Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nawet 4-latki pracują, by zieloni mogli jeździć swoimi elektrycznymi samochodami

Posted by Marucha w dniu 2019-12-14 (Sobota)

Za sprawą ekooszołomów światowy trend nakazuje stopniowe odejście od benzyny oraz diesla i docelowo całkowite przejście na samochody elektryczne. Do ich produkcji niezbędny jest kobalt, który wydobywa się w niewolniczych warunkach m.in w Demokratycznej Republice Konga.

Dzieci pracują przy wydobyciu kobaltu niezbędnego do produkcji samochodów elektrycznych / Fot. YouTube/Sky News

Szacuje się, że w DRK znajduje się ok. 60 proc. zasobów kobaltu na całej planecie. Niemal każdy producent silników samochodów elektrycznych jest więc skazany na zakup „nowej benzyny”, jak potocznie mówi się o kobalcie, od państwa z Afryki Środkowej.

Jak wskazuje w swoim obszernym reportażu „Sky News”, przy wydobyciu kobaltu pracuje dziennie 40 tysięcy dzieci. I to malutkich dzieci, bo najmłodsza dziewczynka pracująca w kopalni miała cztery lata. Cały proces często odbywa się w warunkach urągających ludzkiej godności. Dochodzi również do przestępstw seksualnych. Na przykład 10-latka została zgwałcona i zaszła w ciążę.

Szkodliwy kobalt

Zapowiedziane przejście na samochody elektryczne doprowadziło do nadzwyczajnego wzrostu popytu na ten metal. Do wyprodukowania baterii w telefonie komórkowej potrzeba ok. 10 gram kobaltu. Do każdego akumulatora zasilającego samochody elektryczne potrzeba wydobyć aż 15 kilogramów rudy kobaltu.

„Sky News” w swoim reportażu wskazuje, że kobalt wydobywany jest ok 180 metrów pod powierzchnią ziemi za pomocą podstawowych narzędzi, bez odzieży ochronnej i nowoczesnych maszyn. Dzieci wysyłane są do wąskich prowizorycznych komór, gdzie w każdej chwili istnieje ryzyko zawalenia się ich.

Kobaltowi przyjrzeli się również naukowcy. I odkryli, że jest niesamowicie niebezpieczny dla zdrowia. Powoduje ostre zapalenie płuc, które prowadzi do trwałej niewydolności, a w skrajnych przypadkach nawet śmierci. Ów metal jest również stosowany w e-papierosach. Odnotowano pierwsze przypadki zgonów z powodu kobaltu.

Badania udowodniły również, że spożywanie warzyw z ziemi, która miała kontakt z kobaltem kończy się wymiotami i biegunkami. W Warunkach, gdzie występuje kobalt nie są w stanie przeżyć ryby i ptaki.

Katusze w imię „ekologii”

Nikt nie potrafi dokładnie oszacować, ile dzieci zmarło podczas wydobywania kobaltu w rejonie Katanga w Demokratycznej Republice Konga. ONZ szacuje, że rocznie to 80 nieletnich, ale jednocześnie wskazuje, że wiele zgonów nie jest w ogóle rejestrowanych. Pobrane przez lekarzy z obszaru wydobycia próbki gleby pokazują, że region należy do dziesięciu najbardziej zanieczyszczonych na świecie.

Światowy pośpiech, by wprowadzić miliony pojazdów elektrycznych na nasze drogi sprawia, że giganci motoryzacji będą potrzebować jeszcze więcej kobaltu. Już teraz na każde 500 tys. takich samochodów potrzebnych jest 7800 ton kobaltu. Wszystko oczywiście – oficjalnie – w imię ekologii. W praktyce, w imię potężnych zysków, co zauważa coraz więcej niezależnych podmiotów. Ostatnio dużo miejsca „ukrytym” celom ekooszołomów poświęciła hiszpańska prasa.

https://wolnosc24.pl/

Komentarzy 10 to “Nawet 4-latki pracują, by zieloni mogli jeździć swoimi elektrycznymi samochodami”

 1. Leo said

  Tak, też uważam, że Murzyni nie powinni być pozostawieni na pastwę swojej natury i likwidacja kolonializmu była olbrzymim błędem. Tytuł jest mylący. Nawet czterolatki pracują, bo Murzyni nie potrafią urządzić wydobycia inaczej a obowiązująca doktryna, że są dokładnie tacy sami jak Japończycy czy Niemcy nie pozwala na żaden ruch. Dzieci będą pracować i umierać, ale tego przyczyną nie są zieloni tylko czerwoni i ich doktryna o nieistnieniu ras ani różnic pomiędzy ludźmi.

  ——
  Zieloni to też czerwoni.
  Admin

 2. Zieloni zbrodniarze za forsę Sorosa,chcą kobaltu.Nawet gdy dzieci muszą wydobywać kobalt.
  Chamy zielone i politycy popierający zielono-lewicową krwawą rewolucję w USA i EU.Przecież ten schemat ,rewolucji znamy z historii w EU

 3. Zerohero said

  w Kongo jest najniższy wskaźnik IQ na świecie. Poniżej 65. W ogóle oddzieliłbym kwestie samochodów elektrycznych, globcia i szkodliwości kobaltu od tego jak jest wydobywany kobalt. Był czas, że również w Europie dzieci pracowały w kopalniach. Każdy minerał w patologicznym układzie może być wydobywany w sposób niegodny, przez wykorzystywanie siły roboczej, zanieczyszczenie okolicy.

  Warunki wydobycia kobaltu w Kongo to merytoryczny i logiczny młot na lemingów i lewaków. litują się nad murzynami, nad efektem cieplarnianym też. no to co powiedzą na praktyczne efekty? kto ma tu pierwszeństwo?

  nawiasem….słyszał kto narzekania na brak demokracji w Kongo?

 4. adsenior said

  Zamiast słów: http://p.web-album.org/d1/dc/d1dc6d65df6f88166fb467e9d6b8a5d9a,4,0.jpg

 5. Lily said

  CZY wojsko USA tam stacjonuje?.
  Gdzie ich nie ma,ale pewnosci nie mam.

 6. Isreal said

  ad2
  a skąd ten soros ma te kase? ……

  z kobaltu , z niewolnictwa , złodziejstwa, wojen ……. może? z pracy dzieci przy kobalcie? z wyzysku?

  więc jakie swoje pieniądze daje ……??????????????????

 7. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – Oto jak ci „czerwoni” w Kongo wyglądają. Nawet słonce Afryki nie pomaga.


  Ten osobnik niby był goniony bo widocznie jakimś Shmulom depną na nogę i dostał po głowie.

  A takich jest tysiące.

  .https://forward.com/fast-forward/390583/israeli-mining-mogul-dan-gertler-cited-for-congo-corruption/

 8. Plausi said

  Przypadek pasożyda

  @7, Siekiera Motyka

  przytacza wręcz klasyczny przypadek pasożyda, który jest de facto zbrodniarzem, bo jest odpowiedzialny za śmierć nie tylko dzieci, i to nie tylko w wypadkach kopalnianych ale także z głodu, bowiem w naszej wspaniałej cywilizacji co ósmy człowiek na Ziemi stale głoduje, patrz Martin Caparros „Hunger“,

  Może to uświadomi niektórym, że ideologia mozaizmu, która każdego nie-żyda sprowadza do stanu bydlęcia, kreuje osobniki, którzy tak też nie-żydów traktują, i sprowadzają ich do funkcji bydlęcia, przedstawiony przez @7 pasożyd jest typowym produktem ortodoksyjnego mozaizmu, który jak żadna inna ideologia jest związany z mordem i to masowym.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Ale znamy przecież daleko bardziej przekonujące przykłady zbrodniarzy pasożydów:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

 9. Kapsel said

  Niemiecka kolej przytarła nosa rozkapryszonej Grecie, narzekającej na tłok w pociągach

  W drodze powrotnej z konferencji klimatycznej w Madrycie do Szwecji Greta Thunberg narzekała na przepełnione pociągi w Niemczech. Zamiesczone w sieci zdjęcie pokazuje ją siedzącą na podłodze na korytarzu. Niektórzy w komentarzach wyrażali współczucie lub narzekali na Deutsche Bahn.

  To widocznie ubodło niemieckiego potentata, który zaczął “sypać” rozkapryszoną “gwiazdę”.

  Twitterowe konto DB podało dzisiaj po południu komunikat. Okazało się, że nastolatka nie dość, że miała komfortowe miejsce w pierwszej klasie, to jeszcze VIP-owską obsługę.

  https://dzienniknarodowy.pl/niemiecka-kolej-przytarla-nosa-rozkapryszonej-grecie-narzekajacej-na-tlok-w-pociagach/

  “Zadbamy o to, by postawić ich pod ścianą”. Thunberg zaostrza retorykę

  “W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się” – jak mawiał Józef Stalin. Ikona i zabawka światowego proletariatu, Greta Thunberg, na razie co prawda tylko słownie nakręca się coraz bardziej.

  Szwedka zagroziła, że światowi przywódcy staną „pod ścianą”, jeśli odmówią spełnienia wymagań dotyczących zmian klimatu.

  Podczas przemówienia w Turynie we Włoszech nastoletnia działaczka stwierdziła: „Niestety, prawdopodobnie już znamy wynik. Światowi przywódcy wciąż próbują uciec od swoich obowiązków, ale musimy upewnić się, że nie mogą tego zrobić”.

  – Zadbamy o to, by postawić ich pod ścianą, a oni będą musieli wykonywać swoją pracę, aby chronić naszą przyszłość – dodała.

  https://dzienniknarodowy.pl/zadbamy-o-to-by-postawic-ich-pod-sciana-thunberg-zaostrza-retoryke-wideo/

 10. Siekiera_Motyka said

  Nie do końca o Kongo ale o ruchu ekologicznym i destrukcji ludzi. Szwedzka Greta dzisiaj to sprzedaje.

  Dodam jeszcze raz (szkoda ze po angielsku) wideo Dr. Shiva Ayyadurai na temat jak ten Globalny przekręt ekologiczny operuje.

  ( Co ciekawe, YT wyczyszcza nowe komentarze. Dwa razy próbowałem i nic się nie pojawia.)

  Proszę uważnie przeczytać tu słowa bo zbiegają się świetnie z wykładem Dr. Shiva Ayyadurai.
  „Ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla w UE – wedle autorów raportu Carbon Tracker – mogą wzrosnąć i w latach 2019-2023 wynieść średnio 35-40 euro za tonę, przyspieszając przejście z węgla na gaz i kwestionując utrzymanie starych elektrowni węglowych po 2021 roku. Decyzja Brukseli o zmniejszeniu podaży uprawnień ETS uderzy przede wszystkim w Polskę, ale także Niemcy, Włochy i Hiszpanię.

  Do końca tego roku ceny uprawnień mają wzrosnąć do 25 euro za tonę. Autorzy raportu wskazują, że cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla wzrosła z 4,38 euro za tonę w maju 2017 roku do 18,28 euro za tonę w sierpniu 2018.

  Wzrost cen jest spowodowany decyzją polityczną Brukseli, która odpowiedziała na naciski lobbystów Odnawialnych Źródeł Energii oraz spekulantów. Zmniejszenie dostępności uprawnień do emisji dwutlenku węgla na rynku (mniejsza podaż) w okresie od 2019-2023 roku ma wymusić przechodzenie gospodarek europejskich od węgla do gazu i OZE. Będzie mniej uprawnień do emisji 1,4 mld ton dwutlenku węgla, co ma zmusić przemysł energetyczny i lotniczy do transformacji.

  Carbon Tracker to think tank skupiający specjalistów finansowych, którzy wskazują na ​​ryzyko klimatyczne na dzisiejszych rynkach kapitałowych.

  Bank Światowy, grupy biznesowe i inwestorzy wezwali do szerszego wsparcia w zakresie cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla, by wymusić inwestycje w „czystsze technologie”.

  Read more: http://www.pch24.pl/europejski-ekologizm-w-natarciu–polska-ucierpi-z-powodu-wzrostu-cen-uprawnien-do-emisji-co2,62309,i.html#ixzz68Csgua93

  Ostanie zdanie odnosi się do „New World Order” , gdzie Ludzie nie mają tam nic do powiedzenia a jedynie płacić rachunki.

Sorry, the comment form is closed at this time.