Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
  Emilian58 o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  angol o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Szczytowanie przed dołowaniem
  Dario61 o Realne problemy z ukraińskimi…
  kolejny o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (3 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-01-15 (Środa)

W 2019 roku prawie 3000 chrześcijan poniosło na świecie śmierć za wiarę. Ciekawe, ilu „prześladowanych” i „dyskryminowanych” żydów zostało zabitych tylko dlatego, że wyznawali Talmud.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/01/12/wolne-tematy-2-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/01/17/wolne-tematy-4-2020/

Gajowy Marucha

Komentarzy 231 do “Wolne tematy (3 – 2020)”

 1. osoba prywatna said

  Wspomnienie PRL u
  .https://www.youtube.com/watch?v=lSXEYIQCcZ8

 2. Głos Prawdy said

  Miedwiediew podał się do dymisji wraz z całym rządem

  Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew po corocznym wystąpieniu prezydenckim w Zgromadzeniu Federalnym ogłosił, że cały rząd zrezygnuje.

  Dzisiaj odbyło się сoroczne przesłanie Prezydenta do Zgromadzenia Federalnego, w tym roku Władimir Putin odbył je wcześniej niż zwykle (w poprzednich latach – w marcu), z powodu obaw prezydenta o sytuację gospodarczą kraju.

  Natychmiast po wystąpieniu Władimira Putina szef rządu Dmitrij Miedwiediew ogłosił dymisję w pełnym składzie. Miedwiediew uzasadnił taką decyzję nadchodzącymi istotnymi zmianami w kraju w związku z szeregiem fundamentalnych zmian w konstytucji Rosji, ogłoszonych dziś przez Putina.

  „Zmiany te, gdy zostaną przyjęte, najprawdopodobniej, A to nastąpi po dyskusji, jak to zostało powiedziane, wprowadzą znaczące zmiany nie tylko w szeregu artykułów konstytucji, ale także w całości w równowadze władzy, władzy wykonawczej, władzy ustawodawczej, władzy sądowniczej.

  http://webnovosti.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%B2-%D1%83%D1%88%D1%91%D0%BB-%D0%B2-%D0%BE%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D1%83-%D0%B2%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%BE-%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BC-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D0%BC/

 3. revers said

  Symbole narodowe w uni zabronione

  https://nczas.com/2020/01/15/szef-parlamentu-europejskiego-zakazal-uzywania-symboli-narodowych-ue-przeksztalca-sie-w-federacje/?fbclid=IwAR0pQ90LvbsfhOl6lTDG2SbYZLDCMc-V6PYnz2Y8YjPRfpHBFTruwIdxJac

  flagi padly bez powstanczych szancow, wystarczy gender ideologia i teczowe flagi lub 12 gwiazdek masonskich.

  Pozostali konfederaci, narodwcy zbyteczni lub zaprogramowana hasbara.

 4. wanderer said

  Re.2 Glos Prawdy

  Poczekamy, zobaczymy co przyniosa te zmiany.

 5. Adrem said

  Ciekawe, kto z polityków w Rosji ma podwójny paszport ?
  Ciekawe, ciekawe…
  Cóż to za paszport ten drugi ?

  Jeśli taki, jak myślę, to robi się naprawdę ciekawie.

  —————-
  Może by przy okazji popatrzeć, którzy z POLSKICH polityków mają więcej, niż jeden paszport?
  Admin

 6. Troll Polonii said

  2
  Glos Prawdy
  Ciekawe bylo przemowienie Putina.
  Putin powiedzial, ze Konstytucja z 1993 roku wymaga paru poprawek i nalezy te poprawki najpierw podac do publicznej dyskusji a nastepnie przeprowadzic referendum.

  To, co dla mnie jest ciekawe i co ja uchwycilem z tego przemowienia:
  – Zmiany proponuja ograniczenie wladzy prezydenta a zwiekszenie wladzy parlamentu. (Widac Putin ma dosc osobistych dyskusji z kazdym osobno gubernatorem i osobistych interwencji w roznych regionalnych i stolecznych problemach – to moja uwaga)
  – Poslem do parlamentu FR nie moze byc posiadacz podwojnego obywatelstwa/paszportu ani nawet ktos, kto ma prawo osiedlenia sie w innym kraju.
  – Putin stwierdzil, ze nalezy wniesc takie zmiany do konstytucji, ktore zapewnia zwalczanie ubostwa w Rosji. Drobne biznesy beda mialy dogodne warunki podatkowe, a rosyjscy inwestorzy pierwszenstwo w inwestowaniu w kraju.
  – Putin dyskutowal przyrost naturalny w Rosji, ktory ciagle jest niezadawalajacy. Kiedy Putin zostal wybrany po raz pierwszy, przyrost naturalny byl bardzo niski; potem troszke sie poprawil na 1.5% a teraz jest 1.7% co dla dobra narodu rosyjskiego jest ciagle za malo.
  W zwiazku z tym zmiany proponuja nie JEDNORAZOWY zastrzyk finansowy dla rodzin z dziecmi – ale stale poparcie finansowe dla dla dzieci od chwili urodzenia do lat 7-iu.(fzas rozpoczecia nauki w szkole)
  Putin argumentuje to tym, ze ze dzieci zanim pojda do szkoly wymagaja specjalnej opieki rodzicielskiej; przechodza rozne choroby, sa niesamodzielne i opieka matki jest szczegolnie wazna. Dlatego system podatkowy ma pomoc rodzinie tak, zeby matki malych dzieci nie byly zmuszone do pracy zarobkowej.

  Ja mysle tak:
  Zanim rodacy w kraju i zagranica zaczna komentowac propozycje zmian konstytucyjnych w Rosji, radze zapoznac sie ze szczegolami tych propozycji… byc moze, ze i nam sie przyda podobna dyskusja.

  A o nowych zmianch w konstytucji decydowac bedzie wyborca Federacji Rosyjskiej.

  Tymczasem, do momentu calkowitego wprowadzenia zmian, rzad Federqcji Rosyjkiej pozostaje ten sam.
  Tylko Miedwiediew przechodzi do Rady Bezpiecznstwa Federacji i bedzie pelnic role zastepcy Putina.

  A ja moglem pare spraw przeoczyc, wiec tez bede sie przygladac calemu procesowi zmian konstytucyjnych w Rosji, ktore dziwnie NIE przypominaja roznych procesow ‚demokratycznych’ w Polsce.

 7. KRADZIEŻ WSZECHCZASÓW

  Najbardziej ANTYMOSKIEWSKIM kozakiem był Iwan Teodorowicz Bohun. Wiadomo że na Radzie Prejesławskiej Nie Złożył Hołdu Carowi – według mnie, bo go tam NIE BYŁO.
  POJAWIŁ się dopiero – Jak Filip z Konopi – w bitwie pod Ochmatowem, gdzie atakiem flankowym uratował Kozaków i Rosjan od klęski. Według mnie historyczna NIEOBECNOŚĆ Bohuna w latach 1652-55 była stąd, że nie złożył on też hołdu sułtanowi, wobec czego POZOSTAŁA mu służba u Szacha Perskiego.
  W tym czasie dokonał on Podboju Indii, gdzie złupił Skarbiec Mogołów. Po bitwie pod Ochmatowem Rosjanie zabrali mu ten skarbiec i stąd jego Antyrosyjska Wścieklizna. W Moskwie został aresztowany przez Polaków i zdegradowany, ale chyba nie dlatego że chciał z Jerzym Chmielnickim Spalić Moskwę – do czego Polacy nie dopuścili -,ale dlatego, że domagał się zwrotu Skarbca Mogołów, który Polacy wywieźli do Warszawy a Bohuna osadzili w Więzieniu Stanu w Malborku, gdzie przesiedział rok.
  Zrehabilitowany przez króla – prawdopodobie za wyrzeczenie się Skarbu Mogołów – został jednak w roku 1664 aresztowany w Nowogrodzie Siewierskim nad Desną za Korespondencję z Sułtanem BEZ WIEDZY KRÓLA i na mocy wyroku sądu wojskowego Rozstrzelany.
  Według mnie była to korespondencja Nie z Sułtanem, ale z Szachem Perskim, którego mógł prosić o dyplomatyczną interwencję w Warszawie – więc aby Ukręcić Łeb Sprawie zamordowano go pod zarzutem Korespondencji z Sułtanem,

 8. bryś said

  Co do tej polityki prorodzinnej, to już trochę zrobili.

  Co zawdzięczają Rosjanie dyktaturze Putina – a o czym Polacy mogą tylko pomarzyć

  https://marucha.wordpress.com/2014/04/11/co-zawdzieczaja-rosjanie-dyktaturze-putina-a-o-czym-polacy-moga-tylko-pomarzyc/

 9. Polo said

  Pis walczy ze smogiem spalinowym. To walka na pokaz. Jakiegoś gnoja boli np. opał drewnem, które nie jest obłożone akcyzą i wieloma podatkami. Ile kasy co zimę im nie spływa do sakiewki.
  Natomiast kogo obchodzi smog elektromagnetyczny i z dupy wzięte nowe normy.
  Film poniżej wyjaśnia w jakim batustanie żyjemy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=Z6jHRCOC44U

 10. Lily said

  NARODOWIEC,kolega partyjny G.Brauna,
  odpowiada panu Pawlowi.

  Zrodlo; Fundacja D.P.

 11. Troll Polonii said

  8
  Brys
  Sa juz pierwsze opinie polskich znawcow o Rosji, i o tym, ze rzad Rosji ‚zostal odwolany’ .

  Otoz niejaki pan Maciej Podstawka, pyta, czy przypadkiem nie odwolano rzadu rosyjskiego z powodu…klamstw Putina o Polsce i ze Putin ‚ odpowie za te klamstwa o Polsce’.

  Moze to i smieszne, ale pan Maciej nie pofatygowal sie, zeby sprawdzic swoja ocene zdarzen.

  Miedwiediew zostal zastepca komitetu bezpieczenstwa narodowego . Szefem tej Rady Bezpieczenstwa Narodowego jest Putin.
  Czyli Miedwiediew zostal zastepca prezydenta.
  Niektorzy podejrzewaja, ze bedzie Miedwiediew przygotowywany na powaznego kandydata na prezydenta w wyborach w 2024.

  Inni podejrzewaja, ze kandydatem bedzie obecny szef parlamentu, Wyrobiew, ktorzy zainicjowal te zmiany.

  Alarmujace wiesci z Rosji:

  PILNE! Rząd Rosji ODWOŁANY! Putin ODPOWIE za KŁAMSTWA o Polsce? | WIADOMOŚCI – YouTube

 12. revers said

  No odpowie? antysemici nie maja glosu .

  W to samo trąbi rosyjska Duma, moze dostną cos rosjanie z 300 mld. usd, jak wiadomo część bezspadkowych uciekla do zsrr.

  https://wprawo.pl/przewodniczacy-rosyjskiej-dumy-polska-musi-przeprosic-zydow-i-caly-swiat/?fbclid=IwAR3y2j3zS-FBEmtV2U3HUmAptlsO2xqGIG3EJ8aF2hcg8Rjr37yJvvgue2U

  „Jaka powinna być odpowiedź Polski? Należy bezzwłocznie zrobić dwie rzeczy: przyjąć ustawę Stop447 i wznowić ekshumację w Jedwabnem. Oczywiście nie zrobi tego obecna władza, która panicznie boi się, że Amerykanie zostawią nas sam na sam z Rosjanami, jeśli postawimy się Żydom. Jeśli tak ma wyglądać nasz sojusz z USA, to sprawa wygląda naprawdę źle. Zamiast sojusznika, dostaliśmy cerbera pilnującego żydowskich interesów.”

  Źródło informacji i cytatów: RMF FM

 13. Katarzyna T said

  Gdzie są moi Kumple? .Zaglądam i widzę jakieś „suche dni”

 14. Adrem said

  „Może by przy okazji popatrzeć, którzy z POLSKICH polityków mają więcej, niż jeden paszport?
  Admin ”

  No coś Ty !?
  Przecież to by był czysty anty..mityzm !?

 15. Boydar said

  https://tech.wp.pl/naukowcy-nie-maja-watpliwosci-spada-temperatura-ludzkiego-ciala-oto-wyniki-badan-6468255768033409a

  A jak by to powiązać limitami CO2, to nawet Babcia Jadzia by zrozumiała że drzewem i węglem nie wolno palić w piecu. A jedyne ekologiczne są farelki i rura z gazem.

 16. yattakaj said

  Ad 11 Troll Polonii

  Oglądałem sporo jego odcinkow przed akcją , w której bł aresztowani i nękany itp…. jego narracja po „wolnieniu” znacząco odbiega od wcześniejszych programw , moim zdaniem .

  Nie wiem czy mu cos tam powiedzieli dosadnie ale to nie ten Maciej 🙂 taki zapobiegawczo modny w antyrosyjskim chórze 🙂

 17. NICK said

  Prześladowania chrześcijan: (…), hinduizm, (…), buddyzm, (…) … .
  https://obywatelenieba.pl/2020/01/15/przesladowania-chrzescijan/

 18. osoba prywatna said

  Lejb Fogelman jest stałym elementem pejzażu najdroższych warszawskich re­stau­ra­cji, bali i przyjęć. Wszyscy go znają i on zna wszystkich. Ma gest – jak twierdzą jego znajomi. Podczas nocnych sza­leństw potrafi wydać kilka tysięcy do­la­rów. Tak o najbardziej znanym żydowskim prawniku w Warszawie pisał niegdyś ty­god­nik „Nowe Państwo” (5.01.2000 r.).
  http://yelita.pl/artykuly/art/fogelman

 19. lewarek.pl said

  Osoby zamieszczające w sieci wpisy krytyczne pod adresem Ukraińców w kontekście banderyzmu są wzywane w charakterze świadków, a podczas przesłuchania sugeruje im się zamieszczanie w sieci kajających się wpisów, według podsuwanego im wzoru, rzekomo celem złagodzenia ewentualnej kary za mowę nienawiści. „Takie przeprosiny to przyznanie się do winy i w zasadzie pewny wyrok skazujący” – twierdzi w rozmowie z portalem Kresy.pl zaangażowany w sprawę prawnik, pragnący zachować anonimowość.

  https://kresy.pl/wydarzenia/propozycja-nie-do-odrzucenia-sledczy-nagabuja-swiadkow-do-kajania-sie-za-rzekoma-mowe-nienawisci-wobec-ukraincow/

 20. osoba prywatna said

  Szokujące nagranie wideo ukazuje różnicę między zdrowymi płucami a płucami osoby palącej (jedną paczkę papierosów dziennie)

  W Internecie krąży przerażające nagranie wideo, pokazujące różnicę między zdrowymi płucami a płucami osoby palącej, która przez 20 lat wypalała jedną paczkę papierosów dziennie.
  Nagranie zostało zamieszczone na Facebooku przez amerykańską pielęgniarkę. Widzimy na nim czarne płuca osoby długotrwale palącej, które nie są już w stanie normalnie napełniać się powietrzem. Obok znajdują się różowe płuca zdrowego człowieka. Nagranie można obejrzeć po tym linkiem:
  https://www.koreus.com/video/poumons-fumeur-sains.html

  Płuca straciły swoją elastancję, to znaczy nie są w stanie po odkształceniu wrócić do stanu początkowego.

  Ograniczona elastancja wskazuje, że płuca stają się sztywne i trudno im napełniać się powietrzem.

  Teraz lepiej rozumiemy dlaczego osoby palące bardzo ciężko oddychają w trakcie wysiłku. Rozwija się POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), czyli powolna i postępująca niedrożność płuc i niszczenie pęcherzyków płucnych.

  Na POChP choruje 3,5 miliona Francuzów. Każdego roku z tego powodu umiera 17 tysięcy osób. Już nie wspominając o raku płuc (31 tysięcy zgonów rocznie) i chorobach sercowo-naczyniowych wywoływanych przez palenie papierosów.

  Pamiętajmy, że żaden produkt, ani naturalny ani chemiczny, nie może oczyścić płuc. Płuca czernieją z powodu substancji smolistych powstających w trakcie spalania, a także dlatego, że komórki płuc wchłaniają wiele toksycznych substancji zawartych w dymie papierosowym: aceton, tlenek węgla, amoniak, chlorek winylu, itd.
  Nie ma konieczności całkowitego zakazywania tytoniu

  Prawdopodobnie dla niektórych osób będzie szokujące to, co powiem. Uważam, że nadużyciem byłoby całkowicie zakazywać palenia tytoniu, jak robią to niektóre stany USA [1].

  Poważne konsekwencje dla zdrowia wynikają z częstego palenia dużych ilości wyrobów tytoniowych.

  Prawdą jest, że wypalanie paczki papierosów dziennie przez wiele lat szkodzi. Jednak nie ma żadnych dowodów na to, że palenie okazjonalne ma takie same skutki. Okazjonalne, czyli na przykład tak, jak Indianie palili tzw. fajkę pokoju, albo jak palono tradycyjne fajki w Europie.

  Tytoń należy do naszej kultury, czy nam się to podoba, czy nie. Jeśli będziemy zakazywać wszelkich aktywności, które są niebezpieczne dla osób nadużywających tych aktywności, niedługo ujrzymy zakaz żeglowania (z powodu osób, które utonęły), jazdy na nartach (z powodu osób, które zginęły), jazdy na rowerze, a nawet golfa i gry w bule, ponieważ istnieje ryzyko złamania kości czaszki.

  Poza tym uważam, że nie ma sensu dodawać nic kolejnego, ponieważ władze publiczne już przesadzają w walce z tytoniem. To moje zdanie.
  Uważam, że stało się podobnie jak z kampaniami ostrzegającymi przed chorobami przenoszonymi drogą płciową lub kampaniami bezpieczeństwa na drodze: jest ich tak wiele, że stały się częścią krajobrazu i przestajemy je zauważać. Szkoda. Warto jednak przypomnieć starą zasadę, sformułowaną przez Paracelsusa i nadal obowiązującą w medycynie: „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni truciznę.”

 21. Troll Polonii said

  17

  Hinduizm nie przesladuje chrzescijan bo Hindusi wierza w Jezusa
  I wierza, ze Jezus byl w Indiach i pobieral nauki i sam nauczal.
  W Indiach jest 19 mln katolikow, 174 diecezje (132 katolickich ) w 30 stanach.

  Catholic Church in India – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Church_in_India
  W Iranie sa oficjalne diecezje i koscioly katolickie

  Why Iran is really cosying up to the Vatican | Catholic Herald
  https://catholicherald.co.uk/issues/january-29th-2016/why-iran-is-really-cosying-up-to-the-vatican/
  W Turcji Adampol dalej isnieje.

  Catholic Church in Turkey – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Church_in_Turkey

  Syria:
  List of catholic cathedrals in Syria – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cathedrals_in_Syria

  A na tym wykazie panstw, ktore przesladuja chrzescijan nie ma ani USA ani Izraela ani Ukrainy.

  W Polsce wlasciwie tez sie przesladuje Kosciol Katolicki od kiedy zlikwidowano lacinska msze.

  USA
  Niektorzy przewiduja niszczenie chrzescijanstwa w USA:
  Democrats and radicals, are attempting to tear down our religious freedoms.
  They are waging a war against Christians in court and the media.
  Their goal: to destroy Christianity in America.

  Are Christians at Risk?

  https://w3.newsmax.com/General/NMM/Offers/Dark-Agenda-Trial-V2?dkt_nbr=0707291v1kix

  W Izraelu:

  Sea of Galilee church where ‚Jesus fed 5,000,’ torched in suspected hate attack | The Times of Israel
  https://www.timesofisrael.com/arson-suspected-in-fire-at-church-on-sea-of-galilee/

  Jewish Extremists’ Attacks Rattle Christians in Holy Landx
  https://www.nationalgeographic.com/news/2015/12/151224-israel-jewish-terrorism-arson-christian-church-multiplication/

  Na Ukrainie:

  Why does Patriarch Bartholomew incite ethnic hatred? – Fort Russ
  https://www.fort-russ.com/2020/01/why-does-patriarch-bartholomew-incite-ethnic-hatred/

 22. Boydar said

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-zmiany-w-sadownictwie-celine-parisot-sedziowie-we-francji-mo,nId,4270505

  Nie wiem kim w rzeczywistości jest mecenas Parisot ani na ile rozmowa została zmanipulowana. Mam jednak pewność, że o ile demokracja oznacza rządy ludu to na stan sędziowski naród polski wpływu żadnego nie ma. Uwzględniając zaś że nacja żydowska jednak ma i to poważny, to z demokracją wspólnego nic raczej to nie ma.

  Oświadcza też pani Celina, że „… dla nas, niezależność i niezawisłość sądów jest absolutnie fundamentalna …”

  Dla nas również, proszę pani, stąd cała zadyma. Trochę ciężko nam idzie prostowanie sytuacji ale idzie. Na razie i póki co, większość, jeśli nie wszyscy sędziowie, podwieszeni są na różnych sznurkach, co samo w sobie jest szyderstwem z niezawisłości. Biorąc zaś pod uwagę w czyich rękach są te drugie końce, to to się nie mieści w żadna rubryka, i to już bardzo dawno.

  Tak że ten tego tam, no, proszę pani.

 23. Jąkała od orkiesrty said

  I jeszcze powiedzą, że nie widzą w tym nic złego.

  https://www.tvp.info/46222656/taniec-na-rurze-przed-dziecmi-na-finale-wosp-wideo

 24. Boydar said

  Zbysiu zdjął maskę

  https://fakty.interia.pl/polska/news-zbigniew-ziobro-odpowiada-na-opinie-komisji-weneckiej,nId,4272400

  Prawdę mówiąc to poleciał klasykiem – „a kim ty kurwa jesteś ? Niestety, względem tej maski to nie wszystko – „… będziemy konsekwentnie bronić /…/ interesu polskich obywateli.

  Przynajmniej dziesięć milionów polskich obywateli ma interes nie tylko niekompletny ale także i przede wszystkim sprzeczny z np.moim interesem. Który, w przeciwieństwie, jest i polski i kompletny, gdyby ktoś pytał.

