Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Wolne tematy (24 – …
  NyndrO o Wolne tematy (24 – …
  . o Policja interweniowała w spraw…
  sanning o Policja interweniowała w spraw…
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  Wanderer o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  seler o Wolne tematy (24 – …
  Poziomka o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  seler o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 511 obserwujących.

Francuz nagrał film w polskim metrze! Wywołał komentarze na całym świecie.

Posted by Marucha w dniu 2020-01-17 (Piątek)

Nagranie Francuza Patricka Edery’ego wywołało burzę komentarzy z całego świata. Szczególnie Francuzi są pod wrażeniem filmiku.

Mężczyzna przyjechał do Polski i nie mógł się nadziwić, jak inne od francuskiego jest polskie metro. Zachwycał się, że jest bardzo czysto, bezpiecznie i spokojnie. Nikt się nie przepycha, nie biegnie, nie krzyczy – tak, jak twierdzi, było też we Francji w latach 60. Obecnie sytuacja tam się zmieniła.

Metro w Warszawie w godzinach szczytu: czysto, cywilizowanie, bezpiecznie, spokojnie. Jak zresztą w całej Polsce. I Francji… z lat 60 – napisał Edery na Twitterze.

W odpowiedzi pojawiła się fala komentarzy internautów:

„Różnica dla kobiet (które nie ośmielają się nosić niczego „krótkiego” we Francji) jest absolutnie niezwykła”

„Latem kobiety mogą chodzić w najlżejszych sukienkach, nie narażając się na gwizdy. A gdyby tak się stało, nikt nie pozostałby obojętny i ktoś by interweniował. Wykształcona i cywilizowana populacja, jak niegdyś Francja”

„Kiedy widzimy stan Paryża i Francji, po ponad 40 latach niezdolności, tchórzostwa i rozluźnienia polityków, którzy odnieśli sukces we władzy, możemy tylko płakać lub być źli”

„Jestem zbyt leniwy, by nauczyć się trzeciego języka, ale tak naprawdę chciałbym tam mieszkać. Już tam byłem, jest pięknie i spokojnie, ale cholera, mówię tylko po angielsku”

„Ilekroć jadę metrem za granicą (na przykład w Azji albo gdzie indziej), widzę, jak zaniedbane, brudne i niespokojne jest metro w Paryżu…”

[Wideo – w oryginalnym artykule – admin]

https://prostozmostu.pl

Nawet w tym fragmencie rzeczywistości Polska okazuje się być krajem zacofanym. Chętnie to potwierdzą panie Spurek, Jachira, Środa, Scheuring-Wielgus, Gasiuk-Pihowicz… Wstyd, Polacy!
Admin

 

Komentarzy 47 to “Francuz nagrał film w polskim metrze! Wywołał komentarze na całym świecie.”

 1. „Cudze chwalicie, swego nie znacie
  Sami nie wiecie, co posiadacie.”

 2. NN said

  I u nas to będzie za lat … dobra, nie wiem kiedy, nie jestem prorokiem. Depopulacja swoje zrobi…
  PS. Sam do dziś nie mam rodziny, nie ma sensu…

 3. PISKORZ said

  re 2 Sam do dziś nie mam rodziny, nie ma sensu…” ..No to wspierać tych, którzy mają..!!

 4. Nawrócony said

  Ad. 2

  Panie NN, w ten sposób postępując sam pan dokonujesz depopulacji na sobie.
  Nie ma sensu?
  To, że się nie udało albo nie chciało nie oznacza braku sensu.
  Robisz pan dobrze globalistom, lewicy, aktywistom, masonom. Im o to chodzi.

  Polecam posłuchać dr Jacka Pulikowskiego o ojcostwie.

 5. Zbyszko said

  Oczywiście jest to faszystowska propaganda. Pewnie jakiś katolik podpłacił Francuza.
  Mam nadzieję, że europosłowie stosownie zareagują na tą antyunijną prowokację.

 6. Artnemo said

  Może to niekoniecznie na temat francuskiego spojrzenia na Polskę ale niedaleko odbiegam od tematu:
  Mieszkam od 40 lat jako Polak w Niemczech. Moje środowisko to głównie Polki ożenione z Niemcami, czyli zdecydowana większość dzisiejszych polsko-niemieckich relacji. Uderzające jest, że ci niemieccy współmałżonkowie nie znają języka polskiego i nawet nie starają się go poznać. Chociażby na tyle aby porozumieć się z polską rodziną swojej żony, której kulturową odrębność traktują jako zło konieczne (poprzez wspólne potomstwo) albo pewnego rodzaju egzotykę. Ci Niemcy zostali w gruncie rzeczy „podbici“ przed te przedsiębiorcze, starające się poprawić swój materialny byt Polki : uroda, czar i egzotyka Polek zawsze robiła na Niemcach duże wrażenie. Zwłaszcza kiedy kulturowa emancypacja pozbawiła Niemki naturalnego sexapealu i atrakcyjności…
  Znajomość polskiej kultury i historii jest u tychże niemieckich współmałżonków znikoma. Posługują się znanym stereotypem Polaka jako przedstawiciela kultury zacofanej. Ten stereotyp podtrzymywany jest paradoksalnie przez ich polskie żony, chętnie przyjmujące antypolski (w kulturowym znaczeniu) stereotyp niemieckiego męża.
  Natomiast bezpośrednia konfrontacja powyżej wspomnianych Niemców z dzisiejszą Polską daje podobne efekty jak te wspomniane w artykule Francuza o warszawskim metrze. Niemcy zaczynają się dziwić, że nowoczesność i normalność jest w Polsce możliwa i że obraz polskiej ulicy jest spójny, bez irytujących etniczno-kulturowych rozgraniczeń tak widocznych w Niemczech. Może nie zaczynają od razu rewidować swojego obrazu Polski ale już na pewno nie bez refleksji przyjmują opinie swoich polskich małżonek i medialnego mainstreamu na temat „zacofanego“ kraju jakim jest Polska. Bismarcksowki stereotyp Polski zaczyna się chwiać w konfrontacji z rzeczywistością. Do tego dochodzi pewnego rodzaju zazdrość wobec coraz bardziej silącego się na niezależność wobec UE sąsiada…

 7. revers said

  W latch 60 tych francuzi jeszcze nie byli tak ubogaceni uchodzcami , szczegolnie muzulmanskimi, obowiazywal francuski savoir-vivre, a kino francuskie cieszylo sie kto wie czy nie wieksza popularnoscia w PL jak filmy amerykanskie, chocby z filmami Luisa de Fone Fantomas serii filmow, czy ekranizacja filmow Igora Hugo, Dumasa Muszkieterow.

 8. Enya said

  Nawet Ukraińcy przejmują polskie zwyczaje. Widzą kobietę, to odruchowo się podnoszą, chcą ustąpić miejsca. Ostatnio mnie to spotkało i naprawdę przeżyłam szok.
  Co do metra – jest porządek, toalety są zadbane, czyste, na peronach nikt nie śmieci, ludzie podporządkowują się uwagom personelu metra.
  Tyle że nie sądziłam, że to jest tak wyjątkowe.:)

 9. gd-ap said

  Ad ) Artnemo

  Bardzo interesujące spostrzeżenie , bardzo trafnie opisane – chociaż znam tez przypadki , gdzie niemiec jako mąż , partner chłonął polskość partnerki , fascynował się językiem , kulturą Polski i Polaków. Jego rodzice pochodzili z Ostpreusen , może wiec dlatego. Więcej znanych mi przypadków – po dłuższym zastanowieniu – przywodzi mi na myśl to co Pan tak trafnie opisał. Daje mi to wiele do myślenia , sam mieszkałem wiele lat w Niemczech , moi rodzice wyjechali za chlebem na zachód. Marburg an der Lahn , Wehrda.

 10. marju73 said

  Dla porównania można zobaczyć Paryż w utworze :Ryan Paris „Dolce Vita” z 1983. Niestety globalna machina ma plany i je realizuje.

 11. Ale dlaczego? said

  A. D. 2
  Znajdź chopie świetną kobietę i stwórz rodzinę.
  Tylko dobrze wybieraj 😉
  Bo im później, tym trudniej ci będzie się zabrać. Aż przyjdzie czas, że będziesz żałował. Ale będzi już za późno…

 12. Antares said

  #Artnemo
  „Do tego dochodzi pewnego rodzaju zazdrość wobec coraz bardziej silącego się na niezależność wobec UE sąsiada…”

  Kurczę, nie za bardzo rozumiem, jaka zazdrość? i wobec jakiego sąsiada UE.?

 13. Katarzyna T said

  „Kiedy widzimy stan Paryża i Francji, po ponad 40 latach niezdolności, tchórzostwa i rozluźnienia polityków, którzy odnieśli sukces we władzy, możemy tylko płakać lub być źli”
  Kiedy słyszymy taki głos (będzie koncertowała w Warszawie), to …???.

 14. JW said

  @Nawrócony @Ale Dlaczego? Chyba nie wiecie, co mówicie. Obecnie zawieranie związków i zakładanie rodziny to dla mężczyzny olbrzymie ryzyko, a korzyści z tego praktycznie żadne, zwłaszcza z bycia z babą, która w każdej chwili może stwierdzić, że się jej znudził, w związku z czym wyprowadza się do innego, po czym bezstronny sąd przyzna biedaczce dzieci i co najmniej pół majątku, a jemu przywilej płacenia alimentów. Widać, że żyjecie w światku iluzji, w którym ONA to niewinny anioł, bez którego obecności u boku jesteście niepełni. Miłego rozczarowania w przyszłości.

 15. Ale dlaczego? said

  A.D. 13
  Popada pan w ten sam ton kłamliwej propagandy.
  Mającej poróżnić chłopów z babami 😉
  A przecież MY jesteśmy tym samym gatunkiem. Facet jest dopełnieniem kobiety. I na odwrót. Dosłownie, w przenośni, biologicznie, teologicznie, filozoficznie i ezoterycznie.
  Tylko trzeba dobrze poszukać. Kobietę prawdziwą, która jest mądrą kobietą, mądrym człowiekiem.
  Wiem, to niełatwe.
  Ale gdybym był samotny, nie zastanawiałbym się ani chwili.

  A jak słyszę faceta narzekającego na „te baby” lub kobietę narzekającą „na te chłopy”, to mam tylko jedno: „Weź się ogarnij i szukaj tej 2 połówki. Albo cierp w samotności. Wybór należy do ciebie.”
  Można być człowiekiem czynu i kierować się rozumem z domieszką uczucia.
  Można być też wiecznym uciekinierem.
  A można też kierować się dla odmiany egoizmem.
  Lub myśleć przyrodzeniem.
  Każdy wybiera swoją drogę życia.
  I sam będzie swoim sędzią.

 16. Nawrócony said

  Ad. 14

  Nie, nie żyję w świecie iluzji. Jest jeszcze coś takiego jak intercyza i nie chodzi mi wcale tylko o kwestie majątkowe, ale o kwestie wychowania, podziału obowiązków, itp, itd, to wszystko mozna przed ślubem podpisać u notariusza 🙂

 17. Marucha said

  Re 15:
  Jest faktem ewidentnym, że w razie, gdy w małżeństwie coś pójdzie nie tak, to mężczyzna jest stroną a priori przegraną.

 18. Romanus Minutus said

  @16
  Intercyzę każdy sąd odrzuci, jeśli kobieta udowodni że byla „pod presją” gdy się na nią godziła! A to jest bardzo, bardzo proste (w myśl Kodeksu cywilnego, umowę szczególnie niekorzystną można unieważnić – mniej więcej).
  Pamiętacie Państwo cytowany tu blog prawników chyba ze Szczecina, na którym tłumaczono te kwestie? Doświadczeni prawnicy wszystkie te tematy tam wyjśniali więc wytoczono im dyscyplinarki…

 19. Marucha said

  Re 16:
  Jest jeszcze coś takiego jak intercyza i nie chodzi mi wcale tylko o kwestie majątkowe, ale o kwestie wychowania, podziału obowiązków, itp, itd, to wszystko mozna przed ślubem podpisać u notariusza

  Czy Pan Nawrócony wie, co pisze – czy pisze to, co mu się wydaje, że wie?
  Intercyza dotyczy JEDYNIE majątku małżonków.

 20. Enya said

  Intercyza nie chroni żony przed długami męża, a domu przed windykatorami i komornikami. Większość osób jest przekonana, że chroni, ale tak nie jest.
  Niestety, skutecznie chroni tylko rozwód.
  U notariusza można podpisać wszystko. To wielki biznes dla notariusza, chwilowe poczucie bezpieczeństwa u klienta notariusza, potem bezwartościowy dokument w archiwum domowym, który jednak niemało kosztował.
  Jak małżonek oszukiwał cię kilka lat, to weszło mu to w krew, jest głęboko zdemoralizowanym człowiekiem i do wypracowanego paradygmatu zachowań będzie wracał po wielokroć. Nie licz kobieto na poprawę, a już broń Boże, sama nie pogrążaj się w kredytach i nie spłacaj jego długów.

  Napisane wyżej ku przestrodze pań, które być może tu zajrzą.

 21. Siekiera_Motyka said

  Ad. 6 – Dobrze że Pan to tu opisuje bo Polacy tego nie rozumieją. Nie rozumieją że nie są kwalifikowani to 1-szego Gatunku w UE czy nawet w USraelu.

  Prof. Krasnodębski opowiada jak młodzi studenci i elity Niemieckie nas Polaków widzą i oceniają. Nie chwalebne.

  „Rafał Dudkiewicz – Prof. Zdzisław Krasnodębski – cz. 1/2
  Mar 8, 2012”
  .https://www.youtube.com/watch?v=ETDT1dPhrZk

 22. Ale dlaczego? said

  A. D. 17
  Niby tak.
  Jednak chodzi mi o coś znacznie istotniejszego. Coś co jest podstawą ludzkości, gatunku, człowieczeństwa. Wspólnota. O ile można dyskutować o różnicach między narodami (choć uważam, że te różnice w końcu powinny w sposób NATURALNY z czasem zaniknąć), to dzielenie ludzi na 2 przeciwstawne płci jest co najmniej głupie. Samobójcze. Strzeleniem sobie w kolano…
  Na polu indywidualnym też.
  Ludzie dzielą się podług tego, jacy są. Wg Dekalogu i uczuć do innych ludzi oraz postępowania względem innych.
  Można zaryzykować stwierdzenie, że dzielenie ludzi na przeciwstawne płci, podobnie jak ideologia lgbtqwerty, ma zburzyć podstawy naszej cywilizacji, kultury, pomóc w erozji instytucji rodziny, narodu.
  Nie wpisujmy się w ten plan czarci, szukajmy mądrych kobiet, bo takie SĄ.

  ——
  Gdzie? Gdzie?
  Admin

 23. Ale dlaczego? said

  A.D. 21
  Świetnie do pasuje do bajki Kurek w tym temacie:
  https://marucha.wordpress.com/2020/01/17/warszawa-obchodzi-75-rocznice-wyzwolenia/#comment-877335

 24. Ale dlaczego? said

  A.D. 22
  Coś co jest łatwe do zdobycia, ma niską wartość 😉

 25. Nawrócony said

  Ad. 19 Marucha

  Tak wiem co piszę…
  http://www.fundacjaojcow.org.pl/wzory%20pism.html

  Grunt to sobie znaleźć zdrową i bogobojną kobitkę, która nie ma spranego mózgu feminizmem i materializmem.

  Panie Marucha nie takie rzeczy ludzie podpisują 🙂

  A taka intercyza podpisana przed ślubem upewnia, o pozycji faceta ale i obowiązkach.

  Punkty mozna modyfikowac i ustalac z malzonką, a wtedy jak podpisze to wiem ze nie leci na kase, ze mnie nie zostawi chocby dla innego, no co kochanie nie podpisze??

  Ja bym dal takie warunki zaporowe przy wyjściu w intercyzie, znaczy rozwodzie, ze by 10 X RAZY zastanowila sie czy warto…tez i wejsc wogole a nie mi dupe zawracac 🙂

  Istotnie obie strony ryzykuja wchodzac w zwiazek i malzenstwo, niekiedy kobieta bardziej, teraz pelno samotnych matek ….i to bez majatku po mezu/partnerze…jakby kto sie pytal!

  Migracja i otwarte granice maja swoje plusy i minusy. Wiele malzenstw rozwaliło sie przez rozłąkę. Sam znam niejedno takie osobiście.

  Trzeba przestac mowic, ze za wszystko odpowiedzialny jest ten feminizm! To tylko jedna z multum przyczyn!

  I nie, nie zgodze sie z retoryką, że to zawsze kobiety sa odpowiedzialne za rozwod mimo ze 3/4 wniosków rozwodych skladaja kobiety!

  Dzialania Fundacji to jedno a zycie drugie.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Panie Nawrócony… notariusz podpisze Panu wszystko, jeśli złoży Pan swój podpis w jego obecności i dokona odpowiedniej opłaty.
  Tylko pytanie: jaką moc prawną ma taka „intercyza”?
  Żadną, wydaje mi się.
  Czy jest tu jakiś prawnik?

 27. Aaron Blumblemblaum said

  Chciałem ten artykuł wkleić na mojego, ‚polskiego’ pejsbuka ale okazuję się OD WCZORAJ, ŻE SIĘ NIE DA ! Nie wiem czy Gajowy coś na ten temat wie ale zawsze mogłem wklejać co chcę.Zgłaszał ktoś wcześniej takie ” techniczne sprawy ” ?

  ————
  Czy chodzi o Polfejs.pl albo Polfejs.com?
  Nigdy ich nie używałem.
  A teraz sprawdziłem – i żadna strona nie działa.
  Admin

 28. ja tylko zapytam said

  Re 4

  Większość Polaków w życiu nie będzie miała swojego mieszkania,błąka się po wynajmach z miejscowości a do b albo siedzi u rodziców na kupie jeden na drugim. Polki często mają w dupie rodzenie więcej niż jednego dziecka, bo praca albo bzykanie na boku lepsze i ważniejsze, a faceci w tych sprawach nic nie lepsi. I żadne 500+ przyrostu nie zwiększy.

  Kto i gdzie ma te dzieci w Polsce robić? W takim pojebanym kraju z tak pojebaną mentalnością narodu!?

  I pytanie gdzie młody Polak, wierzący katolik z poglądami gajówkowymi znajdzie odpowiednią żonę? W modernistycznej oazie? W kościele gdzie propagandowe proPiSowskie kazania czy na zlocie fanów Szymona Hołotni? Gdzie? Młode Polki albo bronią dzików i psów w sylwestra i zdradzają dając dupy na prawo i lewo, albo nie chodzą na imprezy za to modlą się do Andrzeja od Kornhauserów.

  A tak na marginesie to ktoś kiedyś powiedział, że kobiety nie lubią pracowitych, spokojnych mężczyzn. Wolą pijaków, cwaniaków, mordobijców i chujów, bo z takimi się nie nudzą. Ewentualnie wyjdą za spokojnego, a zdradzaja go z cwaniakiem. Taka babska natura!

 29. Enya said

  kom. 25

  Bzdura totalna taka intercyza. Każdy przeciętny prawnik podważy legalność takiego kontraktu. Pomijam fakt, że żadna kobieta, o zdrowych zmysłach, takiego dokumentu nie podpisze.

  O rozwodzie i opiece nad dziećmi postanawia sąd. Intercyza przedmałżeńska dotyczy składników majątku wnoszonego do małżeństwa. Zakłada ich rozdzielność. One potem nie stanowią wspólnej własności. Małżeństwo na gruncie prawa cywilnego stwarza bardzo silną więź, ustanawia między mężem i żoną rodzaj spółki, w sensie prawnym i finansowym. To co jest wypracowane w małżeństwie jest zawsze wspólne, choć żona może stwierdzić: to i to dostałam jako panna. To jest wyłącznie (biżuteria, dzieło sztuki, cenna porcelana) moja rzecz. W razie kłopotów w małżeństwie może to być jej deklaracja ustna, post factum może to być potwierdzone w dokumencie notarialnym, w sumie jednak lepiej to zawrzeć w intercyzie przedmałżeńskiej.

 30. Marucha said

  Re 29:
  Nawet, jeśli kobieta podpisze taką „intercyzę”, nie będzie ona miała najmniejszej wartości i nie będzie można, powołując się na nią, zmusić jedną ze stron do jej przestrzegania.

 31. Aaron Blumblemblaum said

  AD27. Chodzi mi o Facebook

 32. NICK said

  To rzadkość.
  Gospodarzu. Normalna ocena.
  Kto szuka ten?
  Coś wie.

  [a czasem gówno powącha; „szambo to nie perfumeria”]

  X. Muchomorek.
  Nie-sakra.
  Mentalny.

 33. Nawrócony said

  Ad. 28

  Jesteś wierzący katolik?? Serio?? A zachowujesz się jakbyś nie wierzył 🙂 Zapomniał o modlitwie do św. Józefa o dobrą żonę o Nowennach o Litaniach i o różańcu??

  Nie ma takiego problemu, ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego nie można byłoby rozwiązać przy pomocy Różańca – Słowa Matki Bożej!

  kobiety nie lubią pracowitych, spokojnych mężczyzn. Wolą pijaków, cwaniaków, mordobijców i chujów, bo z takimi się nie nudzą. Ewentualnie wyjdą za spokojnego, a zdradzaja go z cwaniakiem. Taka babska natura! ŻE CO????????????????

  …….że niby łobuz kocha bardziej? 🙂 Bzdura, bo wielokrotnie się przekonałem, że kobiety same podrywają a urodę mam delikatną a podrywają te konkretne,ostrzejsze i dominujące! I co?

  ——-
  To kobiety bardziej kochają łobuzów, bo je to podnieca.
  Niech się Pan dokształci:
  >https://marucha.wordpress.com/2019/11/27/bad-boy-pozadany-i-kochany-nice-guy-nieszanowany-i-wykorzystywany/
  Admin

 34. Nawrócony said

  Ad. Enya i Marucha

  Panowie… to, że coś wam się wydaje nie oznacza, że tak jest!
  Umowa miedzy malzonkami ma moc prawną, bo zawarta w obecnosci notariusza i poswiadczona przez niego samego, ponadto jak ktos ma ochote rozdzielczosc majatkowa to moze w deklaracji do Urzedu Skarbowego to odnotowac, natomiast myli sie ten kto sadzi ze intercyza dotyczy samej kwestii finansow! Tam moga byc tez kwestie kar umownych za nieprzestrzeganie zapisow, macie rozum iblednie oceniacie albo nieznacie tematu, typu nie znam sie ale sie wypowiem,
  Takie intercyzy wiele malzenstw posiada i calkiem dobrze sobie zyją. Gdyby ktoremus odwaliła palma z kochankiem/kochanka na boku albo nie tak chialo sie wychowac dzieci to jest to w umowie!
  To w jakims stopniu zabiezpiecza, taka umowa dyscyplinuje obie strony!!!

  ——-
  Pan się z choinki urwał.
  Admin

 35. Nawrócony said

  Panie Marucha tu sie nie ma co dokształcać! Praktyka zyciowa!

  Te kobiety wcale nie kochały łobuzów bo były w nieudanych zwiazkach z ciapciakami!!!
  Intuicyjnie wyszukiwały „obiekt” westchnień, który im pasuje, a ja do łobuzów się nie zaliczam!
  I obycia w relacjach damsko-męskich mi nie brakuje.
  Panie Marucha, z całym szacunkiem, lansowana tu TEORIA OBALONA.

  ——-
  Niech Pan przeczyta podany artykuł.
  Admin

 36. nie no normalnie szok said

  „Panie Marucha, z całym szacunkiem, lansowana tu TEORIA OBALONA.”

  Obalona? Tobie się tak wydaje. Ja na codzień przez lata widzę co innego.

  Musisz mieszkać gdzieś w innym kraju, gdzie inna mentalność ewentualnie.

  Albo jesteś baba i udajesz. One tak lubią. Kto to sprawdzi, kto przed komputerem siedzi?

  p.s. Choćby nie wiem ile różańców Polacy odmówili to na niewiele się to zda. Świat XXI wieku zmierza autostradą do NWO/antychrysta. Zostało to przewidziane i powinieneś o tym wiedzieć skoroś nawrócony.

 37. wanderer said

  A czy nie lepiej zwiazek oprzec na milosci i zaufaniu? Moze dluzej to trwa, zgoda, ale trzeba szukac. Nie szuka sie zony na dyskotekach, w pubach, wyuzdanych imprezach. Chyba ze mu odpowiada taka jazda w malzenstwie. Nic na sile. Trzeba czekac i prosic Boga. To sie otrzyma. Albo sobie „wychowac”. My z zona mielismy po kilkanascie lat kiedy wiedzialem ze to bedzie Ta jedyna. Znajomych dziewczyn bylo wiele jak to u mlodych bywa ale Te sobie pilnowalem 🙂 Moze to jest recepta na szczescie? Moze Panowie przegapiliscie swoj moment w zyciu a teraz debatujecie jak tu sie zabezpieczac intercyzami i umowami?
  Dodatkowa kwestia, skoro zeszlismy z tematu, jest ze rodziny nie beda decydowac sie na dzieci jesli nie beda mieli gdzie tanio mieszkac. Podobnie jest u zwierzat. Nie ma warunkow – nie rozmnazaja sie. To jest kwestia podswiadomosci.
  Tu gdzie mieszkam, Szkocja, mlodzi Polacy i nie tylko, rozmnazaja sie na potege. I bardzo dobrze. Wszystkie gazety sie tym swego czasu w Polsce zachwycaly. Ale dlaczego tak jest?
  Jak Polacy przyjezdzali, szli do City Council i z reguly z miejsca dostawali mieszkanie do remontu. I juz mogli mieszkac, pracowac, remontowac, planowac wakacje i ogolnie zyc. Jak ktos pracowal stac ich bylo na mieszkanie, a jak dwoje, to juz pelen komfort. I nie musza brac jakichs kredytow dozywotnich. Chyba ze chca. Ale to juz ich wola.
  Do tego oplaty znosne. Ja, czteroosobowa rodzina place ok 130 podatku za niewielki domek z ogrodkiem miesiecznie. 130 funtow, ale w tym wliczony jest wywoz smieci, sprzatanie ulic, koszenie trawnikow, woda, scieki, mycie aut pod domem jak ktos ma ochote, i to wszystko dla czteroosobowej rodziny, wszyscy dorosli. Jak ktos sie uczy (mysle o glownych lokatorach) moze starac sie o stosowne znizki. Jezeli dwoch – nie placi taxu wogole.
  Dodatkowa sprawa jest ulga podatkowa do wysokosci 12 tys funtow rocznie. Jesli ktos tyle zarabia, bo np wychowuje dziecko i dorabia sobie po pare godzin w sklepie, nie zaplaci ani funta podatku. Cale pieniadze sa twoje. „.Zus” jak masz swoja wlasna firme ( nie licze ubezpieczenia od odpowiedzialnosci cywilnej) tylko taki ktory upowaznia cie do pojscia do lekarza, emeryture ect. to cos do niedawna bylo ok 2.5 funta tygodniowo minimalna stawka. Nie wiem dokladnie jak jest teraz bo jestem zatrudniony w firmie. Ale bedzie podobnie.
  Szczepionki nie obowiazkowe (syn studiuje medycyne, pytali sie go czy mial jakies szczepienia odpowiedzial co pamietal, z badania krwi wywnioskowali na co byl szczepiony, nikt nie robil szopek ze na cos nie byl, bo nie musi i tyle), nie ma panstwa policyjnego, mozesz palic w kominku w miescie (w calej okolicy slicznie pachnie).
  Sa oczywiscie pewne mankamenty zycia tutaj, chodz zauwazam, ze Polska niechlubnie szusuje w strone wyrownania tych roznic, oczywiscie na niekorzysc dla Polski, ale tu tkwi odpowiedz dlaczego mlodzi wyczuwaja podswiadomie stabilizacje i decyduja sie na wiele dzieci.

 38. Nawrócony said

  Ad. 36

  Uważaj człowieku, bo stąpasz po cienkim lodzie, próbujesz odsądzić mnie od czci i wiary!

  Mieszkam tu w Polsce, i nie jestem baba!

  Różaniec ma to do siebie, że jest skuteczny, nie zawsze tak jak chcemy. Natomiast to co ma się wypełnić w przepowiedni i Apokalipsie tego nie zatrzymamy, mozna prosic o zniwelowanie skutków.
  W ostatnim zdaniu tym bardziej zaprzeczyles temu i potwierdziles jednoczesnie.

  A baby to masz w nosie!

  To, ze kobiety lubia drani to nie oznacza ze dotyczy to wszystkich. Kobieta szanujaca sie, bogobojna nie poleci na drania.
  Skoro lubia drani to by oznaczalo, ze w zwiazki wchodza tylko faceci dranie/ chuje, co jest absurdem i nieprawdą.

  Ja wiem jak to jest, bo wam ludziom z 50. 60, 70 na karku wydaje sie ze rozumy pozjadaliscie.

  To nie jest tak!

  Nie lubie sie chwalic, ale mam powodzenie a draniem nie jestem. Bynajmniej misio potulny tez nie.
  O czyms zapomnieliscie…
  Podpowiem, kobiety tez lubią zdobywać…i podrywać.
  Czy to dobrze?? Czy to wynik feminizmu, emancypacji, równouprawnienia, rewolucji seksualnej, wyzwolenia, zapewne i tak…no i co?
  Ja nie zyje w sredniowieczu, mamy XXI wiek, rok 2020 🙂

 39. przekraczasz granicę... said

  „Ja wiem jak to jest, bo wam ludziom z 50. 60, 70 na karku wydaje sie ze rozumy pozjadaliscie”

  Gówno wiesz ile mam lat.

  Wam? Co to za liczba mnoga?

  Człowieku.

 40. Marucha said

  Re 38:
  Panie Nawrócony,
  Nikt tu nie neguje wartości różańca, więc niepotrzebnie Pan wyważa otwarte drzwi.

  Natomiast gdy chodzi o kobiety – to oczywiście zdarzają się wyjątki – ale jakieś, pi razy oko, 80% kobiet definitywnie woli bad boys, niż grzecznych, usłużnych i miłych chłopców. Ci ostatni nadają się ewentualnie na przyjaciół, powierników i do cynicznego wykorzystywania ich dobroci i oddania. Ale do łóżka pójdą z tymi pierwszymi, bo są bardziej męscy, interesujący, mniej przewidywalni, mają więcej testosteronu.

  Oczywiście małżeństwa z „bad boys” są skazane na niepowodzenie. ale mnóstwo kobiet zgadza się na upokorzenia, byleby ten słodki drań jej nie opuścił.

  I, gnojku, nie wyrażaj się lekceważąco o ludziach 50- czy 70-letnich, bo ty nie zdążyłeś się jeszcze tyle nauczyć, co myśmy już zapomnieli.

  I nie bądź taki nowoczesny: „Ja nie zyje w sredniowieczu, mamy XXI wiek, rok 2020”.
  Gówno wiesz o średniowieczu.
  Naucz się lepiej używać polskich liter, bo mamy XXI wiek, rok 2020.

 41. Nawrócony said

  Dobra, to żyjcie swoimi schematami, popadajcie sobie w skrajność.

  Bełkot niekiedy upowszechniacie w relacjach damsko-męskich.

  Nie zamierzam walczyć z wiatrakami i za wszystko obwiniać kobiet.
  Ja przynajmniej mam powodzenie i mam satysfakcję, że nie lecą na mnie kobiety ze względu na kasę ani na bycie badboyem ani na bycie potulnym.

  A co do fotki kapusty…widocznie ktoś tu nie wytrzymał ani krytyki ani polemiki i emocje uwidacznia, przecież to brak kultury…wracaj człowieku uczyć się kultury! Ja cię w niczym nie obraziłem!

  Savoir vivre i Kindersztuba chyba w lesie.

  A pan Panie Marucha, takze uwypukla emocje, pluje pan jadem i zieje ogniem bo ktoś ma inną opinię.
  Daje się pan ponieść emocjom i przez to traci pan autorytet.
  Atakuje pan mnie jakbym był jakim zbójem.

  Akurat o średniowieczu dużo wiem 🙂

  A jak ktoś chrzani, ze owszem duzo sie ksiazek pisało, to owszem, ale NIKT z normalnych ludzi nie chciałby w tamtych czasach żyć!

  Widzę, że Gajówka przestała już dawno być platformą wymiany myśli ludzi inteligentnych a stała się miejscem walki, szczucia i niekiedy zaklinania rzeczywistości.

  —————
  No to sp****. Nie masz tu miejsca wśród starców żyjących w Średniowieczu. Idź do swoich dupencji.
  Admin

 42. Boydar said

  No jaki palant …

  Przede wszystkim nie ma szacunku. Jak dla mnie – dyskredytacja. I nawet nie muzyk.

 43. Marucha said

  RE 42:
  Ten dupek myśli, że nas może czegoś nauczyć…
  Typowa gówniarska arogancja.

 44. Ale dlaczego? said

  Wiecie co, panowie?
  Strasznie się dyskusja zaogniła.
  Aż żadna pani nie śmie się wypowiedzieć…
  Z tą pogonią wielu (większości?) kobiet za „łobuzami”. Myślę że dużo w tym TEŻ podświadomej samiczej biologii. Siedzącej głęboko w genach. Przez tysiąclecia silny samiec był zabezpieczeniem przed wrogim światem. Tak dla kobiety, jak i potomstwa.
  Wg nowych, różnych badań, organizmy, w tym ludzie, przechowują w genach ważne informacje dotyczące zachowania. A mające pomóc przetrwać. Można to nazwać atawistycznà pamięcią biologiczną 😉
  Zresztą. Podobno statystycznie facetom też bardziej podobają się kobiety lepiej przystosowane (obdarzone) do rodzenia i karmienia dzieci 😉
  Na mnie osobiście zawsze takie robią wrażenie 😉
  A co do mądrości kobiet. Csy tak bardzo inaczej jest u mężczyzn?
  Głupota dziś cnotą, mądrość głupotą…

 45. Greg said

  Ten Nawrócony.
  Może to ,,CZŁONEK” Episkopatu ?

 46. Boydar said

 47. NICK said

  Nawrócony.
  „Ja przynajmniej mam powodzenie i mam satysfakcję, że nie lecą na mnie kobiety ze względu na kasę ani na bycie badboyem ani na bycie potulnym.”
  Pedał?

  „Akurat o średniowieczu dużo wiem 🙂”.
  Gooowno wiesz i w gooownie jesteś.

  Nawet jeżeli MASZ normalny związek z kobietą.
  Masz?

  Sraczkę… .

Sorry, the comment form is closed at this time.