Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  revers o Po wyborach, czas na pleb…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Czas wprowadzić pełne równouprawnienie. Dlaczego jedni mają pracować do 65 a inni tylko 60 roku życia?

Posted by Marucha w dniu 2019-12-05 (Czwartek)

Statystyczny mężczyzna w Polsce żyje 73,8 lat. Statystyczna kobieta – 81,7 lat. Różnica jest całkiem spora, bo wynosząca blisko 8 lat. W efekcie panie w naszym kraju spędzają na emeryturze znacznie więcej czasu od mężczyzn.

Ktoś powie, że to sprawiedliwe, bo kobiety zajmują się wychowaniem dzieci. Jeśli tak, to dlaczego panie, które nigdy dzieci nie posiadały również nabywają uprawnienia emerytalne po ukończeniu 60. roku życia? W dobie pełnego równouprawnienia trzeba tę kwestię uregulować. Dlaczego mężczyźni mają być krzywdzeni za sam fakt bycia mężczyznami?

[Muszę wziąć kobiety pod obronę. Niektóre z pań nie miały dzieci nie z braku chęci, ale z braku mężczyzn gotowych związać życie z kobietą trudnej urody – admin]

Kwestia różnego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn to nie jedyny problem polskiego systemu emerytalnego. Równie ważną (jeśli nie ważniejszą) kwestią jest jego… kastowość.

Pierwszy z brzegu przykład to sędziowie. Art. 91 Prawa o ustroju sądów powszechnych zwalnia sędziów z obowiązku płacenia składek ZUS („Od wynagrodzenia sędziów nie odprowadza się składek na ubezpieczenie społeczne”). Mimo to przeciętna emerytura sędziowska stanowi wielokrotność emerytury kapitałowej przeciętnego Polaka, który przez całe swoje zawodowe życie wyłożył setki tysięcy złotych w składkach na ubezpieczenia społeczne.

Pisałem już o tym jakiś czas temu, ale nie zaszkodzi powtórzyć – nie mam nic przeciwko lepszemu uposażeniu sędziów, jako intelektualnej elity, bez której państwo nie mogłoby normalnie funkcjonować. Wysokie, adekwatne do kompetencji pensje, to jednak co innego od wysokich, wypłacanych z budżetu emerytur. Szczególnie, gdy zdecydowaną większość społeczeństwa obowiązuje dość twardy lecz sprawiedliwy system kapitałowy, zgodnie z którym wysokość emerytury jest uzależniona od tego, ile się w ciągu życia odłoży w składkach emerytalnych.

Sędziowie to oczywiście nie jedyna uprzywilejowana grupa zawodowa. Podobną sytuację mamy w przypadku prokuratorów czy służb mundurowych. Te grupy zawodowe również są zwolnione z obowiązku płacenia składek ZUS, a uposażenia emerytalne są im wypłacane z budżetu państwa i stanowią krotność przeciętnej emerytury kapitałowej zwykłego Polaka, który przez całe życie musiał odkładać składki do ZUS-u.

O wyłomach dla górników, rolników, nauczycieli czy kolejarzy nawet nie wspominam. Fakty są jednak takie, że m.in. przez takie wyjątki Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), czyli finansowe zaplecze ZUS, odnotowuje gigantyczne deficyty, które – aby każdy emeryt lub rencista mógł dostać swoje świadczenie na czas – muszą być pokrywane dotacjami z budżetu państwa (czyli pieniędzmi podatników, które mogłyby iść np. na drogi, szkolnictwo, służbę zdrowia czy obronność). [albo na zakup więcej F-35 – admin]

Artykuł 2 Konstytucji RP stanowi, że „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”. Artykuł 32 Konstytucji dodaje: „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne”.

Jeśli tak, to w jaki sposób uzasadnić to, że kobieta, która nigdy dzieci nie posiadała nabędzie uprawnienia emerytalne już po ukończeniu 60. roku życia, a mężczyzna – choćby był ojcem 5 dzieci i pracował całe życie – to prawo do emerytury nabędzie dopiero po ukończeniu 65. roku życia?
[Niech się cieszą, że po ukończeniu 65-go roku życia, a nie 75-go, do czego i tak dojdzie – admin]

http://niewygodne.info.pl

Autor zapomina, że kobiety-emerytki pełnią ważne funkcje społeczne i rodzinne: np. odciążają żłobki i przedszkola a także zapracowanych rodziców.
Admin

 

Jak wyjaśnić to, że emerytura wspomnianego mężczyzny, który składki ZUS odkładał przez 40 lat, będzie blisko trzykrotnie niższa od uposażenia emerytalnego np. cywilnego pracownika pracującego przez 25 lat w służbach mundurowych, który przez ten okres nie odłożył ani jednej składki ZUS?

Komentarzy 139 to “Czas wprowadzić pełne równouprawnienie. Dlaczego jedni mają pracować do 65 a inni tylko 60 roku życia?”

 1. adsenior said

  Całkowicie się zgadzam z autorem. Swego czasu RPO zwrócił się do TK w tej sprawie, ale kuriozum, nie pytał o równouprawnienie mężczyzny, lecz czy kobiety nie są dyskryminowane, że MOGĄ odejść na emeryturę wcześniej.

 2. Marek said

  „O wyłomach dla górników, rolników, nauczycieli czy kolejarzy nawet nie wspominam.”
  ===
  Jakich wyłomach?
  Wszyscy jw składkują ze swoich dochodów na ZUS lub KRUS.

 3. Marian said

  Wyłączyłbym z tego przywileju również wszystkie feministki , chcą równouprawnienia , proszę bardzo , niech mają . Pewnie protestowałyby z d…..i na wierzchu .. Popieram pomysł Pana Admina : zostawić przywilej tym co nie miały dzieci z powodu ” trudnej urody „

 4. Bili de kid said

  Dlaczego policjant może odejść na emeryturę po 15 latach?

 5. Sarmata said

  UMOWA Z ZUS wygląda tak:

  Jeżeli będziesz płacił tyle ile ci powiem,
  tak długo jak ci każę,
  to wtedy kiedy uznam za stosowne,
  dam ci tyle ile będę mógł.
  autor: DOBROMIR SOŚNIERZ (WOLNOŚĆ)

  Jak się kurwa, przez 30 lat, głosuje w 90% na żydów, żydo-komunę, złodziei, zboczeńsów itp. to nie ma się czemu dziwić.

 6. Jacek said

  Ktoś kiedyś przytomnie policzył że ZUS nie jest deficytowy tylko ma ok. 25% nadwyżki. Wg ZUS, który w oficjalnym piśmie mi to zakomunikował, będę żył średnio prawie 85 lat, te złodziejskie qrvy wstydu za grosz nie mają.

 7. Boydar said

  @ Pan de Kid

  Niektórzy z nich powinni odejść ze służby już po pięciu, nie po piętnastu. Im się rzuca na dekiel, i do niczego się już nie kwalifikują. Uwzględniając różne aspekty, w tym również finansowe, emerytura to i tak najtańsze rozwiązanie. Dla podatnika.

  To statystyka, nie twierdzę że obejmuje wszystkich w Policji, są wyjątki, znam.

  Proszę zauważyć, że policjant nie żyje/funkcjonuje w normalnym świecie, ten świat w który się zanurzyli jest bardziej popier.dolony niż możemy sobie wyobrazić.

  Nie chcę ich emerytury po piętnastu latach i nie chciałbym pracować w resorcie.

 8. Dlaczego ten obrazek zamieszczam?
  No właśnie, dlaczego?

  https://demotywatory.pl/4962575/Dzisiaj-swieto-Barborki-Wszystkiego-najlepszego-dla-gornikow

 9. Jabo said

  Panie Sarmata, co Pan się wczoraj urodził, żeby wierzyć, iż głosowaniem o czymś istotnym się decyduje. W wyborach Pan to może najwyżej wybrać aktorów do przedstawienia, którzy lepiej lub gorzej odegrają swoje role. Na scenariusz i reżysera niestety nie mamy żadnego wpływu.

 10. awkzim said

  ad 4
  Jak wychodzi Pan / Pani / Ono rano do pracy, to jest 99,99% pewności powrotu . A on takiej pewności nie ma.

  ——–
  CELNIE.
  Admin

 11. Boydar said

  Bez względu na to, jaka jest Policja, czy nawet pojedynczy funkcjonariusze, struktura została przez system ustawiona ze społeczeństwem „na czołówkę”. Tylko złodziej i bandyta mógł czuć się bezpiecznie, jeśli oczywiście współpracował. A jeśli nie współpracował to przecież nie mógł ani kraść ani mordować. To wszystko niewątpliwa „zasługa” III RP i uwarunkowań epoki poprzedniej. I tego szybko się nie przeskoczy ze stu tysięcy powodów; trzeba czasu i zmian.

 12. Boydar said

  Przegięcie w stronę drugą. Jednak pamiętajmy, że policjant przysięga społeczeństwu, nie sędziom czy prawnikom. Po prawdzie, to nie wiem, jak jest w Indiach …

  https://www.o2.pl/artykul/gwalt-zbiorowy-na-lekarce-policjanci-zastrzelili-podejrzanych-bez-sadu-6453746621466241a

 13. Sarmata said

  re 9. Jabo said 2019-12-06 (Piątek) @ 08:22:31

  Wystarczy popatrzeć na działania 11 posłów Konfederacji żeby być pewnym, że nie macie racji Jabo.
  Ważne jest nie samo głosowanie tylko „na kogo”.

  P.S. Konfederacja ma 12% – przyrost 100% w dwa miesiące!
  https://pbs.twimg.com/media/EK8IHRuWkAAL_D9.jpg:large

 14. kuba . said

  najbardziej mi sie podoba cos takiego ; ogolnie slusznie policjant moze isc na wczesniejsza emeryture bo to praca dosc stresujaca i bywa niebezpieczna ale raczej w wiekszych miastach , no ale jak siedzi taki cala swoja policyjna kariere na dyzurce ktora nie rozni sie od dyzurki w szpitalu czy innej firmie to juz chyba powinno byc inaczej liczone ?? to samo jak pani policjant jest rzecznikiem prasowym policji to chyba z niebezpieczna akcja policyjna miala do czynienia na filmie w kinie ?? tez powinna miec przywileje ?? mam sasiada ktory cale 15 lat przesiedzial na dyzurce w strazy pozarnej zwykle leniac sie bo to male miasteczko i w wieku lat 40 poszedl na emeryturke smiejac sie wszystkim w twarz !!!!!! sprawiedliwe ??

 15. Jacek said

  Re 10
  Przypomina Pan/ Pani/Ono sobie policjanta który zginął na służbie? Od dawna takiego przypadku nie kojarzę. Co mają powiedzieć kierowcy samochodów ciężarowych którzy przewodzą pod względem śmiertelnych wypadków. Służby mundurowe nawet nie są ujęte w zestawieniu. To kogo dotyczy te 99,99% ?
  https://www.ciop.pl/CIOPPortalWAR/appmanager/ciop/pl?_nfpb=true&_pageLabel=P1401037871334841682883&html_tresc_root_id=11288&html_tresc_id=300002252&html_klucz=10972&html_klucz_spis=

  Dlaczego w Niemczech policjant nabywa prawo do emerytury w wieku minimum 60 lat?
  http://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/338,Emerytury-policyjne-w-Europie.html

 16. Marucha said

  Re 15:
  Panie Jacku, oto pobieżny przegląd…
  >https://www.wprost.pl/kraj/10240253/25-lat-temu-policjant-zostal-brutalnie-zamordowany-na-sluzbie-ujeto-sprawce.html
  >https://warszawa.naszemiasto.pl/tag/policjant-zabity-na-woli
  >https://warszawa.naszemiasto.pl/tag/policjant-andrzej-struj-zamordowany
  >https://dziennikzachodni.pl/tag/policjant-zabity-na-sluzbie
  >http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/59384,Policjanci-ktorzy-zgineli-na-sluzbie.html (tylko w roku 2010)
  >http://www.info.policja.pl/inf/historia/ksiega-pamieci

  I MNÓSTWO innych. Chce Pan więcej?

 17. Jacek said

  Re 16 Gospodarz
  Zdecydowana większość to jednak wypadki drogowe, raczej niewiele ryzykują podczas interwencji.

  ————-
  Niewiele…
  Fajna, bazpieczna robota.
  Gdzie śmierć należy do zawodu, a nie jest spowodowana wypadkiem.
  Admin

 18. Miałem kiedyś sąsiada, byłego policjanta. Człowiek strasznie pokaleczony, prawdopodobnie w robocie spotkało go nieraz coś, co go przerosło. Żałuję, że z nim nie pogadałem, kiedy jeszcze żył…

  Do dziś pamiętam słowa strażaka (oficer, który wiele razy brał udział w akcjach), że do dziś śni mu się obraz maleńkiego dziecka, leżącego obok grzejnika typu słoneczko, dziecko miało odsłonięty i do połowy upieczony mózg…

  W jakim wieku chcecie państwo wysyłać takich ludzi na emeryturę?

 19. Jacek said

  Re 14
  Jaka niebezpieczna, na widok dresów nie wylezą z radiowozu, gnębić potrafią małolatów, babunie które skróciły sobie drogę na targ i kierowców, kierowców, po stokroć kierowców. W policji nie ma czegoś takiego jak pracownik cywilny, jak w wojsku. Na co się naraża taka księgowa, sekretarka czy kadrowa, przecież to też policjantki którym przysługuje policyjna emerytura.

 20. Boydar said

  Ja na miejscu niektórych komentujących zacząłbym regulowanie świata od poprowadzenia żeńskiej drużyny zuchowej. Powodzenia.

 21. Rafal Cz. said

  Mam 74 lata i ciagle pracuje. Dlaczego , ano dla tego ze z trzech emerytur mam oklo1000$. A z praca mam 3200$.
  Razem z nadgodzinami wyciagam 45000$ rocznie. I jestem emerytem. Na wasze polskie to mam rocznie 130000 tysiakow.
  I jestem Security Guard.Pozdrowienia.

 22. Jacek said

  W Ełku parę lat temu z wielką pompą odbył się pogrzeb prominentnego policjanta który zmarł z przyczyn naturalnych, fakt że przedwcześnie. Jakiej klasy ludzie tam pracują, w KMP czy KWP, którym pop….la się laweta armatnia z lawetą do przewozu uszkodzonych samochodów? Dziwowisko, pośmiewisko ze strony bardziej kumatych Ełczan. W tym Ełku nie tak dawno nie przeżył policyjnej interwencji Tomasz Wróblewski z pobliskiego Filipowa. Mój brat cioteczny, który kolegowal się z policjantami, gdy tylko wdał się z nimi w sprzeczkę to od tamtej pory nosi sztuczną szczękę. Kogo Pan broni, Panie Gospodarzu. Czy takim debilom i zwyrodnialcom należy się wcześniejsza emerytura?.

  ——-
  Bronię INSTYTUCJI.
  Admin

 23. Kapsel said

  Dla porównania:

  Rosja podwyższa wiek emerytalny
  27 wrz 18

  Od przyszłego roku wiek emerytalny w Rosji w górę. Dla kobiet będzie on wynosił 60 lat, a dla mężczyzn 65 lat. Duma Rosyjska przyjęła projekt zmian w trzecim czytaniu.

  Niższa izba parlamentu zaakceptowała ustawę w kształcie, w jakim przyjęła ją dzień wcześniej w drugim czytaniu. Teraz ustawą zajmie się wyższa izba, Rada Federacji. Nie oczekuje się wprowadzenia istotnych zmian.
  Rosja podwyższa wiek emerytalny

  Za projektem w Dumie opowiedziało się w 332 deputowanych, 83 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Zmiany emerytalne, bardzo niepopularne w społeczeństwie, Duma zaakceptowała niespełna cztery miesiące po oficjalnym ogłoszeniu ich przez rząd. Pod koniec sierpnia prezydent Władimir Putin w orędziu potwierdził, że podniesienie wieku emerytalnego jest nieuchronne. Zmiany zaczną być wprowadzane już od przyszłego roku. Wiek emerytalny będzie podnoszony co roku o sześć miesięcy, aż w 2028 roku osiągnięte zostaną docelowe progi – 60 i 65 lat. Zmiany nie dotyczą resortów siłowych (wojska, służb specjalnych i policji), których funkcjonariusze nadal mają prawo do przechodzenia na emeryturę po 20 latach służby.
  Długo pracujesz – możesz iść wcześniej na emeryturę

  Od wprowadzanych reguł przewidziano wyjątki. Osoby o długim stażu pracy będą mogły przejść na emeryturę dwa lata wcześniej – dotyczy to mężczyzn z 45-letnim i kobiet z 37-letnim stażem pracy. Prawo do wcześniejszej emerytury będą miały wielodzietne matki z co najmniej trójką dzieci i minimum 15-letnim stażem pracy. Posiadanie trojga dzieci da kobietom prawo do emerytury w wieku 57 lat, czworga – w wieku 56 lat.

  Niższe progi wiekowe będą nadal przysługiwać ofiarom katastrofy czarnobylskiej i mieszkańcom Dalekiej Północy. Mają oni prawo do emerytury w wieku 60 lat (mężczyźni) i 58 lat (kobiety).

  Ci Rosjanie, którzy emerytami zostaną w najbliższych dwóch latach (2019-20), będą mogli skorzystać z możliwości przejścia na emeryturę o pół roku wcześniej.

  Na obecnym poziomie – 55 lat dla kobiet i 60 dla mężczyzn – utrzymane zostaną ulgi, jakie obecnie przysługują emerytom: zniżki podatkowe, w transporcie miejskim, opłatach komunalnych.

  Ochrona przed emeryturą

  Osobno Duma przyjęła w ostatnich dniach przepisy mające chronić pracowników w wieku przedemerytalnym. Za nieprzyjęcie lub zwolnienie pracownika w tym wieku pracodawcom będzie groziła grzywna, a nawet prace przymusowe. Ekonomiści krytycznie oceniają te regulacje i obawiają się, że stworzą one pokusę zwalniania pracowników krótko przed osiągnięciem przez nich wieku przedemerytalnego.

  Decyzja władz o podniesieniu wieku emerytalnego – przez wiele lat bardzo niskiego – to zdaniem wielu ekspertów krok nieunikniony w świetle procesów gospodarczych i demograficznych.

  Sondaże opinii społecznej wskazywały, że przeważająca większość Rosjan nie akceptuje tej decyzji (75 proc. według ośrodków zbliżonych do władz, a ok. 85-88 proc. – według ostatnich sondaży niezależnego Centrum Lewady). Nastrojów Rosjan nie zmieniły argumenty, które Putin na rzecz reformy przedstawił w swym orędziu.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/podwyzka-wieku-emerytalnego-w-rosji/tmhfn4e

 24. Boydar said

  Poważna grupa emerytów po „osiągnięciu” na tyle traci sens życia, że przenosi się dość szybko na łono Abrahama.

  Ale to tylko moje spostrzeżenie; niewykluczone jednak, że nie tylko moje.

 25. jasiek z toronto said

  Re: 24 Boydar

  W dalszym ciagu nie stworzono dla emertytow i renicistow specjalnego programu ochronnego, ktory zapewnial by dla kazdego emeryta czy rencisty zatrudnienia lub samozatrudnienia (jak kiedys byly tzw. „prace chalupnicze”) przy jednoczesnym otrzymywaniu pelnej emerytury czy renty.
  A jakiz bylby problem, aby emryci zajmowali sie ogrodnictwem, sadzeniem drzew czy wykonywali takie prace publiczne na jakie by wyrazili chec do platnej pracy na 1/2 etatu czy na kilkanascie godzin w tygodniu???…
  Lub byli nauczycielami zawodu, rzemiosla itp???.. Chca byc potrzebni, to jakiz jest problem???. Beda sie spelniac…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. Boydar said

  Panie Jaśku, na Pańskim hełmie ktoś nasprejował „specjalny”; ja mam na du.pie wypisane „normalna”.

  .https://www.youtube.com/watch?v=GIt8oXcluxw

 27. jasiek z toronto said

  Re: 26 Boydar…
  Nie kazdy jak Boydar jest taki sam.
  Moglbym rowniez napisac, o specjalnym programie likwidacji lichwiarskiego procederu finansowego, albo specjalny program eliminacji „zazydzonej” krwi do sprawowania (reprezentowania) wladzy dla Narodu Polskiego…
  itd., itd. itd.

  Owszem, mam w zanadrzu wiele (specjalnych) ciekawych rozwiazan (mam na mysli rozwiazania spoleczne) wlacznie dla przedsiebiorcow, producentow, uslugodawcow czy wynalazcow…

  W przeciwienstwie do Boydara, „jasiek z toronto” wie co pisze poniewaz ja firmuje to swoim imieniem i nazwiskiem jak rowniez prawdziwym zdjeciem mojej osoby, ktora mozna bez problemu ZWERYFIKOWAC…i bez zadnego „spraju”…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Boydar said

  To wszystko są bajki dla niedorozwiniętych, Panie Jaśku, tylko bajki, w dodatku z paskudnym morałem.

  A okoliczność że je Pan podpisuje, służy wyłącznie zalegendowaniu, ich i Pana. Hitler też podpisał Mein Kampf i właściwie wszyscy uwierzyli. Przypadkiem czy wręcz przeciwnie, w tekście tego wiekopomnego skądinąd dzieła, pozostawiono prawdziwe podpisy autorów, czarno na białym.

  U Pana też „judaizm tak, wypaczenia nie” wygląda jak sobota spod niedzieli.

 29. jasiek z toronto said

  Re: 28 Boydar..
  No to sobie pan ogladaj bajki vel koscinskiego zyda z Anglii…To napewno pomoze i na panskim miejscu przygotowalbym swoja „lapke” pod „bio-chipa” i wszelkie bajki stana przed panskim „ego” we wszystkich „kolorach” nie tylko teczy…

  I jeszcze jedno: jaki k…rwa judaizm?
  A jaka czytal pan ksiazke n/t judaizmu?

  Znowu „prowadzacy” zasnal???

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pomine panskie „wynurzenia” n/t „Mein Kamph” gdzie o tresci tej biografii a. hiltera nie mial pan mozliwosci zapoznania sie w przeciwienstwie do mnie, ktory to ta ksiazke ..k…rwa PRZEPISAL z wersji „twardej’ na wersje elektroniczna…

 30. revers said

  A Main Kampfu nie napisali Jezuici? teraz to już ta sama parafia najwiekszych 3 zwiazków wyznaniowych liczących na 1% od podatku globalnego, no ale judaizm ma byc ten naczelny związek wyznaniowy plus lucyferianie.

 31. jasiek z toronto said

  Re: 30 Revers
  W dalszym ciagu nie ma dowodu na to, ze „Mein kampf” napisali (lub skreowali) jezuici (odlam crypto-masonerii)…
  Kiedy przepisywalem ta ksiazke, (to tylko w oparciu o moje wrazenia i intuicje) byla to koncepcja (lub moglaby to byc) „rycerzy przymierza” zmieszana z „rytem szkockim” – retoryka lustrzanie podobna – ale to tylko moje prywatne odczucia z perspektywy ilosci przeczytanych publikacji. Generalnie rzecz biorac: hitlera „wykreowali” masoni i zydzi na „ich” potrzeby polityczne i sila rzeczy wojenne, ktore byly dosc sprawnie zaplanowane na dlugo przed dojsciem hitlera (lub kogos podobnego) do wladzy majac na uwadz wielki kryzys finansowy miedzywojenny sprokurowany przez zydowska finansjere z USA…
  (nie mam w tej materii „zelaznych” dowodow na taki przebieg moich odczuc, ale kolejnosc zdarzen jakie zostaly dokonane nie wyklucza tego).

  Prosze zwrocic uwage na komentarze na moje publiczne wpisy nie tylko w Gajowce, ktore w zasadzie niczego nie wnosza, ale koncentruja sie tylko w jednym kierunku…I bynajmniej nie jest to zadnym przypadkiem. Ot taka „nowoczesna” no powiedzmy „frazesologia” podparta doktryna…”uniwersalizmu” propagandowego…(nie pisze doslownie)…godzaca w dokladnie ten samy „ryt”…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jesli chodzi o hitlera, to po 1940 roku „woda sodowa” uderzyla mu do glowy i uwierzyl w to, co nie powinien…(na co mu nie pozwolono co zrobil potem)…

 32. revers said

  Ale w czym problem? we Francji skracają, zaniżają emerytury do biologicznej egzystecji.

  5 grudnia 2019 roku powstal strajk generalany, objął większość zakładów komunikacyjmych, szkół, lekarskich i adwokackich izb, do tego dołączyli się strażacy, a nawet niektórzy policjanci, z niektórych departamentów porządku publicznego.

  .https://www.youtube.com/watch?v=W3ZqDBia0SE

  W Pl wszystko skończy sie na kontrolowanej debacie w tv, lub fejkach na twiterze, facebooku, i pożal sie bosze, dla niektórych szczęść bosze.

  Po pikecie,jest spoko, cymes i bonus na hendle, zimą czas na grzańca, latem na gril.

 33. Boydar said

  @ Pan Jasiek

  Teraz nie mam czasu bo „muszę lecieć”, ale …

  Jeżeli się rozchodzi o książki, to zaliczyłem dwie; pierwsza to „Talmud”, autorów wielu i w tłumaczeniach różnych. Drugą jeszcze czytam, nosi tytuł „Judaizm” i napisało (pisze) ją … Życie, tutaj w Polsce, nie w Toronto. Fascynująca jest bezapelacyjnie. Skręca mnie w środku jaki będzie koniec. Bo przecież kiedyś skończyć się musi, nieprawdaż ?

 34. Marucha said

  Pan Jasiek poręcza swoim nazwiskiem i awatarem, że jego pomysły – gdyby zaistniała możliwość wcielenia ich w życie – zagwarantują rozwiązanie problemów ekonomicznych i socjalnych Polski.
  Fakt, że prawdopodobieństwo ich realizacji jest równe zero, a zatem obietnice p. Jaśka są absolutnie niesprawdzalne, nie powinien przesłaniać nam ich znaczenia.

 35. NICK said

  Realności brak.
  Fakt.
  Już nie będę się znęcał.
  A zamiary miałem dobre.

 36. Janusz T. said

  Re 10:
  „ad 4
  Jak wychodzi Pan / Pani / Ono rano do pracy, to jest 99,99% pewności powrotu . A on takiej pewności nie ma.

  ——–
  CELNIE.
  Admin”

  Nie zgodziłbym się z tym, tak jak ONI są bezpieczni dzisiaj, w swojej „pracy”, tak nigdy – tak nie byli bezpieczni. A za PRL-u też im nie za wiele groziło od bezbronnych. Tak jak i teraz.

 37. pos_ergo said

  @Jasiek Z Toronto
  Większość ludzi myślących zna dobre rozwiązania, jak można pomóc Ojczyźnie.
  Nie w tym jest wszak problem.
  Nie ma MOCY do wprowadzenia tych rozwiązań.
  Panie Jaśku Z Toronto – skąd wziąć MOC?
  No skąd?

 38. jasiek z toronto said

  Re: 37 Pos_ergo…

  Ja pisze na temat LIKWIDACJI LICHWY wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami – (nawet roznymi sposobami) z naszego zycia spolecznego raz na zawsze, a wielu z Gajowki (klasyczni niewolnicy) upieraja sie, ze: sie nie da, tak musi byc, a to bylo „niesprawdzone”, a tego nie ma w innych krajach, a „jaska pomysly nie da sie sprawdzic”, a ” to pomysl jest niesprawdzalny”, ” itd. itd. itd. itd. i wracaja do tego, co jest „sprawdzalne” co mozna dotknac i wciaz beda tkwic w tym zydowskim „matrixie”, tonac w niesplacalnych dlugach i uprawiac talmud…

  Ja TYLKO PROPONUJE nie tylko gajowkowej „gawiedzi” ale wszystkim, ze jestem na tyle zdolny, zapodaje konkretne narzedzia, nazwiska Polakow, ktorzy beda mi pomocni w tej sprawie, ujawniam swoje imie, nazwisko i nawet zdjecie mojej osoby, zapodaje nazwiska znanych Polakow ktorzy bez problemu moga mnie „zweryfkowac” – w sensie referencji (kim jestem i jaka wiedze posiadam), pisze od 1993 roku na roznych forach publicznych i nigdy nie zmienilem swego „nick’a” „jasiek z toronto” itd. itd. itd. i w dalszym ciagu NIC do nich nie dociera, nic nie „kumaja” i wciaz trwaja przy swoim: „nie da sie”, „nie sprawdzalne”, „nie do zrealizowania” itd. itd. itd.
  (zadne argumenty nie przemawiaja – nawet Prawo Naturalne nie przelamuje ich talmudycznych „kanonow” myslenia…)

  Skad wziac MOC? Juz odpowiadam slowami p. Forda z 1932 roku: „Gdyby choc 5% ludzi wiedzialoby z jakim szwindlem finansowym maja do czynienia, to nastepnego dnia przed wschodem Slonca rozpoczelaby sie rewolucja…”

  A krotko: „Tylko swiadomy Narod jest niebezpieczny dla zlodzieji i oszustow…I taki Narod jest na wlasciwej drodze do wolnosci, suwerennosci i niepodleglosci…” (i sila rzeczy staje sie niepokonalny…)

  W kazdym razie, ciesze sie, ze coraz wiecej jest swiadomych Polakow, ktorzy juz dostrzegli lichwiarski „przekret” finansowy i glosno o tym mowia…

  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie zlikwidujemy LICHWY, to niczego nie bedziemy w stanie zlikwidowac…, a tylko zazywac „aspiryne” na bardzo zaawansowanego „raka”…lichwiarskiego…

 39. Marucha said

  Re 38:
  Pana pomysły są niesprawdzalne.
  Sytuacji nie zmieni ani powoływanie się na liczbę przeczytanych książek, ani referencje ludzi którzy Pana znają (ale których my niekoniecznie znamy…), ani żadne zapewnienia i ręczenie własną głową, ani artykuły na Internecie.

  Twierdzi Pan, że Pana idee są sprawdzalne? Że można je zweryfikować w praktyce?

  To proszę bardzo, niech Pan je zweryfikuje. Czekamy.

 40. jasiek z toronto said

  Re: 39…

  Ale po co je mam weryfikowac?
  Po raz kolejny napisze: Koniecznoscia do prawidlowego FUNKCJONOWANIA KAZDEJ SPOLECZNOSCI jest LIKWIDACJA zlodziejstwa i oszustwa lichwiarskiego…
  A w jaki sposob i jakimi srodkami, jakimi narzedziami, to juz zupelnie inna sprawa.

  A ze jednynym NARZEDZIEM do likwidacji lichwiarskiego procederu jest Program Kredytu Spolecznego (Narodowego) jest Program oparty o Prawie Naturalnym, to sila rzeczy koniecznoscia jest tego narzedzia uzyc…

  A panu, panie gajowy napisze tak, by nie „bawic” sie w „kotka i myszke”…:
  „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (nie zydowskiej) ma wydac DEKRET w KONSTYTUCJI zakazujacy uprawiania LICHWY (procederu zadluzania obywateli i ich wlasnosci ) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.”…

  Co sie wydarzy w praktyce? Ano to, ze wszystkie instytucje spekulacyjne przestana „funkcjonowac” czyli okradac a stana sie instytucjami sluzacymi obywatelom… I taki bedzie skutek na 100%. (czy jestem juz PRZEWIDYWALNY???)

  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Prosze sobie moj wpis powiescic nad lozkiem i czytac go kazdego dnia…:)))

 41. Marucha said

  Re 40:
  Ale po co mam je weryfikować?”

  To jest rozbrajające.
  Pewnie, po co weryfikować 90-dniowe pomysły pana Jaśka.
  Czyż nie wystarczy jego zapewnienie?

  PS Pański wpis owszem, mogę powiesić. Ale nie w takim miejscu, w jakim by Pan chciał.

 42. jasiek z toronto said

  Re: 41
  No to niech pan WPLYNIE na Sejm..ups…”kneSejm”, aby taki DEKRET zakazujacy uprawiania lichwiarskiego procederu wstawili do kwasniewskiego (zydowskiej) „konstytucji”…

  No i bedzie pan wtedy super SPRAWDZALNY I PRZEWIDYWALNY… i jasiek z toronto z jego zapewnieniami stanie sie zupelnie niepotrzebny…
  I co pan na to?

  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. Marucha said

  Re 42:
  Nie, to PAN niech wpłynie.
  To Pański pomysł.

 44. jasiek z toronto said

  Re: 43

  Program Kredytu Spolecznego (Narodowego) NIE jest moim pomyslem ani tymbardziej Prawo Naturalne na ktorym jest oparta Nauka Kosciola Katolickiego.
  Ja tylko jestem tym, ktory wyjasnia caly lichwiarski proceder finansowy z jego skutkami wlacznie. Nie ma dla mnie tej proceder ZADNYCH tajemnic i publicznie to ujawniam w przeciwienstwie do reprezentantow (hierarchii koscielnej i hierarchii swieckiej), ktorzy sa na lichwiarskiej smyczy i czerpia niegodziwe (wrecz zlodziejskie) korzysci.

  Jakby to wygladalo, aby „jasiek z toronto” odwracal oczy, kiedy kieszonkowiec jest w trakcie okradania kieszeni Gajowego Maruchy???…
  Czy wtedy Gajowy Marucha nie stwierdzil, ze „jasiek z toronto” jest jednak „przewidywalny” i „sprawdzalny” lapiac za wsuwajaca lape kieszonkowca do kieszeni Gajowego Maruchy????…

  Tak, jestem w stanie ta lichwiarska (zlodziejska) „lape” wlozyc pod „topor” i to jest w/g Gajowego cos niewiarygodnego i niepojetego…

  No coz, takie zycie…i taki jest zapowiedziany czas w ktorym: „beda mieli oczy, a nic nie beda widzieli…Beda mieli uszy, a nic nie beda slyszeli…”

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 45. Marucha said

  Re 44:
  Pan nie jest w stanie zrozumieć, że rzucanie pompatycznych obietnic bez najmniejszej szansy na ich realizację, jest po prostu śmieszne.

 46. NICK said

  To się nazywa.
  Negliż.

 47. jasiek z toronto said

  Re: 45 Marucha…

  Nic nie potrzeba realizowac, nic nie potrzeba likwidowac, nic nie potrzeba usprawniac i niech bedzie tak jak jest…I to jest nie smieszne…i jest wrecz „przewidywalne” i „sprawdzone”…

  Mysle, ze p. „NIKT” bedzie mial wiecej do powiedzenia w sprawie..ot tak na „zywo”…
  (bardzo ciekawy facet i ma dosc dobrze poukladane w glowie…. I takich koniecznoscia jest wspieranie w przeciwienstwie do p. Gajowego…, ktory NIGDY nie mial okazji wobec „jaska z toronto”, bo po co go wspierac, skoro nie ma szans na realizacje „smiesznego” Programu Kredytu Spolecznego (Narodowego)).
  Wkrotce sie dowiem, ze „ten z Akvinu” czy L.Evans, czy W.Ford (ten od samochodow), czy JFKennedy, czy sp. W. Cooper i wielu innych mowiacych glosno na temat likwidacji lichwiarskiego procederu finansowego, to „smieszne” mieli intencje czy pomysly……poprostu wariaci…

  No to jest super ciekawe…

  ================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Polecam przeczytanie mojego felietonu z 1998 roku pt: „Niewolnicy elektronicznej synagogi szatana” lub „Polska na „jewRopejskim” bazarze bydla podatkowego” – Te felietony sa wciaz aktualne i lustrzanie przypominaja obecna finansowa sytuacje na terenie Europy…, ale NIGDy nie byly one umieszczone na frontowej stronie Gajowki (Portalu katolicko-nardowego)… Tez ciekawe…

 48. jasiek z toronto said

  Re: 45 Marucha.

