Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Naszym Wzorem Janusz… o Wolne tematy (48 – …
  bardzo o Wielka rozgrywka
  Marucha o Tożsamość Ukrainy
  Boydar o Strzelanina w Uvalde a dostęp…
  NC o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Kojak o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Emilian58 o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Marcin o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  Kojak o Rosja nakazuje Agencji Żydowsk…
  Kojak o Meyssan: agonia Zachodu
  Boydar o Wydalenie 70 pracowników rosyj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Białoruś – ostatnia szansa polskiej dyplomacji.

Posted by Marucha w dniu 2019-12-18 (Środa)

Tytuł cokolwiek problematyczny, bo żeby polska dyplomacja miała szansę choćby i ostatnią, to musi najpierw istnieć polska dyplomacja.

Republika Nowogrodzka ok. 1400

Tymczasem w naszym MSZ wciąż zdaje się straszyć upiór starego kozła Lewartowa-Geremka, do którego jak ulał pasowałyby słowa przeboju Edyty Geppert „Jaka róża, taki cierń … Jakie życie, taka śmierć”

[dla bulgoczących po angielsku: there was a man with five willies and his pants fitted him like a glove].

Jak właśnie ujawnił Cezary Gmyz: Bronisław Geremek miał dwie rodziny i mógł być podatny na szantaż

To, ze TW Kosk czyli Krzysztof Skubiszewski (ang. Scooby-Chef-Ski) był podatny na szantaż, to wiemy i pewnie dlatego tak nam ślicznie wynegocjował polsko-niemiecki traktat o dobrym sąsiedztwie z 1991, a potem słusznie został pochowany w Panteonie Wielkich Polaków w masońskiej wyciskarce do cytryn na Wilanowie, nazywanej prześmiewczo Świątynią Opatrzności Bożej.

Zainspirowany wykładami prof. Andrzeja Nowaka z cyklu „Węzły polskiej pamięci” (do obejrzenia na YT):

W XIV-XV wieku była wciąż szansa jeśli nie na całkowite pokonanie stosunkowo słabej Moskwy (co mogło potencjalnie skutkować osłabieniem czy wręcz zerwaniem unii polsko-litewskiej i całkowitym zruszczeniem WKL) to na dwie konkurencyjne Rosje. Republika Nowogrodzka, o ustroju republiki bojarsko-kupieckiej, była wówczas bez porównania bogatsza i rozleglejsza od ówczesnej Moskwy, choć ta ostatnia przewyższała ją agresywnością i brutalną siłą wojskową.

[Trochę tak jak wielka Rzeczpospolita i wolne od zależności lennej Prusy Książęce po traktatach welawsko-bydgoskich z 1657 roku. I pomyśleć, że 115 lat później Prusy, czyli gówniane państewko będące ledwo parawanem dla armii brały udział w pierwszym rozbiorze. No ale takie są skutki karygodnych zaniedbań i polityki „ciepłej wody w kranie” (copyright Chyży Rój, prezydent naszego bantustanu w 2025 roku) czy innego dojutrkowania i jakośtobędzenia.

Słaba to pociecha, że i starożytne imperium Hetytów miało taką swoją „pruską” Nemezis w postaci Kasków / Kaszków. Hetyci potrafili zupełnie bez sensu złupić Babilon leżący daleko poza horyzontem ich interesów, okresowo kontrolowali wschodnie wybrzeże Morza Egejskiego, ale z wyjątkiem słynnego i archetypicznego traktatu pokojowego z Egiptem (traktat z Kadesz) nigdy nie udało im się zabezpieczyć na trwałe żadnej ze swoich granic – wypisz wymaluj nasza Rzeczpospolita i kiedy przyszła w końcu kryska na matyska w postaci Ludów Morza (por. E. Cline: „1177pne: rok,w ktorym upadła cywilizacja”), to najprawdopodobniej Kaskowie zadali im ostateczny cios kosą w plecy – wypisz wymaluj Rzeczpospolita].

Puszczając wodze nieokiełznanej fantazji, gdyby tak w wiekach XV-XVI to nie Moskwa, a Nowogród Wielki był naszym sąsiadem na północnym wschodzie, to być może doszłoby do rozszerzenia unii na wschód – „By był Fiodor jak Jagiełło, dobrze by nam z nim beło” – ano bełoby nam z nim dobrze, gdyby to był kniaź albo bojar niepodległego i kultywującego wolnościowe tradycje Nowogrodu, a nie syn samodzierżawcy Iwana Groźnego, tyrana, posyłającego na śmierć tysiące poddanych (Stalin różnił się od Groźnego tylko technologią).

Inwazja Moskwy na Nowogród Wielki w roku 1478 była starannie przygotowana i poprzedzona dywersją na litewskiej wówczas Ukrainie (inspirowane bunty). Król Kazimierz IV Jagiellończyk, na mocy układu Litwy z Nowogrodem zobowiązany był do udzielenia pomocy sojusznikowi, ale zajęty był rozgrywkami dynastycznymi (nie mającymi żadnego związku z interesem ani Korony ani Litwy) i – przepraszam za wyrażenie – zgrzeszył zaniechaniem i przepiernił w sposób koncertowy. Iwan III Srogi wcielił Nowogród Wielki do WKMoskiewskiego, elitę wymordował, symbolizujący wolność dzwon wiecowy i bojarów wywiózł do Moskwy (jeszcze nie miał Syberii).

Dziś ostatkiem sił, desperacko opiera się jeszcze Moskwie elita polityczna niepodległej Białorusi, Białorusi będącej ostatnim oknem geopolitycznego manewru dla Polski. Ale kto by tam miał do tego w Polsce głowę, kiedy z jednej strony kolejny ciamajdan, od tyłu zachodzą nas Judejczykowie, tu trzeba robić laskę Amerykanom, a z innej strony machają nam widłami banderowcy, żeby im dać kolejne 4 miliardy bezzwrotnej zapomogi.

W tych okolicznościach przyrody monopol na Białoruś od lat utrzymuje (z budżetu) zasłużona zasługami swojego ś.p. Ojca pani Agnieszka Romaszewska, księżniczka na Biełsacie, kierująca się – jak sama kiedyś stwierdziła – takim wewnętrznym kompasem pozwalającym jej rozpoznawać ruskich agentów.

I kierowani taką nikczemną mądrością na własne życzenie wepchniemy w końcu Białoruś w łapy Kremla, podciągniemy rosyjską granice na Bug, a potem pozostanie już tylko płacz, zgrzytanie zębów i polowanie na ruskie onuce.

[Bo szkoda by było Białorusi, gdyby została wepchnięta w nieudaczne polskie łapy – admin]

I to będzie prawdziwa i ostateczna tragedia. Wraz z upadkiem niepodległej Białorusi upadek naszej będzie już tylko kwestią czasu.
[Ale kto do tego upadku doprowadzi? Rosja? – admin]

https://macgregor.neon24.pl

Komentarzy 14 do “Białoruś – ostatnia szansa polskiej dyplomacji.”

 1. Mietas said

  Ta banda pisowców ciągle ma chore mrzonki, czym oni chcą przyciągnąć Białoruś? Pewnie w ofercie jankeski drogi gaz, oraz drogie paliwa z Orlenu he he, tyle że Białoruś Nie stać na tak biednego i zacofanego sponsora, czym pisiory chcą rywalizować z Rosją? za 2 lata z naszego wzrostu gospodarczego zostaną wspomnienia, podobnie będzie z tą pisowską zarazą.

 2. Kojak said

  Jaka szansa ? Jesli juz, to pisowskie kanalie beda co najwyzej ,robic dywersje bandycko -kryminalna na Bialorusi i nic a nic wiecej ! Takie jest ich zasadnicze i naczelne zadanie zlecone przez zydohitlerowcow z Usraela

 3. wanderer said

  „..prezydent naszego bantustanu w 2025 roku..”
  Wypluj Pan te slowo..!

 4. wanderer said

  Mam sentyment do Bialorusinow. Moja Matka – Polka ale pochodzi z Pinska. Za mlodu kilka razy odwiedzalem groby pradziadow. Do tej pory jedna galaz mojej rodziny z Mamy strony tam mieszka. Bialorusini zawsze byli Polakom przychylni, pamietaja o wspolnej czasami historii, o tym ze Polacy zamieszkiwali tamte ziemie. Dumny narod i wielekroc bardziej przyjazny Polakom niz ukraincy.

 5. Waldek said

  „I to będzie prawdziwa i ostateczna tragedia. Wraz z upadkiem niepodległej Białorusi upadek naszej będzie już tylko kwestią czasu.”

  I bardzo dobrze. Może będzie się lepiej żyło. Bo jak jest teraz wiadomo.

  I jaka nasza? Ty masz swoją Brytolu.

 6. JARNO said

  o czym ten kretyn – macgregor – bredzi z UK!! Niech tam siedzi. QRWA – Wolna Europa i Radio Liberty znowu ‚nadają’.
  Kto ‚przyłączał’ Polskę do EU, NATO (Polonia wg Madalein Albright petycją 9 milionów Polonii sprawiła, że US ‚zgodziły’ się przyjąć RP do NATO+Czechy-Węgry+Słowacja), kto ‚przyłączał’ Polskę do Izraela? Krasnoludki?
  Kto roz…..łał Jugosławię??Krasnoludki??
  Kto dzisiaj ‚przyłącza’ Ukrainę, Gruzję, walczy z terroryzmem w Afganistanie czy w Libii?? Ruskie?
  .
  Ponieważ jako lokals mam wyjątkową awersję do wszelkiego importu wszelkiego badziewia do Polski,to ta zasada dotyczy ‚eksporterów’ badziewia, nawet gdyby byli Polakami ‚na saksach’

 7. Białoruś to sztuczny kraj…prędzej czy pózniej połączy się z Rosją…zresztą większość terytorium Ukrainy również…To tylko kwestia czasu…

 8. Moher49 said

  Białoruś to kraj przyjazny Polsce. Łukaszenka robi umizgi do tych co Polską rządzą, powiedział że białoruskie czołgi nigdy na Warszawę nie pojadą. Polskie zabytki na Białorusi są pięknie utrzymane, nie tak jak na Ukrainie.

 9. W roku 1470 była bitwa pod Wrocławiem, w której Maciej Korwin i jego LENNIK sułtan Mehmed II Zdobywca rozgromili Polaków. Polacy zapłacili za Rozejm Śląskiem, Morawami, Krymem, Kubaniem, Powołżem i Moskwą oraz kondominium Republiki Kursko-Woroneskiej. Tego było Maciejowi Za Mało, bo zażądał jeszcze Brandenburgii, co Polacy Odrzucili.
  Doszło do nowej wojny i bitwy pod Międzyrzeczem Lubuskim, w której Polacy UWOLNILI Mehmeda Zdobywcę, który z Serbami zdobył Belgrad: Słuchajcie Serbowie Co Powiem: I MILASZA MI BYŁA OD PAMIECI CZYNU, ŻEM SZTANDAR ZATYKAŁ NA MURACH SEMLINU-Belgradu…
  Potem Mehmed II odzyskał z Serbami Konstantynopol i odebrał Węgrom Krym, Powołże, Moskwę i Kondominat Kursko-Woroneski, aby potem zdobyć z Moskwą na Litwie Nowogród Wielki.

 10. Głos Prawdy said

  Państwo polskie zawsze miało swoje interesy na Rosję, osłaniało to wszystko niekończącymi się oskarżeniami według zasady: bezczelnie atakuj sam, a potem powiesz, że jesteś biedną ofiarą i zostałeś zaatakowany. To, czego nie udało się zrobić własnymi rękami, zostało wykonane przez obcych, a do tego trzeba było nauczyć starszych braci i poprosić o ochronę. W rezultacie ci, których w Polsce uważali za przyjaciela-oszukiwali, szli wojną na Rosję dla swoich interesów, a jeszcze w dodatku i Polacy dostali hańbę i śmierć. Żydzi w Polsce od niepamiętnych czasów ciężko pracowali, by wykorzystywać Polskę w polityce dla własnego interesu. I teraz ta hipokryzja trwa. Głupi marionetkowy rząd z PiS tego nie rozumieją. Taka polityka nie doprowadzi do niczego dobrego. Matka Boska na razie cierpliwie trzyma was jako małe dzieci, ale wkrótce limit cierpliwości Bożej może się wyczerpać. Zachód gra na obawach i ambicjach Łukaszenki, który z pewnością nie chcę być gubernatorem w Rosji, a pozostać prezydentem z całą władzą i pieniędzmi, ale wciąż lepiej będzie mu pozostać żywym gubernatorem niż martwym prezydentem w Unii, Białoruś w żadnym razie nie będzie mogła istnieć niezależnie.

 11. Głos Prawdy said

  Łukaszenka zna masonów z Zachodu, którzy dają pieniądze i dużo obiecują, a następnie usuwają i zabijają z tym samym uśmiechem. Wszyscy uciekający i uciekli opozycjoniści czekają tylko na proces, który odbędzie się na nim i czekają na godzinę, kiedy opuści on ochronę Rosji. Tak, integracja z Rosją może nie przynieść samych kwiatów, a na naszym terenie będzie wielu ich Żydów, w każdym razie zawsze będzie Lukaszenka miał preferencje. W Rosji ludzie mają więcej wolności niż tu u nas na Białorusi, jest większe pensji, wciąż tam pozostaje dużo gówna, ale nadal uważam, że jeśli my, białoruscy katolicy, nauczymy Rosjan wiary, Rosja nawróci się znacznie szybciej, a jeśli nasi duchowni i katolicy i cała opozycja tak wrzeszczą jak świni przeciwko Rosji i popierają Zachód, zmuszają Boga do robienia tego, co oni uważają za właściwe, to my rzeczywiście przestaniemy istnieć jako państwo. Narodowości w Rosji żyją i nie gnia etnicznie i państwowo

 12. Głos Prawdy said

  lud poprosił o nadanie im króla-Bóg dał Izraelowi króla, ale oni cierpieli później. Lud prosił o mięso na pustyni, Izraelczycy nie mogli czekać, aż przyjdą do Ziemi Obiecanej i tam będą jeść. Zostali za to ukarani śmiercią. Tak więc nasze dupki białoruskie, które mają po trzy dyplomy o szkolnictwie wyższym, a oni nie wiedzą, że nie mamy skamielin, nie ma dostępu do morza i wiele innych rzeczy nie ma i nie ma specjalistów, którzy mogliby umiejętnie nawiązać kontakt ze wszystkimi, starają się bronić niezależności. Co za głupcy, kiedy to my w historii byliśmy niezależni i kiedy mieliśmy własną państwowość…

 13. Birton said

  porządne kraje, jak Białoruś, mają karę śmierci, nie tak, jak Polska Żydowska Republika Bananowa

 14. walthemar said

  13
  Uwielbiam komentarze
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-bialorus-wykonano-kolejny-wyrok-smierci,nId,4217391

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: