Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Budynie na prezydenta!

Posted by Marucha w dniu 2019-12-11 (Środa)

Biedna III RP ma już dwa i pół kandydata w wyborach prezydenckich… Czy jednak nie zwróciło Państwa uwagi, że oni wszyscy: Hołownia, Kosiniak-Kamysz, Bosak, także wcześniej lansowany Biedroń – są do siebie kapkę podobni? Nawet z czegoś, czego używają zamiast wyglądu!

W istocie bowiem wszystko to wersje tego samego (anty)pomysłu i tej samej słabości polityki III RP: Czynienia cnoty z nijakości, braku wyrazu i mikrej osobowości. Ale, co zabawne – znajdą się zapewne wyborcy, którym taka nicość odpowiada…

Ktoś mógłby też zauważyć, że wobec konstytucyjno-dekoracyjnej roli prezydenta RP po prostu nie garną się do choćby próby uzyskania tej funkcji prawdziwi polityczni fighterzy. Z drugiej jednak strony choćby ostatnie lata dowiodły, że najbardziej nawet pozbawiony realnego znaczenia lokator Belwederu – musi czasem się do czegoś przydać, choćby tym czymś było tylko dawania kolegom partyjnym kolejnej szansy na poprawienie ewidentnie sfuszerowanych ustaw. A mimo tego – też się przecież samych legislatorów czy choćby prawników na prezydenta jakoś nie typuje.

NIJAKOŚĆ ATUTEM?

Nie, przy doborze kandydatów i kandydatów na kandydata stawiałbym raczej próbę zgadnięcia gustów społecznych. Kiedyś wierzono, że może na prezydenta RP najlepiej nadawałby się profesur jaki – ale okazywało się, że tacy budzą za duże kompleksy, ludzie jakoś źle przy nich czują. Lepiej więc było brać zwykłych głąbów i tylko wmawiać wyborcom, że to takie mózgowce! (patrz przypadki Kwaśniewskiego i Olechowskiego).

Potem dwie duże partie kolejno wystawiły Nikogo – i okazało się, że to jeszcze lepsze rozwiązanie, więc założono, że to sami Polacy instynktownie (?) głosują przeciw temu, co im się kojarzy z silnym przywództwem i/albo konfrontacyjnym stylem polityki. Pozostało więc wytypować najsympatyczniejszy Letni Budyń na stole i przedstawić do oceny w 2020 r.

Weźmy takiego WKK – przecież to idealny Nikt! Ministrem został, bo ojciec mu kazał, prezesem – bo kazał mu Marek Sawicki. Jeśli nawet komuś się może spodobać, to właśnie przez swoją nijakość, niczym mutacja Marcinkiewicza i z podobnymi perspektywami.

Skoro już PSL chce nadal udawać tę całą Koalicję Polską, to czemu nie pogrzebie w jej ramach i nie wystawi takiego np. Dariusza Grabowskiego?

Także w samym Stronnictwie jest choćby Adam Struzik, umiejętnie łączący ludową teorię i biurokratyczną praktykę tej partii. Ta jednak woli demonstrować brak szacunku do wyborców – oferując im taki rozwodniony budyń, jak Kosiniak. Podobnie jak Bosak, Biedroń i Hołownia – potencjalny kandydat starszych pań na ulubionego zięcio-wnuka…

Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że to właśnie realistyczne argumenty za. Cóż, może i uda się coś w ten sposób ugrać (choć przecież wcześniej takie numery nie zagrały z Jarubasem, Ogórek, Napieralskim – dobranymi z tego samego klucza nijakości).

Przede wszystkim jednak jest to również dowód na dodatkowe zinfantylnienie partyjno-medialnej demokracji III RP.

PO CO BOSAK?

Z kolei z interesującym dysonansem mamy do czynienia w przypadku prawyborów Konfederacji. Aktyw Konfederacji wyraźnie preferuje Bosaka, podczas gdy sympatie wyborców (czy potencjalnych wyborców) mogą rozkładać się inaczej. Pokusiłbym się wręcz o hipotezę, że o ile głosujący na Konfederację zaangażowani w jej życie wewnętrzne pewnie nie odbiegają bardzo rozkładem poparcia od biorących udział w prawyborach – o tyle dla pozostałej grupy nadal twarzami środowiska pozostają JKM czy Braun.

Pomysł z Bosakiem (jeśli to oczywiście w ogóle jest pomysł…) sprowadza się zapewne do uznania, że byłby on strawniejszy i łatwiejszy do sprzedania normalsom, właśnie jako wspomniana na początku … “Taka sprytna odpowiedź na Biedronia!”.

Sęk w tym, że ciężko stwierdzić, czemu jakiś normals miałby głosować akurat na kandydata Konfederacji… W dodatku zaś cała impreza pokazuje jedynie dokładnie wielkość struktur terenowych tego środowiska potwierdzając jedynie, że wprawdzie jak na drobnicę nie jest tak źle, jednak nadal mamy do czynienia z formacją kadrowo-internetową. I znowu więc, czy start akurat p. Biedronia może ten mało optymistyczny stan rzecz zmienić, czy też jest akcją z gatunku „przecież kogoś wystawić musimy, a ten przecież nie gorszy od innych, w sumie taki sam jak inni kandydaci”?

I w tym właśnie problem – o ile można zrozumieć glajszacht kandydacki establishmentu, objawiający się wystawianiem identycznych zer bez właściwości, to czemu właściwie ten sam manewr miałoby powtarzać środowisko jakoś tam próbujące pozycjonować się jako „poza-systemowe”?

Jeśli wszyscy będą mili, ulizani i przedwcześnie szpakowaci, z towarzyszeniem być może jednej pani przynudzającej (z PO) i jednej histeryzującej (być może z „Lewicy”) – to znaczy, pozycja kandydata nie tylko poza- ale realnie antyestablishmentowego będzie w tych wyborach wolna. A polityka, nawet tak fikcyjna i obliczalna jak polityka III RP – próżni wszak nie dopuszcza…

Autorstwo: Konrad Rękas
Źródło: pl.SputnikNews.com
https://wolnemedia.net/

Komentarzy 21 to “Budynie na prezydenta!”

 1. Moher49 said

  Ani JKM, ani Braun. Niech będzie Bosak.

 2. NICK said

  Ani Bosak.
  Weg.

  Kolejnym świniom u koryta.
  Inaczej już nie będzie.
  Świnie.

  Wszędzie.
  Rzecz odkryta.
  Daaawno.
  Dno.

 3. Zerohero said

  “Taka sprytna odpowiedź na Biedronia!”

  Podejrzewam, że ci panowie mają więcej wspólnego. Wiadomo coś o dziewczynie Bosaka? Miał jakąś narzeczoną? Mi to nie przeszkadza, ale krypto gej w taaaakim środowisku aż się prosi by go szantażować.
  Poza tym Bosak jako jeden z liderów RN prowadził podejrzaną politykę kadrową. Kręciły się tam dziwne typki które po kilku minutach rozmowy można było kopnąć w dupę. Na przykład Marian Kowalski, Andruszkiewicz. Natomiast o Bąkiewiczu mówi się już, że to koszerniak robiący listy zakazów wstępu na Marsz. Na listach znajdują się ludzie z ONR ktory Bąkiewicz próbował rozbić, znajduje się też Jabłonowski (wydano na niego fatwę za krytykę sprowadzani wojsk USA). Za to na Marsz chodzą na przykład czarni i Ruchowcy bardzo są z nich dumni. Jakby się chcieli przypodobać Wyborczej. Co za piękny Ruch…..Narodowy. 😀 No i te płaszczenie się Bąkiewicza przed tzw. „dobrymi Żydami”.

  https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/4229-mosberg-daniels-i-bakiewicz-czyli-gra-do-jednej-bramki

  Bosak jest wygadany i umie ripostować, ale całe czas mam wrażenie, że to tylko cwaniaczek który został poinstruowany czego lubi słuchać jego elektorat. Nigdy nie trafiłem na jakąś wypowiedź Bosaka która wybijała się ponad sztampę. Po dostaniu się do sejmu Bosak powiedział, ze „rozpoczęliśmy długą drogę”. To coś ty chłopaku robił przez ostatnie 10 lat. W kulki lecisz? Jakiś tępych Marianów spod budki z piwem promowałeś na prezydenta? Przez tego Mariana straciliście kilka dobrych lat.