  Znowu pan raczy manipulowac (zwyczajnie klamac).
  Nigdy nikomu niczego nie obiecywalem, a napisalem, ze jestem w stanie zlikwidowac lichwiarski proceder finansowy, a to NIE JEST obietnica a zobowiazaniem do wykonania zadania jakie Sejm na mnie nalozy (obarczajac osobista odpowiedzialnoscia pod grozba kary za niewykonany kontrakt).
  Na „obietnice” nikt o zdrowych zmyslach nie naklada kary ani nie obarcza odpowiedzialnoscia…No chyba ze idiota lub wariat…A to juz zupelnie inna sprawa…

  No tak, „gawiedz” przyzwyczaila sie do „obietnice” poselskich czy rzadowych i to by w zasadzie wiele tlumaczylo…zwlaszcza przed „wyborami”…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 49. jasiek z toronto said

  Re: cd.

  Jesli Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (nie zydowskiej) zleci mi likwidacje lichwiarskiego procederu finansowego pod grozba kary przepadku mienia, 25 lat wiezienia, czy utraty zycia przez powieszenie, to w dalszym ciagu podtrzymuje swoja gotowosc do wykonania tego „nieprzewidywalnego” zadania…zlikwidowania lichwiarskiego procederu na terenie RP.
  ( jestem tego SWIADOMY I ODPOWIEDZIALNY za to do czego sie zobowiazalem).

  Cos jeszcze dodac?

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ——————
  WYKONAĆ!
  Admin

 50. Marucha said

  Re 42:
  Mało nie padłem ze śmiechu po przeczytaniu tego bełkotu…

  Nigdy nikomu niczego nie obiecywalem, a napisalem, ze jestem w stanie zlikwidowac lichwiarski proceder finansowy, a to NIE JEST obietnica a zobowiazaniem do wykonania zadania jakie Sejm na mnie nalozy (obarczajac osobista odpowiedzialnoscia pod grozba kary za niewykonany kontrakt).

 51. Marucha said

  Ja się zobowiązuję do obdarowania każdej polskiej rodziny własnym domkiem 250 m2 oraz ogrodem 1000 m2 i do tego dożywotnią rentą 10 tysięcy euro miesięcznie – jeśli tylko ktoś mi poda na tacy niezbędną władzę – za co jestem gotów ponieść osobistą odpowiedzialność pod karą sądową w razie niewykonania zadania,

 52. Do 47.Szanowny Panie,dlaczego Pan chce zabronić mojemu synowi spekulacji na aukcjach nieruchomości w internecie? Kupujesz za 500 Euro,sprzedajesz za 2-3.000 Euro.Każdy Polak ma prawo,nawet jak mieszka,w Polsce,przez internet zakupić ziemię,nieruchomości w USA,w Kanadzie i w całej Europie.

  Lichwiarski proceder jest w każdym kraju,w którym żyją drapieżniki czytaj ludzie.

  W Polsce są układy mafijno-narkotykowe.Na początek radzę przeprowadzić u polityków w Polsce test na narkotyki.W Polsce,w USA,w Kanadzie.
  wpolsce.biz/co-sie-dzieje-w-usaco-wypisuje-nsaciafbi/
  Oczywiście pozdrawiam.

 53. jasiek z toronto said

  Re: 31 Marucha…
  A skad pan wezmie na to pieniadze???… Z wladzy jaka Sejm RP na pana nalozy?
  Z wladzy niczego pan nie wykreuje, ani niczego nie wymysli. Wladza to odpowiedzialnosc, a na pieniadzach zna sie pan jedynie jak tanio kupic i dobrze zainwestowac…I na koniec skonczy pan w „pierdlu”…
  Nie bede pisal, ze ten panski „belkot” kupy (nawet „bolka”) sie nie trzyma…ktory „obiecywal” 100 milionow dla kazdego Polaka, a skonczylo sie jedynie na „bolkowej odbytnicy”…

  Dam Gajowemu dobra rade: Niech komentuje to wszystko na czym sie faktycznie zna, a nie na czym chcialby sie znac…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 54. Marucha said

  Re 53:
  No coś Pan – mam Panu swoje tajemnice zdradzać przed czasem?
  Do koszyka obietnic/zobowiązań dorzucam jeszcze:
  – wszystkie kobiety będą piekne
  – wszyscy mężczyźni będą przystojni i mądrzy

 55. Rokitnik said

  Panie J z Toronto. Prosze mi wyjasnic, czy wedlug Pana sa szanse na to by , SEJM NAJJASNIEJSZEJ RP zostal wyloniny posrod etnicznych (badania genetyczne ) POLAKOW w przewidywalnym okresie czasu naszego zywota??
  A co za tym idzie dal Panu M O Z L I W O S C wykonania zadania likwidacji lichwiarskiego procederu?
  ————————————————————————————————————–
  Te pytanie ze wzgledu na powage sytuacji, powinno sie stawiac wszystkim poslom i senatorom KAZDEJ Kadencji. Ale obawiam sie, ze by mnie czy Pana NIE zrozumieli – albowiem jest TO na na dzien dzisiejszy wieksza UTOPIA, jak odarzenie Pana odpowiedzialnoscia za wykonanie takowego zadania?
  ==============================================================
  Ps. Nie watpie jednak, ze w innych okoloicznosciach byloby to przez Sz.Pana dokonane !
  Pozdrawiam

 56. jasiek z toronto said

  Re: 54 Marucha

  I prosze nie zapomniec dodac do kompletu: ze wszyscy beda rowniez inteligentni jak Marucha..
  To doda pelnego „szyku”… dla „gawiedzi”…:))

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 57. NICK said

  Negliż.

 58. Boydar said

  Negliż Toczka-U

 59. jasiek z toronto said

  Re: 55 Rokitnik.

  Szanse na wylonienie (czyt. przejecie wladzy przez Polakow) polskiego Sejmu moim zdaniem (jest to moja jedynie opinia) jest wrecz niemozliwe, ale wcale nie oznacza, ze jest to wykluczone (majac na uwadze obecny trend podwyzek energii, gazu czy wody nie wspominajac o artykulach pierwszej potrzeby) moze stac sie iskra, ktora roznieci nie tylko Polakow niezadowolenie, a nawet wscieklosc na lichwiarski syndykat finansowy, ktory doprowadzil nas Wszystkich do takiego stanu nie tylko zadluzenia, ale wrecz upodlenia do roli „bydla podatkowego”.

  Jesli chodzi o drugie: to moge jedynie skomentowac tym, ze tkwimy w zydowskiej utopii w ktora sluszna wiekszosc uwierzyla i trzyma sie jak „tonacy brzytwy” (a krocej: „sluszna wiekszosc (87-95%) Polakow siedzi w zydowskiej d…pie (uzaleznienia finansowego), a tragicznym jest to, ze w tej zydowskiej d…pie sluszna wiekszosc Polakow „na sile chce sie urzadzac”…)

  Pierwsza rzecza jest to i tutaj nalezaloby sobie samemu zadac pytanie: Czym jest wladza (i jak ona sie objawia)??? Otoz sa ludzie (lub byli ludzie), ktorzy nie posiadali formalnej wladzy (tj. urzedowej), ale posiadali wladze realna, czego przykladem byl ot chociazby Prymas Wyszynski, czy Korfanty, czy Dmowski, czy obecnie ks. Piotr Natanek jak rowniez inni ktorych nazwiska uprzednio wymienilem na polskiejwalczacej – Niezalezny Uniwersytet Internetowy – .
  Wladza, tzn., realna wladza, to zaufanie innych wobec jednego, kilku czy kilkunastu, czy kilkudziesieciu, ktorzy wylaniaja wsrod siebie samych lidera (parweniusza) ustalajacego kierunek polityki, systemu monetarnego, kierunku edukacji czy postepowania wobec innych nacji (narodow) itp..

  Co jest podstawa wladzy? Przede wszystkim zaufanie, przynaleznosc narodowa, przejrzystosc przeszlosci, uczciwosc, prawosc, prawdomownosc (prosto w oczy, bez ogrodek) o stanie faktycznym i poprostu byc Polakiem w Lacinskiej Cywilizacji Prawa Naturalnego (Prawa Boga Najwyzszego) I takich Polakow zyczylbym sobie, aby tacy Polacy zajmowali Polski Parlament (ok. 120 osob – wiecej nie potrzeba).

  Przy takim Sejmie zlozonym z Polakow, bedzie moja przyjemnoscia podjac zobowiazanie zlikwidowania lichwiarskiego syndykatu finansowego raz na zawsze z RP.
  (za godziwa czyt. milosierna zaplata za moja wykonana prace (misje) wyciecia „lichwiarskiego raka” z naszego Narodowego organizmu (Polskiego organizmu spolecznego).

  =====================
  jasiek z toronto

 60. Marucha said

  Re 56:
  Wie Pan co, Panie Jaśku?
  Ja bym się na inteligencję raczej z Panem nie mieniał.

 61. jasiek z toronto said

  Re: 60 Marucha.
  Juz daj pan spokoj. Wystarczy.
  Czy umiesci pan moj felieton pt: „Niewolnicy elektronicznej synagogi szatana” z 1998 roku na stronie glownej (w 2019 roku), albo „Polska „jewRopejskim” bazarze bydla podadkowego???
  Bedzie mial pan okazje na swoje komentarze (nawet super krytyczne…a nawet w wersji mojego „belkotu”…, ktory stal sie rzeczywistoscia…)
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 62. Marucha said

  Re 61:
  Przy całej swojej inteligencji – do tej pory nie zauważył Pan, że nie atakowałem i nie atakuję Pana poglądów na gospodarkę, na lichwę, na obrót pieniądza itd.
  Niepotrzebnie zatem odsyła mnie Pan do artykułów na ten temat. Niepotrzebnie przekonuje mnie Pan, że 2 x 2 = 4.

  Śmieszą mnie po prostu Pańskie tromtadrackie zapewnienia, że w 90 dni uzdrowił by Pan gospodarkę Polski, niech tylko dadzą Panu odpowiednią władzę. I jeszcze gwarantuje Pan to własnym imieniem, ponieważ przeczytał Pan wiele książek i w ogóle jest mądry.
  Jak można gwarantować coś, skoro nie ma najmniejszych szans nawet na zrobienie pierwszego kroku w kierunku tego realizacji?
  Ja też mogę zagwarantować, że jeśli będę miał do dyspozycji miliard dolarów. to zbuduję pojazd kosmiczny na baterie kadmowo-litowe z wbudowanym GPS-em i fontanną.

 63. Marucha said

  Ad 63:
  Właściwie, to po cholerę tracę czas na taką dyskusję…

 64. jasiek z toronto said

  Re: 63 Marucha…

  A wlasciwie, po cholerre trace czas na jakakolwiek dyskusje na temat finansowego (lichwiarskiego) niewolnictwa…
  tylko jedno pytanie: „Kto komu jest bardziej potrzebny: Czy „jasiek z toronto” potrzebuje urzedowej wladzy z Sejmu czy Sejm (a tym samym Polacy) potrzebuja wiedzy „jaska z toronto???”

  „jasiek z toronto” nie umiera ani nie umrze bez wladzy nad finansami do zlikwidowania lichwiarskiego kartelu zydowskiego, natomiast sluszna wiekszosc Polakow juz umiera i tonie w niesplacalnych dlugach wobec lichwiarzy nie posiadajac praktycznie zadnej wiedzy na temat cyrkulacji srodkow finansowych…

  I kto tu kogo potrzebuje?

  A tutaj bardzo ciekawe spostrzezenia p. M. Maciaka bardzo polecam…

  =====================
  jasiek z toronto

 65. pos_ergo said

  Ad. 59.

