Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zen o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  osoba prywatna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Rosyjski ambasador komentuje wezwanie do polskiego MSZ

Posted by Marucha w dniu 2019-12-28 (Sobota)

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew skomentował swoje wczorajsze spotkanie w polskim MSZ, gdzie został wezwany w związku z ostatnimi wypowiedziami Władimira Putina.

„Faktycznie zostałem dziś po południu wezwany do MSZ Polski. Odbyłem rozmowę z dyrektorem departamentu wschodniego Janem Hofmoklem. Rozmowa była trudna, ale poprawna. Pan Hofmokl przedstawił stanowisko polskiej strony, a ja także otwarcie przedstawiłem pozycję strony rosyjskiej” – powiedział Andriejew w rozmowie z rosyjskimi mediami.

„Na podstawie informacji opublikowanych przez PAP w związku z moją wizytą w MSZ Polski, można odnieść wrażenie, że wiceminister Marcin Przydacz przekazane w komunikacie oświadczenia składał podczas naszego spotkania. Pan Przydacz nie uczestniczył w tym spotkaniu i jeśli wydał takie oświadczenia, to nie w ramach mojej wizyty w MSZ Polski” – podkreślił rosyjski ambasador.

„Jeśli coś podobnego zabrzmiałoby podczas mojej rozmowy w MSZ, to naturalnie, na takie bezpodstawne i obraźliwe w stosunku do mojego kraju i mojego prezydenta stwierdzenia, zostałaby udzielona adekwatna odpowiedź” – powiedział Siergiej Andriejew

Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ

Jak poinformował wczoraj polski resort spraw zagranicznych, ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany pilnie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w związku z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Rosji Władimira Putina.

„W trakcie rozmowy przekazano w imieniu polskich władz stanowczy sprzeciw wobec insynuacji historycznych, których dopuścili się kilkukrotnie w ciągu ostatnich dni przedstawiciele najwyższych władz Federacji Rosyjskich, w tym, w szczególności, prezydent Władimir Putin, jak również przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin” – przekazał wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

„Ostatnie twierdzenia najwyższych przedstawicieli władz rosyjskich pokazują, że do rosyjskiej wyobraźni historycznej świadomie i agresywnie próbuje wprowadzać się stalinowską narrację dziejową. Te bazujące na propagandzie totalitarnego państwa twierdzenia, stoją w rażącej sprzeczności ze zobowiązaniami międzynarodowymi Federacji Rosyjskiej, a także są szyderstwem z milionów ofiar stalinowskiego totalitaryzmu, którego ofiarą był też naród rosyjski” – poinformował wiceszef MSZ.

Wiceminister podkreślił, że takie próby zakłamywania historii są dowodem na to, jak bardzo potrzebne są międzynarodowe działania, nastawione na jednoznaczne potępienie nie tylko nazizmu, ale także „sowieckiego totalitaryzmu”.

„Konieczne jest najwyraźniej przepracowanie przez władze na Kremlu faktu porażki projektu sowieckiego” – oświadczył Marcin Przydacz.

Jak dodało MSZ, komentarze strony rosyjskiej próbują „pomniejszać współodpowiedzialność Związku Radzieckiego za zniszczenie pokoju w Europie. ZSRR w latach 1939-1941 był sojusznikiem Niemiec Adolfa Hitlera”.

Władimir Putin mówi o Polsce i przyczynach wybuchu II wojny światowej

Przypomnijmy, od kilku dni prezydent Rosji Władimir Putin w swoich wystąpieniach poświęca dużo miejsca Polsce i polskiej polityce w przededniu wybuchu II wojny światowej.

19 grudnia podczas corocznej konferencji prasowej Władimir Putin sporo miejsca poświęcił historii II wojny światowej w kontekście działań podejmowanych w Europie. Mówił m in. o zajęciu przez wojska radzieckie Brześcia w 1939 roku oraz o pakcie Ribbentrop-Mołotow.

Dzień później na spotkaniu z przywódcami państw WNP w Petersburgu Putin zaprezentował dokumenty archiwalne związane z II wojną światową i przedwojennymi relacjami państw europejskich. Rosyjski prezydent mówił także o pomyśle postawienia w Polsce pomnika Hitlera, prezentując fragmenty archiwalnego raportu ambasadora Polski w Niemczech Józefa Lipskiego dla ministra spraw zagranicznych Polski Józefa Becka z dnia 20 września 1938 roku.

Adolf Hitler zaproponował wysłać Żydów z krajów europejskich do Afryki. Na to ówczesny ambasador Polski w Niemczech odpowiedział: „Jeśli do tego dojdzie, jeśli zostanie to zaaprobowane, postawimy mu piękny pomnik w Warszawie”.

Z kolei 24 grudnia, przemawiając na rozszerzonym kolegium Ministerstwa Obrony Rosji, Władimir Putin odnosząc się do zacytowanego przez niego podczas nieformalnego posiedzenia WNP dokumentu, powiedział o polskim dyplomacie:„Swołocz, antysemicka świnia, nie można go inaczej nazwać”.

Słowa rosyjskiego prezydenta wywołały zdecydowaną reakcję polskiego MSZ oraz IPN-u, do wypowiedzi Władimira Putina odniósł się także rosyjski resort spraw zagranicznych oraz społeczność żydowska w Rosji.

https://pl.sputniknews.com

Zobacz też:
>https://pl.sputniknews.com/polska/2019122511561426-sputnik-feor-poparla-slowa-putina-o-ambasadorze-polski-w-nazistowskich-niemczech-sputnik/

W telewizorze istny wysyp różnych dupków, wypowiadających się o „kłamstwach” prezydenta Putina. Jeden z nich stwierdził, że powodem wypowiedzi prezydenta FR był fakt, iż traci on poparcie, a Polska coraz bardziej wzmacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Boże, Boże…

Myślę, że owe dupki reprezentują poglądy większości Polaków.

Mawia się by nie kopać się z koniem, albo nie drażnić grzechotnika bosą stopą. Polactwo tego nie rozumiało i  nigdy nie zrozumie.
Obawiam się, że drogo za to zapłacą, ale nigdy do zażydzonych łbów im nie przyjdzie, że sami do tego doprowadzili.
Admin

 

Komentarze 34 do “Rosyjski ambasador komentuje wezwanie do polskiego MSZ”

 1. Przemysław Jakub said

  No i nie przejdzie, bo Polactwo przed szkodą i po szkodzie głupie, dlatego my nie zasługujemy na suwerenne, niepodległe i mocne państwo, bo w pierwszej sekundzie polactwo by dobrowolnie swoją potęgę oddało komuś obcemu, co zresztą się stało.

 2. Salcie said

  Pani Ewa ma dużo rozsądnych przemyśleń ale nie wszystkie, oczywiście …. 🙂
  —————————————————–
  Ewa Rzeuska komentuje Święto świec Chanukowych i oszczerstwa Putina!?

  .https://www.youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4

 3. Birton said

  oto co wierny sługa żydostwa polińskiego Sakiewicz wymyślił – wygnać ambasadora Rosji z Polski ; jest też drugi pies wierny żydostwa polińskiego, Przydacz się nazywa :
  https://regnum.ru/news/polit/2820175.html

  —————
  Szkoda, że już nie ma asasynów…
  Admin

 4. Katarzyna T said

  Historia jest korektorką Prawdy.

  W grudniu 1938 r. zastąpił na stanowisku ludowego komisarza spraw wewnętrznych Nikołaja Jeżowa.

  Od 1939 r. Beria był zastępcą członka Biura Politycznego KC WKP(b). 19 września tego roku powołał Zarząd do Spraw Jeńców Wojennych i Internowanych przy NKWD oraz nakazał utworzenie sieci obozów.

  Jako szef NKWD Beria był odpowiedzialny za pracę wywiadu i kontrwywiadu, nadzorował pracę GUŁAG-u – sieci sowieckich obozów pracy przymusowej. Ponosi on także odpowiedzialność za miliony ofiar „czystek”, terroru i głodu, w tym za wysiedlenia i represje wobec setek tysięcy obywateli polskich, zamieszkujących w latach 1939-1941 tereny Rzeczypospolitej włączone do Związku Sowieckiego. Na jego wniosek skierowany do Stalina Biuro Polityczne KC WKP(b) 5 marca 1940 r. podjęło decyzję o zamordowaniu 14 587 polskich jeńców wojennych z sowieckich obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz ponad 7 300 Polaków przetrzymywanych w więzieniach NKWD.https://opinie.wp.pl/rozstrzelanie-lawrientija-berii-wspolsprawcy-zbrodni-katynskiej-6126019328751233a
  „Dlaczego rząd polski ułatwiał grę Sowietom”, czyli jak minister Kot „zatajał wiadomości o zaginionych oficerach”
  http://niezwykle.com/dlaczego-rzad-polski-ulatwial-gre-sowietom-czyli-jak-minister-kot-zatajal-wiadomosci-o-zaginionych-oficerach/

  fragment książki Albina Siwaka pt. „Syndrom gotowanej żaby”
  A rozkaz był taki: <> A Żydzi na świecie doskonale wiedzą, że to ja dowodziłem tą dywizją, której żołnierze wykonali ten rozkaz. Do dziś można uzyskać dane liczbowe zlikwidowanych obu garnizonów NKWD i jest to prawie cztery tysiące ludzi. I jak ty myślisz – spytał mnie marszałek – gdyby Putin był Żydem, to przyjąłby mnie na swojego doradcę. A spójrz też na to z innej strony. Przede wszystkim jestem oficerem, marszałkiem zostaje się później i za konkretną wiedzę oraz i zaufanie najwyższych władz, i czy ja oficer ze szkoły Żukowa, gdzie o honorze dużo nasz uczono i wpajano, poszedłbym na służbę do Żyda ze swoją przeszłością ? Więc bądź pewny, że Putin to człowiek o korzeniach rosyjskich i ci co dorabiają mu rodowód żydowski doskonale o tym wiedzą. Ale użyli broni bardzo skutecznej przeciwko Putinowi, bo i u nas znaleźli się ludzie, którzy w tą brednię uwierzyli lub mieli wątpliwości czy jest Rosjaninem.

 5. Birton said

  „Prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadził zakrojony na szeroką skalę atak na polską mitologię historyczną. O roli Warszawy w wybuchu II wojny światowej mówił już trzy razy w ostatnich dniach. Przemawiając na spotkaniu rosyjskiego Ministerstwa Obrony rosyjski przywódca nazwał polskiego ambasadora nazistowskich Niemiec „sukinsynem” i „antysemicką świnią”. Władze polskie otrzymały tę historyczną nauczkę w odpowiedzi na ich nieśmiałą próbę złagodzenia swej antyrosyjskiej retoryki.
  W odpowiedzi Putin wyjaśnił, że nie zamierza nawiązać stosunków z krajem, w którym oczernianie żołnierza radzieckiego i zaprzeczenie jego dokonaniom zostały podniesione do rangi polityki państwa.”

  https://yandex.ru/turbo?text=https%3A%2F%2Fwww.rubaltic.ru%2Farticle%2Fpolitika-i-obshchestvo%2F26122019-putin-otkazalsya-ot-primireniya-s-polshey%2F&d=1&utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews

  można tylko rzec – przeklęte żydostwo polińskie

 6. Zerohero said

  1. Obecna histeria stoi w sprzeczności z pokorą jaką u nas lansowano, np. gdy
  – Izrael dyktował Polsce ustawę o IPN,
  – długo ukrywano temat 447,
  – amerykańska administracja w osobie Mika Pompeo USA chwaliła stalinowskiego zbrodniarza Franka Blajchmana
  – Mosbacher dyktowała listę leków refundowanych.
  – Ukraina zakazała ekshumacji na Wołyniu

  Wtedy polskie elity siedziały cicho jak trusie.

  Wicio Gadowski niedawno w kontekście szarogęszenia się Żydów w Oświęcimiu nawet użył słów „musimy przyjąć to z pokorą”. Wicio normalnie jest agresywny, ale przy Żydach nagle pokornieje.

  2. Ze strony polskiej padały już grubsze prowokacje, np. pokazywanie w TVP trupich główek z Putinem. Na te prowokacje Rosja nie reagowała.

  3. wyraźnie widać, że nasi oburzeni Putinem są tak naprawdę szczęśliwi i do takiej atmosfery zawsze im tęskno.Dla nich to nie jest niechciany kryzys, ale stan rozkoszy w którym nurzają się niczym świnie w błocie. To jest ich żywioł.

  4. Morawiecki na początku urzędowania obiecywał polski samochód elektryczny. Minęły lata i nic się nie dzieje. W Turcji taki „narodowy” samochód właśnie wchodzi do produkcji.

  https://www.bankier.pl/moto/pierwszy-turecki-samochod-elektryczny-5999/

  jaki to ma związek z tematem? Ano taki, że rządzacym Polin łatwiej mówi się o Rosji niż o efektach swojego rządzenia.

 7. Salcie said

  Ad.2 – Salcie

  Mała uwaga – Pani Ewa sie pomyliła, bo Gorbaczow był przed Jelcynem a Putin dopiero po Jelcynie. Nie tak jak powiedziała w wywiadzie przez pomyłke 🙂

 8. Salcie said

  Ad.2 – Salcie

  Coś mi przejść nie chce – popraw się panie systemie 🙂
  ————————————

  Mała uwaga – Pani Ewa sie pomyliła, bo Gorbaczow był przed Jelcynem a Putin dopiero po Jelcynie. Nie tak jak powiedziała w wywiadzie przez pomyłke 🙂

 9. Katarzyna T said

  Ad.2 Monolog P.Ewy na tle faktów to propaganda w stylu jedna baba drugiej babie.Dużo , szybko i głośno.

 10. Sarmata said

  Może to poniżej pozwoli rozpalonym umysłom zacząć mysleć a nie płonąć:

  Zwycięstwo Prowokacji – Józef Mackiewicz
  (fragment)
  „Związek Radziecki to: nie dalszy ciąg; to: zaprzeczenie dawnej Rosji. — Dopiero październikowa rewolucja bolszewicka dokonała w Rosji przemiany odwracając porządek rzeczy. Zniósłszy, jako „burżuazyjną”, dawną kulturę warstw wyższych, „podniosła” masy z analfabetyzmu, ale właśnie do poziomu pseudokultury. Odejmując policyjnym zakazem zagadnienia Boga i prawdy nie dała w zamian innych, gdyż wszystkie zagadnienia świata zostały już z góry rozstrzygnięte przez Lenina i wystarczy je tylko umieć na pamięć. Wątpienie stało się karalne. A tam gdzie nie ma wątpliwości, nie może być zastanowienia, a więc nie może być myśli poszukującej. Stąd dawna Rosja, przesadnie być może, słynąca z „rozcinania włosa”, przeistoczyła się w kolektyw bezmyślnie powtarzający wersety leninowskich dogmatów.
  Niewątpliwie należy się zgodzić ze zdaniem wypowiedzianym przez J. A. Kurganowa („Nacii SSSR i russkij wopros”, 1961) że: „Rosja nie tylko się zmieniła, lecz stała się ZSSR, to znaczy w istocie nowym krajem prawie zupełnie niepodobnym do poprzedniej Rosji, ani do żadnego innego kraju wolnego świata.” — Wydaje się jednak, że można zaryzykować twierdzenie, że ZSSR jest więcej niż tylko zmianą dawnej Rosji, bo jest niejako jej — odwróceniem. I to pod każdym względem: polityczno-ustrojowym, gospodarczym, filozoficznym, obyczajowym a najbardziej może — psychicznym. Zachowując zewnętrzne ramy imperium, zmieniono jego substancję wewnętrzną.
  W uproszczonym skrócie można by powiedzieć, że: Rosja XIX wieku była krajem spiskowców i buntowników, Sowiety stały się krajem milczącego posłuszeństwa; symbolem Rosji były jej kopulaste cerkwie ze złotymi krzyżami, symbolem Sowietów jest zniesienie krzyża; poezja rosyjska opiewała lasy i przestrzenie, poezja sowiecka opiewa kominy fabryczne;
  literatura rosyjska opanowana była duchem sprzeciwu i krytyki, literatura sowiecka duchem uległości i pochwały; w dawnej Rosji gromadzili się ludzie by bronić pokrzywdzonego, w Sowietach schodzą się na zgromadzenie by podeptać pokrzywdzonego; w dawnej Rosji ulubionym tematem była wątpliwość wszystkiego, w Sowietach jedynym tematem jest niezachwiana pewność; w Rosji szpieg i donosiciel pogardzany był nawet przez tych, którzy się nim posługiwali, w Sowietach donosicielstwo podniesione zostało do godności cnoty obywatelskiej; Rosja XIX wieku wytworzyła warstwę „inteligencji” społecznej i krzykliwej opinii publicznej, Sowiety zniosły społeczeństwo i unicestwiły opinię publiczną; Rosja, po reformie sądownictwa, zasłynęła z najbardziej bezstronnych sądów w Europie, Sowiety słyną z najbardziej krwawej parodii sądownictwa w dziejach; można by w ten sposób mnożyć porównania nieomal bez końca.
  Wielu powołuje się na politykę zagraniczną Sowietów, wskazując na jej częstą analogię z polityką zagraniczną carskiej Rosji. Ale wytyczne polityki zagranicznej wynikają z położenia geograficznego. Gdybyśmy Włochów zastąpili Chińczykami lub Skandynawami, poprowadzą taką politykę zagraniczną, jaką narzuca im położenie geograficzne półwyspu Apenińskiego.
  Lenin pouczał, że dla osiągnięcia celu dopuszczalny jest dosłownie każdy chwyt taktyczny. Byłoby, więc raczej dziwnym, gdyby wykluczał przytem chwyty dawnej Rosji. Ale może właśnie całość polityki zagranicznej Sowietów stanowi moment najbardziej różniący od dawnej Rosji. Polityka sowiecka nie jest, bowiem polityką państwa, a polityką spisku przeciwko innym państwom. Byłoby bez sensu, gdyby placówki dyplomatyczne dawnej Rosji np. w Chili, Argentynie, Kongo, Indiach, Malajach i na całej kuli ziemskiej, przeznaczone były głównie do tego, aby obalać rządy i ustroje tych krajów przy których są akredytowane. W polityce sowieckiej stanowi to ich główny sens działania. Nie rosyjski zatem imperializm posługuje się międzynarodowym komunizmem, lecz międzynarodowy komunizm posługuje się metodami rosyjskiego imperializmu, w wypadkach gdy mu to na rękę.
  Niekiedy słyszy się pytanie mające służyć za argument:
  „Czym się jednak tłumaczy, że komunizm zapuścił korzenie właśnie w Rosji?” — Można na nie odpowiedzieć obszernym traktatem, można też lapidarnym kontr pytaniem: A czym się tłumaczy, że krwawa rewolucja francuska zapuściła korzenie we Francji, czy też czym się tłumaczy powrót restauracji? Czym się tłumaczy, że twórca europejskiego romantyzmu, naród „Dichter und Denker”, dopuścił do hitleryzmu? Hitleryzm był rzeczą antypatyczną, więc wrogowie Niemiec usiłują dowieść że zrodził się ze swoistej duszy germańskiej. Bolszewizm jest rzeczą antypatyczną, więc wrogowie Rosji starają się dowieść, że „skaził naukę Marksa” przez wprowadzenie do niej pierwiastków czysto rosyjskich. Tymczasem zapanowanie komunizmu w Rosji jest analogicznym wynikiem zbiegu wielu okoliczności, jak zapanowanie hitleryzmu w Niemczech, faszyzmu we Włoszech, czy chociażby tegoż komunizmu na Kubie. Nie wiele, jak wiemy, brakowało do jego tryumfu na zachodnim krańcu Europy, w Hiszpanii.”

 11. darexmaj said

  Niech ktos wreszcie przypomni temu kacapowi o pakcie Ribbentropp-Molotow
  i o tym ze dwoch socjalistycznych bandziorow z podjuszczenia zydostwa wymordowalo ponad 100mln.A dla wielbicieli radzieckich wyzwolicieli pytanie.Czy juz 17.09.1939 zaczeli Polske wyzwalac czy nie?
  Straszne jest to ze ten gown.any rzad z ministerstwem spraw zydowskich nie jest w stanie nic sensownego uczynic.Prawdopodobnie polasi sie do jankesow co oznacza amerykanskich zydow ergo ustepstwa w sprawie 447 Act.
  POLSKA jest w czarnej d.pie a poparcie dla zydopisu w granicach 40%.
  To jest jakis gen samozniszczenia!!!
  Ciekawe kiedy ludzie znowu zaczna spiewac „Truman,Truman spusc ta bania…”

  —————
  Co pan pieprzy…
  Admin

 12. kulikow said

  Polacy to ciemnota polityczna Ludek ociemnialy nie zdolny do jakiego kolwiek czynu.

 13. WI42 said

  @2 Salcie
  „Pani Ewa ma dużo rozsądnych przemyśleń ale nie wszystkie, oczywiście ….”
  Ma sporą wiedzę, z przemysleniami już gorzej, jeszcze gorzej z wnioskowaniem. Byłoby dużo lepiej dla niej i dla odbiorców jej wypowiedzi, gdyby „zwolniła” przynajmniej o 50% popisywanie się iloscią wiedzy – nieco więcej argumentacji, nieco głębsze naswietlenie.
  Chciałbym aby tak było, dlatego, że Pani Ewa ma dobre chęci i charyzmę i dobrze aby robiła to co robi jak najlepiej.

 14. Salcie said

  Ad.13 – WI42

  Jestem dokładnie tego samego zdania co Pan. Wolniej, spokojniej, rzetelniej i wtedy będzie super.
  Ale w ogóle to fajna babka 🙂

 15. wildtruthseeker said

  – Wystarczyło błyskawiczne uderzenie na Polskę, najpierw ze strony niemieckiej, a potem Armii Czerwonej, aby nic nie zostało z tego poczwarnego bękarta traktatu wersalskiego – mówił Wiaczesław Mołotow podczas obrad Rady Najwyższej ZSRR, 31 października 1939 roku.

 16. Janusz T. said

  Ja na miejscu pana ambasadora Federacji Rosyjskiej Siergieja Andriejewa osrałbym to wezwanie do żydowskiego MSZ-u. Ciekawe, coby żydostwo polińskie wtedy zrobiło ? Zdechli by chyba ze złości i z tej chorej, obłąkanej nienawiści do braci Rosjan. Pisząc braci Rosjan mam na myśli moich braci, a nie ich.

 17. […] Mawia się by nie kopać się z koniem, albo nie drażnić grzechotnika bosą stopą. Polactwo tego nie rozumiało i  nigdy nie zrozumie. Obawiam się, że drogo za to zapłacą, ale nigdy do zażydzonych łbów im nie przyjdzie, że sami do tego doprowadzili.                                                                                                   – Admin  Marucha.wordpress.com […]

 18. WI42 said

  @10 Sarmata
  ” Niewątpliwie należy się zgodzić ze zdaniem wypowiedzianym przez J. A. Kurganowa („Nacii SSSR i russkij wopros”, 1961) ”
  Może Pan się zgadzać, ale dla myslących (a szczególnie znających kim jest Kurganow) jest to bardziej niż wątpliwe a nie niewątpliwe.
  Kurganow, to ten sam, który naliczył dla Sołżenicyna 110,7 mln. ofiar komunizmu.
  Oto kilka zdań o nim:

  Jak wyznał sam Sołżenicyn jego twierdzenia o ofiarach komunizmu były oparte na pracach radzieckiego ekonomisty Iwana Koszkina, który po emigracji do Stanów Zjednoczonych zmienił nazwisko w latach 1950 –tych na Kurganow. Wywodzący się z chłopskiej rodziny Iwan Koszkin zrobił imponującą karierę naukową – został profesorem i dyrektorem naukowym Instytutu Finansowo-Ekonomicznego w Leningradzie. Napisał wiele artykułów i kilka książek. W czasie blokady Leningradu część Instytutu którego kierowanie powierzono Koszkinowi została ewakuowana na południe Rosji do uzdrowiska Essentuki. Wkrótce miejscowość tą zajęli jednak Niemcy, zaś profesor Koszkin nie opuścił miasta. Opuścił go natomiast wraz z Niemcami gdy miasto ponownie wróciło pod kontrolę radziecką. Trudno ocenić zakres współpracy Koszkina z Niemcami, pewnym jest jednak, że posiadał on wiele cennych informacji o charakerze strategicznym, przydatnych dla Niemiec. Znalazł się w Berlinie i współpracował z organizacją generała Własowa. Po kilku latach emigrował do USA i rozpoczął działalność polityczną wydając między innymi kilka prac na temat demografii Związku Radzieckiego. W pracy „Nacja w Związku Radzieckim i kwestia narodowa”, stwierdził, że w latach 1917-1959 ZSRR stracił 110,7 mln osób w tym nie związane z wojnami 66,7 mln.

  Liczył ofiary komunizmu Koszkin-Kurganow nastepujaco:

  Kurganow przyjął do prognozowania populacji w okresie n lat wzór na postęp geometryczny, zakładając współczynnik przyrostu naturalnego r = 1,7%=0,017
  P=P0(1+r)^n gdzie, P0 stanowi populację początkową, P – jest prognozowaną populacją po n latach.

  Sprawdziłem jaki wynik otrzymamy, jeżeli zastosujemy wzór j.w. do czasów obecnych:

  Łączne straty demograficzne we wszystkich krajach byłego ZSRR w czasie 27 lat po transformacji ustrojowej wynoszą około 87,8 milionów – o 20 mln więcej niż według obliczeń Kurganowa i Sołżenicyna wyniosły w tych krajach straty populacji nie związane z wojną w czasie 42 lat systemu komunistycznego. Jeżeli przedłużyć prognozę do 42 lat, straty znacznie przekroczą 120 mln.
  Należy podkreślić, że tak dramatycze wyniki uzyskaliśmy stosując do prognozowania współczynniki wzrostu populacji conajmniej 2 razy mniejsze, niż te które stosował Kurganow. Kurganow stosował współczynnik wzrostu populacji dla Rosji przed uprzemysłowieniem, kiedy kobieta rodziła średnio siedmioro dzieci. My natomiast stosowaliśmy współczynniki wzrostu populacji z lat 1979-1990. W tym okresie statystyczna kobieta rodziła niewiele ponad dwoje dzieci, ilość zbliżona do minimalnej, niezbędnej do utrzymania równowagi demograficznej.
  Nota bene: ofiary Polski liczone wg. sposobu Kurganowa za 30 lat transformacji wynoszą ok. 10 mln.
  Więc dla tych, dla kogo jest niewątpliwe to co piszał Kurganow, powinno być jeszcze bardziej niewątpliwe to co liczył – wszakże wzór mozna sprawdzić.
  Jeżeli Sarmata zgadza się z tym co wyżej, to dla niech mu będzie niewatpliwe….

 19. Ciul-ciag said

  Ze tez polski rzad nie poddal podobnej krytyce staniska rzadow Izraela i USA.!

 20. Leon said

  Panie Putin a defilada niemiecko-sowiecka w Brzesciu,co to było?Defilada sprzymierzencow poprzedzona paktem Ribentrop-Mołotow i tyle,potem był Katyn.Gdyby nie ten pakt Hitler nie napadłby na Polske i tyle.Dwoch kolesi Hitler i Stalin ktorzy doprowadzili do ll wojny swiatowej a nastepnie pokłucili sie ,i nic tego zmieni

  ————–
  A przyjacielskie spotkania polskich rządzących z Niemcami? Pakty? Przypomnieć?
  A idiotyczne postępowanie względem Czechosłowacji?
  Admin

 21. Marek said

  „Pani Ewa ma dużo rozsądnych przemyśleń ale nie wszystkie, oczywiście ….”
  ===
  Jest kobietą, można jej sporo wybaczyć.
  Egzaltowana, szybciej mówi, niż myśli. Kłębowisko poruszanych naprzemiennie wątków, w tym mało dyplomatyczny język.
  „duduś” – co to jest?
  Taka oryginalna, niech przekręca nazwiska innych prezydentów, Trumpa, Putina, Netanjahu.
  Ale redaktorek, to jest dopiero budka z piwem, zero klasy, stylu, poprawności językowej.
  Trzy razy krócej, spokojniej, byłby super wywiad.

 22. WI42 said

  @2, @13 @14 @21

  Wszyscy się zgadzamy, że Pani Ewa ma dużo pozytywnej energii, ale „Wolniej, spokojniej, rzetelniej i wtedy będzie super.”
  Jak to jej życzliwie przekazać?

 23. Re.20 Gospodarz „Przyjacielskie spotkania polskich rządzących z Niemcami…?Pakty?Przypomnieć?
  Te spotkania miały-tak naprawdę-nikłe znaczenie polityczne…A przede wszystkim:nie stanowiły podstawy do wojny(w przeciwieństwie do paktu R-M)
  A jeśli chodzi o Czechosłowację:uważam,że sanacja popełniła wtedy ogromny błąd polityczny…nie idąc z tym krajem przeciwko Hitlerowi…Być może-taki ruch mógłby zastopować Niemców całkowicie i przez to-uratować europejski i światowy pokój.I nie zmienia tego fakt,ze w sporze o Zaolzie racja była po naszej stronie…zarówno względy etniczne(większość polska na tym terenie),jak i historyczne(Czesi podstępnie zaatakowali Zaolzie 23.01.1919 roku dokonując przy tym zbrodni wojennych) przemawiały na korzyść Polski.
  Należało jednak wtedy…w obliczu wyższej konieczności-przejść nad tymi racjami do porządku dziennego i poprzeć Czechosłowację…Niestety…sanacyjni bankruci polityczni…godni następcy agenta i anty-Polaka Piłsudskiego-nie byli do tego zdolni…

 24. Marucha said

  Re 23:
  A Deklaracja polsko-niemiecka o niestosowaniu przemocy (zwana też niesłusznie deklaracją o nieagresji) − podpisana 26 stycznia 1934? Z której wynikła poprawa stosunków między oboma krajami w latach 1934-1939?
  To tez bez znaczenia politycznego?
  I zapewne przez czystą złośliwość inne kraje uważały nas za sojusznika Hitlera?
  Słusznie, czy niesłusznie, ale tak to z zewnątrz wyglądało.

  Co do Czechosłowacji – to z powodu zbieżności stanowisk nie ma podstaw do dalszej dyskusji.

 25. Re.24 Ten „pakt „…przynajmniej na papierze-wydawał się zabezpieczać nas przed rewizjonizmem i agresją Rzeszy…Więc co było w nim złego?Z punktu widzenia Polski-same pozytywy…A ze Hitler pózniej się z niego wycofał(bodaj 28 kwietnia 1939 po oszukańczych brytyjskich „gwarancjach”dla Polski)…to już inna kwestia…

  ——-
  Dla Rosji z ich paktów też były pozytywy.
  Admin

 26. Siekiera_Motyka said

  Ad. 6 – Pan Blajchman

  „W 1944 według wspomnień Bleichmana, jego oddział, liczący już ok. 25 osób, brał udział wraz z Armią Ludową w znaczącej bitwie z Niemcami. Po wojnie rozpoczął pracę w Urzędzie Bezpieczeństwa, piastując w 1945 stanowisko po. kierownika Wydziału Więzień i Obozów kieleckiego WUBP[5]. Po 1951 emigrował do USA. ”

  W środku Stalinowskiej Komuny ten człowiek był wstanie opuścić Polskę i sobie pojechać do USA ???? Nie rozumie jakim cudem to było możliwe w tym czasie.

 27. JARNO said

  re. artykuł/publikacja>trzeba być literalnie niesprawnym intelektualnie ignorantem, żeby sobie tak ‚strzelać w kolano’ jak te gostki z MSZ: widać całkowicie ‚opanowanego’ przez ‚zjednoczoną prawicę’ pod wodzą Czaputowicza-Waszczykowskieg++
  Wprost kiedyś opublikowało (za Wróblewskiego-Żyda wg Urbana)- kwity (z IPNu bo to była info PRL służb), że Czaputowicz, Michnik, bp. Orszulik (za komuny) dostali ‚za komuny’ kasę (2000-3000 USD na łeb) od NATO-HISZPANIA.
  .
  Churchill miał powiedzieć: dobry dyplomata dwa razy pomyśli, zanim czegoś nie powie. Dyplomatołki to adekwatne określenie.
  .
  A mnie zastanawia jedno:
  Putin w styczniu 2020 jedzie do Izraeal na 75-lecie wyzwolenie KZL Auschwitz przez Armię Radziecką>czy JEGO EKSELENCJA Prezydent RP zostanie zaproszony na te obchody do Izraela??
  a drugie pytanie:
  – czy między Bugiem a Odrą będą obchodzone PAŃSTWOWE !!! uroczystości 75 rocznicy wyzwolenia KZL Auschwitz czy wyjdzie się z założenia, że „niepodległość/wolność odzyskaliśmy’ w 1989?
  – czy tylko lokalny oddział ADL (anti-defamation league), jak lokalna ekspozytura Mossadu weźmie na barki te obchody.
  .
  PS. SALCI- wg twoich postów> Pani Rzeuska jest totalną ignorantką czyli osobą o nienachalnej inteligencji co do danych historycznych
  ale trzeba być totalnym ignorantem, żeby coś takiego rekomendować.

  PS 2. re 11-Darexmaj: rozumiem desperację mającą źródło w ignorancji ale topika – co do jakości – jak u p. Rzeuskiej> Morawiecki powiedział, że mamy neoliberalizm, washington consens, NATO, EU, IMF, WB, OECD obudowane stosownymi traktatami -tak jak ‚traktat’ M-R-to o co idzie??
  Brak wiary w geniusz -patriotyzm Kaczyńskiego-Morawieckiego-Czaputowicza-Szydło-Maciarewicza-Naimskiego-Waszczykowskiego-Sakowicza-Gadomskiego-Targalskiego-??Czy na to nie znajdzie się jakiś paragraf??
  Czyżby też okres ver.male’s napięcia przedmiesiączkowego ??

 28. Siekiera_Motyka said

  Posłuchałem Panią Ewe Rzeuską i zgadzam się z jednym. Putin gra kartę „antysemityzm” i nie dziwie się ze to robi.

  Polin pluje Rosji w oczy pomnikami, rocznicami, współpracom z NATO/US-Zioni i Putin pomyślał „Dam Polaczkom kilka punktów do gry 447.” To co powiedział będzie użyte w dalszej podbudowie opinii ze Polacy to antysemici i postrzygacze wojen. Putin wygrywa bo NIKT z Zachodu nie skonfrontuje słowa Putina a Putin zbiera małe punkty u tych z którymi robi interes, Niemcy i Żydy.

 29. revers said

  To nie koniec bo w parlamencie europejskim rezolucja zgloszona przez pis i Fotyge potepiajaca totalitaryzmy i Pakt R-M.

  https://niezalezna.pl/288766-dosc-rosyjskich-klamstw-burza-w-parlamencie-europejskim-poszlo-o-falszowanie-historii?fbclid=IwAR26xXNV5FTqocV7lpDM7kW9ULmMi1PvryHG73BZn4SCQMrbfrbA0LqRp_g

  Jak dla mnie to jakas prowokacja, Putin moze palnal cos z a duzo co jakis koszer doradca Putina od Nataniahu przypomnial Putinowi, a wykorzystaly pejsy.

  Dalej to lawinowo, reakcja MSZ, burza na scenie politycznej w mediach i parlamentach.

  Co ciekawe Nataniahu zaprasza Putina do Izraela na obody wyzwolenia Auschwitz w przyszlym roku w Izraelu, jak zawsze bedzie mozna usprawiedliwic wlasne mordy na palestynczykach jak i znowu powtorzyc żądania bezpadkowego od Polski.

  Dodac nalezy zmiast pieprzyc co bylo i nie jest przed 80 latami, chodzi o holocaust – załatwia się też , a raczej zaglusza to co dzieje sie w Hadze w miedzynarodwym Trybunale.

  W Hadze idzie pelna para proces o LUDOBOJSTWO na palestynczykch rownoelgle z wscieklicaa o Lipskiego a Nataniahu to samo ze sąd haski jest antysemicki.

  Mógł by i Putin i jego doradcy amasadorzy zwrócic uwage na czas o tym masowym procederze zgalady narodu palestynskiego, bardziej semickeigo niz sam israel..

  W Palestnie tez morduja ludzi i trzymaja w obozach lub trzymali w obozach smierci palestynczykow

 30. Troll Polonii said

  29
  Revers
  Prawda.
  Ale tez i prawda jest, ze Rosja uznaje panstwo palestynskie.
  Polska – nie.
  PRL nie miala stosunkow dyplomatycznych z Izraelem.

  Popieranie panstwa palestynskiego to nie jest widzi -mi- sie Rosji.
  Tak nakazuje rezolucja ONZ z 1948 roku, ktora to rezolucja jest nadal aktualna.

  My mamy ciagle schematyczne podejscie do polityki miedzynarodowej: bezposredniej konfrontacji i wywolywania draki.
  Rosja- czasami az do bolu- nie wtraca sie w sprawy wewnetrzne panstw, co czesto jest interpretowane jako sprzyjanie wrogom.

  Najlepszym przykladem jest Ukraina. Putin rozmawial i z Poroszenko i z Zielenskim.
  Pomoglo to Rosji wynegocjowac przedluzenie umowy gazowej z Ukraina na 5 lat; na warunkach rosyjskich..
  Na zlosc jankesom, ktorzy pilnowali caly czas North Stream2 a zapomnieli o Ukrainie..

 31. re/4. I TU byłbym ostrożny w powoływaniu się na wiarygodność płynącą z książek A. Siwaka, zbyt dużo „faktów i prawd” jest na bakier ze stanem faktycznym, co zauważyłem już parę lat temu… co wcale nie znaczy że nie warto czytać BO warto, jeno z filtrami!

 32. Salcie said

  Ad.27 – Jarno

  Jeśli w Gajówce znałazło się miejsce na komentarze nawet jakiegoś Jarno to tym bardziej musi być miejsce dla patriotycznej Pani Rzeuskiej. I będzie 🙂

 33. Katarzyna T said

  Ad.31.
  Gdyby Pan był uprzejmy podać mi tylko 3 fakty- prawdy P.Siwaka niezgodne ze stanem faktycznym, będę bardzo wdzięczna.Czekam do skutku.

 34. JAKIŚ-JARNO said

  re.32:SALCIE,
  jestem po prostu ‚JAKIŚ” jarno i w żadnym wypadku nie jestem ‚PATRIOTĄ” wg standardów Twoich p. Rzeuskiej-Morawieckiego-Kaczyńskiego-Sakowicza-Błaszczaka-Jego Ekselencji małżonka Pani Kornhauser-Szczerskiego-Maciarewicza-Gowina-
  stosuję po prostu zasadę Angoli>
  I DO NOT PUNCH (nie zniżam się do tego poziomu) i zasadę tą stosuję do WSZYSTKICH ‚elyt’ post1989 – określę ich potoczną nazwą-KANALIE -bo ich wspólną bo to co mamy jest ich zasługą i nie pozostaje mi nic innego jak tylko pogratulować:
  – obalania ‚komunizmu’ w skali światowej czyli in defaul ‚od zawsze’t>’obalania’ CCCP-Rosji w zależności od etapu i to zasługi i POMNIK koniecznie-Fotygom-Maciarewiczom-Dudom-Legutkom-Sikorskim-Kwaśniewskim
  – spełniania roli ‚przedmurza chrześcijaństwa’ – od zawsze i na całym diapazonie: od wschodu (Rosja-Ukraina-Białoruś-Chiny-Wałęsa wg The Washington Post ‚jedzie’ wyzwalać Hong-kong) do Syrii-Iraku-oraz szczególnie IZRAELA a szczególnie w wykonaniu Kaczyńskiego-Morawieckiego-Maciarewicza-Błaszczaka-Siemoniaka,
  – „odzyskania wolności-niepodległości’>ręcami Michnika-Kaczyńskiego-Sorosa-CIA-MOSSADU-IMF,etc
  – obrony kapitalizmu jak ‚niepodległości’ i tu zasługi Morawieckiego-Szydło-Marcinkiewicza-Balcerowicza-Banasia-Belki-
  – wytrwalości w dezuzbekizacji-dekomunizacji-śledzenia ‚tajnych współpracowników’ do n-tego pokolenia wstecz szczególnie rąsiami n-tego pokolenia postkomuny
  – szczęścia w postaci bycia (jako państwo) częścią wspólnot – PRZYJACIÓŁ-miłujących WOLNOŚĆ-DEMOKRACJĘ-etc>NATO-EU-IMF-WB-OECD-
  .

Sorry, the comment form is closed at this time.