Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Facet o ksywce „Margot”
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Handel polskimi niewolnikami

Posted by Marucha w dniu 2020-01-15 (Środa)

Polki i Polacy!

Średniowieczni kronikarze opisują, że we wczesnej epoce piastowskiej polscy władcy od zagranicznych kupców najchętniej kupowali broń, a szczególnie pancerze dla wojów ze swojej drużyny przybocznej.

Technicznie polscy kowale i zbrojownicy w X-XI wieku byli jeszcze zapóźnieni i nie umieli wykonać ani porządnych stalowych mieczy, ani zaawansowanych technicznie zbroi. Bez tego importu broni, zwykle zrobionej w ówczesnym cesarstwie niemieckim, woje piastowscy musieliby walczyć za pomocą prostszych do wykonania toporów i nie mieliby ochronnych kolczatek.

Środki na zakup tej broni – dzisiaj powiedzielibyśmy, że „dewizy” – pierwsi władcy Polan i Polski pozyskiwali przede wszystkim przez sprzedaż słowiańskich niewolników. Tych zaś zdobywali w czasie wojen, czasami zagranicznych, ale częstokroć plemiennych, czyli – w naszych współczesnych kategoriach – „bratobójczych”.

Jeden z obrazów żydowskich kupców handlujących polskimi niewolnikami znajdujemy na słynnych Drzwiach Gnieźnieńskich, gdzie św. Wojciech – Patron Polski – wstawia się u naszego władcy w obronie tych nieszczęśników przed wywiezieniem. Pamiętam, że kilka lat temu oglądając tę metalową płaskorzeźbę z brązu na własne oczy w Gnieźnie pomyślałam sobie, że od odlania tychże Drzwi 900 lat temu w sumie niewiele się zmieniło.

Po 1989 roku kolejne rządy solidarnościowe, wespół z zachodnimi „inwestorami”, rozszabrowały i zniszczyły większość państwowych firm, które bardzo często nie upadły w wyniku mechanizmów zdrowej gospodarczej konkurencji, lecz z powodu antynarodowych decyzji politycznych i zwykłej podłej zdrady gospodarczej Polski.

Wskutek tego dziś, tak jak w czasach św. Wojciecha i pierwszych Piastów, raz jeszcze przywozimy z Niemiec produkty przemysłu ciężkiego czy chemicznego i wyżej zaawansowane technologicznie. W zamian za to ponownie eksportujemy ludzi – nie, już nie jako niewolników, lecz jako tanią siłę roboczą dla niemieckiego przemysłu. Ale jakże aktualnie wybrzmiewają niemieckie słowa propagandy z czasów II Wojny Światowej krzyczące do Polaków: „Ich bieda się skończyła, jadą na roboty rolne do Niemiec!”

Obecnie wywóz Polaków do Niemiec ma miejsce bez kajdan i powrozów, jest dobrowolny. To emigracja za chlebem. Ale z punktu widzenia demografii i ekonomii polskiej nie jest to znacząca różnica. Raz jeszcze eksportujemy ludzi w zamian za towary, których nie produkujemy nad Wisłą i Odrą.

Drodzy Konfederaci!

Urodziłam się i wychowałam w Jeleniej Górze, czyli – podobnie jak jeśli nie wszyscy, to większość z Was – na Ziemiach Odzyskanych, które po rozbiciu dzielnicowym przez stulecia wchodziły w skład cesarstwa niemieckiego. Ziemie te wróciły do Polski po 1945 roku dzięki decyzjom politycznym, które zapadły bez naszego udziału w ramach zwycięskiej antyhitlerowskiej koalicji. Dzięki tym decyzjom ziemie te są dziś polskie.

Możemy tylko żałować, że przy okazji nie przyłączono do naszego państwa również krainy słowiańskich Serbo-Łużyczan, którzy mieszkają całkiem niedaleko, po drugiej stronie Odry, a które to ziemie przyłączył do Polski Bolesław Chrobry na mocy traktatu w Budziszynie w 1018 roku.

Zarówno dla mojej rodzinnej Jeleniej Góry, jak i dla Zielonej Góry i całego tego regionu, zmiany ekonomiczne po 1989 roku były katastrofą. Padło większość zakładów przemysłowych, z których wiele sztucznie zamknięto lub sprzedano za grosze zagranicznej konkurencji, a ta dziesiątki z nich kupiła tylko po to, aby je wygasić, wywieźć z nich maszyny, zwolnić ludzi i zamknąć na kłódkę.

Czasem nawet burzono budynki, aby nie został z nich kamień na kamieniu i nie można było nigdy odtworzyć hal produkcyjnych i biur konstrukcyjnych. Firmy te nie padły w wyniku mechanizmów rynkowej konkurencji!

I gdy solidarnościowi politycy świadomie doprowadzili Polskę do katastrofy, to zwykle poczynali wtenczas tłumaczyć, że prywatyzacja jest celem samym w sobie, iż takie są prawa rynku, a bezrobotni muszą sobie sami poradzić na rynku pracy. Ci co mieli szczęście pracowali więc u zachodnich inwestorów, niektórym poszczęściło się i założyli własne firmy.

Wielu Zielonogórzan jednak straciło trwale środki zarobkowania i wyemigrowało za Odrę. Niestety, większość z ich dzieci będzie się już czuć Niemcami. Wiele z nich – a widziałam takie sceny na własne oczy – będzie się wstydziło nawet rozmawiać po polsku.

W miejsce polskich firm na Ziemiach Odzyskanych pojawiły się firmy niemieckie, wykupując co się da za grosze i znajdując tutaj niezwykle tanią, wygłodzoną siłę roboczą. I gdy w 972 roku pod znajdującą się ok. 150 kilometrów na północ stąd Cedynią brat Mieszka I Czcibór zmiażdżył germańskie hordy hrabiego Hodona, tak po 10 stuleciach – zupełnie pokojowo – potomkowie powstrzymanych pod Cedynią Niemców przejęli polskie ziemie i polską własność, czyniąc z Polaków pracowników najemnych, pracujących na cudzym.

Dlatego nie możecie dziś być dumni z polskiej gospodarki, z polskiej techniki, z polskiej wynalazczości, z polskiego przemysłu. Bo nie ma czegoś takiego. Kolejne rządy wszystko zniszczyły, oddały, zaorały i zostawiły po sobie solidarnościową pustynię.

Drodzy Rodacy!

Najbliższe wybory prezydenckie nie toczą się o to czy Polak zasiądzie w Belwederze, lecz czy będzie dbał o polskie interesy? Roman Dmowski pisał: „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie. Jestem Polakiem, bo myślę i czuję po polsku”. Chcę przez to powiedzieć, że stawką tych wyborów jest wybór prezydenta, który będzie miał przed oczami wyłącznie nasz interes narodowy, czystą, nieskażoną przez nic ideę polskiej racji stanu!

W wyborach tych – mimo licznych kandydatów – macie tylko trzy opcje.

Możecie zagłosować na kandydata, który będzie „polską komórką” amerykańskiego Departamentu Stanu, który z drżeniem rąk będzie odbierał telefony od Pani Georgetty Mosbacher. Kandydata, który najprawdopodobniej ugnie się przed amerykańsko-izraelskim naciskiem i podpisze ustawę o wypłacie odszkodowań za tzw. mienie bezspadkowe, ogłaszając sukces, że oni chcieli aż 300, a my zapłacimy im „tylko” 100 miliardów.

Możecie także wybrać przedstawiciela opcji proniemieckiej, który ogłosi, że największym dobrodziejstwem dla Polski będzie status państwa zależnego w niemieckiej Mitteleuropie, a także przyjęcie europejskich wytycznych w sprawach LGBT, małżeństw jednopłciowych i adopcji przez nie dzieci.

Ale możecie także wybrać kandydata – albo kandydatkę – który „ma obowiązki polskie”, gdyż „myśli i czuje po polsku”.

Wybierajcie!

Magdalena Ziętek-Wielomska

Jest to tekst przygotowany na prawybory Konfederacji w Zielonej Górze.
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 36 do “Handel polskimi niewolnikami”

 1. Bili de kid said

  >…nieskażoną przez nic ideę polskiej racji stanu!

  A prezydentem i tak zostanie ten, kogo w dniu głosowania poprą ambony, ambony których obowiązki nie sa polskie tylko korporacyjne. I to jest najsłabszy punkt w oglądzie rzeczywistości (który w dużej mierze podzielam) prezentowanym przez panią Wielomską, czyli miejsce i wpływ Kościoła katolickiego (i chrześcijaństwa w ogóle) na kształtowanie polskości. Bo przecież był/jest nie tylko pozytywny.

  Bez odrobienia jeszcze tej jednej lekcji nie da się jednoznacznie określić co jest (a co nie) polską racją stanu.

 2. Marcin said

  Polactwo już wybrało pani Wielomska.

 3. Yah said

  Tekst lepszy od poprzednich, ale rozumiem, że poszczególne teksty są adresowane do różnych części elektoratu. Pani Kandydatka powinna jednak pamiętać, że najszerszy elektorat PiS zdobył poprzez 500+ oraz podniesienie płacy minimalnej. Dla milionów Polaków pracujących w Polsce to była PIERWSZA podwyżka od kilkunastu lat. Pierwsza, pomimo tego, ze przez te kilkanaście lat ciągle słyszeli o wzroście gospodarczym, sami go nie odczuwając.

  Kolejny tekst powinien udowadniać, że to co daje PiS to tylko nic nie znaczący ochłap od wzrostu gospodarczego Polski, który gdzieś znika.
  Przypominam PKB per capita to 13 000 dolarów czyli 48 000 złotych.

 4. Antares said

  Znowu powielanie bzdur o handlu Polskimi niewolnikami przez pierwszych Piastów.

 5. bryś said

  Wreszcie coś o żydach. Nie wytoczą jej procesu o zniesławienie czy podżeganie? Te wszystkie jakże nadzwyczaj czujne ligi?

  Dlaczego nikt z tych kandydatów, wszystko jedno do czego i kiedy, nie mówi konkretnie – ten i ten 25 lat temu sprzedał fabrykę za bezcen – kara za zdradę. Nie wiedzą? Przedawniło się już? Ten i ten przepis jest szkodliwy – powoduje to i to – zmienimy go albo zniesiemy. Mam ścisły umysł i nic z tych ich obietnic nie rozumiem. Konkrety jakieś!

 6. plausi said

  Najpierw musieli obrabować z mienia

  „solidarnościowi politycy świadomie doprowadzili Polskę do katastrofy” najpierw musieli obrabować z mienia społecznego, aż przyszedł czas aby obrabować z ciała:

  https://marucha.wordpress.com/2020/01/14/krotsze-zycie-wiecej-chorob/#comment-876443

  ciało niewolnika należy do jego właściciela. Miejmy nadzieję, że przynajmnie co sprytniejsi to pojmą.

 7. Panie Brysiu, ścisły umyśle, kokuny by trzeba było rozciąć, bo tam w ychnich wnętrzach są konkrety. Te konkrety nie są dla nas przyjazne, niestety. Są tam poczwary ścisłe, na razie kokuniastą otoką ściśnięte, mające moralności udawane, a w rzeczy dosadnej skisłe i przeżutym przez parchate gęby czosnkiem odorujące. Toczą une te swoje ślinotłoki bez ustanku. Każden kokun na wytyczonym odcinku. Jeden katolik, drugi inny katolik, trzeci prawicowiec, czwarty lewicowiec, piąty trumpowiec, szósty putinowiec, siódmy konfederat, ósmy desperat, dziewiąty pociotek, dziesiąty kmiotek. Przeczą same sobie. Pierdolą w kółko srojtek oklepane frazesy. Leją gnój na Naród Polski, udając jednocześnie wielkie zatroskanie o tegoż narodu przyszłość. I nigdy nic z tego ychniego bełkotu nie trzyma się kupy. A co do procesów… to une się w takie teatrzyki bawią tylko wtedy, gdy mają w tem swój jewteres. Resztę cichcem przemilczają, degradują, eksmitują lub nawet depopulują w trybie przyśpieszonym. Pierdolić publicznie o tzw. „żydach” może tylko take cóś, co dostało glejt. A wszystki ten zabieg ku uciesze gawiedzi w celach uwiarygodnienia bęcwała do tumanienia.

 8. Alina@Warszawa said

 9. Peryskop said

  Rod przebił właśnie 5x cenę złota.

  A ten metal jest m.in. odzyskiwany ze szlamu po rafinacji rudy miedzi w PL i exportowany do RollsRoyce’a – pod klauzulą dyskrecji, bo prestiż i renoma nie pozwalają na handel z biedotą.

  Lecz w ubiegłym roku rod przyczynił się do potężnych strat koncernu, bo jego spece stworzyli super wytrzymałe stopy tytanowo-rodowe, pozwalające na podwyższenie obciążeń łopatek turbin, temperatur, szybkości, mocy, ekonomiki.

  Ale niespodziewanie te elementy w ich silnikach zamontowanych w tysiącach boeingów i airbusów zaczęły pękać, więc ekipy diagnostyczne RR latają po świecie, badają, a gdzie trzeba wymieniają – na takie same, bo lepszych nikt nie ma !

  Wymienili też zarząd, choć nie pękał 😄

  Kto wie o tym rodowo-polskim zamachu na wiodący koncern naszego szfiata ?

  Dziś nie trzeba mieć lotniskowców, żeby skutecznie obezwładnić przeciwnika…
  Pardon, sojusznika.

  A czy to teraz już nie wszystko jedno ?

 10. Zbyszko said

  Nie uwierzę w Konfederację, dopóki nie wywalą na łeb, na szyję tego całego antypolskiego JKM-a.

  A tak przy okazji widać, jacy to ci słowianie byli dobrymi ludźmi, skoro handlowali ludźmi, nawet swoimi rodakami. Czy więc oni różnili się od tych barbarzyńskich handlarzy ludźmi?
  Wszystkich tych teraz piewców tej całej słowiańszczyzny, jako niby wielkiej naszej cywilizacji, powinni od razu zhandlować na Daleki Wschód do roboty 7/24, tak jak wykorzystywani są tam niewolniczo dzieci (do końca swojego zycia) by cwele z Euro/USA mogli sie zachwycać tym wielkim postępem gospodarczym Chin i tej całej reszty

  ——
  A Braun??
  Admin

 11. https://marucha.wordpress.com/2020/01/15/handel-polskimi-niewolnikami/

  To jest POWTÓRZENIE Katastru Jerozolimskiego. W r. 1989 pojechałem do RFN, żeby złożyć zeznanie w/s Satelitarnej Detekcji Złota. Nie wiedziałem o Czarnych Kontach Kanclerza Kohla i dopiero po powrocie do Polski WYMUSIŁEM śledztwo Bundestagu w tej sprawie, na którym wieloletni minister Finansów RFN Theo Waigel zeznał: UJAWNIENIE CAŁEJ PRAWDY O CZARNYCH KONTACH MOŻE WSTRZĄSNĄĆ PODSTAWAMI REPUBLIKI FEDERALNEJ. Kanclerz Kohl nie chciał zaś Ujawnić ZASILANIA Czarnych Kont zasłaniając się ANTYNIEMECKIM Słowem Honoru, ale ujawnił to Mój Sąsiad, który ogłosił w IN Listę Wampirów Niemieckich. Gdy przyjechał do niego MSW z Bonn to ten do domu go nie wpuścił żądając Nakazu Prokuratorskiego i dopisał do tej listy Kanclerza Kohla jako Żyda Lwowskiego Hennocha Kohna.
  Ponieważ mych zeznań Nie Przyjęto to zaproponowałem Niemcom kupno za małe pieniądze Katastru Jerozolimskiego i Hipoteki Rzymskiej. ale Kanclerz Kohl zabrał tylko Wzgórze Świątynne, czyli PAŁAC Salomona przebudowany przez Rzymian na PRETORIUM, Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną.
  Ponieważ podatek katastralny w Jerozolimie jest najwyższy na świecie to zażądałem od ambasady Autonomii Palestyńskiej rozliczenia się ze mną, ale odesłali mnie do Domu Wariatów. Poskarżyłem się więc Nacjonalistom, ale Stefański ZELŻYŁ MNIE. To mu się nie opłaciło, bo gdy prowadził we Wrocławiu Marsz 11 XI to Policja ROZĘDZIŁA Marsz w Obronie katolofoba Piłsudskiego a Stefański NIE MÓGŁ złożyć Protestu z powodu LŻENIA MNIE.
  Tak się zachowuje Pani Magdalena Ziętek-Wielomska LŻAC najdroższe w Europie Żelazo Gdańskie. Była to Metalurgia Kaszubska, którą zniszczyli w roku 400 Hunowie, z której to racji opuszczono Port Pucki, KILKAROTNIE większy od średniowiecznego portu w Gdańsku, który z racji Drewna Szkutniczego, Pszenicy i Wołowiny Ukraińskiej, Węgla Sokalskiego i innej Masówki powinien być Największy w Europie. Po zniszczeniu Gdańska przez Krzyżaków w Europie nastała Wielka Drożyzna i Wielki Głód, co trwało z powodu ceł krzyżackich do Wykupienia Malborka przez Polską Joannę Dark w r. 1466, kiedy dopiero mógł Rozkwitnąć RENESANS.
  NA Żelazie Gdańskim, które po r. 400 było właściwie Żelazem Powiślańskim, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu, WISIAŁY trzy imperia kolonialne: Holenderskie, Hiszpańskie i Portugalskie, Mazarin i Cromwell finansując militaryzm szwedzki DLA zniszczenia metalurgii Powiślańskiej i zastąpienia jej poślednim żelastwem francuskim i angielskim dla Wsadzenia sobie tych Imperiów Do Kieszeni, zniszczyli też Wypłacalność Polski.
  Po II bitwie pod Chocimiem Węgrzy dostarczyli Sobieskiemu Najlepsze na Świecie Żelazo Węgierskie, na których powstały polskie karabiny grenadierskie GROM i Dzięki Marysieńce fizylierskie BAIONETY, którymi bili nas Szwedzi w wojnie Północnej. Ponieważ Szwedzi byli Arcymistrzami Rabunku to Rada Królewska skontrowała sojusz szwedzko-pruski dając TECHNOLOGIĘ Żelaza Węgierskiego Piotrowi I, który dzięki temu został WIELKIM, jak O Mało Co Ludwik XIV.
  Winnicki wszedł do Sejmu jako Najemnik Rzymski czyli WRÓG WIELKIEJ LECHII. WŁAŚCICIELEM Hipoteki Rzymu jestem jednak JA, czyli że Mafia Sycylijska Czeka na Moją Śmierć. Można to porównać do kilkuletniej okupacji Rzymu przez Wandalów za Oktawiana Augusta. – Mafii Sycylijskiej chodzi o polski nacjonalizm spermy jerozolimskiej.

 12. Moher49 said

  @10,
  JKM to psuj, sabotażysta, dureń do kwadratu. Co rok to z nim gorzej. Przyczepił się do Ruchu Narodowego, ma pieniądze i robi szkody.

 13. Sowa said

  Re 3: „najszerszy elektorat PiS zdobył poprzez 500+ oraz podniesienie płacy minimalnej”.

  Ciekawe kiedy ten elektorat zobaczy, że jednocześnie conieco podrożało w sklepach, i nie tylko w sklepach.

 14. Zbyszko said

  Admin @10
  Braun w odróżnieniu od JKM-a krzewi (że tak się wyrażę) Wiarę katolicką. Czy robi to szczerze, czy nieszczerze to oceni to Pan Bóg. Biada mu jeżeli Pan Bóg poczyta mu na tym stanowisku władzy, że posługiwał się Wiarą instrumentalnie.
  Oczywiście, że są ludzie którym wolno mówić pewne rzeczy jak właśnie Braun, JKM czy MIchalkiewicz (chociaż JKM plecie takie głupoty, że NWO chyba rechocze ze śmiechu na tych swoich jachtach pełnomorskich z klubami sadystyczno-pedofilskimi. M.in wpoił swoim niedouczonym wielbicielom totalne odwrócenie pojęć kapitalizmu i Społecznej Gospodarki Rynkowej. A jego przypowieść o sprzedaży Lasów Państwowych, to ze śmiechu spowodowała chyba wypadnięcie za burtę tych jachtów paru NWO-wców z szampanem w ręku) i są ludzie którzy gdy powiedzą to samo, od razu popełniają samobójstwo, jak np śp Lepper

 15. Lily said

  Ozjasz GOLDBERG ?.
  Duzo ciekawostek, w internecie.

 16. Lily said

  ” Bedziemy wszedzie,po lewo i po prawo,i
  w playboyu”.
  Zrodlo; cytat z zarzadzania syjonistow.

 17. Piotr Podgórni said

  Pani Ziętek-Wielomska odkryła nowy rodzaj niewolnika, polski niewolnik to chyba taki bez głowy.

 18. Adrem said

  „A tak przy okazji widać, jacy to ci słowianie byli dobrymi ludźmi, skoro handlowali ludźmi, nawet swoimi rodakami.”

  Piastowie to niestety, nie Słowianie.

  Wszyscy królowie europejscy ( z wyjątkiem tych polskich,którzy byli z wyboru) , pochodzą od jednej rasy, sasanidzkiej.

 19. Ad. 10

  Nie uwierzę w Konfederację, dopóki nie wywalą na łeb, na szyję tego całego antypolskiego JKM-a.

  „Nie uwierzę”… A może lepiej kierować się rozumem, a nie wiarą? 🙂 Czas na wywalenie JKM jeszcze nie nadszedł. A ten czas przyjdzie. Na razie JKM przyciąga swoich zwolenników do Konfederacji. No i bardzo dobrze! 🙂

 20. Yah said

  Ja początkowo nie zauważyłem przekazu. Ważnego i złego przekazu, o nas, o Polakach:

  „Średniowieczni kronikarze opisują, że we wczesnej epoce piastowskiej polscy władcy od zagranicznych kupców najchętniej kupowali broń, a szczególnie pancerze dla wojów ze swojej drużyny przybocznej.

  Technicznie polscy kowale i zbrojownicy w X-XI wieku byli jeszcze zapóźnieni i nie umieli wykonać ani porządnych stalowych mieczy, ani zaawansowanych technicznie zbroi. Bez tego importu broni, zwykle zrobionej w ówczesnym cesarstwie niemieckim, woje piastowscy musieliby walczyć za pomocą prostszych do wykonania toporów i nie mieliby ochronnych kolczatek.

  Środki na zakup tej broni – dzisiaj powiedzielibyśmy, że „dewizy” – pierwsi władcy Polan i Polski pozyskiwali przede wszystkim przez sprzedaż słowiańskich niewolników. Tych zaś zdobywali w czasie wojen, czasami zagranicznych, ale częstokroć plemiennych, czyli – w naszych współczesnych kategoriach – „bratobójczych”.

  Jeden z obrazów żydowskich kupców handlujących polskimi niewolnikami znajdujemy na słynnych Drzwiach Gnieźnieńskich, gdzie św. Wojciech – Patron Polski – wstawia się u naszego władcy w obronie tych nieszczęśników przed wywiezieniem. Pamiętam, że kilka lat temu oglądając tę metalową płaskorzeźbę z brązu na własne oczy w Gnieźnie pomyślałam sobie, że od odlania tychże Drzwi 900 lat temu w sumie niewiele się zmieniło.”

  A jaki to przekaz ? Przekaz zbieżny z przekazem noblistki o Polakach – zapóźnionych prymitywów, handlarzy żywym towarem do których światło przyszło z Niemiec, których Niemiec Adalbert musiał bronić przed złymi polskimi władzami.

  Skąd my to znamy ?

  A co naprawde przedstawiaja drzwi gnieźnieńskie ? To panegiryk na część Niemca Adalberta, a to wykorzystana przez autorkę scena to „widzenie senne Wojciecha, Chrystus domaga się, by przestał tolerować handel niewolnikami przez Żydów.”.

  No i …. pozamiatane. Może i lepiej, bo człowiek znów miałby jakieś złudzenia …..

 21. Zbyszko said

  Admin @10
  ma pan rację, czasami tego pseudo mądrego bełkotu Bruna nie da się słuchać.

  ——
  Mnie odrzuca m.in. jego „tolerancyjny” stosunek do masonerii i pochodzenie etniczne.
  Ale Polacy zawsze oczekują, że pojawi się wreszcie jakiś uczciwy Żyd, polski patriota i poprowadzi naród do sukcesu.
  Admin

 22. Zbyszko said

  Krzysztof M @19
  A czego można się spodziewać po zwolennikach JKM-a?

 23. Bernard Korzeniewicz said

  Pane Boże, widzisz i nie grzmisz…

  1/ Nie było zapóźnienia w X i XI wieku – cała Europa miała doła technologicznego. Powrót bowoczesnego przemysłu i technologii to 150 lat. Później, gdy budowano klasztory, to zazwyczaj te kalsztory miały kuxnie (czasem się to nie udawało – jak w Kartuzach).

  2/ Handel niewolnikami to WPROST konsekewncja praktykowania poligamii, a nie zakupów uzbrojenia. Gdy FURER ma 10 żon to 9 facetów z dołów społecznych nie ma żadnej. Dla zachowania spokoju biedotę sprzedajemy zaprzyjaźnionemu żydowi i już jest cacy. (Przypominam, że piewrszym, który wpadł na pomysł, by zamiast współplemieńców sprzedawać neleży ich uzbroić to był Bolesław Chrobry.)

  Tak samo robią obecne władze – sprzedają ludzi w niewolę bankom.

  @Zbyszko

  Jesteś bardo mądry a nie robisz nic konkretnego. Konfederacja może i upadnie, ale odbieranie nadzei ZANIM uopadała to podłość małego człowieka.
  I tak JKM to typowy żydowski gatekeeper, który ma za zadanie rozbijać wszelkie ruchy prawicowe w Polsce. Niemniej nawet on nie zdołał powstrzymać ostatniego sukcesu wyborczego Konfederatów.
  A Braunowi należy się medal za samo wymawianie imienia Jezusa w Sejmie. Po mordach podleców z POPISu widać, jak ich to imię boli.

 24. Antares said

  #Adrem
  „Piastowie to niestety, nie Słowianie”

  Nie?, a kto żydki?. Kolejny, mądry.

  ————-
  No właśnie. Skąd takie brednie się biorą?
  Admin

 25. Marucha said

  Czy ci, którzy z oburzeniem protestują przeciwko pomówieniu pra-Polaków o handel niewolnikami, są absolutnie pewni swoich racji?
  Bodaj pobieżne przejrzenie Internetu sugeruje jednak coś innego.

  Zresztą, w tamtych czasach handel niewolnikami był powszechny w całej Europie.

 26. NICK said

  „Zresztą, w tamtych czasach handel niewolnikami był powszechny w całej Europie.”

  A i zawsze i na wieki wieków [bez AMEN], Gospodarzu.
  Sposoby różne… .

 27. Boydar said

  Nie ze wszystkim się mogę zgodzić ale dla pogorszenia nastroju przeczytać warto

  https://naszeblogi.pl/52715-handel-niewolnikami-zydzi-wysysali-z-mlekiem-matki

 28. Boydar said

  To zresztą też

  https://dzienniknarodowy.pl/slowianscy-niewolnicy-zydowskich-kupcow/

 29. Yah said

  Ad 25

  Panie Gajowy, TO NIE artykuł historyczny. To przemówienie, które jest elementem kampanii wyborczej. Ten przekaz idzie w świat i ma wywołać określony efekt. Jeśli ktoś chce coś zrobić to musi skupić ludzi wokół jakiejś idei. Idei, która zjednoczy jak najszerszy elektorat. Idei, która spowoduje, ze dudzie poczują się dumni, silni i zjednoczeni . Tak ?

  Patrzymy na wschód i co ? Widzimy politykę dumy ze zwycięstwa nad faszyzmem, politykę, która wszystkich mieszkańców Rosji jednoczy i jest powodem do dumy.

  A w powyższym tekście co mamy ? Dumę z tego, że nic nie byliśmy w stanie wytworzyć, a żeby coś kupić sprzedawano nas w niewolę.

  To tak jak by Prezydent Putin wygłosił mowę, że potęga ZSRR wynikała tylko z niewolniczej pracy ludzi w łagrach.

  Tak więc krótko – ŻENADA !!!

 30. Yah said

  Zresztą jedyny okres historyczny, z którego możemy być dumni, w którym coś tworzono, w którym liczono się z nami za granicą i liczono się z ludźmi w kraju był okres PRL. No ale ponieważ z siermiężności nie można być dumnym to pozostają jakieś namiastki – duma z samobójców, straceńców i idealistów mających cudze życie za nic.

 31. Zbyszko said

  Bernard Korzeniewicz @
  W Sejmie to już było sporo takich, co to wymawiali różne imiona. Niechęć pana Brauna do PRL-u, tego gospodarczego gloryfikującego pracę a nie lichwę, ludzi pracy (robotników, chłopów i tzw inteligencję pracującą) a nie cwaniaków „wolnego” rynku, zdradza aż nadto jego demagogię.
  Prymas Wyszyński po Ślubach Jasnogórskich powiedział : „dostaliśmy więcej niż chcieliśmy”. A co takiego dostaliśmy? Ano Polaków u władzy, awanse społeczne pospólstwa i praktycznie wolność praktyki religijnej.
  Gierek oddał za darmo Kościołowi ok 6tyś kościołów na Ziemiach Odzyskanych, 900ha ziemi i ok 1500 budynków innych.
  Takie m.in były Dary które my Polacy dostaliśmy po Ślubach Jasnogórskich. Wyśmiewanie ich, marginalizowanie, wyszydzanie ich, jest pluciem Panu Bogu w twarz…
  Ale tak właśnie my Polacy z tymi Darami zrobiliśmy

 32. Tadeusz said

  czas sp edzony przez panią Wielomską na studiach to czas ewidentnie stracony. Powinna podać do sądy nauczycieli ze szkoły średniej i studiów ,że jej niczego nie nauczyli.

  ——
  Za co powinna ich podać? Konkrety!
  Admin

 33. Adrem said

  Antares ad 24

  „Nie?, a kto żydki?. Kolejny, mądry.

  ————-
  No właśnie. Skąd takie brednie się biorą?
  Admin”

  Niestety, muszę Was zmartwić.
  Żydki nie są jedyną groźną dla ludzi rasą na Ziemi.
  Stworzono tego więcej.

  Ale wszyscy koncentrują uwagę na żydach, ( może to i celowy zabieg ?)
  Dla ułatwienia: Popatrzcie, kto obsesyjnie od wielu wieków zachowuje ” czystość krwi”? Kogo władza nad ludźmi była bezdyskusyjna, bo ” pochodziła od Boga „?

  Ostatnio oni przybierają trochę krwi od plebsu, bo mają problemy genetyczne z racji tej endogamii, co może zaciemniać nieco obraz.

  U Słowian NIE BYŁO RODÓW KRÓLEWSKICH !
  Władca był wybierany tylko na czas wojny.
  Dopiero po podboju Słowian przez cesarstwo rzymskie i jego kontynuatora ” znikąd” pojawili się królowie, cesarze, carowie, książęta itd.

  A nawet jak się jakiś książę na stałe pojawił wśród Słowian ( bo byli ciągle atakowani, więc byli w stanie wojny), to natychmiast był żeniony z księżniczką z którejś z 5 rodów już rządzących ludźmi w Europie. Więc jego dzieci .. itd.

  —————————————————————————————————————–
  Ach to DNA mitochondrialne, warunkujące przynależność do rasy….

 34. Ad. 33

  Żydki nie są jedyną groźną dla ludzi rasą na Ziemi.
  Stworzono tego więcej.

  Coś więcej?

  ———–
  No właśnie, kogo jeszcze stworzono w celu destrukcji dobra i piękna na świecie?
  Admin

 35. Adrem said

  Krzysztof M ad 34

  Na początek, choćby to.

 36. zofia said

  JKM przy glosowaniu nad budzetem zglosil aby uwzglednic pozycje na oplacenie wyjscia amerykanow juz teraz
  bo Irakijczycy maja rope a i tak nie sa w stanie ich oplacic. Celne!

  To glownie na korwinistach oparta jest Konfederacja

  Posel G Braun zostal zaproszony przez p M Jaruzelska ale zachowal sie nietaktownie
  Jak sie popelnia nietakt to albo nie wie sie o tym – ja to nazywam prostactwem
  albo robi sie to celowo – ja to nazywam chamstwem
  Monolog p G B nie miesci sie w tym Jak go nazwac?

  Mam nadzieje ze JKM da glosy dla p J Wilka Wtedy nadal 11 Konfederatow walczy w sejmie

Sorry, the comment form is closed at this time.