  @Jasiek Z Toronto

  Głosi Pan naprawdę piękne idee. Jednak nazywa się to utopią. Teoretyczne rozwiązania, które trzeba później aplikować w rzeczywistość. Rzeczywiście Pana czyste intencje są godne podziwu.

  Obawiam się jednak, że Pańskie wypowiedzi przypominają mi rozmowę z bardzo zdolnym 14-latkiem, który teoretycznie ma rację, ale nie zna jeszcze życia.

  To nie dlatego jest tak, że naród (narody) nie wiedzą, jak dobrze zorganizować sobie życie wokół siebie. Jest tak dlatego, że zabrano nam zabawki, a każda próba upominania się skutkuje poważnymi konsekwencjami.

  Gdyby swoimi ideami zagrażał Pan tej sile, która trzyma nas w żelaznym uścisku, to od tego momentu już nie mielibyśmy okazji Pana tu czytać (ani nigdzie).

  Powtarzam – nie ma Pan MOCY, żeby choć na mikron zmienić ten niefortunny stan świata. Jeśliby ta MOC w Panu zaistniała, nie istniał by Pan, Panie Jaśku z Toronto.
  Pozdrowienia.

 66. Marucha said

  Re 64:
  Po raz kolejny przekonuję się, że ma Pan nieprzezwyciężalne trudności w zrozumieniu tego, co napisałem, na przykład w #62.
  A napisałem chyba dość jasno i zrozumiale…

 67. Marucha said

  Re 65:
  Oczywiście, nikt nie ma do Jaśka zarzutów odnośnie jego idei (czego on nie rozumie).

  Nam chodzi tylko o to, że bez sensu jest obiecywanie i gwarantowanie spełnienia planów, które nigdy nie będą wcielone w życie.

  PS. A głosić piękne idee to nie taka wielka sztuka…

 68. NICK said

  Utopię. Jaśka ‚Utopię’.

  Noe.
  Arko Ty moja.
  Zarządzam PEŁNE zanurzenie.

  A teraz bez podtekstów.
  Panie Jaśku.
  Weź Pan na Rozum.
  To.
  Co tu piszemy.

 69. NICK said

 70. NICK said

  69 być miało we 68.
  Przepraszam.

 71. Boydar said

  „… nikt nie ma do Jaśka zarzutów odnośnie jego idei …” – Pan Gajowy

  Panie Gajowy, a jaka jest ta idea ? Bo ja odnoszę nieprzeparte wrażenie że najkrócej wyrażona brzmi „judaizm tak, wypaczenia nie”; ewentualnie „może być nasrane ale poukładane”.

  Ja pier.dolę taką ideę. Żydy miały tysiąc lat na wykazanie, że potrafią gospodarzyć nie używając naszego garbu, łez i krwi. Wykazały; co – to widać. Nie mam najmniejszej ochoty na dalsze eksperymenty choćby wyglądały na nie wiem jak smaczne.

  Mogę być je.bnięty, ale nie idiota, a i czytać umiem. Także wymowę jaśkowych elaboratów.

  Nie wiem skąd Mu się bierze przekonanie ze gów.na można/należy poukładać. Mam natomiast pewne podejrzenia, tak jak mam kilku znajomych na Abramowickiej. A to i tak jest ta wersja optymistyczna.

 72. jasiek z toronto said

  Re: 67 Marucha.
  Jak na razie w Gajowce ani w „Ciemnogrodzie” nie doczytalem sie o jakichkolwiek idei, a jedynie kto z kim jak w jakiej „pozycji”…
  I pewnie nie doczekam sie, ze ktos napisze cos interesujacego…, a kiedy wspominalem o reaktorach wodorowych (w 1999 roku) to praktycznie wszyscy mnie „wysmiali” oceniajac: ” a to nieoplacalne”, a to wogole nie jest mozliwe do wprowadzenia w zycie itd itd. itd.

  No i w 2002 proces wprowadzania samochodow wodorowych wprowadzili (za pomyslem i skonstruowaniem samochodu na paliwo wodorowe) Amerykanina p. Greya, ktory zostal zamordowany chyba w 1996 przez „seryjnego samobojce) Niemcy i Japonia vide Audi quatro czy Nissan…
  I coz oczekiwac od Polakow w Polsce, ktorzy jak „zaczadzeni” wybieraja dokladnie takich samych s…synow jak ich przeszle pokolenia???…Co sila rzeczy mozna by przelozyc na faktyczna niemozliwosc nie tylko wprowadzenia paliwa wodorowego, ale niemozliwoscia wrecz zlikwidowania lichwiarskiego syndykatu, ktory calkowicie kontroluje nie tylko poziom edukacji, ale doplyw powietrza do mozgow…(nie tylko w Polsce…)…

  Doszlo nawet do takiego absurdu, ze w Polsce niczego nie oplaca sie wydobywac czy produkowac…No bo i po co, jesli wszedzie poza Polska jest „taniej” kupic…

  Re: 71 boydar

  Nie bede komentowal zydowskiego belkotu…Szkoda czasu i atlasu.

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 73. Boydar said

  Ależ dlaczego !?! Z każdym komentarzem pogrąża się Pan Jasiek coraz głębiej; „cieszą ojca takie dzieci” 🙂

 74. Moje propozycje.
  Kobiety ,byłe matki,na emeryturę od 55 roku życia.
  Bez podatków.
  Panowie ,oficjalnie od 63 roku życia ale z podatkiem.Od 66-67 roku życia bez podatku.

  Kto chce pracować?Brawo Rafal do21
  Gratuluje .Licz tylko na siebie a dla wiernych bądź wdzięczny za to Bogu.

  Do Pana Jana z Kanady.Jan z Toronto do38
  Do 40.Pan proponuje to co już ma miejsce w bankach ,których obowiązują przepisy prawne Szariatu.Vide banki w Berlinie lub MAFIA arabska.
  Kredyty bez procentów.Ile Pan chce?
  Sorry ale nie zgadzam się z Panem.
  Jak pożyczam pieniądze na inwestycje ,znajomemu,z wiedzą mam ochotę,na dodatkowe zyski,procenty.Dlaczego on,ma z moich pieniędzy,ma posiadać zyski a moje dzieci mają straty?Jest Bank Watykański a w EU ,Pax..,który podobnie reaguje jak przedstawisz zaświadczenie,że opłacasz podatki dla kościoła.
  Wszystko zależy od naszej wiedzy.Panu radzę opublikować Pana analizy i sprzedawać (oficjalnie z numerem)przez internet a potem w księgarniach.Radzę zarejestrować w Bibliotece Narodowej w Polsce i w Kanadzie.Przy odpowiedniej taktyce w ciągu 1-2 lat na Pana koncie,mam nadzieję że będzie Pan miał 1 milionów Euro.Nie zna Pan systemu marketingowego?To nie jest problem.Wystarczy że Pan będzie solidnie działać z centralą google i amazon.Oczywiście,musi Pan przed publikacją Pana teksty,za 300 Euro, na 10 lat,zarejstrować w urzędzie patentowym,który Pan do dzisiaj,pomija.

 75. Do Pana Jana z Toronto.
  1.Auta elektryczne były już 100 lat temu.W USA.
  Auta o napędzie „wodorowym” był w projektach ,niemieckich naukowców….za czasów Hitlera.
  Tak jak projekty o bombie atomowej.USA posiada taką technologię tak jak Rosja i Chiny.Czekają.

  2.Polska ma najlepszych hakerów.Z fantazją.
  Administracje w USA,w EU są bezradne.
  Polki mistrzyniami w rodzeniu dzieci w EU.

  3.Polacy w Polsce,ukrywają przed administracją swoją wiedzę i zyski.Mają alternatywy:dom starców ,przekaz rodzinie lub „kicie” -lepszy dom starców czyli więzienie.

  4.Polacy patentują…swoje „produkty” w USA,w EU a nie w Polsce.Za duże ryzyko.W Polsce.

  5.Polecam Panu aukcje nieruchomości od 10-2000 Euro.Na początek.Kupno-sprzedaż z zyskami.Nie Pan to powtórzy ,na początek,z żelazną dyscypliną,10 razy.Przez internet.W domu.Aukcje są na całym świecie. Powodzenia.

 76. jasiek z toronto said

  Re: 75 Marek Lipski

  Pisze m.in.:
  „5.Polecam Panu aukcje nieruchomości od 10-2000 Euro.Na początek.Kupno-sprzedaż z zyskami.Nie Pan to powtórzy ,na początek,z żelazną dyscypliną,10 razy.Przez internet.W domu.Aukcje są na całym świecie. Powodzenia.

  (jasiek z toronto)
  Czy zamierza mnie pan namowic (rozpropagowac) na „ruletke” spekulacyjna w zydowskim geszefcie???
  (w wersji „pieniadz robi pieniadz)…

  A wez sie pan do konkretnej roboty !!!.

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 77. NICK said

  Jasiek.
  Szarp struny prawdziwe obecnie.
  Nie utopie; jakieś.
  E-vene-menty.

 78. NICK said

  A to?
  To.
  Nikt inny jak My.
  Wprowadziliśmy słowo: naczelnik Państwa.

  Odrzućmy!
  Ten konus nie jest wart.
  Podobnie jak nie leży bliźniak; we skrypcie.
  A to tylko jakiś dziwisz pozwolił.
  Naczelnik?
  Konus.
  Zapodaję.
  KONUS.

 79. Boydar said

  W stosunku do Ziuka ma tylko siedem centymetrów mniej, niech Pan NICK nie przesadza z tą konusowacizną.

  A iskrówki ktoś realizować musi, „rozkaz nie gazeta”.

 80. NICK said

  Zatem płciowo zdrowy, gratuluję.
  A KONUS?
  UKUWAM.
  A może NEPTEK.

 81. jasiek z toronto said

  Re: DO WSZYSTKICH piszacych i czytajacych

  Takie male kompendium n/t banksterow (bankgsterow)… bardzo polecam…

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 82. Marucha said

  Re 71:
  Nie neguję, że może mieć Pan rację.
  Ja zakładam wariant dla Jaśka życzliwszy.

 83. Boydar said

  Wygląda mi zatem, że św. Marek był jednak reformowanym Chachłem, a nie Jaćwingiem; zwłaszcza w 9,41-50

 84. Do 76….Komunistyczne spółdzielnie mieszkaniowe w EU i w innych krajach ,podają przykładowo na sprzedaż,w sądach(komornicy)mieszkania w różnych krajach.Przez aukcję. Maklerzy,ekonomiści,ba nawet matematycy,ba nawet informatycy to są całkiem normalne specjalizacje i zawody.Dostępne dla wszystkich.
  Właściciele wielu koncernów i spółdzielni to nie są żydzi.Pana sprawa i Pana opinia.Pana ideologia.
  Ja jestem za tym aby każdy Polak miał zyski a dzieci miały bardzo wysoki poziom w matematyce od 1 klasy do 12.Z ekonomią…gospodarczą.
  Mój syn jest w takiej szkole.W 1 klasie,ma już ułamki.Bez żadnych,proszę kompleksów,w stosunku do innych narodowości.Proszę wydać książkę.

 85. Dodam.Pieniądz robi pieniądz?Tak.Podaję przykład.Ma Pan,Panie Janie utalentowanego syna,skrzypka.Proste skrzypce kosztują do 5000 Euro.Markowe,200.000 Euro i jeszcze w górę.

  Jak zakupić dobry instrument?Ten sam schemat jaki Panu,podałem z nieruchomościami.Posiada Pan firmę i musi Pan zakupić maszyny do produkcji.Bez banku to jest też realne.

 86. Boydar said

  A nachooy dzieciom ułamki w pierwszej klasie ? To już smartfony nie wystarczą ?

  Yebnij się w ten pusty poniemiecki czajnik.

 87. NyndrO said

  Pfffff.

 88. Boydar said

  A Tobie NyndruŚ co, powietrze z łańcucha zeszło ?

 89. NyndrO said

  Oj Ty,Oj Ty.