 25. Boydar said

  „… z pomocą tzw. ognistych chmur do stratosfery, zaczynającej się na wysokości około 10 km nad ziemią, dostały się pyły z australijskich pożarów. Cząstki pyłu lub sadzy często barwią te chmury na ciemno …”

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/pozary-w-australii-chmury-ogniste-okrazaja-ziemie/8y4tm1c

  Aaaaaa ! Więc o to tym ch. chodziło. Znaczy się opryski chemtrailowe już nie starczają.

  Zmiana klimatu, i to obojętnie, na upalny bądź mroźny, położy definitywnie unych plan ostatecznego zniewolenia ludzkości. I ludzie i parapety będą mieli „inne zajęcia” niż wsłuchiwanie się w tefałeny czy inne polsaty.

 26. Marucha said

  Re 21:

  Dowiedziałem się, że „Hinduizm nie przesladuje chrzescijan bo Hindusi wierza w Jezusa”.

  Ciekawe.

  >https://www.niedziela.pl/artykul/83503/nd/Indie—nasila-sie-przesladowanie
  >https://www.opendoors.pl/przesladowania-chrzescijan/swiatowy-indeks-przesladowan/opisy-krajow-przesladowan/indie
  >https://www.pch24.pl/indie–od-stycznia-znaczaco-wzrosla-liczba-przypadkow-przesladowania-chrzescijan,66467,i.html

  Itd.

 27. Info said

  Wygląda na to, że lewica inwestuje w Brauna.
  Na YT wywiad (monolog!) Brauna udzielony Jaruzelszczance.

 28. NICK said

  Troll universum.

  Kamraci, prośba. O poradę.

  Mam na laptopie Windows 7.
  Microsoft przymusza do Windows 10, zalecając nowy komputer i tam inne takie… .
  Bo skończyła się ochrana i inne takie… . Poradźcie.

  Załóżmy, że zaczynam od nowa.
  Jaki komputer, jaki laptop, jaki „microsoft”, jaki „windows”, jaka ochrona… .

  Dla mnie to temat bieżący ale bez pośpiechu.
  A może warto by odświeżyć temat na głównej?
  Dziękuję.

 29. osoba prywatna said

  Biznes się kręci: Państwo żydowskie chce 150 miliardów dolarów odszkodowania od krajów arabskich
  https://robertbrzoza.pl/post/biznes-sie-kreci-panstwo-zydowskie-chce-150-miliardow-dolarow-odszkodowania-od-krajow-arabskich

 30. Boydar said

  Przymusza ? Raczej straszy, żeby Pan NICK sam się przymusił.

  Jakoś z Visty nie przymuszał, bo to straszny szajs był.

 31. osoba prywatna said

  Sąd przesłucha Jarosława Kaczyńskiego. „Zaproponujemy wykorzystanie wariografu”
  https://nczas.com/2020/01/16/sad-przeslucha-jaroslawa-kaczynskiego-zaproponujemy-wykorzystanie-wariografu/

 32. NICK said

  Tu w ogóle nie chodzi o tzw. odszkodowania ani ich wysokość… .
  HUK
  Chodzi o łagodne przechodzenie do planów.
  Hm, ła-Godne niszczenie Duszy raczej.

  Lepiej ciało stracić najsampierw. Jak kiedyś. Niż pozwolić tracić Duszę, przewlekle i (ech).
  Mocarstw? Klubu Rzymskiego? NWO? Inne?

  Plany?
  To owieczki.
  Ni Boga ni świeczki.
  Plamy.

  Opadowe… .
  Oglądnijcie ciało.
  Swe.
  Nie widzę.
  Reakcji.

  Opadowe… .
  Nie widać? Za mało?
  Owe.
  Nie szydzę.
  Abstrakcji.

 33. Marucha said

  Re 28, 30:
  Olać Windows 10.
  Używać Windows 7, dopóki się da.
  Zainstalować jakiś antywirus, ale nie od Microsoftu. Microsoftowy wywalić albo zdezaktywować.
  Co jakiś czas ręcznie sprawdzać aktualizację sterowników (driverów). Ktoś musi pokazać, jak to się robi.

 34. NICK said

  Hej.Proszę o konkrety.
  Parę tygodni temu „nasz” arcy, arcy chronometr, zwany „arcybiskupem lubelskim”, z nazwiska Budzik, po paszporcie podwójnym; coś tam, coś tam.

  Liczę na śledztwo nieustanne z Pana strony.
  Ponieważ mam znaki, iż jest gorszy od „Życińskiego”, który był „filozofem”.

  Ja mam prościej. Ty-Rawa, oczywiście spaśluch, we kontaktach z władzami, (i, innymi takimi).
  Siedzi od lat w pałacyku; czasem pierdnie. A smród?

  Bp Tyrawa to diecezja bydgoska.

 35. NICK said

  Dobrze, Gospodarzu.
  Na spokojnie; na głównej.
  Rady poszerzone.

 36. Greg said

  Nicku.
  Windows 7.
  Tylko!!!!
  Dopóki się da.
  Jadę na XP-ku.
  Jeszcze się da.
  Chodzi szybciej, niż u brata 10-ka.
  10-ka to TOTALNA inwigilacja.

 37. NICK said

  Greg.
  Ja wiem.
  Tylko jak?
  Dzięki.
  Ponawiam prośbę.
  Na spokojnie bo to ważne.
  Gospodarz się znajdzie.
  ON.

 38. Jacek said

  Re 28 Nick
  Żadnego Win10 Panie Nick, przeklniesz już pierwszego dnia, zwłaszcza jak nie masz szybkiego internetu. To ścierwo wiecznie coś pobiera i wysyła. Trzeba w siódemce wyłączyć aktualizacje, których przecież i tak już nie ma, żeby zapanował błogi spokój jeżeli chodzi o upierdliwość ze strony MS. Jak tylko przeglądanie stron, poczta, pakiety biurowe czy zdjęcia to warto pomyśleć o jakimś Ubuntu czy Mint, wtedy ten spokój jest jeszcze bardziej błogi, korzystam już od ok.10 lat i bardzo sobie chwalę.

 39. Boydar said

  „… wody Bałtyku podnoszą się. Tereny północnej Polski mogą zostać zalane, a wtedy tysiące wewnętrznych uchodźców skierują się w głąb kraju …” – profesor Alston

  A co zewnętrznymi, profesorze ? Bo jak rozumiem Meklemburgii, Saksonii, Schlezwig Holsteinu oraz pomniejszego płazu typu Niderlandy (dawniej Holandia) w tych rachunkach nie uwzględniamy

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zmiany-klimatu-prof-philip-alston-ocenia-przyszlosc-polski/pfmb6me

  Mówi też nam, zapewne mrużąc lewe oko – „… zaczniecie doświadczać wielu klęsk żywiołowych, które będą bezpośrednim efektem zmian klimatycznych …”

  Jeżeli trzydzieści milionów żydoszkopów przebierających tylnymi łapami żeby tylko przeskoczyć Odrę, można nazwać klęską żywiołową, to jasię z panem profesorem oczywiście zgadzam.

  Żydoszkop doskonale wie, że utrzymanie elektrowni jądrowej na zalanym przez morze sąsiadującym terenie, to już lepiej od razu pójść się powiesić. Dlatego w tempie alarmowym likwiduje atom. Jak zaleje węglową to najwyżej głośniej zasyczy …

 40. osoba prywatna said

  PATELNIA STALOWA CYGANSKA PRERIOWA – NAJZDROWSZA PATELNIA NA ŚWIECIE 1/2
  .https://www.youtube.com/watch?v=OBUEEgbXV6Y

  HARTOWANIE PRZYGOTOWANIE – PATELNIA STALOWA CYGAŃSKA PRERIOWA 2/2
  .https://www.youtube.com/watch?v=WTGClOJzd3Y

 41. NICK said

  Ludzie ZWARiują, Jacku.

 42. wanderer said

  Niech Panu Nickowi ktos zainstaluje linuxa ubuntu. Lazi, dziala wszystko, o aktualizacje nie pyta, nie przymusza, nie szpieguje, do tego bardzo lekki i sprzet hula sto razy szybciej. Ja dostalem laptop od syna w spadku, bo sobie kupil nowy, zainstalowalem linuxa i teraz to poezja. I wszystko za darmo.Tylko jak Pan tego nie robil wczesniej to niech ktos to zrobi. Ja mam 18.04 LTS Bionic Beaver ktory bedzie wspomagany do 2023. Juz chyba nie wroce do Windowa bo nie widze sensu. Tym bardziej kazda kolejna wersja windowsa jest bardziej idiotyczna (badz idiotoodporna) od poprzedniej i coraz mniej mozna samemu na niej robic. Po prostu infantylnieje zgodnie z poziomem nowych generacji ktore z niej korzystaja. Za iles tam lat beda komendy: „a teraz grzecznie nacisnij zielony guziczek jesli chcesz, albo czerwony kwadracik jesli nie chcesz. Brawo. Dokonales wyboru”
  Wszyskie dodatki „office’owe” sa za darmo, jak rowniez cala masa innych narzedzi ktore sciaga sie jednym kliknieciem jak na telefon.

 43. Jacek said

  Re 28 Nick
  Oczywiście te dwa systemy można zainstalować obok siebie, choć nie na każdym komputerze, w zdecydowanej większości jednak nie ma problemów. Tak jak napisał Gospodarz, z uporem maniaka trzymałbym się tej siódemki, to chyba ostatni w miarę normalny system MS dla normalnych ludzi. Dodatkową zaletą jest też to że starym windowsem, z którego korzysta niewielu użytkowników, niezbyt interesują się hakerzy. Kiedyś przez lata, tak długo jak tylko się dało, używałem bezstresowo Win98, bez żadnych antywirusów i tym podobnych wynalazków. Po przesiadce na XP i pierwszej wizycie na stronie niezbyt pochlebnie wyrażającej się o naszych (tfu) „przyjaciołach” załapałem dokładnie czterdzieści trojanów, tylko format i nowa instalacja pomogła, inaczej nie potrafiłem tego opanować.

 44. wanderer said

  Mam tez stara siodemke z wylaczonymi wszelkimi aktualizacjami od wielu, wielu lat i dzieki temu jeszcze hula jako tako.Ale do zwyklego codziennego uzytkowania na necie goraco polecam ubuntu. Teraz dopiero wiem jak normalny komp powinien dzialac.

 45. Marucha said

  Bardzo popieram zainstalowanie Linuxa Ubuntu.
  Działa podobnie do Windowsów – okienka, menu, myszki, przyciski…

  Kwestia przestawienia się. Zajmie może parę dni, może parę tygodni.

 46. NICK said

  Zatem dzięki. Za rozpoznanie.
  Ponawiam.
  Apel.
  Spoko.
  Gospodarz wie.

 47. Bebebe said

  Do pana Wandaluzji mam pytanie.jak Pan interpretuje włożenie korony przez Ottona III na głowę Chrobrego podczas zjazdu gnieźnieńskiego?
  Wiem, ze kiedyś się Pan wypowiadał na ten temat, ale nie mogę znaleźć wpisu po kilku latach.
  To tak się pytam, po dyskusji z córcią o zadaniu domowym z historii.

 48. Bogdan said

  Złóż najważniejszy podpis życia. To duchowy ratunek Polski.

  PETYCJA

  w s. wystąpienia Episkopatu do władz państwowych Rzeczpospolitej Polskiej o koronację Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski.

  https://www.petycjeonline.com/zo_najwaniejszy_podpis_ycia_to_duchowy_ratunek_polski

  (…)

  – Czeka was ucisk, gdy nie obierzecie Mnie Królem Polski.
  I ucisk będzie taki aż to zrobicie.
  Jeśli tego nie zrobicie – zginiecie.
  Może was zostać nawet mniej niż dziesięć procent.
  – Czyli tyle co teraz Ukraińców w Polsce?
  – Nawet mniej dziecko!

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/10/22-24-x-2019-upomnienia-pouczenia-czeka.html

 49. Listwa said

  Zbigniew Gelzok w NSA wygrywa z P4 – afera na szczytach władzy
  – Gelzok jest mocny.

  „W dniu 16.01.2020 doszło do kolejnej rozprawy w Najwyższym Sądzie Administracyjnym w Warszawie, gdzie doszło do rozstrzygnięcia kolejnej sprawy na korzyść strony pozywającej spółkę P4. Sprawa dotyczy procederu nielegalnej rozbudowy stacji i narażania życia Polaków.

  Sędziowie określili jasno wymagania co do operatorów, zaniżających deklarowane moce emisji i pochylenie anten, by nie było konieczne badanie wpływu na środowisko. Legalizacja jednej stacji to koszt ok. 400 tysięcy złotych, co przekłada sie na kwoty liczone w kilku miliardów złotych dla wszystkich nielegalnie zbudowanych i użytkowanych stacji spółki P4 ”

  https://gazetawarszawska.com/index.php/video/4370-zbigniew-gelzok-w-nsa-wygrywa-z-p4-afera-na-szczytach-wladzy

 50. Jacek said

  Re 40
  Nasz Cygan Seler coś ostatnio zacichł. Panie Seler, jesteś chyba najbardziej kompetentną osobą żeby wyrazić swoje zdanie w tej sprawie.

 51. PISKORZ said

  re 36 10-ka to TOTALNA inwigilacja…RACJA..””

 52. PISKORZ said

  !!! https://youtu.be/tjiTtwx20c0 BEDNARZ…i „nasze dzieci”. !!

 53. PISKORZ said

  Z BEKI INNEJ…W eseju Jasienicy o Powstaniu Styczniowym…pisze on m.i. tak „..długa seria pożarów miast w całej Rosji latem 1862 wzniecanych z rozkazu ;policji”.! Nie komentuje tego, nie wiem o co tu chodzi. ps Podkreśla, że to powstanie trzeba było zrobić kilka lat wcześniej,. kiedy Rosja miała swoje problemy, a car nie siedział tak mocno jak później.

 54. seler said

  Witajcie sastałe romani,

  powracając do tematy o kotach co sprytniejsze od ogona swego co go mają
  tutaj:
  https://marucha.wordpress.com/2019/12/31/do-2021-roku-naukowcy-chca-rozszyfrowac-mowe-kotow/?
  unapproved=874194&moderation-hash=907bb3ea06be4f1106cb17ddd74c23d7#comment-874194

  pojechałem lekko Czytelnikowi JARNO… mi wybaczy do końca roku lub dzisiaj
  albowiem Bóg stworzył Wszystko Doskonałe… są tacy co „poprawiają”
  przebierańcy w różnych ciuchach majestatyczni ale próżni,
  to ci, co programują i robią z ludzi zombie [idiotów]
  [nie potrzeba dopalaczy]

  pierwsza istota, która zidiociała to była Adam
  co uwierzyła kłamstwu i dała jabłko Ewie
  i szie potoczyło… to całe lbgt
  oraz inne takie ocieplenie
  klimatu i stosunków

  moja Mama Adela jest w szpitalu, bo by umarła
  była spuchnięta jak bania, dni policzone
  Bóg Prawdziwy [nie żaden papierz]
  Działa Poprzez Ludzi Wiernych
  [trudne zdanie]

  Wasze modlitwy [szczere] pomogły, by mogła zaufać Ojcu
  bo już miała załamkę… nie dziwcie szie
  opuchlizna Jej zeszła, może usiąść
  i zjeść… Boże…
  wracaj do Domu i Ona też…

  Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich !
  co dalej – dam znać
  seler __________

  Chwała Tobie Jezu Zbawicielu

  Hebrew Worship // Lord of Glory // Adon Hakavod // אָדוֹן הַכָּבוֹד

  szanujmy Człowieka, nawet żyda… kto wie ? może uwierzy Stwórcy ?
  ______________

  jak dobrze jest wracać do Gajówki
  gdzie pachnie lasem
  i ogniskiem Serc
  😉
  cygan

 55. seler said

  dopisek ekstremalny
  albowiem

  WIARA BOGU nie jest religią
  żyd to judaizm.. a inne ?
  to parodie wiary
  nie dajcie szie zwieźć…
  szatan czeka na to,
  gdyż ?

  JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ
  i mamy kontakt

  Tot ce sunt, sunt prin harul Său – Deea și tinerii Betania Botoșani (cover CityAlight)

 56. seler said

  Re: 50 Jacek

  stalowe „cygańskie” patelnie ?!?
  to jakieś kamienne jaja
  znaczy szie, jakiś
  cygan ukradł
  hutę i robi
  z drutu ?

  przecież patelnie made in rom
  to kowalstwo i receptura
  i łączenie metali
  ręczne !!!

  dlatego były niezawodne.

  już widzę cygana jak napierdala
  na prasie hydraulicznej
  patelnie ze stali…

  może i nawet hutę sobie kupił
  ale to nie są te patelnie 😉

  jakieś chuje wykorzystują mit
  oryginalnych patelni, żeby
  okraść Was z pieniędzy

  będę musiał pogadać z Nudzio Kozłowskim
  za obrażanie uczuć patelnianych
  na rynku perfidnie kurewskim

  Jacek,
  dziś Prawdziwych Cyganów już nie ma
  a tym bardziej patelni 😉 😉 😉
  jeszcze trochę
  to Ci wmówią,
  że sedes
  masz
  z chińskiej porcelany… uważaj

  pozdrawiam
  seler

 57. https://marucha.wordpress.com/2020/01/15/wolne-tematy-3-2020/
  Ad.11, 47:

  UKRYCIE przez Niemców Bursztynowej Komnaty Jana III w Argentynie było dla ODWRÓCENIA UWAGI od Wielokrotnie droższego i ważniejszego Brylantowego Gabinetu Jana III jako Daru Szacha Perskiego. Gabinet ten Niemcy DALI Sowietom, którzy zwrócili go w NIEZNANYM inwentarzu. Z tego powodu Bursztynowa Komnata Jana III była NAJBARDZIEJ POSZUKIWANYM SKARBEM W HISTORII – aż znalazłem ją ja w banku w Buenos Aires, co zostało wykorzystane do NOWEGO Zamachu na Moskwę przez zametrykowanie jej – aby nie płacić mi Znaleźnego – jako REKONSTRUKCJI.
  Gdy pracowałem w Instytucie Urbanistyki i Architektury to była mowa, że gdy mowa jest o MILIONACH to Wszyscy się Kłócą, a gdy o MILIARDACH to Chowają Ogony Pod Siebie. Taka sprawa jest tutaj, bo wartość Bursztynowej Komnaty szacowano na 250 milionów dolców a Brylantowego Gabinetu Jana III na Wielokrotnie więcej więc Wszyscy Schowali Ogony Pod Siebie.
  To, że Niemcy Nie Ogłosili Katalogu Diamentów Gabinetu Jana III oraz że wyraźnie Kłamią i Mataczą świadczy, że od początku chodzi im o ZNISZCZENIE Diamentowego Gabinetu Jana III przez Mafię Sycylijską.
  Jeśli idzie o Koronację Bolesława Chrobrego w zamku GRYF to została ona przedstawiona na Kielichu Chrobrego, na którym Otton III jest w stroju Pielgrzymim czyli Pokornego Turysty. To jest zrozumiałe, gdyż przybył do Szczecina-GNIEZNA jako Jałmużnik. Koronację Rzymską uzyskał za ZRZECZENIE SIĘ Praw Gruntowych we Włoszech więc został Ottonem Bez Ziemi Rzym Nadał mu wprawdzie Grodzieć-Berlin, ale ten mógł uzyskać tylko DZIĘKI Chrobremu więc Podchlebiał się. Pamiątka tego jest Włócznia ŚWIĘTEGO MAURYCEGO jako insygnium Patrycjusza Rzymskiego.
  Chrobry ZAMIENIŁ Berlin na Kolonię, gdzie panował Król Niemiecki Karol Dolnolotaryński, który został WYGNANY przez Polaków, Czechów i Węgrów więc Otton Bez Ziemi został Królem Niemieckim. Ja, jako WŁAŚCICIEL Hipoteki Rzymu Bez Ziemi NIE JESTEM z powołaniem na Bundestag – przynajmniej do wykupienia tej Hipoteki ode mnie przez Rząd Włoski, więc mnie nikt Mafią Sycylijską straszyć nie będzie.
  Po WYGNANIU Karola Dolnolotaryńskiego, coś trzeba było zrobić z Koroną Rzymska DLA CHROBREGO? więc poproszono Hrabiego Wiednia Stafana, żeby ją UKRADŁ, co zrobił.

 58. Inkwizytor said

  Teraz to nas Poliniaków Putin przeczołga 🙂

  http://warsaw75.mil.ru/

  Na tej stronie ministerstwa obrony RF pokazane są dokumenty dotyczące wyzwolenia Warszawy przez Armię Czerwoną 17 stycznia 1945 roku. Piszą tam, że PW było źle przygotowane ( co jest prawdą ) oraz to, że podczas PW Polacy zabijali ukraińców i żydów. Rosjanie zapomnieli tylko dodać, ze Ukraińców w slużbie niemieckiej, ale ten drobny szczegół można im wybaczyć :)))

  Krótki ale ciekawy fragment.

  (….)Также из документов следует, что подразделения Армии Крайовой уничтожили оставшихся в городе украинцев и евреев, а спасавшиеся из немецкого плена советские офицеры были взяты в заложники.

  czyli: ( tłumaczenie moje )

  Z dokumentów wynika, że oddziały Armii Krajowej mordowały ukraińców i żydów, którzy pozostali w mieście a ocalonych z niemieckiej niewoli oficerów Armii Czerwonej brali jako zakładników

  Czuję, że 27 stycznia w Jeruszalajm Władimir Władimirowicz Putin, nie będzie miał litości

 59. osoba prywatna said

  Opanowali nie tylko Sejm, lecz także Kasprowy Wierch.
  https://nczas.com/2020/01/15/zydzi-opanowali-kasprowy-wierch-tajemnicze-nagranie-wywolalo-konsternacje-wideo/?fbclid=IwAR0Mm5u13LHb_tz56-HaTUEUupCfKTbaWavGtUsYoGoIb-05gW_7siYQybg

 60. osoba prywatna said

  Turcja deportowała do Niemiec trzech dżihadystów z Państwa Islamskiego. Wszyscy mają niemieckie paszporty.
  https://nczas.com/2020/01/17/turcja-deportowala-do-niemiec-dzihadystow-z-panstwa-islamskiego/k

 61. Troll Polonii said

  52
  Inkwizytor

  Niestety, w mojej rodzinie opowiadali podobnie.
  Euforia na widok sowieckiej armii wyzwolenczej byla ogromna w calym kraju.
  Wynedzniali, wyglodzeni i schorowani ludzie wylazili z nor i gruzow i cieszyli sie jak dzieci.
  To nie tylko baby szlochaly.

  Chyba obecne pokolenie nie zdaje sobie sprawy co znaczy przezyc bombardowania i inne okrucienstwa wojny przez 6 lat … z okladem, bo wojna oficjalnie byla zakonczona w maju 45 roku. Ale walki jeszcze dlugo trwaly.

  Mlode pokolenie nie wie, co to jest pacyfikacja wsi i co to sa lapanki.
  Totez sluchaja co im CNN i inne zakapiory medialne , zarowno w Polsce jak i za granica pierdola ..

  Polska wlasnie rozpoczela kolejna zimna wojne… z Rosja.
  Po latach znow bedziemy sie wypierac..

  Mama mi opowiadala, ze jak Rosjanie i polskie wojska weszly do Berlina – to radosc byla wsrod wiezniow KZ ogromna.

  i co robili Amerykanie??
  Ostrzegali wszystkich, ze sowieci gwalca kazda napotkana kobiete i porywaja dzieci…kazali sie chowac przed ‚ruskim’ wojskiem.

  A co robili Amerykanie?
  Bombardowali ludnosc cywilna w Niemczech juz po kapitulacji Niemiec. A przeciez front byl na wschodzie – nie na zachodzie Niemiec.
  Przeciez armia hitlerowska juz byla rozbita jak alianci wyladowali w Normandii.

  I dlaczego jankesy zniszczyli piekne miasto Drezdno?
  Tak, dla fantazji??

  Dla fantazji zas, to prezydent USA, niejaki Barack Obama opowiadal jak jego wujek wyzwalal Oswiecim.
  (razem z marszalkiem Koniewem?)
  Bo Auschwitz- jak sama nazwa wskazuje – to byl …polski oboz koncentracyjny.

 62. Marucha said

  Re 58:
  To, że wypowiedź Putina (m.in. o ambasadorze Lipskim) będzie tylko początkiem destrukcji polskiej narracji o II Wojnie, a zarazem niszczenia resztek dobrej opinii o naszym państwie – było do przewidzenia – i sam to wielokrotnie tu, w gajówce, stwierdziłem.
  Doigrali się kretyni. I jakoś mi polactwa nie żal.

 63. Marucha said

  Re 54:
  Bardzo się cieszę, że Mamie się poprawiło.
  Jednak moc modlitwy, zwłaszcza zbiorowej, jest ogromna – a niedoceniana.
  Proszę pozdrowić Mamę od gajowego i od partyzantów w jego lesie.

 64. Katarzyna T said

  Na żywo – posłuchać
  https://www.facebook.com/watch/live/?v=1487095911467150

 65. Greg said

  ,,Ludzkość jak rozwścieczony byk powala na ziemię wszystko: rozum, moralność, wiarę i biegnie, aby zderzyć się z tym, co ją zabije”

  Nieliczni będą wiedzieć skąd pochodzi ten cytat.

  ———–
  Maria Valtorta.
  Admin

 66. Głos Prawdy said

  Rosjanin Aleksander Winnik, zatrzymany na prośbę Stanów Zjednoczonych, mówił o torturach w więzieniu i prosił o pomoc (wideo)

  “Rosjanin Aleksander Winnik zwrócił się o pomoc do tych, którzy bronią praw człowieka. Uważa, że jest nielegalnie przetrzymywany w więzieniu.
  Odpowiednia prośba Rosjanina została rozesłana w czwartek 16 stycznia przez jego prawników. Vinnik twierdzi, że jest on człowiekiem bez praw, który jest nielegalnie przetrzymywany w więzieniu przez trzydzieści miesięcy bez postawienia zarzutów. Mężczyzna wierzy, że „chcą go zabić za know-how”, wiedzę i umiejętności technologiczne.

  Alexander Vinnik powiedział, że został poddany torturom i wojnie psychologicznej, aby go złamać. Rosjanin zauważył, że nie wolno mu było oddychać świeżym powietrzem i po raz ostatni zabrano go na spacer w sylwestra, 31 grudnia, na kilka minut.

  Vinnik powiedział, że głoduje od 28 dni. Rosjanin nie wie, czy kiedykolwiek będzie mógł zobaczyć swoje dzieci i żonę. Mężczyzna powiedział, że dziś przez dwie godziny notariuszowi nie wolno wchodzić do jego domu, aby mógł skorzystać ze swoich praw i podpisać pełnomocnictwo do wykonywania swoich praw, informuje TASS.

  Rosjanin powiedział również, że przewodnicząca Rady Państwa, Najwyższego Sądu Administracyjnego Grecji, Ekaterina Sakellaropoulou, została nominowana na kandydata na prezydenta po tym, co zrobiła w ramach jego sprawy. Według Vinnika, Urzędnik „oddała jego głowę na talerzu”,ponieważ zaproponowano jej stanowisko szefa greckiego państwa. Mężczyzna wierzy, że nie ma nadziei w obliczu rządów Stanów Zjednoczonych i Francji. Mężczyzna uważa, że nie ma nadziei w obliczu rządów USA i Francji. Jego zdaniem państwa, na których terytorium nie postawił on stopy, chcą go zdobyć jako ludzką amunicję przeciwko Rosji. W związku z tym Alexander Vinnik prosi o pomoc od każdej świadomej osoby. Rosjanin wzywa do interwencji w jego sprawie tych, którzy bronią praw człowieka. „Dzisiaj-ja, jutro będzie jeden z was. Nie pozwól im tego zrobić ” – podkreślił mężczyzna.

  Alexander Vinnik został zatrzymany w Grecji podczas wakacji 25 lipca 2017 roku na żądanie USA. Rosjanin jest oskarżony o pranie od 4 do 9 miliardów dolarów za pośrednictwem giełdy kryptowalut. Strona rosyjska domaga się od greckich władz ekstradycji Winnika. Mężczyzna jest w więzieniu od lipca 2017 roku.

  http://webnovosti.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D0%BF%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%83-%D1%81%D1%88%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D0%BD-%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80-%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BB-%D0%BE-%D0%BF%D1%8B%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%85-%D0%B2-%D1%82%D1%8E%D1%80%D1%8C%D0%BC%D0%B5-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BB-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%B8/

 67. revers said

  Sie ma z gogo tancem na rurze …

  https://www.dorzeczy.pl/kraj/126537/taniec-na-rurze-przy-dzieciach-kontrowersyjna-sytuacja-podczas-finalu-wosp.html

  no ale wszyscy są przeciwko pedofili, lbtqplus lub za plus500

 68. krajanka said

  Mowily Te osoby,co znaly.
  „Syn podobny,do Matki,a Matka do swojego Ojca”.

  Zrodlo; jak powyzej.

 69. revers said

  lub watykanko-purpurowe ekscesy pod teczowiakow, lbtqplus ..

  z dziwnym dysonansem poznawczym i legalistlacyjnym w rp, wysokie kary za pedofilie, ale juz nie dotyczy wszystkich klanow, grup spolecznych, miesajac epsteinow z gogo i lgtqplus.

 70. Boydar said

  Najpierw odrobina abstrakcji.

  „Jak powszechnie wiadomo” Cyganie kradną kury. Zez tych kur gotują rosół, zdrowy, smaczny i zbawienny. Rosół zaś jedzą łyżkami. Byli tacy, nie tylko Cyganie, którzy próbowali jeść widelcem. Jedzenie rosołu widelcem nazywali wyższą sztuką jedzenia a używanie w tym celu łyżki, jedynie odmianą sztuki, muzealną, historyczną, zacofaną, nie przystającą do dzisiejszej rzeczywistości i wszechogarniającego postępu.

  Teraz do sedna.

  Obywatel Seler, podobno też Cygan, wyartykułował przypadkiem bardzo trafną konkluzję. Napisał mianowicie w (55) – „…WIARA BOGU nie jest religią …”

  Ja również nie uważam chrześcijaństwa, a katolicyzmu w szczególności, za religię. Bo dla mnie to jest normalne jedzenie rosołu łyżką. W skrócie – normalność.

  I wcale kury nie potrzebuję kraść.

 71. mironik said

  https://tulegnica.pl/artykul/amerykanie-na-tropie/915255?fbclid=IwAR1ysQdQiqMc5hC_QCIpPABJxtmWkPTs-WUEMrHpui1P8KQxanwSpf6OjKs

  Grupa amerykańskich dokumentalistów filmowych natrafiła na trop nazistowskiego skarbu pochodzącego z dóbr zrabowanych Żydom w czasie II wojny światowej. Śledztwo doprowadziło ekipę do jednej z piwnic w starej kamienicy przy ulicy Tatarskiej 1 w Legnicy.
  ————
  Pokrętne tłumaczenia, posługiwanie się oszustwem (,że kręcą film). A tak naprawdę myślę, że szukają aktu własności całej kamienicy. Komu chcą oddać znaczki? Zrabowane znaczki oddać zagazowanym w obozach Żydom? Oszuści i tyle. Z hAmeryki, aż przylecieli. Majątków szukać. Pilnujcie Ludzie zamkniętych drzwi i domofonów. A jak ktoś obcy zaczyna się kręcić od razu dzwońcie na policję. (jeden z kom)

 72. Marucha said

  Re 67:
  Oto komentarz pewnej kulturalnej pani.
  – No i co złego z tą rurą? Gimnastyczki też są skąpo ubrane, a siatkówka plażowa to już w ogóle. Poza tym taniec na rurze to dyscyplina olimpijska.

 73. Adrem said

  Czyli kwiecień….
  Szykujmy zapasy.

 74. osoba prywatna said

  Fajne te tańce…
  https://gloria.tv/post/WzjwjSAHPcqJ1kb6bzKdd7QL9

 75. Boydar said

  Głupia żydowska pizda (72), będzie miała czego chce.

 76. osoba prywatna said

  Niesamowita akcja księdza z Warszawy. Dzisiejsza taca dla WOŚP!
  https://warszawawpigulce.pl/niesamowita-akcja-ksiedza-z-warszawy-dzisiejsza-taca-dla-wosp-wideo/

 77. osoba prywatna said

  Nawet osioł Franciszek z czerwonym sercem Orkiestry
  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/51,54420,25591198.html?i=1

 78. osoba prywatna said

  Nowa Rosja 2020
  https://leonardo.neon24.pl/post/152652,nowa-rosja-2020

  Tajemnice władzy Putina
  http://an40na.neon24.pl/post/152654,tajemnice-wladzy-putina

 79. revers said

  ad67

  czytałem to coolturalne stworzenie w komentarzu, a stroje do gimnastyki artystycznej przecoolturalną pani nie widziała?, i nie była oglądać własnych dzieci na mistrzostwach np. Berlina z 17 dzielnicami wielkości opola i wrocka x4 w układami w tańcu z piłka lub wstązką, przeważnie w duecie i kontrolnym powrotem do tego samego punktu z którego sie startowało, ale napewno nie byla to metalowa rura, a i podkład muzyczny był z muzycznej klasyki?

  Podobne gogo panienki mozna spotkać z pod coolturą pabów z nazwą własną COOLTURA, ale w miare kompletnie ubrane, co najwyżej pare rozdarć na spodniach.

 80. Czaruś said

  UWAGA UWAGA!!! Kolejny POLSKI duży bank do rozwałki i przejęcia! Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku! Do wtorku 21.01. jego klienci nie będą mieli dostępu do pieniędzy! Decyzja zapadła w środę 15.01. ze względu na złą sytuację kapitałową tego banku. Od stycznia br. BFG przejął kontrolę nad bankiem i wyznaczył jego administratora. Klienci ani nie mogą wybrać pieniędzy, ani nie mogą zapłacić kartą w sklepie, ani nie mogą zrobić przelewów. Brak dostępu do banku, do internetowej strony banku!!! Skandal!!! Moi znajomi mają kilkadziesiąt złotych w portfelu!!!

 81. revers said

  tak panie Adrem,

  to nie sa żarty gdy 10 tys. armia NATO cwiczyc sobie bedzie „wiosenne przebudzenie” pod granica rosyjska tego samgo rodzaju co wiosny arabskie?

  A pan Pompeo zastrzega sobia możliwośc jak to mawiał nasz think tank Macierwicz niezbędnej akcji likwidacji generalów jak irańskiego i irackiego w jednym ale już nie w Iraku a na terenie Rosji, robienia miejsca na najemnikow.

  https://de.news-front.info/2020/01/16/pompeo-die-usa-sind-bereit-russland-anzugreifen-wie-sie-es-mit-dem-iran-gemacht-haben/?fbclid=IwAR2_8V8Os4FP9oHVYThFMS6eXT7vvZO40dYplBXpBGlOtoZm_YT9YSlDafc

  Pan Adrem też lubi jak pod drzwiami ćwiczą petardowe hucpy? lub z taranem drzwiowym z mikroładunkami wybuchowymi?

 82. Delphi said

  Rosja kieruje kolejne oskarżenia wobec Polski. Chcieli się nędze kundle znad Wisły kopać z niedźwiedziem, to teraz mają za swoje, niedźwiedź kontratakuje: https://kresy.pl/wydarzenia/ministerstwo-obrony-rosji-publikuje-dokumenty-dot-walk-o-warszawe-oskarza-ak-o-mordowanie-zydow-i-terroryzm/

 83. revers said

  errata 80 .. 100 tys natowska armia …, plus z 13 tys. sprzętu militanego do ciężkiego kalibru wyłączne.

 84. osoba prywatna said

 85. Cz said

  UWAGA! UWAGA! Powtarzam (dlaczego Admin. tego nie puścił???): Kolejna rozwałka i przejęcie polskiego banku: Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął PRZYMUSOWĄ restrukturyzację Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku! od dzisiaj do wtorku 21.01. klienci banku nie mają dostępu do swoich pieniędzy – do konta, do bankomatu, do zapłaty kartą, do zrobienia przelewu!!! Decyzja zapadła w środę 15.01. Niektórzy klienci zostali z kilkudziesięcioma złotymi w portfelach!!!

 86. osoba prywatna said

  Bergoglio NIENAWIDZI PAŃSTWA NARODOWE / Michael Voris /
  .https://www.youtube.com/watch?v=4Ilu5hHyE64

 87. osoba prywatna said

  Charyzmatyczne Przeistoczenie w językach
  .https://www.youtube.com/watch?v=_sR9m16gknM&feature=youtu.be

 88. revers said

  re84

  a kogo to obchodzi Art-B Gasiorowskiego, Art Banki, Va Bank-i, Getting Bank-i, Amber Gold-y sa pod szczegolna ochrona ale niskazicielnych lichwiarzy.Kto zawierz osczednosci lichwie i lichwiarskim bankom ten traci.

  trzeba bylo sie ubezpieczyc inaczej, w banku PKO lub Noris Banku, nie w jakim Kolomyjskiego banku lub banderowcow.

 89. osoba prywatna said

  The New York Times: Polskie muzea mają żydowskie obrazy
  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/152645,the-new-york-times-polskie-muzea-maja-zydowskie-obrazy

 90. NyndrO said

  Dla Pani Martusi, ale nie tylko. Radzę dkładnie przejrzeć filmy tego gościa. .https://www.youtube.com/watch?v=dl5DciEk1_o Dla mnie najlepszy fizjo z Polsce. Pasjonat.

 91. Piskorz said

  re 81 Russland auf die gleiche Weise «anzugreifen»…w tekście to słowo najważniejsze…jest w kurzych łapkach..!

 92. Greg said

  Re.65 Gajowy
  Jestem w szoku.
  To intuicja czy coś więcej ?

 93. osoba prywatna said

  USA. Szantaż i rabunek oraz zniewolenie
  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152621,usa-szantaz-i-rabunek-oraz-zniewolenie

 94. Marucha said

  Re 92:
  Niestety… Google.

 95. „Profetyzm a bezbożność.

  Nie każdy, kto prorokuje, jest święty i nie każdy, kto wypędza złe duchy, jest święty.

  Prorokował przecież także wieszczek Baalam, syn Beora, chociaż był bezbożny, prorokował Kajfasz, niesłusznie zwany arcykapłanem, nawet sam diabeł i otaczające go złe duchy często przepowiadają przyszłość, chociaż nie ma w nich iskry pobożności, bo dobrowolnie poddawszy się złu, tkwią w niewiedzy.
  Jasne więc, że choć bezbożni prorokują, to jednak swym prorokowaniem nie mogą przysłonić swej bezbożności, a ci, którzy wypędzają złe duchy, nie staną się z tego powodu święci, bo oszukują się wzajemnie jak ludzie, którzy dla zabawy pokazują sztuczki i gubią tych, którzy do nich przychodzą.

  Bezbożny król nie jest więc królem, lecz tyranem, biskup przytłoczony niewiedzą bądź przewrotnością, nie jest biskupem, lecz uzurpatorem, bo nie przez Boga, lecz przez ludzi został mianowany, jak Ananiasz i Samajas w Jerozolimie, oraz Sedecjasz i Achiab, fałszywi prorocy w Babilonie.

  Wieszczek Balaam poniósł karę za to, że zdeprawował Izraela w Beelfegor, Kajfasz później popełnił samobójstwo; synowie Skewasa, którzy usiłowali wypędzać złe duchy, zostali przez nie poranieni i w hańbie uciekli; i bezbożni królowie Izraela i Judy ponieśli wszelkie możliwe kary. Jasne więc, że również fałszywi biskupi i prezbiterzy nie ujdą kary Bożej. Również do nich zostało powiedziane:

  Wy jesteście kapłanami, którzy lekceważą Moje Imię i wydam was na rzeź, jak „Sedecjasza i Achiasza, których król babiloński usmażył w ogniu” jak mówi prorok Jeremiasz.

  Constitutiones Apostolorum, VIII 2, 1-5. Red. Baron, Pietras str. 219.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/01/17/repetitio-est-mater-studiorum/

 96. Jakub Oworuszko, WYSOKA KARA DLA VOLKSWAGENA, Gazeta Wrocławska, 16.I.2020, s. 07.

  To jest największa afera TRUCICIELSKA w Historii.
  Ja miałem 2 sprawy z VW. I. był Volkswagen-LUPO na moim VDTW. Napisałem do Dyrekcji VW, że zgadzam się na VW-Lupo pod warunkiem SPŁACENIA aktywistów Turbinki Kowalskiego. Sprawa trafiła do Kancelarii Kanclerza Schroedera, który odpisał mi, żeby sprawę załatwić przez Polsko-Niemiecką Izbę Gospodarczą, na co nie zgodziłem się.
  Po wymianie listów sprawę miała załatwić Polsko-Niemiecko-Amerykańska konferencja, na którą mnie NIE ZAPROSZONO, Zawarto tam salomonową Ugodę: ZA REZYGNACJĘ NIEMCÓW Z VW-LUPO ZGODA NA DZIAŁALNOŚĆ NIEMIECKICH TOWARZYSTW ASEKURACYJNYCH W USA, o czym Niemcy marzyli od wieku. VW został za to zaatakowany SETKAMI Pozwów, z których dowiedzieliśmy się, że nie był to kapitał NSDAP, jak się reklamował, ale Juden-SS.
  Ponieważ Familia Bushów SKORUMPOWAŁA amerykański kapitał asekuracyjny Niemiłosiernie – a jest to kapitał RZĄDZĄCY, bo każdy głosuje na Swoje Pieniądze – to Amerykanie zaczęli się pchać do NIEKRYMINALISTÓW Drzwiami i Oknami, co groziło ZAWALENIEM USA więc Prezydent USA zaczął krzyczeć po arabsku BIN-LADENIE RATÓJ, co się nazywa WTC.
  Wymusiłem śledztwo Bundestagu w/s WTC, na którym wieloletni minister Bundeswehry Bilow zeznał, że ŚRODKI NA PRZEPROWADZENIE TAKIEJ OPERACJI MA TYLKO PENTAGON, wobec czego operacja musiała być kierowana z Pentagonu. Arabskim szefem operacji był Zarkawi, prawdopodobnie na zlecenie Bin-Ladena i przez niego zamordowany ZA URATOWANIE USA.
  Wobec tego VDTW przejęły Kurwy Kalifornijskie, które chciały nim Rządzić Światem, jak Rokefeler patentem Łukasiewicza. Zawarły więc DEAL Ze skurwysynkiem Bushem, że dadzą mu Zwycięstwo nad Gorem – z którym Nie Miał Szans – za zniesienie przywilejów ekologicznych Kalifornii. PO ZNIESIENIU Restrykcji i Dotacji Kalifornia MUSIAŁA bowiem przejść na VDTW więc one brały Wielki Świat do Torebek.
  Skurwysynek z Pomocą Boską WYGRAŁ z Gorem i Zniósł Przywileje Ekologiczne Kaliforni,, ale równocześnie wprowadził dla Kalifornii ZERO-Emisyjności. To Wyeliminowało VDTW, gdyż Pali 20% na autostradzie i 25% w ruchu miejskim. Na miejsce VDTW Skurwysynek wprowadził Volkswagena-UPERFUMOWANEGO.
  Po Zjednoczeniu Niemcy zastanawiali się, DLACZEGO w DDR trawa przy drogach ROŚNIE a w FRN NIE ROŚNIE ??? Zwrócono uwagę, że w NRD jeżdżą OTTA i DIESLE a w RFN KATALITYKI. W ten sposób odkryto, że Katalizator Antysmogowy jest trucicielem RAKOWYM więc aby nie wywoływać Paniki sprawę Zamieciono Pod Dywan…
  Skurwysynek wprowadził jednak Katalityczny Program Komputerowy, co było UPERFUMOWANIEM Truciciela, który Zastąpił VDTW Monte Christo, na którym wcześniej Unia Europejska podjęła budowę metr SAMOCHODZOWYCH w Paryżu, Madrycie, Londynie i Rzymie, ale zostały one ZNISZCZONE przez Holenderskiego Tygrysa Benzynowego, bo Admirał Holenderski SPALIŁ Londyn ???

 97. Greg said

  To szkoda, zachęcam do lektury.
  Bo.
  Zderzymy się z tym, co nas zabije.

 98. osoba prywatna said

  Skutki zabójstwa gen. Souleimani-widziane z USA
  http://slepamanka.neon24.pl/post/152606,skutki-zabojstwa-gen-souleimani-widziane-z-usa

 99. Jacek said

  Re 56 Seler
  Ja całe życie uważam, a tak przy okazji tych patelni: ponoć do dziś żaden spec od metalurgii nie potrafi odtworzyć damastu, co najwyżej jakiś erzatz.

 100. revers said

  72,75 jak ktos nie rozróżnia stroju gimnastycznego jednoczęsciowego z dlugim rękawem od toopless lub podobnych bikiniówek to trudno. jego estetyczna strata.

  Pewnie samuraj ćwiczący kata i trafiajacy w to samo miejsce co artystyczna gimnastyczka, to tez taniec na rurze zamiast samurajskiego miecza a i zwykly cwiczebny bambus byl na miejscu od startu ukladu cwiczen po stop-start; jak szarfa lub piłka.

  re65

  tych pieknych cytatów wiecej bylo u wieszczy, ale ostani mówil że normalni staną sie nienormalnymi wśród tzw. międzynarodowymi społecznościami.

  Ostanie grupowe podpalenia lasów na antypodach w niektórych rejonach australi wiąże sie tez z wydobyciem wegla pezez miedzynarodowe koncerny energetyczne w tym Siemens, zaraz pod spalenizna pewnie na podgruntownych pokladach wegal połozono juz lapke.

  A flora i fauna w tym tysiące unikalnych zwierzakow i roslin zaginionych bezpowrotnie, co tam raz sie żyje, a piece energetyczne elektociepłowni w europie czekają i niebotyczne zyski.

 101. osoba prywatna said

  Spoofing Izraela mógł spowodować katastrofę ukraińskiego 737
  http://ram.neon24.pl/post/152664,spoofing-izraela-mogl-spowodowac-katastrofe-ukrainskiego-737

 102. Greg said

  Re. 100
  Patrz na zdjęcia, Kalifornia, Grecja, Australia.
  Ten sam schemat.

  ,,Przyjdzie czas, kiedy ludzie poszaleją, a gdy zobaczą kogoś, kto nie jest szalony, napadną na niego mówiąc: – Jesteś wariatem! – tylko dlatego, że nie taki jak oni „

 103. revers said

  »Rosja dostarczyła Izraelowi security codes, dające mu dostęp do irańskich systemów obrony przeciwlotniczej Tor-M1, w zamian za przekazanie Rosji kodów do hakowania dronów sprzedanych Gruzji przez Izrael…»

  to tez ciekawa wymiana kodow, a czasami polska nie zakupila w izraelu rakietek rafaelfire? jeszcze za czasow Kwasniewskiego .

  Spoofing wiaze sie z przesunieciem fazy syganlow gps, rowniez mogl byc zastosowany w Smolensku w kwietniu 2010 roku.

  Ale ze o 180 stopni? z reguly to skladowe wysokosci sa przesuwane i troche horyzontu +-300 metrow.

  do tego czarnej skrzynki jeszcze nie odcztytano, Iran nie ma odpowiednich czytnikow zapisu czrnych skrzynek Boeninga.

 104. Ja osobiście składam podziękowanie za zamknięcie możliwości wydawania dźwięków na forum publicznym o. Kramerowi. Dzień bez Kramera to dobry dzień.

  „Podziękowania Prałaturze Diecezji Gliwickiej za powstrzymanie bezczelnego marszu zwodziciela i jego oficerów przez polskie diecezje i parafie.”
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/01/17/podziekowania-pralaturze-diecezji-gliwickiej-za-powstrzymanie-bezczelnego-marszu-zwodziciela-i-jego-oficerow-przez-polskie-diecezje-i-parafie/

 105. Adrem said

  To by tłumaczyło tęczową orientację.

 106. Jordan said

  Amerykańska ambasada w stolicy Iraku jest jak najprawdziwszym kuriozum na skalę światową i historyczną, jako że zajmuje ponad 40 hektarów, otoczona jest potrójnym murem i zatrudnia 16 000 pracowników.

  http://ram.neon24.pl/post/147141,bagdad-tajna-kwatera-glebinowego-rzadu-usa

  W książce «The Secret Relationship Between Blacks and Jews», Farrakhan cytuje dokumenty z których wynika, iż Żydzi zajmowali się nie tylko finansowaniem deportacji, jej realizacją oraz sprzedażą niewolników pochodzących z Afryki, ale również procederem – mającym miejsce już w Ameryce – który można określić jako «hodowlę niewolników», na wzór hodowli zwierząt.
  Żydzi, pisze Farrakhan, prowadzili w Ameryce farmy, na których do zapłodnienia młodych Murzynek wybierali szczególnie silnych i wytrzymałych, czarnych mężczyzn, tak by móc wystawić na rynek nowe pokolenia niewolników.
  Ocenia się, że Żydzi winni są śmierci około 90 milionów Afrykańczyków wywiezionych z Czarnego Kontynentu. 10 milionów zaś zostało wykorzystane na amerykańskich plantacjach.

  http://ram.neon24.pl/post/152365,o-afroamerykanskiej-wojnie-z-termitami

  pan rabin mateusz morawiecki

  Watykanista Aldo Maria Valli w swym wczorajszym artykule zatytułowanym «”Po co niszczyć katolików chińskich?” Rekonstrukcja sformułowań zwróconych do papieża przez Azjatkę» pisze co następuje:
  Pojawiają się informacje na temat Azjatki, która wieczorem 31 grudnia 2019, pociągnęła papieża za rękaw, za co została przez niego kilkakrotnie uderzona w rękę.

  VIDEO: Bergoglio i Chinka
  .https://youtu.be/s1EO6jgjSEA

  Co kobieta powiedziała papieżowi? Jaki apel skierowała do Bergoglia?

  Obecnie, Vik van Brantegem, który przez wiele lat pracował w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, opiekując się nami dziennikarzami watykanistami – szczególnie podczas podróży Jana Pawła II i Benedykta XVI – proponuje na stronie http://www.korazym.org, ciekawy wkład Eric’a Mader’a, który głęboko analizuje słowa wypowiedziane przez Azjatkę.

  Mader, pracujący w Tajpej (Tajwan) – który mówi po angielsku i mandaryńsku – słuchając wielokrotnie słów kobiety, doszedł do wniosku – o czym pisze na swojej stronie internetowej – że zdanie skierowane do papieża brzmi następująco: „Po co niszczyć ich wiarę? Po co niszczyć Chińczyków? [Szukaj] chińskich [odczuć]. [Rozmawiaj] ze mną!”.

  W nawiasach znajdują się słowa, co do których Mader nie ma absolutnej pewności, ale to, co należy podkreślić to fakt, że kobieta zwraca się do papieża z wielką żarliwością, mówiąc o sytuacji chińskich katolików, zaistniałej po zawarciu bardzo kontrowersyjnej umowy między Chinami a Watykanem – o której to niezłomny kardynał Joseph Zen, w liście wysłanym do wszystkich kardynałów, napisał niedawno, iż jesteśmy świadkami „zabijania Kościoła w Chinach przez tych, którzy powinni go chronić i bronić przed wrogiem”.

  Eric Mader – mówiąc, że „jakość nagrania wcale nie jest taka zła”, stwierdza, że​​ z zachowania kobiety, tonu jej głosu i użytego słownictwa wynika, że​​kobieta „jest zszokowana”. Przypomnijmy również, że kobieta, przed zwróceniem się do papieża, żegna się, co jest zachowaniem zupełnie niezwykłym wśród wiernych obecnych na audiencji, którzy zwykle oklaskują Franciszka i wyciągają ręce, aby go dotknąć lub przywitać się z nim.

  Mader pisze:
  „Mówię po mandaryńsku i mam duże doświadczenie w słuchaniu osób których językiem ojczystym jest chiński i które porozumiewają się po angielsku i po chińsku. Dlatego zrozumiałem, że kobieta na filmie nie mówi ani po chińsku, ani po kantońsku (który jest głównym językiem używanym w Hongkongu).

  To właśnie nazywa się chinglish – angielski używany zgodnie z zasadami chińskich konstrukcji słownych i z silnym akcentem chińskim.

  Oto tłumaczenie, które wypracował Mader:
  „Po co niszczyć ich wiarę? Po co niszczyć Chińczyków? Szukaj chińskich odczuć. Rozmawiaj ze mną! ”.
  Poniżej – dla tych, którzy są w stanie ją przeczytać – oryginalna wersja chińska:
  為何打擊他們的信仰?為何摧毀中國信徒?傾聽中國信徒的感受!請說明!

  Zakładając, iż papieżowi udało się zrozumieć, co powiedziała Chinka, możemy założyć, że irytacja Bergoglia została sprowokowana nie tylko pociągnięciem go za rękaw, ale także silną wymówką ze strony kobiety.

  Mader twierdzi, że wielu chińskich katolików uważa, że​​papież stanął po stronie władz komunistycznych i że chińskiemu Kościółowi Katolickiemu grozi zniszczenie.

  Jeśli chodzi o sformułowanie, które brzmi „szukaj chińskich odczuć”, Mader wyjaśnia, że ​​jest to typowa konstrukcja chińska i że możemy ją przetłumaczyć jako: „Sprawdź, co naprawdę myślą Chińczycy”.

  Wreszcie apel: „Rozmawiaj ze mną!” – mógł wynikać z faktu, że papież oddalał się, a zatem, rozczarowana tym faktem kobieta próbowała za wszelką cenę zatrzymać go.

  Krótko mówiąc, konkluduje Mader: „Tak wygląda moja rekonstrukcja wydarzenia, która daje sens słowom zdesperowanej Chinki”.

  Czy rekonstrukcja ta jest prawidłowa?
  Nie możemy tego powiedzieć w stu procentach, jednak w oczekiwaniu na lepsze i bardziej przekonujące tłumaczenie, ta przedstawiona powyżej jest najwłaściwsza.
  Jeśli chodzi o sytuację katolików w Chinach, Mader zauważa:
  „Jako katolik żyjący na Tajwanie – w ramach wolnego i demokratycznego narodu liczącego 23,5 miliona obywateli, któremu zagraża Pekin – jestem szczególnie zaniepokojony przyszłością, z jaką mogą liczyć się obecnie katolicy w Chinach. Jestem zaniepokojony bezpieczeństwem Tajwanu i zasmucony perspektywą, że Bergoglio może ostatecznie zerwać więzi dyplomatyczne z naszą, kwitnącą, tajwańską demokracją[!!!], po to, by złożyć hołd dyktatorom z Pekinu. Jest to bardzo niepokojący moment dla Kościoła. Jeśli jesteś katolikiem, proszę cię o modlitwę za chińskich katolików ”.
  Sytuacja katolików chińskich, obiektywnie mówiąc, jest dramatyczna.
  Kardynał Zen pisze do kardynałów, swych współbraci:
  „Z mojej analizy dokumentu Stolicy Apostolskiej (z 28 czerwca 2019), zatytułowanego «Wytyczne duszpasterskie w sprawie rejestracji cywilnej duchowieństwa w Chinach» wyraźnie wynika, że wiernych chińskich zachęca się do wejścia do Kościoła schizmatyckiego (niezależnego od papieża i zarządzanego przez chińską partię komunistyczną)….

  https://www.aldomariavalli.it/2020/01/10/perche-distruggere-i-cattolici-cinesi-analisi-delle-parole-rivolte-al-papa-dalla-signora-asiatica/
  https://www.aldomariavalli.it/
  ***
  O stanowisku kardynała Zen’a względem poczynań Bergoglia pod linkami:
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18555&Itemid=46
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16646&Itemid=46

  ponury żydowski papież Franciszek

  http://ram.neon24.pl/post/152554,po-co-niszczyc-ich-wiare-czyli-bergoglio-i-chinka

  zacofanie zabobony ciemnota żydowska
  http://ram.neon24.pl/post/152468,eruv-jak-zydzi-robia-swego-boga-w-konia

  http://ram.neon24.pl/post/152337,pan-bodakowski-politolog-i-yamal-ii

 107. Jordan said

  Amerykańska ambasada w stolicy Iraku jest jak najprawdziwszym kuriozum na skalę światową i historyczną, jako że zajmuje ponad 40 hektarów, otoczona jest potrójnym murem i zatrudnia 16 000 pracowników.

  http://ram.neon24.pl/post/147141,bagdad-tajna-kwatera-glebinowego-rzadu-usa

  W książce «The Secret Relationship Between Blacks and Jews», Farrakhan cytuje dokumenty z których wynika, iż Żydzi zajmowali się nie tylko finansowaniem deportacji, jej realizacją oraz sprzedażą niewolników pochodzących z Afryki, ale również procederem – mającym miejsce już w Ameryce – który można określić jako «hodowlę niewolników», na wzór hodowli zwierząt.
  Żydzi, pisze Farrakhan, prowadzili w Ameryce farmy, na których do zapłodnienia młodych Murzynek wybierali szczególnie silnych i wytrzymałych, czarnych mężczyzn, tak by móc wystawić na rynek nowe pokolenia niewolników.
  Ocenia się, że Żydzi winni są śmierci około 90 milionów Afrykańczyków wywiezionych z Czarnego Kontynentu. 10 milionów zaś zostało wykorzystane na amerykańskich plantacjach.

  http://ram.neon24.pl/post/152365,o-afroamerykanskiej-wojnie-z-termitami

  pan rabin mateusz morawiecki

  Watykanista Aldo Maria Valli w swym wczorajszym artykule zatytułowanym «”Po co niszczyć katolików chińskich?” Rekonstrukcja sformułowań zwróconych do papieża przez Azjatkę» pisze co następuje:
  Pojawiają się informacje na temat Azjatki, która wieczorem 31 grudnia 2019, pociągnęła papieża za rękaw, za co została przez niego kilkakrotnie uderzona w rękę.

  VIDEO: Bergoglio i Chinka
  .https://youtu.be/s1EO6jgjSEA

  Co kobieta powiedziała papieżowi? Jaki apel skierowała do Bergoglia?

  Obecnie, Vik van Brantegem, który przez wiele lat pracował w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, opiekując się nami dziennikarzami watykanistami – szczególnie podczas podróży Jana Pawła II i Benedykta XVI – proponuje na stronie http://www.korazym.org, ciekawy wkład Eric’a Mader’a, który głęboko analizuje słowa wypowiedziane przez Azjatkę.

  Mader, pracujący w Tajpej (Tajwan) – który mówi po angielsku i mandaryńsku – słuchając wielokrotnie słów kobiety, doszedł do wniosku – o czym pisze na swojej stronie internetowej – że zdanie skierowane do papieża brzmi następująco: „Po co niszczyć ich wiarę? Po co niszczyć Chińczyków? [Szukaj] chińskich [odczuć]. [Rozmawiaj] ze mną!”.

  W nawiasach znajdują się słowa, co do których Mader nie ma absolutnej pewności, ale to, co należy podkreślić to fakt, że kobieta zwraca się do papieża z wielką żarliwością, mówiąc o sytuacji chińskich katolików, zaistniałej po zawarciu bardzo kontrowersyjnej umowy między Chinami a Watykanem – o której to niezłomny kardynał Joseph Zen, w liście wysłanym do wszystkich kardynałów, napisał niedawno, iż jesteśmy świadkami „zabijania Kościoła w Chinach przez tych, którzy powinni go chronić i bronić przed wrogiem”.

  Eric Mader – mówiąc, że „jakość nagrania wcale nie jest taka zła”, stwierdza, że​​ z zachowania kobiety, tonu jej głosu i użytego słownictwa wynika, że​​kobieta „jest zszokowana”. Przypomnijmy również, że kobieta, przed zwróceniem się do papieża, żegna się, co jest zachowaniem zupełnie niezwykłym wśród wiernych obecnych na audiencji, którzy zwykle oklaskują Franciszka i wyciągają ręce, aby go dotknąć lub przywitać się z nim.

  Mader pisze:
  „Mówię po mandaryńsku i mam duże doświadczenie w słuchaniu osób których językiem ojczystym jest chiński i które porozumiewają się po angielsku i po chińsku. Dlatego zrozumiałem, że kobieta na filmie nie mówi ani po chińsku, ani po kantońsku (który jest głównym językiem używanym w Hongkongu).

  To właśnie nazywa się chinglish – angielski używany zgodnie z zasadami chińskich konstrukcji słownych i z silnym akcentem chińskim.

  Oto tłumaczenie, które wypracował Mader:
  „Po co niszczyć ich wiarę? Po co niszczyć Chińczyków? Szukaj chińskich odczuć. Rozmawiaj ze mną! ”.
  Poniżej – dla tych, którzy są w stanie ją przeczytać – oryginalna wersja chińska:
  為何打擊他們的信仰?為何摧毀中國信徒?傾聽中國信徒的感受!請說明!

  Zakładając, iż papieżowi udało się zrozumieć, co powiedziała Chinka, możemy założyć, że irytacja Bergoglia została sprowokowana nie tylko pociągnięciem go za rękaw, ale także silną wymówką ze strony kobiety.

  Mader twierdzi, że wielu chińskich katolików uważa, że​​papież stanął po stronie władz komunistycznych i że chińskiemu Kościółowi Katolickiemu grozi zniszczenie.

  Jeśli chodzi o sformułowanie, które brzmi „szukaj chińskich odczuć”, Mader wyjaśnia, że ​​jest to typowa konstrukcja chińska i że możemy ją przetłumaczyć jako: „Sprawdź, co naprawdę myślą Chińczycy”.

  Wreszcie apel: „Rozmawiaj ze mną!” – mógł wynikać z faktu, że papież oddalał się, a zatem, rozczarowana tym faktem kobieta próbowała za wszelką cenę zatrzymać go.

  Krótko mówiąc, konkluduje Mader: „Tak wygląda moja rekonstrukcja wydarzenia, która daje sens słowom zdesperowanej Chinki”.

  Czy rekonstrukcja ta jest prawidłowa?
  Nie możemy tego powiedzieć w stu procentach, jednak w oczekiwaniu na lepsze i bardziej przekonujące tłumaczenie, ta przedstawiona powyżej jest najwłaściwsza.
  Jeśli chodzi o sytuację katolików w Chinach, Mader zauważa:
  „Jako katolik żyjący na Tajwanie – w ramach wolnego i demokratycznego narodu liczącego 23,5 miliona obywateli, któremu zagraża Pekin – jestem szczególnie zaniepokojony przyszłością, z jaką mogą liczyć się obecnie katolicy w Chinach. Jestem zaniepokojony bezpieczeństwem Tajwanu i zasmucony perspektywą, że Bergoglio może ostatecznie zerwać więzi dyplomatyczne z naszą, kwitnącą, tajwańską demokracją[!!!], po to, by złożyć hołd dyktatorom z Pekinu. Jest to bardzo niepokojący moment dla Kościoła. Jeśli jesteś katolikiem, proszę cię o modlitwę za chińskich katolików ”.
  Sytuacja katolików chińskich, obiektywnie mówiąc, jest dramatyczna.
  Kardynał Zen pisze do kardynałów, swych współbraci:
  „Z mojej analizy dokumentu Stolicy Apostolskiej (z 28 czerwca 2019), zatytułowanego «Wytyczne duszpasterskie w sprawie rejestracji cywilnej duchowieństwa w Chinach» wyraźnie wynika, że wiernych chińskich zachęca się do wejścia do Kościoła schizmatyckiego (niezależnego od papieża i zarządzanego przez chińską partię komunistyczną)….

  https://www.aldomariavalli.it/2020/01/10/perche-distruggere-i-cattolici-cinesi-analisi-delle-parole-rivolte-al-papa-dalla-signora-asiatica/
  https://www.aldomariavalli.it/
  ***
  O stanowisku kardynała Zen’a względem poczynań Bergoglia pod linkami:
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18555&Itemid=46
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16646&Itemid=46

  ponury żydowski papież Franciszek

  http://ram.neon24.pl/post/152554,po-co-niszczyc-ich-wiare-czyli-bergoglio-i-chinka

  zacofanie zabobony ciemnota żydowska
  http://ram.neon24.pl/post/152468,eruv-jak-zydzi-robia-swego-boga-w-konia

  http://ram.neon24.pl/post/152337,pan-bodakowski-politolog-i-yamal-ii

 108. Jordan said

  Amerykańska ambasada w stolicy Iraku jest jak najprawdziwszym kuriozum na skalę światową i historyczną, jako że zajmuje ponad 40 hektarów, otoczona jest potrójnym murem i zatrudnia 16 000 pracowników.

  http://ram.neon24.pl/post/147141,bagdad-tajna-kwatera-glebinowego-rzadu-usa

  W książce «The Secret Relationship Between Blacks and Jews», Farrakhan cytuje dokumenty z których wynika, iż Żydzi zajmowali się nie tylko finansowaniem deportacji, jej realizacją oraz sprzedażą niewolników pochodzących z Afryki, ale również procederem – mającym miejsce już w Ameryce – który można określić jako «hodowlę niewolników», na wzór hodowli zwierząt.
  Żydzi, pisze Farrakhan, prowadzili w Ameryce farmy, na których do zapłodnienia młodych Murzynek wybierali szczególnie silnych i wytrzymałych, czarnych mężczyzn, tak by móc wystawić na rynek nowe pokolenia niewolników.
  Ocenia się, że Żydzi winni są śmierci około 90 milionów Afrykańczyków wywiezionych z Czarnego Kontynentu. 10 milionów zaś zostało wykorzystane na amerykańskich plantacjach.

  http://ram.neon24.pl/post/152365,o-afroamerykanskiej-wojnie-z-termitami

  pan rabin mateusz morawiecki

  Watykanista Aldo Maria Valli w swym wczorajszym artykule zatytułowanym «”Po co niszczyć katolików chińskich?” Rekonstrukcja sformułowań zwróconych do papieża przez Azjatkę» pisze co następuje:
  Pojawiają się informacje na temat Azjatki, która wieczorem 31 grudnia 2019, pociągnęła papieża za rękaw, za co została przez niego kilkakrotnie uderzona w rękę.

  VIDEO: Bergoglio i Chinka
  .https://youtu.be/s1EO6jgjSEA

  Co kobieta powiedziała papieżowi? Jaki apel skierowała do Bergoglia?

  Obecnie, Vik van Brantegem, który przez wiele lat pracował w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, opiekując się nami dziennikarzami watykanistami – szczególnie podczas podróży Jana Pawła II i Benedykta XVI – proponuje na stronie http://www.korazym.org, ciekawy wkład Eric’a Mader’a, który głęboko analizuje słowa wypowiedziane przez Azjatkę.

  Mader, pracujący w Tajpej (Tajwan) – który mówi po angielsku i mandaryńsku – słuchając wielokrotnie słów kobiety, doszedł do wniosku – o czym pisze na swojej stronie internetowej – że zdanie skierowane do papieża brzmi następująco: „Po co niszczyć ich wiarę? Po co niszczyć Chińczyków? [Szukaj] chińskich [odczuć]. [Rozmawiaj] ze mną!”.

  W nawiasach znajdują się słowa, co do których Mader nie ma absolutnej pewności, ale to, co należy podkreślić to fakt, że kobieta zwraca się do papieża z wielką żarliwością, mówiąc o sytuacji chińskich katolików, zaistniałej po zawarciu bardzo kontrowersyjnej umowy między Chinami a Watykanem – o której to niezłomny kardynał Joseph Zen, w liście wysłanym do wszystkich kardynałów, napisał niedawno, iż jesteśmy świadkami „zabijania Kościoła w Chinach przez tych, którzy powinni go chronić i bronić przed wrogiem”.

  Eric Mader – mówiąc, że „jakość nagrania wcale nie jest taka zła”, stwierdza, że​​ z zachowania kobiety, tonu jej głosu i użytego słownictwa wynika, że​​kobieta „jest zszokowana”. Przypomnijmy również, że kobieta, przed zwróceniem się do papieża, żegna się, co jest zachowaniem zupełnie niezwykłym wśród wiernych obecnych na audiencji, którzy zwykle oklaskują Franciszka i wyciągają ręce, aby go dotknąć lub przywitać się z nim.

  Mader pisze:
  „Mówię po mandaryńsku i mam duże doświadczenie w słuchaniu osób których językiem ojczystym jest chiński i które porozumiewają się po angielsku i po chińsku. Dlatego zrozumiałem, że kobieta na filmie nie mówi ani po chińsku, ani po kantońsku (który jest głównym językiem używanym w Hongkongu).

  To właśnie nazywa się chinglish – angielski używany zgodnie z zasadami chińskich konstrukcji słownych i z silnym akcentem chińskim.

  Oto tłumaczenie, które wypracował Mader:
  „Po co niszczyć ich wiarę? Po co niszczyć Chińczyków? Szukaj chińskich odczuć. Rozmawiaj ze mną! ”.
  Poniżej – dla tych, którzy są w stanie ją przeczytać – oryginalna wersja chińska:
  為何打擊他們的信仰?為何摧毀中國信徒?傾聽中國信徒的感受!請說明!

  Zakładając, iż papieżowi udało się zrozumieć, co powiedziała Chinka, możemy założyć, że irytacja Bergoglia została sprowokowana nie tylko pociągnięciem go za rękaw, ale także silną wymówką ze strony kobiety.

  Mader twierdzi, że wielu chińskich katolików uważa, że​​papież stanął po stronie władz komunistycznych i że chińskiemu Kościółowi Katolickiemu grozi zniszczenie.

  Jeśli chodzi o sformułowanie, które brzmi „szukaj chińskich odczuć”, Mader wyjaśnia, że ​​jest to typowa konstrukcja chińska i że możemy ją przetłumaczyć jako: „Sprawdź, co naprawdę myślą Chińczycy”.

  Wreszcie apel: „Rozmawiaj ze mną!” – mógł wynikać z faktu, że papież oddalał się, a zatem, rozczarowana tym faktem kobieta próbowała za wszelką cenę zatrzymać go.

  Krótko mówiąc, konkluduje Mader: „Tak wygląda moja rekonstrukcja wydarzenia, która daje sens słowom zdesperowanej Chinki”.

  Czy rekonstrukcja ta jest prawidłowa?
  Nie możemy tego powiedzieć w stu procentach, jednak w oczekiwaniu na lepsze i bardziej przekonujące tłumaczenie, ta przedstawiona powyżej jest najwłaściwsza.
  Jeśli chodzi o sytuację katolików w Chinach, Mader zauważa:
  „Jako katolik żyjący na Tajwanie – w ramach wolnego i demokratycznego narodu liczącego 23,5 miliona obywateli, któremu zagraża Pekin – jestem szczególnie zaniepokojony przyszłością, z jaką mogą liczyć się obecnie katolicy w Chinach. Jestem zaniepokojony bezpieczeństwem Tajwanu i zasmucony perspektywą, że Bergoglio może ostatecznie zerwać więzi dyplomatyczne z naszą, kwitnącą, tajwańską demokracją[!!!], po to, by złożyć hołd dyktatorom z Pekinu. Jest to bardzo niepokojący moment dla Kościoła. Jeśli jesteś katolikiem, proszę cię o modlitwę za chińskich katolików ”.
  Sytuacja katolików chińskich, obiektywnie mówiąc, jest dramatyczna.
  Kardynał Zen pisze do kardynałów, swych współbraci:
  „Z mojej analizy dokumentu Stolicy Apostolskiej (z 28 czerwca 2019), zatytułowanego «Wytyczne duszpasterskie w sprawie rejestracji cywilnej duchowieństwa w Chinach» wyraźnie wynika, że wiernych chińskich zachęca się do wejścia do Kościoła schizmatyckiego (niezależnego od papieża i zarządzanego przez chińską partię komunistyczną)….

  https://www.aldomariavalli.it/2020/01/10/perche-distruggere-i-cattolici-cinesi-analisi-delle-parole-rivolte-al-papa-dalla-signora-asiatica/
  https://www.aldomariavalli.it/
  ***
  O stanowisku kardynała Zen’a względem poczynań Bergoglia pod linkami:
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18555&Itemid=46
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16646&Itemid=46

  ponury żydowski papież Franciszek

  http://ram.neon24.pl/post/152554,po-co-niszczyc-ich-wiare-czyli-bergoglio-i-chinka

  zacofanie zabobony ciemnota żydowska
  http://ram.neon24.pl/post/152468,eruv-jak-zydzi-robia-swego-boga-w-konia

  http://ram.neon24.pl/post/152337,pan-bodakowski-politolog-i-yamal-ii

 109. Jordan said

  O pojedynku Johnson’a z Soros’em

  RAM 18 grudzień 2019

  Kolejna ciekawa refleksja na blogu Maurizio Blondeta dotyczy Borisa Johnsona.
  Premier Wielkiej Brytanii co tylko zabronił uczestniczenia członkom swego rządu w obradach międzynarodowego forum w Davos, planowanego na styczeń 2020.
  Johnson, motywując swą decyzję, stwierdził: «Naszym zadaniem jest osiąganie wyników (użytecznych) dla narodu, a nie picie szampana w towarzystwie miliarderów».
  https://www.telegraph.co.uk/politics/2019/12/17/boris-johnson-orders-ministers-boycott-davos-focus-brexit/

  W listopadzie, tj. w tygodniach poprzedzających sukces wyborczy Johnsona, jego rząd zainicjował dochodzenia przeciwko George Soros’owi, który – 3 milionami funtów – używając do tego celu swej fundacji – opłacił kampanię anty-Brexit, zmierzającą również do obalenia samego Johnsona.

  W tym celu, do życia powołana została specjalna komisja, która zajmie się śledztwem dotyczącym praworządności «darowizn» sorosowych, jako że finansowania pochodzące z zagranicy są w Wielkiej Brytanii zabronione.

  Gazeta Daily Mail ujawniła, że Open Society (należąca do Sorosa), mająca swą siedzibę w USA, obeszła zakaz, wypłacając pieniądze z londyńskiego konta fasadowego, należącego do prounijnej organizacji o nazwie Best for Britain (BfB).

  https://thebl.com/world-news/george-soros-would-have-illegally-financed-campaign-against-brexit-urgent-investigation-requested.html
  https://en.wikipedia.org/wiki/Best_for_Britain
  https://en.wikipedia.org/wiki/Unite_to_Remain
  Wszystkie opisane manewry okazały się jednakże niewystarczające i cała operacja Sorosa spaliła na panewce.

  Przypomnijmy na koniec, że w roku 1992, «finansista węgierskiego pochodzenia» – jak określa Sorosa wiele mass mediów – zrealizował manewr spekulacyjny, tak przeciwko włoskiej lirze, jak i przeciwko funtowi, na czym zarobił miliard dolarów.
  https://theeconreview.com/2018/10/16/how-soros-broke-the-british-pound/
  https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Wednesday

  Na podstawie:
  COME SI FA IL POPULISTA
  https://www.maurizioblondet.it/come-si-fa-il-populista/
  nazista żyd George Soros
  https://pbs.twimg.com/media/C5VKJvqUcAAQMdL?format=jpg&name=small

 110. Adrem said

  Revers ad 81
  „Pan Adrem też lubi jak pod drzwiami ćwiczą petardowe hucpy? lub z taranem drzwiowym z mikroładunkami wybuchowymi?

  Pan Adrem nie lubi, ale raczej nikt go o to nie będzie pytał, co lubi a czego nie.
  I to największy kłopot…

 111. revers said

  Pikusz z Twittera twituje „Tymczasem we Francji:
  -Francuscy inspektorzy pracy dostali specjalne polecenie władz, by rzucić inne zajęcia i skupić się na kontrolowaniu firm z Polski. Udają się też do lokalnych kontrahentów polskich firm i straszą ich że jeżeli będą współpracować z PL to pójdą do więzienia”

  Oj jak nie zolte kamizelki to nie kupione makronowe karakelki, odbija sie czkawka w zabolandii.

 112. Jordan said

  W dniach 18-24 kwietnia 1955 odbyła się Konferencja Afro-Azjatycka w Bandungu, która stanowiła element scalający państwa, które włączyły się w Ruch Państw Niezaangażowanych. Inicjatywę tę za wszelką cenę chciały storpedować zarówno Stany Zjednoczone jak i Wielka Brytania. W tym celu oba kraje podjęły cały szereg działań sabotażowych, których celem w pierwszej kolejności było nakłanianie państw do nieangażowanie się w to przedsięwzięcie. Stany wywierały presję wywierano na Filipiny i Tajlandię, z marnym skutkiem ale Brytyjczykom udało się zmusić do rezygnacji w Konferencji Federację Afryki Środkowej. Na tym mocarstwa jednak nie poprzestały. 11 kwietnia agent Republiki Chińskiej – Tajwanu spowodował katastrofę samolotu jakim na konferencję leciała delegacja maoistowskich Chin.

  W incydent ochoczo wmieszały się Stany Zjednoczone, które zabroniły wydania wraku Indiom do których należał samolot z chińską delegacją na pokładzie. Dziś polskie władze chciałby aby Stany naciskały na Rosję aby ta wydała wrak polskiego Tupolewa (sic!)

 113. seler said

  Witajcie Kochani

  Re: 63 Gajowy

  „Bardzo się cieszę, że Mamie się poprawiło.
  Jednak moc modlitwy, zwłaszcza zbiorowej, jest ogromna – a niedoceniana.
  Proszę pozdrowić Mamę od gajowego i od partyzantów w jego lesie.”

  dziękuję serdecznie…ale…

  Mama Adela zmarła dzisiaj około 12. południa… miała świadomość Życzliwych Jej Ludzi… i tam, gdzie mieszkam w Częstochowie i tutaj z Gajówki….
  Była Wspaniałą Kobietą… Odpocznie teraz u Ojca…
  Jezus będzie przy Niej

  dziękuję za wszystko
  seler

 114. Jordan said

  Co to jest deflacja.

  (Uwaga p.e.1984: to pierwszy tak kompetentny komentarz na naszej stronie, poprawiam nieliczne literówki i błędy stylistyczne, autora wpisu przepraszam za te ingerencje.)
  Zauważyłem powszechne mylenie pojęcia deflacji ze spadkiem cen wywołanym konkurencją w warunkach zdrowej gospodarki. Dlatego chcę wyjaśnić, czym jest deflacja. Wtedy, mam nadzieję będzie bardziej widoczne niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą realizowanie w praktyce postulatów myśli neoliberalnej.
  Japonia od około 20 lat boryka się z deflacją, jest to wystarczająco długi czas, aby poczynić ważne spostrzeżenia. Niestety, co jest bardzo niepokojące, również w Europie pojawia się taka tendencja. W krajach takich jak Hiszpania i Portugalia deflacja staje się faktem. Ale uwaga, również w Polsce są branże, w których notuje się zapaść i spadek cen (np. budownictwo), a to zjawisko może pociągnąć za sobą całą gospodarkę, jak efekt domina. Jednak zaskakująco wielu ludzi nie bardzo rozumie grozę tego zjawiska. A jest się czego bać!

  Zasadniczo deflacja wynika z różnicy pomiędzy podażą a popytem. Innymi słowy, jest to sytuacja, w której podaż jest większa niż popyt. Niektórzy ludzie mówią: „deflacja sama w sobie nie jest zła, bo ceny produktów stają się niższe”. Ale należy być świadomym, że „ spadające ceny poszczególnych produktów”, a „dalszy spadek ogólnego poziomu cen”, to są dwa różne zjawiska i należy je rozpatrywać osobno!

  Podam prosty przykład: pewna firma wprowadziła nowy atrakcyjny produkt na rynek. Oczywiście na początku bardzo wielu ludzi chce go kupić (nadmierny popyt). Ponieważ tylko jedna firma zajmuje się produkcją, to może sprzedawać po wysokiej cenie. Z czasem jednak pojawia się konkurencja i zaczyna się „walka cenowa”. W rezultacie ceny spadają i konsumenci mogą ten produkt kupić taniej. I myślę, że wszystkie osoby które piszą, że „jest korzyść w deflacji” mają na myśli właśnie taką sytuację. Ale ściśle rzecz ujmując, ten stan, to nie jest deflacja! Jest to po prostu wynik konkurencji na zdrowym rynku. (Uwaga p.e.1984: zauważmy, że w opisanej przez Pana sytuacji doszło do likwidacji nadzwyczajnych zysków w danej branży. Te nadzwyczajne zyski mogły być przeznaczane bądź na utrzymanie nadzwyczajnie wysokich płac, bądź – co jest obecnie normą – nadzwyczajnej renty kapitałowej, ponieważ pracownicy nie mają dostatecznej siły negocjacyjnej, by egzekwować nadzwyczajne płace w nadzwyczajnie rentownych branżach. W momencie zaniku nadzwyczajnej rentowności w danej branży w gospodarce rynkowej następuje odstąpienie od dalszego zwiększania mocy produkcyjnych w tej branży (nie napływa do niej nowy kapitał, zwabiony nadzwyczajną rentownością) – ale do momentu zrównania renty z otoczeniem rozpoczęto pewną liczbę inwestycji, które po ich ukończeniu nie osiągną nawet przeciętnej rentowności, a co więcej – ściągną rentowność całej branży poniżej przeciętnej rynkowej! Problem został szerzej opisany jako zagadnienie koordynacji. Oczywiście przy odpowiednio wysokim spadku rentowności w branży może dojść do masowych bankructw (z powodu utraty zdolności spłaty kredytów, nawet przy niezerowym dochodzie), co w przypadku branż o dużym udziale w PKB (licząc podwykonawców) może wywołać recesję.)

  A więc czym jest deflacja? Według definicji OECD, deflacja to: „dalszy spadek ogólnego poziomu cen”. To nie jest to samo, co „spadek cen poszczególnych produktów”. To nie są pojęcia równoznaczne! Dodam jeszcze więcej, gdyż niektórzy ludzie źle rozumieją stan deflacji: to „dalsze obniżenie ogólnego poziomu cen” automatycznie prowadzi do zmniejszenia dochodu narodowego. Z kolei wynikiem tego jest wzrost bezrobocia i ostatecznie ogólna sytuacja finansowa państwa ulega jeszcze pogorszeniu.(Uwaga p.e.1984: w przypadku równoczesnego ruchu wszystkich płac i cen w gospodarce realny dochód narodowy pozostałby nie zmieniony. Ale tylko w sytuacji, gdy żaden podmiot w gospodarce nie jest zadłużony! To właśnie dług w warunkach deflacji musiałby być negatywnie oprocentowany, sugeruję doczytać ten fragment: Pułapka płynnosci (liquidity trap). To niezdolność do spłaty długu staje się najpierw przyczyną szukania oszczędności na płacach, zwolnień, a w dalszym etapie dostosowań – obniżki cen. Kiedy to samo ma miejsce w dostatecznie wielu branżach załamuje się popyt w całej gospodarce. I tu zaczyna się znana spirala „debt-deflation”.)

  Załóżmy sobie na przykład, że kupiłeś dom z pomocą kredytu hipotecznego. Wraz ze „spadkiem ogólnego poziomu cen”, wartość Twojego domu idzie na dno. Jednak kwota zadłużenia do spłaty w banku wcale nie spada. Ponadto realna stopa procentowa idzie w górę, ponieważ wartość pieniądza rośnie. Już przez to widać z jakimi trudnościami muszą borykać się zadłużeni ludzie i firmy, funkcjonujący w warunkach deflacji. A le to nie wszystko: deflacja – to wzrost bezrobocia. Wyobraźmy sobie, czego nikomu nie życzę, że właściciel domu stanął w sytuacji podbramkowej: utracił źródło dochodów. Aby spłacić kredyt chce sprzedać dom, ale jego wartość rynkowa okazuje się być mniejsza od wartości kredytu pozostałego do spłaty. Co pozostaje…
  Owszem przyznaję, że niektórzy ludzie skorzystają na deflacji. Jednak z punktu widzenia ogółu społeczeństwa – deflacja jest zjawiskiem bardzo szkodliwym. A kto korzysta na deflacji? Ci ludzie, którzy mają wysokie, pewne dochody. Dla nich jedynym odczuwalnym efektem deflacji jest spadek cen.
  Podkreślam: deflacja to sytuacja w której podaż przewyższa popyt (popyt < podaż), dlatego firmy nie chcą realizować nowych inwestycji. Przecież nikt nie będzie produkował rzeczy, jeżeli wie, że ich nie sprzeda. Nawet jeżeli przedsiębiorcom obniży się podatki (CIT), to kwotę uzyskaną z tej obniżki zatrzymają w postaci zysku lub przeznaczą na spłatę długu. (Uwaga p.e.1984: Dlaczego tak się stanie? Ponieważ większość przedsiębiorstw działa w oparciu o niewielki kapitał własny i wysoki kredyt (tzw. lewar, dźwignia). Te nieliczne, które nie są zadłużone nie mają żadnych rentownych obszarów gospodarki, w których warto by było inwestować. Więc kapitał lokują w bankach krajowych, lub zagranicznych (przedsiębiorstwa z USA korzystały na deflacji w Japonii i niskiego oprocentowania kredytu w tym kraju, pożyczając „tanie” jeny zamiast „drogich” dolarów).)

  Ponieważ ogólny dochód gospodarstw domowych maleje, a ludzie są zaniepokojeni możliwością bankructwa swojej firmy i utratą pracy, to jak najbardziej starają się zmniejszyć konsumpcję. W rezultacie popyt jeszcze bardziej maleje, gospodarka zmniejsza się. Koło się nakręca. To jest prawdziwa groza deflacji.
  Jak wygląda sytuacja w moim kraju? W Japonii prywatne firmy oraz gospodarstwa domowe mają 10 bilionów jenów oszczędności zdeponowanych w bankach! Te pieniądze tam leżą bezczynnie, bo nikt ich nie chce pożyczyć. Dlatego, że jest deflacja. Obniżka cen np. telewizorów jest przez konsumentów zjawiskiem mile widzianym. Ale dla producentów tych telewizorów i dla pracowników fabryk, od pewnego poziomu, może mieć katastrofalne skutki. Ponieważ w efekcie spadku cen spółka nie generuje zysku, ma straty, to musi zwolnic pracowników, zamknąć fabrykę i ewentualnie ogłosić bankructwo. W rezultacie wzrasta bezrobocie, budżet zamiast otrzymywać podatki musi płacić zasiłki, pogarsza się sytuacja finansowa państwa… Co gorsza groźba upadku nie dotyka tylko samego producenta telewizorów, ale sięga coraz dalej: do jego kooperantów, a wreszcie rozlewa się na cały kraj tzw. „ostatecznego wytwórcy produktu” i „sektora usług”. To właśnie jest deflacja! Do tego prowadzi „dalszy spadek ogólnych cen”.

  Z perspektywy mikroekonomii można myśleć, że „deflacja jest zaletą, bo można kupić tanio telewizory i radia”, ale jeżeli mówimy o gospodarce kraju, to musimy rozpatrywać ją z punktu widzenia gospodarki narodowej w skali „makro-ekonomicznej”. Warto przejrzeć na oczy: deflacja może być bardziej przerażająca niż inflacja!

  Wpływy do budżetu spadają, jakie działania najczęściej wtedy podejmuje rząd? Na przykład zwiększa stawkę podatku VAT. Jaki jest skutek? Ludzie próbują oszczędzać zmniejszając konsumpcję. Ponieważ konsumpcja maleje, przedsiębiorstwa nie mogą sprzedać swoich produktów. A ponieważ nie mogą planować wzrostu sprzedaży, to nie inwestują. Dlatego podczas deflacji samo obniżenie podatków nie zachęci przedsiębiorstw do inwestycji. Natomiast w celu wygenerowania zysków i obniżenia (optymalizacji) kosztów firmy podejmą poniższe działania: „zwalnianie pracowników” i „zamykanie fabryk” – w wyniku czego wzrośnie bezrobocie i spadną dochody budżetu, a wzrosną jego wydatki na zasiłki. Tak działa spirala deflacyjna. Deflacja prowadzi do śmierci, śmierci gospodarki. Gospodarka Japonii właśnie znajduje się w tym stanie.
  Polska nie powinna wstępować na tę drogę. Dlatego warto skorzystać z doświadczeń Japonii.

  W ciągu ostatnich 20 lat rząd japoński nie uczynił żadnych poważnych ruchów zmierzających do rozwiązania problemu deflacji. W rezultacie co roku w moim kraju odnotowuje się ponad 30 000 samobójstw. Rośnie stopa bezrobocia wśród młodych ludzi. Z powodu braku perspektyw, trudnej sytuacji finansowej, spada ilość zawieranych małżeństw. Z tych samych powodów maleje wskaźnik urodzeń. Automatycznie zwiększa się co roku liczba emerytów. W rezultacie finanse państwa są coraz bardziej napięte. Rząd japoński jest w długu wobec swojego narodu w formie obligacji rządowych. Ich wartość równa się połowie budżetu krajowego. Narastająco, kwota długu doszła do 200% PKB. Jednak Japonia ma środki do walki z deflacją, mimo to japoński rząd nie zastosował ich przez 20 lat!!
  Dlaczego japoński rząd nie myśli poważnie o gospodarce narodowej?
  Istnieje wiele powodów tej sytuacji. Jednym z nich są osoby zatrute przez ideę „neoliberalizmu". Idea ta ogarnęła cały świat, dominując wśród ludzi polityki, biznesu i mediów. Neoliberalizm i promowane przez neoliberałów hasła „globalizmu” skutkują narastającym lawinowo rozwarstwieniem społecznym, tym, że „bogaci są coraz bogatsi” a „biedni stają się coraz biedniejsi”. Neoliberałowie głoszą bardzo atrakcyjnie brzmiące hasła, ale rzeczywisty efekt ich działań – opisałem wcześniej. Dlatego właśnie zdarzyła się w USA manifestacja pod hasłem „Occupy Wall Street”!

  Neoliberalizm wywodząc się z myśli ekonomii neoklasycznej przyjmuje jeden ważny punkt widzenia: rynek jest ważniejszy niż kraj (Państwo). Innymi słowy, w konsekwencji dobro jednostki stawia nad dobrem wspólnoty (społeczeństwa). Ale uwaga! Jednostka, czyli „indywidualna osoba” oznacza tu nie zwykłego pana Kowalskiego, ale akcjonariusza, właściciela przedsiębiorstwa. A wspólnota, to cały naród. Dlatego warto mieć świadomość, że idea globalizmu narodziła się w celu realizacji osobistych interesów akcjonariuszy i im służy! Globalizm jest taką formą prowadzenia polityki gospodarczej, która nie zwraca uwagi na ekonomię danego kraju, nie działa w interesie gospodarki narodowej. Wspólna waluta EURO w Unii Europejskiej oraz pakt TPP w Japonii są typowymi przykładami narzędzi globalizmu.
  Neoliberałowie kuszą słowami: „likwidujmy cła i bariery pozataryfowe, pozwólmy na swobodne poruszanie się kapitału, towarów i ludzi, bo dzięki temu gospodarka będzie rozwijać się globalnie”. Te piękne słowa – to oszustwo! Najwyższa pora wreszcie przejrzeć na oczy! Już w niektórych krajach widoczne stają się skutki tej polityki.
  Uważam, że zarówno w Japonii, jak i w Unii Europejskiej, która stoi na skraju deflacji – nie powinno się wprowadzać w życie idei globalizmu powstałych na podstawie myśli neoliberalnej. Nie w tej sytuacji! To nie jest lekarstwo na tę chorobę!
  W stanie deflacji opłaca się wrócić do jakże niepopularnej obecnie i powszechnie krytykowanej idei keyensizmu. O tym napiszę kolejnym razem.
  Zapraszam do dyskusji, również na stronach:
  http://www.facebook.com/#!/ja.samuraj
  http://samuraj7.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?0

 115. seler said

  Prawdziwych Przyjaciół poznaje szie w…
  biedzie, kłopotach, na rozdrożu…
  to nie ci co kadzą i klepią po plecach
  a naprawdę mają Ciebie w kroczu…

  Pamiętam Przyjaciół, wrogów też nie zapomnę
  i nawet im wybaczę, gdyż takie ich koleje losu,
  że nie umieli sprostać Człowieczeństwu

  i nawet przyszedł Jezus Słowo Ojca
  by Posklejać i Radę Dawał

  nikczemność bywa bez końca…

  KOCHANI, dbajmy o własne Sumienie
  byśmy nie wstydzili sie umrzeć
  i stanąć potem przed Stwórcą

  18-01-2020 seler

 116. Jordan said

  16 stycznia 2020 z wyboru posłów Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącym stałej podkomisji Obrony Narodowej d/s kontaktów zagranicznych i NATO został inż. Maciej Lasek.

  Ten sam inż. Lasek który byl przewodniczym Panstwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych która badała przyczyny katastrofy smoleńskiej. Po 10 latach wraży Lasek zostaje głosami posłów PiS-u z przystawkami, wybrany Przewodniczącym stałej podkomisji Obrony Narodowej d/s kontaktów zagranicznych i NATO.

 117. revers said

  W kasie CBA Kaminskiego, zabraklo 10 mln. zlp, czy ktos ma lepiej zorganizowane sluzby?

  https://www.wiesci24.pl/2020/01/17/cba-okradlo-cba-zlodzieje-kaminskiego-ukradli-10-mln-zlotych-z-kasy-operacyjnej/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork&fbclid=IwAR3ySPY-E41tRYvk2gtJsfUFZyf7CjJwmKvaIK-3J4SdNSVikMhCT0WLpTQ

 118. Kwal said

  Ad.105…no kurwa to nie możliwe !!! skąd te wiadomości ? Napisz coś bliżej albo jakiś link…

  ——
  Wrzucenie hasła:
  Bosak Jajko
  na Google daje sporo ciekawych wyników.
  Admin

 119. Jordan said

  „Czarny październik 93.Czołgi w Moskwie Krew na ulicach”
  Mało kto z polskiej publiki ma jakiekolwiek pojęcie o tym w jakich warunkach zastała uchwalona i przyjęta obowiązująca w Rosji konstytucja.
  Akt prawny „przyjęty” w drodze złamania wszelkich obowiązujących praw. Konstytucja znienawidzona bo uchwalona po trupach w dosłownym tego słowa znaczeniu.
  Opowiada o tym film dokumentalny rosyjskiej telewizji.Film powstał w 2013 i był przełomem bo przez 2013 w przestrzeni publicznej nie wymawiało się daty „październik 1993 r ”

  .https://www.youtube.com/watch?v=CnkCu7N-J0M

  Obmierzłą,feralną,krwawą ,konstytucję pora było zmienić.Wszyscy od lat tego oczekiwali
  https://www.neon24.pl/comments/11848,ikulalibal

 120. seler said

  Dziękuję Wam Polacy,
  że pomagaliście
  w chwilach
  trudnych

  chcieli Was wybić „te przyjacioły”
  nie udało szie…
  Miłość kontra śmierć

  hymn Djelem Djelem
  dla Was jest

  1/4.Djelem, Djelem, Międzynarodowy Zespół Muzyczny AR PO DE


  _____________

  muszę odpocząć… mam dużo spraw do załatwienia,
  do Gajówki zawsze będę wracał,
  trzymajcie szie
  dziękuję

 121. Lily said

  Re 86;Osoba Prywatna
  Niszczenie panstw narodowych,oraz wprowadzenie obrotu bezgotowkowego,
  TO SA WYTYCZNE,architektow N.W.O.

 122. Ad. 96:

  MOJĄ Hipotekę Rzymu można porównać do kilkuletniej okupacji Rzymu przez Wandalów, gdy Oktawian-August budował BAALBEK. Fatalnie to się dla Wandalów skończyło, bo Warus, który WAROWAŁ nad Renem, podjął ofensywę w Małej Germanii, wobec czego Wandalowie musieli się z Rzymu wycofać.
  Po powrocie do Rzymu Oktawian-August podjął wyprawę na STOLICĘ WANDALÓW Lech-Augsburg, co doprowadziło do I. Bitwy Nad Lechem, w której Rzymianie ponieśli Klęskę a Warus zginął w Lesie Teutoburskim.
  Według Profesora Worończka to Rzymianie obiecali wówczas Swebom NARODY ALPEJSKIE, wobec czego podczas II. bitwy Nad Lechem Swebowie uderzyli na Wandalów, aby potem SPRZEDAĆ ALPEJCZYKÓW W NIEWOLĘ, jak wcześniej Teutonów.
  Ponieważ do niewoli rzymskiej dostało się kilkadziesiąt tysięcy Wandalów to w roku 12 Sejm Wandalski PRZYJĄŁ Poselstwo Rzymskie z Prośbą o ZBUDOWANIE W KRAKOWIE ŚWIĄTYNI POKOJU – takiej jak Jowisza-Balla w Baalbeku.
  Pamiątką tego jest miedzioryt KRAKÓW SCHEDLA, na którym wszystkie Krzyże są Wandalskie, z wyjątkiem jednego Greckiego. Jeśli nie oznaczona Krzyżem świątynia z płaskim dachem na Krzemionce jest oną Świątynią Pokoju to Miedzioryt wypada datować na rok 14. Wyeksponowanie WAWELU jest zrozumiałe jako Siedziby Sejmu.

 123. zofia said

  Ciekawe czy Dzien J celowo wprowadzono na 17 stycznia zamiast Wyzwolenia Warszawy

 124. Maverick said

  Gdy kabała szczuje Polaków na inne narody i posądza ich o swoje wyklute w pustych łbach urojenia. POLACY JAK ZWYKLE POKAZALI WIELKIE SERCE.

 125. osoba prywatna said

  Jan Paweł II, czyli o papiestwie w dobie masowych mediów – Tomasz Gabiś

  Łabędź, który wychodzi z jeziora, łatwo bywa pomylony przez ludzi z gęsią … Papież, który miesza się z tłumem, jest niebawem uważany za człowieka takiego jak wszyscy
  http://www.bibula.com/?p=111492

 126. osoba prywatna said

  Mieszkaniec Dębnik nie wpuścił strażników miejskich, którzy – w oparciu o donos – chcieli sprawdzić, czy aby nie popełnia skandalicznej zbrodni palenia w piecu drewnem. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.
  http://www.bibula.com/?p=111572

  No cóż, żydka zawsze ciągnie do handele.
  http://www.bibula.com/?p=111599

 127. Ad. 105, Adrem said – 2020-01-17 (Piątek) @ 20:54:18
  To by tłumaczyło tęczową orientację.

  Pana Bosaka, kandydata na prezydenta KONFEDERACJI znam z Ligi Polskich Rodzin. Zachowywał się Władczo, że skarżono się na jego odzywki: WYSTARCZY JEDEN TELEFON, ŻEBY TU CIĘ WIĘCEJ NIE BYŁO. Mnie tak nie straszył, bo zachowywałem się grzecznie, ale nie krył wobec mnie Ironii.
  Tym można tłumaczyć ZELŻENIE MNIE przez Stefańskiego, gdy prosiłem o interwencję w sprawie Katastru Jerozolimskiego. Ponieważ podatek katastralny w Jerozolimie jest najwyższy na świecie to zapewniało IM Wypłacalność. To jest tak niesamowite jak odżegnanie się Jarosława Piaseckiego od 8 tysięcy ton złota Piotrusia Pana Piotra Osucha. Dokumenty tego złota z banku w Zurychu dziad Piotrusia zabrał Bolesławowi Piaseckiemu przy aresztowaniu w Bełzie Lubelskim a które to złoto miał od mego ojca za ZBROJNĄ pomoc w wojnie ukraińskiej.
  Mnie Kaczyńscy na Proces nie wezwali więc Wysoki Sąd orzekł, że 8 tysięcy ton złota Piotruś Pan WYŁUDZIŁ od Księcia Monaco. którego też NIE WEZWALI jako Ciemniaka.
  Teraz – po odsiedzeniu 10 czy 15 lat – jest nowy proces PIOTRA Pana za MATACZENIE w Pierwszym Procesie. Akt Oskarżenia zawiera m. in. takie Kwiatki, jak oszukanie Słynnego Romario na 5 milionów $. Pamiętam, że gdy Wysoki Sąd zapytał Romario ILE PIENIEDZY powierzył swemu szwajcarskiemu maklerowi to ten odpowiedział: PIĘC MILIONÓW DOLARÓW, na co Piotruś zakrzyknął PIĘĆDZIESIĄT. – Z tego wynika, że 45 milionów PODPIEROLILI Kaczyńscy ???
  Książęta Monaco nie są aż takimi Ciemniakami, skoro Rainer OBALIŁ Prezydenta De Gaulle’a. Gdy Rezydent francuski powiedział Księciu, że PODLEGA JURYSDYKCJI FRANCUSKIEJ to ten tak Palnął go w Ucho, że się PRZEWRÓCIŁ…

 128. „Naukowcy odkryli, że koty przywiązują się równie mocno do człowieka jak psy. Więź przypomina związek między matką , a dzieckiem.”

  https://dobrewiadomosci.net.pl/36308-przywiazuja-sie-i-kochaja-zaskakujace-wyniki-badan-na-temat-kotow/?fbclid=IwAR1oDcnP2pvjFOEtlN7eCJOmB1GeiiBrChmQu1uLxtnqKqAjnCi1_0crAC4

 129. Marucha said

  Re 113:
  Strasznie mi przykro z powodu Mamy…
  Może nasze modlitwy przynajmniej poprawiły Jej nastrój w ostatnich chwilach.
  Niech Ją Jezus przygarnie do serca.

 130. Lily said

  Rzady Kaczynskich i Ich pomazancow !.
  https://www.youtube.com?v=Ag0zYXC5-p0
  Zrodlo;Po pierwsze Polak.

 131. Lily said

  17 styczen = 17 + 1 = 18
  18 : 3 = ( ile miesci sie szostek)
  Trzynastki (13 ) jeden z przyklasow,
  wprowaszenie STANU WOJENNEGO.

 132. osoba prywatna said

  LOU A. ROLLINS ZE „SŁOWNIKA LUCYFERA”

  Amerykanista – osoba, która wie, że Ameryka jest najbardziej wolnym krajem na świecie, ale nie ma pojęcia, który kraj jest drugim w kolejności. Człowiek kochający Dzwon Wolności jak i przypominający go z wyglądu.

  Bin Laden Osama – bojownik o wolność według Ronalda Reagana. Terrorysta według George`a W. Busha.

  Druga wojna światowa – sekwel (o większym budżecie i liczniejszej obsadzie) pierwszej wojny światowej, która także była kasowym przebojem.

  Izrael – ostatnia deska ratunku żydowskiego łajdaka. Maciupci, tyci tyci, malusieńki kraj otoczony przez wrogów, zwłaszcza przez Morze Śródziemne, ten złośliwie antysemicki akwen czyhający tylko na okazję, aby potopić Żydów. Izrael ma prawo do istnienia. Naprawdę, jest jedynym krajem na Bliskim Wschodzie, posiadającym takie prawo.

  Jednomyślność – doskonale ukryty brak zgody.

  Kofeina – kokaina biedaków.

  Kompas moralny – urządzenie wykrywające i naprowadzające, używane przez amerykańskich i izraelskich pilotów dla identyfikowania celów bombardowania.

  Krew – ciecz gęstsza niż woda, ale nie tak gęsta jak ropa naftowa.

  Kulki z papieru – bardzo tanie systemy broni o niskim poziomie technicznym, które w związku z tym nie wywołują zainteresowania u zarabiających na wojnie, mimo iż idealnie nadają się do ochrony kraju przed urojonymi zagrożeniami.

  Lewicowy liberał – człowiek, któremu krwawi serce krwawi, kiedy widzi cięcia w budżecie państwa; który twierdzi, że kobieta ma prawo zabić swój płód, acz nie z rewolweru; który uważa, że powinno się zezwolić na służbę wojskową gejom i na uformowanie z nich Oddziałów Specjalnych o nazwie „Lawendowe Berety”.

  Militarysta – ktoś uzbrojony po zęby, przez które – zaciskając je –kłamie.

  Nacjonalizm – według Alberta Einsteina odra ludzkości. Jednak o ile Einstein dążył do tego, aby poddać kwarantannie narodowy socjalizm, czyli formę niemieckiej odry, to sam pomagał rozprzestrzenić się syjonizmowi, czyli żydowskiej odrze. To może być dobra ilustracja teorii względności.

  Naoczny świadek – człowiek, który widzi wydarzenia na własne oczy, a następnie kłamie o nich w żywe oczy.

  Naród wybrany – naród, który sam się wybrał.

  Pokój – niezwykle częsty powód wojny

  Rabunek z bronią w ręku – forma praktycznej alchemii, dzięki której ołów można zamienić w złoto.

  Rzecznik praw obywatelskich – bezzębny pies obronny współpracujący ze złodziejami.

  Satanista – człowiek, który jest przekonany, że w Piekle jest chłodno.

  Tortury – metody mające skłonić ludzi do mówienia, kiedy już przestaną krzyczeć.

  Umiarkowany – w polityce amerykańskiej osoba popełniająca umiarkowane zbrodnie. Ktoś taki jak John McCain czy Joe Lieberman, pragnący zamordować jedynie setki tysięcy Arabów a nie – jak niektórzy ekstremiści– miliony.

  Wspólnota międzynarodowa – ja, moi przyjaciele i moje marionetki.

  Zasoby ludzkie – ludzie nadający się do wyzysku.

  Związek zawodowy – stowarzyszenie robotników utworzone w celu realizacji interesów działaczy związkowych.
  Związek zawodowy – stowarzyszenie robotników utworzone w celu realizacji interesów działaczy związkowych.
  http://www.tomaszgabis.pl/2017/09/26/lou-a-rollins-ze-slownika-lucyfera/

 133. Yah said

  Dobre jest lubuntu – lekka wersja ubuntu. System uruchamia się i zamyka w 8-10 sekund. Musze jeszcze wypróbować sparky linux – tak samo lekka wersja systemu. No i jest jeszcze 😀 .https://astralinux.ru/en/

 134. Lily. said

  Episkopat,w III.R.P,za wprowadzeniem
  obrotu bezgotowkowego.
  https://kosciol.wiara.pl/doc/5965187.Ekonom-KEP-Terminale-platnicze-dla-wiernych-i-dla-Kosciola
  Zrodlo; Wiara.pl
  NIE TYLKO,za obrotem bezgotowkowym,
  rowniez za przyjmowaniem immigrantow.
  Niszczenie panstw narodowych,obrot bezgotowkowy,TO wytyczne architektow N.W,O.

 135. Salcie said

  Ad.120 – Maverick

  Serce rośnie!

 136. Salcie said

  Pardon, miało być do : 124– Maverick

 137. NyndrO said

  Wrocław 1976 * .https://www.youtube.com/watch?v=KbwMAbfStv0

 138. osoba prywatna said

  Bosak – długi drąg zakończony metalowym hakiem i grotem (szpikulcem).

  PILNE! Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji w wyborach prezydenckich 2020
  https://wprawo.pl/pilne-krzysztof-bosak-kandydatem-konfederacji-w-wyborach-prezydenckich-2020/

 139. Boydar said

  @ Pan Seler

  Wyrazy współczucia, jaki człowiek by już nie był stary, czy doświadczony życiem, to Matka jest Matką. Od Niej się wszystko co ziemskie zaczyna.

 140. osoba prywatna said

  Biznesmen z Niemiec kupił za 1,2 miliona euro (ponad 5 mln zł) dziewictwo 19-letniej Ukrainki. Niemiec twierdzi, że jest gotów poślubić dziewczynę. Ukrainka sprzedała swoje dziewictwo za pośrednictwem serwisu Cinderella Escorts, którego właścicielem jest Polak.
  https://www.o2.pl/artykul/niemcy-ukrainka-sprzedala-dziewictwo-za-12-miliona-euro-6468390261713025a

  ——
  Polak 😂
  Admin

 141. Boydar said

  @ Pan Kwal

  Niemożliwe, to jest hełm przez pomyłkę na lewą stronę założyć … 🙂

 142. revers said

  re140

  co inne to co chwile wystawiają swe dziewictwo z lekarskim atestem kosztuje 20 euro, oczywiscie po plastycznej operacji vaginki
  koszt równiez 2-3 tys. euro i jest hymenowy cymes.

 143. osoba prywatna said

  Zawsze na 4. Łapy.
  https://demotywatory.pl/4970535/One-faktycznie-zawsze-laduja-na-czterech-lapach

 144. PISKORZ said

  re 113 Seler, moje szczere kondolencje..!! Trzymaj się..

 145. NyndrO said

  Om mani dewa hri

 146. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=fb7o6BS_y5s

 147. NyndrO said

  Panie Seler, kiedy Ojciec umierał, mimo że przeszedłem praktykę Phowa i od bardzo długiego czasu studiuję Dharmę, to ryczałem. Życzę Panu siły. Każda taka sytuacja jest najlepszym Nauczycielem. * .https://www.youtube.com/watch?v=Cp0Rbvi8edc Nigdy Tu tego nie robiłem. Ale Pan Seler tak otwarcie o tym mówi, że jakoś poczułem, że mogę się podzielić osobistą wiedzą i doświadczeniem. Jak się komu nie podoba, odrzucić, nie przejmować się moimi wpisami, a jak komuś z nienawiści powieka lata, wnioskować o BAN.

 148. Listwa said

  @ 138 osoba prywatna

  Kanalizowanie wyborców i myśli w określonym kierunku. Żeby nie powstało niezależne.
  Pan Dziambor zdecydował. Ha ha, patriota. Prawie jak nie w teatrze.

  Liberał i wolnościowiec, związany kiedyś także z PO, zwolennik sprowadzania obcokrajowców żeby sie mu Polska rozwijała.

 149. NyndrO said

  https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-dawid-kubacki-pobil-rekord-malysza-i-stocha/jv3djn3 To jest ten Chłopak, co żydzi od szechtera i ich żydowscy współplemieńcy się śmiali, że widocznie dlatego wykonuje Znak Krzyża przed skokiem jako jedyny, bo jako jedyny się boi i nie umi skakać.

 150. seler said

  Re: 129 Marucha

  „Re 113:
  Strasznie mi przykro z powodu Mamy…
  Może nasze modlitwy przynajmniej poprawiły Jej nastrój w ostatnich chwilach.
  Niech Ją Jezus przygarnie do serca.”
  ___________

  Tak… Wasze prośby ulżyły Jej … przed odejściem…
  czuła, że nie jest odrzucona
  ja robiłem co mogłem,
  nie dałem rady…

  teraz płaczę i piję….tylko Bóg wie dlaczego…

  Marucha… zanim wjechałem na Twoją polanę,
  to ja szie przyglądałem… Kim jesteś…
  myślę sobie – aaa, katolik
  ale pomimo to wjadę…
  i było zaskoczenie
  wspierałeś mnie
  i do końca

  na tym właśnie Miłość polega…
  a Ty mnie nie znasz w realu
  ani ja Ciebie,
  to by dopiero było zaskoczenie,
  że co ? gdybyśmy szie spotkali
  Twój Charakter czuję na kilometr
  i vice versa… 😉

  mną pogardzają „ci prawdziwi cyganie”
  bo biedny cygan to głupi…gadzio,
  bo pokochał tubylców i został

  ja wygrałe z pociągiem – co prawda remis był 1:1
  jednak Bóg miał Plan,
  że zanim umrę,
  że zanim umrę,
  bym pozostawił
  ślad,
  jak kot, co swoimi drogami chodzi…

  Marucha.. co ja Ci będę dupę zawracał,
  wiesz, o co chodzi

  dziękuję i pozdrawiam serdecznie

  sasta bachtałe 😉

 151. osoba prywatna said

  Jarosiewicz i Zakrzewski POLSKI INTERES musi być dla nas najważniejszy i trudna sytuacja w kościele

 152. seler said

  Re: 70 Boydar

  „Ja również nie uważam chrześcijaństwa, a katolicyzmu w szczególności, za religię. Bo dla mnie to jest normalne jedzenie rosołu łyżką. W skrócie – normalność.”
  _______

  a, chińskimi pałeczkami próbował ???
  😉 – popróbuj co Ci szkodzi
  nawet rękoma, palcami,
  ewentualnie wylizuj
  z ziemi, jak pies
  albo cygan

  baron cygański – seler
  😉

 153. NyndrO said

  No niestety, FIS musi zaapelować do papieża. No bo jak to tak, żeby norwegowie i niemcy nie mieli szans. Niech już ten Kubacki przestanie! Taka reprezentacja Włoch w piłkę nożną też kiedyś była za silna ( catenaccio). I papież zrobił porządek. Tylko, że polski góral, to nie pedał Mancini. Mogę się założyć, że pracują nad oficjalnym zakazem.

 154. seler said

  dla mecenasa Boydara, żeby odgadł jak szie kury kradnie
  i czym rosół szie je 😉
  nie załamuj
  dasz radę
  no, hej

  BACIARY Bilet do wojska Dożynki Krostoszowice 2019
  z widelcem
  .https://www.youtube.com/watch?v=wHLpmMuQqb8

  😉

 155. lewarek.pl said

  Ministerstwo obrony Rosji opublikowało w sieci dokumenty dot. Powstania Warszawskiego i zajęcia Warszawy. Na ich podstawie oskarża Armię Krajową o wymordowanie pozostałych w stolicy Ukraińców i Żydów, a także o działalność terrorystyczną. Dotychczas takie oskarżenia pod adresem Polaków i AK formułowali tylko Żydzi.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ministerstwo-obrony-rosji-publikuje-dokumenty-dot-walk-o-warszawe-oskarza-ak-o-mordowanie-zydow-i-terroryzm/

  Instytut Pamięci Narodowej wytknął brak w dokumentach opublikowanych przez rosyjskie ministerstwo obrony takich tematów jak m.in. sowieckie mordy i represje dokonywane na żołnierzach Armii Krajowej (którzy określani są w tych dokumentach jako „bandyci” i „terroryści”), bierne zachowanie się Sowietów wobec niszczenia Warszawy przez Niemców, mordy i gwałty popełniane na ludności polskiej, rabunek polskiej infrastruktury przemysłowej.

  https://kresy.pl/wydarzenia/komunikat-ipn-ws-dokumentow-opublikowanych-przez-rosje-nie-wnosza-nic-szczegolnie-znaczacego/

  O, i tak się robi politykę historyczną. Publikujemy co chcemy i stawiamy tezy jakie się nam podoba – na wszystko mamy kwit. Nie ma kwitu, nie ma sprawy.
  Nie to, co te polskie fajtłapy, które kicają przed każdym żydowskim kichnięciem.
  Ciekawe co konkretnego Putin chce ukręcić. Wciąż nie mogę się domyślić jaki ma plan.

 156. seler said

  mecenasie Boydar,

  postaram szie Ci ułatwić robotę ze z tymi sztućcami [tak szie to pisze ?]
  po prostu wciągaj uszami,
  potem szie martw 😉

 157. NyndrO said

  Podobną akcję przechodził Artur Boruc, jako bramkarz Celticu. * .https://www.youtube.com/watch?v=tpqjcfsGZWg * .https://www.youtube.com/watch?v=io6ySdEXsNg

 158. Yah said

  „Ciekawe co konkretnego Putin chce ukręcić. Wciąż nie mogę się domyślić jaki ma plan.”

  Izolacja, ostracyzm, pogarda, samotność.

  Tak przy okazji ofiara z życia żołnierzy I i II Armii LWP poszła się ……

 159. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=a4rd0hT8FjI

 160. osoba prywatna said

 161. Jacek said

  Re 113
  Bardzo współczuję panie Seler.

 162. Delphi said

  To co ta kurwa żydowska wypowiada, przekracza wszelkie granice ludzkiego pojęcia: https://www.youtube.com/watch?v=XKPc7jgHwbQ

 163. NyndrO said

  A Ardianie mogę powiedzieć, że jest mi go żal. Przy poprzednich prezydentach polin zachowuje się całkiem przyzwoicie.

 164. wanderer said

  Wyrazy wspolczucia z powodu smierci Matki, Panie Seler.

 165. NyndrO said

  Ale sam się zgodził. Volenti non fit iniuria. Cudem natury nie będzie, no wiadomo. Ale Ardian ma u mnie minus 7. Poprzednie śmiecie nie mieścili się w minus 10.

 166. Głos Prawdy said

  Holocaust irańska wersja
  https://ok.ru/video/4651550166

 167. seler said

  Re: 161 Jacek

  kiedy moja Mama ratowała mnie kilka razy
  a „lekarz” powiedzieli, będzieś miała kobieto następne,
  to szie Mama wkurwiła lekko i powiedziała
  NIE – będzie żył !

  odwdzięczałem szie Jej bo byłem świadomy, że walczyła
  o życie

  ja walczyłem od roku 2005, gdy miała pierwszy zawał
  [byłem wtedy w więzieniu] gdy wyszedłem
  za terroryzm i obrażanie uczuć

  Mama widziała moją mordęgę, bez nogi, rób wszystko…
  nie mamy łazienki, co, wc, z dachu szie lało
  dam Ci namiary do „apartamentu”
  mówiłe do Mamy, to ja w więzieniu miałem lepiej,
  ciepło w dupę, jeść dali, za prąd nie płaciłe, z wodą szie nie liczyli
  totalna darmocha… niektórzy tylko w mordę bili
  bom cygan…

  Polacy mi pomogli te chwile przetrwać, Ci co mnie znają
  i widocznie Bóg przerwał,
  ja sobie poradzę
  zanim umrę

  Bogu na Chwałę…. tak… Bogu na Chwałę
  by szie nie skurwić…

  pozdrawiam serdecznie Jacek,
  trzymaj szie

  [jestem już nawalony, muszę odpocząć]
  seler

 168. Głos Prawdy said

  https://m.vk.com/video186698425_456239128?list=8277b7f339bca13f21
  Jeśli się nie otworzyło

 169. NyndrO said

  Każdy se radzi zanim umrze.

 170. NyndrO said

  Przynajmniej takie ma wrażenie.

 171. Boydar said

  Mimo wszystko, i tak współczuję. Poczekam. Widać musi Waszmości jebnąć bardziej.

 172. osoba prywatna said

  Panie Seler, proszę i ode mnie przyjąć wyrazy współczucia. Śmierć matki to ogromna strata. Serdecznie pozdrawiam.

 173. NyndrO said

  Tomasze Grodzkie wzrastają, niczym rzeżucha na ligninie, a Jurki na rurze.

 174. osoba prywatna said

  Komunista Parenti wyjaśnia tęczową lewicę.
  .https://www.youtube.com/watch?v=MHqrB8Adex0

 175. Greg said

  Niejednemu Katolikowi brakuje takiego Ducha, jak ma Seler.
  Wyrazy współczucia.
  Pomódl szie do Matki Bożej.
  Z Którą jesteś trochę na bakier.

 176. NyndrO said

  A propos siemaka, to drugi po szechterze żyd w historii, ktrego Bóg z jąkalstwa uzdrowił w momecie, kiedy chory został bogolem.

 177. seler said

  171 Boydar

  przyjedź i zobacz – nie obrażaj mnie Ty i Tobie podobni

  Częstochowa, ul. Złota 2 – naprzeciw parafii im. Jana z Dukli
  w czym Ci jeszcze pomóc ?
  jesteś perfidny
  wyjątkowo

  kpisz sobie ? – drwisz z takiej sytuacji ?
  nie życzę Ci tego, co mnie spotkało,
  przyjedź, zapłacę Ci za podróż
  [Admin ma namiary]

  przyjedź, a wtedy Ci chuja na pętelkę zawiążę,
  wkurwić mnie chciałeś ?
  będziesz miał
  na talerzu
  widoki

  kurwa, przyjeżdżaj, bo jak nie, to sam po Ciebie przyjadę,
  pasuje Ci ? – podaj adres – masz odwagę, tchórzu ?

  żeby tak sobie kpić… za kogo Ty mnie uważasz ?
  ________

  Adminie – udostępnie Ci Tobie moje namiary,
  żeby ta kxxxxw Boydar dotknął moich ran…
  pisałem wyżej jaka nikczemność jest
  u niektórych bardzo „mądrych”…

  Boydar… przykro mi…
  już wiem kim
  jesteś
  zdradziłeś szie sam…

  uważaj
  cygan jestem
  ekscelencjo Boydar

 178. NyndrO said

  Dziś szewach weiss, w programie „Kobiecym okiem” stwierdzł , że „holokaust stał się religią światową”. Ale jaja. Ja oczywiście wiem o co siem hoshodzi, ale mogą znaleźć się światy, które są niereligijne i nie zapłacą.

 179. seler said

  Marucha Adminie Gajowy
  wiadomo las…

  ale, proszę, że jak srają, to niech po siebie posprzątają,
  mam trochę papieru toaletowego,
  mogę pożyczyć, wypiorę

  żeby kogoś gnoić trzeba mieć dowody
  i POTWIERDZENIE
  gnojenia…

  Gajowy, ja szie nikogo nie boję
  czy
  za przeproszeniem Boydar
  pedałem jest ?
  bo mnie
  kocha
  jakoś inaczej… ?
  _________

  taki jestem zaszczęśliwiony
  od trzech dni nie jem…
  Boydar mnie
  nakarmił
  ?

  jeżele to jest twoja rodzina,
  a, to ja bardzo bardzo
  przepraszam

  piosenka o pornografii systemowej
  Marucha, przełkniesz to
  i witaj u Romów
  hej 😉

 180. Dobosz said

  zachodnia medycyna państwowa
  zachodni lekarze uważali że mycie rąk to zabobon i ciemnota

  Aż do połowy XIX wieku profesorowie medycyny sądzili, że gorączkę połogową wywołują nieokreślone bliżej szpitalne „zaburzenia atmosferyczne” czy wręcz „kosmiczne”, z którymi medycyna nie może wygrać
  https://www.granicenauki.pl/historia-mycia-rak-czyli-trudne-narodziny-antyseptyki-151490?language=pl

  W miesiącu, w którym Semmelweis rozpoczął pracę w klinice zmarło aż 36 z 208 położnic matek.

  Dokonawszy tego odkrycia lekarz prof. Ignaz Philipp Semmelweis zaostrzył reżim higieny jeszcze bardziej: zalecił mycie rąk, a także przyrządów medycznych przed przystąpieniem do każdego badania. Nie spodobało się to studentom i personelowi, którzy udali się ze skargą do jego przełożonego – profesora Kleina.

  W kolejnych miesiącach było jeszcze lepiej – okołoporodowa śmierć dosięgała już tylko jednej na sto położnic.

  Pod koniec 1847 roku lekarz prof. Semmelweis rozpoczął starania o usankcjonowanie jego odkrycia w środowisku naukowym i upowszechnienie go w praktyce medycznej.
  Starania te udaremnił jednak Klein, donosząc władzom państwowym o rewolucyjnych poglądach swojego podwładnego i doprowadzając do wygaśnięcia jego kontraktu asystenckiego.

  Za namową profesorów Škody i Hebry zwolniony lekarz prof. Semmelweis postanowił bronić swojego odkrycia i własnej reputacji przed C.K. Towarzystwem Medycznym.

 181. Dobosz said

  Dziś szewach weiss, w programie „Kobiecym okiem” stwierdzIł też , że holokaust dotknął KAŻDEGO żyda na świecie, każdy żyd stracił rodzinę itd harlekiny po żydowsku
  wiadomo ocochodzi jw.

 182. Dobosz said

  kulisy etnofiletyzmu

  Jak zostało powiedziane idea urodziła się w w łonie greckiego kościoła prawosławnego .A choć dotyczyła bułgarskiej cerkwi to tak naprawde wymierzona była w Patriarchę Konstantynopola.
  Grecy mieli głęboki uraz do tego urzędu od 1821 r.Wówczas to wybuchło „narodowo-wyzwoleńcze powstanie przeciwko Turkom”.Zaś Patriarcha Grzegorz V znając kulisy i wiedząc kto stoi za powstaniem,oficjalnie potępił powstańców.A mało że potępił to jeszcze powiedział że brać w nim udział jest grzechem zaś pobożny chrześcijanin ma obowiązek zameldować tureckim władzom o każdym antypaństwowym postępku.

  Obrazili się Grecy na Patriarchę luto.Niestety postawa Patriarchy nie uchroniła go przed najgorszym.Kiedy do Konstantynopola zaczęły nadchodzić pierwsze wieści o tureckich żołnierzach zabitych przez greckich powstańców,rozwścieczony tłum wdarł się na teren katedry i powiesił Patriarchę na jej wrotach.

  I wówczas miejscowa gmina żydowska wykupiła ciało Patriarchy i przez kilka dni włóczyła ciało po ulicach miasta.Do tego stopnia nie mogli mu darować że zdemaskował ich „powstańcze plany”

  To nie domysły ani pomówienia bo piszą o tym NAWET w polskiej wikipedii
  / Jego ciało pozostawało w tym miejscu przez trzy dni, po czym zostało wydane tłumowi Żydów (tureckie władze celowo pragnęły w ten sposób podsycić antagonizm chrześcijańsko-żydowski[4]), który dokonał jego profanacji, a następnie wrzucił szczątki do morza.

  Zwłoki patriarchy wydobyła z morza grecka załoga rosyjskiego statku[2]. Przez kolejne pięćdziesiąt lat były one wystawione dla kultu (traktowane jak relikwie mimo braku formalnej kanonizacji) w greckiej cerkwi w Odessie[5]. /

  Minęło trochę czasu zanim Grecy dowiedzieli się prawdy o Patriarsze którego niesłusznie podejrzewali a turecką agenturalność.A skoro się dowiedzieli ogłosili go świętym i zaczęli stawiać mu pomniki.

  w 1948 r Amerykanie (praktycznie) zlikwidowali Patriarchat Konstantynopola.Cel ów zrealizowano w ten sposób że zlikwidowano poprzez otrucie Patriarchę Maksyma V https://pl.wikipedia.org/wiki/Maksym_V_(patriarcha_Konstantynopola)
  A na jego miejsce,prost z USA na pokładzie prezydenckiego samolotu przywieziono jakiegoś człowieka o nie do końca jasnej narodowości pełniącego dotychczas funkcję biskupa w USA.I poprzez wywarcie określonego nacisku na Turcje (rok 1948!) osobnika mianowano patriarchą Atenagorasem I.https://pl.wikipedia.org/wiki/Atenagoras_I_(patriarcha_Konstantynopola)
  Już wówczas od wszystkich innych patriarchów różnił się tym że od 1926 ściśle wspólpracował z katolocko-masońską organizacją YMCA
  Od 1948 r autorytet Patriarchatu Konstantynopola systematycznie upadał a obecnie uznają go tylko heretyckie cerkwie ukraińskie.

 183. Dobosz said

  //Zabicie Sulejmaniego i Abu Mahdi Muhandis to „prezent” noworoczny od Trumpa dla ajatollahów ?//

  Właśnie dokładnie tak.Prezent.
  Nie da się ukryć że istnieje taka teoria że śmierć nieszczęsnego Sulejmaniego była bardzo na rękę ajatollahom.
  Sulejmani był drugą osobą w państwie i najprawdopodobniej przyszłym prezydentem.A ajatollahowie od dłuższego już czasu nosili w sercu pewną zadrę w związku z nim.
  Otóż w 2001 r Sulejmani przeprowadził tajną operację której celem było przekazanie USA ważnych materiałów dotyczących afgańskich talibów.
  W tym celu spotkał się delegacją amerykańskiej bezpieki w Genewie gdzie przekazał im między innymi mapy rozlokowania talibówi i ich sprzętu.Bez pomocy Sulejmaniego USA nie zaryzykowałyby inwazji na Afganistan.
  Irańscy ajatollahowie wprawdzie nie lubią talibów ale USA nie lubią jeszcze bardziej zwłaszcza że amerykański pobyt w Afganistanie został wykorzystany dla dalszej hodowli terrorystów tym razem przerzucanych na Bliski Wschód.I choć otwarcie tego nie artykułowali jakoś tak jakby stracili zaufanie do Sulejmaniego.Obawiali się że jego „współpraca z USA” być może sięga głębiej niż tamten genewski epizod.
  Po wiadomych wydarzeniach odetchnęli z ulgą.Oczywiście odetchnęli dyskretnie.
  Zaś dla postronnych obserwatorów to kolejna lekcja tego jak bardzo niebezpieczną bywa jakakolwiek wspólpraca z USA.
  https://jozio.neon24.pl/post/152602,dwie-pieczenie-przy-jednym-ogniu

 184. Dobosz said

  „Francja ma historyczny sentyment do Rosji, oraz historyczną niechęć do USA…”

  Każdy, kto choćby tylko liznął historii, zdaje sobie sprawę, że powyższa wypowiedź jest kłamstwem.

  Od początku XIX w do „niedawna” Francja była ulubionym miejscem zabawy i wypoczynku rosyjskiej arystokracji.Lazurowe Wybrzeże było usiane rosyjskimi rezydencjami,tu „willę” miał sam Car.Jego rezydencja na początku wieku została zmieniona na Sobór św Mikołaja https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_%C5%9Bw._Miko%C5%82aja_w_Nicei którego nie nalezy mylić z cerkwią św Mikołaja i św Aleksandry https://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_%C5%9Bw._Miko%C5%82aja_i_%C5%9Bw._Aleksandry_w_Nicei bo i taka jest w jednej tylko Nicei.
  Po tragedii lutego1917 r Francja była azylem monarchistów a po październiku 1917 stała się przytuliskiem liberałów zaś kiedy panowie bolszewicy zaczęli się rezać między sobą to i lewicowcy ściągali do Paryża.Tym sposobem we Francji stworzyła się jakby „mała Rosja” której poszczególne warstwy doskonale wpisywały się w tamtejszą społeczność.
  Swoją pozycję „zwycięzcy” w antyfaszystowskiej koalicji Francja zawdzięcza wyłącznie ZSRR.Generał De Gaulle który miał ciepłe relacje ze Stalinem zdołał,ku niezadowoleniu innych koalicjantów, załatwić to dla „słodkiej Francji”.

 185. Dobosz said

  dania dobra miła Europa,tolerancyjna i oczyszczona z nacjonalizmu


 186. osoba prywatna said

  USA. Nowe oblicza biedy
  .https://www.youtube.com/watch?v=4xO7MF2mmMM&feature=youtu.be

 187. Dobosz said

  https://www.spiegel.de/international/germany/book-claims-us-soldiers-raped-190-000-german-women-post-wwii-a-1021298.html

  Zwróć uwagę że „new book claims” a to znaczy że na ten temat wydawane są książki więc temat jest dość skutecznie obgadany.
  Ale co z okresem 46- 47 ? powiada się że anglicy (i amerykanie) wymorzyli zimnem i głodem około 2.000.000 okupowanych cywilnych Niemców.Angole się tłumaczą że nie 2 miliony a znacznie mniej i to tylko dlatego że zima była tak że nie daj boże.
  Ale czy my możemy w to wierzyć? My -znaczy się Polacy którzy ten okres nie tylko pamiętają ale i przeżyli.Różnie było:spekulanci,werwolf na zachodzie,wyklęci na wschodzie,ale żeby ludzie masowo umierali od zimna i głodu ? tego nie było.Mało tego,Niemców z ruskiej strefy okupacyjnej nik kołderką nie nakrywał ani ptasim mleczkiem nie poił,było skromnie ,nawet cieniutko,ale z głodu nikt nie umarł.I z zimna też nie.

  Pamiętam jednego faceta, który trzymał młodą dziewczynę na muszce
  i kazał jej uprawiać z nim seks oralny ”
  ( I remember one guy that held a young girl at gunpoint and made her perform oral sex on him )
  https://www.historynet.com/something-dark-and-bloody-what-happened-at-my-lai.htm

  Amerykańscy niezwyciężeni wojacy nim wymordowali w wietnamskiej wiosce My May 500 osób głownie kobiet i dzieci,najpierw urządzili seksualną orgie gwałtów.
  Mimo dochodzenie wywołanego światowym skandalem nikt nie został ukarany
  https://en.wikipedia.org/wiki/My_Lai_Massacre

  „Zbiorowe gwałty pod Monte Cassino ”

  Gorzka prawda o zwycięstwie pod Monte Cassino

  Kiedy 19 maja 1944 polscy żołnierze zdobywali Monte Cassino, ich frontowi koledzy we francuskich mundurach kolonialnych szykowali się do haniebnego pochodu zwycięzców. PRZEZ 50 GODZIN POZWOLONO IM GWAŁCIĆ.MORDOWAĆ,ZABIJAĆ. Ofiarą marokańskich Goumiers (byli to bitni żołnierze, którzy również masowo ginęli w kampanii włoskiej) padło tysiące dziewczynek, kobiet i staruszek z miejscowości położonych nieopodal słynnych wzgórz. Zgwałcono nawet miejscowego proboszcza. Niektóre źródła mówią, że Marokańczycy i żołnierze z innych francuskich wojsk kolonialnych MOGLI ZGWAŁCIĆ TAM NAWET 60 TYŚ OSÓB. Francuzi postanowili pociągnąć winowajców do odpowiedzialności i skazali na śmierć… 15 Goumiers.
  Prawda o Monte Cassino jest smutna. Wielu żołnierzy złożyło najwyższą ofiarę, ale korzyści ze zwycięstwa okazały się niewspółmierne do kosztów, jakie poniosły siły alianckie. Z wojskowego punktu widzenia była to bezsensowna rzeź. J.F.C. Fuller w książce „Druga wojna światowa” mówi wprost, że kampania ze względu na brak sensu strategicznego i wyobraźni taktycznej jest czymś wyjątkowym w historii wojskowości. Z kolei brytyjski korespondent wojenny kpt. Alan Whicker napisał później, że „gdyby generał Mark Wayne Clark (dowodził 5 armią) służył w armii niemieckiej, Hitler kazał by go rozstrzelać”. Clark ponosi odpowiedzialność za zbombardowanie klasztoru na Monte Cassino 15 lutego 1944 roku, w trakcie bitwy o to wzgórze. To także on odmówił potem zgody na udział oddziałów gen. Władysława Andersa walczących pod Monte Cassino w zwycięskiej paradzie w stolicy Włoch.

  Straszne gwałty sojuszników

  Kiedy pierwsi Polscy żołnierze wchodzili na szczyt Monte Cassino (z którego w sposób zorganizowany wycofali się Niemcy) w tym czasie ich sojusznicy dopuszczali się gwałtów na niespotykaną skalę. Wszystko zaczęło się już pierwszej nocy po zwycięstwie, czyli 19 maja. Według różnych szacunków ofiarami marokańskich Goumiers i innych francuskich wojsk kolonialnych padło od 5 do 60 tys. miejscowych kobiet. Nikt nigdy nie był w stanie dokładnie tego policzyć.

  Dopuszczali się tego Marokańczycy nazywani „Francuskimi Maurami”. Gwałcili kobiety, dzieci (najmłodsza ofiara miała 11 lat), staruszki (najstarsza zgwałcona miała 86 lat) oraz mężczyzn. Nawet miejscowego proboszcza Alberto Terillę. Ci sami żołnierze otworzyli drogę do ataku Polakom na Monte Cassino.

  Dowodził nimi francuski generał Alphonse Juin. Późniejszy dowódca sił lądowych NATO w środkowej Europie. Odznaczony m.in. Krzyżem Wielkim Legii Honorowej. To on wydał zgodę na gwałty i morderstwa, pozwalając swoim Maurom w specjalnym rozkazie na 50 godzin całkowitej bezkarności. Nigdy nie spotkała go za to żadna kara. Stracono za to kilku żołnierzy – Maurów, którym udowodniono szczególne okrucieństwo.

  Włosi pamiętają o zbrodniach aliantów

  Dla Włochów do dzisiaj Monte Cassino jest symbolem tragedii. Powstała na ten temat bogata literatura na Zachodzie. Na kanwie wydarzeń nakręcono film „Matka i córka” z Sophią Loren w roli głównej. Film otrzymał Złotego Globa ’62 za najlepszy film zagraniczny oraz Oscara.

  Co ciekawe, Niemcy do dziś uważają Monte Casino za swój wielki sukces. Twierdzą, że nie przegrali tam żadnej bitwy, tylko wycofali się ze wzgórza, gdy uznali, że jego obrona nie ma żadnego dalszego sensu strategicznego, a Polacy mieli zająć wzgórze po wycofaniu się z niego doborowych niemieckich oddziałów ”
  https://www.fakt.pl/facet/militaria/zbiorowe-gwalty-pod-monte-cassino/pkc7h7v

  The Women of Monte Cassino by Dr. William L. Pierce 1
  https://archive.org/details/youtube-xfKen9BG98w

  Sądząc z dalekich odgłosów właśnie trwają intensywne negocjacje mające poprawić ten błąd w narracji historii.Ten błąd miał swoje powody o których teraz mniejsza bo liczy się to że owe powody ustały a zatem już nic nie stoi na przeszkodzie aby historię relacjonować w sposób perfekcyjny.No i aby uregulować pewne zaszłości zwłaszcza materialne.

  NIE JEST PRAWDĄ ŻE NAZIŚCI BYLI WYŁĄCZNIE NIEMCAMI.
  ALBOWIEM BYLI TEŻ:
  UKRAIŃCAMI
  ESTOŃCZYKAMI
  ŁOTYSZAMI
  CHORWATAMI
  AUSTRIAKAMI *
  RUMUNAMI *
  NORWEGAMI
  HISZPANAMI
  WĘGRAMI *
  WŁOCHAMI *
  FRANCUZAMI
  FINLANDCZYKAMI*
  BUŁGARAMI *

  I tylko państwa (oznaczone gwiazdkami )będące sygnatariuszami pokoju paryskiego https://pl.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%B3j_paryski_(1947)
  poniosły z tytułu fatalnego sojuszu konsekwencja.Przede wszystkim chodzi o reparacje i odszkodowania.
  W reszcie przypadków sprawa jest otwarta a z tego co przeczuwam w najbliższym czasie będzie „domykana”.

 188. Dobosz said

  żydowski papież franciszek
  „Cieszymy się, że nasz brat Franciszek w swojej polityce otwartości i szczerości w Kościele katolickim głośno wypowiedział to, co od dawna znane jest w najwyższych kręgach katolickich i żydowskich”

  Chabad, światowy żydowski ruch mesjanistyczny: poprzedni „papieże” byli gorliwymi uczniami rabina Schneersona.

  https://1.bp.blogspot.com/-Y1mOUdVOLuU/XiIeRPdHB7I/AAAAAAAANeM/Lb5qjkijbzUDwN1L8_NrS6AKERI-adowACNcBGAsYHQ/s400/Nowy%2Bobraz%2Bmapy%2Bbitowej.bmp

  kolega wojtyły z pokoju Juliusz Kydrynski:
  karol wojtyła liberał

  “Karol was a practicing Catholic. By that I mean he went to church on Sunday. But I would call his thinking liberal. Religion was certainly not his main interest in those days.”

  Just when Karol Wojtyla decided to become a priest is not clear. There are recurrent mentions in articles and books of a small group of students meeting regularly with one Jan Tyranowski. Like Karol’s grandfather, he was a

  tailor by profession. Says Malachi Martin, “this uneduca­ted tailor was the single biggest influence in Wojtyla’s life.” Some say the sessions consisted of Scripture reading but J. Malinski in My Friend Karol Wojtyla insists their content was not religious, at least not in the Catholic sense. Rather they promoted a kind of theosophical “know-thyself” philosophy, apparently along the lines of Rudolf Steiner, the Jewish thinker who had so fascinated young Angelo Roncalli.

  http://gazetawarszawska.eu/2012/12/04/mary-ball-martinez-and-john-paul-ii/

  Biografía del Siervo de Dios Juan Pablo II
  http://www.corazones.org/santos/juan_pablo2/corazonjpII/biografia.htm
  Una vez terminada la Misa, Lolek salió diligentemente hacia la casa de sus amigos, la familia Kydrynski.

  https://ebook4all.com.pl/10033-juliusz-kydrynski-mlodziencze-lata-karola-wojtyly-wspomnienia.html
  Wspomnienia o Wielkim Człowieku, niestrudzonym Pielgrzymie, światłym Polaku, człowieku który wyszedł z narodu polskiego, by świadczyć o ludzkiej niedoli i pogardzanym człowieczeństwie. Pod red. Juliusza Kydryńskiego.

  Wydawnictwo:
  Oficyna Cracovia
  data wydania:
  1990 (data przybliżona)
  ISBN:
  9788300025404
  liczba stron:
  175
  słowa kluczowe:
  Jan Paweł II , papież-Polak , Karol Wojtyła , papież
  kategoria:
  biografia/autobiografia/pamiętnik

  I believe Wojtyla was not a ‘saint’ but a true monster. Your facts outline some of his crimes, to which you could add his support for the extirpation of Liberation Theology in Latin America, through suppression and violence, which set the way clear for the utter catastrophe of the spread of the Pentecostal spiritual disease from the USA. But above all else, his role as the pontifical patron and protector of priestly paedophiles was Evil incarnate.
  http://thesaker.is/good-bye-home-country/

 189. NyndrO said

  Panie Seler, On wbrew pozorom nic brzydkiego nie powiedział. Np . Pan może za mną nie przepadać, ale u mnie na łindołsie tyż nie ma we tle cygańskiej patelni. Nam chodzi o Pańską Mamę. A Panu o siebie. Przepraszam, ale tak to wygląda. Pan ma teraz 1000 ważniejszych chyba spraw, niż wujcio Boydar. Pogadacie o tym za kilka dni.

 190. seler said

  Gajowy

  i teraz uważaj, bo będą strzelać do Ciebie minami przeciwczołgowymi
  za to, że nakarmiłeś przybłędę selera
  życzliwością

  są węże

  co aniołów udają, a skrzydełka zostawili w myjni samochodowej
  żeby lakier nie odpadł… ich bogu…

  profanacja uczuć i wiary,
  zdarza szie….

  szyfrem piszę, żeby pluskwy zrozumiały,
  że nie tędy Dorga…sorry Droga
  no, niech będzie Trakt

  wiem,

  lekko szie szie zawiesiłe….
  chwila…chwila…

  Marucha

  uważaj na „inżynierów” duchowych
  albowiem ci to największy wróg
  ubierają szie w szaty
  jak cyganie
  kolorowe
  [chyba mnie zajebią za te słowa]
  dobra…
  jadę dalej… do końca

  Gospodarzu

  obserwuj Uczynki kogokolwiek – Boga też,
  że co ?- no, właśnie…
  PATRZ

  pierdol, co kto ładnie pisze, moje teksty też
  albowiem wtedy wszyscy Cię zwiodą,
  to pułapka…
  Bóg, kiedy powiedział Kanarek
  to Mu zaistniał Wróbelek ?
  tam…, potem pomalował skrzydełka
  i papuga wyszła…
  eksperymentował [trudne słowo]

  czyli

  po Owocach – Czynach
  szie poznajemy,
  Boga szie
  nie da
  😉
  szie tak zamaskował, że szie nie da… 😉

  kochany Marucha, mam nadzieję,
  że odczytasz ten szyfr 😉

  cygan

 191. NyndrO said

  I w ogóle na cygańską dobroć itd. mnie nawet pietruszka z marchewką nie wezmą. ALE TO TERAZ NIE MA ZNACZENIA.

 192. NyndrO said

  Tej, puknij się w głowę nogą. MAMA ODESZŁA. JESTEŚ TERAZ SYNEM, A NIE CYGANEM.

 193. PISKORZ said

  re 184 , załatwić to dla „słodkiej Francji”.” A CI ALIANCI KILKA X PRÓBOWALI GENERAŁA ..załatwić..!

 194. seler said

  pieprzyć patelnie cygańskie szyfrem robione,
  tu i teraz o DUSZĘ chodzi,
  z krwi i kości – czyli
  o mnie…

  dopisek

 195. Boydar said

  Dzięki, NyndruŚ. On zawsze trochę bredził a czasami bardzo. Teraz jest w stresie, co zrozumiałe, więc bredzi na maksa. Ale i tak Mu współczuję. Poza tym, jeśli jest niedysponowany, a wygląda że jest, to niehonor robić kuku. I nie robię. On by może i chciał, żebym zrobił, wtedy bym na chama i prostaka wyszedł. Ja jestem cham i prostak, ale nie znaczy że nie wiem jak się zachować. A On nie wie. I jeszcze mam podejrzenia różne.

 196. lewarek.pl said

  W reakcji na zapowiedź polskiego MSZ, że Polska chce podjąć rozmowy ze stroną rosyjską na temat zwrotu dóbr kultury zrabowanych i wywiezionych z Polski do ZSRR w czasie i po II wojnie światowej, minister kultury Rosji Władimir Miedinski oświadczył, że dla Rosji ta kwestia nie istnieje i żadnych rozmów nie będzie. Rosja jest i pozostanie właścicielem tych dóbr kultury, które zostały „przemieszczone”. Jednocześnie na początku roku utworzono w Rosji centralną placówkę, która zajmie się kwestią… poszukiwania i zwrotu zaginionych dóbr kultury.

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-minister-kultury-rosji-kwestia-zwrotow-dobr-kultury-dla-nas-,nId,4276074

 197. seler said

  ooo ! – NyndrO szie pojawił

  kury policzył ? – jeszcze nie ?
  szie woła:
  cip, cip cip cip… cip cip..
  jak podejdą
  to ponumeruj mazakiem

  coś Ci Tobie nie pasuje ?

  [biedne te kury]

 198. NyndrO said

  Ale jak Kaczy był w szoku, to różne gnoje śe śmili ( nie Ty; pod tym względem mimo Chachłactwa mucha nie siada.Porządny Facio ). Pewnie, że został przetrącony przez 40- to tonową SCANIĘ.* .https://www.youtube.com/watch?v=qf8Ot4GITrE

 199. seler said

  piosenka dla nie wtajemniczonych

  BACIARY Smutny Jawor 🌳 – Jasienica 2019
  .https://www.youtube.com/watch?v=GX3o559RZBM

 200. NyndrO said

  Też mam. I spokojnie mogę to powiedzieć. Ale przez kilka tygodni nie będzie mi (mimimi) się chciało. Potem , jak chcesz pojedziemy do Częstochowy przez Lublin. Nam ugotuje kolega Seler coś. I tak prawie się nudzę.

 201. NyndrO said

  Ty próbujesz pierwszy.

 202. Boydar said

  „Wybaczam, a teraz wypij” ?

 203. NyndrO said

  Ki gupi . No ale tak. No niestety. Mam swe priorytety. * No : aaaammmm * dobra, cicho. Bo od Wacka dostaniesz z gazety.

 204. NyndrO said

  Kacha, a z tym „nyndrowaniem” , to niby Stary ma rację. Ale już kiedyś tłumaczyłem, że mam niedomknięty Umysł i proszę o BAN. Pierwszego nie uznaje, a drugiego nie daje. A widziałaś jak Stary dobiera krawat do koszuli? * Teraz osiągnę minimum jedno.

 205. Lily said

  P. Duda.w barwach narodowych Izraela.

  Zrodlo;Suwerenny P.L.

 206. NyndrO said

  A nawet jakby było bez sensu (yhy, jasne), to Stary ma wieeelki problem. Łobiod na zdjińciu zminić. A my tu na poważne tematy i ważkie. Oj Dzieciaki.

 207. NyndrO said

  (On bardziej odbiera koszulę krawatowi)

 208. https://marucha.wordpress.com/2020/01/15/
  polacka-mentalnosc-wybija-niczym-szambo/#more-81124
  Oto co powiedział o naszym KRAJU wiecznie pijany premier Wielkiej Brytanii w 1945 roku, w Jałcie.
  Z tego wynika, że się Nas obawiają.
  ****************************************************
  Wg POLITYKI: „Oddanie Polski Stalinowi jest konieczne, jeżeli ani niemieccy, austriaccy i rosyjscy zaborcy ani kościół katolicki nie byli w stanie zatrzeć w tym narodzie pamięci o ich dawnym imperium i jego potędze, to ostatnią nadzieją na to jest komunizm.
  Ten naród musi zostać ujarzmiony. Aby do tego doszło musi zapomnieć o tym, jakim mocarstwem był w czasach przed Chrystusem”.
  ~ Winston Churchill (premier Wielkiej Brytanii podczas Konferencji w Jałcie, rok 1945).
  ****************************************************
  Wielka Lechia, jako ANTYTEZA Niewolniczego Rzymu, jest Śmiertelnym Zagrożeniem dla Masonerii jako Religii Właścicieli Niewolników i PERMANENTNEJ Wojny Bogatych z Biednymi. Biednym musi być Coraz Gorzej, czego narzędziem jest KORUPCJA. Rosyjskie Przyzwolenie na Korupcję jest OPRYCZNĄ formułą wojny Bogatych z Biednymi.
  To prowadzi do masońskiej NIEBIAŃSKIEJ JEROZOLIMY, z obcinaniem niewolnikom penisów i zapładnianiem Bab spermą z dupy cherubina.
  Rosyjska Duma wezwała Polaków do PRZEPROSZENIA Żydów za ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu. Hitler okazał się bowiem nie mieć z tym nic wspólnego.

 209. Anucha said

  W tygodniu na parkingu przy A616 w okolicach Sheffield.
  Poddani Królowej Elżbiety pożyczyli z mojego zbiornika , przed tym usypiając gazem , 600 l
  paliwa, o wartości około 800 funtów.
  Mając na uwadze oświadczenie Monarchini .
  Jeżeli chociaż jeden obywatel będzie głodował
  to zje swój kapelusz.
  Proponuję słomkowy, będzie lekkostrawny . 🙂

 210. NyndrO said

  Że Ciebie uśpili?

 211. Anucha said

  Tak NyndrO
  Dla pewności , bo i tak spałem w środku nocy 🙂

 212. NyndrO said

  Nie śpiem, bo myślałem, że komboj powalczy.

 213. NyndrO said

  To Ty nie wiesz, że? : https://www.youtube.com/watch?v=e7p6pdN8FpI nie nadajesz siem. Jeździsz swoim, czy robisz?

 214. NyndrO said

  No obraź się.

 215. NyndrO said

  A w ogóle dlaczego Pan wchodził do damskiej ubikacji?

 216. Anucha said

  Robię, jak przystało dla dobrego goja u holenderskiego żyda 🙂

 217. NyndrO said

  To i tak nienajgorzej. Po pierwsze dobrze, że się nie obraziłeś. To świadczy, że spałeś i tak i tak. A znasz Kucwajów?

 218. osoba prywatna said

  Jamniki – policja żydowska w getcie warszawskim. The Dachshunds. Jewish police in the Warsaw Ghetto

 219. NyndrO said

  Zadaję pytania, jak na pałach. Przepraszam. Zmierzam do czegoś. 🙂

 220. NyndrO said

  Szacunek. To faktycznie źle wygląda. Nie gniewaj się, Anucha. Ania skoczy po lód. Ale że dałeś się dośpić? Łyknął?

 221. osoba prywatna said

  Polacy mieszkają u Żydów program Ziarno

 222. NyndrO said

  Bo z samej logistyki, z 30.-tu drajwerów nikt jeszcze chyba nie był w okolicach Sheffield. No nic, Ania musi wydawać OP1.

 223. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=yS7HBNCPPQ0

 224. Anucha said

  216
  NyndrO
  Jo. dobre z tym OP1 🙂
  Będę pamiętał żeby zakładać.
  Mamy w zestawie ADR-owskim

 225. NyndrO said

  Ja przepraszam, ale to trza kumać. Pan OP, mimo że niedziela zaczął, i bardzo dobrze. Powiem Wam, że wysyłałem zapytania nawet do ministerstwa i nic Wprawdzie wysyłaem anonimowo. Ja o tym nie wiedziałem wcześniej. Dopiero Ania, która mieszkała daaaawno temu zagranicom mi powiedziała. Tydzień dochodziłem do siebie. Dlatego Niderlandy.Jadą od początku. Holandia się kasuje. https://www.youtube.com/watch?v=X9O-G8E5sgg

 226. Anucha said

  NyndrO
  Zapodałeś dobry pomysł.
  Jak bym wyskoczył w takiej masce z gaśnicą w rękach. Połamali by giczały w czasie ucieczki 🙂 🙂

 227. NyndrO said

  Pamiętajmy, że wiele słowiańskich dzieciaków tam trafia. Nie tylko z Polski. Po interwencjach różnych milicji. Pod rządami „prawicy”.

 228. NyndrO said

  Ja nie muszę maski zakładać. Byś mój ryj zobaczył, to byś się o tą maskę zabił. 50 szwów na samym łbie. 110 kilo. Ale słuchaj, Baby na to lecą.

 229. Anucha said

  Wiem , baby to lubią
  Myślą -wielki chłop, wszystko wielkie 🙂

 230. NyndrO said

  Chodziło o szwy. Ale Ania mówi, że zaliczamy.

 231. NyndrO said

  A już uzupełniając. Ty mówisz o babach. A ja o Babach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: