Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Genialny pomysł ministra finansów. Polacy pożyczą rządowi miliardy złotych na zero procent.

Posted by Marucha w dniu 2019-12-13 (Piątek)

[Jak dalece pierdolniętym w mózgownicę być trzeba, aby nie mieć szans na zostanie Ministrem Finansów w Polsce? Chyba nie ma takiej granicy.
Admin]

Minister Finansów, Tadeusz Kościński wpadł na pomysł jak pozyskać oszczędności Polaków, które sam oszacował na 190 mld złotych. Nowy minister rządu PiS wymyślił, że przejmie te pieniądze oferując Polakom obligacje rządowe oprocentowane na – uwaga – 0 procent, słownie Zero.

Pomysł Ministra Kościńskiego jest rewolucyjny. To Obligacje Skarbowe na 50-100 lat o oprocentowaniu „zero”. Gdy zdziwieni dziennikarze zapytali jak chce przyciągnąć chętnych do takiej oferty oświadczył, że w zamian otrzymają prawo udziału w loteriach które dadzą możliwość wygrania „ciekawej nagrody”.

Biorąc pod uwagę umiłowanie Polaków do hazardu to może się okazać sukcesem, ale chyba nie tak dużym jak sądzi minister od „bezgotówkowe”. Przecież takie obligacje i to wieloletnie to zupełny absurd, bo loterie, nawet najatrakcyjniejsze, raczej nie zrekompensują utraty wartości na skutek inflacji. A nawet jeśli ktoś coś wygra to przecież i tak od tego co wygra, zapłaci podatek.

Pomysł z zerowymi obligacjami jest bardzo różnie komentowany. Przeważają opinie, że to rozpaczliwe poszukiwanie pieniędzy, co nie świadczyłoby dobrze o kondycji państwowego budżetu. A jeśli rządowi brakuje pieniędzy to znaczy, że podatnicy,muszą się trzymać za portfele.

Kto wie, może powstanie ustawa która nakaże Polakom zakup obligacji skarbowych. Dlaczego nie? Do tego metodą na OFE można będzie za pomocą odpowiedniej interpretacji prawnej uniemożliwić ich dziedziczenie.

Są też inne aspekty loterii ministra Kościńskiego. Może chodzić o zmniejszenie ilości gotówki w przysłowiowych skarpetach. Minister już dawno mówił, że celem jego działań jest uczynić Polskę bezgotówkową. Narzekał na banknoty jako niehigieniczną metodę płatniczą i wyrażał troskę o to, że pieniądze Polaków zgromadzone w gotówce, „nie pracują dla gospodarki”.

Skoro państwo polskie już oficjalnie deklaruje chęć likwidacji gotówki, to takie akcje Ministerstwa Finansów, jak ta z zerowymi obligacjami z loterią, mają za zadanie zmniejszyć ilość gotówki w obiegu.

Nieufność względem banków i mizerne oprocentowanie lokat skłania raczej do akumulacji gotówki. Z tym rząd musi walczyć wszelkimi sposobami, choćby hazardem.

https://zmianynaziemi.pl/

Żydzie Kościński, po cholerę jakieś kombinacje? Nakazać Polakom, pod groźbą kary śmierci, oddanie wszystkich pieniędzy państwu i po kłopocie. Na rok starczy,
Admin

Komentarzy 35 to “Genialny pomysł ministra finansów. Polacy pożyczą rządowi miliardy złotych na zero procent.”

 1. Grace said

  Panie Gajowy, oni maja uknuty plan i go poprostu realizuja wiedzac ze wiekszosc Polakow kupi kazde gowno wymyslone przez pisowcow. 500 zaczadzilo im mozgi do konca.

 2. Bogusz said

  Co za perfidny sq*******syn, Morawieckipowinien za niego wisieć

 3. adsenior said

  Czy kolejnym krokiem, będzie powrót do norm prawnych PRL-u – zakaz posiadania walut i złota? Wszak eskimosi, w stosunku do nie eskimosów są do wszystkiego zdolni.