 90. Do 86,Czy ta propozycja jest również dla chińskich dzieci w Chinach,z bardzo wysokim poziomem nauczania?Sprawdź prywatne szkoły w Polsce i w EU i ich program nauczania.Są szkoły,w których dzieci w 3 czy 5 klasie studiują już matematykę na …uczelniach.Bez kalkulatorów.Tylko bez kompleksów.W innych przedmiotach są „normalni”.Pan chce zabronić java script w szkołach podstawowych czy programowania(obrazkowego)w szkołach?Czy Pan się dobrze dzisiaj czuje?W EU każde dziecko,utalentowane,ma szanse na przechodzenie do wyższej klasy,gdy ma opanowane określone przedmioty,określony program nauczania.
  Przykładowo.Jest w 3 klasie ale ma opanowaną matematykę na poziomie 4 klasy.Otrzymuje,nawet w roku szkolnym,przeniesienie do 4 klasy.Prawie jak w PRL…hahahah

 91. Boydar said

  Dziecko, p. Lipski, jest się w stanie nauczyć prawie wszystkiego. Kłopot w tym, że kiedy w pierwszej klasie musi uczyć się ułamków to już nie ma możliwości być dzieckiem. I potem wyrasta z niego taki Lipski Marek.

  Pie®dolcie się chłopcy.

 92. NyndrO said

  A ten jaki polansky.

 93. Boydar said

 94. jasiek z toronto said

  Re: 82 Marucha…

  Oni tez sa pewnie wariatami probujacymi „reformowac” (naprawiac) zydow i masonow zakonspirowanych w Kosciele Katolickim…
  A moze probuja zydow i masonow wywalic na zbity pysk..???.

  Ciesze sie, ze coraz wiecej takich „wariatow” ktorzy coraz glosniej mowia jak jest…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 95. Do 91.Wirtualny bohaterze,obrażający:masz szczęście,gdyż w realnym życiu,gwarantuję takim frajerom urlop z piękną pielęgniarką.Atakujesz frajerze polskie dzieci?Masz kompleksy gdyż brakuje Tobie na odpowiednim poziomie majątku a od problemów zdrowotnych ,są nawet w Polsce..specjaliści.Pisz na temat,trollu.Czas wprowadzić pełne równouprawnienie. Dlaczego jedni mają pracować do 65 a inni tylko 60 roku życia?

 96. revers said

  Jak dla mnie pierw by było zrównać z wiekiem wszelkiego rodzaju służby mundurowe, niemudurowe, krusy innych profesji których jest coraz więcej, oraz uszczelnić system emerytalny nie wyłączając OFE.

  Taki OFE daje możliwość legalnego bezpowrotnego transferu niesamowitych pieniędzy z funduszy emerytalnych za granice,tak było za ministra finansów Rostowskiego z City, tak będzie za ministra finansów Kosińskiego, co już widać po jego czystkach w ministerstwie finansów.

 97. Troll Polonii said

  Cala moja rodzina malo sie nie posikala ze smiechu czytajac te zale wzgledem rownouprawnienia …mezczyzn.!!
  Az sie sasiedzi zlecieli co u nas tak wesolo.

  Panom sie dzieje krzywda? Tak jak homosiom? Marzy sie rownopuprawnienie?
  Na ogol panowie cale zycie obijaja sie na jednym etacie i znosza do domu spyze i pieniadze.

  Statystycznie zas, zdecydowana wiekszosc kobiet musi dorabiac do budzetu domowego.
  Ale po pracy czeka je kolejna harowka w domu: pranie, gotowanie, sprzatanie, odrabianie lekcji z dziecmi i uzeranie sie z domownikami.

  Ja nigdy, przenigdy nie chcialbym byc kobieta.
  Zaden prawdziwy mezczyzna by nie chcial!

  Paniom sie nalezy emerytura duzo wczesniej, bo czas odpoczac przynajmniej od jednego obowiazku: domowej sluzacej do meza i dzieci.

  Panowie maja sluzaca przez lata cale.
  Kobieta robi za sluzaca i do dzieci i do meza: nianka , kucharka, sprzataczka, zona, opiekunka,..
  Dlatego nalezy sie wczesniejsza emerytura.
  Nalezy sie odpoczynek …od uslugiwania panom..

  Ale dla kobiety na emeryturze rozpoczyna sie nowy obowiazek; karmienia i wychowywania wnuczat.
  No a jak ktos ma ogrodek, pomidory w ogrodku, ogorki i rzodkiewke ..

  Dziadek czyta dzieciom bajki na werandzie.. babcia gotuje im jesc i pierze ciuszki.

  A panom widac dalej sie dzieje krzywda.
  Gdzie ci mezczyzni?? Rycerze, . gentlemeni, opiekunowie rodzin, ze nie wspomne bogatych ksiazat z bajki??

  C to za facet, co liczy kobiecie lata??!!!
  Tetryk, niedojda, maminsynek?

 98. NICK said

  Pośmiałem się.
  Moiściewy.
  Bez zesikania.
  A szkoda.
  ?
  Basta mi.
  A co się uśmiałem to moje.

 99. NICK said

  Dalej rżę.
  Bywajcie.

 100. Ad. 97

  Nalezy sie odpoczynek …od uslugiwania panom..

  „Usługiwania”?? 🙂 🙂 Spróbuj pan jej to „usługiwanie” wyrwać z rąk… 🙂 🙂

 101. Troll Polonii said

  100
  Krzysztof M

  Nie bede probowac ‚wyrwac tego uslugiwania’.
  Nie po mojej operacji na otwartym sercu.
  No, jeszcze mialem dwie inne powazne operacje.
  I bardzo jestem wdzieczny za to ‚uslugiwanie’.

 102. Ad 100 Krzysztof M

  Bardzo przytomne!
  Ponadczasowe!
  🙂 🙂 🙂

 103. jasiek z toronto said

  Re: 102 Rozpuszczalnik…

  To moze napisze co powinno byc przed-czasowe…

  Bog nie stworzyl kobiety do pracy na „etacie” (do pracy zawodowej), ale po to, aby towarzyszyla mezczyznie (wspierajac go utrzymujac w cieple miejsce w ktorym zyja (mieszkaja) zajmujac sie sprawami domowymi – dzieci, zakupy,posilki i ewentualnie sprawy urzedowe – poczta, pisma urzedowe itp.)

  Mezczyzna (mam na mysli prawdziwego – nie „troki od kaleson”) jest powolany do przewodzenia rodzinie i zapewnic godziwe warunki do jej funkcjonowania.
  Jesli kobieta jest zmuszana przez „system” do podjecia pracy zawodowej (na etacie), to jest PIERWSZY sygnal dla mezczyzny, ze cos w „systemie” szwankuje i od razu powinien podniesc ALARM – dzwoniac lub spotykajac sie z reprezentantem „systemu” oswiadczajac mu, ze: zle zarzadza lub „system” okrada jego i jego rodzine. Jesli werbalna perswazja i ostrzezenie nie skutkuje wobec „systemu” zarzadzania, to niezwlocznie powinien wraz z innymi mezczyznami podjac inne, bardziej skuteczniejsze dzialania jak: protesty, strajki itp. wobec administracji publicznej, by kobiety nie byly zmuszane do pracy zarobkowej a otrzymywaly wynagrodzenie (np. w formie Narodowej Dywidendy – udzialu z zyskow z zasobow naturalnych, lub z monopolu panstwowego, lub z „myta” drogowego itd. itd. ) na poziomie sredniej krajowej za swoja ciezka prace w domu (wychowujac nowe pokolenie Polakow)…I to jest do zrobienia i zadoscuczynienia dla kazdej rodziny nie tylko w sensie finansowym ale przede wszystkim spolecznym.

  Jak slysze (czytam) takie kretynizmy n/t „rowno-uprawnienia” czy kobieta ma isc na emeryture w wieku takim a takim, to juz nie wiem czy te durne dzisiejsze chlopy maja g…wno w mozgach czy te ich „mozgi” sa „przerobione” na talmudyczna sieczke…, a co najgorsze jest to, ze z PRZEKONANIEM te zydowskie brednie powtarzaja. (juz nie bede pisal o likwidacji lichwy, bo skoro tak sie sprawy maja do ich wlasnych kobiet, to mozliwosci likwidacji lichwy bedzie dla nich czyms „marsjanskim”…)

  Ach, zapomnialbym: A jak wyglada moja systuacja z moja kobieta? Napisze krotko co jej powiedzialem dawno temu: „Kochanie, ja tu jestem do zapier…alania, a ty masz byc piekna…”

  ===================
  jasiek z toronto

 104. jasiek z toronto said

  Re: cd…

  Widze, ze nie ma i chyba nie bedzie komentarzy od „kalesoniarzy” udajacych „menzczyzn”, ktorzy w slusznej wiekszosci traktuja swoje kobiety jak: „sprzataczka, zapierdalaczka i du…po-daczka” w wolnych chwilach…i koncza sie „zauroczone” malzenstwa rozwodami, nienawiscia zony do meza i meza do zony, separacjami, podzialami majatku itd. itd. itd.

  A coz stoi na przeszkodzie moi drodzy „kalesoniarze” (troki od kaleson plci meskiej), aby nasze kobiety, a k…rwa WSZYSTKIE polskie Kobiety byly zawsze piekne???…
  (i nie musialy NIGDY zapier…alac na „etatach”, na jakis „umowach-zlecenie” tylko dlatego ze wy z krzesel d…up nie podniesiecie i nie ruszycie na zlodzieji i oszustow z odpowiednimi „narzedziami”, ktore doprowadzilyby do stanu normalnosci)…

  Chcecie sie „dowartosciowac?”. No to najwyzszy czas, aby zaczac dbac o interesy wlasnych kobiet z ktorymi zwiazaliscie na przebycie pielgrzymki w czasie. Nikt o to nie zadba jak nie wy „kalesoniarze” – rozwodnicy, separatysci, alimenciarze i inne „motylki”…latajace na „latwe kwiatuszki”…

  A w Kobiety, a kopnac swego chlopa w d…pe i popedzic do „urzednika” (systemu) niech odpowiednio „przemowi” zlodziejom i oszustom do rozumu, a nie wciaz narzekac na slabe zarobki i nie ma co „do garka wlozyc”…czy na rachunki nie wystarcza …
  Wy Kobiety macie geby do krzyku, a chlopy piesci do tluczenia zlodzieji i oszustow, ktorzy sa autorami kazdej rodziny nieszczescia nie tylko finansowego…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wciaz slysze od facetow, ze baby sa zle a od bab slysze ze chlopy sa do d…py, bo to, czy tamto…
  I ja odpowiadam: „A dlaczego pozwoliliscie na to, aby „system” (zlodziejsko-destrukcyjny) was zdemoralizowal za wasze pieniadze, ktore ten k…wski „system” utrzymujecie????

 105. Marucha said

  Re 104:
  Jasiek wziął się za tematykę damsko-męską, wyraża poglądy i doradza.
  Coś pewnie wyczytał w książkach.
  I jak zwykle serwuje nam proste recepty – kopnąć w dupę złodzieja, dużo zarabiać….

  Muszę go jednak zmartwić. Nie wszystkie kobiety będą piękne. A te piękne nigdy nie będą zainteresowane większością mężczyzn. W ogóle to 80% kobiet interesuje się 20% mężczyzn.

  Sytuacje ratuje co nieco fakt, iż gusta w temacie piękności trochę się różnią wśród mężczyzn – a poza tym mężczyźni z reguły godzą się na coś, co w lenguidżu nazywa się „next best”, albo nawet „next next best”.

  Tak że, Panie Jaśku, jakiekolwiek starania męża, aby żona była piękna, są skazane na niepowodzenie, jeśli nie ma w niej wrodzonych – nazwijmy to – genów piękności. Oczywiście, w Pana oczach nawet p. Senyszyn może uchodzić za atrakcyjną.

  No nic, otrzymaliśmy nową porcję ględów Jaśkowych, jak zwykle oderwanych od rzeczywistości…

 106. Do 103.Rozumiem że Pan Jan z Toronto jest komunistą i ma w 4 literach muzułmanów z 3-4 żonami lub Mormonów(chrześcijan,wierzących Jezusa Chrystusa,z żelaznymi regułami,zakaz palenia papierosów,picia coca-coli,alkoholu itd)z 5 -10 żonami,które muszą posiadać zabezpieczenia materialne.Zgadzam się z Panem.Facet musi gwarantować egzystencję kobiecie.Dodam lojalnej do męża,do dzieci,do rodziny męża.W jakich,męża specjalnościach?Jako polityka czy handlarza narkotykami?Te skromne słowa pisze,skromny Pan,który ma oficjalnie 14 biologicznych dzieci , w różnym wieku.W ramach przepisów prawnych czyli cywilnych,karnych,państwo czuwa nad kobietami w USA,w Kanadzie,w EU a Panowie są dyskryminowani przez Panie,w togach sędziowskich.Podziwiam Pana upór,rekacje,szanowny Panie.Kobieta,Polka ,która pod wpływem speed jest w stanie ,w ciągu 3 dni zmienić charakter,osobowść ma również prawo do żebraczej emerytury.

 107. jasiek z toronto said

  Re: 105 Marucha.
  Nic nie wspominalem o zdemoralizowanych kobietach przez „system”, swiatopoglad czy przynaleznosc rasowa.. A pan mi tutaj „wyjezdza” z jakimi „szenszyszynami” vide zydowskimi g..wnami w wersji „feministycznej”…
  Jak nie umie pan czytac, to przynajmniej skomentuj pan co napisalem i o czym.
  Napisalem o kobietach, a nie o „podpaskach”…polityczno-talmudycznych…

  Nie podejrzewam Pana Boga, aby Stworzyl Ewe brzydka czy zindoktrynowana talmudyzmem, a ze byla nieposluszna Bogu, to sila rzeczy oboje cierpieli. Ona jak i Adam, ktory dal sie namowic na zjedzenie zakazanego owocu…

  A jak to dzisiaj wyglada? Ano tak, ze to kobieta (tzw. „wyzwolona”) mowi facetowi co i jak ma robic… I facet „nosem sie podpiera” i robi…i slusznej wiekszosci same glupstwa…No i oboje potem cierpia…

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 108. jasiek z toronto said

  Re: 106 Marek Lipski…
  Szanowny panie Marek z Lipska (…)
  jesli jest pan przekonany o tym, ze jestem komunista, to swiadczy o tym, ze pan nie ma zielonego pojecia o komunizmie i tylko p….oli glupoty dla samego pier…olienia i badz pan tak uprzejmy przeczytac sobie…tak ze dwa razy, aby do panskiego lba doszlo czym i jaka forma jest komunizm jako system (glownie polityczny i system finansowy) tylko dla zydow…
  Ksiazka pt: „Kapital” (k.marksa). To tak na poczatek…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 109. Jaśko! Pojechał ty za ocean i zgłupiał doszczętnie! A że ty bogaty (w Chameryce wszystkie bogate – że Kanada? To to samo), tak i ciebie słuchajo. A że ty w Polsce nic do powiedzenia nie miał, tak i w tej Chameryce i taki pozostał. Jak można zgłupieć bardziej niż się było? Ano można – wystarczy dobrobytu zakosztować i człek myśli, że jak się jemu powodzi, to we wszystkim rację ma. Ma rację, czy nie ma – to zależy od tego, jakie durne ludzie go słuchajo.

  🙂

 110. jasiek z toronto said

  Re: 109 Krzyksztof M
  A tak konkretnie, bez „sciemniania???”…
  Bogactwo ma tyle wspolnego z wiedza, co glupota z inteligencja…

  Czlowiek ma do wyboru: albo szukac bogactwa, albo szukac prawdy, bo kiedy goni za bogactwem, to nie ma juz czasu na szukanie prawdy, a ten co szuka prawdy zazwyczaj nie ma czasu na gromadzenie bogactwa…

  Bogactwo nie oznacza wiedzy a wiedza nie oznacza bogactwa (w sensie materialnym), ale roznica sie potezna: bogactwo materialne jest latwe do stracenia w przeciwienstwie do bogactwa duchowego…i bogactwa wiedzy…,a te bardzo trudno ukrasc…

  To tak gwoli opamietania…kretynskiego wpisu nr/ 109…suto okropionego nienawistna zazdroscia… (nie wiem k…rwa czego konkretnego mozna mi bylo zazdroscic??? Po raz kolejny napisze, ze NIKOMU nie zyczylbym, aby doswiadczyl zycia na emigracji…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 111. Boydar said

  Przecież wszyscy współczujemy Jaśkowi Wiecznemu Tułaczowi …

 112. jasiek z toronto said

  Re: 111 boydar
  Nastepny zydowski belkot…Trzeba miec tupet insynuowac mi zydowskie pochodzenie…
  panie boydar, jestes kawal s…syna bez zadnej moralnosci…No bo jakze s…syn moze posiadac jakakolwiek etyke czy moralnosc???
  Nic wiec dziwnego, ze „prowadzacy” sie nie pojawil…i boydar sie sk…rwil…A zreszta nie tylko on…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 113. Boydar said

  Czyżby w końcu wpadł Pan na trop spisku ? Pan to jednak jesteś holms; no szacun.

 114. jasiek z toronto said

  Re: 113 boydar

  Nie ja, to kobieta…
  Zreszta nie dziwie sie, ze z takim szubrawcem (to dyplomatycznie, a mniej: to z taka kanalia) to i sam diabel by nie wytrzymal…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 115. Boydar said

  Jeśli można to proszę Panem Szubrawcem (vel Kanalią), Więcej szacunku dla prawdziwych postaci 🙂

  Nie, Panie Jaśku, nie ma we mnie litości, jest tylko z trudem opanowywane pragnienie pomsty. Za tych którzy już nic nie mogą.
  Owszem, byliśmy słowiańskimi frajerami. Zapewne wielu jeszcze jest. Ale wasze Eldorado dobiegło końca. Nieprzypadkowo Pan Bóg przywiódł mnie do Lublina. Dobranoc. I Pańskiej Kobiecie też.

 116. jasiek z toronto said

  Re: 115 boydar…

  Nie. nie…niech pan pozdrowi swoja Kobiete, ktora przejrzala na oczy…I wcale nie dziwie sie…ze zobaczyla pana szubrawca vel kanalie…jesli juz.. i o platnosciach pan dla niej nie zapomni…

  I jeszcze jedno: „Jakie to k…rwa wasze Eldorado???”…

  Znowu twierdzenie, ze jestem zydem???

  Nic juz nie napisze dla „twardoglowego” idioty…up…pana idioty…w wersji „slowianskiej”…bez zadnych referencji i zadnych publikacji…i bez nazwiska… No to faktycznie, bardzo powazny autorytet…Nie ma co…
  A co na to „prowadzacy???”…Pewnie spi…i nie ma pojecia co sie dzieje…

  Idz pan boydar i banany prostuj…
  ================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 117. jasiek z toronto said

  RE: Admin:

  Czy bylby pan tak uprzejmy i umiescil w publicznym miejscu moje rodzinne zdjecie, by jakies „szubrawce” vel kanalie nie doszukiwaly sie mojego zydowskiego pochodzenia???

  Bede bardzo zobowiazany.

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 118. Boydar said

  No wybudził mnie, Jasiek jakiś … Słuchaj Pan, znam niezły patent, żeby „kanalie nie doszukiwały się żydowskiego pochodzenia” – wystarczy zmienić nazwisko na „Malinowski”. A jakiś czas wcześniej wcześniej na „Kowalski”.

  Wracam pod kocyk, dosyć tych miłych pogaduszek.

 119. revers said

  ależ panownie spokojnie, w polsce żydów nie ma , zoastali zgładzeni jak nie w Jedwabnym po 6 milionow na spaloną stodołe, to po milionie na 2×2 metry do kwadratu komorze do promocji zydowskiego wynalazku B-Cyklonu, w wielkoprodukcyjnej postaci karteli chemicznych IG Farben, teraz agent Orange Monsato lub Bayer.

  Innych rodziny maja sie dobrze, choc rozsiani sa równiez po całym świecie, lub nie odpowida im genelogiczna linia.

  Choć z tymi liniami genelogicznymi tez coraz trudniej dojść do ładu i porządku gdyż coraz częsciej ulegają toksycznym trendom, nowotworom od ciotek i wujków, czy społecznym przewartościowaniom.

 120. Marucha said

  Re 107:
  Pan Jaśko, jak zwykle, niewiele zrozumiał z tego, co mu wyłożyłem jak kawę na ławę.
  Pańskie porady małżeńskie nie mają absolutnie żadnego zastosowania w naszym kraju z powodów oczywistych dla każdego, kto zna dzisiejszą Polskę.

  Poza tym zupełnie Pan stracił panowanie nad sobą i zaczyna na oślep walić w każdego, kto ośmiela się z Panem nie zgadzać bodaj na jotę.

  Re 117:
  Z chęcią zamieszczę Pana zdjęcie w gajówce.
  Choć zdaje Pan sobie sprawę, że będę musiał na słowo uwierzyć, że to Pańskie zdjęcie.

 121. Ad. 116

  Znowu twierdzenie, ze jestem zydem???

  To nie geny, a stan umysłu. 🙂

 122. jasiek z toronto said

  Re: 121 Krzysztof M

  Wczesciej wykazywal pan, ze jestem bogaty i w glowie mi sie poprzewracalo, a teraz wysuwa pan teze, ze moje poglady zydowski stan umyslu…
  To badz pan tak uprzejmy i WYKAZ MI TEN ZYDOWSKI STAN UMYSLU jakims ARGUMENTEM !!!!.

  Re 120 Marucha pisze:

  Re 107:
  Pan Jaśko, jak zwykle, niewiele zrozumiał z tego, co mu wyłożyłem jak kawę na ławę.
  Pańskie porady małżeńskie nie mają absolutnie żadnego zastosowania w naszym kraju z powodów oczywistych dla każdego, kto zna dzisiejszą Polskę.

  (jasiek z toronto) Alez ja pisalem o stosunkach mesko-damskich, a nie o sytuacji polityczno-ekonomicznej panujacej w zazydzonej i ztalmudyzowanej Polsce. Napisalem jak powinno byc w sposob logiczny, a ze nie jest, to juz zupelnie inna sprawa…
  Podobnie jak cytujac panskie slowa: lichwy nie da sie zlikwidowac bo to niemozliwe i wogole nie warto cokolwiek robic w tej sprawie…

  Poza tym zupełnie Pan stracił panowanie nad sobą i zaczyna na oślep walić w każdego, kto ośmiela się z Panem nie zgadzać bodaj na jotę.

  (jasiek z toronto) Nie mam zadnego problemu z panowaniem, ale w dalszym ciagu nikt nie podjal jakichkolwiek argumentow przeciwko moich wypowiedzi, a jedynie odnosza sie wlasnego stanu i wlasnych pogladow, a ze zwyklego lenistwa nie chca zweryfikowac moich wpisow…Zreszta i po co??
  „Kalesoniarze” jak i glupcy nigdy nie popelnialaja bledow…To inni sa „wiecznymi tulaczami”, „komunistami”, „glupcami”, „oszolomami” itd. itd. itd.
  No bo jakze by to bylo, aby glupiec przyznal sie ze jest glupcem, albo zlodziej ze jest zlodziejem, albo oszust ze jest oszustem…Nie, nie, to inni sa…No i dlatego w Polsce jest jak jest i takie sa wlasnie „polskie warunki”…

  Jesli chodzi o zdjecie na avatarze, to jest ono najprawdziwsze i to zdjecie moze bez problemu zweryfikowac p. Zygmunt Wrzodak (czesto pisze na Neon24), o. Tadeusz Rydzyk,p. S. Michalkiewicz, ale przesle jeszcze raz…

  -=======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 123. Marucha said

  Re 122:
  Gadanie z Jaskiem…

  Alez ja pisalem o stosunkach mesko-damskich, a nie o sytuacji polityczno-ekonomicznej

  Czy ja coś innego napisałem?

