Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

W Rosji pojawi się archiwum II wojny światowej: „Aby jak najwięcej ludzi znało i rozumiało prawdę”.

Posted by Marucha w dniu 2020-01-15 (Środa)

[Ale po co jakaś tam zafajdana „prawda” takim Polakom? – admin]

Zbiór dokumentów archiwalnych z czasów II wojny światowej, który powstanie w Rosji, jest ważnym krokiem do zachowania prawdy historycznej, zostanie wykorzystany do misji edukacyjnych w Rosji i za granicą, oświadczył dyrektor naukowy Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego Michaił Miagkow.

Wcześniej w swoim orędziu do Zgromadzenia Federalnego prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że Rosja stworzy „największy i najbardziej wszechstronny kompleks dokumentów archiwalnych, materiałów filmowych i fotograficznych z czasów II wojny światowej”, dostępny zarówno dla Rosjan, jak i dla obcokrajowców.

„Stworzenie pełnego kompleksu dokumentów archiwalnych z czasów II wojny światowej jest niezwykle ważnym krokiem do zachowania prawdy historycznej, zostanie wykorzystane do misji edukacyjnych w Rosji i za granicą. Teraz niezwykle ważne jest poznanie i przestudiowanie dokumentów dotyczących wojny i przekazanie ich opinii publicznej, przetłumaczenie tych dokumentów na różne języki, aby jak najwięcej ludzi znało i rozumiało prawdę” – powiedział Miagkow.

„W czasie, gdy przeciwko Rosji toczy się prawdziwa wojna informacyjna, politycy kilku krajów, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, na przykład Polska, faktycznie próbują postawić hitlerowskie Niemcy i Związek Radziecki na równi, gdy zapomina się jak decydujący był wkład Armii Czerwonej w wyzwolenie Europy i całego świata od faszyzmu, niszczone są nasze pomniki, niezwykle ważne jest podtrzymywanie prawdy historycznej” – podsumował dyrektor naukowy Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego.

W kilku ostatnich wystąpieniach prezydent Rosji Władimir Putin poświęcił dużo miejsca Polsce i polskiej polityce w przededniu wybuchu II wojny światowej. W swoich przemówieniach mówił m in. o wkroczeniu Armii Czerwonej do Brześcia, gdy polski rząd „był już przy granicy Rumunii”, pomyśle postawienia w Warszawie pomnika Hitlera, o stanowisku polskiego przedwojennego ambasadora Józefa Lipskiego, którego nazwał „swołoczą” i „antysemicką świnią”.

Putin krytykował także wrześniową rezolucję PE mówiąc, że jest ona przejawem prób przerzucania odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej z nazistów na komunistów oraz o Układzie monachijskim.

Słowa rosyjskiego prezydenta spotkały się ze zdecydowaną reakcją polskiego MSZ, IPN oraz szeregu polityków. Premier Mateusz Morawiecki opublikował w związku ze słowami rosyjskiego lidera specjalne oświadczenie. Słowa rosyjskiego prezydenta były także powodem wezwania do polskiego MSZ ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa.

[Szkoda, że „polski” MSZ nie reaguje tak zdecydowanie na oblewanie Polski gównem przez USA, Izrael i kraje UE – admin]

https://pl.sputniknews.com/

 

Komentarzy 25 do “W Rosji pojawi się archiwum II wojny światowej: „Aby jak najwięcej ludzi znało i rozumiało prawdę”.”

 1. Ktoś said

  Ale będą w nim te POPALONE DOKUMENTY

  przeczące WYŻSZOŚCI Związku Zydokomunistycznego nad zachodnią demokracją żydowską wersja 3 ?

  ———–
  Te popalone, których Pan nie widział, ale wie że były?
  Śmieszne.
  Admin

 2. Mietas said

  To jest bardzo dobry pomysł, Rosja ma ogromne zasoby archiwalne, z różnych krajów Europy, wystawienie tego publicznie da wszystkim zainteresowanym dostęp do tych informacji, także różne fałszerstwa i wypaczenia będą wtedy widoczne dla wszystkich których będzie to interesowało, jestem za.

 3. Listwa said

  http://pbs.twimg.com/media/EOVq_ZFXkAAxow1?format=jpg&name=small

 4. Listwa said

  ad 2

  Damy ? dacie.

 5. bryś said

  Polacy wiedzą swoje.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jestem-polka-jezus-maria-gwalty-zolnierzy-armii-czerwonej-2020-01

  Zastanawia mnie to zdjęciem z żołnierzem zabierającym rower. Ktoś zna historię tego zdjęcia? Taszczył potem ten rower na czołgu? Jego oddział maszerował, a o on obok jechał na rowerze? Wzięli go do zwiadu? Nadał go pocztą? Mieli Rosjanie jakieś oddziały na kradzionych rowerach?

  ————-
  Wolna-Polska to śmietnik.
  Admin

 6. Barbara Chojnacka said

  Znowu nóż w plecy

 7. Yah said

  Znowu nóż w plecy …. komu ?

 8. Bili de kid said

  Takie?

 9. bryś said

  „Wolna-Polska to śmietnik.” – są dość tendencyjni, prawda, jednakowoż ten artykuł z małymi zmianami ukazuje się okresowo na wielu witrynach. Mnie najbardziej chodzi o to zdjęcie. Naprawdę ładne. I kompozycja, i technika. Ile czasu mogła trwać ta szarpanina? Ile czasu potrzebował fotograf ze stałoogniskowym obiektywem aby tak perfekcyjnie stanąć? Łaził za tym sołdatem? Ile jest jeszcze zdjęć czerwonoarmistów kradnących rowery? Chcę powiedzieć że to raczej reżyserka.

  ——
  Co do tego to raczej nie mam wątpliwości.
  Admin

 10. Yah said

  Dymisja Miedwiediewa świadczy o zmianach w Rosji. Miedwiediew był jednak osoba powiązaną z rosyjskimi prozachodnimi liberałami. Pożyjemy, zobaczymy.

  Natomiast rozpoczęło się wywlekanie i nagłaśnianie niewygodnej dla fanów sanacji wywlekanie niewygodnych faktów o Polsce przedwojennej i rządzie londyńskim. Okarze się , że ci ludzie to nie tylko antysemici, ale i mordercy własnego narodu. Zreszta my o tym wiemy, ale kto nas słucha. Natomiast dziekiu temu kanałowi informacji dowie sie o tym cały świat.

  Tu przykład:

  „Nie bacząc na oczywiste fiasko powstania, 3 sierpnia premier Rządu londyńskiego Stanisław Mikołajczyk poinformował o nim, w nieco aroganckiej manierze, Józefa Stalina w czasie swojej wizyty w Moskwie. Mikołajczyk zakomunikował o rychłym zwycięstwie powstania i zapewnił, że jego rząd wyjdzie na spotkanie Armii Czerwonej w Warszawie.

  W Moskwie polski premier, ignorując realny stan rzeczy, chciał omówić z kierownictwem ZSRR powojenny los Niemiec, odtworzenie polsko-radzieckiej granicy i zarządzanie polskimi ziemiami odbitymi z rąk nazistów. Mikołajczyk kategorycznie nie chciał przy tym szukać kompromisu z proradzieckim Polskim Komitetem Wyzwolenia Narodowego. Dopiero parę tygodni później, w czasie kolejnej rozmowy ze Stalinem, Mikołajczyk przemógł się i poprosił go o udzielenie pomocy walczącej Warszawie. Stalin natomiast odpowiedział, że nie widzi możliwości udzielenia pomocy, gdyż powstanie zostało źle przygotowane i nieuzgodnione z Armią Czerwoną, wyczerpaną wielotygodniowymi walkami, a samo źle przygotowane powstanie nazwał „rzeczą niemożliwą”.

  (…)

  Fiasko powstania ma w dużej mierze związek z jego złym przygotowaniem i niewłaściwymi rachubami politycznymi Rządu londyńskiego. Rząd na uchodźstwie, nie dysponując odpowiednią ilością sił własnych, nie chciał współpracować z Moskwą w przygotowaniach do powstania. Omamieni własnymi iluzjami emigranci z jakiegoś powodu bardzo liczyli na pomoc zachodnich sojuszników.

  Tymczasem Winston Churchill i Franklin Roosevelt już w Teheranie przyznawali, że Polska znajduje się w strefie działań Armii Czerwonej i właśnie z Kremlem Rząd na uchodźstwie powinien uzgadniać swoje plany. Do tego rzecz jasna konieczny był kompromis z Polskim Komitetem Wyzwolenia Narodowego i uznanie nowej wschodniej granicy państwa przebiegającej wzdłuż „linii Curzona”.

  Premier Churchill kilka razy całkowicie otwarcie informował Mikołajczyka o konieczności szukania porozumienia z Kremlem i porzucenia nadziei związanych z pomocą ze strony Anglików i Amerykanów. Mikołajczyk Churchilla nie posłuchał, a kiedy powstanie już wybuchło, ten ostatni nie pozwolił na organizację desantu powietrznego polskich jednostek spadochronowych z Wielkiej Brytanii na Warszawę. Zachodni sojusznicy nie mieli ochoty kłócić się z Moskwą z powodu ambicji Rządu na uchodźstwie. Ignorowanie tego faktu przez Mikołajczyka słono powstańców kosztowało.”

  .https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020011511655761-dmitrij-buniewicz-zsrr-polska-powstanie-warszawskie-sputnik/

 11. bryś said

  Niezły jest też gościu 4 od prawej, licząc z drugim planem.

  Co do dokumentów – przeglądałem Turlejskiej „Rok przed klęską” – do 386 stron jest 500 pozycji w przypisach. A i tak do nikogo to nie dociera.

  Opracowanie Cieplewicza „Obrona Warszawy w 1939, wybór dokumentów wojskowych” ma ponad 600 stron tylko z jednej miejscowości i z jednego tylko miesiąca. Tak więc „pełen kompleks dokumentów” będzie naprawdę imponujący. Dla kogoś kto wie czego szuka.

 12. WI42 said

  @6 B Ch
  Kto słucha i oglada ten kabaret??

 13. PISKORZ said

  re 8 Bil de Kit Po kiego beja mamy to oglądać..? Rzygać się chce..od tego.!

 14. PISKORZ said

  re 5 Zastanawia mnie to zdjęciem z żołnierzem zabierającym rower. K” p. Bryś…zamiast zastanawiać się nad takim gównem…wejdź człowieku na www. wolna-Polska.pl i tam…z prawej strony jest zakładka BIBLIOTEKA NARODOWA..A TAM 280 POZYCJI DO- CZYTANIA..! Zapewniam..b. ciekawe!!

  —————-
  Zastanawianie się nad fałszowaniem historii i rozsiewaniem legend o ruskich żołdakach i gwałcicielach… to Pana zdaniem „gówno”?
  Admin

 15. bryś said

  Panie Piskorz szanowny, czasem trzeba trochę odpocząć, przykro mi że urlopy mamy w innych terminach. Pzdr.

 16. jasiek z toronto said

  Re: Artykul…
  Rosjanie byli pod zydowska okupacja NKWD ponad 70 lat i w tym czasie zostalo zamordowanych (nawet po II zydowskiej wojnie swiatowej) ponad 60 milionow Rosjan (obywateli ZSRR), a my od zakonczenia II zydowskiej wojny swiatowej utracilismy (zostali zamordowani) ponad 2.2 mliona obywateli (niepokornych) PRL-u i dzisiaj mamy dokladnie to, co Rosjanie mieli pod zydowska jurysdykcja…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Piskorz said

  re 15 Ja też pozdrawiam..! Proszę mi wierzyć jest tam co czytać..!!

 18. Maverick said

  Putin zmienia konstytucję Rosji, odsuwa na boczniczę liberalnych demokratów infiltrowanych poprzez zachód. Oznajmia przy tym że Rosja ma nowe technologie wojskowe które daleko w tyłe zostawiają państwa zachodnie. Otwarcie archiw rosyjskich ma oczernić pseudo polińskie elity szarpiące za nogawki Rosji, czyli lekcja dla zachodu aby trzymali swoje pieski na smyczy, jest to też zadeklarowanie się po stronie Chin. Co na pewno przyśpieszy upadek USA przynajmniej jako hegemona.

 19. matołek said

  Kiedy zaczęła się II WŚ w CCCP ? Mnie interesuje zbrodnia katyńska . Chciałbym wiedzieć jakie szuje porobiły kariery w Polsce dzięki zbrodni swoich ojców.

 20. Dinozaur said

  22 czerwca 1941.

 21. Ad. 19

  Mnie interesuje zbrodnia katyńska . Chciałbym wiedzieć jakie szuje porobiły kariery w Polsce dzięki zbrodni swoich ojców.

  Nieprędko się pan dowie. Na razie bardziej interesująca jest lista zmienionych po wojnie nazwisk… Ale prędzej wulkan na Marszałkowskiej wybuchnie,,, 🙂

  To nie personalia są ważne, a zasady. Zasady gry. Reguły, które regulują sprawy państwowe, sprawy publiczne. Jeśli będą to reguły uczciwe, zdrowe, to hołota sama się wykruszy. 🙂

 22. Boydar said

  Mam pytanie do Pana Matołka, poniekąd będące odbiciem tego zawartego w (19). Czy orientuje się Pan może, co stanowiło rdzeń i sedno przesłuchań przed egzekucjami w Katyniu. Także oczywiście w Ostaszkowie, Miednoje i kilku innych miejscach. Pragnę zauważyć, że przesłuchiwany był każdy z uwięzionych a na okoliczność przesłuchania, starannie sporządzano protokół, zapewne do tej pory przechowywany na Łubiance.

  Jak Pan sądzi, po co ich przesłuchiwano ? Przecież wydawałoby się, że ich los i tak był przesądzony. I dlaczego żaden z tych protokołów do tej pory nie ujrzał światła dziennego ?

 23. jano 1944 said

  Tylko patrzeć, jak Putin wróci całkowicie do stalinowskiej wersji historii i za Katyń obciąży Niemcy, a raczej bliżej niezidentyfikowanych nazistów,
  odwoła swoje słowa, że NKWD to w 85% Żydzi i usunie spod kremlowskich murów pomnik ich ofiar (65 mln obywateli ZSRR – największa zbrodnia w ludzkości).

  ——-
  Ja pewno tak zrobi.
  Admin

 24. Piskorz said

  re 14 wolna-Polska.pl i tam…z prawej strony jest zakładka BIBLIOTEKA NARODOWA..A TAM 280 POZYCJI DO- CZYTANIA..! Zapewniam..b. ciekawe!!

  —————-
  Zastanawianie się nad fałszowaniem historii i rozsiewaniem legend o ruskich żołdakach i gwałcicielach… to Pana zdaniem „gówno”?
  Admin
  P. Marucha ,,nic takiego nie sugerowałem…SUGEROWAŁEM TYLKO CZYTANIE TEGO CO WYŻEJ PODAŁEM,,!! SĄ SPRAWY WAŻNE , WAŻNIEJSZE I NAJBARDZIEJ WAŻNE..! I tego się trzymam. 285 pozycji do
  czytania..!!! A TE SPRAWY TYCH TZW. LEGEND…to dla mnie oczywiste.! Wszystkiego się nie ogarnie…życie krótkie.

  —————-
  Nie ma się co wypierać. Zasugerował Pan „gówno” i tyle.

  re 5 Zastanawia mnie to zdjęciem z żołnierzem zabierającym rower. K” p. Bryś… zamiast zastanawiać się nad takim gównem …wejdź człowieku na www. wolna-Polska.pl i tam…z prawej strony jest zakładka BIBLIOTEKA NARODOWA..A TAM 280 POZYCJI DO- CZYTANIA..! Zapewniam..b. ciekawe!!

  Admin

 25. Lolek (Prawdziwy) said

  Alez dokumenty sa juz dostepne: http://warsaw75.mil.ru/

Sorry, the comment form is closed at this time.