Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Między politycznym eskapizmem…
  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Idziemy na mordobicie

Posted by Marucha w dniu 2019-12-29 (Niedziela)

Prowokacyjny ton Władimira Putina, sugerujący współpracę Polski z hitlerowskimi Niemcami w “kwestii żydowskiej”, nie jest dla mnie zaskoczeniem. Przyznam, że spodziewałem się tego wcześniej.

Od kilku lat następuje zbliżenie Izraela I Rosji. Pozycja Moskwy na Bliskim Wschodzie za sprawą konfliktu w Syrii, a także wejście w ścisłą współpracę z Turcją sprawiają, że dzisiaj bez udziału Rosji w tym rejonie świata nie wydarzy się nic, co miałoby jakąkolwiek wartość dyplomatyczną. Wie o tym doskonale Izrael, który z oczywistych względów uwzględnia w swoim pakiecie bezpieczeństwa właśnie Rosję.

Zaostrzenie rosyjskiej retoryki w stosunku do Polski odbieram jako pokłosie porozumienia Rosji i Izraela na “odcinku polskim” (odcinek ukraiński jest równie ciekawy, ale wymagałby osobnego omówienia). Mamy tutaj do czynienia z wyjątkową koniunkcją interesów tych państw – w przypadku Rosji jest to retorsja w stosunku do Warszawy za jej politykę sankcyjną w ramach UE oraz burzenie pomników czerwonoarmistów, z kolei w przypadku Izraela, co oczywiste, rzecz dotyczy “roszczeń” majątkowych.

Konfrontacja następuje w obszarze wyjątkowo wrażliwym i niebezpiecznym dla nas, na którym polska dyplomacja wyjątkowo słabo sobie radzi, zarówno ze względu na nikły potencjał państwowy, jak i niejednoznaczną “kombinatorską” postawę w kwestii mienia bezspadkowego. Wszystko to połączone z mizerią kadrową stawia nas w mocno nieciekawej sytuacji.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Putin. Dlatego cynicznie sprokurował sytuację, która z nową siłą uwikła Polskę w operację udowadniania, że ta nie jest wielbłądem. Źródła dyplomatyczne, po które sięgnął w tej rozgrywce Putin, są tak naprawdę jedynie didaskaliami bez szczególnego znaczenia dla oficjalnie realizowanych polityk państw w tamtym czasie. Wiedzą o tym wszystkie rządy, bo wszystkie skrywają w swoich archiwach bardziej lub mniej istotne kompromaty w sprawie żydowskiej czy swoich relacji z hitlerowskimi Niemcami. To dyplomatyczne kulisy, które są w dyplomacji znane, a jedynie ze względu na swoisty kodeks regulujący praktykę dyplomatyczną, nie trafiają do publicznego obrotu.

Dlaczego Putin zagrał inaczej? Bo mógł. Bo widocznie uznał, że Polska za daleko weszła mu szkodę. Sięgnął tutaj po broń stosunkowo łagodną, choć dla Polski wyjątkowo dolegliwą. Nasza historyczna nadwrażliwość i towarzysząca jej napinka, od której mamy coraz bardziej czerwoną twarz i nabrzmiałe żyły, są tym, co Putin życzy sobie w tej chwili zobaczyć. Ma nas bowiem “przeczytanych” na wylot.

Awantura z Żydami, którzy z oczywistych i uzgodnionych z Moskwą względów temat podchwycą, wplącze nas w beznadziejną międzynarodową pyskówkę, w której na końcu nikt nie będzie wiedział o co chodzi, poza oczywistym faktem, że polski dyplomata (czytaj polski rząd) chciał Hitlerowi stawiać w Polsce pomnik w podzięce za “ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej”.

Nikt w świecie zduraczonej opinii publicznej nie będzie sobie zaprzątał uwagi faktem, że jest to totalny absurd podrzucony w ramach historyczno-narracyjnej nawalanki pomiędzy Polską a Rosją o sprawy dla nas ważne, choć z punktu widzenia polskiej racji stanu wcale nie najważniejsze.

Polska polityka historyczna poniesie tutaj kolejną porażkę, bo nawet jeśli po wyczerpujących bojach udowodni, że z żadnym Hitlerem pod rękę nie szliśmy, to wspomniana zduraczona opinia publiczna i tak dojdzie do wniosku, że tłumaczy się tylko winny, a przynajmniej taki w sprawie którego jest coś na rzeczy. Zadbają o to skwapliwie ci, którzy ową zduraczoną opinią kierują i nie trzeba mieć specjalnie wnikliwej wiedzy, by wiedzieć kim oni są.

W sukurs przyjdzie im nasz historyczny fołkfront, tylko czekający, aż ktoś w świecie doceni jego “dorobek” na tym polu, przyznając jakiegoś Pulitzera, “prestiżową” nagrodę lub inny jargeld. Tak właśnie będzie.

Do boju ruszy także cała nasza patriotyczna husaria dowodzona przez starannie wyselekcjonowany sztab wychowany na Giedroyciu i wiekopomnej myśli marszałka Piłsudskiego, któremu towarzyszyć będą gromkie tarabany TVP i TVN, byśmy czasami jako naród nie “olali” tej marnej prowokacji, a przykładnie rzucili swój los na stos, jako dziedzice myśli mocarstwowej rozciągającej się między Bałtykiem a morzem Śródziemnym, a być morze także Czerwonym.

Wszystko to oczywiście za wiedzą i szczególną kuratelą Najświętszej Panienki, której w podzięce przyniesiemy jako wotum swój dyplomatyczny geniusz, słusznie (asekuracyjnie) mniemając, że w razie czego Panienka ta geniusz nasz naprostuje, bo jak wiadomo ruskich i żydowskich szpiegów u nas nie brakuje, a kto jak nie Najświętsza Panienka najlepiej wie, gdzie oni się pochowali.

Tak to mniej więcej będzie wyglądać.

Maciej Eckardt
https://konserwatyzm.pl/

Najśmieszniejsze jest to, że polskojęzyczne dupki wrzeszczą o kłamstwach Putina… a on tylko powiedział prawdę, na co istnieją niepodważalne dokumenty.
Admin

Komentarze 83 to “Idziemy na mordobicie”

 1. kulikow said

  politycy wszystkich krajow
  To jedna I ta sama druzyna ;;;;;;;;;;;;;;miedzynarodowych terorystow =kryminalistow=bandytow=psycholi.
  I Z NIMI trzeba zrobic porzadek
  A bedzie odwrotnie I juz jest odwrotnie A my zwykli ludzie bedziemy=mamy juz straszne zycie W elektronicznym ===diabelnym uscisku.LUDZIE OBUDZIMY sie W KONCU

 2. Piotr B. said

  „polskojezyczne dupki wrzeszcza o klamstwach Putina” bo dostaja zasluzone baty za „milowanie” Trumpa i godzenie sie na wszelka
  ponizajaca ustawke jakie miely miejsce w ciagu ich kadencji.Trumpowi pod nosem buduja barykady przed tym zeby przegral batalie o 2-ga kadencje.A „polskojezyczne dupki” otrzymuja razy rykoszetem ktory byl do przewidzenia…tylko ze nie w ich POJECIU…

 3. Leon said

  W Katyniu Ostaszkowie i Miednoje zgineło ponad 400 oficerow polskich pochodzenia zydowskiego jeszcze przed powstaniem obozow w Auschwitz ,o tym jakos admin nic nie wspomina.Prawda jest taka ze Putin stracił sporo kasy ,gaz bedziemy kupowac z innych kierunkow niz rosyjski,nord strem2 sie sypie,rezolucja UE dotyczaca paktu Ribentrop-Mołotow to musiało zabolec dlatego taka reakcja Rosji

  ——
  Ależ Pan ma sieczkę w głowie…
  Admin

 4. Boydar said

  Obywatel Eckardt z zacięciem godnym lepszej sprawy stara się nam winseminować, że w Polsce rządzą Polacy. I każdy sposób na to jest dobry; nawet użycie Imienia Najświętszej Panienki.

  Fuck !

 5. Troll Polonii said

  Ludzie! Co za hipokryzja!
  O co ten wrzask?.
  Zapytali Putina w czasie konferencji co mysli o decyzji Unii o zrownaniu hitlerowcow z Sowietami i o tym wykrzyczanym akcie o nieagresji..
  No to Putin odpowiedzial.

  A my juz z szabelkami na Kowno!
  Uderz w stol – a noga odleci.

  Rozdmnuchanie tej zupelnie rzeczowej odpowiedzi NIE jest zadna zemsta za sankcje, burzenie pomnikow i pyskowanie na Rosje, ktora oskarzamy o plodnosc i bezplodnosc i o aneksje Krymu.
  Sami zas pomoglismy islamistom zaanektowac serbskie Kosowo.
  Amerykanie nas gorzej obrazaja – ale im wolno?

  To Amerykanie podali juz wczesniej, z II wojne swiatowal zaczal Rydz Smigly.
  NIKT nie zaprotestowal???????
  Czy mozna wiedziec, dlaczego?

  EDWARD SMIGLY RYDZ: THE MAN WHO STARTED WORLD WAR II
  Oto co pisza Amerykanie:

  Pilsudski przyjaznil ie z Hitlerem. To wlasciwie Pilsudski pogratulowal Hitlerowi zwyciestwa w wyborach w 1933 roku. 10 miesiecy pozniej Polska podpisala pakt z Niemcami o nieagresji…

  „It is important to note that Hitler and Pilsudski were on good terms. Pilsudski had actually congratulated Hitler on winning the 1933 elections, and the German-Polish Non-Aggression Pact was signed just 10 months after Hitler came to power. According to the Pact, both countries pledged to resolve their problems through bilateral negotiations and to forgo armed conflict. ”

  http://www.tomatobubble.com/smigly_rydz.html

  I to:
  SZOKUJĄCE słowa oficera USA o Wojsku Polskim: To amatorski obóz dziecięcy z atrapami broni | Dziennik Polityczny

  https://dziennik-polityczny.com/2019/03/13/szokujace-slowa-oficera-usa-o-wojsku-polskim-to-amatorski-oboz-dzieciecy-z-atrapami-broni/

 6. Drab61 said

  Re Leon a czemu tylko 400 ? skoro żydostwo stanowiła w tamtej Polsce coś koło 10 % ? A może tylko tyle dokumentów udało się żydostwu które rozstrzeliwało Polaków podmienić ?

 7. Boydar said

  Tylko czterystu ?

 8. Janusz T. said

  Re 5: Troll Polonii

  My Trollu ? To żydostwo ryczy i ocenia i wylewa gnojówę na W.W Putina.

  Jest wręcz wysyp tych ch*jów rusofobów. Normalny Polak chce żyć w przyjaźni z braćmi Rosjanami.

 9. revers said

  Syn Sharona, to w morde polaka po Kielcach, Jedwabnym woli niemieckie piece lub mercedesa ..

  https://wolnosc24.pl/2018/05/08/antypolska-nagonka-sie-nakreca-syn-premiera-izraela-wole-niemcow-od-polakow-polacy-cierpia-na-chorobe-antysemityzm/?fbclid=IwAR1qdW5W9k5F6msTZqK2i0WpaJi7j3uqvGTYnTN5or83gaXeu4Rc-vUM4DU

  Jak Budyn teraz wyglada i jego swita? lub chcecie byc Polin to bedziecie …

  .https://www.youtube.com/watch?v=c-2wvwRVjpQ

  a jakie komenatrze o polakach po rosyjsku, bekart europy wg. Churchila, czy szkale europy licza ze siljniejsi im pomogá za wielkiej kaluzy lub z nato.

  Jeszcze za Bulgarow chca sie wziasc i pokazac im ich miesjc w szeregu zebrakow do dodatkow unijnych lub dodatkow natowskich.

 10. Troll Polonii said

  7
  Janusz T.
  re; ‚my Trollu’.
  Niestety, nigdy sie nie wypre, ze jestem Polakiem i to co robia inni – robia tez w moim imieniu.
  Przykre ale prawdziwe.

  I rozni znajomi i kumple pytaja mnie: co wy wyrabiacie w tej Polsce?

  Tak jak my oskarzamy zbiorowo innych – tak i nas traktuje sie zbiorowo.
  Trudno odpowiedziec, ze ‚ to nie ja – to inni’.

  Tak samo traktujemy i Rosjan.
  Mimo, ze Sowietow juz nie ma i wojna sie skonczyla – to przeciez ogromna ilosc Polakow oskarza … Putina za WWII
  Ciekawe, ze nikt nie oskarzal Jelcyna ani Gorbaczowa , ani nawet Ukrainca Chruszczowa.

  Czasami zazdroszcze Czechom.
  Oni nie maja takich problemow.

 11. Olo said

  Wtedy tylko 400, dzisiaj żydo-polactwa może zginąć znacznie więcej, więc nikt ich nie będzie specjalnie zatrzymywał. Niech idą, a od Polaków niech się odpier dolą!

 12. Boydar said

  „… woli niemieckie piece lub mercedesa …”

  A co w tym dziwnego. Tam był szpan, wybaczyć łatwiej. A tu umpa umpa, no i sami swoi. Który się przyzna, że dziadek awansował w Jüdischer Ordnungsdienst, i kablował własną ciotkę do gestapo.

 13. Pan Maciej Eckardt tak jak setki publicystów w Polsce,z opozycji,z POPISU boją się pisać o selekcji dzieci na POPISOWE i na innych,narodowości polskiej.Panowie i Panie,bez dzieci,bez następnego pokolenia w Polsce,ulice w Polsce będą puste.Polska kona o oni piszą,piszą zamiast protestować.Nawet Polonia w USA,w Kanadzie boi się tego tematu a przecież w Szwecji,w Niemczech,ta selekcja została przed laty odrzucona a przepisy prawne,gwarantują wszystkim dzieciom..równe prawa.Nawet w USA dzieci mają więcej praw aniżeli w Polsce od roku 89 .Każdy dorosły w Polsce,akceptujący selekcję dzieci w Polsce,jest wrogiem Polski.Nie pomogą wasze teksty,oburzenie.

  ————-
  Dzieci nie potrzebują „praw”. Potrzebują ułatwień dla ich rodziców, aby ci mogli się nimi opiekować.
  Admin

 14. Janusz T. said

  Najgorsze co może być, to odpowiedzialność zbiorowa. JE Putin powiedział prawdę; ja się nie poczuwam do tych chu**jów rusofobów. Myślę, że bracia Rosjanie oddzielą plewy od ziarna albo popatrzą kto ma jakie dłonie.

 15. revers said

  Podkreśla junior Szaronik, ze już Niemcy splacili się, to 1 Mld roczne wpadal przez prawie 70 lat, to 6 nowczesnych ubotow za friko, to jeszcze pieleganycjne pare milardow zostalo na pampersy dla strych szmalcownikow z Judenamtow w Izraelu.

  To trzeba cos jeszcze wyszlamować z europy wschodniej, na kogo kolej? bęc.300 mld. czeka.

 16. Mietas said

  Ja tam historią się nie zajmuje, ale skoro Polski ambasador w 38 r chciał stawiać Hitlerowi pomnik za likwidację żydów, i są na to dowody, to nie ma co dyskutować, tylko prosić o przebaczenie, bo inaczej cały świat będzie wiedział, kim tak naprawdę jest polactwo.

 17. Boydar said

  Pański komentarz (16) jest żenujący.

 18. Leon said

  Czemu tylko 400?Nie wiem,moze reszta wstapiła do armii czerwonej a po wojnie wrociła do Polski jako prokuratorzy UB denerwuje mnie tylko to ze Polakom dorabie sie morde antysemity a siebie sie nie widzi ale rozumiem ze niektorzy maja taką prace

 19. Kojak said

  Gajowy Marucha ! Moze ten pana ulubienic zydojad Putin powie tez ze to Rosja do spolki z Hitlerem wywolala wojne ! Bez ogromnych i wrecz nieprawdopodobnych dostaw strategicznych surowcow i paliw od sowieckiej Rosji Niemcy nie byilby w stanie przystapic do wojny ! Jesli ten zydojad Putin jest taki jakoby prawdomowny, jak to pan twierdzi, to niech mowi cala pawde a nie nia manipuluje jak na zydowskiego lajdaka przystalo ! A co z wywiezieniem na Sybir ponad 2,5 mln Polakow ? Co z odszkodowaniami dla nich ? A Co z rabunkiem Polski przez 50 lat przez sowieckich lajdakow ?! A co ?… A co ? ….JAK MOWIC PRAWDE TO CALA PRAWDE ,A NIE JAK ZYDOJAD PUTIN DOKONYWAC OBLESNYCH ZYDOSOWIECKICH MANIPULACJI !

 20. Mietas said

  Jeszcze raz napiszę, jeśli jest to prawda!! To o czym tu dyskutować!! Kim trzeba być żeby pochwalić takiego sukinsyna jak Hitler.

 21. Boydar said

  W takim razie dlaczego uważa Pan że:

  – był Polakiem
  – mamy się z nim identyfikować
  – mamy prosić o przebaczenie; dla kogo ?
  – jeżeli szwiat nie będzie wiedział to polactwo będzie ok

  I dla tego Pański wpis … itd.

 22. re/19. ależ drogi Panie Adolf Hitler w 1938 r. ‚nie był jeszcze Hitlerem”… :). W tamtym czasie na scenie polityki znane były o wiele więcej krwawe kanalie , ot choćby https://pl.wikipedia.org/wiki/Leopold_II_Koburg

 23. Oczywiście uwaga nr 22 do kom. Mietas nr 20

 24. Mietas said

  Proste, skoro Rosja ma odpowiadać za Stalina, Niemcy za Hitlera, to my też musimy się tłumaczyć za naszych łajdaków, a nie udawać pokrzywdzonego, a innych osądzać o wszystkie krzywdy tego świata, bo swoje jak widać za uszami mamy, zresztą szczucie na innych i pogarda jest nawet dzisiaj stosowana w polityce pisuarów, w tej materii jak widać nic się nie zmieniło.

 25. revers said

 26. Boydar said

  Rosja odpowiedzialności za Stalina, cokolwiek by to nie miało znazyć, nigdy się nie wypierała, wręcz przeciwnie, co nawet szwiat ma Rosji za złe.

  Polacy, z agenturą Ziuka i frakcjami szkotów i francuzów się nie identyfikują. O ile wiedzą, a zrobiono wszystko aby nie wiedzieli. Więc za co mieliby brać odpowiedzialność.

  A Żydoszkopy … tu wypada zacytowaćGretę Thunberg – „moja babcia jest starą świnią ekologiczną”. Może nie dokładnie ona ale niewątpliwie wie co mówi. Mówi też – „nie pozwolimy wam od tego uciec”. Od czego, Panie Mietas ? Hitler i jego ekipa miała 92% poparcia, to więcej niż Putin na Krymie !

 27. Marucha said

  Gdyby u tych polskojęzycznych skurwysynów tliła się choć iskra przyzwoitości i choć krztyna rozsądku, to na dictum Putina odpowiedzieliby mniej więcej w ten sposób:::

  Tak, był taki polityk Lipski, tak właśnie powiedział, wstyd nam za niego. Tym niemniej postawa narodu polskiego podczas II Wojny – jedynego, który pomagał Żydom i jedynego, który nie miał kolaborantów – dowodzi, iż jego poglądy były odosobnione.
  Zresztą sam Lipski podczas wojny walczył z Niemcami, czym chyba odkupił swoją niefortunną wypowiedź.

  Ale żeby takie coś wygłosić, trzeba mieć choć trochę jaj i choć trochę prawości.
  Oczywiście na próżno tego oczekiwać – nie tylko po rządzących, ale i po samych Polakach..

  Słuchając tych żałosnych, śmierdzących dupków w TVP, nie można mieć innego zdania.

 28. Leon said

  Brawo Kojak!

 29. Marucha said

  Re 19, 28:
  Wam, Kojak i Leon, to kible czyścić, a nie za dyskusje się brać i historię oceniać.

  Jakie 2.5 milliona? Jakie 50 lat wyzysku?
  Wróćcie jeszcze do czasów Iwana Groźnego. Albo do Etruskow. Bo to też ruskie.

  Żenada i bełkot.

 30. GonDar said

  Panie Marucha dlaczego mam się wstydzić za Lipskiego?
  Nie lubi Pan żydow. A on chciał pozbyć się problemu innymi rękami a nie swoimi. Cwaniak.
  Uważam, że nie da rady Pan obronić Putina.
  Chcieliśmy żyć w pokoju w tamtym czasie. Krzyczelismy o guzikach i itd. jak piesciarz przed walką. Nie wyszło. Ale później walczyliśmy dalej a inni się poddali.

 31. Józef said

 32. Boydar said

  Panie Gajowy … Lipski nie powiedział co powiedział w swoim imieniu, i nie powiedział bez stosownego upoważnienia. Nie było to upoważnienie od mojego dziadka ani od Pańskiego, ale czyjeś było. I to, jak przypuszczam, zamierza wyciągnąć Putin, czyje ono rzeczywiście było. I spadkobiercy tych ktosiów niech przepraszają, nie my. Bo my możemy przeprosić w imieniu naszych dziadków, ze nie zrobiono z takimi porządku znacznie wcześniej, zanim zaczęli mówić, za nic więcej.

  Warto też odwrócić kota ogonem. Czy wyartykułowanie chęci uczynienia czegoś z żydami w Polsce, zasługuje na potępienie ? Ja sam, nic innego nie postuluję. Tyle że po latach przemyśleń, uważam to samo co Putin po szkole KGB – pewnych spraw nie warto czasem załatwiać mieczem. A tym bardziej z pomocą bandytów. A wuj Adolf, no … on był bandytą, i tego się nie da ukryć. I jakakolwiek współpraca, w jakimkolwiek zakresie czy przedmiocie, przynosi hańbę. Bez względu czy zaistniała z głupoty, z nieświadomości, z rozkazu czy z przekonania że cel uświęca środki.

 33. GonDar said

  Panie Boydar o jakiej współpracy Pan mówi?
  Do 1 września 39 Polska współpracowała z Niemcami. Bylismy gospodarczo od nich zależni tak jak i teraz. I powiedzmy za 20 lat będziemy przepraszać z współprace z Merkel?
  Trzeba wziąć kontekst tamtych czasów. A nie tych obecnych.

 34. Ad. 3

  nord strem2 sie sypie

  Most Krymski też się sypał. I do dziś tak się usypał, że nie tylko samochody po nim jeżdżą, ale także kolej.

 35. Ad. 13 (Admin)

  Dzieci nie potrzebują „praw”. Potrzebują ułatwień dla ich rodziców, aby ci mogli się nimi opiekować.

  TAK JEST.

 36. GonDar said

  Krzysztof M
  Ma opóźnienie. Pan sobie policzy ile gazu nie sprzeda Rosja to Pan zobaczy kontekst.
  Zgadzam się z jednym z Panem, że źle użyto słowa „sypie”.

 37. Boydar said

  Panie GonDar, o jakiej bym nie mówił, Pan i tak podstawi własne wyobrażenie. Szkoda nafty.

 38. Ad. 30

  Chcieliśmy żyć w pokoju w tamtym czasie. Krzyczelismy o guzikach i itd. jak piesciarz przed walką.

  Kto krzyczał? Mason z masońskiego rządu. A od kiedy to mason jest Polakiem? 🙂 Jeśli mason, bo bez narodowości, bo lojalność jest wobec loży, a nie wobec ojczyzny. 🙂 Czyli taki mason, to renegat. Mieliśmy przed wojną rząd renegatów.

  A to „wykrzykiwanie jak pięściarz przed walką”… 🙂 Pan przesiąkł aż tak bardzo jankeskimi wzorcami kulturowymi? 🙂 (o ile to w ogóle można nazwać kulturą).

 39. GonDar said

  Panie Boydar, niech Pan spróbuje. Naftę biore na siebie.

 40. Ad. 36

  Pan sobie policzy ile gazu nie sprzeda Rosja to Pan zobaczy kontekst.

  Pan koniecznie chce się przekonać, czy Rosja blefuje z tymi Iskanderami, Avantgardami, Sarmatami? Kontekst jest taki, że Jankesi prą do wojny. I oni tę wojnę chcą prowadzić cudzymi rękami na nieswoim terenie. Chce pan to zobaczyć?

  Co jest nieetycznego, czy bezprawnego w Nord Stream 2? Co jest złego w tym, że Rosjanie żyją z surowców? Dlaczego tak wielu ludziom podoba się przypieranie Rosji do muru?

 41. GonDar said

  Jankeską kulturą?
  Biłeś się Pan kiedyś?
  Ktoś tych ludzi wybrał na rząd i za to pozniej zapłacił. Teraz jest może inaczej?
  A i poda definicję Polaka. Bardzo proszę.

 42. Marucha said

  Re 30:
  Panie Gondar, JA się nie wstydzę za Lipskiego, przeciwnie. To „rząd” nie wie co robić: czy bronić Lipskiego „antysemitę”, czy przeciwnie, potępić go i zarazem Polskę..
  A gdyby te skurwiele choć przez chwilę zachowali się jak mężczyźni, a nie jak rzydy…

  Re 32:
  Panie Boydar, nie wiem, czy Lipski tak gadał od siebie, czy za upoważnieniem.
  Trzeba było się od razu przyznać.
  Teraz już za późno.

  Re 36:
  Rosja nie sprzeda gazu?
  Cała Europa go kupuje. Nie mówiąc o takich Chinach.

 43. MatkaPolka said

  Kiedy polscy żydzi zapłacą Polakom za Niemieckie zbrodnie wojenne w II wś i za swoje zbrodnie po II wś?; Bo jak na razie to zarzucają Rosjanom wywołanie II wojny światowej

  Kiedy usuną pomniki Piłsudskiego – niemieckiego kolaboranta?

  STRATY POLSKIE W II WŚ

  Prezydent Niemiec Steinmeier – do wywołania II wś – Niech Niemcy Płacą

 44. MatkaPolka said

  Brał udział w rozbiorze Polski. Fryderyk II wrócił do Szczecina i zostanie w muzeum (na razie)

  W Aleksandrowie Kujawskim stanął monument upamiętniający Niemców pomordowanych przez polskich sąsiadów

 45. MatkaPolka said

  Polska szanuje groby, ale SS-manów

  W Bytomiu, przy ul. Powstańców Śląskich, odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą niemieckim żołnierzom, a także członkom niemieckich bojówek z Freikorpsu i Selbstschutzu

 46. MatkaPolka said

  Prezydent Polski zaprosił Ukraińskiego Prezydenta

  —————
  Będzie mu obciągał, czy skończy się tylko na pocałowaniu w dupę?
  Admin

 47. revers said

  Przedsiębiorstwo Holokaust i celowe wykańczanie polskich firm

 48. Siekiera_Motyka said

  Co ciekawe, ten cytat pojawił się w „Polityce” w 2017-tym roku,

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1720864,1,iii-rzesza-sukces-propagandy-kleska-panstwa.read

  „Trzy miesiące później wkroczył do Pragi i Polska znalazła się na celowniku. A niebawem, dzięki swemu sojuszowi ze Stalinem, niszczył te kraje, które w styczniu 1939 r. uważał za zaprzyjaźnione, uruchamiając ludobójczą maszynerię mającą „oczyścić pole” dla germańskiej Europy od Atlantyku po Ural. I tylko wstyd, że 20 września 1938 r. ambasador RP w Berlinie Józef Lipski pisał w notatce do ministra Józefa Becka, że gdy Hitler w rozmowie z nim wspomniał o swoim pomyśle współpracy z Polską, Węgrami i może także Rumunią, w sprawie emigracji Żydów do kolonii, to on zapewnił Hitlera, „że jeśli znajdzie solucję, [to] postawimy mu piękny pomnik w Warszawie”. Niemal dokładnie rok później Hitler w Alejach Ujazdowskich odbierał defiladę Wehrmachtu.

  Pięć i pół roku później Hitler katastrofę swej Rzeszy zainscenizował na zmierzch bogów, pozostawiając Europę w ruinach, a Niemców z piętnem współwinnych bezprzykładnego ludobójstwa.
  Polityka 39.2017 (3129) z dnia 26.09.2017; Historia; s. 61
  Oryginalny tytuł tekstu: „Mowa triumfu”

  Widać że Lipski był kiepskim dyplomatom nie wiedząc kiedy trzymać język za zębami.

  Na Wiki nie marnują czasu,
  „One of his first assignments in 1934 was work on the German–Polish Non-Aggression Pact.[1]

  Lipski’s discussion with Adolf Hitler in October 1938 on the German plans to expel European Jews to Africa, is seen as characteristic of the antisemitic discourse in Poland under the colonels’ regime,[2] Lipski responding enthusiastically to Hitler’s suggestions with „if he can find such a solution we will erect him a beautiful monument in Warsaw”.[2][3][4][5] ”

  https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=J%C3%B3zef_Lipski&action=history

 49. Re.27 Lipski nie miał żadnego powodu,żeby się wstydzić…emigracja żydów z Europy była wtedy pożądana zarówno przez Niemców,Polaków jak i samych żydów(syjonistów którzy rozważali ulokowanie państwa żydowskiego w Ugandzie). To tylko kłamca Putin wymyślił sobie-dla celów własnej antypolskiej propagandy-że tego typu emigracja byłaby równoznaczna z holokaustem…Całkowita bzdura!
  We wrześniu 1938 roku…kiedy Lipski rozmawiał z Hitlerem to nawet ten ostatni nie rozważał możliwości wyniszczania żydów…chodziło o pozbycie się ich z Europy…
  Nie można porównywać polityki przedwrześniowej Polski…która chociaż beznadziejnie głupia i szkodliwa dla narodu-nie była jednak zbrodnicza…z polityką ZSRR(do 1953 roku)…w którym masowy terror i ludobójstwo były na porządku dziennym…a eksport komunizmu-celem państwa.A pakt R-M,zniszczenie II R.P i pózniejsze masowe antypolskie represje-tylko konsekwencją zbrodniczego charakteru tego żydowskiego tworu…

 50. GonDar said

  Dziękuję Panie Gajowy za odpowiedź.
  Przemawia do mnie. I Panu Krzysztofowi M. tez.
  I to jest tutaj w Gajówce dobre. Dobre i mądre odpowiedzi, które potrafią zmienić optykę.

 51. Marucha said

  Ciekawe jest obserwować, jak wielu ludziom i jak wielu „niezależnym” mediom spadły maski po wypowiedzi Putina…
  A to nie będzie jego ostatnie słowo. Bądźcie pewni.
  Tak się kończy podgryzanie niedźwiedzia w ogon.

 52. NICK said

  Wypowiedź Putina robi SIECZKĘ w mózg-gównach rządzących. TOTALNĄ sieczkę.
  Założył unym sieczkarnię.
  A dziaduś mówił: Wojtusiu; nie zbliżaj się do siecz-karni; do tych trzech wielkich i ostrych noży.

  A do uboju rytualnego zwłaszcza.

 53. Jan said

  ad 41

  Nie każdy, kto mieszka w Polsce, mówi czysto po polsku, i nosi polskie nazwisko – jest Polakiem! Co więcej, nawet nie każdy, kto ma rodziców Polaków…
  Świadomość narodowa jest wyższym poziomem egzystencji człowieczej – nie otrzymuje się jej z tytułu urodzenia, czy zamieszkania, ale trzeba ją zdobyć! – dojść do niej własnym wysiłkiem.
  Urodzenie się w rodzinie polskiej, jest z woli Bożej, zaledwie powołaniem, by stać się Polakiem.
  Polakiem jest tylko ten, kto spełnia kryteria polskości, a są one następujące:
  1. Etnika polska – zrodzenie z rodziców Polaków.
  Rasizm odrzucamy, ale historia uczy nas, iż Żydzi, Ukraińcy, Niemcy…, są podstępni i przebiegli – podszywają się pod Polaków, aby nas opanować od wewnątrz, stąd też owo kryterium musimy stosować rygorystycznie! W przeciwnym wypadku mogłyby wytworzyć się elity polskojęzyczne, a Polacy, byliby dyskryminowani we własnym państwie!
  2. Wiara katolicka – serce polskości. To światło, spoiwo i moc nasza!
  Mamy na myśli katolicyzm prawowierny, przedsoborowy, wierny Tradycji. Katolicyzm, to najsilniejszy element, który kreuje i spaja ludzi polskiego pochodzenia. Życie udowodniło, że tylko tam, gdzie Polacy zachowują wiarę – tam zachowują polskość. Polskość może się rozwinąć tylko na bazie katolicyzmu!
  Nic tak nie spaja narodu, nie zapewnia zdrowego wychowania młodego pokolenia oraz przetrwania narodu, jak religia. Wiara jest formą samokontroli i punktem odniesienia dla systemu wartości.
  3. Duch polskości – uosobiony w kulturze polskiej. To system wartości, tradycje, dążenia, ideały, charakter osobowy.
  – Polak, to osoba świadoma swej przynależności do polskiej wspólnoty narodowej, utożsamiająca się z narodem polskim przez poglądy, postawy i czyny – ¬¬ świadczące o wspieraniu wiary katolickiej, kultury polskiej i realizacji polskich interesów narodowych.
  Kultura polska ma charakter szlachetny, dlatego też polskość podobna jest do świętości w religii katolickiej, tzn. w polskości należy wzrastać, stawać się człowiekiem coraz bardziej szlachetnym.
  – Polak, to ten, kto zna wyznaczoną Narodowi Polskiemu przez Opatrzność misję dziejową i świadomie działa dla jej urzeczywistnienia.
  Misją dziejową Polski jest stworzenie nowego systemu polityczno-gospodarczego w oparciu o Prawo Boże oraz przewodzenie Słowianom.
  Te wymogi są tym wyższe, im wyższą pozycję zajmuje dana osoba w hierarchii społecznej. Od ludzi wykształconych (szerokie elity) wymaga się aktywności na tych polach. Bierność albo postawa obronna jest oznaką wypierania się polskości!
  W skrócie można powiedzieć:
  Polskość definiuje metryka i duch polskości.
  Kto powyższych kryteriów nie spełnia, jest obywatelem II kategorii, pozbawionym praw politycznych. Pol-ak/ka, która za współmałżonka ma Żyda, przechodzi do obywateli II kategorii, z zakazem zajmowania jakichkolwiek stanowisk kierowniczych, a członkowie takiej rodziny mają zakaz dostępu do żywotnych sfer egzystencji narodu (uniwersytety, seminaria duchowne, bankowość, media, wojsko, policja, itp.)!
  Masoni (członkowie Kościoła Szatana – dla nich lojalność względem loży ważniejsza jest od lojalności wobec państwa w którym żyją) i szabesgoje (osoby wysługujące się Żydom) są renegatami, i w pierwszej kolejności wykluczonymi z polskiej wspólnoty naro-dowej.
  Z łona narodu polskiego wykluczeni są również ci wszyscy, którzy walczą z katolicyzmem (np. poprzez szerzenie demoralizacji, wprowadzanie antykultury), upowszechniają wrogie polskości idee (jak np. socjalizm, liberalizm, globalizm) lub pomagają wrogom narodu polskiego.

 54. Janusz T said

  Ad 46: Pan Marucha

  Panie Wacławie, ten UPAdlinieć powinien jeszcze piardnąć mu w jego, Judy, żydowską mordę. A on i tak by powiedział, że pada deszcz.
  Jak ja go q…a nienawidzę, choćby za te weto ustaw sądowych PiSdzielców.
  Za chwilę będzie skomlał o poparcie do wyborów prezydenckich.
  Gów…no w łapę dostaniesz, a nie poparcie.

 55. Do 52.Pana koncepcja nie uwzględnia ratowania polskich dzieci przed bestialskim system od roku 89 w Polsce.Do dzisiaj.Powtarzam aż do znudzenia.W Polsce trwa selekcja,barbarzyńska na dzieci POPISU,polityków i na dzieci reszty Polaków.Nie ma ważniejszego tematu w Polsce jak dzieci czyli następne pokolenie.Bez dzieci nie ma Polski.
  wpolsce.biz/leki-bez-oplat-dla-dzieci-zabronione-zakazane-w-polsce-2016/

 56. Siekiera_Motyka said

  Oto mój ulubiony dokument historyczny mówi,

  „W sprawie sytuacji wewnętrznej w Stanach Zjednoczonych

  Do Pana Ministra Spraw Zagranicznych
  w Warszawie

  T A J N E

  Waszyngton, 12-I-1939r.

  Nastroje, jakie obecnie panują w Stanach Zjednoczonych potęgowane są coraz wiekszą nienawiścią do faszyzmu, a przede wszystkiem do osoby Kanclerza Hitlera oraz do wszystkiego co tchnie nazizmem. Propaganda urabiana jest w pierwszym miejscu przez czynniki żydowskie, które mają w swoich rękach nieomal w stu procentach radio oraz wytwórnie filmowe, jak również przez prasę oraz tygodniki. Mimo tego, że propaganda jest szyta grubymi nićmi i że przedstawia Niemcy w świetle jak najbardziej ujemnym, wyzyskując głównie prześladowania religijne i obozy koncentracyjne, to jednak dzięki ignorancji tutejszego społeczeństwa, nieobeznanego zupełnie z sytuacją w Europie, działa ona w sposób tak przenikliwy, iż obecnie wiekszość na­rodu amerykańskiego uważa Kanclerza Hitlera oraz nazizm za największe zło i niebezpieczeństwo jakie zawisło nad światem.”
  Polska jest tak ogrywana na arenie międzynarodowej (z pomocom Polskich łajdaków) że nie przyszłoby mi do głowy że tak można. Jesteśmy o krok od oficjalnego potwierdzenia że jesteśmy współ winni II WS.

  Lipskiego słowa pojawiły się w „Polityce” w 2017 roku. Tylko że wtedy fraza użyta była łagodna,
  ” I tylko wstyd, że 20 września 1938 r. ambasador RP w Berlinie Józef Lipski pisał w notatce ”

  Ale ten fragment Lipskiego raportu znajdziemy bez problem w GOOGLE Books search. Angielsko języczny ciekawski będzie zalany książkami gdzie ono jest,

  Nowe Drogi – Volume 3, Issue 4 – Page 5
  1949
  … Węgrami, może i Rumunią, zagadnienia żydowskiego (w tym punkcie mu odpowiedziałem, iż jeśli znajdzie solucje – (rozwiązanie), postawimy mu piękny pomnik w Warszawie)”. Jak rozumiał Hitler załatwienie „zagadnienia żydowskiego” …

  Żydzi w Łodzi pod niemiecką okupacją 1939-1945 – Page 79
  Icchak Henryk Rubin – 1988
  Z długich innych wywodów wynikało… e) że po załatwieniu sprawy sudeckiej postawi on kwestię kolonii. … żydowskiego (w tym punkcie mu odpowiedziałem, iż jeśli znajdzie solucję, postawimy mu piękny pomnik w Warszawie). … Jak widzimy, Hitler nie musiał się wcale wysilać, by wciągnąć rząd polski do swojej gry.

  Stosunki polsko-niemieckie 1938-1939 – Page 83
  Stanisław Żerko – 1998 – ‎Snippet view – ‎More editions
  W ten sposób Hitler natychmiast odebrał Lipskiemu ochotę na „pogłębianie sprawy”. Na zakończenie Polakowi nie … w tym punkcie mu odpowiedziałem, że jeśli znajdzie solucję, postawimy mu piękny pomnik w Warszawie”. * Podkreśla to M.

  The Holocaust: A New History
  Laurence Rees – 2017
  That same month, September 1938, Hitler met with Józef Lipski, the Polish ambassador to Berlin. … After hearing these words, Lipski said to Hitler that ‚if he finds such a solution we will erect to him a beautiful monument in Warsaw.’68 Around …

  History vs. Apologetics: The Holocaust, the Third Reich, and …
  David Cymet – 2012
  62 On September 20, 1938, Hitler met with Polish Ambassador Joszef Lipski in Obersalzberg to invite the Poles to participate in the attack on … The ambassador transcribed verbatim his conversation with Hitler to Polish Foreign Minister Joseph Beck: Hitler told me he had in mind an idea … a memo to his superior: I told him that if he finds such a solution, we will erect him a beautiful monument in Warsaw.

  The Polish Underground and the Jews, 1939–1945 – Page 20
  Joshua D. Zimmerman – 2015
  On September 20, 1938, Lipski met with Hitler and German Foreign Minister von Ribbentrop in Berlin. … At which time,” Ambassador Lipski added, “I told him that if he finds such a solution we will erect to him a beautiful monument in Warsaw. … 32 Józef Beck, Final Report (New York: Robert Speller & Sons, 1957), 134–136.

  Refugees and Rescue: The Diaries and Papers of James G. …
  James Grover McDonald, ‎Richard Breitman, ‎Barbara McDonald Stewart – 2009
  On September 20, 1938, Polish Ambassador Josef Lipski met with Hitler at Obersalzberg and reported to Foreign … Lipski wrote, „at which point I told him that if he finds such a solution we will erect a fine statue of him in the heart of Warsaw.

  A Holocaust Reader: From Ideology to Annihilation – Page 38
  Rita S. Botwinick – 1998
  Thus, for example, in September 1938, one year before the German invasion of Poland, Adolf Hitler told Jozef Lipski, … as to declare that should the Nazi leader succeed, the Poles would erect a magnificent statue in his honor in Warsaw.3 The …

  A Marriage of Convenience: The New Zionist Organization and …
  Laurence Weinbaum – 1993
  … was reflected in a conversation between Hitler and Polish ambassador to Germany, Jozef Lipski on 20 September 1938. … said he explained to der Fuhrer that „if he finds such a solution we will erect him a beautiful monument in Warsaw.

  The Third Reich and the Palestine question – Page 166
  Francis R. Nicosia – 1985
  that he „played with the idea of Madagascar” shortly after his arrival in Vienna in early 1938.1″ In March, 1938, II/n2 began serious … The former Polish ambassador to Germany, Josef Lipski, sent the following note to Foreign Minister Beck in Warsaw after a meeting with Hitler at the … also Rumania (at which point I told him that if he finds such a solution we will erect him a beautiful monument in Warsaw).

  The struggle for memory in Poland: Auschwitz, Jedwabne and …
  Laurence Weinbaum, ‎World Jewish Congress. Institute – 2001
  … training for Jewish insurgents there In September 1938 Jozef Lipski, the Polish Ambassador to Germany, told Hitler in a … a beautiful monument in Warsaw”.58 In these words, lies at least one key to understanding the phenomenon of Polish …

  Holocaust voices: an attitudinal survey of survivors – Page 163
  Alexander J. Groth, ‎John R. Owens, ‎Marilyn A. Groth – 2003
  By way of comparison, under the German Weimar Republic, only in March of 1933 — with Hitler already chancellor — did two … Under the governments of Poland’s Pilsudskiist successors, in 1937, 1938, and 1939, the expulsion of the Jews … Berlin, Joseph Lipski, that if he could facilitate Jewish emigration from Poland, the Poles would build him a monument in Warsaw.37 Obviously, it was not only German or Nazi anti- Semitism that supported the actualization of the Final Solution.

  Against all odds: facing Holocaust : my personal recollections – Page 43
  Arnon Rubin – 2005
  Hitler’s annexation of Czechoslovakia, with Poland also „retrieving” a part of it, the part called Zaolzie. … what the Polish Ambassador Lipski wrote to Beck ** German Foreign Office, on September 19, 1938, that „We (The Polish … problem: „at which point I told him that if he finds such a solution we will erect him a beautiful monument in Warsaw.”1 Papers and Memoirs of Jozef Lipski, Ambassador in Berlin, Diplomat in Berlin 1933-1939, Columbia University Press, 1968, New York, on p.

 57. Siekiera_Motyka said

  Ad. 42 –
  „Re 36:
  Rosja nie sprzeda gazu?
  Cała Europa go kupuje. Nie mówiąc o takich Chinach.”

  I tego FAKTU Polacy nie mogą zrozumieć lub nie są wstanie zrozumieć. Nie zależnie jak tłumacze krewnym na nic moje wysiłki, „Kacapy …..”

 58. Janusz T said

  Ktoś tu na Gajówce napisał, niedawno, że ten „amerykański gaz skroplony” płynie do Polin z portu rosyjskiego z Sankt – Petersburga, a polactfo rozumuje, że to „amerykańskij”. Akurat !
  W „podzięce” polactfo przekopuje Mierzeję Wiślaną; bo tak nakazał naczelnik J. Kalkstein.

 59. ojojoj said

  pan Maciej Eckardt nie do konca wie o co chodzi, a chodzi o prosta rzecz: gdyby nie Rosja, Polski by juz dawno nie bylo – pejsy uzywajac zachod, zlikwidowaliby etnicznych Polakow

 60. Siekiera_Motyka said

  Ale by zrozumieć powody czemu Lipski mówił to co mówił trzeba zrozumieć ze Polska miała problem z napływem Żydów uciekających z Niemiec. Kraju gdzie przestali być mile widziani po Anti-Nazi Boycott w 1933 i nie tylko, I WS.

  Tak opisuje Żydowska gazeta „New York Times” 1937 roku próby rozwiązania tego problemu 🙂

  „POLACY ODNOWIAJĄ WEZWANIE DO WYGNANIA ŻYDÓW; Grupa Robotnicza w Parlamencie prosi Gabinet o działanie z powodu nadwyżki. BECK MÓWI WIELU MUSI OPUŚCIĆ KRAJ – Minister spraw zagranicznych wzywa do wspólnych wysiłków na rzecz emigracji do Palestyny i innych krajów. Rozruchy Zamknęły Uniwersytet Wileński

  Bezprzewodowy do NOWYCH JORKÓW.

  14 stycznia 1937 r”
  nytimes.com/1937/01/14/archives/poles-renew-call-for-exile-of-jews-labor-group-in-parliament-asks.html

  „Pomysł ponownego osiedlenia polskich Żydów na Madagaskarze został zbadany przez polski rząd w 1937 r. [1] [2], ale grupa zadaniowa wysłana w celu oceny potencjału wyspy stwierdziła, że można pomieścić od 5 000 do 7 000 rodzin, a nawet tak mało według niektórych szacunków 500 rodzin. [a] Ponieważ wysiłki nazistów mające na celu zachęcenie emigracji ludności żydowskiej Niemiec przed II wojną światową były tylko częściowo udane, pomysł deportacji Żydów na Madagaskar został odrodzony przez nazistowski rząd w 1940 r.”
  – wiki/Madagascar_Plan

  I NAJWAŻNIEJSZE jest konferencja w Evian w 1938 roku o której prawie nikt nic nie wie a gdzie były USA, Francja i Wielka Brytania,
  salon24.pl/u/fzp/848722,holokaust-dwie-konferencje-o-ktorych-mowi-sie-rzadko

  Tak że widzimy że sprawa nie była taka jedno znaczna że to antysemityzm Polski był powodem Lipskiego słów. No ale kto będzie kopał głębiej by to zrozumie ? Na pewno nie ci z MSZ w Warszawie.

 61. ojojoj said

  to nie Niemcy rozpetali wojne, a pejsy z Wallstreet zeby zarobic kokosy i stac sie panami swiata z siedziba w NYC, cene zaplacili chrzescijanie ktorzy sie powybijali nawzajem – szkoda ze Putin o tym nie mowi

 62. Echo z Węgier said

  Kolebka geograficzna wielkich cywilizacji starożytnego Bliskiego Wschodu obejmowała tereny rozciągające się od Memfis w dolinie Nilu, aż do Ur na południu Mezopotamii. Dzięki dogodnym warunkom powstały tu pierwsze obszary rolnicze (ok. 10 000 p.n.e.). W czasach rewolucji neolitycznej uprawiano tu pszenicę, proso i jęczmień. Gdy człowiek udomowił nowe gatunki roślin i zwierząt, zaczęto uprawiać rośliny strączkowe, figi a także winną latorośl. Później rozwinęły się cywilizacje Mezopotamii i Starożytnego Egiptu. Żyzny Półksiężyc to były tereny wielkich narodów: Syrii i Palestyny (Kanaanu), stepu pomiędzy łańcuchem górskim Azji Mniejszej i Pustynią Syryjską. Chrześcijańska Palestyna i Syria leżące pomiędzy Egiptem i Mezopotamią stały się teatrem wielkich migracji i konfliktów politycznych obu tych potęg Bliskiego Wschodu, zaś od XIX wieku „Ziemią Obiecaną” narodu wybranego.

  Pierwsza świecka idea osiedlenia się Żydów na terenach ówczesnej Palestyny i Syrii oraz utworzenia niepodległego państwa żydowskiego pojawiła się pod koniec XIX w. w środowiskach europejskich Żydów.

  A wszystkie ponad stuletnie i dzisiejsze nieszczęścia świata zaczęły się w Katowicach, gdzie w 1884 roku odbył się zjazd stowarzyszeń Miłośników Syjonu (Chowewej Syjon) z całej Europy. Na tymże zjeździe zapadły decyzje o stworzeniu Wielkiego Państwa z rozciągniętymi jego granicami od Nilu do Eufratu. Do tego niezbędne było stopniowe opróżnianie terytorium Palestyny, Iraku i Syrii z ludności arabskiej. Wielką rolę w realizacji tego planu odgrywają od ponad stu lat banki, przemysł zbrojeniowy, media oraz specjalnie dobrani politycy.

  Początek marzeń Żydów o posiadaniu własnego państwa wiąże się z powstaniem idei syjonistycznej, którą ostatecznie sformułował Teodor Herzl (1860 – 1904), austro-węgierski dziennikarz żydowskiego pochodzenia. Nazwisko Herzl stało się synonimem syjonizmu, co nie znaczy, że już wcześniej nie powstała idea budowy odrębnego państwa żydowskiego, Herzl po prostu wprowadził te idee w życie. W 1896 Herzl wydał „Der Judenstaat” (pol. Państwo żydowskie), w którym przedstawił wizję przyszłego państwa.

  W 1897 roku odbył się I kongres syjonistyczny, który okazał się kamieniem milowym w najnowszej historii Żydów. Wskazano wówczas Palestynę jako Erec Israel – Ziemię Izraela. Wielu Żydów odpowiedziało na wezwanie Herzla i rozpoczęła się masowa emigracja (alija) do Palestyny. Pierwsza alija – pierwsza masowa imigracja pobudzonych ideami syjonizmu Żydów do Palestyny trwała w latach 1881-1903. Szacuje się, że w tym okresie osiedliło się w Palestynie około 30 000 Żydów, pochodzących w większości z Rosji (Земля и Воля) i Jemenu. Następne 5 dalszych dużych fal masowych imigracji (alij) do Palestyny były następstwem dobrze zaplanowanych wcześniej zamachów, konfliktów zbrojeniowych, pogromów, rewolucji oraz I i II wojny światowej, gdzie przemysł zbrojeniowy osiągnął najlepsze dochody.

  Sprawcą osiedlenia się w latach 1939-1945 kilku milionów potomków Judasza na terenie Palestyny był Adolf, który zamienił długie pejsy na krótkie wąsiki. Dziś jednak, z perspektywy czasu, możemy jasno ocenić sytuację i dojść do oczywistych wniosków: Hitler nie był żadnym „patriotą”, jak już to był judaszowską idiotą.

  Hitler był Semitą, po matce (jest to fakt historyczny). U Semitów pochodzenie przyjmuje się właśnie po matce, a nie po ojcu, tak jak w kulturze Europejskiej. Nie był on też żadnym Aryjczykiem (czy przypomina w ogóle Aryjczyka?). Uroda aryjska – to wysoki blondyn z niebieskimi oczami. Hitler był za to małym kurduplem z ciemnymi włosami o urodzie raczej semickiej, zapewne po mamusi…

  Nie był nawet pół Niemcem, tylko pół-Austriakiem. Był najprawdopodobniej chory umysłowo, a jednocześnie mógł być zwykłym, podstawionym przez banki i przemysł zbrojeniowy agentem. Podobnie jak Lipski na pewno był marionetką w rękach masonerii, to pewne. Masoneria od wieków ściera się ze sobą, istnieją różne loże, które prowadzą ze sobą wojny…

  Tak właśnie wybuchła II Wojna Światowa – była to wojna lóż masońskich był pretekstem, zapalnikiem potrzebnym do rozjuszenia konfliktu, który przyniósł ogromne zyski korporacjom zbrojeniowym i bankom.

  To dzięki takim judaszom jak Lipski i Hitler w 1948 roku powstało nowe państwo na terenie Palestyny.

  Putin o tym wie, a dlaczego to do wszystkich jeczcze nie dotarło?

 63. Bili de kid said

  @46 Przy Żełeńskim Duda wygląda jak Kowalski.

  A mówiąc poważnie… Cała afera uderza w te środowiska w Polsce, które w relacjach z Rosją próbowały przesuwać się na pozycje racjonalne opierając je na takim właśnie stanowisku Rosji. Putin jednym ruchem ich wszystkich skompromitował. Skompromitował również siebie przechodząc na pozycje ADL.

  Niezamierzony efekt komiczny polega na tym, że establishment Polin broni idei pomnika dla Hitlera, co ma sens o tyle że wywiezienie żydostwa z Europy ocaliłby ich życia. To źle panie Putin?

 64. Troll Polonii said

  60
  Echo z Wegier
  Bardzo dobre wyjasnienie.

  Ja mam tylko takie uwagi:
  Pochodzenie zydowskie od matki nigdy nie bylo prawem zydowskim, tylko rzymskim.
  [Nie krytykuje autora wpisu – bo to zydzi sami przekrecil] Zarowno w Torah jak i w Starym Testamencie matka sie nie liczy, tylko ojciec. Salomon byl synem Hetytki a jego pierwsza zona byla Egipcjanka, corka faraona.

  Natomiast kolebka wielkich cywilizacji – w tym i Bliskiego Wschodu- rozciaga sie od Egiptu po Chiny a po drodze Indie.
  Trudno nie wspomniec Indii czy Chin bo te cywilizacje sie moze nie tyle mieszaly, co pozostawaly w scislym kontakcie poprzez handel i wierzenia.

 65. Siekiera_Motyka said

  Mało znane konferencje na temat uciekających przed Niemcami Żydów ,

  „Pierwsza z nich to konferencja zwołana przez prezydenta Roosevelta w celu rozpatrzenia problemu żydowskich uchodźców. Jak okazało się później, było to zagranie wyłącznie propagandowe. Konferencja odbyła się w Evian we Francji w dniach 6-15 lipca 1938 roku. Celem konferencji było znalezienie rozwiązania problemu żydowskich uchodźców w Europie, przede wszystkim pozbawionych praw i obywatelstwa Żydów z Niemiec i Austrii. Obecni byli reprezentanci ponad 30 krajów, a także 24 organizacji. Jedynym przedstawicielem Żydów była Golda Meir, której nie dopuszczono do głosu.

  W czasie trwania konferencji, Hitler wygłosił słynne oświadczenie: „Mogę mieć tylko nadzieję i oczekiwanie, że inny świat, który ma takie współczucie dla tych przestępców [Żydów], będzie co najmniej tak hojny, że przeobrazi to współczucie w realną pomoc. My, z naszej strony, jesteśmy gotowi udostępnić tych wszystkich przestępców tym krajom, a – jeśli o moje zdanie chodzi – to nawet luksusowymi statkami”.

  Konferencja zakończyła się niczym, ani Stany Zjednoczone, ani inne kraje nie wyraziły gotowości przyjęcia uchodźców żydowskich. Wielka Brytania tłumaczyła się bezrobociem, Francja twierdziła, że jest „nasycona uchodźcami”. Tylko Kostaryka i Republika Dominikańska wyraziły zainteresowanie. Pozostałe 30 państw – wykazało obojętność.

  Świat zgromadził się, zebrał i umył ręce. Później tłumaczył się, że „wtedy jeszcze nie wiedział”.

  Na drugiej z tych mniej znanych konferencji, dwa najważniejsze państwa zachodu – USA i Wlk. Brytania potwierdziły swoją obojętność i udowodniły, że umywają ręce nawet teraz, gdy już wszystko wiedzą.

  Konferencja zwołana została przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię na Bermudach 19 kwietnia 1943 r. Przypadkowo i symbolicznie w dzień wybuchu powstania w getcie warszawskim. Celem konferencji było – oficjalnie – znalezienie sposobu na powstrzymanie mordowania Żydów, ale realnym celem było uspokojenie powszechnego oburzenia wywołanego trwającą Zagładą Żydów. Tak jednak – jak się okazało – aby nie znaleźć rozwiązania tego problemu. Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Wielkiej Brytanii, czynniki kościelne, organizacje humanitarne i organizacje żydowskie żądały, aby ich rządy wystąpiły przeciwko eksterminacji Żydów. Było to jeszcze na długo przed wymordowaniem getta łodzkiego i setek tysięcy Żydów węgierskich.

  USA i Wlk. Brytania zaplanowały konferencję, by uspokoić opinię publiczną. Wybrano trudno dostępne Bermudy, aby móc kontrolować liczbę dziennikarzy i prywatnych przedstawicieli organizacji. Niczego nie ustalono. Niczego nie postanowiono. Amerykanie odmówili rozważenia zmiany swoich bardzo ograniczonych limitów imigracyjnych, a Brytyjczycy odmówili uznania Palestyny ​​za bezpieczną przystań dla żydowskich uchodźców. Jak pisze Yad Vashem „Konferencja nie uratowała ani jednego Żyda.””

  A w 1942 rok !!!

  „THE NEW YORK TIMES, , 11 grudnia 1942 r„
  POLACY PRÓSZĄ SOJUSZNIKÓW BY ZATRZYMALI RZEZ”, „Raport, że Niemcy zabili jedną trzecią z 3 130 000 ludności żydowskiej”, „Obawia się końca narodu” oraz „Uwaga, że eksterminacja całego narodu polskiego jest celem nazistów”

 66. Bili de kid said

 67. Lipski to maleńki Mołotow, do którego po powrocie z Moskwy przyszedł Ribbentrop z ULTIMATUM HITLERA-STALINA, na co Lipski Pokazał mu Drzwi powołaniem na KONTRULTIMATUM Becka jako protektora Francją, Anglią, ZSRS i USA… Potem Lipski był dzielnym żołnierzem.
  Przy przekazywaniu przez Wehrmacht twierdzy BRZEŚĆ Armii Czerwonej została podpisana Hitlerowsko-Stalinowska Konwencja Zwalczania Polskiego Ruchu Niepodległościowego, co jest DOWODEM na spotkanie Hitlera ze Stalinem, które Stalin podsumował: RAZEM JESTEŚMY NIEPOKONANI. O ile Niemcy traktowali tą Konwencje jako Eksterminację polskiej inteligencji to Sowieci jako eksterminację narodu polskiego, czego efektem było wydanie przez Stalina Rozkazu WYMORDOWANIA POLKÓW.
  Tak jak nie sposób zrozumieć Logiki I wojny światowej bez Rozejmu niemiecko-amerykańskiego na Morzu Południowochińskim, który stał się Paktem Antybrytyjskim, spod którego WBr uratował Winston Churchill, tak nie sposób zrozumieć logiki II wojny światowej bez Zakupu przez generałów pruskich od Rokefelera Folwarku Żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznym Republik Radzieckich. Rosję Sowiecką zafundowali Niemcy, ale to Piłsudski uratował ją Ultimatum w Rostowie, bo MUSIAŁ, ale po bitwie nad Niemnem stracił kontrolę nad sytuacją i musiał oddać Ukrainę bolszewikom.
  Hitler był od początku funkcjonariuszem granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi, która wynikała ze Złamania przez USA Paktu Południowochińskiego i zakupu Folwarku Żydowskiego, na czym grał Piłsudski, któremu hrabia Moltke z Krzyżowej dostarczył preliminarz Zakupu FŻ, gdyż nie wierzył w szczerość intencji żydowskich. Polska była więc Pierwszą Ofiarą gry niemiecko-amerykańskiej więc MIAŁA PRAWO SIĘ BRONIĆ.
  Gdy próby Wyeliminowania Hitlera – najpierw z Francją a potem z Czechosłowacją – nie powiodły się z powodu paktu Benesz-Stalin to Piłsudski ukuł plan wyeliminowania Moskwy z antypolskiej gry z Niemcami aneksją Głodnej Syberii amerykańską pszenicą i wołowiną mówiąc do Zaufanych: KAŻDA AKCJA WOBEC NIEMIEC JEST OBRONNA. Ponieważ Niemcy na Polskę SAME nie napadną to musimy wyeliminować Moskwę.
  Włodzimierz Putin stawia znak RÓWNOŚCI między zamówieniem przez Piłsudskiego u Boeinga samolotu do bombardowania Uralu a ODPOWIEDZIĄ na to Stalina zamówieniem u Benesza 3 STRATEGICZNYCH bomb atomowych Tesli, na Warszawę, Berlin i Londyn, nb. TYM SAMYM Boeingiem.
  W MONACHIUM Anglicy zarekwirowali bombę atomową Tesli NA LONDYN z samolotem Boeing-BENESZ. Mościcki chciał uzyskać od Benesza 2 pozostałe bomby Tesli, obiecując mu granicę Dmowskiego-Kramarza na ODRZE, ale ten, z obawy, żeby Polacy nie zbombardowali Moskwy, też dał je Anglikom, którzy oddali je Hitlerowi jako Zbawcy Anglii.
  III aktem bomb atomowych Tesli była próba zbombardowania nimi Moskwy i Leningradu, ale AK uszkodziło Hainkla-GIGANTA na lotnisku Leśnym w Łucku a po przeniesieniu cepelinem do ŚWIDNIKA zniszczony przez sowieckiego kamikadze.
  Na tym jednak nie zakończyła się kariera bomb atomowych Tesli bo Hitler dał je Stalinowi, żeby ten zniszczył nimi Europe Zachodnią i USA TSUNEM ATLANTYCKIM, co nazywa się Planem Saharowa. Według Władymira Putina na Planie Saharowa jest podpis TYLKO Ławrentego Berii, co jest DOWODEM, że Car-Bombą Berii były wyprowadzone przez SmerSz spod KSIĄŻA dwie bomby Tesli – bo BOMBA WODOROWA SAHAROWA POWSTAŁA W ROKU 1961.
  Plan Saharowa.Berii został zniweczony wzięciem do niewoli w Kijowie przez marszałka mego ojca Górę-Dolinę Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA.
  Wszystko Kręciło się więc wokół Bomb Atomowych Tesli, które Tesla zaprojektował wobec ŚMIERTELNEGO zagrożenia Rosji technologią azotową Habera-Boscha: http://wandaluzja.pl/?p=p_335&sName=dmowski-czy-pilsudski-

 68. Bili de kid said

  W zasadzie z tego co mówi/cytuje Putin wynika, że Polska powinna pójść razem z Hitlerem, bo tylko wtedy jej polityka miałaby sens.

  A stwierdzenie, że USSR jaki jedyny walczył z faszyzmem (Gdzie? W Hiszpanii! ) to qurwa qriozum.

  —————–
  Przypominam, że większość krajów europejskich albo popierała Hitlera, albo darzyła go życzliwością. Nie bez powodu był mianowany do pokojowej nagrody Nobla.
  Admin

 69. Bili de kid said

  Poza tym KŁAMIĄ w tym materiale, że Hitler przyjechał na pogrzeb Piłsudskiego, a kłamstwo podpierają zdjęciem mszy jaka odprawiona była w Berlinie, w której brał udział Hitler.

  Szkoda na to czasu na ten bełkot, to jest poziom Jana Tomasza Grossa – światowej sławy historyka. To jest dno. Kreml to takie miejsce, gdzie ludzie są tańsi od zegarków które noszą.

  ——-
  A zegarki nakręcają kłonicami.
  Jedzą słoninę i popijają naftą.
  I oczywiście gwałcą co im w ręce wpadnie.
  Admin

 70. Yah said

  Sądzę, że ta wypowiedź Putina zakończyła pewien etap postrzegania WŁADZ Rosji przez niektóre środowiska w Polsce.
  Postrzegania ich, jako racjonalnych, wyważonych i niezależnych od wpływów zewnętrznych dyplomatów ( prawdę mówiąc wbrew opinii dużej części rosyjskiego społeczeństwa, które ma o obecnych władzach w Rosji odmienne zdanie).

  Ta spontaniczna ( jeśli spontaniczna to Putin nie jest wytrawnym politykiem ) lub wyreżyserowana ( jeśli wyreżyserowana to pada mit o niezależności władz Rosji) Prezydent Rosji dołączył do nagonki na Polaków.

  Pytanie brzmi po co ? Dać prztyczka w nos Warszawie. Dziecinada . Do Warszawy nic nie dociera lub spływa jak po tłustej kaczce.
  Jedynym wyjaśnieniem jest kolejna próba skłócenia Polaków i Rosjan. Ponieważ rusofobiczną propaganda władz w Warszawie nie do końca się udała pozostają w Polsce środowiska życzliwie nastawione do Rosjan, postanowiono uderzyć je od strony, od której uderzenie najmniej się spodziewały.
  No bo w kogo innego miało to uderzyć ? W środowiska liberalne ? One od dawna lansują tezę , że polskość to nienormalność vide Pani Noblistka. We władze w Warszawie ? Przecież nie wpłynie to na ich nastawienie wobec Rosji.
  Dziwne, że dyplomacja rosyjska nie potrafiła znaleźć w swoim czasie powszechnie znanych nazistowskich smaczków w stosunku do władz w Londynie Lub Waszyngtonie.
  Reasumują obecne władze w Rosji nie są w swym działaniu niezależne i podlegają wpływom tych samych środowisk co władze w Warszawie i innych stolicach, a środowiska te są zainteresowane jednym – kreowaniem chaosu.

 71. Marucha said

  Re 70:
  Panie Yah,
  Putin i tak był bardzo powściągliwy. Mógł gorzej dowalić – i pewnie to jeszcze zrobi w swoim czasie.

  Polska przestała być dla niego błądzącym, lecz wciąż bratnim krajem.
  Stała się wrogiem.
  A wroga trzeba zniszczyć.

  Co, Polacy o tym nie wiedzieli? Myśleli, głupie ch…, że Putin to worek do bicia? Spluwaczka?

 72. Bili de kid said

  @69 Oni wydają miliony $ na zegarki.

 73. Bili de kid said

  @69 Oni wydają miliony $ na zegarki.

 74. Marucha said

  Gdzie są nasi amerykańscy przyjaciele?
  Dlaczego nie bronią Polski i Polaków?

  Do tych pisowskich kurew NIC nie przemówi.

 75. Bili de kid said

  @71 Putin wylał swoje frustracje i tyle. Prawdopodobnie jego ekipa (cały obecny kremlowski układ) liczyła na cos w relacjach z USA, ale to cos nie dojdzie do skutku, a czasu nie ma. I tyle. Obecnie już tylko Pekin prowadzi politykę przez wielkie „p”.

 76. Bili de kid said

  @74 Amerykanie są od dawna tam, gdzie obecnie świńskim truchtem przedreptała Rosja.

 77. Yah said

  Ok Panie Gajowy, ale jaki ja mam wpływ na to co zapodaje polska telewizja, albo co na arenie międzynarodowej reprezentuje rząd z Warszawy ? Czy mam możliwość drogą demokratyczna na zmianę na rządy przyjaźniej nastawione do Rosji, Iranu, Syrii …. ?

  „Co, Polacy o tym nie wiedzieli?”
  No cóż jedni wiedzieli i od lat o tym piszą, choćby w Gajówce. Inni nie wiedzą i sądzę, że wypowiedź Prezydenta nic tu nie zmieni, nie będą wiedzieli do samego końca. To chyba ta odziedziczona dumna głupota, o której pisał dziś w jakimś poście Głos prawdy.

  Obserwując najnowszą historie Polski dochodzę do wniosku, że zmianę nastawienia geopolitycznego Polaków mogłoby wywolać tylko jedno – puste półki, żarcie na kartki i zimno w domach.

 78. Marucha said

  Re 74:
  Putin na pewno jest sfrustrowany tym, że pozycja międzynarodowa Rosji słabnie a Polska staje się potężnym, wpływowym graczem politycznym, z którym każdy musi się liczyć

 79. NyndrO said

  Jest zduzgotany i nabiera szacunku do Jarkacza, jako do równego sobie gracza. Także Rosja się doigrała. Jarkacz wygrał z Putinem, będąc w szpitalu. Taki z niego Magnus Carlsen.

 80. Marucha said

  Re 79:
  To jest początek końca Rosji.
  Potem wystarczy tylko wysłać Macierenkę z wiatrówką, aby dobił niedobitki.

 81. NyndrO said

  I Targalskiego z jakąś socjolożką, aby wytłumaczyli Rosjanom, w którym momencie zrobili ostatni błąd. A ptem Kościńskiego, by pomógł im się jakoś podnieść z kolan.

 82. Boydar said

  Jeżeli z wiatrówką to tylko Pana NICK’a. Ale ponieważ nazwał „to” zbrodnią, to już Mu jestem skłonny wybaczyć, o ile podtrzyma konsekwentnie i nie spróbuje ponownie.

  „… jedzą słoninę i popijają naftą …” – -Pan Gajowy

  O ile to prawda, to moja sympatia do Ruskich wzrosła czterokrotnie; a nawet jeśli to tylko urban legend to też, bo na taaaką legendę też trzeba potrafić zasłużyć.

  🙂 (ten smajl to do młotów, gdyby nie pojęli, bo już niczego pewnym być nie można)

 83. Birton said

  SZ.Panie Mietas: dobrze to, że Żydzi nie wyjechali przed wojną na Madagaskar czy niedobrze?
  Niedobrze: bo zostali zabici w liczbie kilku milionów, niedobrze, bo przejęli potem Polskę wykorzystując aparat przemocy, czyli i dla nich niedobrze, i dla nas niedobrze – chyba, że jest jednak OK , Pana zdaniem, że 6 czy ileś tam milionów poszło do piachu zamiast uprawiać ferralit; co do przeprosin, to przepraszaj Pan Żydów ile dusza zapragnie, ale Polaków w to nie mieszaj

Sorry, the comment form is closed at this time.