  Podobnie jak cytujac panskie slowa: lichwy nie da sie zlikwidowac bo to niemozliwe i wogole nie warto cokolwiek robic w tej sprawie…

  Gdzie napisałem, że lichwy „nie da się zlikwidować”? Nigdzie.
  Natomiast napisałem, że Pan jej nie zlikwiduje z powodu braku koniecznej władzy i wpływów.

  Co do awatara… owszem, mogę uwierzyć na słowo, że to Pan Jasiek…

  Całkiem Pan przystojny.

 124. jasiek z toronto said

  Re: 123 Marucha.

  Po raz kolejny napisze, by nie bylo juz ZADNYCH watpliwosci:
  jestem w stanie zlikwidowac lichwiarski proceder finansowy raz na zawsze z naszej Ojczyzny i wprowadzic Program Kredytu Spolecznego (Narodowego)…(a ze nie posiadam urzedowej wladzy nad finansami, bo obecny „kneSejm” nie jest zainteresowany i niedopusci do wladzy tzn., takiej jej nie udzieli powolujac mnie na wykonanie tego zadania, to juz zupelnie inna sprawa i lezy w gestii Sejmu RP a nie w przekonaniach, czy w wyobrazeniach, czy w opiniach, czy roznych zdaniach wielu ludzi. To w zasadzie bez znaczenia.

  Jesli chodzi o moj „avatar”, (zdjecie – to mialem 36 lat i dwojke dzieci…no i zone ma sie rozumiec…Dzieci mam bardzo ladne, ale zdemoralizowane przez „system” i „fruwaja” na swoim. Wypchnalem ich z „gniazda” tak szybko jak bylo to mozliwe i oswiadczajac: „Jak umiecie sie „kopulowac”, to teraz musicie nauczyc sie pracowac…, bo ja zaczalem pracowac jak mialem 16 lat…i pracuje do chwili obecnej – nie tylko zawodowo, ale wciaz sie pilnie ucze..)

  A wracajac do kobiet, to kobieta jest jak swego rodzaju „instrument” i wszystko zalezy od „grajka” jak sie tym „instrumentem” poslugiwal… (to tak na marginesie)…
  Z moja zona (a jestem z nia baaaardzo dlugo) nie bylo okazji na klotnie. Moje argumenty byly zazwyczaj dla niej druzgocace, ale jak kazda kobieta ma swoje „odchylenia” i z humorem nalezy to tolerowac…

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wracam do pracy.

 125. Boydar said

  Pani Ola się zsika.

 126. Marucha said

  Re 124:
  Panie Jaśku, wierzę (bo co mnie kosztuje wierzyć?), że byłby Pan w stanie „zlikwidować lichwiarski proceder finansowy raz na zawsze z naszej Ojczyzny”.
  Ja zaś byłbym w stanie obdarować każdą rodzinę domkiem z ogródkiem.

  PS Jeśli jest Pan w stanie wygrać ze swoją kobietą na argumenty – to byłoby to osiągnięcie godne umieszczenia u Guinessa.

 127. jasiek z toronto said

  Re: 126 Marucha

  Wiec co stoi na przeszkodzie, by Gajowy zglosil mnie do Ksiegi Guinessa???
  Praktycznie kazdej kobiecie z ktora dotychczas rozmawialem wytracalem kobiece „argumenty” prawie z „marszu” i wcale nie musialem sie wysilac… One (kobiety) maja specyficzne myslenie (jak byc bezpieczna, miec kase, codziennie nowe ubranka, makijaze itp…bzdety)…
  Kobiety kochaja zwierzeta, a szczegolnie:
  Jaguara — w garazu
  Norki —– w szafie
  Tygrysa —- w lozku
  i
  Osla, ktory na to wszystko zapier…ala…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 128. Marucha said

  Re 127:
  Pan Jasiek to tak pisze, jakby kobiety znał tylko z książek…

 129. Boydar said

 130. jasiek z toronto said

  Re: 128 Marucha…

  Juz spiesze z zapodaniem rzeczywistosci.

  W 1996 roku (ten sam co na avatarz) polecialem do Polski (ostatni raz) sprawy rodzinne.
  W tym czasie (a bylem 3 miesiace) mialem okazje bycia w Zakladach Ursus (Solidarnosc Ursus) i napisania 3 Biuletynow (tylko Z. Wrzodak wiedzial ze jestem z Kanady, bo poznalem go osobiscie, kiedy on byl w Toronto). Ale to nie az tak istotne.

  W kazdym razie pewna „panienka” (pracowala w Ursusie) lat ok. 30 skads (nie wiem jakim kanalami) dowiedziala sie (byc moze po moim dziwnym akcencie..nie wiem), ze jestem z Toronto i tak sie „zagrzala”, ze koniecznie chciala sie ze mna umowic na „randke”.

  Alez jakiz problem. Ja, otwarty, pelen wigoru, humoru i pomyslow umowilem sie.
  Zaprosilem ja na kolacje….do…(i tu nikt nie uwierzy) „baru mlecznego”…Ona pieknie ubrana, a ja nienajgorzej wysiadajac z taksowki wrecz oslupiala na widok „baru mlecznego” a nie „Mariota”…
  I to bylo super…Jednak trzymala „fason”, a ja mialem zabawe.

  Owszem, zamowilem przy kasie pierogi (ruskie) a ona bigos i ziemniaki.
  Usiedlismy i jemy w milczeniu. Po czym zapytala: „a tam w Kanadzie, to czym sie zajmujesz?”
  „A niczym specjalnym. Zamiatam ulice…” odparlem.. (byla to tylko mala czesc prawdy)
  „W Kanadzie zamiatasz ulice? – zdumiona zapytala…
  „No ktos to musi robic…” – dodalem

  Potem, byla gatka o pierdolach, zainteresowaniach itp…(nie o polityce czy lichwie :)))

  „A tam… a duzo zarabiasz? – (nie dawala za wygrana)
  „No wiesz, jakos „wiaze koniec z koncem…choc czasami bywa ze brakuje…”…skomentowalem

  Po czym wyszlismy, a ze nie bylo taksowek, to wsiedlismy do autobusu i odprowadzilem ja do domu…Nie byla w dobrym „nastroju”…

  Minelo jakies 2 tygodnie. W Ursusie przebywalem praktycznie codziennie (piszac, ukladajac, korygujac teksty itp) poniewaz juz nie bylo wtedy Rzecznika Solidarnosci URSUS sp. Krzepkowskiego (zamordowanego przez SB)

  Ta „panienka” skrupulatnie mnie „omijala” (pospiechem, ogromem pracy itd). Pomyslalem, ze zabawa to dopiero sie zacznie i wszedlem do pokoju, gdzie pracowala nad papierami i zapytalem: „A moze chcesz, abysmy poszli na lampke wina do Forum albo do Mariota?”

  W jednej chwili jej oczeta rozblysly i powrocila „nadzieja”…

  Ale jej nadzieja „zgasla”, kiedy w kilka dni pozniej dowiedziala sie od Zygmunta, zem zonaty, dwoje dzieci i ze wracam do Toronto niestety, ale sam…(mimo, ze Zarzad Solidarnosci zaproponowal, abym byl Rzecznikiem za sp. Krzepkowskiego, lecz Zygmunt oswiadczyl, ze nie zamierza informowac Janka zony, ze zostala wdowa)…

  A wracjac do kobiet. To kazda kobiete mozna bez zadnego problemu „przejrzec”: jakie ma oczekowania, jaka planuje przyszlosc, jakie ma zapatrywania, jakie dazenia, jakie ambicje i aspiracje. Gorzej z kobietami po 50-tce. Cholernie sie „maskuja” i dosc „sprawnie” im to wychodzi, ale i na to jest sposob…(ale to innym razem).

  W kazdym razie, kobiety maja trzy glowne drogi: (tzw priorty) pieniadze, kariera i ladne potomstwo. Jedne chca „kasy” , inne ambicje a jeszcze inne (bogate) chca miec ladne dzieci…
  (moja zona nie byla bogata – jesli juz ktos mnie bedzie podejrzewal – wyszla z domu jak stala).

  Nie znosze dlugich wpisow, ale prosze potraktowac jako wyjatek.
  ===============
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 131. Ad. 122

  Wczesciej wykazywal pan, ze jestem bogaty

  Cytat poproszę. Jeśli pan cytatu nie przytoczy, to będzie oznaczało, że chlapie pan jęzorem po próżnicy. Jak baba.

 132. jasiek z toronto said

  Re: 131 Krzysztof M
  Prosze bardzo

  (cyt. 109)
  „Jaśko! Pojechał ty za ocean i zgłupiał doszczętnie! A że ty bogaty (w Chameryce wszystkie bogate – że Kanada? To to samo), tak i ciebie słuchajo. A że ty w Polsce nic do powiedzenia nie miał, tak i w tej Chameryce i taki pozostał. Jak można zgłupieć bardziej niż się było? Ano można – wystarczy dobrobytu zakosztować i człek myśli, że jak się jemu powodzi, to we wszystkim rację ma. Ma rację, czy nie ma – to zależy od tego, jakie durne ludzie go słuchajo. „(koniec cytatu)

  (jasiek z toronto)
  Juz nie bede komentowal…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Re Admin.
  Prosze „uwolnic” 130 – spod automatycznej moderacji.

 133. Marucha said

  Re 132:
  Nie wiem, jak u innych, ale dla mnie „zakosztować dobrobytu” i „być bogatym” to nie są synonimy.

  Re 130:
  Pewnego razu, ubrany jak kloszard, zacząłem podrywać siedzące w parku dziewczyny.
  Nie bardzo mi to szło. Były niegrzeczne, impertynenckie, nie chciały nawet ze mną rozmawiać.
  Wtedy podjechał Bentleyem mój osobisty szofer, wyszedł, ukłonił się z szacunkiem, otworzył drzwiczki i usadził mnie na tylnym siedzeniu po prawej stronie.
  Najbardziej opryskliwa z dziewczyn nagle podeszła do samochodu, z bardzo zachęcającą miną, pytając oczami czy może się dołączyć.
  Odjechaliśmy z piskiem opon.

 134. Ad. 132

  Może lepiej, żeby pan tym rzecznikiem jednak był został… 🙂 Z takim wyczuciem intencji rozmówcy lepiej ulotki pisać. 🙂

  Bogactwo to rzecz względna. Tłumoki widzom w każdym z Chameryki bogatego. Pan nie zrozumiał? … No to jednak rzecznik.

 135. NICK said

  Nudno tu… .

 136. jasiek z toronto said

  Re: 133 Marucha…

  To pewnie o ten film panu chodzilo…
  A czy nie od razu mozna by bylo ten film zapodac…byloby latwiej i mniej pisania…
  (w wersji „gold diggers”)

  https://www.bing.com/videos/search?q=golddiggers&&view=detail&mid=1D53E148448DF3DAB42F1D53E148448DF3DAB42F&rvsmid=ED25C80E14BC1A3F21E6ED25C80E14BC1A3F21E6&FORM=VDQVAP

  ======================
  jasiek z toronto

 137. Marucha said

  Re 136:
  No popatrz Pan tylko, Panie Jasiu, co za zbieg okoliczności…

 138. jasiek z toronto said

  Re: 137 Marucha…
  Moglby juz pan wymyslec cos bardziej oryginalnego…No chociazby z wlasnego zycia…a nie powielac „blacharski” show…, ktory w Toronto w zasadzie widze na „zywo”, jak pracuje w centrum miasta…

  A to polecam w sprawie Programu Kredytu Spolecznego (Narodowego). Janusza Lewickiego znam osobiscie…(dalej nie dopisze..)

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 139. Marucha said

  Re 138:
  A dlaczego miałbym wymyślić coś bardziej oryginalnego?
  Przecież to, com napisał, bardzo się nadawało w konkretnej sytuacji.

Sorry, the comment form is closed at this time.