Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Wolne tematy (24 – …
  NyndrO o Wolne tematy (24 – …
  . o Policja interweniowała w spraw…
  sanning o Policja interweniowała w spraw…
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  Wanderer o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  seler o Wolne tematy (24 – …
  Poziomka o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  seler o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 511 obserwujących.

Zamiast Chanuki spotkanie ze środowiskami żydowskimi

Posted by Marucha w dniu 2019-12-31 (Wtorek)

Z nieskrywanym smutkiem dziennik „Rzeczpospolita” pochylił się nad brakiem tegorocznych obchodów żydowskiego święta Chanuka.

Tym razem w Sejmie i Pałacu Prezydenckim nie odbyły się żadne uroczystości związane z tym wydarzeniem, ale jeszcze nic straconego. Już 8 stycznia prezydent Andrzej Duda ma spotkać się z przedstawicielami społeczności żydowskiej.

Gazeta alarmuje, że w tym roku „pierwszy raz od lat żydowskiego święta nie obchodzili prezydent i posłowie”. Sama tradycja palenia chanukowych świec w Pałacu Prezydenckim liczy sobie już kilkanaście lat, ponieważ zapoczątkował ją nieżyjący już prezydent Lech Kaczyński. Następnie wytyczoną przez niego drogą szli jego następcy, Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, a ten ostatni czynił honory jeszcze przed rokiem.

Winę za brak obchodów w tym roku wziął na siebie rabin Szalom Ber Stambler, przewodniczący Centrum Chabad-Lubawicz Polska, czyli chasydzkiej sekty. Według niego zadecydowały przede wszystkim względy techniczne, ponieważ w tym roku Chanuka rozpoczęła się 22 grudnia. Tymczasem tego dnia posłowie rozjechali się już do domów, aby obchodzić święta Bożego Narodzenia.

„Rzeczpospolita” stara się jednak wytropić jakąś formę „antysemityzmu”, pytając się z kolei Kancelarii Prezydenta czy brak obchodów był spowodowany „chęcią utrzymania skrajnie prawicowego elektoratu”. Prezydencki minister zdecydowanie temu zaprzecza, zapowiadając spotkanie Dudy z liderami społeczności żydowskiej w naszym kraju w dniu 8 stycznia.

Na podstawie: rp.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 21 to “Zamiast Chanuki spotkanie ze środowiskami żydowskimi”

 1. Vis said

  Osz kuźwa mać! Cóż za strata.Nic to, nadrobi się w przyszłym roku z nawiązką.

 2. Bili de kid said

  A my jak zwykle sto lat za Murzynami.

 3. Drab61 said

  za parę lat, już na Ziemi Świętej, Preżydent pewnie zdradzi jak to w konspiracji przed antysemitami musiał chanukowe świeczki palić, może nawet za to jakiś dodatek do emerytury dostanie …

 4. Marcin said

  Odbiją sobie. Z nawiązką.

 5. Lily said

  Centrum Chabad-Lubawicz Polska.
  Naczelny Rabin Polski.
  Slyszac TO,obcokrajowcy mysla,ze Judaizm,
  jest glowna religia w Polsce.

 6. Moher49 said

  To zmyłka, usypianie Polaków.

 7. Birton said

  anty-Polak i służalec żydostwa – Juda to w 3/4 Żyd – żona, córka , teść , ale to i tak mniej niż dwa 100% Żydy odeskie- Kalksztajny- Ciepły i Zimny

 8. JARNO said

  zaraz, zaraz>powyżej..’Winę za brak obchodów w tym roku wziął na siebie rabin Szalom Ber Stambler, przewodniczący Centrum Chabad-Lubawicz Polska, czyli chasydzkiej sekty.” a co z rabinem Schudrichem??
  Biorąc pod uwagę, ze judaizm jest religią ‚zdecentrallizowaną’ (jak Kościół RK) to nie jest wykluczone, że do Jego Ekselencji męża p. Konrhauser ustawia się kolejka wszystkich możliwych i istniejących gałęzi judaizmu – wliczając sekty Michnika-Urbana-Borowskiego czy ADL czy AJC (American Jews Congress) czy EJC (European Jews Congress).
  .
  Ale jest jeszcze inny aspekt: rabin Moskwy-właśnie z rodziny Chabad-Lubavitch – pogratułował Putinowi jego wystąpienia ‚antypolskiego’ wg ‚przywódców Polski’
  i jakieś dziwne uczucie> deja vu??

 9. Marucha said

  Re 8:
  Nie słyszałem nigdy, aby rząd rosyjski zmienił w ostatniej chwili tekst jakiejś ustawy pod wpływem nacisków żydowskich.

 10. Maverick said

  Zapalanie Chanuki, które jest świętem wymordowania Greków w Jerozolimie nie jest niczym innym jak aktem bluźnierstwa wobec Boga. Ci ludzie pozbawieni empatii i miłosierdzia bliźniego swego, oddają hołd Lucyferowi zapalając Chanukę. Ciekawe że nie wspomną o udziale żydów w rewolucji komunistycznej i ich bestialstwach. Tak jednak wytykają i pomawiają o holocaust bez udowodnienia praktycznie niczego, przypisując zbiorową odpowiedzialność. Tacy ludzie nigdy nie powinni piastować pozycji społecznych. Duda nie jest moim prezydentem.

 11. Aaron Blumblemblaum said

  Re.9. Panie Gajowy ! Mi to wystarczy jak widzę Putina ” tańcującego w jarmułce „. Feliks Koneczny to nie jestem, żeby tu się przekomarzać na argumenty ale mi to po prostu wystarczy.Wielka i piękna jest Rosja. Tylko co z tego ? ( Mam tu na myśli koniec Nowego Testamentu).

  ————–
  Jak pozory mylą…
  Admin

 12. Bemben said

  Wszyscy politycy w naszym kraju to poprostu;;;;;zwykle szmaty;;;Bez czci I honoru elementarnego.

 13. Aaron Blumblemblaum said

  Re.11 Do admina. Jakie pozory mnie mylą ? Pytam bo nie lubię żyć w kłamstwie i niedomówień dlatego dociekam !

  ———–
  Panu wystarcza, że widzi Putina w jarmułce.
  Dla mnie to znaczy bardzo niewiele, o ile nie idą za tym inne konkretne kroki.
  I to miałem na myśli.
  Admin

 14. JerzyS said

  Chanuka wkrótce będzie się zaczynać 24 grudnia.
  Ukraińcy już przenieśli święta na 24 grudnia.

  Powodów mieli wiele!

  Kto je wymieni?

 15. Kwal said

  Bemben pięknie to podsumowałeś. Ja dodał bym tylko jeszcze jeden wyraz – kundle…celowo z małej litery !

 16. Martusia said

  A Trump i Putin gruchaja jak dwa golabki i Trump moze przyjmie zaproszenie Putina do zlozenia wizyty w Moskwie. Kto wie? Wszystko jest na tapecie i Chiny na Pacyfiku takze, wiec Rosja jest pozadanym wsparciem. O tym informuja swiatowe MSM. A wtedy ……. na pewno Trump pomoze wasalikom i opierniczy Putina za pomawianie Polski jako podzegacza wojennego.Miejmy nadzieje!!! Ale mozna przewidywac i taki scenariusz, ze sie porozumia a taka tam sobie jakas Polska nie zawazy na tym aliansie, w gole. Majman z wywiadzie udzielonym Bartosiakowi na pytanie jak Rosjanie nas traktuja, odpowiedzial _ gardza nami. No, coz zasluzylismy na to, bo i motloch tez ujadal bezmyslnie na onuce. Dyrektywy szly z gory. Jak tak bylo mozna szafowac bezpieczenstwem, niepodlegloscia naszego narodu. Po prostu na to wlasna glupota gepolityczna, polityczna zesmy – zapracowali. Nie trzeba bylo Rosji wazelinowac ale i nie obrazac, nie ujadac na tak poteznego sasiada to nie bylo w naszym interesie. Na to bylismy i jestesmy za slabi.

 17. JARNO said

  re 9: SzPanie Marucha>i to jest właśnie CLOU wszystkiego, że ŻADEN rząd rosyjski po odejściu Jelcyna ŻADNEJ ustawy nie tyle nie zmienial ALE przede wszystkim rosyjska legislatura ŻADNEJ USTAWY nie uchwalała i mam nadzieję nie będzie uchwalala pod naciskiem ‚żydowskim’>USA=CIA+NED+MIMA-EU-IMF-WB-NATO+ tzw. MainStreamMedia (MSM)+Google+FACEBOOK, etc.
  Po prostu gostki (Ruskie ale też Chinole) SIE SZANUJĄ tak jak szanują swoją historię od początku do końca !!
  a poza tym mają cojones aby się ‚postawić”.
  .
  Czy Pan sobie wyobraża, że ‚żydowskie’ środowiska czy w USA czy w EU wpadną na pomysl, przejęcia mienia bezspadkowego w Rosji na podstawie ‚ruskiej’ wersji ACT 447????
  a takim pośrednim krokiem jest ta kretyńska REZOLUCJA EU parlamentu i udzial tych pisdzielców (Legutko, Fotyga, Jaki, Kempa, Mazurek, Brudziński, BIELAN!!, Zalewska++) w jej ‚pisaniu’ –
  NA ZLECENIE!!! – ‚żydowskich’ środowisk >USA=CIA+NED+MIMA-EU-IMF-WB-NATO+ tzw. MainStreamMedia (MSM)+Google+FACEBOOK, etc.
  jako
  UŻYTECZNIE IDIOCI-FACHIDIOTEN to Lenina ale niejaki Rotfeld to użył kiedyś wobec ‚zjednoczonej prawicy’.
  Ja wolę określenie VILLAGE IDIOTS-WSIOWI IDIOCI ale to odnosi się do WSZYSTKICH post1989 ‚elyt’ co do jednego.
  .
  Uprzejma prośba o rzut okiem>
  https://stanstasblog.wordpress.com/2019/12/09/the-violent-war-against-trump-is-real-but-trump-is-winning/
  i przy okazji autor ‚bloga’: STAŚ!!!!

 18. Siekiera_Motyka said

  Złotą Kaczkę (USrael) już prawie wykończyli co wymaga nowego „business plan” i go sobie znaleźli. 2020 to Rok Żydowskich Roszczeń bo jest to najbardziej opłacalny biznes gdzie robiąc prawie nic zarabia się miliardy.

  -www.unz.com/pgiraldi/more-holocaust-reparations-for-2020-the-gift-that-keeps-on-giving/

 19. zofia said

  ad !7
  „‚ruskiej’ wersji ACT 447” – nigdy!!!

  Oni okradaja tylko Polakow!

  Przeciez najliczniejsza mniejszosc zydowska IIRP zamieszkiwala tereny obecnej Litwy , Bialorusi oraz Ukrainy

  Nikt nie oskarza, nie poniewira i nie okrada Litwinow , Bialorusinow, Ukraincow

  Tylko Polacy maja byc wytepieni aby zrobic miejsce dla „polinow” wg umowy jaka wladze IIIRP (glownie korowcy) zawarly z organizacjami zydowskimi USA i Izraela

 20. Lily. said

  Re 9;Marucha
  Pan Marucha.
  Z tego co wiem,zaden inny kraj,z dawnego
  Bloku Wschodniego.Tam nie mieli Magdalenki.
  TO Tam zadecydowano,o losach Polski i NAS.

 21. JARNO said

  re.20>Sz.Panie Marucha – uwolnię Pana od odpowiedzi na post 20:Lily
  w Magdalence brał udzial Lechu Kaczyński i jeżeli uważasz, że ‚okrągły stół’, ‚wybory 04.06.1989’ to…….przyczyna tego „co mamy” to co KRETYNKO trzeba było robić?
  Czy ‚w Magdalence’ rozmawiano o Balcerowiczu-Sorosie-dezubekizacji-dekomunizacji-wejściu do NATO?
  Zapytaj brata Lecha Kaczyńskiego czyli prezesa tysiąclecia? A może jeszcze lepiej zapytaj > Maciarewicza czy Kurwina vel Mikke a jeszcze lepiej Michalkiewicza!!
  Jeżeli wiesz lepiej ‚co było’ to może spróbuj wydumać i wydalić z siebie>
  CO ROBIĆ DZISIAJ??
  Morawiecki i Banaś odwołują się do dziedziczenia spuścizny Lecha Kaczyńskiego a Jarkacz ‚przez skromność’ nie zaprzecza?
  Żebym Ci nie przypomnial o występach Lecha Kaczyńskiego w US podczas wizyty u Busha43 aka idiota czy w Izraelu czy jak bronił Gruzję przed Ruskimi jak Jarkacz bronil (na Majdanie) Ukrainy na zlecenie Nuland „f..ck EU”.

Sorry, the comment form is closed at this time.