogspot.com/?fbclid=IwAR0u_SeFNsL1ml3Mtyx1yVzJxeR-Gn3lUKsx-W7vEFYCmwVf12as7UosWyw

  Publikowała na prawicy.net. Zdaje się, że jest związana naukowo i edukacyjnie z Niemcami. Co jej absolutnie nie przekreśla. Mało tego – to może być niezły atut. Ale może być także całkiem odwrotnie…

 27. Katarzyna T said

  Ad. 18 „napisał je jakiś partyzant z doskoku, nie mający pojęcia ani o treściach gajówki, ani o sporej popularności, jaką jej osoba cieszy się w kręgach konserwatywnych”
  Ps Panie Gajowy, powtarzam jeszcze raz ,nie wszystkich Polaków pozbawiono samodzielnego myślenia.
  I jak ludowe przysłowie podpowiada „Mądrej głowie dość po słowie” -po jednym , a co dopiero po powodzi słów .

 28. JerzyS said

  Krzysztof M said
  2019-11-24 (Niedziela) @ 15:54:01
  Tu można się zapoznać z tekstami pani Ziętek-Wielomskiej.

  https://magdalenazietek.blogspot.com/?fbclid=IwAR0u_SeFNsL1ml3Mtyx1yVzJxeR-Gn3lUKsx-W7vEFYCmwVf12as7UosWyw

  Publikowała na prawicy.net. Zdaje się, że jest związana naukowo i edukacyjnie z Niemcami. Co jej absolutnie nie przekreśla. Mało tego – to może być niezły atut. Ale może być także całkiem odwrotnie…
  ====================================================

  Czekam na to jak Pani Magdalena przestawi nam swoich doradców.

 29. Waldek said

  Już miesiące temu moim kandydatem na prezydenta był prof. Wielomski. I cieszę się, że jego żona bierze udział w prawyborach w Konfederacji.

  Ale w Konfederacji prędzej wystawią Bosaka albo Korwina niż ją.

 30. Bili de kid said

  Jaką kwotę jest Pani w stanie zebrać i rzucić na kampanię?

  —————
  Oho!
  Admin

 31. Zerohero said

  Magdalena Ziętek-Wielomska weszła w polemikę z Karoniem i pod jej video karoniści zrobili chlew. Ta pani odwołuje się do rozumu, a Karoń do emocji.

 32. Alina said

  Jeśli chodzi o rządy jajogłowych, życzliwie nazywanych intelektualistami, to już było. Tak żydzi sprzedawali demokrację w Niemczech sto lat temu. Dobrze to się nie skończyło, w reakcji Niemcy wybrali partię faceta z jajami. Wcześniej jeszcze w reakcji na rządy jajogłowych powstało hasło:

  Acht und achtzig Professoren und Vaterland, Du bist verloren!

  Osiemdziesięciu ośmiu profesorów, Ojczyzno – jesteś zgubiona!

  Życzę zarówno Polsce jak i pani Wielomskiej, żeby jednak nie wygrała…

  Same Protokoły wspominają, że do rządzenia nie jest potrzebny geniusz, tylko odpowiednie umiejętności. Pewnie jak do hodowli krów czy trzody chlewnej. Zresztą do rządzenia potrzebne jest zaplecze (jak do hodowli), człowiek bez zaplecza będzie tylko figurantem.

  ——
  Niemieccy profesorowie to rzeczywiście swoista kasta intelektualistów.
  Ale nie uogólniajmy ich swoistych doświadczeń na cały świat.

  Nie było niczym niezwykłym, że ludzie wykształceni brali udział w rządzeniu.
  Był np. taki prof. Salazar w Portugalii, Narutowicz i Mościcki w Polsce, itd. Dalej nie chce mi się grzebać w pamięci.
  Admin

 33. Andrzej said

  I ja należę do entuzjastów pani Wielomskiej, co nie znaczy, że zawsze jej rozumowanie podzielam (to są pewnie skutki wyłącznie braków w zasobach intelektu, lub sklerozy i starości – tak, tak nie ma co się oszczędzać!. No bo jak pogodzić jej tezę o wręcz tragicznych skutkach zbliżającego się upadku imperializmu anglosaskiego – upadku Ameryki (np.rozbiorach, rozparcelowaniu podmiotu będącego tylko amerykańską kolonią) do świetlanej w końcu przyszłości narodu polskiego? Wielomska twierdzi, że oto pojawi się wreszcie okazja dla polskiego narodu przepełnionego wciąż ideą narodową odbudowy swej wielkości w oparciu o …. przewagę na polu wojny informacyjnej. Może idąc śladem rozumowania Wielomskiej rzeczywiście tragiczne skutki upadku imperializmu anglosaskiego wyzwoli w Polakach siłę ‚fatalną’, która dzięki naszym informatykom Polaków w aniołów przemieni. Czy jest to naiwne? Niech każdy sam odpowie sobie na pytanie. Gorzej, że moim zdaniem nie sposób nie zgodzić się z p.Gajowym gdy w trakcie wywodu Wielomskiej zauważa cierpko, że z narodu polskiego zostały już tylko nędzne resztki niczym ginące plemiona Serbo-Łużyczan. W sumie NIE.

 34. Maverick said

  Panie Dictum podzielam pańskie stwierdzenie że Polacy nie wiedzą jak mało znaczymy na świecie, z reszta nie tylko my praktycznie wszyscy normalni zjadacze chleba, uczciwie pracujący na życie wdłuż i szerz całej planety. Narzucono nam prymitywny konsumizm a Polakom po latach wyrzeczen komunizmu bardzo się stodobał, to tego stopnia że rządzi nimi manona. Powoli ale skutecznie sprzedają swój kraj, zaprzedają się obcym i co najgorsze czasami za poklepanie po plecach. Nie doceniają swojej wartości . Nie rozumieją że wielkie i wpływowe siły z potęznymi zasobami finansowymi kreaują im narrację i rzaczywistość. Nie rozumieją że ci którym tak ufają znowu szykują im śmierć.

  Tutaj facet wie co mówi:

 35. Olo said

  Najważniejszy, żeby kiedyś obudzić się w świecie, w którym nie będzie parchatego s-syństwa.

 36. Boydar said

  Ja tam w szwiecie nie bywam, ale skoro jesteśmy tak nieistotni (Pan Maverick – 34) to dlaczego konsekwentnie i przy każdej okazji robią nam koło pióra ?

  Coś mi tu „nie konweniuje” …

 37. Marucha said

  Re 36:
  Istotne są nasze bogactwa naturalne, panie Boydar.
  Natomiast nasze państwo, jego rządy i naród – to dla „Zachodu” kupa… tego…

 38. Boydar said

  Jeżeli są istotne, a chyba są bo odtworzyć byłoby trudno, to jasię zdaję na talent Władymira Władymirowicza i Jego drużyny.

 39. Bili de kid said

  @30Admin Jeśli katolicy nie są w stanie poprzeć finansowo (czyli organizacyjnie) kandydata, który odwołuje się i wywodzi z ich światopoglądu, to znaczy że nie istnieją w realnej polityce i to „kandydowanie” to strata czasu.

 40. Martusia said

  P.Wielomska jest inteletualistka, dlatego nie wroze jej zwyciestwa w wyborach. Intelekt wymagany dla ubiegajacego sie na stanowisko rzadowe kandydata – ponizej IQ 70. Wtedy mozna marzyc o szansach na pokonanie rywali. Lewicowi szakale o tym pamietaja ( ostatni blyskotliwy artykul Larry Klaymana to wyjasnia).

 41. cyk said

  Urząd prezydenta gówno znaczy,więc nawet gówno może być prezydentem…

 42. Kapsel said

  Re 41

  Czyli że słowa jednego z nich w Jedwabnem , drugiego w Katedrze Polowej a trzeciego w Kielcach nic nie znaczą ?

 43. Boydar said

  Znaczą; dla adresatów UDW.

 44. Dejpanspokój said

  Re 31 Zerohero:
  Po licznych wpisach myślałem, że Pan jest mądrzejszy.
  PS. Jeśli to jest TA Wielomska to mocno dziwię się Panu Gajowemu…

  ———–
  A dziw się Pan.
  Admin

 45. Kapsel said

  Nakupciać na wycieraczkę i. . chodu !

 46. Boydar said

  Gajowy Marucha pisze co się należy, Pan Zerohero co uważa. I co w tym dziwnego ?

 47. Dejpanspokój said

  Panie Boydar jeśli zarzuca Pan brak logiki u p. Karonia (a także w wywodzie na temat Marksa) to się właśnie dziwię. Po za tym p. Karoń jako jedyny na świecie? rozgryzł marksizm od A do Z.

  ———–
  Ale Pan ględzi…
  Admin

 48. Boydar said

  Obawiam się, że g.prawda.

  Poza tym, nie lubię Karonia. Ma pogardliwy stosunek właściwie do wszystkich; tylko on jest najmądrzejszy. Reszta to frajerzy i niedouczone kmioty. Zawiązuje chwilowe alianse bo mu się wydają korzystne tu i teraz, jak każdy żyd.

 49. Maverick said

  Komunistyczna rewolucja dalej idzie w przód i rózne nabiera formy, Oczywiście przewodzą jej rewolucyjni żydzi. ŚRODKI WALKI SĄ TERAZ INNE MIANOWICIE: DEMORALICJA, PROMOCJA PORMO, GENDER, ZBOCZEŃ, LBGT, ZNISZCZENIE PAŃSTW NARODOWYCH, ICH KULTURY NARODOWEJ, USTANOWIENIE JEDNEJ WALUTY I JEDNEGO ŚWIATOWEGO RZĄDU OCZYWIŚCIE ŻYDOWSKIEGO, O TO TOCZY SIĘ WALKA POMIĘDZY DWIEMA FRAKCJAMI MAFII ŻYDOWSKIEJ, JEDNA CHCE GO USUNĄĆ TRUMPA INNI GO PROMUJĄ A NAWET PORÓWNUJĄ DO CYRUS-A. TE DWIE ŻYDOWSKIE FRAKCJE GRYZĄ SIĘ OD ZARANIA DZIEJÓW. w IZRAELU PLEMIONA PÓŁNOCNE WALCZYŁY O DOMINACJĘ Z IZRAELITAMI. TROCKIŚCI PODCZAS REWOLUCJI PAŻDZIERNIKOWEJ WALCZYLI O DOMINACJĘ ZE STALINISTAMI. TERAZ ZACZYNA SIĘ WALKA NA ŚMIERĆ I ŻYCIE POMIĘDZY DWOMA GANGAMI ŻYDOWSKIMI. KUROŃ JEST DOBRY I POSZERZA HORYZONTY ODURACZONYM.

 50. Arkadiusz Jerzy Gawryluk said

  Witam Państwa,
  od dawna jestem (cichym) czytelnikiem Gajówki, ale ten wątek poraził mnie na tyle, że postanowiłem się wypowiedzieć. Otóż biorąc pod uwagę te wypowiedzi:
  https://konserwatyzm.pl/rozmowy-malzenskie-wielomskich-3-cesarski-platonizm/
  twierdzę, że jesteście ślepi – tak Gajowy, jak i inne osoby pozytywnie wypowiadające się na temat tej pani, czy państwa Wielomskich.

Sorry, the comment form is closed at this time.