Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pomiędzy młotem, sierpem a kowadłem

Posted by Marucha w dniu 2019-12-03 (Wtorek)

W miarę pogłębiania się sytuacji kryzysowej na Zachodzie, wolne media coraz więcej uwagi poświęcają światowemu żydostwu.

W miarę pogłębiania się sytuacji kryzysowej na Zachodzie, wolne media coraz więcej uwagi poświęcają światowemu żydostwu, które jest sprawcą tej degrengolady. Pomimo cenzury polegającej na bezwzględnym usuwaniu najbardziej dosadnych publikacji, części z nich udaje się przetrwać jakiś czas w wirtualnej przestrzeni.

Doskonałym źródłem informacji na powyższe tematy jest bez wątpienia najnowszy wywiad dr Johnsona:
>https://russia-insider.com/en/dr-matthew-johnson-joins-one-best-podcasts-discuss-russian-revolution-myth-20th-c/ri27955
zajmującego się od dwudziestu z górą lat problemami żydostwa i syjonizmu.

Johnson analizuje ich rolę w przestrzeni czasowej i geograficznej. Ich działalność bez wyjątku kończyła się albo usunięciem żydów z terytorium danego państwa (np. Hiszpania), albo jego upadkiem. Przy czym bez względu na czas i miejsce, zarzuty gospodarzy w stosunku do plemienia żmijowego były zawsze identyczne. Najważniejsze z nich to:

 • Lichwa;
 • Handel żywym towarem (gojami);
 • Handel alkoholem (rozpijanie i demoralizacja pospólstwa);
 • Permanentne działanie na szkodę władz i struktur państwowych;
 • Handel narkotykami, „kulturą masową”, a w rezultacie degeneracja i otumanienie pospólstwa (WSPÓŁCZESNIE);
 • Stopniowe zawłaszczanie władzy i struktur państwowych (WSPÓŁCZESNIE).

Według Johnsona, żydzi byli sprawcami degeneracji i upadku Imperium Rzymskiego, Imperium Polskiego (jak profesor określa I Rzeczpospolitą), Imperium Brytyjskiego, Imperium Rosyjskiego, a obecnie Imperium Amerykańskiego i całego Zachodu w ogólności.

Przy czym dzieli on wspomniane państwa na dwie kategorie: systemy autorytarne i oligarchiczne. W uproszczeniu „system autorytarny” funkcjonuje w interesie państwa, a „system oligarchiczny” w interesie arystokracji, przemysłowców, bankierów itd. Nie ma tu znaczenia forma rządów. Imperia Polskie (patrz magnaci) i Brytyjskie, będące de iure monarchiami, w istocie rzeczy były oligarchiami, tak jak cały obecny Zachód.

Z kolei Imperium Rosyjskie było w swej naturze autorytarne, co utrudniało żydom destrukcję państwa. Dopiero I Wojna Światowa dała im niepowtarzalną szansę. Dzięki wsparciu zachodnich bankierów i Niemiec, udało się bolszewikom przejąć władzę w Pietrogradzie , a potem w całej Rosji.

Niemcy, których wojska stały prawie u wrót tego miasta, mogły bez wysiłku w przeciągu paru dób zlikwidować żydowski pucz, zwany „wielką rewolucją październikową”. Nie uczyniły tego, co doprowadziło do powstania „kraju rad”, który był de facto żydowską okupacją byłego Imperium Rosyjskiego. Żydzi w bestialski sposób mścili się na gojach w ogólności, a Rosjanach w szczególności, za rzekome „krzywdy” im wyrządzone.

W odniesieniu do współczesnej Federacji Rosyjskiej, Johnson (znający biegle język rosyjski) zauważa fakt istnienia wśród współczesnych Rosjan (nie żydów) dużego odłamu dzielącego historię Bolszewii na dwa okresy. Wczesny żydowski i późniejszy stalinowski, który to zawłaszczają sobie jaki dowód rosyjskiej imperialnej wielkości i chwały.

