Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

WADA podjęła decyzję w sprawie Rosji

Posted by Marucha w dniu 2019-12-09 (Poniedziałek)

Komitet wykonawczy WADA zadecydował o pozbawieniu Rosji na cztery lata prawa do organizowania mistrzostw świata. Rosja nie będzie też miała prawa zgłaszać chęci organizacji tych wydarzeń – informuje służba prasowa WADA.

Decyzja Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w stosunku do Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA) wejdzie w życie 21 dni lub po rozpatrzeniu apelacji przez Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS).

Komitet Wykonawczy WADA wprowadził również czteroletni zakaz odwiedzania międzynarodowych wydarzeń sportowych przez rosyjskich urzędników państwowych oraz kierownictwa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zaproponowane rekomendacje zostały przyjęte jednogłośnie – czytamy w oświadczeniu służby prasowej. Komitet wykonawczy WADA orzekł również, że rosyjska agencja antydopingowa nie przestrzega kodeksu antydopingowego. Informacje te zostały potwierdzone przez szefa Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA) Jurija Ganusa.

Według zastępcy dyrektora generalnego Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA) Margarity Pachnockiej, rosyjscy sportowcy i trenerzy mogą zostać dopuszczeni do udziału w międzynarodowych zawodach, jeśli udowodnią, że nie mają związku w łamaniu światowego kodeksu antydopingowego.
[A nie powinno przypadkiem być odwrotnie? Udowodnienie winy, a nie udowadnianie niewinności? – admin]

Światowa Agencja Antydopingowa pozbawiła RUSADA jej statusu w 2015 roku. Udało się go przywrócić we wrześniu ubiegłego roku pod warunkiem przekazania ekspertom WADA bazy danych Moskiewskiego Laboratorium Antydopingowego.

Teraz Rosja podejrzewana jest o manipulowanie tymi danymi: baza przekazana w styczniu rzekomo różni się od bazy, którą WADA już posiadała. Strona rosyjska odpowiedziała na 31 pytań na ten temat. W ubiegłym tygodniu Komitet ds. Zgodności rozpatrzył je oraz raporty ekspertów i ponownie zalecił pozbawienie RUSADA statusu.

Zaproponowano również zakazanie kierownictwu RKOl, w tym wszystkim członkom komitetu wykonawczego organizacji, odwiedzania i uczestniczenia w głównych turniejach przez cztery lata.

Rekomendacje WADA dla Rosji

WADA zainicjowała procedurę pozbawienia Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA) statusu zgodności ze światowym kodeksem antydopingowym w związku z tym, że Rosja jest podejrzewana o zmanipulowanie moskiewskich danych laboratoryjnych, dostarczonych do WADA na początku 2019 roku.

[Jest „podejrzewana”? Czyli nic nie udowodniono? – admin]

Zaproponowano poważne kary, ale poważne oszustwa antydopingowe powinny mieć poważne konsekwencje. WADA nie ma innego wyjścia, niż je poprzeć. Oznacza to, że MKOl powinien tym razem wspierać czysty sport, a nie Rosję – napisała wiceprezes Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Linda Helleland w Twitterze.

Wcześniej Komitet ds. Zgodności WADA zarekomendował odsunięcie Rosji od międzynarodowych zawodów na cztery lata: zakazać jej organizowania dużych turniejów, pozbawić reprezentację narodową możliwości wystąpienia pod własną flagą i dopuścić do zawodów tylko „czystych” sportowców.

https://pl.sputniknews.com/

 

Komentarzy 14 to “WADA podjęła decyzję w sprawie Rosji”

 1. Bili de kid said

  Chodzi o to, żeby Rosjanie zaopatrywali się u dilera, którego wskaże WADA.

 2. Marek said

  Żydowska nienawiść i podłość nie zna granic.
  Tak, wiem, być może nie na temat.
  1Tes 2:15

 3. matołek said

  Bańka stanął na wysokości zadania . Będzie awansował , może do MKOLu.

 4. Rosja powinna całkowicie wycofać się ze wszystkich zawodów sportowych organizowanych przez „zgniły Zachód”…I zacząć organizować konkurencyjne imprezy….zapraszając do nich wszystkich którzy kontestują dyktat USA&consortes…

 5. Zerohero said

  Mówimy o sporcie w którym mężczyzna identyfikujący się jako kobieta zgarnia kobietom sprzed nosa medale, a Norweżki oficjalnie są chore na astmę. Chrzanić to, niech się topią we własnych fekaliach.

