Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Przereklamowany antysystemowiec Donald Trump

Posted by Marucha w dniu 2020-01-06 (Poniedziałek)

Donald Trump postanowił mocno zmasakrować swoich sympatyków i w ciągu kilku tygodni od wyborczego zwycięstwa z jego buńczucznych zapowiedzi pozostało niewiele.

Już kilka dni po głosowaniu Trump wycofał się z kilku swoich najgłośniejszych postulatów, natomiast jego polityka kadrowa sprowadza się do promowania neokonserwatywnych „jastrzębi”, czy też finansisty robiącego interesy z Georgem Sorosem.

Wydaje się, że wyborcy w Stanach Zjednoczonych wybierali między dżumą a cholerą, ponieważ ani sam Trump, ani tym bardziej Hillary Clinton nie byli kandydatami na zbyt wysokim poziomie. Demagog-miliarder i technokratka-oszustka nie wystawiają bowiem najlepszej laurki sławnej amerykańskiej demokracji, stąd oboje mieli niespotykany wcześniej w USA ogromny elektorat negatywny.

W Polsce mechanizm sympatii wobec konkretnego kandydata był natomiast dużo prostszy. Liberalno-lewicowe środowiska popierały więc Clinton jako osobę mogącą powstrzymać „populistę i prostaka”, za to prawica sympatyzowała z Trumpem głównie dlatego, że był on atakowany przez czołowy amerykański i światowy establishment i na dodatek w swojej kampanii rzucił kilka ładnie brzmiących haseł przeciwko imigrantom i muzułmanom.

Niewiele osób zauważało więc, iż miliarder przez zdecydowaną większość czasu swojej politycznej aktywności był zarejestrowany jako członek Partii Demokratycznej, natomiast wiele z jego dawnych poglądów było bliskich właśnie liberałom. Trump musiał więc chociażby uwiarygadniać swój konserwatyzm poprzez osobę kandydata na wiceprezydenta, Mike’a Pence’a, natomiast dużo trudniej było mu odpowiadać na zarzuty nielegalnego zatrudniania imigrantów (w tym polskich pracowników) przy budowie swoich pierwszych wielkich inwestycji w Ameryce.

Polscy sympatycy Trumpa bazowali więc na powierzchownej wiedzy na temat kandydata Partii Republikańskiej, który zdaje się coraz bardziej „masakrować” bazującą na niezbyt wysokich wymaganiach polską prawicę.

Obietnice odchodzą w zapomnienie

Najważniejszy jest jednak fakt, że amerykański prezydent-elekt już w pierwszych dniach po swoim wyborze postanowił mocno złagodzić swoje stanowisko wobec najważniejszych kwestii, a dokładniej po prostu zrezygnował z kampanijnych zapowiedzi.

W pierwszym dużym wywiadzie po swoim zwycięstwie, którego udzielił dziennikowi „New York Times”, Trump wycofał się przede wszystkim z chęci postawienia Clinton przed sądem. Prezydent-elekt w trakcie swojej kampanii kilkukrotnie wywołał duży entuzjazm wśród swoich zwolenników, ponieważ atakując swoją przeciwniczkę zapowiadał, iż „wsadzi ją do więzienia”. W wywiadzie na „NYT” Trump stwierdził natomiast, że „nie chce zaszkodzić Clintonom” i nie będzie wracał do sprawy używania przez Clinton prywatnego adresu e-mail do prowadzenia służbowej korespondencji, bo „pogłębi to podziały” w Stanach Zjednoczonych.

Zwolennicy nowego amerykańskiego prezydenta nie mogą też liczyć na zaostrzenie polityki imigracyjnej. Jedną z głównych kampanijnych obietnic Trumpa było postawienie muru na granicy z Meksykiem, za który zapłacić miał zresztą właśnie ten kraj. Parę dni po wyborach prezydent-elekt powiedział już, że w niektórych miejscach bardziej odpowiedni byłby blaszany płot, a na dodatek nie poruszał już tematu sfinansowania tej inwestycji. Jeden z najbliższych współpracowników miliardera, Newt Gingrich, przyznał już po wyborach, że Trump nie poświęci zbyt wiele czasu na przekonywanie Meksyku w sprawie zapłaty za mur, ale „był to świetny chwyt w kampanii”.

Sama kwestia nielegalnych imigrantów również nie jest już stawiana przez Trumpa na piedestale. W trakcie kampanii wyborczej zapowiadał on ich deportację, jednak obecnie mówi już jedynie o wydalaniu z kraju osób mających na swoim koncie poważne przestępstwa. Spiker Izby Reprezentantów Paul Ryan stwierdził wręcz, że wyrzucanie imigrantów z USA nie znajduje się obecnie w centrum zainteresowania obozu Trumpa, który ma skupić się bardziej na zabezpieczaniu granic.

Strona internetowa prezydenta-elekta uległa dodatkowo odświeżeniu w postaci usunięcia z niej informacji o zakazie wjazdu muzułmanów do USA, krytyki legalizacji homoseksualnych „małżeństw”, czy też wycofania reformy „Obamacare”. W tym ostatnim przypadku można jednak mówić o głosie rozsądku miliardera, bowiem reforma ubezpieczeń zdrowotnych wbrew lamentom lobby biznesowego nie doprowadziła do upadku amerykańskiej gospodarki, która powróciła do wskaźników sprzed międzynarodowego kryzysu finansowego.

Kontrowersyjne nominacje

Niewiele lepiej, a nawet wręcz jeszcze gorzej od wycofania się z części wyborczych obietnic wygląda prawdopodobny kształt nowej administracji rządowej. Wiceprezydentem USA zostanie oczywiście wspomniany Pence, który w kampanii wyborczej uwiarygadniał Trumpa jako konserwatystę, ale w przypadku pozostałych ważnych stanowisk nominacje są ogłaszane już po wyborczym triumfie.

Szefem centralnej agencji wywiadowczej CIA ma więc zostać republikański kongresmen Mike Pompeo, który dał poznać się jako jeden z najradykalniejszych amerykańskich „jastrzębi”, a więc zwolenników interwencji wojskowych tego kraju na świecie. Pompeo jest więc przeciwnikiem porozumienia nuklearnego z Iranem, oskarża to bliskowschodnie państwo o bycie „największym sponsorem światowego terroryzmu”, opowiada się za utrzymaniem tajnych więzień CIA i torturowaniem w nich ludzi, domaga się kary śmierci dla Edwarda Snowdena za ujawnienie tajemnic CIA, a także krytykuje rosyjskie działania wymierzone w terrorystów w Syrii.

Dodatkowo prawdopodobny nowy szef CIA sam czerpie korzyści z dozbrajania amerykańskiej armii i jej interwencjonizmu, ponieważ w przeszłości był szefem firmy dostarczającej części m.in. dla wojskowych samolotów, natomiast obecnie prowadzi biznes związany ze sprzętem używanym na polach naftowych. Osoba o podobnych poglądach może zostać sekretarzem stanu w nowej administracji.

Trump spotkał się niedawno z Mittem Romney’em (cztery lata temu przegrał wybory prezydenckie z Barackiem Obamą), który otaczał się dotąd największymi radykałami wśród „jastrzębi”. Romney wzbudził zresztą kontrowersje wśród najbliższych współpracowników Trumpa, którzy uważają, iż jego nominacja będzie swoistą zdradą zaplecza miliardera, bowiem Romney w trakcie kampanii wyborczej kilkukrotnie wypowiadał się bardzo krytycznie o obecnym prezydencie-elekcie.

Nowym szefem resortu finansów zostanie najprawdopodobniej Steven Mnuchin, bowiem już w kampanii wyborczej odpowiadał on w sztabie Trumpa za kwestie finansowe. Mnuchin przez blisko siedemnaście lat był pracownikiem banku Goldman Sachs, który swoją potęgę zbudował m.in. na działaniach spekulacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, a także jest oskarżany przez wielu o wywołanie międzynarodowego kryzysu finansowego właśnie poprzez swoje nieuczciwe praktyki.

Mnuchin po rozstaniu się z Goldman Sachs zaczął samemu działać na Wall Street (i kilkukrotnie wspierał kampanie Demokratów oraz związanych z nimi radykalnych grup lewicowych), co robił często przy współpracy z finansistą Georgem Sorosem.

Warto przy tym wspomnieć, że Trump w swojej kampanii wyborczej oskarżał Goldman Sachs o działania polegające na „okradaniu naszej klasy robotniczej”.

Najbliższym doradcą Trumpa od dłuższego czasu jest natomiast jego zięć. Jared Kushner wyrósł na ważną postać w otoczeniu prezydenta-elektra, będąc jego głównym łącznikiem ze środowiskami żydowskimi i izraelskimi politykami. Co ciekawe, jeszcze w pierwszej połowie roku Kushner był kojarzony ze środowiskami lewicowymi, lecz przedstawiciele sztabu Trumpa zaczęli twierdzić, iż podczas jednego z wieców doznał on swoistego „objawienia” i zmienił swoje poglądy.

Święto w Izraelu

Kushner nie jest jedynym Żydem, który w listopadzie cieszył się z triumfu Trumpa. Prawdziwa euforia wybuchła bowiem w Izraelu, a sam prezydent-elekt poświęcił kilka miesięcy na przekonywania do siebie amerykańskiej społeczności żydowskiej. Na początku roku Trump, podobnie jak reszta establishmentu, wziął udział w konferencji żydowskiego lobby AIPAC. W swoim przemówieniu przypominał, iż działał na rzecz Żydów i Izraela już w przeszłości, potępiając chociażby palestyńską Intifadę przeciwko izraelskim okupantom w 2004 r.

Poza tym Trump zapewniał o swoim bezwarunkowym poparciu dla Izraela, co wiązało się z ostrą krytyką Iranu za rzekomą destabilizację Bliskiego Wschodu.

Prawdziwy entuzjazm Izraelczyków mogły natomiast wzbudzić deklaracje Trumpa dotyczące Palestyny, ponieważ w trakcie konferencji AIPAC twierdził on, iż USA powinny wetować każdą próbę wpływu na Izrael ze strony ONZ, którego celem jest utworzenie obok siebie dwóch niepodległych państw.

Poza tym, podobnie jak reszta uczestników spotkania AIPAC, „antysystemowy” kandydat na prezydenta zadeklarował, że od razu po wyborczym zwycięstwie zaprosi „swego przyjaciela” czyli izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu do Białego Domu.

Nic więc dziwnego, że izraelscy politycy przyjęli zwycięstwo Trumpa z takim entuzjazmem, iż jego sztab musiał apelować do nich o większą powściągliwość, o czym poinformował zresztą lider jednej z najbardziej ortodoksyjnych partii w Izraelu. Chociażby minister oświaty i diaspory Naftali Bennett stwierdził, że zwycięstwo Trumpa pozwoli na natychmiastowe odrzucenie projektu budowy niepodległej Palestyny, a największa izraelska partia czyli Likud zaprosiła amerykańskiego prezydenta-elekta do odwiedzenia najważniejszych miejsc w tym kraju.

Jeden z doradców miliardera, David Friedman, w rozmowie z dziennikiem „Jerusalem Post” powiedział, że jego zwierzchnik będzie największym przyjacielem państwa żydowskiego i doprowadzi do zaniku wrogości pomiędzy Izraelem i USA, która była wynikiem poparcia ustępującego Obamy dla budowy dwóch niepodległych państw.

Rozczarowanie z niewiedzy

Dotychczasowi polscy zwolennicy Trumpa mogą więc czuć się rozczarowani, ale należy pamiętać, że przede wszystkim sami są sobie winni. Sprawy międzynarodowe w Polsce nie cieszą się zbyt wielkim zainteresowaniem, media jeśli w ogóle zajmują się tą tematyką w bardziej rozbudowany sposób to ograniczają się zasadniczo do kwestii związanych z Rosją, a dodatkowo jak to w Polsce bywa górę biorą emocje.