Johnson kategorycznie się z takim paradygmatem nie zgadza, niewątpliwie słusznie twierdząc, że cały okres Bolszewii to żydowski biznes, a „zachłanność” Rosjan na blaski imperialnej chwały odbije się im czkawką, w postaci poniesienia (wcześniej czy później) odpowiedzialności za gigantyczne zbrodnie stalinizmu, których nota bene sami stanowili główne ofiary.

Johnson omawia także szczegółowo skomplikowaną strukturę plemienną i ideologiczną żydostwa, podkreślając szczególnie ich główny podział na „agnostyków” i „judeochrześcijan”, których dogmaty przestudiował szczegółowo, analizując pełne wersje Tory i Talmudu, stanowiących fundament ideologiczny jednej i drugiej grupy.

Pokrywa się to ze spostrzeżeniami kanału TRUNEWS, który rozpatruje szczegółowo sytuację światowego żydostwa, w kontekście walk wewnątrz-amerykańskich dnia dzisiejszego
>https://youtu.be/-6E17KKSfTU?list=PLtfZcSCyYFN0UMH8EMn1PZeSA2oo1Q7Ki&t=3

Autorzy odnotowują fakt całkowitego rozpadu praworządności w Stanach, spowodowany walkami wewnętrznymi konglomeratu globalnych żydowskich mafii, które na potrzeby Ameryki zwane są tam „deep state”. Głównymi frakcjami tej mafii mienią się być „judeochrześcijanie” i ateistyczni „lewicowcy”. Wyjaśnia to fakt „odstrzeliwania” sobie nawzajem wysoko postawionych osobistości funkcjonujących w ramach tych dwu gangów.

Próby usunięcia Trumpa z Białego Domu, oraz niespodziewane oskarżenie premiera Izraela Netanjahu o korupcję, to przykłady „odstrzału” postaci z „religijnej mafii”, a oskarżenia o korupcję Joe Bidena, ekwiwalentnym aktem dosięgających „lewicowców”.

Przy czym wszystko wskazuje na to, że w walce o władzę nad światem, przewagę mają „lewicowcy”. Świadczy o tym fakt wejścia do walki wyborczej w USA „lewicowca” Bloomberga, mającego ogromne szanse pokonania „judeochrześcijanina” Trumpa w wyborach 2020.

Świadczą o tym również wielkie postępy w neobolszewizacji Federacji Rosyjskiej, a zwłaszcza pierwsze „salwy” rosyjskojęzycznej, żydowskiej „telewizji publicznej” RTR (http://rtr-planeta.com/), która w ostatnią niedzielę po raz pierwszy zaatakowała Rosyjską Cerkiew Prawosławną z powodu jej „zacofania”, wyrażającego się opozycją wobec „nowoczesnych metod produkcji dzieci”, takich jak „surogatne matierinstwo”.

W takiej sytuacji, „judeochrześcijański” reżim w Warszawie wysługujący się bezpośrednio Waszyngtonowi, może okazać się pomiędzy przysłowiowym młotem a kowadłem albo dokładniej młotem, sierpem i kowadłem!

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 11 to “Pomiędzy młotem, sierpem a kowadłem”

 1. Humoresław said

  Polski naród jest niezniszczalny i śmiechem zniszczy każde zagrożenie!
  „Tata jest w biurze i dzwoni telefon.
  Ośmioletni syn mówi: Tata, kot się zesrał na podłogę.
  Tata: Mówiłem ci żebyś do mnie nie dzwonił z takimi drobiazgami. Posyp to piaskiem, za chwilę mama wróci i sprzątnie.
  Godzinę później syn dzwoni znowu: Tata, pies nasrał na podłogę.
  Tata: Posyp piaskiem i nie zawracaj mi głowy. Nie mam czasu na telefony.
  Chwilę później synek dzwoni znowu. Tata pierwszy: Kto teraz się zesrał na podłogę?
  Syn: Jeszcze nikt, ale mama wróciła z jakimś facetem i on ściąga spodnie. Pewnie też nasra na podłogę a piasku już nie ma!”

 2. Kojak said

  Nie ma zadnego judechrzescijanstwa to jest wierutny idiotyzm .a A Warszawie to rzadza watachy zdegenerowanego zydowstwa streowne przez agresywnych zydhitlerowcow z Usraela !

 3. Greg said

  Miejmy nadzieję, że wąż (tak jak w Bolszewii) pożre własny ogon.
  To jest w zasadzie reguła, w każdej rewolucji tak było.
  Diabeł wykańcza swoich oddanych posługując się następnymi.

 4. jasiek z toronto said

  Re: Artykul

  Jak mysla zydzi???

  1. Żyd widzi się jako najważniejszy ‘po pierwsze żyd’. W każdym kraju gdzie zamieszkują żydzi, są oni ‘Amerykanami / Francuzami po drugie’, ponieważ żyd jest zawsze po pierwsze żydem. Dlatego zawsze jego własny interes jest ważniejszy od interesu kraju zamieszkania.
  2. żyd promuje świeckość wszędzie gdzie mieszka, co działa na jego korzyść, gdyż niczego nie obawia się bardziej od opinii świata chrześcijańskiego, mającego wyższość nad wszystkimi innymi religiami, i uważa je za fałszywe, włącznie z judaizmem. Ale żyd wierzy, że judaizm jest jedyną prawdziwą religią i wyłącznie dla nich. Żyd patrzy na nie-żydów, czyli ‘Gojów’ jako coś gorszego.
  2
  3. żyd wykorzystuje antysemityzm w celu uniemożliwienia krytyki jego zachowania, pomysłów i programu.
  4. żyd ma bzika na punkcie swojego przetrwania. Chociaż amerykańscy i europejscy żydzi kochają dobre życie, promują syjonizm po to, by zawsze mieć miejsce do którego mogą uciec.
  5. żydzi chcieliby zniszczyć Nowy Testament, zniesławić i wyszydzić, gdyż jest historycznym źródłem opisującym przywódców żydowskich – bogobójców wobec Syna Bożego, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia, Pana Jezusa Chrystusa. Żyd chciałby wymazać ten historyczny fakt, który przypomina mu żeby dokonał skruchy, co dla niego jest odrażające.
  6. żyd mimo, że nie jest religijny, szanuje rabinów mających autorytet w sprawach religijnych. Oni z kolei szanują Talmud, który przeciwstawia się Staremu Testamentowi, złorzeczy Jezusowi Chrystusowi, Jego Matce i chrześcijanom.
  7. żyd może propagować ‘równość między ludźmi’, ale widzi się członkiem grupy etnicznej wyższej od wszystkich innych.
  8. żyd kiedy skonfrontowany z chrześcijaństwem, zawsze odpowie: urodziłem się żydem i umrę jako żyd. A to znaczy, że nigdy nie stanę się chrześcijaninem jak głupi Goj.
  9. żyd lubi rządzić, być na szczycie drabiny. Gdyby większość Amerykanów była chrześcijańska, byłby to dla niego horror. Wtedy zawsze czułby na sobie palce wskazujące na niego jako tego, który odrzuca Chrystusa, upartego i chorego z nienawiści do Niego, wspierającego tych, którzy przyprowadzili Go do Piłata by Go ukrzyżował.
  10. żyd użyje wszystkich możliwych sposobów by zaszkodzić chrześcijaństwu wszędzie gdzie mieszka. Będzie zawsze wołał: patrzcie co nam zrobili! – tak jakby był niewinnym barankiem. Ale kiedy ktoś krzyknie dlaczego ‘oni to zrobili’, odpowie: jesteś antysemitą.
  11. żyd oddzielił swój rozum od duchowych nadziei na przyszły świat. Swoje przetrwanie widzi w swoim potomstwie mającym nosić jego nazwisko w ziemskiej i materialnej egzystencji.
  12. żyd żyje dla tego świata, nigdy dla tego, który ma nadejść. Jest więc ordynarnym materialistą.
  13. żyd, nie będąc religijnym, daje milczącą zgodę na wizję rabinów, którzy przewidują przyjście ziemskiego mesjasza, który ustanowi królestwo mesjańskie, w którym żydzi będą głowami państw.
  14. żyd nie lubi pracy fizycznej. By zarobić zależy od pracy innych. Tak więc głównie pracuje w zawodach usługowych jako: finansista, wykładowca akademicki, lekarz, prawnik, handlowiec, dziennikarz, aktor, piosenkarz.
  15. żyd w sektorze finansowym ma nadzieję, że będzie wszystkim zarządzał. Pragnie posiąść wszelkie bogactwa ale bez wysiłku z jego strony.
  3
  16. żyd w celu uzyskania siły finansowej, postrzega chrześcijaństwo, z jego moralnym wpływem, jako zagrożenie. Rozpusta, rozwiązłość i zaburzenia obyczajów seksualnych lokują Goja pod jego władzą.
  17. żyd jako wykładowca chce edukować zgodnie z poglądami świata żydowskiego, które są nie mówionym postrzeganiem Gojów jako wrogów.
  18. żyd wykładowca będzie kształcił Gojów by wierzyli, że przez całe wieki żyd był niewinną ofiarą. Tak więc Goje mają pewne obowiązki wobec żydów, gdyż oni zasługują na lepsze traktowanie.
  19. żyd jako dziennikarz zawsze będzie przedstawiał wydarzenia z korzyścią dla żydów.
  20. żyd jako dziennikarz zawsze będzie przedstawiał chrześcijaństwo w złym świetle. To działa na jego korzyść. Chrześcijaństwo przekazuje społeczności zasady moralne, nad którymi żyd chce panować.
  21. żyd jest zawsze obcym. Jest nieustannym obserwatorem oraz konsekwentnym aktorem i reaktorem na scenie świata. Szuka sposobów zniewolenia Gojów, których widzi jako gorszych pod względem inteligencji i aktywności.
  22. żyd ma zawsze ‘misję’ i ‘cel’, o które musi walczyć. Misja i cel żyda są przeciwne do misji i celu Jezusa Chrystusa i chrześcijaństwa.
  23. żyd chce trzymać się z daleka. Dlatego Winston Churchill początkowo użył określenia ‘międzynarodowy żyd’.
  24. żyd trzyma się z dala od narodów, nie z powodów ideologicznych, jak określono w Starym Testamencie. Przeciwnie, Żyd pozostaje z dala od wszelkich innych, ponieważ widzi siebie jako należącego do elity.
  25. żyd może głosić i uprawiać propagandę przez jego monopol w mediach pod hasłem „Różnorodność jest naszą siłą!” Ale żyd nigdy nie będzie mieszkał w okolicy, w której żyją biedni Murzyni, Azjaci i Latynosi. Dlaczego nie? Bo żyd gardzi klasą robotniczą jako gorszą od niego kulturalnie i bezsilną społecznie.
  26. żyd w sercu gardzi ideą „braterstwa człowieka”. Tylko bowiem poprzez przyjęcie Jezusa Chrystusa, kościoła chrześcijańskiego i chrześcijańskiej uniwersalnej wizji „nowego człowieka w Chrystusie”, można realizować „braterstwo człowieka”.
  27. żyd nie chce mieć nic wspólnego z Jezusem Chrystusem, kościołem i chrześcijańską uniwersalną wizją nowego człowieka w Chrystusie. Dlaczego nie? Po pierwsze dlatego, że Jezus Chrystus wzywa wszystkich ludzi do nawrócenia, co dla żyda jest odrażające, po drugie, ponieważ kościół patrząc w stronę nadchodzącego królestwa jest nieprzyjemny dla żyda, który szuka królestwa na tym świecie, i po trzecie dlatego, że nowy człowiek w Chrystusie, w którym zniesione są wszystkie rozróżnienia elitarne, jest tożsamością którą żyd postrzega jako niegodną jego umiłowania „odrębności” i kontroli nad innymi.
  4
  28. żyd poprzez monopol w mediach, sądownictwie i wyższych uczelniach, walczy z chrześcijaństwem. Dlaczego? Ponieważ chrześcijaństwo pokazuje żydów nie mających poczucia skruchy. Stawia to żyda w pozycji słabości i widzącego chrześcijańskie nakazy. Żyd uważa to za największe ze wszystkich nieszczęść.
  29. żyd niesłusznie uważa, że jest częścią „narodu wybranego”. Tak więc Żyd uważa, że ma „boskie prawo”, aby mieć swoje „prawa” realizowane i zabezpieczone. W rzeczywistości, żyd żąda tego ze swoją jidysz bezczelnością. Jakie są prawa żyda i jak on je postrzega? Po pierwsze i przede wszystkim, że świat wokół niego powinien zgadzać się wyłącznie z jego punktem widzenia.
  30. żyd bezwstydnie trzyma się swej tożsamości do śmierci. Umrzeć dla prawdy raczej, a nie dla rasowej tożsamości kogoś, jest podstawą męczeństwa. Ale „prawda” dla żyda nie jest absolutem. „Prawda” dla żyda to narzucanie swojej woli innym i utrzymanie jej. A jaka jest wola żyda? Taka by Jezusa Chrystusa nie kochać, nie wierzyć, i nie oddawać mu czci.
  Nathanael Kapner

  Tłumaczenie: Ola Gordon
  Źródło: http://www.realjewnews.com/?p=29

  ===========================
  zapodal:
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Adrem said

  (Patrick J. McShay) Głębokie Państwo, MFW i Ucieczka z Ukrainy
  Patrick J. McShay jest pisarzem, badaczem i aktywistą, którego artykuły ukazały się w ponad 200 serwisach informacyjnych na całym świecie, w tym stateofthenation2012.com , thetruthseeker.co.uk

  (Patrick J. McShay) The Deep State, MFW i Fleecing of Ukraine

  12/02/2019 09:45:00 PM CIA , Korupcja , Deep State , FBI , Geopolityka , George Soros , Joe Biden , Julian Assange , Patrick J. McShay , Trump , Ukraina , Rząd Stanów Zjednoczonych , USA , Informator

  „The Deep State, MFW i Fleecing Ukrainy 2 grudnia 2019 r. Ujawnienie operacji | Autor: Patrick J. McShay, współautor „Komunizm to żydowski kabalizm, kult satanistyczny, który odwraca rzeczywistość i moralność” * Eustace Mullin – autor „Tajemnic Rezerwy Federalnej” „Farsa impeachmentu to w zasadzie sprawa żydowska” * Izraelski dziennik Haaretz Dużo pisałem o nieubłaganym witriolu skierowanym przeciwko prezydentowi Trumpowi przez media, szczególnie przez żydowskich członków mediów. Napisałem również, że zdecydowana większość żydowskich członków Kongresu i Senatu to Demokraci o podwójnym obywatelstwie izraelskim, którzy są siłą napędową impeachmentu naszego prezydenta.

  Pomimo faktu, że prawie wszyscy zaangażowani w ten proces są Żydami, amerykańskie media zawsze mają problem z prawdą, jeśli chodzi o uczciwe zgłaszanie tych wydarzeń. To ciekawe, że dwie wiodące gazety w Izraelu zauważyły, że impeachment Donalda Trumpa jest żydowską operacją! Izraelski pisarz Israel Shamir pisze: „Duszą lub motorem impeachmentu jest Adam Schiff, następnie główny przesłuchujący Daniel Sachs Goldman” ze swoimi imponującymi plemiennymi korzeniami, a na koniec najlepszy przykład tego typu „Doktora Zła” w tym stuleciu postać, George Soros.

  Żydowska grupa nienawidząca Ligi Przeciwko Zniesławieniu ostrzegła ostatnio, że wszelka krytyka otwarcie antyamerykańskiego Sorosa jest antysemicka. Zastanawiam się, czy zdają sobie sprawę, że pan Soros przyznał się do wydania miliardów dolarów destabilizujących Ukrainę, zanim Obama doprowadził do zamachu stanu przeciwko właściwie wybranemu prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi? The Jerusalem Post w ostatnim artykule zatytułowanym „The Jewish Players In The Trump Impeachment Saga” wskazuje, że wielu tych samych Żydów stojących za oszustwami zmowy z Rosją również stoi za tym impulsem do oskarżenia Trumpa.”
  Dalej tu: https://kochanezdrowie.blogspot.com/2019/12/patrick-j-mcshay-gebokie-panstwo-mfw-i.html

 6. Marek said

  Nathanael Kapner,
  prawosławny duchowny, z pochodzenia żyd, ur 1950.

  „Milton L. Kapner (born 5 September 1950), also known as Brother Nathanael, was born to a Jewish family, but converted to Orthodox Christianity. For a time he was a novice at a monastery.

  Kapner is best known for his activism on the internet. On his website, Real Jew News, which was for a time known as Real Zionist News, he writes articles on topics related to Jews from a critical perspective. As well as his own website he publishes short videos on which cover the same topics.”

 7. Re.4,29 „…żyd niesłusznie uważa,że jest częścią narodu wybranego”…Ależ jak najbardziej słusznie:ale „narodu wybranego”nie przez Prawdziwego Boga Miłości,Wieczności i Ducha(którego Wysłannikiem był Jezus Chrystus)…tylko przez jahwe-demiurga-szatana…władcę(księcia)tego upadłego i przemijającego świata materii…Bo żyd uważa przecież jahwe za swojego(fałszywego)boga…i oddaje mu cześć…(Łk,4,1-13,1J,5,19,J,8,44)

 8. Maverick said

  Wspominany powyżej Rick Wiles ukazuje jak kabała uprowadziła ewangielików w USA i uczyniła z nich walecznych syjonistów. Często ich opłacają aby prowadzili odpowiednią im narrację. Istnieje obawa że w Polsce robią to samo opłacając pewnych biskupów, a Rydzyk coraz częściej jest namaszczany poprzez Danielsa na fałszywego kaznodzieja. Zamiast wyznawania Jezusa wyznają Izrael. Różni fanatycy coraz częściej grożą mu śmiercią. W mediach nie wspomną o tragedi Palestyńczyków. Tak że większość nawet nie wie co się tam dzieje, bo media pod kontrolą kabały ukazują fałszywy obraz nie tylko tego co tam wyprawiają, ale prawie wszystkiego. To powinno uzmysłowić Polactwu, że również są manipulowani poprzez kabałę, bo ich agentciuraki Kurskie jeden zarządża TVP a drugi pracuje dla Michnika. Zasada kabały dziel i rządź jest tutaj naczelna i przewodnia, bo rozbitymi spóleczeństwami jest łatwiej im manipulować i zarządżać. Najpierw tworzą problem a potem a fałszywe rozwiązanie problemu.
  Im bardziej skłócone społeczeństwa tym lepiej dla nich.
  Co ciekawe, wasalizm polskich władz jest tak głupi jak poprzez żydostwo promowane w USA „Polish Jokes” co jednak w ich przekonaniu nie jest już mową nienawiści.

 9. Artykuł, chociaż niedopracowany, poprzetykany niedomówieniami i pomijający kilka zasadniczych kwestii zasługuje na pełną uwagę i uznanie.

  W myślących głowach, czyli tych, których nochale nie buszują na poziomie gleby a oczy ogarniają szeroki widnokrąg, prędzej czy później objawią się konkluzje dotyczące jedynej realnej szansy rozwiązania problemu bycia bezmózgim, bezwolnym, niewolniczym „bydłem”. Tak na moje oko to jest problem około 5 tysięcy pojebanych parchów, bez których cała ychnia misterna robota przeciwko ludziom zaczęłaby walić się w pizdu. A na to, że uny uprawiają parchobalizm pomiędzy swemi osobnikami, a nam ludziom wyniknie z tego jakiś pożytek, zbytnio bym nie liczył. Tylko do tego trzeba nam zgrabnej i zgranej a cichej w podejściu watahy wilków. Ujadająca bezwiednie sfora kundli może być pomocną ale jedynie w odwracaniu uwagi. Nic ponadto.

  Pies i wilk

  Jeden bardzo mizerny wilk, skóra a kości,
  Myszkując po zamrozkach, kiedy w łapy dmucha,
  Zdybie przypadkiem brysia jegomości.
  Bernardyńskiego karku, sędziowskiego brzucha;
  Sierść na nim błyszczy, gdyby szmelcowana,.
  Podgardle tłuste, zwisła do kolana.
  „A! witaj, panie kumie! Witaj, panie brychu!
  „Już od lat kopy o was ni widu, ni słychu.
  „Wtedyś był mały kondlik; ale kto nie z postem,
  „Prędko zmienia figurę! Jakże służy zdrowie?“
  „Niczego“, brysio odpowie
  I za grzeczność kiwnął chwostem.
  „Oj, oj!.. niczego! Widać ze wzrostu i tuszy!
  „Co to za łeb, mój Boże! choć walić obuchem!
  „A kark jaki! a brzuch jaki!
  „Brzuch! niech mnie porwą sobaki,
  „Jeżeli, uczciwszy uszy,
  „Wieprza widziałem kiedy z takim brzuchem!“
  „Żartuj zdrów, kumie wilku!lecz, mówiąc bez żartu,
  „Jeżeli chcesz, możesz sobie równie wypchać boki…“
  „A to jak, kiedyś łaskaw?“
  „Ot tak: bez odwłoki
  „Buty i nory oddawszy czartu
  „I łajdackich po polu wyrzekłszy się świstań,
  „Idź między ludzi — i na służbę przystań!“
  „Lecz w tej służbie co robić?“, wilk znowu zapyta.
  „Co robić?„ Dziecko jesteś! Służba wyśmienita:
  „Ot, jedno z drugiemu, nic a nic!
  „Dziedzińca pilnować granic,
  „Przybycie gości szczekaniem głosić,
  „Na dziada warknąć, żyda potarmosić,

  „Panom pochlebiać ukłonem,
  „Sługom wachlować ogonem.
  „A za toż, bracie, niczego nie braknie:
  „Od panów, paniątek, dziewek
  „Okruszyn, kostek, polewek,
  „Słowem czego dusza łaknie“.
  Pies mówił, u wilk słuchał uchem, gębą, nosem,
  Nie stracił słówka; połknął dyskurs cały;
  I, nad smacznej przyszłości medytując losem,
  Już obiecane wietrzył specyjały.
  Wtem patrzy… „A to co?“ — „Gdzie?“ — „Ot tu na karku!“
  „Ech, błazeństwo!..“ — „Cóż przecie?“ ~ „Oto widzisz, troszkę
  „Przyczesano… bo na noc — kładą mi obróżkę,
  „Ażebym lepiej pilnował folwarku!“
  „Czy tak? Pięknąś wiadomość schował na ostatku“.
  „I cóż, wilku, nie idziesz?
  „Co nie, to nie, bratku!
  „Lepszy mi w wolności kąsek lada jaki,
  „Niźli w niewoli przysmaki“.
  Rzekł i, drapnąwszy, co miał skoku w łapie,
  Aż dotąd drapie.

  A. Mickiewicz.

 10. JARNO said

  świetnie dr. nowopolski i proste pytanie „CO ROBIĆ”?
  Jakiś pomysł-jakaś IDEA?? Zero.
  Hegel już dawno powiedział, że „historia dowodzi, że żaden rząd niczego się z historii nie nauczył’

 11. Czy żydowski bokser na ringu zasługuje na poddanie walkowerem przez jego przeciwnika każdej walki? 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.