Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piotr B. o Idioci z UE – poszukując węgla…
  Krzysztof M o Wolne tematy (38 – …
  trzy z dwoma o Drażnienie Ruskiego
  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Lewicowy patriarchalizm

Posted by Marucha w dniu 2020-01-19 (Niedziela)

Magdalena Ziętek-Wielomska: Podczas prawyborów przypuściło na mnie atak dwóch lewicowych dziennikarzy: Przemysław Witkowski i Tomasz Piątek.

Ten pierwszy 21.12.2019 r. opublikował na portalu Oko Press artykuł pt. Galeria Konfederacji. Kandydaci na prezydenta.

Przewodnik dla osób o mocnych nerwach. Jak wskazuje tytuł, jedną z bohaterek tego tekstu byłam ja. Po bardzo ogólnikowym przedstawieniu moich poglądów pojawia się znaczenie dłuższy passus opisujący działalność … mojego męża.

Czytamy tam m.in.:

„Jej mężem i współpracownikiem jest prof. Adam Wielomski (…). Jego zainteresowania naukowe to reakcyjna i ultrakonserwatywna prawica (Joseph de Maistre, Murras, Carl Schmidt) faszyzmy łacińskie, kontrreformacja. Jest prezesem Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, skrajnie prawicowej, fundamentalistycznej religijnie organizacji społeczno-politycznej. Organem Klubu (…) jest pismo „Pro Fide Rege et Lege” (…), ale za główną tubę robi portal konserwatyzm.pl (…).

Czytać tu można teksty paxowskiego endeka z Myśli Polskiej Jana Engelgarda, prorosyjskiego eks-kukizowca Janusza Sanockiego, radiomaryjną prof. Annę Raźny, Ronalda Laseckiego z neofaszystowskiej Falangi, komunistę Dawida Jakubowskiego i wiekowego Leonida Sigana z putinowskiego Sputnika”.

Tomasz Piątek natomiast 3.12.2019 r. na „portalu informacyjno-śledczym” Arbinfo umieścił wpis, który rozpoczyna się od takich słów:

„W prawyborach prezydenta RP zorganizowanych przez Konfederację wystartuje Magdalena Ziętek-Wielomska. Jej mężem i współpracownikiem jest Adam Wielomski, który wzywa do przyjaźni z Władimirem Putinem. Bo Putin pomógłby polskiej prawicy wsadzić opozycję do więzienia…”.

I jeszcze taki fragment:

„Portal Konserwatyzm promował wspólną działalność Magdaleny Ziętek-Wielomskiej i Adama Wielomskiego (np. antyniemiecką i antylewicową konferencję „Niemcy wobec socjalizmu narodowego i demokratycznego”. Co jeszcze robi Adam Wielomski, mąż i współpracownik konfederackiej kandydatki na prezydenta?”.

I tak dalej, i tak dalej.

Adam Wielomski: Prawdę mówiąc jest to sytuacja, która mnie śmieszy. Pogląd, że żona ma takie same poglądy polityczne jak mąż, więc żeby opisać jej poglądy wystarczy cytować jego, to kompletny archaizm. To są poglądy, które możemy spotkać u żydów w Starym Testamencie, gdy kobieta była ubezwłasnowolniona, niewykształcona i faktycznie była własnością męża. To coś sprzecznego z podstawami naszej cywilizacji łacińskiej. Jest to pogląd nie tylko starotestamentowy, ale i kalwińsko-purytański.

Dzisiaj jawnie głosi go – poza wymienionymi przez Ciebie dziennikarzami – chyba tylko Janusz Korwin-Mikke. I nikogo tymi stwierdzeniami nie bulwersuje tylko dlatego, że nikt nie bierze jego słów poważnie, widząc w tym żart (co jest osądem błędnym – uwaga na marginesie). Mamy XXI wiek i emancypację kobiet mamy już dawno za sobą. Kobiety kończą dziś szkoły i nie są już, i nigdy już nie będą, tylko dodatkami do swoich mężów, którym przyklaskują.

Oczywiście, są nadal kobiety, które powtarzają tylko za swoim mężem, ale są i mężczyźni, którzy siedzą pod pantoflem. To, co w tym dziwne, to fakt, że moje poglądy są przypisywane Tobie nie w jakimś pisemku parafialnym, lecz przez dziennikarzy lewicowych, mających na ustach frazesy o postępie i emancypacji, walczących z ciemnymi i wstecznymi mocami.

To pokazuje, co już dawno podejrzewałem, że lewica podchodzi do kwestii kobiecej czysto instrumentalnie. Głosi emancypację pozorną: ona jest „wyemancypowana”, bo może sobie zrobić aborcję i nie chodzić do kościoła, ale tak naprawdę jest dalej bibelotem w rękach mężczyzn. Świat lewicowy jest „samczy” (jak mawiają feministki), a kobiety tylko dają twarze. Za tymi pozorami kryje się świat polityki i władzy, gdzie dominują mężczyźni. Świat lewicy jest patriarchalny i starotestamentowy i w takim momencie jak ten po prostu doszło do nieopatrznego ujawnienia swoich prawdziwych zapatrywań. Słowem, wielka ściema i dulszczyzna.

Myśl Polska, nr 3-4 (19-26.01.2020)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 11 do “Lewicowy patriarchalizm”

 1. Na miejscu Autorki uśmiechnąłbym się z dumą i mruknął pod nosem „Co tak zabolało”? 🙂

 2. matołek said

  Pani Magdalena powinna być dumna z poglądów swojego męża.

 3. Ale dlaczego? said

  Olać hołotę 😉
  A co do lewactwa.
  Przecież w komunizmie wszystkie kobiety miały być wspólne 😉

 4. 11. Wandaluzja.pl said – 2020-01-16 (Czwartek) @ 09:04:22
  https://marucha.wordpress.com/2020/01/15/handel-polskimi-niewolnikami/

  To jest POWTÓRZENIE Katastru Jerozolimskiego. W r. 1989 pojechałem do RFN, żeby złożyć zeznanie w/s Satelitarnej Detekcji Złota. Nie wiedziałem o Czarnych Kontach Kanclerza Kohla i dopiero po powrocie do Polski WYMUSIŁEM śledztwo Bundestagu w tej sprawie, na którym wieloletni minister Finansów RFN Theo Waigel zeznał: UJAWNIENIE CAŁEJ PRAWDY O CZARNYCH KONTACH MOŻE WSTRZĄSNĄĆ PODSTAWAMI REPUBLIKI FEDERALNEJ.
  Kanclerz Kohl nie chciał zaś Ujawnić ZASILANIA Czarnych Kont zasłaniając się ANTYNIEMECKIM Słowem Honoru, ale ujawnił to Mój Sąsiad, który ogłosił w IN Listę Wampirów Niemieckich. Gdy przyjechał do niego MSW z Bonn to ten do domu go nie wpuścił żądając Nakazu Prokuratorskiego i dopisał do tej listy Kanclerza Kohla jako Żyda Lwowskiego Hennocha Kohna.
  Ponieważ mych zeznań Nie Przyjęto to zaproponowałem Niemcom kupno za małe pieniądze Katastru Jerozolimskiego i Hipoteki Rzymu. ale Kanclerz Kohl zabrał tylko Wzgórze Świątynne, czyli PAŁAC Salomona przebudowany przez Rzymian na PRETORIUM, Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną.
  Ponieważ podatek katastralny w Jerozolimie jest najwyższy na świecie to zażądałem od ambasady Autonomii Palestyńskiej rozliczenia się ze mną, ale odesłali mnie do Domu Wariatów. Poskarżyłem się więc Nacjonalistom, ale Stefański ZELŻYŁ MNIE. To mu się nie opłaciło, bo gdy prowadził we Wrocławiu Marsz 11.XI to Policja ROZĘDZIŁA Marsz w Obronie katolofoba Piłsudskiego a Stefański NIE MÓGŁ złożyć Protestu z powodu LŻENIA MNIE.
  Tak się zachowuje Pani Magdalena Ziętek-Wielomska LŻAC najdroższe w Europie Żelazo Gdańskie. Była to Metalurgia Kaszubska, którą zniszczyli w roku 400 Hunowie, z której to racji opuszczono Port Pucki, KILKAROTNIE większy od średniowiecznego portu w Gdańsku, który z racji Drewna Szkutniczego, Pszenicy i Wołowiny Ukraińskiej, Żelaza Powiślańskiego, Węgla Sokalskiego i innej Masówki powinien być Największy w Europie. Po zniszczeniu Gdańska przez Krzyżaków w Europie nastała Wielka Drożyzna i Wielki Głód, co trwało z powodu ceł krzyżackich do Wykupienia Malborka przez Polską Joannę Dark w r. 1466, kiedy dopiero mógł Rozkwitnąć RENESANS.
  NA Żelazie Gdańskim, które po r. 400 było właściwie Żelazem Powiślańskim, na szwedzkiej rudzie i sokalskim węglu, WISIAŁY trzy imperia kolonialne: Holenderskie, Hiszpańskie i Portugalskie. Mazarin i Cromwell finansując militaryzm szwedzki DLA zniszczenia metalurgii Powiślańskiej i zastąpienia jej poślednim żelastwem francuskim i angielskim dla Wsadzenia sobie tych Imperiów Do Kieszeni, zniszczyli też Wypłacalność Polski.
  Po II bitwie pod Chocimiem Węgrzy dostarczyli Sobieskiemu Najlepsze na Świecie Żelazo Węgierskie, na których powstały polskie karabiny grenadierskie GROM i Dzięki Marysieńce fizylierskie BAIONETY, którymi bili nas Szwedzi w wojnie Północnej. Ponieważ Szwedzi byli Arcymistrzami Rabunku to Rada Królewska skontrowała sojusz szwedzko-pruski dając TECHNOLOGIĘ Żelaza Węgierskiego Piotrowi I, który dzięki temu został WIELKIM, jak O Mało Co dzięki Marysieńce Ludwik XIV.
  Winnicki wszedł do Sejmu jako Najemnik Rzymski czyli WRÓG WIELKIEJ LECHII. WŁAŚCICIELEM Hipoteki Rzymu jestem jednak JA, czyli że Mafia Sycylijska Czeka na Moją Śmierć. Można to porównać do kilkuletniej okupacji Rzymu przez Wandalów za Oktawiana Augusta. – Mafii Sycylijskiej chodzi o polski nacjonalizm spermy jerozolimskiej.

 5. Kowalski said

  To wszystko co sie dzieje w POLSCE czy w Europie.Jest wymyslem zdemoralizowanego bogatego (zydostwa).Najwyzszy juz czas by ;;;;GOIE swiata calego sie ZJEDNOCZYLY w wspolnej walce przeciwko dzieciom;;;;szatana;;;To powinna byc SWIETA WOJNA przeciwko zydostwo.

 6. Marek said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/01/19/gwarantem-istnienia-suwerennego-panstwa-polskiego-jest-silna-rosja/

  Gwarantem istnienia suwerennego państwa polskiego jest silna Rosja
  „GŁUPOTĄ POLITYCZNĄ JEST SZUKAĆ WROGÓW BLISKO A PRZYJACIÓŁ DALEKO” powiedział były Prezydent Finlandii Urho Kaleva Kekkonen.

  Czy warto szukać sojusznika za oceanem z krajem, który od początku XX wieku do dzisiaj zaatakował 65 krajów ?. A wroga robić sobie z Rosji najbliższego wielkiego Słowiańskiego sąsiada ?

 7. https:/marucha.wordpress.com/2020/01/19/wolne-tematy-4-2020/

  CYWILIZACJA ŁACIŃSKA jest potrzebna Rotszyldom do prawa Holdingowego czyli wścieklizny finansowej. Ciekawe tylko, jak ONI – bez spermy jerozolimskiej – będą traktowani w Niebiańskim Jeruzalem, gdzie wszyscy bez spermy jezuickiej będą skazani na Obcięcie Penisa jako NIEWOLNICY ??? OBIECANE jest jednak Zbawienie 144 tysiącom Świadków Jechnatona-Jehowy, który zginął w walce z Mojżeszem na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego, więc może to Dyspensa dla Rotszyldów ???
  Ja muszę się trzymać Cywilizacji Sarmackiej ze względu na Sarmacki Babski Monopol Złota. ZASTĄPIŁEM bowiem Faszystowski środek ANTYKRYZYSOWY Keynesa-Paderewskiego NACJONLIZACJĄ ZŁOTA Sarmackim Babskim Monopolem Złota. Keynes i Paderewski zlikwidowali tym Wielki Kryzys, gdyż Kapitał nie mógł się już TRZYMAĆ Złota i UCIEKAĆ do niego w razie Recesji lub Kryzysu, ale to jest Głupie wobec Babskiego Monopolu Złota WYMUSZAJĄCEGO Grę Papierami Wartościowymi.
  Gra papierami wartościowymi jest Grą w Technologię, która jest Największą Strategią, co napełni skarbce bardziej od Babskich Garniturów Złotniczych i Zmuszania Żydów do Łykania Złota prawem Keynesa-Paderewskiego. To NAPEŁNIŁO skarbce amerykańskie więc po klęsce z Krigsmarine u Wschodniego Wybrzeża w r. 1942, w której US Navy straciło SIEDEMSET okrętów i statków można było zakupić nowe z załogami w Ameryce Łacińskiej i przejść na taktykę angielską.
  Tym grali Postkomuniści odzyskując na Etatyzmie Pruskim władzę. Gdy najlepszy finansista wschodnioeuropejski Wacław Klaus dowiedział się o walucie EURO to powiedział TO JAKIŚ KAWAŁ Maksyma Rotszyldów mówi, że NAJWIĘKSZĄ WŁADZĘ DAJE PIENIĄDZ NOMINALNY, czyli Euros i Elektros Rotszylda – czyli chyba większą od Wścieklizny Finansowej Holdingu. Tu warto zwrócić uwagę, że Renta Rotszylda z Eurosa i Elektrusa jest NICZYM wobec renty Pokera Etatystycznego. Nazwę POKER wobec gry papierami wartościowymi, użył Waldemar Łysiak. Nie ma to nic wspólnego z Ludożerstwem Finansowym, bo jest na prawie korporacyjnym Mussoliniego, które chroni Zapracowanych.

 8. Marcin said

  Świat kobiet lewicy

 9. JARNO said

  proponuję używać w odniesieniu do tzw. ‚lewicy’ czy ‚nowej lewicy’ czy kodziarstwo=PO-SLD
  stosować określenia
  TROCKIŚCI – SYJONIŚCI lub TROCKISTO-SYJONIŚCI
  takich ‚presstitutes’ jak Tomasz Piątek (‚nawrócony’ czlonek świadków Jehowy-wywalił go kiedyś Sierakowski z Krytyki Politycznej za – sam potem przyznał – nadużywanie ‚trawy’ czy ‚marychy’) >>INTELEKTUALNA PROSTYTUTKA=Intelectual prostitutes lub w skrócie PRESSTITUTES.
  Tak określił John Swinton w 1905 pracowników najemnych tzw. ‚wolnej prasy’>>rzućcie sobie okiem na blog częstego gości w Gajówce -Plausi
  >https://pppolsku.blogspot.com/
  ze ślicznym BB aktualnym motto>YANKEE GO HOME!!
  .
  W USA Prezydent Trump używa określenia FAKE NEWS MEDIA na wszystkie tzw. MainStreamMedia (MSM) razem z Gugle-FEJSBUK-Tłiter-Instagram, etc
  a CNN (tv channel) to CLINTON NEWS NETWORK.
  A przy okazji zamiast używać określenia „USA” jeden ze słuchaczy/oglądaczy NP TV (na yutiubie) stosować POLSKI skrót>SZAP-stany zjednoczone ameryki północnej.
  ‚Zjednoczona prawica’ – oprócz swoich ideolo (Kaczyński-Morawiecki-Maciarewicz-ma swoich Piątków, Sierakowskich>>Sakowicz-Targalski-Rachuj- Warzecha-etc> ale to są typowe szabesgoje >https://piotrbein.files.wordpress.com/2016/08/nasz-dziennik.jpg
  Jak sie atakuje pp. Wielomskich, że „faszyści’, ‚etc’
  to proponuję się udać na Uniwersytet Warszawski i zobaczyć czyja tablica HONOROWA tam wisi,niejakiego Mieczysława Bieguna czyli Menachem Begina.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Menachem _Begin
  klasyczny zbrodniarz wojenny jak Kissinger, Albright, