Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Są jeszcze przyzwoici dziennikarze!

Posted by Marucha w dniu 2019-12-14 (Sobota)

[… a także biali Murzyni i cielęta o dwu głowach – admin]

Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy apeluje o działania na rzecz natychmiastowego uwolnienia Juliana Assange’a osadzonego bezprawnie w brytyjskim więzieniu. Wciąż odbywają się regularne pikiety w obronie Assange. Poniżej pikieta z 13 grudnia 2019 r. [Zobacz w oryginalnym artykule – admin]

Jesteśmy z pewnością świadkami kompletnego upadku dziennikarstwa na całym świecie. Przykładów na to jest bardzo dużo – dość choćby wspomnieć zjednoczoną propagandową kampanię wszystkich brytyjskich mediów przeciwko Jermy’emu Corbynowi czy uporczywe bicie piany wokół żenującej spiskowej teorii, jakoby Kreml wybrał Amerykanom i Amerykankom Donalda Trumpa na prezydenta.

Niemniej, w tej destrukcyjnej matni, która rozjeżdża światowe dziennikarstwo niczym walec zdarzają się wyjątki. Z pewnością do takich zaliczyć należy opublikowane dziś na stronach Międzynarodowej Federacji Dziennikarskiej wezwanie do wspólnej obrony założyciela WikiLeaks – najważniejszego medium od chwili jego powstania – Juliana Assange’a.

MFD uruchomiła zbiórkę podpisów. Kierownictwo organizacji apeluje do wszystkich dziennikarzy na świecie, którym bliskie są wartości takie jak wolność słowa do podpisania dokumentu.

„Porządek demokratyczny przewiduje możliwość ujawniania przez dziennikarzy zbrodni wojennych, przypadków tortur i znęcania się. Nie może to być zagrożone karą więzienia. To wszak jest rola mediów. Zastosowanie przeciw dziennikarzom i wydawcom ustaw obliczonych na zwalczanie działalności szpiegowskiej faktycznie kładzie kres jakiejkolwiek ich działalności na rzecz dobra publicznego” – czytamy w oświadczeniu.

„Przed przeniesieniem do więzienia Belmarsh Assange spędził ponad rok w areszcie domowym i siedem lat w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, choć miał status azylanta politycznego. Przez cały ten okres naruszano jego fundamentalne prawa człowieka (…) Julian Assange wniósł wyjątkowy wkład w dziennikarstwo działając w interesie publicznym; chciał przejrzystości i odpowiedzialności” – przypominają dziennikarze.

MFD powołuje się także na specjalnego wysłannika ONZ ds. tortur Nilsa Melzera. W dokumencie cytowana jest jego wypowiedź z czerwca br.: „W końcu dotarło do mnie, że byłem po prostu zaślepiony propagandą i że Assange jest systematycznie szkalowany, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od zbrodni, które ujawnił. Został odczłowieczony. Przez izolację, wyśmiewanie i poniżenie. Niczym czarownice, które kiedyś palono na stosie. W ten sposób odarto go z praw człowieka bez wywołania znaczącej globalnej fali oburzenia. Tak powstaje niebezpieczny precedens prawny. W przyszłości zostanie on zastosowany wobec innych dziennikarzy, którzy ujawnią niewygodne prawdy, nawet jeśli będą z redakcji „The Guardian”, „The New York Times” czy „ABC News”.”

To cytat z artykułu Melzera dla amerykańskiego lewicowego i antyimperialistycznego portalu Medium. Tekst powstał na okoliczność 26 czerwca, który jest Światowym Dniem Solidarności z Ofiarami Tortur.

Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy to największa na świecie organizacja stowarzyszeń dziennikarskich. Jej celami są ochrona i wzmocnienie praw dziennikarzy oraz wolności prasy. MFD zajmuje się także zagadnieniami sprawiedliwości społecznej, praw pracowniczych, globalizacji, demokracji, praw człowieka oraz zwalczaniem biedy i korupcji. Ukonstytuowała się w 1926 r. w Paryżu. Później – ze względu na historyczne zawiłości – przeprowadzono jeszcze dwa założycielskie spotkania – w 1946 r. i 1952 r. Dziś MFD zrzesza około 600 tys. dziennikarzy z ponad 100 krajów. Siedziba zarządu znajduje się w Brukseli.

Zbiórka podpisów MFD w obronie Assange’a TUTAJ.

Autorstwo: Bojan Stanisławski
Na podstawie: Medium.comIfj.org
Źródło: Strajk.eu

https://wolnemedia.net

Komentarzy 7 to “Są jeszcze przyzwoici dziennikarze!”

 1. Gospodarzu…zapewniam Pana,że istnieją „biali Murzyni”…Oni mają białą skórę i rysy twarzy…ale ich charakter i styl życia są na wskroś „murzyńskie”…Sam znałem i do tej pory znam takich…
  A i „cielęta o dwóch głowach”…też podobno się trafiają…

  ——
  Równie często, co rzetelni, uczciwi dziennikarze.
  Admin

 2. Plausi said

  Szlachetność mediów w Polsce

  15.12.2019 godz. 10:00 sprawdzamy google.

  google(szczerski prezydent ofiarą antagonizmu) w ciągu ostatniego tygodnia, znajdujemy 2:

  pl.sputniknews.com › polska › 2019121511506214-szczerski-o-konfr…

  Szczerski o konfrontacji Rosji i Zachodu: ofiarą możemy stać …
  1 godzinę temu – Skomentował słowa prezydenta Andrzeja Dudy, że Warszawa nie uważa Moskwy za … wtedy możemy stać się ofiarą tego antagonizmu – podkreślił Szczerski.

  PRAWA CZŁOWIEKA Gazeta Wyborcza –

  5 godzin temu -. Kolejny międzynarodowy sukces – ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

  „GWno donosi, ze Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ, ale Rosjanie
  cytują Szczerskiego, który zwraca uwagę na poważne zagrożenie dla Polaków:

  „Jako kraj sąsiadujący z Rosją nigdy nie będziemy nalegać na antagonizm w stosunkach między Zachodem a Rosją, ponieważ wtedy możemy stać się ofiarą tego antagonizmu – podkreślił Szczerski.”

  Co cytuje tez Reuters :

  „“As a country that neighbors Russia we will never push for antagonism in the West’s relationship with Russia, because then we can become a victim of that antagonism,” Szczerski said. ”

  O tym zagrożeniu, którego jest zarząd Polakami w Warszawie absolutnie świadom, nie można przecie Polakom mówić i to w dodatku tuż przed Bożym Narodzeniem, jeszcze by który pojął, jak wielkie zagrożenie dla nich stanowią siły USA, które zarządzający w Warszawie ściągnęli do Polski , niby żeby nas bronić.

  Jest rzeczą niezwykle szlachetną ze strony WSZYSTKICH mediów w Polsce, że takie przykrości nie są publikowane i to zarówno przez media sterowane przez obecnie zarządców Polski jak i ich tzw. „opozycję”. Z dobrym samopoczuciem możemy dalej kroczyć od jedno święta do drugiego.

 3. Boydar said

  Nie ma jutra bez dzisiaj a dzisiaj bez wczoraj. Po co żydowskim właścicielom mediów hodowanie uczciwego dziennikarza. To się nie da ot tak, na pstryk. Jedyne co jest możliwe to odgrywanie roli „uczciwego dziennikarza|”. Ale na przedstawienia to kulturalny człowiek chodzi do teatru.

 4. Troll Polonii said

  Wlasciwie… Assange’a chca ukamienowac tylko za to, ze podawal wiadomosci, ktore juz byly w sferze publicznej…

  Za takie powtarzanie opublikowanych wiadomosci mozna sie rzeczywiscie narazic na ….spontaniczny gniew…

  Prawnik Assange’a pokazuje warunki wiezienne w Anglii…
  Assange lawyer discloses conditions for British justice TO RETHINK his extradition — RT World News
  https://www.rt.com/news/475884-assange-spain-surivellance-investigation/

  Firma hiszpanska oskarzona o szpiegowanie Assange’a:
  ‘We’re working for the dark side’: Spanish firm accused of spying on Assange by German broadcaster boasted of US intelligence ties — RT World News

  https://www.rt.com/news/474735-assange-spy-lawsuit-undercover-global/

  Opowiadanie prawdy stalo sie przestepstwem – wiele osob oburza sie na uwiezienie Assnge’a
  ‘Telling the truth becomes a crime’: UK & international pundits blast Assange imprisonment — RT World News
  https://www.rt.com/news/474656-assange-uk-campaign-pundits/

  Julian Assange zniknie z horyzontu…
  Julian Assange will ‘disappear for the rest of his life’ inside ‘inhumane’ US prison, UN envoy warns… if he makes it that far — RT World News

  https://www.rt.com/news/474501-assange-torture-un-berlin-protest/

  Assange moze umrzec w wiezieniu
  ‘Mr Assange could die in prison. There is no time to lose’ – over 60 medics in open letter to UK govt. — RT UK News
  https://www.rt.com/uk/474255-assange-die-prison-letter/

  ‚Pokazowy proces z lat 50-tych ‚ – tak John Pilger opisuje skandaliczne traktowanie Assange’a przez brytyjskich sedziow
  ‘A 1950s show trial’: John Pilger describes ‘disgraceful’ courtroom treatment of Julian Assange by UK judge — RT UK N
  https://www.rt.com/uk/471652-john-pilger-assange-court/
  Julian Assange w wiezniarce:
  WATCH: Rare glimpse of Julian Assange INSIDE prison van — RT World News
  https://www.rt.com/news/471434-assange-recorded-prison-van/

  „Nie jestem w stane myslec poprawnie -‚ Assange zupelnie zdezorientowany , gdy sedzie nie zgadza sie na odlozenie terminu deportacji
  ‘I can’t think properly’: Assange disoriented as court rejects delay for extradition proceedings — RT UK News
  https://www.rt.com/uk/471425-assange-court-hearing-us-extradition/

 5. Kar said

  ..propagandową kampanię wszystkich brytyjskich mediów przeciwko Jermy’emu Corbynowi ..
  _______________________________

  – a odnosnie tego gostka-u gory, to fakt, bo najpierw zapedzili go do kata i przylepili late zydozercy-antysemity..a pozniej zaczeli zwawo napier*dalac gudlajskim goownem z kazdej mozliwej strony przy zachwytach skowytu tych ktorzy juz wiedzieli z gory, ze wygraja te cala zasr..na farse-czyt. wybory (smutno-realistyczne/klasyczne)

 6. Przemysław Jakub said

  Dziennikarze to łakomy kąsek dla masonerii.

 7. Janusz T said

  Nie znam ani jednego przyzwoitego i rzetelnego dziennikarza w Polin. W Polsce królują: – Szechtery, Olejniki, Klarembachy, Durczoki, Pohanki i inne temu podobne (…).

Sorry, the comment form is closed at this time.