Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa świata

Posted by Marucha w dniu 2019-12-12 (Czwartek)

Stany Zjednoczone cały czas fabrykują oskarżenia przeciwko innym państwom, żeby rozpętywać wojnę na całym świecie, dlatego stały się największym zagrożeniem dla globalnego pokoju i bezpieczeństwa – powiedziała na środowym briefingu rzeczniczka prasowa Ministerstwa Spraw Zagraniczych Chin Hua Chunying komentując artykuł na temat konfliktu wojskowego w Afganistanie.

W tym tygodniu gazeta „Washington Post” opublikowała utajnione wcześniej dokumenty i wywiady z urzędnikami USA, które w ocenie gazety są dowodem na to, że amerykański rząd ukrywał prawdę o konflikcie zbrojnym w Afganistanie.

Jak twierdzi periodyk, dokumenty są również sprzeczne z oficjalnymi, publicznymi oświadczeniami prezydentów, dowódców wojskowych i dyplomatów USA, którzy z roku na rok zapewniali Amerykanów, że osiągnęli postęp w Afganistanie i że opłacało się angażować w tę wojnę. „Ten artykuł jest policzkiem dla wielu osób w Stanach Zjednoczonych, tak zwanych obrońców praw człowieka, i jest to tylko wierzchołek góry lodowej” – podkreśliła rzecznik prasowa MSZ Chin.

Jak przypomniała, USA rozpoczęły naloty na Irak na postawie rzekomej obecności w kraju broni masowego rażenia, co doprowadziło do ogromnej liczby ofiar i masowej migracji lokalnej ludności, później przyznały jednak, że była to fałszywa informacja, a dowody na posiadanie przez Irak broni okazały się zwykłym proszkiem do prania.

Naloty Stanów Zjednoczonych w Syrii również doprowadziły do wielu ofiar i masowej migracji, a dowody na rzekome ataki chemiczne w Syrii były w rzeczywistości „ustawionymi” nagraniami, sfabrykowanymi przez Białe Hełmy – dodała.

„To, że USA do tej pory nie wyciągnęły wniosków z tych lekcji, to naprawdę żałosny widok, Ameryka cały czas fabrykuje zarzuty, żeby rozpętywać wojny na całym świecie, przeprowadzając ataki, zabijając i doprowadzając do tragedii.

Takie Stany Zjednoczone są największym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa na świecie, a także (państwem – red.), które w największym stopniu łamie prawa człowieka” – zaznaczyła rzeczniczka prasowa Ministerstwa Spraw Zagraniczych Chin Hua Chunying.

Źródło: pl.SputnikNews.com
https://wolnemedia.net

Komentarzy 8 to “USA to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa świata”

 1. Mietas said

  Ja tam nic nowego się nie dowiedziałem, to że jankesi dostają po dupie w Afganistanie było wiadomo już 2 lata temu, bo tyle czasu toczą negocjacje z talibami, w tej chwili kontrolują coś ok 30% kraju, jeśli to wogule można nazwać kontrolą, gdyż zamachy bombowe są tam bardzo często, pewnie Trump niedługo ogłosi zwycięstwo, i opuści Afganistan, coś w stylu jak zrobił w Syrii.

 2. Zbyszko said

  Czego można oczekiwać od protestanckiej szumowiny z całego świata. Katolicy, którzy tam przyjeżdżali zmuszeni byli szukać swojego miejsca daleko od tego prawie całego terytorium protestanckiego i założyli osobny stan, który nazwali Maryland. Więc praktycznie w USA można mieć zaufanie tylko do ludzi ze stanu Maryland

 3. Kapsel said

  John Perkins (ur. 28 stycznia 1945 w Hanowerze w New Hampshire) – amerykański ekonomista i pisarz. Wolontariusz Korpusu Pokoju w Ekwadorze w latach 1968 – 1970, autor kilku książek. Jedną z nich jest „Hitman – Wyznania ekonomisty od brudnej roboty”, w której autor porusza kwestię budowania imperium wpływów przez USA w biedniejszych krajach, do czego autor sam się przyczynił i przyznaje, że źle uczynił. Wyrzut sumienia skłonił autora do podzielenia się tymi doświadczeniami. Autor opisuje zasadę działania dużych korporacji i elit, które rządzą w USA. Pod pretekstem pomocy słabszemu krajowi wpędzają jego gospodarkę w zadłużenie nie do spłacenia i tym samym stwarzają gospodarczego niewolnika długu i zależność od USA.

  John Perkins – Ekonomista od brudnej roboty

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=86&v=hG0olTHXGYA&feature=emb_logo

 4. Kapsel said

  Donald Trump podpisał zarządzenie wykonawcze, które upoważnia amerykański Departament Edukacji do karania kampusów uniwersyteckich poprzez wstrzymanie funduszy federalnych od tych, które uważa się za tolerujące antysemityzm, umożliwiając debatę krytyczną wobec Izraela.

  Rozkaz Trumpa, ogłoszony w środę wieczorem z Białego Domu, został uznany za posunięcie, by powstrzymać rosnący antysemityzm na amerykańskich kampusach. W artykule opiniodawczym w „New York Timesie” Jared Kushner , zięć Trumpa i starszy doradca, który jest ortodoksyjnym Żydem, powiedział, że akcja „wesprze i obroni żydowskich studentów w Stanach Zjednoczonych”.

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.theguardian.com/us-news/2019/dec/11/donald-trump-antisemitism-israel-colleges-order&prev=search

 5. Lily. said

  „Najwiekszy/najlepszy/jedyny sojusznik,
  przyjaciel „rzadu, w III.R.P. (Kaczynskich partii)

 6. Lily said

  „Wszedzie mamy …”,a teraz okiem na fotki.
  https//en.wikipedia.org/wiki/Ron_Masak
  https//en.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump
  Zrodlo; jak powyzej.

 7. Ela12 said

  Admin a może coś o Stanie Wojennym póki przyjaciele jeszcze są bo weekend tuż tuż jak waść sądzisz, a jest o czym rozmawiać !?

  ————-
  Już wiele razy rozmawialiśmy o tym.
  Admin

 8. Waldek said

  USA to największy światowy bandyta masoński kraj utrzymujący przy życiu bestię Izrael, ale księża, biskupi i ich pisemka nadal huczą:

  „Kiedy w końcu nawróci się Rosja?”

  Proszę jaki paszkwil znalazłem. Rosja winna wojnom, LGBT, winna wszystkiemu.

  https://www.m.pch24.pl/bledy-rosji-wczoraj-i-dzis,51679,i.html

  Żyd i USA niewinne. Banderowcy z majdanu też niewinni, bo odmawiali różaniec, a na Wołyniu święcili kosy i widły w grekokatolickich cerkwiach.

Sorry, the comment form is closed at this time.