 4. PISKORZ said

  re 3 posiadania walut i złota? A ZA BABCI-KOMUNY…/mam na myśli wczesne lata/…kary były bardzo wysokie. W niektórych przypadkach orzekano karę śmierci.

 5. zofia said

  Mamy sejm, poslow, senat – gdzie protest?
  Taki minister powinien byc natychmiast odwolany!

 6. Bili de kid said

  Geniusz a okolic Synaju, którego naturalnym środowiskiem jest zawsze organizm żywiciela.

 7. Marcin said

  Gotówka jest niehigieniczna zwłaszcza gdy przechodzi przez łapy Gojów.
  Nie wiem jak skomentować te głupoty wymyślone przez korzennych prestidigitatorow.
  Oni zwyczajnie robią to sobie dla jaj.

 8. jasiek z toronto said

  Re: Artykul…
  (napisze krotko)
  Przewrotnosc zyda koscinskiego jest nie do podrobienia i zaplanowal, ze Polacy dobrowolnie oddadza gotowke zgromadzona pod „materacami” i wyda im tzw. „bondy – obligacjie” (krotko lub dlugoterminowe) a potem w zamian z te „obligacje” zazada od „depozytariuszow” zaakceptowania „bio-chipa”, bo w przeciwnym razie nie otrzymaja niczego…
  Pytanie tylko: „Ilu na taki stan rzeczy wyrazi zgode???”…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Olo said

  Polactwo jest już tak skretyniałe, że będzie się ustawiać po te obligacje w długie kolejki. Nie będzie żadnych protestów. Będą na kolanach dziękować żydowi Kościńskiemu, że mogą mu oddać wszystkie oszczędności.

 10. Antymon said

  https://pbs.twimg.com/media/ELqt9NlXUAAzRqi?format=jpg&name=900×900

 11. Regina said

  Narzekał na banknoty jako niehigieniczną metodę płatniczą i wyrażał troskę o to ,że pieniądze Polaków ” nie pracują dla gospodarki” Nie o Polską gospodarkę banksterowi chodzi,a o zyski banków.Ci lichwiarze,tak się wyspecjalizowali w swoim rzemiośle,że potrafią nawet z długów generować zyski.Bo gdy całą naszą forsę będziemy mieć na kontach bankowych,to te banki będą dłużnikami naszymi,a udzielając kredytów banki,posługując się naszymi pieniędzmi zgromadzonymi na kątach(czyli swoimi długami wobec nas) czerpią ogromne zyski z oprocentowania tych kredytów,czyli z lichwy.Zgromadzone pieniądze Polaków,albo lokowane w skarpetę,nie dają banksterom spać,a jęzory eskimosów wiszą do kolan na te utraconą kasę.

 12. Kojak said

  Ta koszerna kanalia wezmie na zero % , pozniej pozyczy zydiohitlrowcom z Usraela na 1,5 % a pozniej te same polskie pieniadze zydohitlerowcy z Usraela pozycza zydowskim oszustom z PPYYSS na 4,5 % ! oni juz tak pozyczaja zydowskim kryminalistom z Usraela ! Polska gotowka na 1,5 % a pozneij od zydowskich oszustow oszustow na 4,5 % tak robi Zyd Morawiecki wycierajcy sobie morde Polska czy jak on tam naprawde sie nazywa !!!

 13. jasiek z toronto said

  Re: 11 Regina…
  Czy pani domysla sie o co w tej batalii chodzi jesli zydzi posiadaja nielimitowana ilosc gotowki, wladzy i mediow??? (i w taki dziwny sposob „uparli” sie na nas Polakow, by nas upodlic do stopnia (poziomu) „bydla???”..)…

  Gdyby dzisiaj przyszedl do Polakow np: Mojzesz i powiedzial: „Ja was wyprowadze z waszego domu „ciemnosci” i zniewolenia, i zaprowadze was do Ziemi Obiecanej…”

  Czy Polacy byliby wdzieczni Mojzeszowi z calego serca czy tak samo jak zydzi, ktorzy stali sie przewrotni, falszywi, chciwi, msciwi i Bogu niewdzieczni zachowujac dla samych siebie Prawde, ktora powinni glosic calemu swiatu???…

  Nie prosze pani. Ani bogactwo, ani wolnosc, ani suwerennosc, ani niezaleznosc tutaj chodzi…, bo to jest (sa kwestie) przemijajace dla kazdego czlowieka…

  Pytanie mozna by postawic takie: „Ilu pozostanie wiernych Bogu, kiedy Jego Syn w Swym Majestacie przybedzie…(…..)????…
  (wtedy nie pomoze zadna „karta” kredytowa, „autorytet moralny” czy ilosc zgromadzonego zlota…)

  To tak na marginesie…

  ================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. emk6 said

  A moze on wcale nie jest glupi, tylko wie ze bedą wprowadzać ujemne oprocentowanie na kontach.

 15. jasiek z toronto said

  Re: 14 Emk6….

  Prosze, prosze…
  Jest to bardzo powazny argument, a ze chciwosc „polactwa” (zdemoralizowanej gawiedzi) wezmie „gore” ponad glupota, to przegiegly zyd to spewnoscia wykorzysta…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Antymon said

  Kościński to znakomity specjalista. Tajniki swojego rzemiosła zgłębiał w londyńskim oddziale peerelowskiego Banku Handlowego w czasach, gdy prano tam pieniądze z FOZZ.

  Dwa dni temu udzielił pierwszego wywiadu prasowego, oczywiście najbardziej wiarygodnemu portalowi w Polsce, czyli wPolityce. Gdy został ministrem, jego oficjalne życiorysy, jak złośliwie zauważył Grzegorz Braun, zaczynały się po pięćdziesiątce. Widać jednak, że w ciągu tego miesiąca Kościński nie próżnował, tylko z pomocą najlepszych piarowców budował po nocach swoje patriotyczne drzewo genealogiczne aż do czasów Powstania Styczniowego.

  W wywiadzie nasz minister wspomina też z czułością swoją rodzicielkę: „Mama mówiła mi, by iść tam, gdzie jest bank, bo tam są pieniądze”. Później jednak miłość do ojczyzny przodków zwyciężyła: „W wieku 29. lat miałem już pod Londynem własny dom W City of London mogłem dobrze zarabiać aż do emerytury, mogłem gromadzić pieniądze, albo przyjechać do Polski i zrobić coś ciekawego. Wybrałem to drugie”. Prawie jak Jonny Daniels.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/477168-pierwszy-prasowy-wywiad-z-ministrem-finansow-t-koscinskim

 17. Antymon said

  ad 14. emk6

  Tego się właśnie najbardziej obawiam.

 18. Rafal Cz. said

  Nawet Dyzma byl cwanszy. Pomysl Kunickiego vel Kunika oferowal obligacje zbozowe na procent czyli zarobek. A ten 0%… no nie…
  to swolocz.

 19. Drab61 said

  Re 2 … a masz pewność że ten Kościński podlega Morawieckiemu ? bo mówią że może być odwrotnie …

 20. suma said

  Minister Finansów, Tadeusz Kościński wpadł na pomysł jak pozyskać oszczędności Polaków, które sam oszacował na 190 mld złotych.

  Szacować nie muszą, suma wszystkich depozytów Polaków w bankach jest znana rządowi przez np podatek Belki na oszczędności Polaków.

  Czas na zimny prysznic. Otóż w alternatywnych mediach coraz częściej słychać zapowiedzi zmiany metodologii liczenia oprocentowania kredytów.

  Według założeń ludzi czy instytucji kontrolujących system, polityka negatywnych stóp ma pozwolić na dewaluację długu rządowego i największych korporacji.

  Zwykły zjadacz chleba ma płacić normalne odsetki, aby dług na poziomie konsumpcyjnym za szybko nie przyrastał. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas usłyszymy o zmianie globalnych standardów obliczania wysokości odsetek od kredytów bazujących na zmiennej stopie procentowej.

  Co z tego, że będziemy mieli stopy na poziomie minus 3%, LIBOR na poziomie zera, skoro oprocentowanie kredytu hipotecznego wyniesie 5-6%. Jeżeli nie mieści się Wam to w głowie, to z pewnością nie jesteście sami. Jeszcze 3 lata temu mi się nie mieściło, że możemy mieć ujemne nominalne stopy procentowe, oraz że obligacje korporacyjne mogą mieć negatywnie oprocentowanie. Witamy w świecie okupowanym przez banki centralne, zarządzane przez psychopatów.
  https://independenttrader.pl/analiza-rynku-nieruchomosci-2019-cz-3.html

 21. ojojoj said

  zloto jest za to bardzo higieniczne, czosnek nawet do szamba wskoczy zeby je zdobyc, a po wydobyciu oblizac wlasnym jezorem, a poza tym dlaczego nie napisano ze moze tutaj chodzic o 447 ?

 22. AJWAJ said

  ON VINCENT2 LUBIEC pienondse goim i „NASZE ZLOTO” juz sie nim za-opiekuje TOTALNA PARANOJA NAD VISTULA

 23. jasiek z toronto said

  Re: 18 Rafal Cz.
  To profesor oszustwa z tego koscinskiego, a i bezczelnoscia nie grzeszy…
  Kto jest mu w stanie stawic czolo? Kto jest na tyle przebiegly z Polakow, by grzecznie go wypier…olic na zbity pysk tam skad przypelzl???…

  Nie jest problemem ubolewac lub „kwitowac” zachowania zydow lichwiarzy, ale problemem jest to, aby takim s…synom wskazac droge powrotna…
  A Polacy wciaz cierpia na „nieuleczalna” chorobe, ze wszystko co dobre musi byc „obce”…
  (bo obce, to musi byc prawdziwe…i wrecz nienawidza tych Polakow, ktorzy sa ponad „ich” przecietna…”Jaki prorok bedzie szanowany wsrod swoich braci???” Najchetniej zrzuca go ze skaly w przepasc…)…

  Tak wiec Wszystkim Polakom jednak polecam goraca modlitwe do Pana Boga i Jego Syna, by Byl tak Milosierny zmniejszajac nadchodzace cierpienia…(jakie przygotowalo (zgotowalo) „plemie zmijowe”…)

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. NyndrO said

  Pani Kierowniku, nakazać zawsze można. Ale chodzi o rozrywkę. O „fan”. Myślę, że zwykłe zabijanie już się im znudziło.

  ——
  >https://marucha.wordpress.com/lista-smierci/
  Admin

 25. bryś said

  3 Adenisor – można posiadać, ale państwo chce wiedzieć kto.

  Otóż obowiązek ewidencjonowania kupców metali szlachetnych obowiązywał od kilku lat i wynikał z ustawy o VAT. Przepis ten był ignorowany przez większość sprzedających, lecz od 1,5 roku najwięksi dilerzy zaczęli rzeczywiście prosić klientów o ich dane personalne.

  Po wejściu w życie uchwały zarządu NBP dilerzy będą zobowiązani pytać klientów o dane przy każdej transakcji ale wynika to z niejasnych przepisów dotyczących VAT, a nie uchwały NBP, gdyż dotyczy ona wyłącznie sprzedaży złota z NBP oraz spółek zależnych. Uchwała jest jednak kolejnym bublem prawnym, jak większość przepisów w Polsce.

  Dilerzy, co prawda muszą zapytać kupców złota o ich dane personalne (imię, nazwisko oraz PESEL), ale nie mogą prosić o okazanie dowodu tożsamości, tym samym nie mają możliwości weryfikacji danych ze stanem rzeczywistym. Wystarczy, że kupujący poda fikcyjne imię i nazwisko oraz nr PESEL pasujący do wieku i transakcje można finalizować.

  W przypadku jednak transakcji przekraczających 15 tys. euro dilerzy mają obowiązek wylegitymować kupującego, co wynika z ustawy o przeciwdziałaniu finansowania terroryzmu.

  https://independenttrader.pl/czy-rzeczywiscie-koniec-z-anonimowymi-zakupami-zlota.html

 26. NyndrO said

  . . . coś, jak z tymi całymi „snuff movies”.

 27. Boydar said

  Skoro „Polaków niema” …

 28. Dictum said

  Tadeusz Kościński przez poprzednie cztery lata rządu PiS był kolejno wiceministrem rozwoju, przedsiębiorczości i technologii oraz finansów. Jest zaufanym człowiekiem premiera Mateusza Morawieckiego, z którym pracował w BZ WBK.

  Kościński urodził się i wychował w Londynie. Ma podwójne obywatelstwo: polskie i brytyjskie. Część osób wytyka mu, że lepiej mówi po angielsku niż po polsku. A niektóre media od razu zaczęły porównywać go do Jacka Rostowskiego, ministra finansów z czasów rządu PO-PSL, który też urodził się w Londynie, tylko pięć lat wcześniej (Kościński to rocznik 1956).

  Niemal cała kariera w bankowości

  Tadeusz Kościński uczył się w katolickim Salesian College, studiował geologię na Goldsmith University of London. „Dziennik Gazeta Prawna” zauważył jednak, że uzyskany przez niego dyplom obecnie nie dawałby mu w Polsce wyższego wykształcenia.

  Kandydat na nowego ministra finansów w Londynie pracował w japońskim w Tokai Banku, a później przez ponad dekadę był starszym menedżerem w londyńskim oddziale polskiego Banku Handlowego. Po upadku komunizmu wrócił do Polski. Wykładał o bankowości i rynkach kapitałowych. W latach 90. XX w. zaczął robić karierę w rozwijających się bankach w Polsce. Pracował w Polskim Banku Rozwoju, BPH i Banku Śląskim. W 1997 r. trafił do Wielkopolskiego Banku Kredytowego, gdzie jako dyrektor odpowiadał za back-office, skarb i płatności międzynarodowe.

  Kościński i Morawiecki – koledzy od ponad 20 lat

  Tadeusz Kościński poznał się z Mateuszem Morawieckim pod koniec 1998 r., tuż przed fuzją WBK i Banku Zachodniego, w którym pracował ten drugi. Odpowiadali wówczas za płatności międzynarodowe w dwóch łączących się instytucjach. Po fuzji Morawiecki został szefem pionu operacyjnego, któremu Kościński bezpośrednio podlegał. Mateusz Morawiecki od 2001 r. był członkiem zarządu BZ WBK, a w latach 2007–15 jego prezesem.

  Podczas swojej kariery w BZ WBK Kościński był dyrektorem odpowiedzialnym za skarb, później IT, karty debetowe, sieć bankomatów, call center i bankowość internetową. Za swojej kadencji zbudował m.in. dużą sieć oddziałów partnerskich, tańszych w utrzymaniu od placówek własnych.

 29. Olo said

  Obrzezne mózgi potrafią się tylko wściec, jak zabraknie dla nich ulubionego towaru w sklepach. A tak, to można im srać na łby ile wlezie. Powiedzą, że to mżawka. Oto obraz współczesnego państwa polskiego.

  https://wawalove.wp.pl/warszawa-tlumy-na-otwarciu-nowego-sklepu-xiaomi-na-mokotowie-zdjecia-6456578037430401a

 30. Lily said

  Z importu. Nie On pierwszy i NIE ostatni.
  Pomazaniec naczelnika,tak jak Duda,M.M, syn”ledendy”,pierwsi po Zjezdzie w 2014 r.

 31. jasiek z toronto said

  Re: 29 Olo

  I teraz na podstawie tego, jak zachowuje sie slepy tlum w kwestii m.in., tzw. „promocji” sprytny zyd vel kosocinski czy jak mu tam…zrobi (a moze) np 200 promocji za 30% cen oryginalnych (tzw. „ryjkowych”) ale tylko za gotowke… (o urzadzen domowych po samochody)
  Jaki bedzie skutek? Ano taki, ze „polska gawiedz” (zwlaszacza ta mlodsza) „wyciagnie” od dziadkow gotowke zdeponowana na roznych „kontach” a system „wyssie” ostatnie krople krwi z systemu (obiegu) pieniadza gotowkowego.

  Owszem, sa jeszcze inne rozwiazania pozbycia gojow gotowki (wyssania przez system), ale sa zbyt „radykalne” i zbyt niebezpieczne dla lichwiarzy…ze strony „wscieklego tlumu”…

  „Waz” w Raju ZAPROPONOWAL Ewie zerwanie zakazanego owocu a nie jej nakazal…I w taki sposob „dzialaja” (proponuja) synowie diabla…

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Rozaniec do reki i szybko przepraszac Matke Boza Krolowa Polski za grzechy zaniedbania i pychy… (poki jest Ona w dobrym humorze…:)))

 32. kubus said

  wlasnie mowilem mojej 70 letniej Mamie o tych wspaniałych obligacjach a ona na to ; napisz do tego durnia co to wymyslil ze jakby były takie na 200 lat to wtedy cos wezmę ….. :):)

 33. JARNO said

  jest coś takiego co się nazywa Modern Monetary Theory (MMT)!!! i wg tej ‚teorii’>podatki „nie są potrzebne’>banki ‚załatwią’ wszystko>WYKREUJĄ PIENIĄDZ, który „sprzedadzą” i ta technologia jest stosowana na całym świecie> i tak jak słucham Kościńskiego-Morawieckiego> to im chodzi o tzw. „cashless society” czyli wyeliminowanie, klasycznej ‚gotówki’ z obiegu>i oczywiście będą mieć na podorędziu ‚stosowne’ argumenty>komuna, agenci Putina, etc. M.in. do tego ma służyć tzw. 5G>etc>i to będzie służyło do trzymania ‚za buzię’ robaczków takich jak ja, pan, pani bo ci co mają kasę to ‚se poradzą” choć mają zupełnie inne problemy>jak uchronić swoje ‚bogactwo” bo ‚une som’ od MONEY MAKING-ROBIENIA KASY!!!Czym się dzisiaj ‚handluje’ na giełdach w 99% tzw. derywatami w trybie HFT (high frequency trading) etc

  Konsekwencją stosowania MMT>są tzw. Negative Interests Rates (NPR) co Draghi (ECB) ‚zapuścił’ w w 2014>>>>i udupił te wszystkie fundusze emerytalne w Europie. O tych klockach się -miedzy Bugiem a Odrą-nie pisze, nie mówi.
  Jest jedno czy dwa środowiska w Polsce (min. inż. Józef Kamycki), które dobijąją się o suwerenność monetarną Polski.To samo dzieje się w Europie>w strefie Eurozone>m.in. dlatego się zdarzył Brexit.
  Przecież Morawiecki ‚tłumaczy’ (ostatnio w PTE)>że mamy kapitalizm, neoliberalizm,globalizm=IMPERIALIZM wg mnie, IMF. washington consens, etc>to niech ‚dyskutują” z nim Rostkowski (on jest tylko ‚naukowcem’ z LSE>London School of Economics) ale Morawiecki woli bredzić o ‚mafii vatowskiej’ a pacan nie chce przyznać, że zdarzył się tzw. lux-tax afera (kiedy Juncker był premierem Luksemburga) z AMAZONem w tle
  jak również, że IMF-washington consens-globalizm-‚niewidzialna ręka rynku’ została do Polski ‚sprawadzona’ w 1989 przez Sorosa, który przywiózł do Wybiórczej Sachsa i Davida Liptona (IMF).

  Dzisiaj te MMT/NIR to są te wszystkie QE-quantitative easing czy w EC-OMT ale problem, że te „porządki” (kapitalizm>neoliberalizm, washington consens. IMF, OECD) sprawiły>
  – zadlużenie państw-firm-ludzi
  – tzw. off-shoring>sprawił transfer zdolności produkcyjnych to tzw. ‚low cost countries’ czy ‚krajów rozwijających się” (Chiny do dzisiaj mają w World Banku status „kraju rozwijającego się”, dostał niedawno kilka ‚bardzo dużych baniek’ USD czym wq…..wił Trumpa.
  – totalne nierówności,
  i wszystko się to stało POD NADZOREM I DYKTATEM>IMF-WORLD BANK-OECD-NATO-EU.
  .
  Ale ‚fachowcy”>kościński (tego gostka jak również całe to ‚bankowe’ towarzych opisuje dokładnie dr. Kękuś na utube.), glapiński, balcerowicz,rostkowski, belka, petru etc o tym nie mówią i słyszymy same bzdety pacanów z sejmu-senatu-‚dziennikarzy’-etc.
  .
  Burdel jest na całym świecie-mamy jeszcze złotówkę-
  ale mając takich rulers-lawmakers jak Kaczyński-Wałęsa-Morawiecki-Glapiński-Korwin vel Mikke, Schetyna, Tusk, Cimoszewicz, Balcerowicz>>no i przede wszystkim ten cholerny PUTIN-ROSJA-późny postkomunizm-TW (tajni współpracownicy), esbecy-no i przede wszystkim KOMUNIZM>>>wciskający się znowy drzwiami i oknami do UN (jakiś tam postowicz ‚jedzie’ Karoniem)>>
  Jest postowicz „u Maruchy’ Troll Polonii>chyba spoza Polski>on się często odwołuje do zerohedge.com> jest to dość ciekawy ‚outlet’ FINANSOWY ale poza tym wszystko związane z ekonomią, finansami. etc>>Polecam a lokalnie inż. Kamycki czy TV NISS chociaż mnie się Karoń podoba, kiedy mówi>że te wszystkie „giełdy’ to fraud i ściema a ci co nie pracują (ale produkcyjnie-materialnie a nie ‚politycy’)>to ZŁODZIEJE.

 34. jasiek z toronto said

  Re: 33…
  A do ktorego wpisu szanowny pan sie odnosi??…

  A moze cos by pan napisal wlasnymi slowami, bo panski wpis to taki „ni pies ni wydra” w wersji „maslo maslane” lub „ilosc cukru w cukrze”…

  Jedynie co moge skomentowac, to to, ze cale te „jewekonomiczne” opasle tomy „nowomowy” mozna sobie wsadzic tam, „gdzie Slonce nie dochodzi”…lub na „gwozdzik” do sraczyka…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. JARNO said

  re.34>>Jasiek z Toronto>>Tytuł publikacji jest „Genialny pomysł ministra finansów. Polacy pożyczą rządowi miliardy złotych na zero procent.> i odnoszę się treści publikacji.
  Do żadnego ‚wpisu’ się nie odnoszę a co do rady>>misiu, ptysiu>jest takie angielskie powiedzenie i lekka trawestacja>
  I DO NOT PUNCH DOWN>i walcz se w Toronto<a masz tam bydło jak upowsko-banderowską-oun diasporę największe na świeciea Christa Freeland>córeczka swojego tatusia właśnie z kręgów UPA-OUN-BANDERA>>DO IT and GET LOST.

Sorry, the comment form is closed at this time.