 4. Zerohero said

  Absolwent podstawówki, paker i ochroniarz z klubu, Marian Kowalski w czasie burzliwej debaty wykonywał wobec adwersarza ruchy sugerujące chęć przywalenia z główki. Kiedyś widziałem bloga demaskującego patologiczne zachowania Mariana, ale nie pamiętam linku. Szkoda. Ten blog wiele mówi o Marianie, a pośrednio o tzw. Ruchu Narodowym który go promował na prezia.
  Nawiasem mówiąc w „Mediach Narodowych” kolesie zamieścili filmik o szurach, rozbijaczach i prowokatorach na których trzeba uważać. Trafił tam m.in. Marian. Oni zapomnieli, że sami go promowali. Oni są nienormalni.

 5. NICK said

  0H. Mnie wyręczył.
  Bosak?
  Jęczy tak jak jęczył.

 6. Waldek said

  Moher @

  Bosak najgorszy z tej trójki. Gorszy od zwolennika żydowskiej ekonomii Korwina i gorszy od wydawałoby się ogarniętego Brauna.

  Bosak to ukrainofil.

  Zresztą Braun niby antymason, a ręki na to fartuszkowe ścierwo nie chciałby podnieść.

  Kim są ci „narodowcy”? Takie same dupolizy USA jak PiS tylko, że w wersji young.

  Iran zły, bo islam. Białoruś i Wenezuela złe bo socjalizm. Ci to się koorva na geopolityce znają! I jeszcze po pisowsku wychwalają głupie masońskie powstania. Brak im pozytywistycznego rozsądku przedwojennej endecji. Samo ich machanie biało czerwonymi flagami i obrazem Matki Boskiej nic nie da. Żydzi z PiS też tak robią. Bolek też nosi Matkę Bożą na klapie.

  Tak to jest jak się gówniarze za politykę biorą.

 7. Sarmata said

  Najlepszym prezydentem byłby Braun – człowiek genialny, ale nie przejdzie wśród ciemnego ludu. Koniec kropka.
  Bosaka wielu moich znajomych „suwerenów” ma za „chłopaczka” i trzeba im tłumaczyć, że ma prawie 40 lat. Ja o panu Krzysztofie zawsze miałem świetne zdanie. Pan Krzysztof Bosak to jest taki samorodek, coś na wzór Romana Dmowskiego. Sprawia wielkie wrażenie swoją erudycją, kulturą, bystrością umysłu i obeznaniem historycznym. Potrafi oczarować swoim subtelnym dowcipem. I taki cwaniak! Robi wiele dobrego dla Polaków i Polski. Bardzo go lubię.
  Korwin – człowiek nie z tego świata, wspaniały, genialny wyprzedzający wszystkich o dwa wschody słońca nauczyciel wolnego rynku, ale z dolepionym mu elektoratem negatywnym przez czerwonych nie ma żadnych szans.
  Pozostaje Dziambor którego lewactwo nie dostrzegło i nie napiętnowało jeszcze. Nawet ciemny lud polubi go za jego stonowane wypowiedzi i dobrą prezencję jako mężczyzny (chociaż czasami nie potrafi dać odporu komuchowi – tak jak to ja bym to zrobił czy oczekiwał). Kobiety-suwereny, których wiele głosuje, uwielbiają postawnych mężczyzn jak Dziambor a to one są najliczniejszym i najgłupszym elektoratem.
  Z kolei Wilk to adwokat i mały kaczan, odpada definitywnie.
  Tak więc tylko Dziambor!

  P.S. Reszta kandydatów – jak pan Berkowicz – też się nadaje jak najbardziej (każdy z nich byłby lepszym prezydentem niż 5-ciu poprzedników i to w sumie), ale nie bardzo się mieści w wymogach ciemnego ludu i babć spod Mławy.

 8. Ludzie kochani,w tym z Konfederacji.

  Kandydaci ze strachem i to fizycznym nie mogą być politykami lub kandydatami na Prezydenta Polski.
  Przypominam.Rasizm w Polsce,przeciw białym,polskim dzieciom trwa.Od roku 89.
  Opamiętajcie się:
  wpolsce.biz/pis-po-sld-kukiz-petru-ruch-narodowy-maja-strach/
  Prowadzę automatyczny portalik.Kto ma ochotę ,niech czyta.Zapomnijcie tchórzy w Polsce a propagandę zachowajcie dla swoich rodzin.

 9. zofia said

  Porownanie Holowni z Bosakiem jest zlosliwe. Pan KR moze nie ma czasu zeby posluchac konfederatow, gorzej
  jesli uwaza , ze nie maja nic do powiedzenia.
  Polecam dyskusje i debaty ktorych nie bylo od 89`

 10. Troll Polonii said

  Jaki narod -tacy kandydaci.

 11. Waldek said

  „Pan Krzysztof Bosak to jest taki samorodek, coś na wzór Romana Dmowskiego. ”

  Tak świętej pamięci Romana Dmowskiego z gównem porównać!?

  „Sprawia wielkie wrażenie swoją erudycją, kulturą, bystrością umysłu i obeznaniem historycznym. Potrafi oczarować swoim subtelnym dowcipem. I taki cwaniak! Robi wiele dobrego dla Polaków i Polski. Bardzo go lubię.”

  No bez dwóch zdań. Dla Polin też wiele robi:

  W tym roku zapytano go o tą wypowiedź w mediach „narodowych”. Nie zdementował! Odwracał kota ogonem!

 12. Marucha said

  Re 7:
  Panie Sarmata, czy Pan tak na serio, czy robi sobie jaja kwadratowe, wypisując laurki Braunowi, Bosakowi, Korwinowi,,,?

 13. Do 9.Proszę podać polityka w Polsce,który chce zniszczyć,zlikwidować rasizm przeciw polskim dzieciom,białym,który trwa od roku 89.

  Podziały w Polsce na dzieci dygnitarzy politycznych i innych dzieci w Polsce,trzeba zakończyć

  500 plus wystarcza na opłacenie leków.

 14. Olo said

  Jakie znaczenie ma, kto będzie prezydentem skretyniałego polactwa? Polactwo ma do tego stopnia obrzezane mózgi, że zagłosuje na każdego, kogo podstawi im poliniacki parch i ładnie zaprezentuje w telewizji. Żaden normalny kandydat się nawet nie wychyli, bo albo go polactwo opluje i zagryzie, albo poliniackie parchy naślą na niego samobójcę.

 15. jasiek z toronto said

  Re: 14 Olo

  Dokladnie tak.
  W Gajowce rowniez „parchow” pod dostatkiem i z „obrzezanymi mozgami” wlacznie…gloszacych tysiace sprzecznych „teorii” od „demokracji” az po „wolny rynek”…
  A dlugi finansowe wobec lichwiarzy spokojnie sobie „rosna”…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Ryotaro said

  Bosak zatańczy dla agentury. Już raz pięknie tańczył w TVNie

 17. kura domowa said

  ad. P. ZeroHero,

  może chodzi Panu o blog „Klub Idź Pan Stąd. Pisane razem.
  Blog w sumie i o Kowalskim i Chojeckim.

 18. karlik said

  Ad.10 „Jaki naród -tacy kandydaci.”

  Ja uważam, że wszyscy kandydaci są odpowiedni do stanowiska.
  Najważniejsze przy podejmowaniu decyzji moim zdaniem jest wiek. Wiadomo, że Prezydent RP ma zapewnioną dożywotnią rentę, więc im starszy tym mniejszy koszt dla budżetu..Przynajmniej tak podają statystyki, chociaż historia pokazała, że jeden z Prezydentów RP nie pożył długo po objęciu stanowiska.

 19. Moher49 said

  @ 6, p Waldek.
  Bosak to żaden ukrainofil. To taki trybun ludowy, dobrze gada, może pociągnąć tłumy. Ale wg mnie, Ruch Narodowy jaja sobie robi z prawyborów, badają opinię i wcale im nie zależy na prezydenturze. Przecież sam prezydent nic nie może zrobić, musi mieć zaplecze, wywalić wszystkich Dudo – rzeczników, wyczyścić urząd. Do tego trzeba wielu zaufanych ludzi. Sejm, senat będą kłody Bosakowi pod nogi kłaść, szkoda zachodu.

 20. Waldek said

  „Bosak to żaden ukrainofil. To taki trybun ludowy, dobrze gada, może pociągnąć tłumy.”

  No jak ktoś mówi o chrześcijańskich korzeniach banderowców to rzeczywiście dobrze gada.

  Na tytuł trybuna ludowego w III RP zasługiwał jedynie Andrzej Lepper. Nawet czerwony Ikonowicz bardziej pasowałby do tego określenia niż misesowsko – chachłacki Bosak.

 21. Lily said

  Jak TU byc optymistka,skoro z czystym sumienien,nie ma na kogo glosowac.

Sorry, the comment form is closed at this time.