Zamiast więc obserwować ze spokojem wewnętrzne sprawy innych państw i analizować je w najbardziej możliwie obiektywny sposób, osoby podzielające szeroko pojęte prawicowe poglądy stają się wręcz częścią sporu i bezrefleksyjnie popierają jedną ze stron politycznego sporu. Tymczasem Trump robi wszystko, aby dołączyć do grupy przereklamowanych bohaterów polskiej prawej strony, do których zaliczyć można węgierskiego premiera Viktora Orbana, holenderskiego „obrońcę europejskich wartości” Geerta Wildersa i innych pomniejszych liberalno-antyimigracyjnych populistów.

A tak na marginesie –czy ktoś naprawdę wierzy, że amerykański miliarder może nie być związany z establishmentem?

M.
http://autonom.pl

Komentarzy 15 do “Przereklamowany antysystemowiec Donald Trump”

 1. Czyli góra urodziła mysz. 🙂

 2. Kojak said

  Trumph ? Cos mi sie zdaje ze ten odrazacy lajdak i gnoj zydowski Trampek zostal zrecznie wykreowany i podsuniety wyborcom w USA jako nowy czlowiek ,rzekomo spoza ukladu, ktory odswiezy USA i uzdrowi system ! I Trzeba przyznac ze zydowskmi kanaliom to sie udalo ! Teraz z tego bydlaka Trampka zwyczajnie wychodzi prawdziwa zydowska odrazajaca gnida i kanalia jakiej nigdy nie bylo na urzedzie prezydenta w USA !

 3. jok said

  Artykuł, jak rozumiem, z okresu wyboru Trumpa, a więc chyba bardziej jako przypomnienie…

 4. Marcin said

  Walka klasowa też tam jest zażarta jak i u nas.
  A pierdle nie nadążają z przyjmowaniem wszystkich pensjonariuszy po każdej zmianie władzy.

 5. Marek said

  Brakuje tylko sprzeciwu na powyższe naciągane krytyki wyważonych i obiektywnych przemyśleń pana Kafla.
  Któren dzielnie bronił Trumpa przed złośliwościami przeciwników.
  Teksańskiego guru polonijnego i legendarnego solidarnościowca. Tego od niepokalanej panny S.

 6. Lily said

  Ron Masak -AKTOR.
  Aktor, osoba wynajmujaca sie, do odegrania
  powierzonej Mu roli.
  Przeciez,TO TAKIE proste.

 7. Troll Polonii said

  Amerykanski czy polski wyborca to ten sam ‚genre’ przyglupa i smierdziela politycznego.

  Dla takiego wybornego wyborcy w Polsce nie wazne co kandydat juz zrobil dla kraju i dla wspolobywateli.

  Taki judasz nacpany obca waluta opowiada co BEDZIE i co zrobi dla Polski. I co zrobi dla koniokradow.

  Za te obietnice 500 + to kazdy kandydat powinien dostac po mordzie i kopa w dupe.

  Ten sam chory umyslowo wyborca nienawidzi wszystkich tych, ktorzy sie juz sprawdzili w Polsce.

  Przecietny cymbal, ktory ma prawo glosowac, opowiada pierdoly o Bierucie; o Spychalskim nie slyszal; a wszystkich Polakow , ktorzy w tak okropnych warunkach budowali Polskie golymi rekami i zbudowali w zrujnowanej ojczyznie 2 miliony mieszkan kwaterunkowych dla polskich rodzin…takich Polakow -budowniczych kraju, tepe buce na pasku zydostwa nazywaja …komuchami.

  I wystarczy slowo ‚komuch’, zeby szlag trafil wszystkie osiagniecia powojennej Polski

  Pokazcie gnojki, ile szpitali i ile szkol wybudowal pieszczoszek antypolskiej rewolucji?
  Ile szkol, uniwersytetow, zakladow pracy wybudowal wiecznie pijany Kwach?

  I co takiego zrobil dla kraju tepy i oblesny Maliniak?
  Zlikwidowal nedze? Postawil domy bezdomnym?
  Nakarmil glodne dzieci?
  Wybudowal fabryki, zaklady pracy, zwiekszyl eksport polskich towarow?
  Poprawil sluzbe zdrowia czy poziom edukacji??

  I wszystkie te ‚wybrane demokratycznie’ zdrajcy wypedzja Polakow z kraju a sprowadzaja najwieksza swolocz i holote.

  Czy w obietnicach przedwyborczych, ktorykolwiek kandydat na prezydenta RP obiecywal bratnia przyjazn z narodami? Pokojowa wspolprace z krajami nie tylko slowianskimi?
  Kto rozpetal anty-serbska histerie w Polsce???
  Kto wyslal polskie wojsko do Libii, Iraku, Afganistanu, Syrii, Mali…-
  Polskie wojsko zostalo uzyte do podbojow i rabunku suwerennych panstw.

  Ktory kandydat na prezydenta RP obiecal, ze budzet narodowy bedzie wlasnoscia Polakow – a nie ‚gosci zagranicznych”?

  Ktory prezydent IIIRP reprezentowal rolnikow, robotnikow, dzieci, kobiety niepracujace, polskie rodziny, uczniow i studentow?
  Wszystkie polskie dzieci sa przyszloscia polskiego narodu.
  A nie tylko dzieci prezydentow i innych pojebanych prominentow, ktorzy uprawiaja nepotyzm i korupcje jako sport narodowy bandy politykow.

  Taki cymbal , ktory obiecuje stworzyc miejsca pracy bez podania szczegolow, powinien dostac kopa w dupe i zejsc ze sceny.
  Tymczasem, kolejny prezydent obiecuje kolejna drake polityczna i kolejny zakup szmelcu.

  Widac, ze polski wyborca zachorowal na amerykanska chorobe: umyslowy paraliz postepowy.
  Nazywa sie : MAGA

 8. Troll Polonii said

  Amerykanski czy polski wyborca to ten sam ‚genre’ przyglupa i smierdziela politycznego.

  Dla takiego wybornego wyborcy w Polsce nie wazne co kandydat juz zrobil dla kraju i dla wspolobywateli.

  Taki judasz nacpany obca waluta opowiada co BEDZIE i co zrobi dla Polski. I co zrobi dla koniokradow.

  Za te obietnice 500 + to kazdy kandydat powinien dostac po mordzie i kopa w dupe.

  Ten sam chory umyslowo wyborca nienawidzi wszystkich tych, ktorzy sie juz sprawdzili w Polsce.

  Przecietny cymbal, ktory ma prawo glosowac, opowiada pierdoly o Bierucie; o Spychalskim nie slyszal; a wszystkich Polakow , ktorzy w tak okropnych warunkach budowali Polskie golymi rekami i zbudowali w zrujnowanej ojczyznie 2 miliony mieszkan kwaterunkowych dla polskich rodzin…takich Polakow -budowniczych kraju, tepe buce na pasku zydostwa nazywaja …komuchami.

  I wystarczy slowo ‚komuch’, zeby szlag trafil wszystkie osiagniecia powojennej Polski

  Pokazcie gnojki, ile szpitali i ile szkol wybudowal pieszczoszek antypolskiej rewolucji?
  Ile szkol, uniwersytetow, zakladow pracy wybudowal wiecznie pijany Kwach?

  I co takiego zrobil dla kraju tepy i oblesny Maliniak?
  Zlikwidowal nedze? Postawil domy bezdomnym?
  Nakarmil glodne dzieci?
  Wybudowal fabryki, zaklady pracy, zwiekszyl eksport polskich towarow?
  Poprawil sluzbe zdrowia czy poziom edukacji??

  I wszystkie te ‚wybrane demokratycznie’ zdrajcy wypedzja Polakow z kraju a sprowadzaja najwieksza swolocz i holote.

  Czy w obietnicach przedwyborczych, ktorykolwiek kandydat na prezydenta RP obiecywal bratnia przyjazn z narodami? Pokojowa wspolprace z krajami nie tylko slowianskimi?
  Kto rozpetal anty-serbska histerie w Polsce???
  Kto wyslal polskie wojsko do Libii, Iraku, Afganistanu, Syrii, Mali…-
  Polskie wojsko zostalo uzyte do podbojow i rabunku suwerennych panstw.

  Ktory kandydat na prezydenta RP obiecal, ze budzet narodowy bedzie wlasnoscia Polakow – a nie ‚gosci zagranicznych”?

  Ktory prezydent IIIRP reprezentowal rolnikow, robotnikow, dzieci, kobiety niepracujace, polskie rodziny, uczniow i studentow?
  Wszystkie polskie dzieci sa przyszloscia polskiego narodu.
  A nie tylko dzieci prezydentow i innych pojebanych prominentow, ktorzy uprawiaja nepotyzm i korupcje jako sport narodowy bandy politykow.

  Taki cymbal , ktory obiecuje stworzyc miejsca pracy bez podania szczegolow, powinien dostac kopa w dupe i zejsc ze sceny.
  Tymczasem, kolejny prezydent obiecuje kolejna drake polityczna i kolejny zakup szmelcu.
  Widac, ze polski wyborca zachorowal na amerykanska chorobe: umyslowy paraliz postepowy

 9. Sarmata said

  Gówno będzie nie III WŚ.
  To jest symbioza. Trump odstrzelił generała Sulejmaniego, bo od żydowskich Demokratów groził mu impeachment.
  Tym samym jednak uratował reżim Ajatollachom od wewnętrznego rozpadu … i wszyscy są zadowoleni (choć nie mogą tego okazać).

  P.S. We wtorek na pogrzebie generała Sulejmaniego – w wyniku paniki – zginęły co najmniej 32 osoby, a 190 zostało rannych i nikt się nie przejął.

  Kolejny teatrzyk piątej klepki dla ciemnego ludu.

  ———–
  … ale nie dla córek generała.
  Admin

 10. NICK said

  Trwa „trójka” Sarmato.
  Prawdziwi Pasterze (prawie) wybici.
  Jeśliś Katolik nie-apostata.

  Wielu nie rozumie, że katakumby nawet będą puste od Trójcy Świętej i t.d. .

 11. revers said

  Tylko do impechmentu doszedl zarzut od demokratow że Trump nie demokatycznie zamordowal Sulejmanigeo.

  Tylko dlaczego celowo nie podaje sie drugiego irackiego milicjanta szyickiego? kazdy kombinuje, manipuluje pod siebie a to juz bezposrednie zabojstwo na obcym terenie
  osoba nie zwiazana z radykalnym islamem.

  Cieakwe jak szefa FBI zlikwidowano w stanch.

  Inne blogi podaja z koleji ze Trump, zalozyl dzwignie pod Iran. Bo przetrącił niby siły specjalne iranu. sprowokował Iran do odnowienia procesu wzbogacania uranu.

 12. Ale dlaczego? said

  Noż przecież Trump jest prezydentem republikanów. Tak jak Obama demokratów.
  Antysystemowcy wystawieni dla gawiedzi z list i za kasę SYSTEMU.
  Amerykanie są tak głupi, jak i Polacy.
  Dają się rozgrywaç przez pacynki.
  Tak jakby Kaczyństki miał coś wspólnego z katolicyzmem i patriotami polskimi…
  Co OBECNIE widać już czarno na białem. Nawet jak ktoś się wcześniej łudził.
  Sam się łudziłem, choć zdawałem sobie sprawę z powyższych oczywistości.

 13. Mecenas said

  Trzeba wierzyć zapewnieniom Polonusów, Donald Trump jest Święty! Pokaże swą wierność Dekalogowi jak go wybierzecie na 2 kadencję;)

 14. Troll Polonii said

  Wlasnie pan prezydent USA raczyl odszczekac swoje pogrozki na temat barbarzynskiego burzenia pomnikow cyilizacji.
  Teraz obiecuje, ze bedzie burzyc nie po barbarzynsku a …zgodnie z prawem.

  Widac wyraznie, ze politykierzy w USA obu masci, zarowno Demokraci jak i Republikanie probuja zachowac …no, cos na ksztalt twarzy..
  Demokraci oglaszaja, ze co prawda gen. iranski byl terrorysta (?) i dobrze mu tak, ze go zabili, ale …Trump powinien byl to zrobic to samo ale w porozumieniu z Kongresem.

  Kreci sie ta zagraniczna polityka USA jak gowno w betoniarce…

  Jak zwykle Amerykanie nie sa zainteresowani prawem miedzynarodowym.
  Wlasnie odmowili wize iranskiemu ministrowi ministrowi , ktory wybieral sie na sesje ONZ.
  Bo ONZ tez nalezy do USA i jest wygodnie polozone w jurysdykcji Stanow Zjednoczonych.

  Amerykanie juz raz dostali po dupie jak namowili Husseina na napad na Iran.

  Ale Trump – to nie Putin.
  Nie zna najnowszej historii swojego kraju. Taki nieuk.

  I dlatego, biedaczek Trump nie wie nawet, ze iranski general Sulejman nawet sie dal fotografowac z amerykanskimi terrorystami:

  Popatrzcie, jak koniokradom nie wstyd tak sie kompromitowac:
  Gen. Sulejman na zdjeciu z zolnierzami USA (wtedy gdy USA poprosilo Sulejmana o wspolprace w zwalczaniu …ISIS):
  Szokujace zdjecie:
  Censored Photo Shocker: General Soleimani with American Troops in Iraq – Veterans Today | Military Foreign Affair
  https://www.veteranstoday.com/2020/01/06/censored-photo-shocker-general-soleimani-with-american-troops-in-iraq/

  Okazalo sie tez, ze Sulejman przybyl do Iraku na zaproszenie samego …Trumpa!! zeby negocjowac awanture w ambasadzie. Widac Amerykanie wierzyli w umiejetnesci negocjacyjne iranskiego generala.
  Zboje maja lepszy kod zachowan!:

  Exposed by MSM: Soleimani in Iraq at Trump’s Request (not Saudi) to End Embassy Violence (Judas) – Veterans Today | Military Foreign Affairs Policy Journal for Clandestine Services

  https://www.veteranstoday.com/2020/01/06/exposed-by-msm-soleimani-in-iraq-at-trumps-request-not-saudi-to-end-embassy-violence/

  I pomyslec, ze w Polsce tez sa bazy amerykanskie… i ze Trump nam wiele rzeczy tez obiecal…

 15. Troll Polonii said

  Iran bombarduje bazy amerykanskie:
  Iran Bombards al Asad Air Base, Puts Israel, Saudi Arabia, Kuwait, Bahrain and Jordan on Notice – Veterans Today | Military Foreign Affairs Policy Journal for Clandestine Services

  https://www.veteranstoday.com/2020/01/07/iran-bombards-al-asad-air-base-in-iraq-home-of-us-isis-air-force/

  Al-Asad US base in Iraq comes under attack by multiple rockets — RT World News
  https://www.rt.com/news/477674-alasad-airbase-rockets-iraq/

  Iran launches ‚SECOND WAVE’ of retaliation strikes against US assets in Iraq — RT World News
  https://www.rt.com/news/477680-iran-more-retaliation-strikes/

  A zeby bylo weselej na Blikim Wschodzie to do kompletu zdarzen w Teheranie rozbil sie ukrainski samolot ze 180 pasazerami na pokladzie

  BREAKING: Ukrainian passenger plane carrying 180 people Crashes near Tehran – Fort Russ
  https://www.fort-russ.com/2020/01/breaking-ukrainian-passenger-plane-carrying-180-people-crashes-near-tehran/?utm_medium=ppc&utm_source=wp&utm_campaign=push&utm_content=new-article

Sorry, the comment form is closed at this time.