Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

II wojna czułym punktem rosyjskiej tożsamości państwowej

Posted by Marucha w dniu 2020-01-01 (Środa)

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Władimira Putina pod adresem Polski i roli jaką odegrała ona podczas II wojny światowej.

Wypowiedź ta, to doskonały prezent dla PiS od Moskwy. To doskonałe paliwo polityczne , które zasili zarówno eleganckie silniki benzynowe stajni Gowina, jak j i stare kopcące smrodem dieslowskie kaszlaki z fabryki Macierewcza.

Antoni bredzi jak zawsze, ale Gowin postanowił ścigać się z Kurskim oto kto znajdzie bardziej wyszukane połączenie słów:PiS i sukces: Histeryczny atak prezydenta Putina na Polskę to przejaw bezsilności wywołanej ostatnimi sukcesami polskiej polityki historycznej, w tym rezolucją PE jednoznacznie wskazującą niemiecko-sowiecką agresję na nasz kraj jako przyczynę II wojny światowej – stwierdził rzeczony Gowin.

Trudno nawet komentować tę błyskotliwą w swej złożoności myśl. Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie racjonalne spojrzenie na całą sytuację prof. Adama Wielomskiego, który dostrzega w całej sprawie drugie dno, bardzo niebezpieczne dla Polski twierdząc: Wygląda na to, że powstaje wspólny front państw oskarżających nas o wywołanie II wojny św. lub o współudział w Holocauście: Stany Zjednoczone-Izrael-Rosja. Przed tymi oskarżeniami mogą nas bronić obecnie jedynie Niemcy. Tylko czy niemiecka obrona uwiarygodni nasze pozycje? Prawda jest taka, że zostaliśmy całkowicie osamotnieni i nie mamy już żadnych sojuszników w świecie. Dyplomacja PiS-u właśnie zbankrutowała. Mamy dyplomatyczny sierpień 1939.

Tak jak wspomniałem wypowiedź Putina uznaje za skandaliczną i długo można by wyliczać grzechy i winy ZSRR zarówno w kontekście jej polityki względem kwestii żydowskiej jak i wsparcia surowcowego, technicznego czy wojskowego jakiego udzielało ZSRR w latach trzydziestych III Rzeszy nie przerwanie do świtu 22 czerwca 1941 roku.

To temat znany podobnie jak polityka ZSRR w tamtym okresie względem Polaków oraz innych narodowości więc chciałbym się skupić na zupełnie innym aspekcie tej sprawy, a mianowicie na pobudkach, które targnęły Putinem i jego ekipą do podjęcia tak ryzykownej gry, której ostrze wymierzone jest w Polskę.

W co gra Putin chciałoby się zapytać? Otóż reakcja Putina, to po pierwsze pokłosie nie sukcesów polskiej dyplomacji jak chcieliby tego Jarkowie Gowin i Kurski, lecz efekt agresywnej i nie przebierającej w środkach propagandy antyrosyjskiej, która stała się wyznacznikiem polskiej zagranicznej od objęcia rządów przez PiS.

Śmiem twierdzić, że odkąd Ukraina ma nowego prezydenta, to Polska prowadzi bardziej antyrosyjską politykę niż Ukraina. Polska wyrosła na czołowego bulteriera, który z powodu niewydarzonych kłów miast gryźć obsikuje rosyjską nogawkę. Jesteśmy niekwestionowanym liderem wśród państw szukających pola konfrontacji z Rosją.

Putin, mówiąc kolokwialnie przez dłuższy czas olewał temat, skupiając się na tematach i państwach dużo bardziej istotniejszych z punktu widzenia interesów Rosji niż Polska. Polski obsikiwacz sikał jednak tak długo, aż znalazł czuły punkt, Rosji od tego sikania nabrało się do buta. Momentem przełomowym była rzeczywiście wspomniana przez Gowina inicjatywa w PE zrównująca odpowiedzialność obu totalitaryzmów za wybuch II wojny. I tu miarka się przebrała,

Kreml mógł znosić niemal każdego dnia kłamliwe i pogardliwe informacje na temat Rosji i Rosjan, przekazywane przez TVP, ale odpowiedzialność za II wojnę, to wyjątkowo wrażliwa sfera na rosyjskim organizmie nie tyle nawet na jego stronie fizycznej, co duchowej.

Wielka Wojna Ojczyźniana i rola ZSRR w pokonaniu „niemieckich faszystów”, to jeden z najistotniejszych wyznaczników tożsamości nie tyle nawet Rosjan, co tzw. człowieka rosyjskiego. Etniczni Rosjanie stanowią przecież dziś mniejszość we własnym państwie. Jeszcze za caratu wyznacznikiem rosyjskości było prawosławie, dziś Kościół Prawosławny choć powoli odbudowuje swoje dawne wpływy, to z pewnością nie ma już takiej siły oddziaływania, aby mógł być zwornikiem wzmacniającym jedność społeczeństwa i poczucie tożsamości, tym bardziej, że w Rosji religią numer jeden pod względem liczby wyznawców staje się islam.

W Armii Czerwonej okresu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej walczyli nie tylko Rosjanie, ale zdecydowana większość nacji zamieszkujących ówczesny ZSRR. Nie ważne czy jesteś narodowości rosyjskiej, gruzińskiej, ormiańskiej czy reprezentujesz któryś z ludów turańskich ważne jest to, że twoi przodkowie walczyli w zwycięskiej wojnie z Hitlerowcami, to była wojna dobra ze złem, a Sowieci stali po właściwej stronie.

Jeśli dziś jest z czegoś dumna zdecydowana większość obywateli Rosji, to z pewnością właśnie ze zwycięstwa na faszyzmem, które uratowało nie tylko ZSRR, ale cały świat. Dla większości obywateli Rosji wojna nie wybuchła 1 września, ale 22 czerwca 1941 roku kiedy, to zdradziecko niemiecki szatan zaatakował niewinnego sowieckiego gołębia, który humanitarnie we wrześniu dwa lata wcześniej postanowił przygarnąć polskich rozbitków z tonącego okrętu, rzucając im koło ratunkowe, w postaci nie wolontariuszy Czerwonego Krzyża, ale sołdatów Czerwonej Gwiazdy (sic!).

Na takim połączeniu praw, półprawd i mitów buduje się dziś rosyjską jedność, jedność która jest gwarantem tego, że kraj się nie rozpadnie, że w chwili zagrożenia obywatele Rosji bez względu na swoje pochodzenie etniczne i wyznawaną religię, staną się jednością.

Działania podejmowane przez Polskę zaczęły więc godzić mocno w rosyjską rację stanu, pomimo tego, że dotyczą przecież aspektów historycznych. Jeśli dodamy do tego bazy amerykańskie w Polsce, próby budowania przez Polskę koalicji antyrosyjskiej czy zachęcanie innych państw do śrubowania embarga, to mamy pełny obraz tego skąd wzięła się agresywna polityka Putina w ostatnim czasie.

Choć Putin kłamie i manipuluje faktami używając przy tym ordynarnego i chamskiego języka, to obawiam się niestety, że w dłuższej perspektywie, ta skrajnie agresywna kontra Putina przyniesie dla nas przykre efekty, które z pewnością postara się na swój sposób wykorzystać nasza władza.

Arkadiusz Miksa
http://miksa.neon24.pl

Moim zdaniem wypowiedź prezydenta Putina nie była „skandaliczna”, lecz dopasowana do poziomu umysłowego polskich rządów i polskiego społeczeństwa. Putin nie kłamał, czym różni się od Targalskich, Sakiewiczów, czy innych Moravetzkich (wszyscy zarzucają mu „kłamstwa”, ale nikt nie powie, gdzie i jak skłamał).
Jego język nie był bardziej ordynarny czy chamski od wulgarnych dekoracji w TVP, obraźliwych dla Rosji i dla jej prezydenta, albo występów red. Rachuja przebranego za penis z napisem „PUTIN”.
Chciało się kopać z koniem? No to koń oddał kopniaka.
Admin

Komentarzy 70 do “II wojna czułym punktem rosyjskiej tożsamości państwowej”

 1. Yah said

  Na takim połączeniu praw, półprawd i mitów buduje się dziś polką jedność, jedność która jest gwarantem tego, że kraj się nie rozpadnie, że w chwili zagrożenia obywatele Polski bez względu na swoje pochodzenie społeczne i zamożność, staną się jednością.

  A ja przerobię zdanie z artykułu Pana Miksy tak, by pasowało do polityki historycznej prowadzonej przez PiS.

 2. Seria 3 artykułów sprzed lat,na temat Zaolzia i Układu Monachijskiego!

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1585189,1,polscy-terrorysci-na-zakarpaciu.read

 3. Grace said

  Ja takze nie widze nic skandalicznego w Pana Putina wypowiedzi. Prawda zabolala Polakow bo my to niby tacy swieci i nikomu krzywdy nie wyrzadzilismy. To opluwanie i demonizowanie Federacji Rosyjskiej to kolejna parszywka CIA. Kto nadaje sie lepiej do roli sikajacego kundelka niz Polska? Przepisywanie i zaklamywanie historii jest hanba ale takze jest wielce niebezpieczne dla kundelka. Amerykanie sie smieja z Polakow i wlasnie za takiego kundelka nas maja. Wykonujemy bardzo chetnie te parszywa robote i ani sie nie obejrzymy i zostaniemy sami na polu walki. Pan Putin wykonal super strzal dla ostrzezenia kundelka. Kundelek albo sie opamieta albo wbije sobie kolejnego gwozdzia do trumny.

 4. Grace said

  Spoznione ale szczere zyczenia zdrowia dla Pana Gajowego w nowym roku i sily na kolejne 10 lat wspanialej Gajowki.

 5. Alina said

  Moim zdaniem Władimir Putin nie powiedział nic skandalicznego. Choć sprawa wypowiedzi ministra Lipskiego została wyrwana z kontekstu historycznego, ponieważ w 1938 roku to wszyscy w Europie wiązali duże nadzieje z syjonizmem, który promował emigrację żydów do Palestyny. III Rzesza współpracowała z syjonistami w tym projekcie na wielu polach, II RP zresztą również.

  ///Etniczni Rosjanie stanowią przecież dziś mniejszość we własnym państwie.///

  Więcej takich kwiatków, Miksa. Też wypiłeś rusofobię z mlekiem matki, jak Gowin, Maciarewicz, Kaczyński, Morawitzky, et consortes?

  Dane demograficzne o ludności Federacji Rosyjskiej z 2010 roku:

  ///w Rosji religią numer jeden pod względem liczby wyznawców staje się islam.///

  Głupiś, Miksa. Są różne statystyki, bo pytaniami w tej sferze można dowolnie manipulować, ale do takiego wniosku trudno dojść.

  Prawdą jest że Wielka Wojna Ojczyźniana to tzw. mit założycielski Związku Radzieckiego i Rosji. Taką samą rolę w chrześcijaństwie pełni życiorys Jezusa. To racja istnienia tego państwa.

  Jak tłumaczył chyba sam Prezydent Putin, wypowiedź o Polsce sprowokowała właśnie antyrosyjska uchwała Euroknesetu, ta sama którą obłąkany Gowin uznaje za sukces polskiej polityki historycznej.

  Redaktor Maciak z CW24TV zadał ważne pytanie, a ja powtarzam: czym przekonali PiSlamscy żydzi do głosowania za tą rezolucją członków Euroknesetu z innych państw? Na przykład zaniechaniem wprowadzenia specjalnego podatku od supermarketów czy banków, jak np. na Węgrzech? Jaka była cena, przecież PiSlamistów jest za mało w Euroknesecie aby takie badziewie przegłosować.

 6. Troll Polonii said

  Putina mozna podejrzewac o rozne rzeczy.
  Ale nie o to, ze nie wie co ( i dlaczego) mowi.
  Cios byl bardzo trafny.

  To my chcemy sie caly czas wybielic i robic z siebie niewinne ofiary rosyjskiej nienawisci.

  Kiedy zaczniemy sie przyznawac do,… rozwalenia Jugoslawii i atakowania slowianskich panstw????
  Komu pomagamy??

 7. To,że „nasze”kompradorskie władze niszczą Polskę i Polaków na wszelkie możliwe sposoby…nie wyklucza win i zbrodni Rosji(a raczej:wczesnego ZSRR…1917-53)…które Rosja dzisiaj broni i popiera(jak pakt R-M na przykład). Wystąpienie Putina wzmacnia PIS-owską narrację a osłabia polskich przyjaciół Rosji…

 8. Marek said

  cytat:
  długo można by wyliczać grzechy i winy ZSRR zarówno w kontekście jej polityki względem kwestii żydowskiej jak i wsparcia surowcowego, technicznego czy wojskowego jakiego udzielało ZSRR w latach trzydziestych III Rzeszy nie przerwanie do świtu 22 czerwca 1941 roku.
  ===
  Nie wiem, jakie grzechy ZSRR miał na myśli autor względem żydów. Może temperówkę Stalina w odsuwaniu ich od totalnej władzy?
  Niemniej, druga część zdania o wspieraniu III Rzeszy przez sowietów jest faktem.
  Tego chyba Rosjanie nie chcą pamiętać. Zaś durne polactwo nie chce pamiętać, że ZSRR pokonało Niemcy i ocaliło między innymi Polaków przed zagładą.

  Wracając do Lipskiego. Z Lipskiego był w 1938 taki antysemita, jak spora część europejskich dyplomatów wraz z syjonistami żydowskimi, którzy kombinowali, jakby tu wyprowadzić żydów z Europy.

 9. Troll Polonii said

  4.
  Semperparatus
  To, ze nasze kompradorskie wladze kontynuuja polityke Polski przedwojennej jest oczywiste.
  Dalej, tradycyjnie popieramy hitlerowcow.

  1 stycznia- to narodowe swieto Ukrainy
  Sercem, dusza i finansami poparlismy a nawet pomoglismy przygotowac, przewrot na Majdanie.

  Kochamy Ukrow i przyjmuemy ich z taka sama radoscia jak niegdys przyjelismy islamistow z Czeczni i Kosowa.

  Wlasnie Ukraina obchodzi wielkie swieto : rocznice urodzin Stepana Bandery. ‚Nacyki’ przygotowaly wielka parade na czesc bohatera narodowego Ukrainy: wiernego kolaboranta hitlerowskiego

  Bardzo oficjalnie i bardzo uroczyscie Ukry celebruja rocznice urodzin hitlerowskiego wspolpracownika.

  Heil Bandera: Ukrainian nationalists hold torchlight parade to celebrate Nazi collaborator’s birthday (VIDEO) — RT World News
  https://www.rt.com/news/477283-ukraine-nationalists-torchlight-rally-bandera/

  Bandera’s birthday, January 1, has been a national holiday in Ukraine since 2019. He was born in 1909, in what was the Austro-Hungarian province of Galicia (Galizien) at the time, and became part of Poland after the First World War. While the OUN got its start agitating against the Polish rule, Bandera emerged as a leader of a hardline faction in 1940, hoping to establish an independent Ukrainian state with the help of Nazi Germany.

  Ukraine’s Nazis: Who are they, why are they so influential — and why have media ignored them? — RT World News

  https://www.rt.com/news/468097-ukraine-nazis-media-history/

  Ogladnijcie zdjecia z tego narodowego swieta Ukrow.

  Now it’s official: Ukraine marks birthday of Nazi collaborator Stepan Bandera (PHOTOS) — RT World News
  https://www.rt.com/news/447897-ukrainian-nationalist-bandera-rallies/

 10. mr1a1 said

  Mówimy o II wojnie. Prawdziwa jest też jest opinia że była 1 wojna. Zaczęła się 1914 i zakończyła 1945. Okres międzywojenny to był czas dla wycieńczonych przeciwników na dozbrojenie i wzmocnienie. Kiedy w tej wojnie Rosja najbardziej przegrywała ?. Po dojściu do władzy przy pomocy Niemiec Lenina. Wtedy Rosja była na kolanach. Można też z zdumieniem zauważyć, że tym który podniósł Roję z upadku był chyba Stalin. Gdy dochodził do władzy Rosja była na dnie, gdy zmarł była supermocarstwem. Stał się to w ciągu zaledwie 30 lat. Kto Rosję uratował i doprowadził w efekcie do zwycięstwa w całej wojnie ? Stalin. W takiej perspektywie działanie Stalina w wrześniu 1939 można wytłumaczyć gdzie drwa rąbią tam wióry lecą? Dostaliśmy za to rekompensatę terytorialną w 1945.

 11. Yah said

  Powiem tak, kto mieczem wojuje od miecza ginie.

  Rosja wykorzystała polski miecz – politykę historyczna do odpłacenia Polsce za jej działania przeciwko Rosji.
  Czy Polska nie powinna prowadzić polityki historycznej ? Powinna ale z głową, a tego w działaniach Warszawy akurat nie widać. Widać chaos i dziecinadę.

 12. Marucha said

  Re 7:
  Swego czasu prezydent Putin potępił Pakt Ribbentrop-Mołotow.
  Np:
  >https://dzieje.pl/aktualnosci/putin-pakt-ribbentrop-molotow-mozna-potepic-ale-wynik-owczesnej-sytuacji

 13. Siekiera_Motyka said

  Ad. 10 – „Można też z zdumieniem zauważyć, że tym który podniósł Roję z upadku był chyba Stalin. ”
  Przyznam się że osobiście bardzo późno to zrozumiałem. Stalin nie miał być tam gdzie wszedł. To było miejsce zarezerwowane dla Żyda Trockiego, Lev Davidovich Bronstein. Coś w rodzaju Berezowskiego lub Khodorkovskiego na miejscu Putina.

  A jak towarzysz Stalin tam się pojawił trza było oczyścić pole z „nietoperzy” bo inaczej w nocy by nie spał spokojnie.

  Mam takie przeczucie że charakter Putina jest trochę podobny to Stalin, mylnie spokojny. Daje wrażenie nic groźnego.

 14. Siekiera_Motyka said

  Jeszcze raz zamieszce co powiedział Putin w 1991 roku na temat Bolszewików i Lenina.
  .https://www.youtube.com/watch?v=lIoEwESh320

 15. Troll Polonii said

  14
  Siekiera_Motyka

  W 1990 roku Putin wystapil z KGB, ( bo jak powiedzial, ze wystapil po tym, jak zobaczyl ‚co oni robia z narodem’,).

  Probuje sobie wyobrazic ktoregokolwiek prezydenta zachodniego, w tym polskiego, ktory tak otwarcie rozmawia z rodakami o historii swojego kraju..

  I Putin potrafi sie przyznac do szukania rozwiazan dla Rosji
  I przyznaje , ze musial duzo, duzo czytac, zeby wiele rzeczy zrozumiec i wyklarowac.
  Putin nie boi sie dyskutowac i analizowac historii Rosji.
  Bo te Rosje kocha.

  Ja zas probuje sobe wyobrazic taka dyskusje z ..Bushem, Trumpem, Clintonem, czy Obama….
  Przeciez oni nawet czytac nie umieja a do ludu przemawiaja z promptera!
  I ZAWSZE ex -cathedra!
  Kult jednostki prezydenta w USA

  Nie da sie zapomniec ‚dyskusji’ polskiego prezydenta z wyborca na ulicy:
  Slawetne „Spieprzaj dziadu’ przejdzie do historii Polski jako ‚dialog prezydenta z narodem’.

  Obecny prezydent USA odmawia odpowiedzi na pytanie dziennikarza i kaze mu sie zamknac bo:
  „You are fake news”.
  [Biedny Trump sie wystraszyl, ze musi odpowiedziec na pytanie, ktorego nawet nie rozumie].

  Dziennikarz australijski ma obiecane w USA 175 lat wiezieniu bo opublikowal nadeslane materialy ( wczesniej opublikowane!! w prasie USA) o tym jak zolnierze USA zastrzelili bestialsko dziennikarza z Reutera. I mieli przy tym niezla zabawe.

  Natomiast nasi dzielni Polacy- intelektualisci , chytrze i podstepnie chwytaja Putina za kazde slowo – np. co on powiedzial o bolszewikach w 1991 roku!!!!

  Niesamowite: Putin zle sie wyrazil o bolszewikach!.
  A jak sie mial wyrazic??

  Bolszewicy, to tak jak obecnie islamisci: armia najemna USA, ktora sluzy do rozwalki i Europy i Rosji.
  Co swiatlejszy polski intelektualista kojarzy Putina z bolszewikami.
  A co swiatlejszy kowbojski polityk probuje oglosic Rosje panstwem terrorystycznym.
  A co swiatlejszy polski intelektualista kojarzy Walese z wyzwoleniem Rosji od komunizmu (Wybil misiowi zeby).

 16. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 – Ja te wideo przypadkowo zauważyłem. Było dla mnie zaskoczenie co on w 1991 mówił. Kiedy go widzimy w niebieskiej koszuli (11 lat później) mówi to samo. Nie czaruje, mówi tak jak to wszystko rozumie.

  Dlatego bardzo mi się podobało jak był u swoich Żydów z wielkimi kapeluszami i powiedział im w prost, 80 % władzy Bolszewickiej to byli WY.

  https://marucha.wordpress.com/2019/12/31/wladimira-putina-wykladnia-genezy-ii-wojny-swiatowej/#comment-874117

  Nic podobnego nie usłyszymy na Zachodzie. Nawet McNamara ledwo przyznał się do niektorych swoich „błędów” kiedy prowadził politykę USA w Wietnamie czy w czasie Kryzysu Kubańskiego.
  Putin jest po prostu w innej klasie i ludzie to widzą w jego twarzy i wypowiedziach. Ja podziwiam ile jest pozytywnych komentarzy o nim w Angielsko języcznych forach kiedy temat dotyczy Rosji. Dla mnie nikt na scenie geopolitycznie nie dorównuje jemu. A Polacy wprost nie mogą się z taką opinią zgodzić bo nie mają podstaw by to zrozumieć. Bez względu w jaki sposób człowiek spróbuje to udowodnić będzie to wysiłek nikczemny.
  Jeśli jesteśmy antysemici od matki mleka karmieni no to na pewno jesteśmy z góry rusofoby karmieni tym samym mlekiem.
  Jak to zmienić ? No, jeżeli człowiek sam się za to nie weźmie inni tego dla nas nie zrobią. Zmiana Poglądu Świata wymaga indywidualnej PRACY.