 6. Zerohero said

  Nie chciałbym nikogo urazić, ale dla mnie sport zawodowy ma taką samą funkcję jak koloseum w Rzymie. Jest to głównie rozrywka dla hołoty. Ranga jaką się temu przypisuje, poziom emocji itd. w ogóle nie przystają do realnej ważności tematu. To jest odgórnie narzucany substytut okazywanych publicznie emocji patriotycznych, poczucia wspólnoty etc. a kończy się tak jak we Francji gdy ludzie dostają ekstazy narodowej, że kilku francuskojęzycznych murzynów wkopało skórzany pęcherz między 2 słupki.
  Poza tym wszyscy tu jadą na dopingu, inaczej rekordy świata stałyby od lat w miejscu. Mecze piłkarskie są często ustawiane, a kluby są dobre tylko dlatego, że stać je na podkupywanie zawodników którzy nie są w żaden sposób związani z danym miejscem. Toż to trzeba być nie lada dzbanem by kibicować takim klubom. To jakby kibicować korporacji. Z resztą są i tacy kibice. np. fani Apple – ludzie stojący całą noc w kolejce aby jako pierwsi kupić głupiego smartfona. Fani marek w motoryzacji – to samo. Zabrano ludziom identyfikację z lokalną społecznością, z krajem, z narodem, to się identyfikują z logo korporacji.

 7. sanning said

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/04/wada-zostala-przylapana-na-oszustwie/

 8. Milan said

  Czy to nie Polak teraz jest szefem WADA? Polacy na całym świecie są znani z tego, że lubią Amerykanom robić laskę za darmo.

 9. GonDar said

  Bańka jest prezydentem-elektem.
  Teoretycznie nic jeszcze nie może.
  Czas pokaże.

 10. sanning said

  „Jak Rosja odegra się na WADA, Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.”
  Bardzo ciekawy artykuł. Warto przeczytac, aby mieć wzgląd na sprawę dopingu i sprawę prawną sportowców niesłusznie,
  bez dowodów pozbawionych możliwości startów w zawodach.

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/10/jak-rosja-odegra-sie-na-wada-komisji-do-zwalczania-dopingu-w-sporcie/

 11. revers said

  Tak sie jeżdzi po lodzie po mistrzowsku, nie bańkowsku, dupą po nieheblowanych deskach wawskich, lub po szambie wiślanym …

  .https://www.youtube.com/watch?v=rARynagrTP8&feature=emb_title

  czyli pierwsze 3 miesca dla rosjanek w Turynie.

 12. revers said

  Za Jan Wladyslaw Pluszkiewicz :

  Bez złośliwości, decyzja o wykluczeniu Rosji z rozgrywek sportowych, ma wszystkie atrybuty odpowiedzialności zbiorowej! Nie ma żadnego znaczenia czy jednogłośną decyzję podjęło, pięciu. czy stu faszystowskich zbirów o wykluczeniu Rosji. Decyzja jest na wskroś polityczna , jest na zlecenie USA i jest odpowiedzialnością zbiorową. Sami sprawcy tej zleconej przez USA decyzji, łaskawie godzą się na udział sportowców z Rosji ale nie pod szyldem Rosji. Nawet gnoje na usługach USA mają świadomość, że jakaś cześć sportowców, nawet gdyby to był tylko 1% nie ma nic wspólnego z dopingiem , wiec pytam, w imię jakich racji odebrano tym sportowcom prawo reprezentowania swojego narodu w zawodach międzynarodowych? Jak się jest śmieciem na usługach USA ex ministrze Bańka, to też trzeba myśleć, i zapytać siebie samego czy wszyscy sportowcy Rosją są na dopingu? Ex ministrze Bańka, nawet twoja głupota nie zwalnia cię od myślenia. Wydawało się że po upadku faszyzmu i komunizmu, nie ma już odpowiedzialności zbiorowej, okazuje się że nie, bo urodził się Witold Bańka, dla którego odpowiedzialność zbiorowa wobec 150 milionowego narodu jest czymś normalnym. Za sprawą Witolda Bańki III RP została zaliczona do państw zbrodniczych, w których odpowiedzialność zbiorowa jest czymś normalnym. Wstyd żyć w kraju zbrodni, w którym stosowana jest odpowiedzialność zbiorowa! Bardzo proszę rozpowszechnić treść tego artykułu. 9.12.2019

 13. Troll Polonii said

  No wiec mamy delicje zachodniej ‚demokracji’:
  – Komercyjna oswiata
  – komercyjne lecznictwo
  – i komercyjny sport.

  Prosze zwrocic uwage, ze wszyscy czarni przestepcy dopingowi z USA zostali oczyszczeni z wszelkich zarzutow .
  Cala norweska druzyna olimpijska zazywala dopingi bo …mieli przepisane od lekarzy.
  Niejaki Rodczenkov, byly dyrektor moskiewskiego laboratorium przyznal sie, ze falszowal wyniki prob – po czym zbiegl do USA.
  Na podstawie tych sfalszowanych wynikow, WADA uznala, ze Rosje nalezy zdyskwalifikowac na 4 lata we wszystkich wlasciwie igrzyskach sportowych.
  I nie chodzi tylko i wylacznie o polityke.

  Amerykanski biznes wymaga zyskow finansowych za wszelka cene. Amerykanie nie znosza konkurencji bo sie jej boja jak diabel swieconej wody.

  A oto niemal cala historia amerykanskiego swinstwa sportowego gdy chodzi o ukaranie Rosji.:

  WADA’s Russia doping ban ‘part of ‘New Cold War’ & robs clean athletes of glory’ — RT World News
  https://www.rt.com/news/475432-wada-ban-new-cold-war/

  WADA’s Russia doping ban ‘part of ‘New Cold War’ & robs clean athletes of glory’ — RT World News
  https://www.rt.com/news/475432-wada-ban-new-cold-war/

  No flag, no anthem: What the WADA ban means for Russia — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/475378-flag-anthem-russia-ban-wada/

  ‘We’ll do everything in our power for atheletes to compete under the national flag’ – Russian Olympic Committee head — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/475422-stanislav-pozdnyakov-wada-ban-flag/

  ‘Rodchenkov’s data is illegal, how can you take it as authentic?’ – Russian Sports Minister — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/475417-pavel-kolobkov-wada-russia-ban/

  Russia will challenge WADA decision at top sports court – Sports Minister Kolobkov — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/475406-russia-challenge-wada-ban/

  Russia banned from major sporting events for 4 years — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/475284-wada-russia-4-year-ban-olympics/

  ‘Clean up your own house first!’ Olympic champion blasts USADA chief for calls to ban Russia — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/474648-katerina-stefanidi-usada-chief-doping/

  ‘Ask Armstrong, Gatlin & Coleman’: Russian high jump champ Lasitskene tells USADA boss to ‘watch his language’ after calls for ban — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/474552-maria-lasitskene-usada-travis-tygart/

  ‘Jaw-dropping’: Russian world champ Lasitskene hits out after US star Coleman allowed to compete despite missed doping tests — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/470050-iaaf-maria-lasitskene-christian-coleman/

  Top US sprinter Coleman cleared of doping charges despite missing 3 tests — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/467864-us-sprinter-coleman-cleared-doping/

  US Olympic medalist cleared by USADA after ‚Mexican meat’ blamed for failed doping test — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/439789-will-claye-doping-usada/

  ‘No. 1 bullsh*t people’: Khabib, fellow fighters hit out at USADA after Jon Jones doping ruling — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/438913-usada-khabib-jon-jones-ufc/

  ‘Comeback season begins now’: Jon Jones cleared for UFC return after doping ruling — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/438904-jon-jones-usada-suspension-ufc/

  ‘I want to crush his confidence’: Jon Jones targets 2 more victories against Daniel Cormier (VIDEO) — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/437515-jon-jones-comeback-daniel-cormier/

  UFC’s Jon Jones has license revoked for failing doping test — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/420058-jon-jones-ufc-doping/

  ‘UFC will come to Russia regardless of Khabib v Ferguson result’ – Artem Lobov — RT Sport News
  https://www.rt.com/sport/419599-khabib-ferguson-artem-lobov-ufc223/

 14. Troll Polonii said

  Pomimo wstepnej decyzji WADA – Rosja ma prawo odwolac sie do Trybunalu.
  To, co WADA wydumala, jest tak powiklane, ze tak naprawde do samego konca nie wiadomo o co chodzi.

  Kanadyjski ‚Global research’ zamiescil pelen oburzenia artykul Stevena Lendmana, znanego publicysty z Chicago.
  Lendman nie ukrywa, ze;
  Glownym celem miedzynarodowych igrzysk sportowych jest zysk za wszelka cene, eksploatacja zawodnikow, skandale sportowe, podejrzane umowy i ogromna korupcja, przekupstwo i dyskryminacja ‚mniej waznych’ druzyn sportowych i rownoczesnie okradanie podatnikow, ktorzy oplacaja rozne imprezy sportowe.
  A podatnik nic z tego nie ma oprocz falszywych zludzen, ze te kosztowne imprezy maja cokolwiek wspolnego ze sportem.
  Miedzynarodowe zawody sportowe staly sie arena wielkich rozgrywek …politycznych.
  W grudniu 2017 Miedynarodowy Komiete olimpijski zabronl za kare rosyjskim zawodnikom wystepowania pod rosyjska flaga .
  Rosja zostala ukarana pomimo, ze nie bylo zadnego dowodu na to, ze rzad Federacji mial cokolwiek wspolnego ze srodkami dopingujacymi.

  Dyskwalifikacja rosyjskich zawodnikow? Polityczna hydra wystawia swoj leb.
  Banning Russian Athletes? Politicized International Sports Competition Rears Its Ugly Head Again – Global ResearchGlobal Research
  https://www.globalresearch.ca/banning-russian-athletes-politicized-international-sports-competition-rears-its-ugly-head-again/5697139

Sorry, the comment form is closed at this time.