Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Strajki klimatyczne powiązane z dużym biznesem?

Posted by Marucha w dniu 2019-12-07 (Sobota)

Liberalny hiszpański portal „El Confidencial” ujawnił informacje rzucające nowe światło na światowe protesty klimatyczne.

Jego dziennikarze wskazują na sponsorowanie Grety Thunberg i osób jej pokroju przez wielki biznes, szczególnie ten najbardziej zainteresowany wyeliminowaniem energii wytwarzanej dzięki użyciu węgla.

Szwedzka nastolatka od wielu miesięcy jest bohaterką czołowych światowych mediów, przedstawiających ją jako młodą osobę „tracącą” swoje dzieciństwo z powodu konieczności walki o przetrwanie planety. Tymczasem „El Confidencial” informuje, że nieformalna lider młodzieżowych strajków klimatycznych wraz ze swoją rodziną jest związana z Europejską Fundacją Klimatyczną (ECF).

ECF to organizacja zarejestrowana w Brukseli i stojąca za medialnymi kampaniami z udziałem Thunberg. Do jej głównych sponsorów należą fundusz rodziny Rockefellerów i amerykański miliarder Michael Bloomberg, a w sam jej skład wchodzą fundacje i organizacje charytatywne związane z koncernami pokroju IKEA, Hewlett Packard czy TCI.

Najbardziej interesujący wydaje się być w tym kontekście fundusz TCI, który inwestuje w działające w sektorze energetycznym spółki Red Electrica i Enagas. Między innymi właśnie te firmy są najbardziej zainteresowane wyeliminowaniem węgla ze współczesnej energetyki, dlatego finansują tak zwane „strajki klimatyczne” i grupy lobbingowe wspierające transformację energetyczną.

IKEA poprzez fundację wspierającą ECF również sponsoruje rzekomą walkę ze zmianami klimatycznymi. Szwedzka firma niedawno ogłosiła zresztą, że będzie sprzedawać w swoich sklepach panele fotowoltaiczne, które pozwalają na czerpanie energii słonecznej.

Wspomniany Bloomberg zamierza z kolei walczyć o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych, wpierw ubiegając się o nominację Partii Demokratycznej. Miliarder chce w ten sposób odsunąć od władzy Donalda Trumpa, stąd ma interes we wspieraniu ruchów walczących ze zmianami klimatycznymi. Obecny gospodarz Białego Domu wyprowadził bowiem Amerykę z paryskiego porozumienia klimatycznego podpisanego jeszcze przez Baracka Obamę.

Na podstawie: elconfidencial.com.

http://autonom.pl

Komentarzy 18 to “Strajki klimatyczne powiązane z dużym biznesem?”

 1. Alina said

  To co pisze El Confidencial to oczywiście mało ważne szczegóły. Piszą o tym kto jest w to oszustwo zaangażowany. Wiadomo że robią to międzynarodowi żydzi, mistrzowie oszustwa, marketingi i pijaru.

  Dr Shiva Ayyadurai w łopatologiczny sposób tłumaczy o co w tym oszustwie chodzi:

 2. Olo said

  Chyba powiązane z dużym żydem o nazwisku Soros.

 3. Zbyszko said

  Powierzchowność tej szwedzkiej nastolatki wskazuje na brak miłości rodzicielskiej w jej dzieciństwie, może nawet jakieś wykorzystywanie kazirodcze itp.
  Szatan najpierw przygotowuje sobie takich ludzi a potem je wykorzystuje do swoich bestialskich rozgrywek na tym świecie.
  Podobnie było z bitym, wykorzystywanym, gnębionym psychicznie młodym Adolfem H., więc jak widać szablon poważnych zawirowań na tym świecie, zawsze jest ten sam.

 4. Marucha said

  Re 3:
  To chore dziecko.

 5. Zbyszko said

  Marucha @4 widać to z daleka. Podłe jest to bezwzględne wykorzystywanie, tego i tak biednego już dziecka.
  Pozdrawiam

 6. PISKORZ said

  re 5 Pisze się panie Marucha, ewent. p. Marucha.

 7. AlexSailor said

  @Alina

  Oczywiste.
  Poza tym, widać podobieństwo do dopłat unijnych.

 8. jasiek z toronto said

  Re: 5 Zbyszko
  Obawiam sie, ze to rodzice tej nieszczesnej dziewczyny wyrazili zgode (nie bezinteresownie) na publiczne „wystepy” wlasnej corki. (jesli juz…)
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – Wielkie dzięki Pani Alino. Znalazła Pani coś cennego co tłumaczy ten problem wizualnie i w prosty sposób. Myślę że przeciętnie inteligentny człowiek zrozumie ,w szybki sposób, jaki to potężny przekręt jest wycelowany w nich.

  Szczególnie fakt że te Kredyty CO2 to mniej więcej to samo co wydrukowany dolar. Cyferka na papierze sprzedawana frajerom. Ale tragedia w tym taka że renciści i zwykli ludzie będą mieli skrócane życie dzięki podwyższanym cenom na wszystko (leki, jedzenie, ciepło …).

 10. Zbyszko said

  Jasiek z Toronto @8 a ja się obawiam, że ojciec tej dziewczynki ma już piątą „żonę” i już dawno zapomniał o córce, matka poszła w biznesy z jakimś kolejnym konkubinem (wcześniejsi może dobierali się do tej dziewczyny) i dziecko zostało samo w mieszkaniu rodzinnym, z comiesięczną przesyłka pieniędzy na utrzymanie od „mamusi”.
  Takich Gret jest teraz pełno w Szwecji, gwałconych przez imigrantów, bo nieodpowiedzialni kiedyś rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie i pra, pra… odeszli od Pana Boga w ten cały satanizm zwany Protestantyzmem…

  Te biedne dzieci powinny lać po pyskach każdego napotkane rodzica i dziadka, za to, że ich nie zaprowadzili do Pana Boga w jedynym Świętym Apostolskim Kościele Powszechnym (czyli katolickim).

 11. Marucha said

  Re 8:
  Jej rodzice nie „wyrazili zgody” – oni ją sami do tego popchnęli.

  Re 10:
  Tego nie wiemy.

 12. Olo said

  @10

  Zbyszko, przestań Pan do cholery rozczulać się nad tą niedorozwinieta Gretą. Żal Panu Grety, która dostaje comiesieczną przesyłką pieniędzy, a nie żal Panu polskich dzieci, których rodzice w wyniku wprowadzonanego przez żydowskich bandytów obrotu bezgotówkowego pójdą z torbami i nie będzie ich stać nawet na bułkę dla dziecka? Pozbawione opieki polskich rodziców szybko trafią do burdeli, gdzie będą masowo gwałcone przez pedofilów, to Pana nie obchodzi?

  ————-
  Bardzo słusznie.
  Ten kurzy móżdżek żyje tak, jak polskie dzieci nie mogą marzyć.
  Admin

 13. Adrem said

  Wysłać to dziecko do szkoły.
  Niech nauczy się ze zrozumieniem podstawowego równania fotosyntezy.

  6 CO2 + 6H2O + energia słoneczna = C6 H12 O6 + 6 O2

 14. Sarmata said

  Aby zrozumieć jaki idiotyzm głosi premier Mateusz Morawiecki przed szczytem klimatycznym COP25 w Madrycie w kwestii ograniczenia emisji CO2 przeczytaj ten krótki tekst i podaj dalej. Stań na drodze tym idiotom!

  Jak działa Globalne Zażydzenie Klimatu – Sprawa Grety Thunberg – BZDURA, którą żyje świat. Obszczymajtka obszymajtką, ale z tymi wszystkimi dziennikarzami dzieje się coś groźnego, podsuwają im jakieś nierozgarnięte dziecko a oni dyskutują, dyskutują … nie sprawdziwszy, że tego dwutlenku węgla (gazu cieplarnianego) jest w atmosferze 0,0411 % a więc 411 cząstek na 1 000 000 cząstek powietrza (4 na 10 000!) i co najciekawsze ten stan się zupełnie nie zmienia od dziesiątków lat.

  Skład powietrza na dziś i na wczoraj … i 100 lat temu:
  Składnik % – ppm (z ang. parts per million)
  —————————————————————–
  1. azot 78,0840 – 780 840
  2. tlen 20,9460 – 209 460
  3. argon 0,9340 – 9 340
  4. CO2 0,0411 – 411

  Puknijcie się w głowy wszyscy, którzy zabieracie głos na temat CO2 a zobaczycie jak dudni.
  411 cząstek CO2 na 1 000 000 cząstek powietrza – 4 na 10 000! – i to niezmienne w czasie. Zdolności adaptacyjne organizmu ludzkiego pozwalają na zachowanie niezmienionej aktywności przy stężeniu osiągającym wartość do 0,15%. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zdefiniowało poziom maksymalny tego gazu podczas pracy w warunkach szkodliwych. NDS, czyli najwyższe dopuszczalne stężenie, wynosi ok. 5000 ppm (0,5%). Głównym źródłem CO2 w miejscach pracy, nauki i zamieszkania są ludzie, a dokładniej wydychane przez nich powietrze. Dorosły człowiek wydycha przeciętnie ok. 20l dwutlenku węgla na godzinę, a ilość ta wzrasta kilkukrotnie podczas wzmożonego wysiłku. Spadek poniżej 200 ppm oznacza zatrzymanie procesu fotosyntezy, i początek kolapsu łańcucha pokarmowego, tlen u ludzi transportowany przez krew może być przez nią oddany do komórek tylko w obecności CO2, wartość przy której krew pracuje najsprawniej 800-1200ppm, dlatego pacjentom niedotlenionym podaje się tlen a potem CO2.
  Wiem, że żadnej wiedzy nie macie, ale to co robicie z tym CO2 to jest jakiś upadek cywilizacji. To upokarzająca bezmyślność, poziom debila z zielonych.
  4 na 10 000 cząstek CO2 w atmosferze ziemskiej znaczy mniej w bilansie energetycznym planety Ziemia niż włożenie patyka do Wisły w celu zakłócenia jej cieku/biegu.

  Inna sprawa to zawartość pary wodnej w powietrzu (wilgotność względna). Jest ona zależna od wielu czynników i zmienia się w zakresie 0–4%. To jest 100x więcej jak CO2 i to ona, para wodna, ma pewien niewielki wpływ na temperaturę powietrza w nocy. Bardzo zresztą niewielki.

  Def.: wilgotność względną, określającą stosunek ilości pary wodnej zawartej w 1 m³ powietrza, przy określonym ciśnieniu i temperaturze, do ilości pary wodnej nasyconej w tej samej temperaturze i ciśnieniu powietrza.

  Stężenie CO2 (ppm, %) Efekt oddziaływania na organizm człowieka
  350-450 ppm, 0,035-0,045% Świeże powietrze atmosferyczne, warunki idealne.
  poniżej 600 ppm, 0,06% Akceptowalne warunki świeżości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych / biurowych.
  poniżej 1000 ppm, 0,1% Wymóg minimum higienicznego, skala Pettenkofera.
  1500 ppm, 0,15% Powietrze odczuwane jako duszne i nieświeże
  2000 ppm, 0,2% U osób osłabionych i/lub z chorobami układu oddechowego pojawia się kasłanie, czasem również omdlenia i zasłabnięcia.
  10 000 ppm, 1,0% Lekki wzrost częstotliwości oddechów.
  15 000 ppm, 1,5% Maksymalna tolerowana dawka dla osób pracujących w trudnych warunkach, pod kontrolą medyczną, m.in. w browarach, na łodziach podwodnych i statkach kosmicznych. Wdychanie powietrza przez dłuższy czas powoduje łagodny stres metaboliczny, który objawia się przyspieszeniem oddechu i zaburzeniami równowagi kwasowo-zasadowej krwi.
  20 000 ppm, 2,0% Pogłębiony oddech, wzrost częstotliwości oddychania o ok. 50%. Wdychanie powietrza przez dłuższy czas powoduje bóle głowy i uczucie zatrucia.
  30 000–40 000 ppm, 3,0%-4,0% Wzrost trudności oddechowych, występują efekty podobne do działania narkotyków, m.in. osłabienie słuchu, bóle głowy, wzrost ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca.
  50 000 ppm, 5,0% Brak swobody w oddychaniu, dzwonienie w uszach, zaburzenia widzenia. Dwutlenek węgla przybiera ostry zapach zbliżony do zapachu wody sodowej.
  70 000-100 000 ppm, 7,0-10,0% W ciągu kilku minut następuje utrata przytomności.
  100 000 ppm i powyżej, 10,0% i powyżej Szybka utrata przytomności, przedłużająca się ekspozycja prowadzi do śmierci przez uduszenie.

  Prawdziwy problem polega na czym innym.
  Obłęd „zmiany klimatu” który zatacza coraz szersze granice to tylko dymanie frajerów przez żydów na gigantyczną kasę i nic nie ma wspólnego z klimatem. Wszyscy powtarzają tę zadaną mantrę a nikt nie zwraca uwagi na efekt cieplarniany – który rzeczywiście występuje, szczególnie w wielkich miastach (ale nie tylko, bo od kilku dekad w całej Polsce) – odpowiada:
  – melioracja w wielu państwach milionów hektarów i pozbawienie mikroklimatu parowanej wody z setek tysięcy mokradeł i zbiorników wodnych (melioracje na wielką skalę były już w II RP a za komuny osuszono np. całe Polesie, które było jednym wielkim „płytkim jeziorem”),),
  – regulacja rzek i ich rozlewisk sprowadziła je do okresowych kanałów ściekowych odprowadzających wody kilkakrotnie szybciej inż w przeszłości powodujących do tego przy byle deszczu podtopienia i powodzie,
  – wstęgi asfaltowych dróg działających jak gigantyczne grzałki o temperaturze w lecie dochodzącej do 70 st. C,
  – wycinka lasów i chaszczy (np. Białoruś za komuny osuszyła całe Polesie),
  – wyłożenie w Polsce i Europie setek milionów podwórek kostką brukową co blokuje uzupełnianie wód gruntowych na gigantycznych obszarach miast i wsi,
  – itd.
  i nazywa się to pustynnienie klimatu. Krowy tylko na te ludzkie „mądrości” s r a j ą bez żadnego znaczenia dla całego układu pogodowego.
  Dla przykładu, temperatura gruntu pod drzewami stykającymi się konarami (aleja) w mieście: 25 w słońcu / 20 w cieniu / 30 st. C asfaltu.
  Temperatura gruntu bez drzew w mieście: 50 w słońcu / 38 w cieniu / 66 st. C asfaltu!
  Na otwartej przestrzeni temperatura asfaltu jest nawet o 36 st. C wyższa od temperatury asfaltu w słońcu, pod zieloną aleją!
  Reasumując 50 lat temu deszcze w szczególnie lecie występowały jako zjawiska lokalne z parującej wody zaś obecnie na deszcz trzeba czekać aż wiatr nagoni chmury z nad Oceanu Atlantyckiego. Kiedyś, 50 – 60 lat temu, w lecie padało i 2x dziennie a obecnie pada mniej więcej raz na dwa trzy tygodnie. Ot i cały problem którego na razie nikt nie dostrzega a co najwyżej żydzi starają się doraźnie wycisnąć z gojów parę szekli pod hasłem „zmiany klimatu” (Al Gore nawet wycisnął z frajerów kilkanaście miliardów $).
  To jest problem.

  Tu kilka danych dla „dyskutantów” klasy niemota:
  Energia słoneczna, która dociera do granicy atmosfery stanowi jedną półmiliardową część energii emitowanej przez Słońce.
  Do atmosfery ziemskiej dociera strumień energii, którego moc wynosi 1,39 kW/m2. Oznacza to, że na 1m2 powierzchni umieszczonej prostopadle do kierunku promieni słonecznych, pada strumień energii o mocy 1,39 kW. Taką gęstość promieniowania można uzyskać na granicy atmosfery, natomiast do powierzchni ziemi dociera już znacznie mniej energii, która w czasie przechodzenia przez atmosferę zostaję odbita w kosmos. Promieniowanie słoneczne jest rozpraszane atmosferę a głównie chmury. Część energii zostaje zaabsorbowana przez powierzchnię ziemi w tym oceany i morza. Przyjmuje się, że w słoneczne bezchmurne dni do powierzchni ziemi dociera około 1 kW/m2. Natężenie promieniowania słonecznego na powierzchni Ziemi zależy od wysokości Słońca nad horyzontem, co wiąże się z grubością warstwy atmosfery, przez którą to promieniowanie jest absorbowane. Jako normę dla Polski przyjmuje się wartość napromieniowania całkowitego w ciągu roku 3600 MJ/m2±10% (1000 kWh/m2). Typowy adsorber wykonany z blachy miedzianej lub aluminiowej, pokryty zwykłą czarną matową farbą (α⁄ε ≈1), w słoneczny dzień przy Hb = 800 W/m2 osiąga temperaturę równowagi ok. 343 K (70 oC). W celu podwyższenia tej temperatury, czyli ilości zaadsorbowanej energii można: adsorber pokryć powłokami selektywnymi, dla których α⁄ε ≈ 8,5 (Cu pasywowane NaOH i NaClO2, ta=150÷160oC).

 15. Marucha said

  Re 14:
  Panie Sarmata, my to z grubsza wiemy. Nie ma tu chyba nikogo, kto wierzy w te bzdury.
  Ale najbardziej wymowne liczby i fakty przecież odbiją się – jak piłeczka pingpongowa – od niewyobrażalnej tępoty i głupoty masy ludzkiej.

  Tak samo, jak wykazanie że wkład Owsiaka w służbę zdrowia to pierdnięcie komara spotka się z debilną repliką „Ale on tyle robi dla chorych dzieci…”.

  Ludzie nie są głupi. Są głupsi, niż można sobie to wyobrazić.

 16. Sarmata said

  re. 15 Marucha said 2019-12-08 (Niedziela) @ 11:55:26

  Pan wie, ale zapewniam Pana i wszystkich pozostałych, że jak pytałem przynajmniej kilkunastu znajomych osób w tym o wykształceniu technicznym to nikt nie wiedział ile tego CO2 jest w powietrzu.
  Wszyscy byli przekonanie, że dużo a faktycznie jest to 4 cząsteczki na 10 000 cząstek powietrza.
  Proszę sobie wyobrazić, że ten tekst na YouTUBE jest z jakiś tajemniczych powodów usuwany.
  Tak więc nigdy za wiele.

  ——
  Przecież gdy chodzi o MILIARDY dolarów, jakie żydzi zarabiają na handlu powietrzem, to kogo obchodzi jakaś tam pieprzona prawda naukowa?
  Admin

 17. osoba prywatna said

 18. Dinozaur said

  Panna Greta ma w Jasnogrodzie dwie podstawowe pomagierki – Pannę Luisę Neubauer (po mamie Reemtsma ) , która przez kilka lat prowadziła w internecie reklamę wycieczek lotniczych do Malajzii,
  Indonezji , Australii itd.) oraz Pannę Carlę Reemtsma. Firma Reemtsma była głównym dostawcą papierosów dla SA , później dla Wehrmachtu , zamieszana była też w używanie robotników przymusowych na Krymie i na Ukrainie . Ostatni dziedzic tej firmy ( od ca. 1968 skrajnie lewicowy działacz polityczny) sprzedał większą część swoich udziałów.
  Była fabryka Reemtsmy z Berlina została przniesiona i znajduje się teraz w Tarnowie Podgórnym , pow. Poznań.

Sorry, the comment form is closed at this time.