 17. Re.9 Nie umie Pan czytać?Przecież jak najsurowiej potępiam politykę naszych kompradorskich władz…i to na każdym odcinku…Polska umiera…dzisiaj byłem w jednym z centrów handlowych w Warszawie…obce języki słyszało się częściej niż polski…Serce się kraje…

 18. Yah said

  „No, jeżeli człowiek sam się za to nie weźmie inni tego dla nas nie zrobią. Zmiana Poglądu Świata wymaga indywidualnej PRACY.”

  Panie SM, jak Pan porozmawia z Polakami to usłyszy Pan – „Ale o co w ogóle chodzi / Jesteśmy dobrzy szlachetni, a wszystko zło to z zewnątrz i nie mamy eli bo nam Rosjanie wymordowali”

  Oczywiście sami tego nie wymyślili tylko przez lata ktoś im to wtłacza do głowy.

 19. WI42 said

  @5 Alina
  „Głupiś, Miksa. ”
  Co wtedy powiemy o większosci innych? Pan Miksa ma dobre chęci, odczuwam jednak, że się asekuruje ogólnikami powszechnie wpojonymi w polską mentalnosć typu „skandaliczne wypowiedzi Putina”, „Etniczni Rosjanie stanowią przecież dziś mniejszość”, „dominujaca religia islam” aby mu czegos nie zarzucono. Może to też człowiek młody, chce dostać jakies granty „rozwoju demokracji” itp. i nie chce podpadać?
  Jakkolwiek, dzięki Pani Alino za korektę, a Panu Miksie życzę powodzenie w pisaniu szkiców. Rada podstawowa – proszę sprawdzać swoje stwierdzenia przynajmniej w Wiki (nie TVP, czy Gazecie) – to takie proste.

 20. WI42 said

  @9 TP
  Obejrzałem filmik z marszu banderowców – hasła jak zwykle: „Sława herojam”, „Smierć Woroham” (to znaczy tym którzy się z nimi nie zgadzają), „Ukraina ponad usio”.
  Były tez nowe GENIALNE pomysły-kwiatki w wystąpieniach:
  „Chaj żywe nasz PROROK Stepan Bandera”. Oto i mamy pod bokiem nowego proroka.

 21. WI42 said

  @10Mr1a1 – gratuluję pomysłowego nicku

  „Mówimy o II wojnie. Prawdziwa jest też jest opinia że była 1 wojna. Zaczęła się 1914 i zakończyła 1945….” Jest to bardzo istotna ocena i im patrzymy z dalszej odległosci na przebieg historii, tym bardziej taka ocena jest prawdziwa (nie tylko opinia).
  Całosć w @10 polecam przeczytać

 22. WI42 said

  @12 Marucha
  Tekst pod podanym linkiem ukazuje jak Putin szukał kompromisu, jak próbował znaleźć wytłumaczenie bez zadrażnień…..
  Tego już nie będzie, tylko fakty i to te najmniej przyjemne – i trudno się dziwić, że będzie własnie tak.

 23. WI42 said

  @13 S_M
  „Przyznam się że osobiście bardzo późno to zrozumiałem. Stalin nie miał być tam gdzie wszedł. To było miejsce zarezerwowane dla Żyda Trockiego, Lev Davidovich Bronstein. Coś w rodzaju Berezowskiego lub Khodorkovskiego na miejscu Putina.”

  Skąd Pan mógł zrozumieć? – tego nie uczono w szkole, a własnie dlatego,że zajął niespodziewanie „cudze” miejsce cała wsciekłosć za WSZYSTKO była/jest skierowana przeciwko niemu – podobnie jak teraz przeciwko Putinowi. Skrótowy wpis wyjasniający przejęcie władzy przez Stalina (podobny wpis robiłem kilka dni wczesniej, ale nie mam odnosnika):

  „Jak określił Lenin w 1921 roku: „Rosja jest w stanie podobnym do stanu człowieka pobitego prawie śmiertelnie”.
  Utrzymanie w podobnym stanie państwa przez dłuższy czas sprzyjała rewolucyjna pozycja Trockiego, w szczególności jego plany „rewolucji światowej” dla której Rosja byłaby „podpałką”. Wybiegając nieco w przyszłość do czasów obecnych, staje się coraz bardziej oczywiste, że w Rosji na największą w historii skalę została wypróbowana strategia globalistów zarządzania światem poprzez „kontrolowany chaos” wytworzony rewolucją.
  Dalsze rozwinięcie i urozmaicenie tej strategii wprowadzali neo-trockiści m. in. Max Shachtman, James Murnham, Richard Perle, Irving Kristol, Paul Wolfowitz, których później zaczęto nazywać neokonserwatystami (neocons).
  Zasługi Trockiego dla zwycięstwa rewolucji w Rosji były bezsprzeczne i cieszył się on dużym poparciem, szczególnie w wojsku. Wydawało się, że po śmierci Lenina Lew Trocki zajmie jego miejsce w partii. A jednak stało się inaczej. Stalin umiejętnie wykorzystał konflikty ideologiczne pomiędzy Trockim, Kamieniewem, Zinowiewym i Bucharinem i lawirując oraz zdobywając zwolenników wśród aparatu partyjnego niższego szczebla usunął Trockiego z Komitetu Centralnego Partii (1927) a następnie wydalił go z Rosji (1929). Równocześnie, zamiast polityki „rewolucji światowej” podjęto działania w kierunku umocnienia państwa. Ta zmiana mogła prowadzić do odtworzenia silnej Rosji i z punku widzenia Imperium Brytyjskiego należało znaleźć temu przeciwdziałanie. Wydawało się celowe powtórzenie scenariusza I Wojny Światowej w nieco innej konfiguracji.”

  I tutaj wracamy do wpisu @10 Mr1a1

 24. WI42 said

  @15TP
  „Probuje sobie wyobrazic ktoregokolwiek prezydenta zachodniego, w tym polskiego, ktory tak otwarcie rozmawia z rodakami o historii swojego kraju..”

  Nawet bez wyobraźni, tylko fakty – czy gdzies w najbardziej wzorcowej demokracji prezydent obcuje z dziennikarzami (albo rodakami przez audio) ponad 4 godziny, zadają mu różne pytania, i trudno posądzić, że dziennikarze zagraniczni uzgadniali z kims pytania (oczywiscie nasi mędrcy polityczni mówą, że wszystko jest przygotowane)??

 25. WI42 said

  @16 S_M, @18 Yah

  „Zmiana Poglądu Świata wymaga indywidualnej PRACY.”
  „Panie SM, jak Pan porozmawia z Polakami to usłyszy Pan – „Ale o co w ogóle chodzi / Jesteśmy dobrzy szlachetni, a wszystko zło to z zewnątrz i nie mamy elit bo nam Rosjanie wymordowali. Oczywiście sami tego nie wymyślili tylko przez lata ktoś im to wtłacza do głowy.””

  A kto im wtłacza do głowy? Własnie te „elity”!
  A kto jest historycznie wzorem elit – szlachta, b. pozytywna, aż do okresu wielkich praw i wolnosci szlacheckich, potem olbrzymi regres.
  Zastanawiałem też kiedys, nawet nie nad tym, czy ktos ma inne poglądy – mozna je mieć b. różnorodne, ale jak można nie akceptować, nie chcieć zrozumieć podstawowych faktów i wniosków wypływających z niezbitych faktów i elementarnej logiki?
  Musiłem siegnąć do psychologii zjawiska. Genialny polski psycholog Antoni Kępiński cos napisał na ten temat w „Psychopatiach”, m. in. okazuje się, że większosć polskiej elity wg. jego badań jest typem histerycznym i bezrefleksynym (nie przewiduje skutków swoich działań) – taki był dobór naturalny – który jak widać przyspieszył po dobrej zmianie. Typ psychiczny człowieka, to prawie wyrok!
  Oczywiscie elita/szlachta prezentowała się jako wzór dla większosci. Mało kogo stać na OLBRZYMI indywidualny wysiłek aby uwolnić się od przyjemnych mitów i stereoptypów.

  Monografia na temat psychiki polskiej elity i nie tylko „Россия и Польша. Опыт политико-психологического исследования феномена лимитрофизации”
  Gdyby kogos interesowało mogę przesłać .pdf poprzez Maruchę

 26. Adrem said

  No jak nie, jak tak ?
  Rodacy, a Franek Dolas ?

 27. „Polska wyrosła na czołowego bulteriera?”Co za bzdury i kłamstwa.Administracja Polski ,jak już proszę a nie „Polska”.Proszę nie mylić Polaków i Polek z POPISEM.Każdy kraj ma prawo do własnej historii, tradycji, planów.Rosja tak jak Polska są znacznie starsze od zachodniej cywilizacji….w obu Amerykach.Proszę nie zapominać że to CCCP kupiła uzbrojenie , broń i technologię od USA.Potem mogła wraz z Polakami wyzwalać Rosję, Polskę,Europę i zdobyć,wraz z Polakami…Berlin.Jednocześnie….mogła walczyć z Japonią.Spłata kredytu, oprócz złota dla USA z Rosji,trwała latami.

 28. Siekiera_Motyka said

  Ad. 25 – „Zastanawiałem też kiedys, nawet nie nad tym, czy ktos ma inne poglądy – mozna je mieć b. różnorodne, ale jak można nie akceptować, nie chcieć zrozumieć podstawowych faktów i wniosków wypływających z niezbitych faktów i elementarnej logiki?”
  Właśnie z tym mam problem ale tłumaczę sobie „Każdy interpretuje inaczej dane informacje” mimo że wydaje mi się że w pewnych sytuacjach wnioski powinny być tylko jedne.
  Na przykład: Tak zwana „Dziwna Wojna” + Jałta —-> daje mi konkluzje Zachód nie może być wiarygodnym partnerem. Nigdy. W najlepszym wypadku można względem ich mieć neutralne podejście. Ale zwykły i nie zwykły zjadacz chleba tego nie chce rozumieć. Wytestowałem to na rodzinie i znajomych.

  Jak można akceptować zrzucanie ulotek na Niemcy przez Brytyjczyków kiedy Polska zalewana była krwią Polaków jest dla mnie nie zrozumiałe. Rozumie jeżeli Polak by tego nie wiedział ale jeżeli się tego dowie no to cholera ….

  Ta że ogłupienie czy nie, nie widzieć sprawy w ten sposób równa się w mojej opinii z idiotyzmem. Bo powtórka zdrady Polski w przyszłości jest gwarantowana, czego Kurdy nie dawno się dowiedzieli.

  „Problem w tym, że nawet jeśli mamy jakąś wiedzę na temat psychopatów, to ciągle nie mieści nam się w głowie, że istnieją na tej planecie istoty wyglądające jak wszyscy inni, a jednak ulepione z zupełnie innej gliny. Nie mówią nam o tym rodzice, nie uczy się nas tego w szkole, raczej się też o tym nie rozmawia, nie należy więc ta wiedza do naszego „systemu przekonań”. A ten kształtuje nasz sposób postrzegania rzeczywistości i nie jest łatwo naprawdę przyjąć do wiadomości coś, co z owym systemem przekonań stoi w sprzeczności. A że psychopaci stanowią istotny element naszego świata, element zły i niszczący, nie da się WIDZIEĆ rzeczy, jakimi są, dopóki ta wiedza nie stanie się immanentną częścią naszej świadomości.”

  Ale jeżeli psychopata spali ci chałupę, zabije część rodziny to myślę że nie powinno być problematyczne (jeżeli masz wiedze że on to zrobił) rozumieć jak z tym osobnikiem się rozprawić lub traktować.

 29. sanning said

  Siekiera_Motyka i WI42

  SERDECZNE Dzięki za Wartościowe, Obiektywne i Wzbogacające KOMENTARZE.

 30. Adrem said

  Siekiera_Motyka ad 28

  „Problem w tym, że nawet jeśli mamy jakąś wiedzę na temat psychopatów, to ciągle nie mieści nam się w głowie, że istnieją na tej planecie istoty wyglądające jak wszyscy inni, a jednak ulepione z zupełnie innej gliny. Nie mówią nam o tym rodzice, nie uczy się nas tego w szkole, raczej się też o tym nie rozmawia, nie należy więc ta wiedza do naszego „systemu przekonań”. A ten kształtuje nasz sposób postrzegania rzeczywistości i nie jest łatwo naprawdę przyjąć do wiadomości coś, co z owym systemem przekonań stoi w sprzeczności. A że psychopaci stanowią istotny element naszego świata, element zły i niszczący, nie da się WIDZIEĆ rzeczy, jakimi są, dopóki ta wiedza nie stanie się immanentną częścią naszej świadomości.”

  Dokładnie w punkt.

  Ale juz do wielu ludzi to dociera, że MY to nie ONI.

  No cóż, 6000 lat temu wpuszczono szczury do spichlerza.
  Trzeba je wyłapać i zniszczyć, jak chcemy przetrwać.

 31. WI42 said

  @28 S-M
  „Ale jeżeli psychopata spali ci chałupę,…”
  Mówimy o takich elitarnych psychopatach które mogą „spalić” kraj

 32. rycho08 said

  Autor,

  „… w postaci nie wolontariuszy Czerwonego Krzyża, ale sołdatów Czerwonej Gwiazdy”

  już raz wysłali tych pierwszych, ale nie wrócili….

 33. Birton said

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-12-26/pstryczek-w-nos-bezsilnosc-rosyjskiej-polityki-historycznej-politycy-o-slowach-putina/
  chociaż to POLSAT warto odnotować trafne zdania:
  „to co powiedział Putin jest skoordynowane z Izraelem”
  „wszystko co robi Putin ma jakiś cel, na pewno nie jest wobec nas przyjazny”
  „Putin jedzie do Izraela na obchody związane z oswobodzeniem obozu Auschwitz-Birkenau i on te słowa powtórzy tam w sposób wzmocniony”
  czyli jednak przygotowania do 447
  Polska za przyczyną antypolskich, żydowskich władz z warszawki nie jest już po 1989 roku przyjacielem Rosji, zatem Rosji każde osłabienie Polski jest obecnie na rękę w celu zrównoważenia amerykańskiej ekspansji na wschód – więc, za przyzwoleniem tych samych żydowskich z władz warszawki, żydostwo światowe oskubie Polaków, no bo przecież nie żydowskie władze, które się same wyżywią

 34. Marek said

  Nasz ulubiony publicysta w izrealu24.

  Rola do Michalkiewicza:
  co pan powie o ostatnich atakach JE Putina na Polskę?

  Odpowiedź Michalkiewicza:
  to jest styl, który przypomina czasy stalinowskie, takie kłamstwo nie liczące się z niczym, ja uważam, że szkoda tracić czasu na spieranie się, na prostowanie, bardziej ciekawsze jest pytanie, dlaczego teraz On to zrobił…..

  ..https://www.youtube.com/watch?v=yQ0oE6bTA34

 35. sanning said

  Reakcja polskojęzycznych kundelków i mediów na wypowiedz Prezydenta FR W.Putina /oparta na dokumentach archiwalnych/ pokazała prymitywny ich poziom niepoparty o dziwo żadnymi faktami i dowodami historycznymi.

  Jedynymi argumentami polskojęzycznych były użyte następujące słowa:
  – skandaliczna wypowiedz Władimira Putina pod adresem Polski,
  – Putin kłamie i manipuluje faktami,
  – używa ordynarnego i chamskiego języka,
  – tuszuje swoje problemy,
  – niszczy stosunki polsko — amerykanskie,
  – publiczna i słowna agresja,
  – manipuluje itd. itd.

  Brak jakichkolwiek wypowiedzi merytorycznych u polskojęzycznych jest prymitywna, szokująca, poniżająca
  i odsłania dokładnie poziom kundlowania i podlizywania się suwerenom tym „zza morza”.

  Oni z pewnością zacierają ręce z zachwytu i liczą zyski w przyszłości, jakie mogą osiągnąć.
  W taki oto sposób od stuleci Polska daje się manipulować, a emocje wewnętrzne i rusofobia
  jest tak głęboko zakorzeniona, głupota nie zna granic, a inni będą w przyszłości zbierać tego żniwo.
  Tylko kwestia czasu.

  Jeśli społeczeństwo wierzy i przyjmuje, to tak jak polskojęzyczni mówią i piszą, to sami są sobie winni,
  co świadczy o niskim poziomie świadomości, fałszywym patriotyzmie i zaćpaniu mentalnym.
  Chciałbym się w tym wypadku mylić.

 36. JARNO said

  jak coś się zaczyna „skandaliczna wypowiedź Władimira Putina pod adresem Polski i roli jaką odegrała ona podczas II wojny światowej” to od razu zaświeca mi się CZERWONA LATARNIA (dawnymi czasu burdele tak znakowano, chyba)
  i Pan Admin udzieli wystarczającego komentarza.
  .
  To co mówi Gowin, Maciarewicz w ‚przedmiocie sprawy’ ma takie samo ZNACZENIE jak bełkot Morawieckiego-Dudy etc czy Tuska, Schetyny, Czarzastego, etc.>
  NATO-IMF-WB-JEWISH DEEP STATE od chwili swojego powstania były ‚obecne’ w Polsce jak były obecne w państwach RWPG czy Układu Warszawskiego>czyli ZSRR
  bo przeca od walki z komunizmem-tj CCCP-Chiny >RWPG czy Układ Warszawski.
  Polska a właściwie Polacy byłi najbardziej przydatni do tej walki, bo……….i NATO-IMF-WB-JEWISH DEEP STATE+EU są obecne DZISIAJ.
  Czepianie się Putina czy Niemców (jak Wielomski) to dowód ignorancji czyli brak wiedzy: JESTEŚMY WASALAMI ręcamy NATO-IMF-WB-JEWISH DEEP STATE+EU wg klasycznych metodami ‚regime change’ od ZAWSZE i są papiery OSS na stronie internetowej CIA z 1948!!!
  Problem jest tylko w tym, że kapitalizm > globalizm-neoliberalizm-kolonialism-inequality (nierówności)-.post1945 nie zdał egzaminu i rozpierduchy są od Chile (wyzwolone 11.9.1973) czy dzisiaj Boliwia a już szczególnie groteskowe jak w Iraku ‚wyzwolonym’ przez US+NATO (Polska included) ludzie ‚nie rozumiejący’ realiów ATAKUJĄ BEZCZELNIE ambasadę USA (a jest to w Bagdadzie ‚państwo w państwie) i trzeba aby US AIR FORCE helikopterami ‚rozpędza tłumy’ a bombowcami>atakuje ‚irańskie’ zagrożenie terrorystyczne.
  .
  ‚Anegdota’ z dzisiaj: polskie MSZ wydało apel do władz Iraku…..o ochronę …………Ambasady USA!!! Groteska!!!
  .
  W ramach tych „polityk’ czyli zwasalizowania Polski i Polaków odpowiedzialność dzisiejszych rulers – tak jak wszystkich rulers post1989 jest tego co RZECZYWISTY RULER czyli NATO-IMF-WB-JEWISH DEEP STATE+EU.
  i wg powiedzenia Stefana Kisielewskiego>
  jesteśmy w ciemnej d….ie i zaczynamy się URZĄDZAĆ
  ale
  to nie odpowiada conajmniej części Polaków co – jak widać/słuchać/czuć – dzisiejsza ‚zjednoczona prawica’ nie jarzy czy w slangu młodzieżowym: czai bazę.
  .
  Przecież ktoś TYCH pacanów (tak jak
  ‚totalną opozycję” czy LGBT czy transgender, etc)
  nauczył’ metody ‚zarządzania kryzysem’
  tak ślicznie praktykowanym od początków rządów ‚dobrej zmiany’ a co nasiliło się za Morawieckiego wliczając w tym rolę presstitutes (czyli mediów), celebrytów ‚sztuki i nauki’
  jak również normalnych trolli-botnetów, etc.
  .
  NIKT nie zauważył za wyjątkiem Macieja Maciaka z CW24, że dudi Adrian Maliniak-mąż swojej żony de domo Kornhauser, był z wizytą u Googla>google ‚rządzi’ youtubem>youtube CEO Suzanne Wójcicki ma rodzinę w Warsiawie, tyż Wójciski
  .
  Nikt nie ‚zauważył’ że Balcerowicz-Wałęsa+Madeleine Albright (tej od słynnej wypowiedzi, że śmierć 500 000 dziecie w Iraku przy okazji ‚wyzwalania’ – WORTH IT!!-warto było) walczą z ‚faszyzmem’ w Warsiawie ręka w rękę z Michnikiem-Wybiórczą-Tokarczuk-Morawieckim-Dudą-Gowinem-Czaputowiczem-Maciarewiczem-LGBT-transgender-Kaczyńskim-Tuskiem-etc
  WASAL means WASAL a jak Kissinger mówi (po wyborze Trumpa na prezydenta), że trzeba ten świat NA NOWO URZĄDZIĆ i dzisiaj p. Wałęsa ‚jedzi’ wyzwalać Hong Kong w ramach walki z KPCh=KOMUNIZM!!!
  ‚Personalnie’ daję sobie radę wg zasady:
  UCHODZENIE ZA IDIOTĘ W OCZACH IMBECYLI TO ROZKOSZ DLA PRAWDZIWYCH SMAKOSZY
  bo niejaki Mark Twain: Bóg stworzył nas istotami ułomnymi, w większości (mostly) IDIOTAMI
  zaraz dodając:
  dzięki idiotom cała reszta odnosi sukces.

  .

 37. lewarek.pl said

  Bardzo dobrą diagnozę przyczyn zachowania Putina postawił pan Miksa. Rzeczywiście, Polska pod rządami PiS nagrabiła sobie wobec Rosji. I mogłoby to być pewnym usprawiedliwieniem dla Putina, gdyby nie fakt, że bezczelnie skłamał na temat genezy i przyczyny wybuchu II wojny światowej (był nią sojusz Stalina z Hitlerem mający na celu rozbiór Polski) i polityki państwa polskiego wobec Żydów. W tym ostatnim przypadku przyłączył się do ataku międzynarodowego żydostwa na nasz kraj i będzie to miało dla nas poważne konsekwencje.

  —————-
  Nie tak znowu bezczelnie skłamał.
  I nie o to chodzi, ale już o tym pisałem.
  Admin

 38. Yah said

  Daty Panie Lewarek daty. Kolejne co wyciągnie Putin to dokumenty o tym, że to Polska wraz z Niemcami planowała uderzenie na ZSRR ( o czym zresztą ą wszyscy wiemy). A „sojusz” Hitlera ze Stalinem został podpisany dopiero 23 sierpnia 1939 roku.

  I kogo świat będzie słuchał Pana czy Prezydenta tym bardziej , że popiera go Pan Boroda ?

 39. Joannus said

  Ad 34 Marek
  ”Nasz ulubiony publicysta w izrealu24……………………….”

  Od końca lat 80 i po 1989 naganiał do wdrażania liberalizmu i wolnego rynku, udając iż nie widzi czemu i komu to posłuży.
  Teraz ten ulubieniec wespół zespół klangorzy podbijając emocje

  Ad 36 JARNO

  ” – dzisiejsza ‚zjednoczona prawica’ nie jarzy..”
  Czemu tu się dziwić, kiedy ”antysystemowa” Konfederacja podobnie gdacze.

  PS, Pana wpis całkiem po mojej myśli

 40. Joannus said

  Ad 38

  O tym wykształceni i przemądrzali, a nader wyrywni do urojonych werdyktów, chyba nie mają wiedzy.

 41. Zdziwiony said

  W artykule Arkadiusz Miksa: Dla większości obywateli Rosji wojna nie wybuchła 1 września, ale 22 czerwca 1941 roku kiedy, to zdradziecko niemiecki szatan zaatakował niewinnego sowieckiego gołębia, który humanitarnie we wrześniu dwa lata wcześniej postanowił przygarnąć polskich rozbitków z tonącego okrętu, rzucając im koło ratunkowe, w postaci nie wolontariuszy Czerwonego Krzyża, ale sołdatów Czerwonej Gwiazdy (sic!).

  Norman Davies:
  To wszystko zaczęło się od wizyty prezydenta Władimira Putina na Westerplatte 1 września 2009 r. W Polsce wówczas chyba nie dostrzeżono tego gestu, ale on miał znaczenie. Miliony Rosjan uświadomiły bowiem sobie, że II wojna światowa zaczęła się nie 22 czerwca 1941 r., ale niespełna dwa lata wcześniej. Uświadomiły sobie, że na początku ZSRR nie stał po właściwej stronie.
  Istotą narracji historycznej Rosji jest przekonanie, że Rosja zawsze miała słuszność. I ten przekaz został istotnie zachwiany. Potem była wizyta premiera Putina w Katyniu. To pierwszy rosyjski premier, pierwszy wysoki przedstawiciel państwa rosyjskiego na grobach katyńskich.

  Czy Rosja przepraszała kiedykolwiek inne państwo? Uchwała Dumy w sprawie Katynia to chyba pierwszy tego rodzaju akt w dziejach Rosji.

  Źródło: wywiad Pawła Wrońskiego, Rozmowa świętej Polski ze świętą Rosją, „Gazeta Wyborcza”, 22 grudnia 2010.

 42. Siekiera_Motyka said

  Ad . 41 – Davis to docenia ale większość Polaków NIET.

  Pamiętam jak lata temu straszono że Rosja próbuje kontrolować Polskę. Ale kto to był który ich prezentował w Polsce nie było wiadomo. Och przepraszam, to był Lepper i Piskorski. Swojej rodzinie mówiłem że to na pewno Lidl Stiftung & Co. KG i Rossmann.

 43. sanning said

  Niech Pan poprawi daty!
  Admin
  ————————–

  Ad:37 Lewarek.pl

  Proszę trzymać się tylko i wyłącznie faktów historycznych.

  Proszę przeczytać następujące fakty historyczne, które mogą pogłębić wiedze na temat przyczyn II w.św. Zachowanie rządów Polski, Anglii i Francji jest porażające.

  1. Polscy terroryści na Zakarpaciu z 8 lipca 2014.
  „W zamyśle Józefa Becka rozbiór Czechosłowacji miał scementować sojusz Rzeczpospolitej z Węgrami. Ale gdy polscy dywersanci wysadzali w powietrze mosty na Rusi Zakarpackiej, prawdziwe powody, żeby chłodzić szampana, miał tylko Hitler.”

  .https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1585189,1,polscy-terrorysci-na-zakarpaciu.read

  2. Dalekie Zaolzie z 3 października 2009.
  „Jerzy Urban, Wojciech Jaruzelski, Lech Kaczyński – co mają ze sobą wspólnego? Wszyscy przepraszali Czechów za zajęcie Zaolzia w 1938 r. Mieli szczere chęci, ale też chyba nie znali historii regionu, który, zanim zajęli Polacy, wcześniej anektowali Czesi. O czym mało kto dzisiaj pamięta.”

  .https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1503394,1,dalekie-zaolzie.read?backTo=https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1585189,1,polscy-terrorysci-na-zakarpaciu.read

  3. Monachijska pułapka z 4 października 2008.
  „Traktat monachijski z września 1938 r. to wspomnienie podwójnie bolesne: z jednej strony przywódcy mocarstw zachodnich haniebnie zdradzili swych sojuszników, z drugiej zaś owa zdrada okazała się dla nich samych groźną naiwnością. Dotyczy to także Polski.”

  .https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/269455,1,monachijska-pulapka.read?backTo=https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1503394,1,dalekie-zaolzie.read

  Wszyscy ulegali i współpracowali z Hitlerem i szli na ustępstwa. Propozycja ZSRR, aby utworzyć wspólny front
  walki przeciwko Hitlerowi został odrzucony przez obecnych sojuszników Polski.
  Nie ma się czym szczycić Panie Lewarek. Wszyscy mają za uszami, ale Polska dzisiaj zawdzięczając swojej głupocie w polityce międzynarodowej i prowadząc od wielu lat antyrosyjską propagandę sama sobie i Europie zaszkodziła i szkodzi dalej.

  Sankcje pomogły Rosji podnieść się w wielu dziedzinach gospodarki, a gospodarka Europy kwiczy i traci w stosunku do innych. Dlaczego to właśnie Polska jest w tej antyrosyjskiej szpicy?
  Co z tego praktycznie ma? Możliwe ze „zapłaci” za to dotkliwie.
  Spij Pan spokojnie i ucz Pan swoje dzieci języka rosyjskiego – radzę.

 44. revers said

  tak to wygląda na twitach, widać wiekszość gajówki, jaki polackow nadal tkwi na poziomie D jak pani Mosbacher lub dummy, co swkitowal jeden z twitujacych .

  Russian Embassy, PL

  @rusemb_pl

  Dear Ambassador, do you really think that you know about history any more than you do about diplomacy? https://twitter.com/USAmbPoland/status/1211588565475430400
  Georgette Mosbacher

  @USAmbPoland

  Dear President Putin, Hitler and Stalin colluded to start WWII. That is a fact. Poland was a victim of this horrible conflict.
  1,652
  3:40 PM – Dec 30, 2019

  z żródła

  https://www.stalkerzone.org/the-us-ambassador-to-poland-tried-to-lecture-putin-but-only-embarrassed-herself/?fbclid=IwAR05PNoYyAZ6GKR1PrnBxveALms8A1QdGpHN4pzJcB0J9c5d3rLamrc6vOk

  A tak po za tym po tym incydencie, może i gafa Putina, a raczej świadome naprowadzenie koszernych doradcow Putina nie wyłączajac Nataniachu, ktory juz zdązyl po incydencie w Bagadzie podnieść do stanu alarmu bojowego cały Izarel.

  Jednocześnie Estoni przypomniały się uklady terytorialne z ZSRR z roku 1920 , chodzi o rejony terytorialne obwodu pskowskiego kolo Petrsburga.

  Tak że żądania natowkich wasli czy bałtów, czy reminescencje historyczne rp są coraz bardziej niebezpieczne i tylko służą jak zawsze izraelowi i miedzynarodowej lichwie.

 45. sanning said

  Prosze przeczytac nastepujace fakty chistoryczne ktore moga poglebic wiedze na temat przyczyn II w.sw. Zachowanie rzadow Polski, Angli i Francji jest porazajace.

  1.Polscy terroryści na Zakarpaciu z 8 lipca 2014.
  „W zamyśle Józefa Becka rozbiór Czechosłowacji miał scementować sojusz Rzeczpospolitej z Węgrami. Ale gdy polscy dywersanci wysadzali w powietrze mosty na Rusi Zakarpackiej, prawdziwe powody, żeby chłodzić szampana, miał tylko Hitler.”

  .https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1585189,1,polscy-terrorysci-na-zakarpaciu.read

 46. sanning said

  2. Dalekie Zaolzie z 3 października 2009.

  „Jerzy Urban, Wojciech Jaruzelski, Lech Kaczyński – co mają ze sobą wspólnego? Wszyscy przepraszali Czechów za zajęcie Zaolzia w 1938 r. Mieli szczere chęci, ale też chyba nie znali historii regionu, który, zanim zajęli Polacy, wcześniej anektowali Czesi. O czym mało kto dzisiaj pamięta.”

  .https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1503394,1,dalekie-zaolzie.read?backTo=https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1585189,1,polscy-terrorysci-na-zakarpaciu.read

 47. sanning said

  3. Monachijska pułapka z 4 października 2008.

  „Traktat monachijski z września 1938 r. to wspomnienie podwójnie bolesne: z jednej strony przywódcy mocarstw zachodnich haniebnie zdradzili swych sojuszników, z drugiej zaś owa zdrada okazała się dla nich samych groźną naiwnością.
  Dotyczy to także Polski.”

  .https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/269455,1,monachijska-pulapka.read?backTo=https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1503394,1,dalekie-zaolzie.read

  Wszyscy ulegali i współpracowali z Hitlerem i szli na ustępstwa.
  Propozycja ZSSR, aby utworzyć wspólny front walki przeciwko Hitlerowi został odrzucony przez
  obecnych sojuszników Polski. Nie ma się czym szczycić Panie Lewarek.

  Wszyscy mają za uszami, ale Polska dzisiaj dzięki swojej polityce międzynarodowej i antyrosyjskiej
  propagandzie sama sobie i Europie zaszkodziła i szkodzi dalej. Sankcje pomogły Rosji podnieść się
  w wielu dziedzinach gospodarki, a gospodarka Europy traci w stosunku do innych.
  Dlaczego to właśnie Polska jest w tej antyrosyjskiej szpicy? Co z tego praktycznie ma?

 48. Do 46.Co Pan wypisuje?”sanning.Pana cytat:Polska jest w tej antyrosyjskiej szpicy.Nie Polska tylko POPIS.Nie Polacy ale POPIS na zlecenie NSA i CIA czyli komitetu partyjnego w USA.Sam POPIS czerpie miliony zysków z Rosji…gdyż rurociąg „Przyjazn” jest od roku 1961 do dzisiaj aktualny.To samo dotyczy wydatków na zbrojenia w Polsce czyli zakupy broni w USA.To nie są tylko podatki ale gigantyczne sumy z ropy,gazu,węgla,miedzi,siarki,soli w Polsce.

  Celem klanów miliarderów jest likwidacja ludności…w Rosji aby opanować złoża w Rosji.Polacy nie mają znaczenia przy jednej tylko bombie atomowej wystrzelonej na Warszawę.

  Sytuacja wyjaśni się jeszcze w tym roku gdyż Iran będzie atakować Europę.Klany arabskie popierające Hamas(Palestyna)i Hisbollah w Iranie,Libanie znowu będą atakować EU.USA potrzebuje Rosji tak jak w przeszłości.
  Proszę nie pisać(do wszystkich) że to Polska,tylko proszę podawać że komitet partyjny POPIS atakuje Rosję dla zabawy.Przecież akta osobiste ,z DNA polityków w Polsce,.posiada Rosja ale i NSA.

 49. Siekiera_Motyka said

  Ad. 46 – ” Co z tego praktycznie ma?”
  Ma atomową szpice wycelowaną w jej plecy.

 50. Siekiera_Motyka said

  Ad. 47 – Ma Pan racje. Trzeba zmienić słownictwo i może to ludzi trochę obudzi.

  Polska —-> na „Komitet Partyjny POPIS”

 51. sanning said

  Re:47 Marek Lipski
  Co Pan wypisuje? Liczą się fakty. Jeśli Polacy wybierają PiS, to ta partia reprezentuje interesy tego państwa.
  Pretensje proszę kierować nie do mnie. Teraz sankcje na firmy budujące Nord Strim 2,
  też za aktywnością polskojęzycznych w Brukseli.

  Proszę Panie Marek Lipski nie siać w mediach publicznych propagandy wojennej. Cytuje pański wpis:
  – ” Iran będzie atakować Europę” po co Europę? Iran jest tak duży, jak 14 państw EU.
  – „Klany arabskie popierające Hamas(Palestyna)i Hisbollah w Iranie, Libanie znowu będą atakować EU”

  „znowu będą atakować EU” czyś Pan znowu wypił? A kiedy to oni zaatakowali Europę?
  Widać z tego, że ma Pan pełne gacie, a smród czuć na odległość.
  Jeśli czuje się Pan niepewny to zpier…. lać i to szybko.
  Za pański komentarz można Pana pociągnąć do odpowiedzialności prawnych.
  Tylko ostrzegam. Decyzja nie należy do mnie.

 52. Marucha said

  Pan Sanning ma zupełną rację.
  Właściwie wszystkie kraje europejskie mają nieczyste sumienie, jeśli chodzi o p. A. Hitlera.
  Ale przez głupotę Polaków kierowanych przez agenturalne rządy, przez ich szczekanie na Rosję – uwaga świata skupiła się (dzięki Putinowi) właśnie na Polsce. I Polska za to zapłaci.

  Nie zwalajcie wszystkiego na „brak elit”, na PIS, na PO itd.
  Idiotyczną – a właściwie zbrodniczą – politykę antyrosyjską popiera większość Polaków.
  To odnośnie #48.

  Re 44:
  Putin nie popełnia gaff. To wytrawny, wyrachowany gracz.

 53. Do 51 Ja nie ma strachu przed arabami,którzy doskonale wiedzą że benzyna była i jest dostępna.Nie jeden poznał mój klan dlatego przestań pier……Pan kupuje speed u arabów w EU z Polski że takie dziecinne, naiwne informacje przekazuje?

  Pan kompletnie nie zna Berlina,Bremen,Hamburga,Guben ,Forst.Manchester,Londynu gdzie klany podające się za arabskie,pracują dla Iranu(Liban) i Palestyny(Hamas)To nie są salafiści to są doskonale wyszkolenii.nawet w języku polskim żołnierze.Oni chętnie piorą forsę w EU i doskonale pracują razem z klanami w Kolumbii.
  Do tego dochodzą uchodźcy,których się wykorzystuje do czarnej roboty.
  Proszę nie zapominać że muzułmanie nawet z Czeczeni w EU,pomagają swoim „braciom”.
  Chcesz frajerze zaskarżyć nawet portal.euroislam.pl,nacjonalistyczne portale,białych właścicieli w EU i w Polsce,Rosji,google podającą informacje?A może yandex z baidu?Lub spyshop.pl/blog/

  Chcesz radykalnego islamu w Polsce,w Rosji,w USA;w którym Twoja matka bez Twojej zgody nie może opuścić mieszkania tak jak Twoja córka nie może uprawiać koszykówki,pływania.O obrzezanych kobietach w krajach arabskich nie wspominam.Krwawy temat.Podziwiam Rosję,że jeszcze nie reaguje tak jak reagują Chiny.

 54. JARNO said

  Sz.Państwo: MARUCHA+ADMIN_TROLL POLONII_BOYDAR (szkoda, że go dzisiaj nie ma)_JOANNUS.
  żeby uzupełnić naszą WSPÓLNĄ wiedzę (źródło angielskie>:
  Stalin about Poland said, ‚Russia has committed many sins about Poland – pacts and partitions – it is not the intention of the Soviet Government to do such things but to make amends.””
  +
  Churchill>’These heroic people (Polacy) dogged by their maladroitness in political affairs for three hundred years’,……https://www.telegraph.co.uk/news/uknews/2990111/Winston-Churchill-Secret-conversations-reveal-views-on-Stalin-and-Gandhi.html i to napisano >4:14PM BST 19 Sep 2008!!!
  a teraz współcześnie: istnieją ludzie-środowiska, które mają diametralnie różny pogląd na naszą zwasalizowaną rzeczywistość i nie poddają się post1989 propagandzie – w gajówce pojawiają się takie publikacje.
  Ja chciałbym zwrócić uwagę na utube. kanał NP TV pp. Olszańskiego-Osadowskiego=zwolennicy Narodowej Demokracji-Dmowskiego
  i tu jest ich audycja >>NEVER!!
  .
  .
  Sz TROLL POLONII>ta sama audycja i od 1;38 (godz:min) dzwoni czlowiek z Washington DC (district of corruption) i w pewnej chwili mówi
  o ‚opiece’ FBI nad „polonią”. CZY OBIŁO SIĘ COŚ Sz. Panu o uszy-oczy?
  .
  Niejaka Madeleine Albright ‚puściła’ farbę jak to było z „przyjęciem’ Polski do NATO>>petycja Polonii-9 milionów głosów do wladz amerykańskich była główną przeslanką!!! (wg ALbright) do wladz amerykańskich o ‚przyjęciu Polski do NATO!!!
  .
  Model tej ‚opieki’ jest wypisz-wymaluj jak dzisiejsza ‚opieka’ Jewish Deep State nad Polską>i ilość lokalnych ‚entities’ kontrolowanych lokalsów i moim zdaniem ‚umoczeni’ są np. Korwin-Mikke (opieka Ayn Rand Foundation) czy PAFERE>>https://www.pafere.org/wladze-fundacji/
  czy Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności>>https://pafw.pl/rada-dyrektorow/ nie mówiąc o FOR>FORUM OBYWATELSKIEGO ROZWOJU Balcerowicza>>’dzisiaj’ razem z Walęsą i Madeleine Albright walczą z ‚faszyzmem’, ‚nacjonalizmem’ (np NP TV>Olszański-Osadowski) ‚populizmem’ w imię obrony NEOLIBERALIZMU-GLOBALIZMU-WARTOŚCI EUROPEJSKICH-NATO-EU-IMF-WB etc
  ie. JEWISH DEEP STATE
  http://4liberty.eu/for-press-briefing-with-albright-walesa-balcerowicz/
  .
  Proszę uprzejmie zwrócić uwagę, że rozpierducha jest na całym świecie i Jewish Deep State (EU-NATO-) jest w trakcie ‚dekompozycji’ i wystarczy poczytać niezależne media: Jewish Deep State ‚przegiął’ pałę> w USA uznanie zdobywa wiara katolicka w rozumieniu ‚klasycznym’>Michael Jones, prof. MacDonald, etc.
  Kissinger po wyborze Trumpa powiedział, ze „trzeba na nowo świat poukładać” co ja rozumiem, że ‚był poukładany’ (EU-NATO++) ale układanka się ‚nie udała’ ale że ‚nowa układanka’ napotyka ‚przeszkody>>Rosja-Chiny++i oczywiście Putin.

 55. Polacy w Polsce, zamieszkali w Polsce,chcą pokoju i maksymalnej współpracy z Rosją,z Białorusią.Polacy i Polki w Polsce,wiedzą doskonale że wybory były i są w Polsce fałszowane.Wybrali PiS i KO?Gdzie są dowody?Wybory?Komisja wyborcza?POPIS to nie jest Polska i jej mieszkańcy.Polacy i Polki wiedzą że Kneset decyduje w Polsce a nie Sejm czy Senat.Tak jak ukrywana umowa PiS z Izraelem na dostawy gazu i ropy z Izraela.Rosja ma trudną sytuację ale i tak USA i ich kolonia …Niemcy produkują w Rosji.Oczywiście,tylko dlatego,że w Rosji jest taniej aniżeli w EU czy w USA.To samo dotyczy Wielkiej Brytanii.Mam przypominać opresyjne prawo w Polsce od roku 89,przeciw dzieciom ,białym w Polsce?W Polsce jest dyktatura POPISU dla zysków z USA.Przyszłość Polski dla tej dyktatury nie ma znaczenia.Oni żyją dzisiaj .Dla siebie,dla swoich rodzin ale nie dla Polaków i Polek.Dla wczasów w Miami.Jeszcze Moskwa nie pokazała ukrywanych danych o swoich „politykach” w Polsce.USA nie ufa politykom w Polsce,którzy mają w dupie polskie społeczeństwo.Tylko dyktatorom bez empatii zależy na depopulacji Polski i niszczeniu następnego pokolenia w Polsce czyli dzieci.Zwłaszcza gdy zachorują.

 56. Marucha said

  Re 55:
  Polacy w Polsce, zamieszkali w Polsce,chcą pokoju i maksymalnej współpracy z Rosją,z Białorusią

  Uśmiałem się.
  Polacy NIC nie wiedzą o Rosji. A jak im Pan coś wytłumaczy, to nazwą Pana agentem Kremla, bydlakiem, kurwa, świnią, kanalią, ruską onucą i chujem zgniłym.,

 57. revers said

  No wlasnie sie wyrazili na stronie Mosbacher i ambasady amerykanksiej w PL, sa za jątrzeniu ran, posypały sie kurwy jak ktos rosyjsko języczny wkleił wejście wojska Polskiego na Zaolzie, to wasze kurwy niby ruskie mialy tam wejśc w 1938 roku.

  jak wiedzy nie ma to sypią sie wyzwiska, i pochlebstwa mineciarzy mosbacherowego krocza.

  A Benyzna skoczyła z 62 baksów do 68 usd, niby nic tylko nie wściekac się lub ołakac na stacjach benzynowych, jeśli jescze benzyna woogle jest.

  Bo przed ii woja swiatowa lub na początku równiez nie było benzyny, tylko na niektorych prywatnych stacjach benzynowch i przeznaczone
  tylko dla wojska lub urzędników panstwowych wyższego szczebal, w raze czego skatery, hulajnogi czekają jako zastepczy srodek lokomocji.

 58. Listwa said

  @ 52 Marucha

  Re 44:
  Putin nie popełnia gaff. To wytrawny, wyrachowany gracz.

  – Putin nie zaatakował Polski tylko odpowiedział na pytanie dziennikarki. Ta zadała pytanie, jak Putin zapatruje się na przyczyny rozpoczęcia II wojny w związku z Rezolucją Parlamentu Europejskiego.
  PE wydał Rezolucję że przyczyną rozpętanie II wojny był pakt Ribentrop -Mołotow i rezolucja wini za rozpoczęcie wojny Rosję.

  https://www.dzieje.pl/aktualnosci/w-pe-prace-nad-rezolucja-dotyczaca-paktu-ribbentrop-molotow

  A skąd sie wzięła owa Rezolucja? a jest inicjatywa m.in. 18 europarlamentarzystów PIS.

  „PROJEKT REZOLUCJI złożony w następstwie oświadczeń Rady i Komisji zgodnie z art. 132 ust. 2 Regulaminu w sprawie 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej oraz znaczenia europejskiej pamięci dla przyszłości Europy

  (2019/2819(RSP))

  Ryszard Antoni Legutko, Anna Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Dace Melbārde, Witold Jan Waszczykowski, Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Bogdan Rzońca, Anna Zalewska, Jacek Saryusz‑Wolski, Grzegorz Tobiszowski, Joanna Kopcińska, Elżbieta Rafalska, Joachim Stanisław Brudziński, Beata Szydło, Beata Mazurek, Andżelika Anna Możdżanowska, Beata Kempa, Patryk Jaki

  w imieniu grupy ECR”

  https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2019-0098_PL.html

  Więc im Putin wytłumaczył:

  „Putin na spotkaniu odczytywał dokumenty dotyczące wydarzeń z lat 1938-1939, kładąc szczególny nacisk na układ monachijski i zgodę europejskich mocarstw na zajęcie przez Niemcy hitlerowskie części Czechosłowacji. Podkreślił szczególnie wykorzystanie przez Polskę układu monachijskiego do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia”.

  https://dzieje.pl/aktualnosci/w-putin-ponownie-skrytykowal-rezolucje-pe-w-sprawie-przyczyn-ii-wojny-swiatowej

  Przypomnę że układ monachijski był zawarty przez Niemcy , Francję , Brytoli, Włochy. i zezwalał na aneksję Czechosłowacji. Wcześniej Niemcy anektowali Austrię.

  Brylole i Francuzi zawarli m.in. ten układ bo chcieli skierowac siłę militarną Niemiec na wschód i Rosje. I tak też sie stało. Jak Putin wytłumaczył że pakt Ribentrop Mołótow nie mógł być przyczyną wojny, bo inni też podpisywali i to wcześniej rózne pakty z Niemcami , to drą sie, że kłamie. Ale cisza jest o prowokacyjnej Rezolucji PE/

 59. sanning said

  Ad: 58 Listwa
  Tu trafił Pan w 12-tke. Sprawdziłem i żaden z moich znajomych nie wiedział o prowokacyjnej,
  kłamliwej rezolucji PE z września 2019 roku.
  Cisza, sza, nikt nie pisze w mediach polskojęzycznych /lub wyrywkowo/, a ludzie przyjęli, wypowiedz
  Prezydenta FR Putina jako atak na Polskę. Sama rezolucja, która zmienia fakty historyczne na akt prawny
  jest kryminalna i niedopuszczalna. Polskojezyczni namieszali i konliktuje nie tylko w swoim kraju ale i w calej Europie.

  Cel Anny Fotyga i innych pisiaków został osiągnięty, oni nie przypuszczali, że będzie taka odpowiedz.
  Tu widać głupotę i całkowity brak wiedzy /tych wysoko przy korycie kundelków/ o mentalności Rosjan.
  Nie mowie już o wyczuciu dyplomatycznym. Czerwona linia została w haniebny sposób przekroczona
  i znowu za pomocą tych polskojęzycznych.

  Kraj, który stracił ponad 27 milionow swych obywateli w czasie II w.św. i wyzwolił Europe od faszyzmu po 75 latach zostaje na rowni porównany z faszystami i się staje się odpowiedzialnym za wywołanie wojny.

  Takie działanie jest kryminalne i ukazuje prymitywny poziom tych przy korycie w PE.
  Nie ma co się tu dziwić reakcji na takie haniebne postępowanie.

  Słusznie Szanowny Panie Marucha. Mój Nr 43 i inne.
  „Niech Pan poprawi daty!”
  Admin

  Miałem na myśli datę publikacji. Powinienem wpisać:
  1. „Polscy terroryści na Zakarpaciu” – data publikacji 8 lipca 2014.
  2. „Dalekie Zaolzie” – data publikacji 3 października 2009.
  3. „Monachijska pułapka” – data publikacji 4 października 2008.
  Obecnie trudno byłoby o takie publikacje dlatego wpisałem ich daty.
  Proszę wybaczyć za błąd.

 60. revers said

  ad44,52

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/01/aresztowania-kalabryjskiej-mafii-ndrangheta-dzialania-miedzynarodowego-trybunalu-karnego-przeciwko-przywodcom-syjonistycznym-sygnalizuja-nieuchronnosc-przeznaczenia-dla-mafii-chazarskiej/?fbclid=IwAR2GWfkETCjt6aSrx46Hi0ijKooKlJKDAFTtarSU6s-jEw1egP8jONJqGes

  w swietle tego co zaszło 19 grudnia przed siedziba FSB, gdy Putin był w budynku gmachu FSB w zwiazku z rocznica powstania FSB, to Putin faktycznie za molło podał faktów z II wojny swiatowej obciazjacych RP.

  19 Grudnia 2019 doszlo przed siedziba FSB w Moskwie do strzelaniny nie z samotnym męzczyzna a grupą 9 uzbrojonych ukrainskich skrajnoprawicowych zmachowców z 3 zostało zlikwidowanych na mijescu, 3 ujeto, 3 udało sie zbiec.

  Ślady zamachu kierują sie do Polski, nic dziwnego że naczelnik naraz wzmocnil ochrone za ktorą płącą miesiecznie polscy goje w wysokości 135 tys zlp m-nie.

  A za wszystkim jak zawsze kryje się Rotszild i jego cia, mossad.

 61. Listwa said

  @ 59 sanning

  Putin powiedział jeszcze, ze Stalin wprawdzie podpisał pakt z Niemcami, co nie powinno mieć miejsca, ale sam z Hitlerem się nie spotykał. Dyplomaci z zachodu takie spotkania i rozmowy prowadzili. Nie bez powodu Putin podał przykład Lipskiego wiedząc kto stoi za Rezolucją PE.

  Brytole wpłynęli na brak mobilizacji w Polsce i wraz z innymi pchnęli Niemcy na wschód. Też na Związek radziecki w 1941. A teraz oskarżają Rosję że przyczyniła sie do rozpoczecia wojny paktem z sierpnia 39. To ich Putin nazwał swołocz i antysemici.

  Sanacyjni „dyplomaci” wiedzieli od niemców co będzie od 1 wrzesnia, więc pozabierali co mogli i uciekli do Rumunii.

  A w Polsce od prawa do lewa poprzez tzw media katolickie, krzyczą że Putin Polskę zaatakował.

 62. revers said

  sami swoi!
  Warto raz jeszcze wyliczyć z nazwiska i imienia wszystkich europosłów pisowskich, którzy oficjalnie podżegają do wojny z Rosja, najprawdopodobniej na rozkaz Ameryki, wielu z nich otrzymało specjalne przeszkolenie w Ameryce zaświadczając w ten sposób wielkie oddanie naszemu zamorskiemu sojusznikowi. Oto oni:

  1.Kempa Edyta

  2.Szydlo Beata

  3.Czarnecki Ryszard

  4.Legutko Ryszard

  5.Fotyga Anna

  6.Poreba Piotr

  7.Waszczykowski Witold

  8.Wisniewska Jadwiga

  9.Rzadca Bogdan

  10.Zalewska Anna

  11.Syriusz-Wolski Jacek

  12.Tobiszewski Grzegorz

  13.Kopcinska Jadwiga

  14.Rafalska Elzbieta

  15.Brudzinski Joachim

  16.Mazurek Beata

  17.Mazdrzanowska Andzelika

  18.Jaki Patryk

  Osoby wymienione powyżej mogą być agentami CIA i oprócz ślepego posłuszeństwa Ameryce szkodzą jednocześnie wszelkim pokojowym inicjatywom naszego państwa. Zapamiętajmy te nazwiska! ]

 63. Listwa said

  @ 62 revers

  Mianował pan ich, a to nie są żadni agenci.
  To są osoby, które za pieniądze robią wszystko, żeby być klepani po pleckach.
  Przy tym mają poczucie bycia politykami na miarę Europy.

 64. Troll Polonii said

  55
  Marek Lipski
  Co poniektorzy Polacy to takie…swintoszki.
  Robia za ‚swietych’ wymyslajac swinstwa.

  Wszystkie wlasne glupoty zwalaja na innych: To nie my, to nie polski rzad, mysmy go nie wybierali, wybory sfalszowane…
  Jakie sfalszowane??
  Przeciez pamietam i kampanie wyborcza i wielka radosc tlumow z wynikow wyborow!

  A jak przychodzi skonfrontowac swoje fantazje wyborcze z realiami i skutkami – to swinte Polaki zachowuja sie jak dzieci w przedszkolu: „Prose pani , to nie ja, to Jasiu powiedzial, ze pani Cesia ma ksywe zeby”.

  Polski ambasador moze obiecac pomnik osobiscie samemu Hitlerowi i przyznac sie do tego w raporcie. Prywatnym?
  [Nie na darmo pouczal Putin, cytuje z pamieci:
  „Wszystko co mowie moze dostac sie do publicznej wiadomosci”.]

  Zaden ambasador nie jest osoba prywatna.

  Bardzo publicznie w kregu znajomyh, Radek Sikorski sie przyznal, ze Polska wydaje miliony dolarow podatnikan rocznie na ‚wprowadzanie demokracji’ na Bialorusi. Wystarczy poczytac tez co jego zona wypisuje w Washington Post.

  Ale tez i bardzo publicznie, wybrany demokratycznie rzad w ZDEKOMUNIZOWANEJ Polsce moze wprowadzic prawo o …dekomunizacji Polski, ktore polega na niszczeniu polskich pomnikow naszej historii.
  Zeby nasze dzieci nie mialy zielonego pojecia kto nam Krakow i Wawel uratowal.
  I zeby naszym dzieciom nie przyszlo do glowy, ze Polacy razem z Armia Czerwona zdobyli Berlin.
  Jakos nie bylo w Polsce protestow.

  To samo zrobilo NATO w Kosowie!
  Trzeba bylo zburzyc wszystkie koscioly i cerkwie, zeby potomni wiedzieli, ze w Kosowie nigdy nie mieszkali chrzescijanie.

  Wielu Polakow wypiera sie teraz ataku na Jugoslawie, Libie, Irak, Mali…
  Bo .. to nie my- to oni..nam kazali. My mamy czyste sumienie

  Gorzej, bo sie upieramy, ze to Serbowie mordowali islamistow z Arabii Saudyjskiej w Bosni i islamistow z Albanii w Kosowie..

  I to jest historyczne swintuszenie i tak wyglada swintoszkowanie.

 65. Zdziwiony said

  Dodam do mojego @ 41.

  Aleksander Kwaśniewski:

  Mniej jest w rosyjskiej polityce imperializmu, a więcej izolacjonizmu, czyli ochrony własnej władzy i ochrony własnego narodu przed dekadenckim Zachodem.(…) Putin przecież mówi: z kogo wy chcecie brać przykład? Z Europy Zachodniej? Czym się zajmuje dzisiaj Europa Zachodnia, świat zachodni? Homoseksualistami i gender. Dwa tematy, nic więcej! A tymczasem nasz Kościół prawosławny i my sami najszczerzej chronimy wartości, które są fundamentem chrześcijańskiego świata… Można to oczywiście traktować tylko jako propagandę, ale osobiście nie radzę – to są głębokie przekonania samego Putina i ludzi, którzy go otaczają. Miałem okazję się z nim spotykać, więc nie mówię państwu z domniemania, tylko na podstawie rozmów, które miałem w przeszłości i niedawno też.

  Źródło: debata Sławomira Sierakowskiego, Krastew, Kwaśniewski, Randeria, Snyder: krytykapolityczna.pl, 10 października 2014

 66. Marucha said

  Re 64:
  Bo Polacy to kupa gówna, którą każdy, kto chce, może wziąć na łopatę i obrzucić nim, kogo chce.
  Głupie kurwy umysłowe.
  Bydło.

 67. revers said

  a to nie są żadni agenci wplywu tak to sie nazywa do ktorych naleza tez znani z mediow operacyjni dzienikarze medialni.

  Nie na darmo pierwsi ruszyli z rezolucja przeciwko niby dwóm totalitayzmą, jak by 3 totalitaryzm anglosasski nie był możliwy. Kidyś to nazywało sie jeszcze też tyrania z drakonskimi prawami.

  A codziennie pałowanie we Francji zóltych kamizelek i przechodniów , i coraz bardziej represyjny system fiskalny i zabezpieczeń socjalnych w tym emerytura to kwitnąca demokracja?

 68. Pan Gajowy raczył napisać (66), cyt.:
  „Bo Polacy to kupa gów.na, którą każdy, kto chce, może wziąć na łopatę i obrzucić nim, kogo chce.
  Głupie kur.wy umysłowe.
  Bydło.”

  Ja sam, w czwartek, 2 stycznia ‘19, napisałem zbyt uprzejmie i przez to niejednoznacznie:

  „Panie i Panowie,
  Opuszczam wasze zebranie.
  Wracam do Polski.
  Spędziłem w Gajówce sporo dobrych chwil i tym bardziej mam ochotę pozdrowić parę osób.
  Zwłaszcza tych, którzy nie oddali Trylogii na makulaturę i wszystkich zdolnych w tych dniach do votum separatum.”

  Wygląda na to, że moja deklaracja powinna była brzmieć jak następuje:

  Towarzysze i towarzyszki,
  Jak wszyscy, narzekam czasem na Polskę, ale to wciąż moja Ojczyzna.
  Wychodzę z waszego zebrania partyjnego, strzelając drzwiami i kopiąc waszą organizacyjną spluwaczkę (z calą ostrożnością, bo pełna).
  Wiem, że słowa mogą ponieść i że w waszych referatach jest czasem więcej doraźnych emocji niż refleksji. Wszystko jednak ma swoje granice.

  Krótko:
  Państwo, przed którym w bezgranicznym oddaniu pełzacie bezwstydnie i w gruncie rzeczy nieporadnie, przez prawie cały XX wiek było organizacją kryminalną, kierowaną przez bandytów wyjątkowo cynicznych.
  Marsz żydobolszewickiej hołoty w kierunku Europy został na dobre zatrzymany przez odrodzoną Rzeczpospolitą.
  Marzenie o ekspansji nie zdechło razem z Lejbą Dawidowiczem Bronsztajnem, ksywa Trocki.
  Jak niegdyś dżuma, tak ideologia komunizmu rozłaziła się po świecie, zmuszając kraje do reakcji. Po krwawej wojnie domowej obroniła się Hiszpania, skompromitował się w końcu komunizm we Francji, ale zarazki wciąż wydostają się z politycznych ścieków, a wysypiska historycznych śmieci wymagają stałej dezynfekcji.

  Nigdy Hitler nie doszedłby do władzy, gdyby wpływowe politycznie kręgi nie musiały w nim dojrzeć „młota” na zagrażającą Niemcom żydokomunę. Ten sam Hitler był w oczach sygnatariuszy Układu Monachijskiego podstawową figurą w obronie cywilizacji przed bolszewizmem. Gra polityczna toczyła się na wielu szachownicach i zarzucać europejskim potęgom (a tym bardziej fatalnie umiejscowionej geograficznie Polsce) niezdolność do radykalnych kroków, może tylko amator, mający kłopoty z rozumem i freudowskimi emocjami.

  Nie jest żadną tajemnicą współpraca Niemiec z ZSRR (na marginesie, skrót od Sojuza Sowieckich Socjalistycznych Respublik brzmiał SSSR i był przez Niemców interpretowany jako „Drei Srulen, ein Russ „, czyli „Trzech Sruli, jeden Rosjanin”), ale do łez powinny gajówkowych apologetów stalinizmu rozczulić takie ciekawostki jak fakt, że kiedy trzeba było dobrze usposobić do siebie zachodniego intelektualistę, to radzieckie władze nie zawahały się przed wypełnieniem basenu kąpielowego czterdziestoma pedałami, żeby taki na przykład André Gide poczuł się jak w domu, lekko, wilgotnie i przyjemnie).

  Przeskoczmy II wojnę światową, w której dla większości dyskutantów każdy sołdat walczył wyłącznie o uwolnienie świata od nazizmu i niósł przed sobą „kaganiec” wolności, i zerknijmy jeszcze na rolę czerwonego imperium w chaotycznej dekolonizacji III świata, z wytyczaniem granic przy pomocy linijki i wszystkimi jej krwawymi, wciąż aktualnymi konsekwencjami. Przyjrzyjmy się roli Kuby w Angoli i Mozambiku, Rewolucji Kulturalnej w Chinach, rzeziom Pol-Pota w Kambodży, etc. etc. Wszyscy, którzy negują rolę bolszewii w tych wydarzeniach i procesach historycznych, mogą zawsze zajrzeć do napisanej przez międzynarodowy zespół historyków „Czarnej księgi komunizmu”.

  A obecnie?

  To Goebbels twierdził, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. No i na naszych oczach się staje.
  Właśnie zaśpiewał kolejny rosyjski słowik, występujący w katalogu pod nazwą senator Oleg Morozow: „Polska oficjalnie staje w szeregu z nazistami i osobami zaangażowanymi w masową eksterminację Żydów”. (… ) Rosyjski prezydent będzie w Izraelu reprezentował kraj, który uratował naród żydowski od zagłady”.
  Niech się komuś coś nie pomyli: Pawka Morozow to był inny Morozow. Co najmniej z imienia.

  Dosyć.

 69. Siekiera_Motyka said

  Ad. 68 – ” Przyjrzyjmy się roli Kuby w Angoli i Mozambiku, Rewolucji Kulturalnej w Chinach, rzeziom Pol-Pota w Kambodży, etc. etc. Wszyscy, którzy negują rolę bolszewii w tych wydarzeniach i procesach historycznych, mogą zawsze zajrzeć do napisanej przez międzynarodowy zespół historyków „Czarnej księgi komunizmu”.”

  Pan się gdzieś pogubił. Google Translate pomoże przetłumaczyć.

  „Patrice Lumumba, the first legally elected prime minister of the Democratic Republic of the Congo (DRC), was assassinated 50 years ago today, on 17 January, 1961. This heinous crime was a culmination of two inter-related assassination plots by American and Belgian governments, which used Congolese accomplices and a Belgian execution squad to carry out the deed.

  Ludo De Witte, the Belgian author of the best book on this crime, qualifies it as „the most important assassination of the 20th century”. The assassination’s historical importance lies in a multitude of factors, the most pertinent being the global context in which it took place, its impact on Congolese politics since then and Lumumba’s overall legacy as a nationalist leader.”

  To samo zrobiono w rożnych krajach kończąc na Syrii nie dawno. To byli bolszewicy ????

 70. II wojna czułym punktem rosyjskiej tożsamości państwowej,państwa ,które pozwoliło na swoim terenie na stworzenie polskiego wojska?Stalin miał czas dla Sikorskiego i na Andersa?Pomimo Katynia?Tak.Polacy i Polki wyzwalali również Polskę,Niemcy,Holandię(Niderlandy),Belgię,Wielką Brytanię,Włochy,Francję.Nigdy o tym nie możemy zapominać gdy tworzymy Nową Polskę,made in 2020.Trafiłem na ten link:ww.w.szu.pl/index.php?id=polska_wojsko_polskie_w_zsrr

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: