Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Ryby nie biorą

Posted by Marucha w dniu 2020-01-01 (Środa)

Marszałek Grodzki stał się celebrytą mediów rządowych. TVP Info co wiadomości zapodaje nowych świadków, którzy opowiadają jak to wręczali Panu Profesorowi, a to tysiąc, a to tysiąc pincet za przyjęcie chorego ojca na oddział.

Co by nie mówić Profesor-Marszałek został skutecznie i boleśnie ugodzony – jak nie przymierzając wieloryb kilkoma harpunami.

I choć jeszcze pływa, jeszcze wydmuchuje te kłęby pary, a to na list jewro-komisarki odpowie, a to procesem pogrozi, to już wiadomo, że Tomasz Grodzki jest „trafiony-zatopiony.”

Jak to łatwo polec gdy odrzuci się rządowe propozycje korupcyjne przejścia na stronę „Dobrej Zmiany”. Bo nie ma wątpliwości, że gdyby senator Grodzi przyjął propozycje PiS objęcia stanowiska ministra zdrowia, to owe „wziątki” zostałyby mu wybaczone i pies z kulawą nogą by sobie o tych faktach nie przypomniał.

Dla mnie bulwersujące w tej historii jest nie to, że Tomasz Grodzki jako niezły chirurg prowadził prywatną praktykę i brał od pacjentów pieniądze. Bulwersująca jest, że wszyscy wiedzą iż taka praktyka jest w Polsce czymś absolutnie powszechnym. Stwierdził to w telewizyjnym studio w niedzielę redaktor Marcin Król, ale i bez niego wszyscy Polacy to wiedzą. Wiedzą to także te osoby, które teraz przypomniały sobie o tym, że wręczali Grodzkiemu forsę. Nb. robili to jak wynika z relacji, z własnej inicjatywy.

Ta etycznie dwuznaczna sytuacja, w której postawieni zostali w Polsce wszyscy lekarze (i pacjenci), wytwarzana jest przez model polskiej służby zdrowia, który wprost rodzi korupcję. Oto lekarze, którzy pod względem wysokości zarobków – wszędzie na świecie należą do elity, w Polsce zatrudniani w szpitalach publicznych zarabiają – jak na ten zawód średnio.

W publicznych szpitalach i przychodniach za leczenie pacjentów płaci państwo, nie ma więc tam mowy o porządnych zarobkach, bo jak wiadomo państwu zawsze brakuje pieniędzy, a w biurokratycznym systemie zarobki lekarza nie zależą od jego umiejętności i wyników. Tu mistrz i uzdrowiciel zarobi tyle samo co konował.

W ramach rekompensaty lekarz może albo dyżurować do upadłego, albo otwierać równoległą praktykę prywatną.

Nie ma też mowy – w publicznej „służbie zdrowia” – o jakiejś racjonalności bo „bezpłatność” i biurokratyczne zarządzanie natychmiast rodzą kolejki i marnotrawstwo.

I co ma zrobić rodzina pacjenta, którego publiczna służba zdrowia ustawia w kilkumiesięcznej kolejce, a w ogóle na dobrą sprawę – nie jest w stanie wyleczyć? Ano idzie zrozpaczona rodzina do dobrego lekarza, który prowadzi prywatną praktykę i płaci mu za wizytę. A jeśli ten lekarz jest w dodatku ordynatorem oddziału szpitalnego i zdolnym chirurgiem, to przyjmuje pacjenta na oddział bez kolejki i kładzie natychmiast na stół. Przecież nie może pozwolić, żeby pacjent umarł czekając kilka miesięcy w kolejce. Tak więc lekarz co wziął pieniądze czuje się zobowiązany wyleczyć pacjenta i najczęściej mu się to udaje. Inaczej jego sława ległaby w gruzach i nikt by mu więcej nie wręczał żadnych „kopert”.

I tak też zapewne było w przypadku Profesora Grodzkiego, który był ponoć dobrym chirurgiem. W normalnych warunkach, w jakiejś Ameryce – zarabiałby kilka razy więcej niż jakiś kongresmen czy senator i kichałby na politykę. W biednej Polsce, dotkniętej socjalistycznym eksperymentem pt. „bezpłatna służba zdrowia” musiał chłop prowadzić podwójne życie, bawić się w gabinet prywatny i pracę w publicznym szpitalu, gimnastykować z fundacjami itd. itp.

I teraz kiedy nie przyjął korupcyjnej propozycji PiS-u, żeby zdradzić swój obóz polityczny i przejść na stronę rządu, publiczna telewizja zarzuca mu, że brał pieniądze od pacjentów. Słowem – zostanie wykończony jako osoba publiczna – bo w porę nie skojarzył, że można mu wyciągnąć coś, co jest w Polsce normalką.

I tu powstaje pytanie: skoro wszyscy wiedzą, że system rodzi korupcję, to dlaczego Prezes Jarosław K. nie reformuje tej patologii? Czyżbyście Prezesie nie potrafili kierować ludźmi bez „haków”, szantażu i hejtu?

Janusz Sanocki
http://mysl-polska.pl

Nie wiemy tylko, co zrobić z tymi nieudacznikami, których nie będzie stać na płacenie za opiekę zdrowotną, gdy już bezpłatna zostanie wyeliminowana.
Admin

Komentarze 24 do “Ryby nie biorą”

 1. Marek said

  Nie wiemy tylko, co zrobić z tymi nieudacznikami, których nie będzie stać na płacenie za opiekę zdrowotną, gdy już bezpłatna zostanie wyeliminowana.
  Admin
  ===
  Nic nie trzeba robić, problem sam się rozwiąże, jak rozwiązuje się dotychczas.
  Jest szansa, ze rozwiąże się trochę szybciej.
  W Polinie zachorować na poważną chorobę, to strach i wyrok.
  Sanocki zapomniał dodać, jak dobrze leczą i szybko rodziny polityków, posłów i mundurowców we własnych klinikach.
  Co, zapomniał już?

 2. kulikow said

  Szczesliwego Nowego Roku dla wszystkich POLAKOW ale SLOWIAN tylko A nie polakow podszywajacych sie.Do nich moge tylko powiedziec jedno;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;pakowac sie I wynocha z POLSKI.
  A wracajac do tematu to prosze wejsc sobie na You Tub I wysluchac sobie taki wyklad zatytulowany;;;;Polska I kraje sasiadujace sa depopulowane.Wtedy zobaczycie groze dzisiejszych tak zwanych przemian w POLSCE czy w Europie srodkowej .JESTESMY DOSLOWNIE NISZCZENI w INTELIGENTNY SPOSOB.OK.dopowie ktos ;;;gosciu oco Ci chodzi.TO MOWIE;;;;;;;;;;;;ludzie zwykli obywatele w naszym kraju…..MUSZA Z DEPOPULOWAC ;;;;obecna ekipe rzadzaca…wyrezac tych co sluza
  OBCYM KORPORACJA……………………..Jesli tego nie zrobimy to ;;;;;;;PO POLSCE I PO NAS.
  Takze jeszcze raz ZYCZE wszystkim WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W TYM NOWYM 2020 ROKU.I SWIADOMEGO ZYCIA …..I ROBIENIE PORZADKU W NASZYM KRAJU………………..do roboty.

 3. Yah said

  „Dla mnie bulwersujące w tej historii jest nie to, że Tomasz Grodzki jako niezły chirurg prowadził prywatną praktykę i brał od pacjentów pieniądze. Bulwersująca jest, że wszyscy wiedzą iż taka praktyka jest w Polsce czymś absolutnie powszechnym.”

  To że jest powszechna to nie znaczy , że ma na nią być społeczne przyzwolenie.

  „Wiedzą to także te osoby, które teraz przypomniały sobie o tym, że wręczali Grodzkiemu forsę. Nb. robili to jak wynika z relacji, z własnej inicjatywy.”

  Taa ? Miłość do pieniędzy jest silniejsza od etyki ?

  „W publicznych szpitalach i przychodniach za leczenie pacjentów płaci państwo, nie ma więc tam mowy o porządnych zarobkach, bo jak wiadomo państwu zawsze brakuje pieniędzy, a w biurokratycznym systemie zarobki lekarza nie zależą od jego umiejętności i wyników. Tu mistrz i uzdrowiciel zarobi tyle samo co konował.”

  Jest dokładnie odwrotnie. To konował finansowany przez BigPharme zarabia więcej. Zresztą szpitale są finansowane przez samorządy, a te raczej nie żałują pieniędzy na place dla lekarzy co …. skutkuje zadłużeniem szpitali.

  „W normalnych warunkach, w jakiejś Ameryce – zarabiałby kilka razy więcej niż jakiś kongresmen czy senator i kichałby na politykę.”

  Tu jest Polska i większość w tym osoby wybitne nie zarabiają tyle co w Hameryce !!!

  „I co ma zrobić rodzina pacjenta, którego publiczna służba zdrowia ustawia w kilkumiesięcznej kolejce, a w ogóle na dobrą sprawę – nie jest w stanie wyleczyć? ”

  Za to ponoszą winę i rządy po 1989 roku, Akademie Medyczne i lekarze, którzy celowo ograniczali ilość miejsc na Akademiach Medycznych. Mamy najniższą ilość lekarzy na 10 000 mieszkańców w Europie. Piszę o tym do znudzenia.

  Nie powinno się brać bo to nie etyczne, tym bardziej od ludzi, którzy myślą nieświadomie, że płacąc uratują życie bliskiej osobie …. a na to nie ma żadnej gwarancji.

 4. Marucha said

  Re 3:
  To że jest powszechna to nie znaczy , że ma na nią być społeczne przyzwolenie.

  Nie o to w ogóle chodzi.
  Chodzi o to, że jednym się przyzwala, a innym nie. Ci inni to tacy, co w jakiś sposób podpadli PISuarom.

 5. Yah said

  Ad 4

  W Polsce odkąd pamiętam zawsze tak było . Nie wiem skąd zdziwienie. Kolejny polityk, który uwierzył w jakąś odnowę moralną Polski po 1989 roku

  Jednak całość artykułu jest jak dla mnie dość dziwna. i nie do przyjęcia, gdyż przyzwyczaja nas do pewnych faktów, które maja być nieuchronne, co zresztą Pan Gajowy zauważył pisząc – ” Nie wiemy tylko, co zrobić z tymi nieudacznikami …”

 6. Yah said

  W ogóle zauważam, że wielu publicystów komentując, mimo wszystko mało ważne sprawy, wtłacza nam do głów nieuchronność zmian naszej rzeczywistości.

  30 lat temu dwóch panów lasowało liberalny wolny rynek, tak skutecznie, ze ludzie bez szemrania pogodzili się z bezrobociem, upadkiem przemysłu, obniżaniem poziomu życia i koniecznością emigracji za granicę.

  Teraz tez lasuje się na przykład:
  – efekt cieplarniany i smog, za który winny jest, a jakże, wydobywany w Polsce węgiel;
  -energetykę atomowa jako panaceum na blackout to bo z węgla skorzystać nie można, patrz punkt pierwszy
  -głodowe emerytury, pomimo żenad umieralność w grupie emerytować ( obniżającą ich ilość), wielkość składek ZUS i prosta arytmetyka -świadczą o czymś zupełnie przeciwnym
  -prywatyzacja służby zdrowia bo tylko ona ma zapewnić odpowiedni poziom usług medycznych.

  I tu pojawia sie pytanie. Dlaczego żaden z tych światłych, inteligentnych i utytułowanych publicystów nie rozważa jakiegoś innego wyjścia z sytuacji tylko powtarza to co mówią inni ? Czyżby ten sam …. oficer prowadzący podpowiada wytyczne do artykułów.

 7. Bili de kid said

  Gdyby nie było Ministerstwa, NFZ i ZUS to Polacy po prostu by wymarli.

 8. Marek said

  I ROBIENIE PORZADKU W NASZYM KRAJU………………..do roboty.
  ===
  Kulikow:)
  Ilu posprzątałeś w czasie świąt, oprócz tracenia czasu i pitolenia o sprzątaniu?

 9. Antymon said

  Zajrzałem na Wikipedię, żeby dowiedzieć się czegoś o Grodzkim. No i znalazłem tam, co następuje:

  „W wyborach samorządowych w 2006[5], 2010[6] i 2014[7] z listy Platformy Obywatelskiej (do której przystąpił) był wybierany na radnego szczecińskiej rady miejskiej. W 2014 kandydował do Parlamentu Europejskiego – zdobył 26 863 głosy, nie uzyskując mandatu[8].

  W wyborach w 2015 wystartował do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 97. Uzyskał mandat senatora IX kadencji”.

  Z powyższego wynika, że w ciągu minionych 15 lat Grodzki prowadził kampanię wyborczą 6 (sześć) razy włącznie z ostatnimi wyborami. Prowadził kampanię, czyli urządzał wiece i spotkania, występował w lokalnych mediach, plakatował miasto swoimi podobiznami. Jak to się stało, że przez te wszystkie lata żadna z tych osób nikomu nie zgłosiła, że Grodzki brał łapówki? Mogła z tym iść do mediów, do prokuratury czy po prostu do przeciwników politycznych Grodzkiego. Zwłaszcza po 2015 roku, gdy został senatorem, a rządy w kraju objął PiS, więc taka osoba mogła liczyć na pełne wsparcie nowych władz. A może ktoś informował o tych łapówkach, ale władze PiS uznały, że zachowają sobie tę wiedzę jako „haka” na przyszłość, co po raz kolejny potwierdzałoby, że PiSowi nie zależy na sprawiedliwości, tylko na zgarnięciu władzy w celu bezkarnego grabienia Polski?

  Wszystko wskazuje na to, że jeśli ktoś brał tu w łapę, to to rzekomo poszkodowane osoby. Wzięły w łapę od pisdzielstwa za oczernianie Grodzkiego, choć zaledwie dwa miesiące temu to samo pisdzielstwo proponowało Grodzkiemu posadę ministra zdrowia w zamian za przejście do PiS.

 10. Jabo said

  ad 8 Wyraził Pan sedno sprawy. Tylko ilu jest takich jak Pan, którzy to rozumieją? Większość rzuci się na ofiarę wystawioną przez PiS i nie zwracając najmniejszej uwagi na to, że są sterowani przez łajdaków o wiele większych niż Grodzki, chociaż nie ma pewności, że Grodzki w ogóle jest łajdakiem.

 11. Boydar said

  „… Teraz też lasuje się /…/ energetykę atomowa jako panaceum …” – skądinąd słuszne spostrzeżenie Pana Yah’a

  Jednocześnie i równolegle lansuje się również –

  https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-i-szwajcaria-odlaczaja-z-sieci-elektrownie-atomowe-kazdy-taki-krok-to-sukces-6462210108024961a.html

  Więc jest to tylko spektakl, i to my okazujemy się idiotami.

 12. ? said

  Re 3: „Zresztą szpitale są finansowane przez samorządy”.

  Samorządy są organami prowadzącymi. Ale to nie oznacza, że finansują w 100%. W rzeczywistości dokłądają do ochłapów z NFZu ze swoich dochodów, których z reguły nie mają. Wyjątkami są duże i bogate samorządy, ale ile ich jest?

 13. rycho08 said

  Łajdaki dopadły łajdaka, ale może to powstrzyma kogoś (nie liczę, że wielu – ale dobre i to) od wyciągania łapy po nie swoje.

 14. Yah said

  Ad 11

  Prawda Panie Boydar ….

 15. Jacek said

  Z całym szacunkiem ale pan Sanocki najzwyczajniej w świecie bredzi.Sam sobie zaprzecza i tak naprawdę chyba sam nie wie o co mu właściwie chodzi.

 16. Boydar said

  Prawda jest również taka, że żydoszkopy muszą wyłączyć atom. Nie rozumiem jeszcze natomiast, skąd taki trynd u Szwajcarów. Być może oni wcale atomu nie potrzebują; bo stać ich na to aby bez konsekwencji w przyszłości po prostu stosowne wiaderko fazy kupić. A na w razie „W”, kiedy potrzeby i tak diametralnie spadają, to mają lokalne różne źródła nie trujące radioaktywnością po trafieniu rakietą, o których niewiele wiadomo i o to właśnie chodzi. Taki Szwajcar myśli bowiem perspektywicznie i ma generalnie w du.pie wulkanizację polityki.

 17. Dinozaur said

  Hmmm… 6 kampanii wyborczych… a kiedy robił w szpitalu ?

 18. Boydar said

  W zwiszencajcie

 19. Piotr Podgórni said

  Ten Grodzki nie zajmuje się leczeniem lecz wycinaniem. Ta niby kłótnia to ustawka, podział zysków z części pozyskiwanych z gojów na terenie polin.

 20. kuba said

  lekarz uzalezniajacy przyjecie do szpitala za korzysci finasowe to zaden lekarz to zwykla szuja i lapownik i niestety takich w kraju mamy cale mnostwo !!!!!! moze trzeba zroobic tak jak na zachodzie ze po skonczeniu studiow lekarz ma obowiazek odpracowac powiedzmy iles tam lat na panstwowej posadzie bo przeciez jego studia kosztowaly kilkukrotnie wiecej niz inne . i jedna zasada pracujesz prywatnie -nie pracujesz w szpitalu !!!! bo wszyscy wiemy ze teraz kopert sie juz nie daje w gabinecie szpitalnym tylko idzie sie na konsultacje do pana doktora „prywatnie” i pozniej doktorek przyjmuje na oddzial …….

 21. lewarek.pl said

  W mojej podwarszawskiej wsi w latach 70-tych i 80-tych ktoś od czasu do czasu stawiał nowy dom. WSZYSCY, którzy budowali te domy, to byli, bez wyjątku, lekarze. Kiedy wybudował się pewien – jak to się wtedy mówiło – prywaciarz, wiadomość rozniosła się po okolicy jako sensacja. Ale to, że lekarzy, którzy w PRLu wciąż narzekali na niskie pensje – i tylko ich – stać było na nowe domy, nikogo nie dziwiło. Bo wiadomo było skąd mają na to kasę.
  A co do pensji lekarzy amerykańskich w porównaniu z polskimi, to Amerykanie płacą sami za studia medyczne i potem przez długie lata spłacają zaciągnięte kredyty. Polskie społeczeństwo kształci swoich lekarzy, nie każąc im za to płacić.
  Nie warto użalać się nad lekarzami. Większość z nich to konowały. A im kto wyższe ma stanowisko i tytuł, tym bardziej jest pazerny na forsę. Przekonałem się o tym na własnej skórze, z przykrymi dla mnie konsekwencjami. Przykład Grodzkiego jest typowy.

 22. Od 250-do 1000 Euro ,wizyta u specjalisty(znanego w EU i w USA) w BRD.Ona trwa od 15 do 30 minut.Dalej…
  Prof. dr hab. med. FETCS Tomasz Grodzki

  Chirurgia klatki piersiowej
  Transplantologia kliniczna
  mp.pl/lekarz/tomasz.grodzki
  PIS walczy z Grodzkim i podaje pseudo fakty.

 23. Do 19 „Transplantacja to nie jest leczenie tylko wycinanie”?

 24. bieszczady said

  Ps Czy KTOŚ znajomymedyka wyuczonego w PRL ktory nie brał

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: