Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  Marek o Zachodnie koncerny wyprowadzaj…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Marucha o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Henryk Sienkiewicz – Szkice am…
  Boydar o Ostatni bój o Zaolzie
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Wielka Kopa Tatry o Wolne tematy (48 – …
  NICK o Ostatni bój o Zaolzie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Dlaczego Polacy coraz bardziej ufają Trumpowi?

Posted by Marucha w dniu 2020-01-09 (Czwartek)

Najnowszy sondaż amerykańskiego think tanku Pew Research Center pokazuje, że coraz więcej Polaków ufa prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Waszyngtoński think thank Pew Research Center zbadał, jak USA oraz prezydent Donald Trump są postrzegani przez obywateli 33 krajów, w tym Polski.

Badanie pokazało, że amerykańskiemu prezydentowi ufa aż 51 proc. Polaków, a 79 proc. badanych jest pozytywnego zdania o USA. Większe niż w Polsce poparcie dla Stanów Zjednoczonych odnotowano tylko w Izraelu (83 proc.) i na Filipinach (80 proc.).

Zgodnie z wynikami badania Polska jest jedynym krajem, w którym poparcie dla Donalda Trumpa rośnie trzeci rok z rzędu. Według autorów badania może to mieć związek z tym, ze badanie przeprowadzono na początku czerwca 2019 roku, kiedy z wizytą w USA przebywał prezydent Andrzej Duda i kiedy ogłoszono plany zacieśnienia współpracy wojskowej między krajami.

Na początku czerwca 2019 roku prezydent Andrzej Duda przebywał z wizytą w USA, podczas której doszło do podpisania deklaracji, dotyczącej zwiększenia obecności amerykańskich żołnierzy na terytorium Polski o 1000 osób. Dokument miał być odpowiedzią na rzekomo rosnące zagrożenie ze strony Rosji.

W deklaracji znalazła się także zapowiedź utworzenia w kraju nad Wisłą: Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego USA, Centrum Szkolenia Bojowego (CSB) w Drawsku Pomorskim, eskadry bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 Sił Powietrznych USA, bazy lotniczej załadunkowo-rozładunkowej, infrastruktury wspierającej obecność w Polsce pancernej brygadowej grupy bojowej, lotniczej brygady bojowej oraz batalionu wsparcia logistycznego.

Czerwcowe ustalenia zostały zawarte w dokumencie, podpisanym podczas wrześniowej wizyty prezydenta Dudy w Nowym Jorku. Podpisane porozumienie szczegółowo ustala zasady zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce.

https://pl.sputniknews.com/

Czy trzeba to komentować?
Admin

Komentarzy 29 to “Dlaczego Polacy coraz bardziej ufają Trumpowi?”

 1. adsenior said

  Picu, picu – tako rzeczą sondażownie!

  —————-
  Polska, jako państwo żydowskie, bardzo kocha USA, co przecież widać po zwykłych obywatelach.
  Admin

 2. Maverick said

  Polacy sami na siebie sprowadzają nieszczęścia i są w tym dobrzy a nawet dumni.

  Czynienie tych samych błędów a oczekiwanie innych rezultatów jest dowodem choroby psychicznej a tym przypadku polskiej głupoty.

 3. revers said

  Baza Polska i US army po iranskim ostrzale

  Ambasador rp przy NATO nie ma podstaw

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ambasador-polski-przy-nato-nie-ma-podstaw-by-kwestionowac-amerykanskich-ocen-sulejmaniego/?fbclid=IwAR1KlFm9MWXauA-W6FNha4gYlB9T8_ewAJytwHy0MgdDx8X3DQHk8UERwps

  Znalezione na topiku pana Stasia M. , tj. na cukra pejsobuuku

  https://pantarhei24.com/nie-bedzie-iii-wojny-swiatowej-iranski-ambasador-w-usa-iran-juz-pomscil-smierc-sulejmaniego/?fbclid=IwAR1kfUF_ElmsId9CofZT8Kv8p5vxWD2DNGdHU2io9HJZBOyFHH0mQEJaAmI

  3 wojny nie bedzie iran pomscil smierc Sulejmana.

  Mowi sie ze Ajatolahowie rowniez pomogli wystawic saudis i usraelowi Sulejmaniego zeby pozbyc sie go.

 4. Lily said

  Mysle,ze nie musze TU pisac,kto rozkochal
  lud,w III.R.P,w USA.

 5. kobra said

  To wszystko wina Maruchy

 6. Moja znajoma z Wenezueli, gdzie USA, Chiny i Rosja w tej chwili rujnują kraj walcząc o ich rope, powiedziała niedawno że wszyscy trzej są takimi samymi złodziejami, ale Amerykanie zostawią cokolwiek ludziom (wystarczy porównać ceny benzyny w USA i Europie). Poza tym wszyscy emigrują stamtąd do USA, i myślę że Polacy kombinują podobnie, czyli zażydzone USA są lepsze niż zażydzona Rosja i zażydzone, nazistowskie Niemcy.

  ————
  Zaiste głęboka myśl…
  Admin

 7. revers said

  i grupy haplogenowej slowian i aryjczkow po iran, indie

  https://nczas.com/2020/01/09/iran-jest-juz-w-polsce-skad-naprawde-byl-sulejmani-szokujace-badanie-amerykanskiego-instytutu-foto/?fbclid=IwAR1aSxFIPaUplDXQUlYt0rYI2yizqJbOwH8bAqIVV39In34WuuiSW204fAc

 8. Antares said

  #Czy trzeba to komentować?
  Admin#
  A od kiedy Pan tak wierzy w jakieś żydowskie instytuty z usa?

  Zastanawia mnie na tym sondażu bardzo duże poparcie Filipinczyków, przecież oni mają normalnego prezydenta, który na naszym kroku podkreśla swój stosunek do bydlaków jankeskich. Te sondaże są z dupy wzięte.

  —————
  Nie wiem o Filipińczykach. W dane o Polakach – wierzę, bo widzę.
  Admin

 9. Tadeusz said

  Mnie tam się nikt nie pytał.

 10. Birton said

  Rosja dba zimno o swoje interesy, ale można się z nią porozumieć; USA dba zimno o swoje interesy, ale się z nikim, oprócz Izraela, nie porozumiewa, taka różnica

 11. Bili de kid said

  @Anteas. Jak najbardziej prawdopodobne. Teraz do USA ścigają Murzynów, ale do niedawna wyglądało to tak, że Filipińczycy byli trzecia nacja pod względem liczby emigrujących do USA zaraz za Chińczykami.

 12. jok said

  Tak naprawdę, trzeba by porównać np. ostatnie 30, a nawet ciut więcej lat, przy założeniu, że sondaże są
  a) choć trochę rzetelne i b) choć trochę porównywalne i powtarzalne.
  Wydaje mi się, że „wielbicielami Stanów” był bardzo wielki odsetek Polaków/obywateli Polski, może ileś lat temu w takim sondażu wypadłoby 90%, więcej niż te 79%. Zresztą dużo zależy od konstrukcji pytań sondażowych.
  Może więc jednak te 79% aż tak nie przeraża, jeśli porówna się do tego co wcześniej. Sposób jeżdżenia kierowców w Polsce/”kulturę na jezdni”, też trzeba porównać, do tego co się działo na jezdniach nad Wisłą w latach 90-ch („kultura jazdy” mniej więcej a la Gruzja współcześnie, według mnie), a nie ze szwajcarskim miasteczkiem (choć w Bernie widziałem jak skuterzysta wpadł pod samochód, a w Wwie dawno tego nie widziałem:)).

  Zadziwia jednak, może nawet przeraża (w niektórych aspektach) wręcz ten wzrost poparcia dla Trumpa – 3i rok z rzędu.
  Najbardziej „aktywni politycznie” mieszkańcy Polski to „patrioci alapisowcy” i „lemingi”.
  W ciągu trzech lat, na logikę, poparcie powinno się zmniejszyć.
  Pomimo protrumpowej neokonowej propragandy, choćby jakaś część „patriotów alapisowskich”, powinna nabrać do niego dystansu, z powodu choćby 447,Poparcie winno spaść
  Z kolei tzw. żydokomunowa/”lewicowa”/prounijna propaganda jest mocno antytrumpowa i coraz bardziej agresywna. „Lemingi” też powinni jeszcze bardziej się zdystansować od Trumpa.
  Z róznych więc względów, ale logicznie rzecz biorąc, „poparcie” dla DT powinno nad Wisłą, Odrą i Bugiem spadać.

 13. jok said

  Opis sondażu jest tu

  https://www.pewresearch.org/global/2020/01/08/trump-ratings-remain-low-around-globe-while-views-of-u-s-stay-mostly-favorable/

  Wygląda, że w Polsce wśród zwolenników „ideologicznej prawicy” zaufanie do Trumpa wzrosło w 2019 w porównaniu do 2018 o 13 punktów procentowych: z 48% na 61%:)
  .. Partiami „populistycznej prawicy” (innej chyba zresztą według twórców sondażu – nie ma) w Polsce określono PiS i Kukiz15…..

 14. Ten typ ze zdjęcia nadawałby się na aktora teatru z „Ziemi Obiecanej”. 🙂 Ktoś kojarzy? 🙂

 15. lewarek.pl said

  Cała propaganda w Polsce, i ta rządowa, i ta antyrządowa w sprawach „sojuszu” polsko-amerykańskiego trzyma wspólny front. Polacy są zalewani przez telewizję i inne media stronniczymi, wyselekcjonowanymi informacjami. Co więc mają myśleć? Jedyną płaszczyzną wymiany wolnych informacji jest internet i tu poglądy na stosunki polsko-amerykańskie korzystnie odbiegają od średniej krajowej. Ale to wciąż się nie przekłada na prawdziwy obraz tych stosunków w całym społeczeństwie.
  Polacy nie są głupi, natomiast są tragicznie niedoinformowani.

 16. do lewarek said

  „Polacy nie są głupi, natomiast są tragicznie niedoinformowani.”

  Są głupi, są. Za komuny bylo dobrze, a oni wyłazili na ulicę. Czemu teraz nie wyjdą? Kto ich wtedy niedoinformował???

 17. Troll Polonii said

  Podobne wskazniki sa podawane przez USA w sprawie kwitnacej amerykanskiej ekonomii, ktora podobno dopiero za Trumpa nabrala rumiencow …ale chyba wstydu.

  Sfabrykowane dane:
  US government’s innovativeness in fabricating statistics that raised economic misinformation to an art form.

  Bezrobocie dwa razy wieksze niz podaja statystki, inflacja trzy razy wieksza od oficjalnych danych , podobnie falszywe sa dane dotyczace zarobkow, itd..

  Unemployment is more than twice as high as officially stated,
  inflation more than three times, and
  GDP less than two-thirds of the published numbers.
  The same is true with statistics on wages, housing, and more.
  As one commenter noted,

  “The jobs numbers are fraudulent, the unemployment rate is deceptive, the inflation measures are understated, and the GDP growth rate is overstated. Americans live in a matrix of lies.”

  With the compliant media controlling the narrative, few Americans have any idea of the true state of their economy or the personal consequences of these statistical manipulations.

  https://www.globalresearch.ca/us-economic-statistics-unreliable-numbers/5694262

 18. Ad. 16

  Są głupi, są.

  Proszę wskazać nację mądrzejszą.

  ———-
  Węgrzy, Czesi, Białorusini…
  Admin

 19. Ad. 18 (Admin)

  Węgrzy, Czesi, Białorusini…

  Po nich historia się tak nie przejechała, jak po nas. No nie wiem ile by z nich zostało, gdyby zostali poddani takie obróbce, jakiej zostali poddani Polacy.

  ———
  Nie?
  Admin

 20. Kura domowa said

  Do Pana Krzysztofa M.
  Ja też byłam poddana masowej indoktrynacji z Zachodu. Byłam pro zachodnia. Jednak z wiekiem człowiek chyba zaczyna sam siebie pytać, czy aby na pewno tak było…
  Dzięki takim pytaniom znalazłam stronę Gajowego.
  Tylko głupi nie zadaje pytań.

 21. Ad. 19 (Admin)

  Czesi – husyci, więc tam z kościołem się nie walczy. Nie ma potrzeby.
  Węgrzy – z umiarem, bo niewiele jest do ugrania (uranu, węgla, ropy – brak).
  Białorusini – mimo sowieckiego walca pozostali sobą. Do ugrania niewiele – jedynie sole potasu…

 22. Zerohero said

  Poliniacy mają po prostu nasrane we łbach. Pozwolili aby im srać, to mają. Nie ma żadnej wymówki, żadnej taryfy ulgowej. Potrafią robić zakupy na Allegro, wchodzą na Onet? A wyszukać sobie informacji nie potrafią? Ja nie jestem geniuszem, a jakoś potrafię. Tfu. Co za zbydlęcona biomasa.

 23. Maverick said

  Izrael coś knuje w USA.

  Już niedługo Trump i Pompeo będą Dudzie i Pizdupiczowi naliczać procenty od procentów. A tak się starali szczekać na Rosję,

 24. Troll Polonii said

  19
  Krzysztof M

  Polsce kiedys bylo bardzo dobrze …pod panowaniem Czechow. Radze poczytac Historie Polski.

  Kiedy Polacy z hitlerowcami napadli na Czechoslowacje, to co zrobili Czesi? Nie walczyli. Zycie ludzkie bylo wazniejsze niz etniczne racje. Tyrania przemija – a narod zostaje.
  Mysmy ich okrzykneli tchorzami.

  W czasie II wojny swiatowej zginelo 20 tysiecy Czechow i 6 milionow Polakow..
  O czym to swiadczy?
  O tym, ze ustawa Benesza o ‚pracy malymi krokami’ dziala. I ze dla Czecha zycie drugiego Czecha jest najwazniejsze.

  [W Polsce powojennej, zolnierze przekleci mordowali cale polskie rodziny!!! Podpalali polskie wsie i mordowali ludnosc cywilna zmeczona wojna. O tym nie wolno zapomniec!.]

  Nie ma to nic wspolnego z religia. Jest to filozofia narodu. Czesi sa zbyt malym narodem, zeby dac sie zniszczyc.
  [Podobnie uwazaja Finowie- dlatego nie boja sie Rosji].

  Zeby bylo jeszcze ciekawiej, to zarowno Czesi jak i Wegrzy (oba panstwa sa w NATO) odmowili napasci na Jugoslawie. I odmowili niszczenia chrzescijanskich Slowian , i to w srodku Europy!!
  I Czesi maja znakomita literature, sztuke, film i duzo lepsza ekonomie niz my.
  I sa mniej agresywni.

  Na widok wojsk amerykanskich, ktore maszeroiwaly przez Czechy na Ukraine – zolnierz czeski wyszedl na ulice, zdjal spodnie i wystawil na amerykanskie czogi gole dupsko.
  Nikt go za to nie wsadzil do pierdla.
  Zaden Knedel sie nie zgorszyl.

  Bo, skad sila braci Czechow??
  – Knedli pojedli.

 25. Boydar said

  Panie Troll, Pan powinieneś bajki pisać, bezproblemowo Panu idzie.

 26. Troll Polonii said

  24
  Boydar

  Ach, panie Boydar, mamy luki w dziejach Polski?
  Nic dziwnego, ze nas cudzoziemcy musza uczyc.

  Ja kocham jak mnie rozne takie „……….” probuja uczyc historii.
  Zwlaszcza historii Polski.
  Bo nieznajomosc historii rozwija wiele kompleksow – a wszelka nowa wiadomosc odbierana jest jako personalna obraza.

  I tak uwazam, ze kto nie zna polskiej historii- nie powinien sie wyglupiac i udawac Polaka. Rownie dobrze moze udawac …Greka.

 27. Boydar said

  @ Pan Krzysztof

  „… po nich historia się tak nie przejechała, jak po nas …”

  Moje doświadczenie wykazuje, że kiepskich marek się nie podrabia.

  I dlaczego zwala Pan winę na biedną Historię 🙂

 28. Ad. 27

  I dlaczego zwala Pan winę na biedną Historię

  Koneczny w „Dziejach Polski” (Wyd. ANTYK!) wyjaśnił, co jest na rzeczy*. Ilekroć poruszam ten temat w internecie, nastaje cisza… Dlaczego? Za trudne? Raczej nie… Więc? Otóż nie mamy zwyczaju myśleć „historycznie”. I to, co było przed wiekami uważamy za „było, minęło”. Nie liczymy się z konsekwencjami zdarzeń dawnych na nasz dzisiejszy los.
  Musimy wrócić do wątków zaniedbanych i przerobić je, przemyśleć gruntownie. Potem – wnioski.

  * – wprowadzenie prawa rzymskiego za Jagiellończyka.

 29. JARNO said

  re.3: Revers>misiu ptysiu daruj sobie przywoływaniem ‚logiki’ nczas.com>tuby propagandowej Kurwin vel Mikke, matecznika Michalkiewicza (no był kiedyś rednaczelnym, przed „usamodzielnieniem się”)
  z tymi tekstami-w stylu Kurwin vel Mikke .że ‚Mowi sie ze Ajatolahowie rowniez pomogli wystawic saudis i usraelowi Sulejmaniego zeby pozbyc sie go.”
  Jest na youtube. tekst JKM>>Putin, p….przy’, że reakcja Putina na słynną rezolucję EU parlamentu, została wywołana przez to, że WADA (World Anti-Doping Asso) na czele, której stoi Bańka (‚wystawiony’ przez Morawieckiego, który teraz pełni oprócz premiera zaszczytną po.’ministra sportu’) ‚zdyskwalifikowała’ Rosję z czegośtam na ileśtam lat.
  Zapomniał pacan, że był EUROPOSŁEM i ZNA ‚tajniki’ kuchni EU a zwłaszcza to, że to produkt DEEP JEWISH STATE (US-IMF-WB-NATO>>dzisiaj się np. EU ‚COMMISSION spotyka z NATO’ ws IRANU!!!
  Argument JKM jest równy jego doniesieniu – na youtube, oczywiście, że ambasador Rosji – po nominacji Mazowieckiego na premiera – powiedział mu, że to ‚Rosja wystawiła Mazowieckiego na to stanowisko”:
  Widać, że JKM się naćpał-overdosing ‚menislem’-‚polski produkt medyczny’ jak viagra.
  .
  Mnie się osobiście podoba, jak JKM+Michalkiewicz+Sommer+Menzten etc
  – ‚bronią kapitalizmu=versja ‚turbo-kapitalizm= jak niepodległości’
  – deregulacja ‚państwa’ jakby nie widać było ‚wysiłków’ ‚zjednoczonej prawicy’ w tej materii
  – jak ‚obalali’ komunę przez lata swojej ‚działalności’ w opozycji ‚demokratycznej’ mając na horyzoncie „polską drobę do dobrobytu’ ( to Kaczyński przed ostatnimi wyborami!!) czy walcząc z ‚późnym postkomunizmem’
  ale efekt jest jeden: OŚMIESZANIE SIĘ jest równe OŚMIESZANIU się ‚zjednoczonej prawicy’ na świecie.
  .
  Klasyczną robotą ambasadorów, jest raportowanie swoim „ministrom SZ” (bo to oni ‚rządzą” ambasadorami)- wliczając w to charakterystyki PERSONALNE rulers (ze szczególnym uwzględnieniem tzw. executive branch’).
  .
  I teraz proszę sobie WYOBRAZIĆ!! co jest w ‚raportach’ ambasadorów jakichkolwiek w Warsiawie nt np Dudy, Morawieckiego, Czaputowicza, Maciarewicza, Błaszczaka, KACZYŃSKIEGO !!!, etc, etc. Jakoś nie sądzę, żeby to byly peany!!!
  A co do p. Wielomskiej>ja bym jej radził, żeby;
  – z daleka trzymała się od jaczejki pt. Konfederacja (Kuriwn vel Mikke czy Braun czy Mentzen) i wystąpiła jako kandydat ‚niezależny’: nie są to jedyna ‚oaza’ wiedzy!!!
  – zredefiniowala swój program, żeby to program NA RZECZ narodu – przywróceniu suwerenności NARODU na swoim ‚terytorium’, przywróceniu PRZYWRÓCENIE PODSTAWOWYCH – RÓWNOŚCI OBYWATEL wobec prawa (np wobec podatków, prawa wypowiedzi,żadnych TW, dezubeizacja, ‚późny postkomunizm’ etc), bo Polska jest krajem upadłym w każdym aspekcie cywilizacyjnym: demograficznie-ekonomicznie-edukacyjnym-‚obyczajowym’-etc, etc. np Rozdzialem „Kościola od Państwa’ się nie musi przejmować bo nie ma ani Państwa ani ‚Kościoła’ – to, że jest hierarchia , że jest konkordat, etc ALE jest prawo naturalne!!! należy rozróżnić – wg Libelta ‚religia’ – jako FAKT społeczny, który TWORZY CYWILIZACJĘ i ‚wiara’- sprawa INDYWIDUALNA, wewnętrzna każdego z nas. Ja bym – wzorem USA-wywalonym przez ‚liberałów’ – przywrócił do szkół modlitwę przed zajęciami szkolnymi
  – pozbyła się swoich ‚fobii’-ma je jak każdy z nas: i przyjęła do akceptującej wiadomości, że NIEMCY -tak jak EU-jest projektem JEWISH DEEP STATE: są równie ‚samodzielne’ w swojej polityce jak samodzielna dzisiaj jest ‚oczyszczalnia ścieków=POLIN) w swojej ‚polityce’
  – zasadę ‚przyjaciół mamy na calym świecie” ALE przed nieprzyjaciółmi się obronimy: stan Texas ma motto: COME-TAKE jak stare greckie MOLON LABE’
  – w kosz w…….ła całą ‚politykę historyczną’ -zwłaszcza tą w wykonaniu WSZYSTKICH post1989 elit!!! począwszy od Kaczyńskieg po Michnika-w wykonaniu Jewish Deep State bo została zimplementowana przez Jewish Deep State (klasyka: divide et impera) efekty takiej ‚polityki mamy i jednak można spróbowąć zastosować się do zasady: historia jest nauczycielką życia.W biznesie obowiązuje zasada, że każdy nowy projekt zaczyna się od spotkania ‚lessons lernt’ – ale to w przyzwoitym biznesie a nie w Polnische Wirtschaft jaką mamy post1989.
  A co? ANY QUESTION???

Sorry, the comment form is closed at this time.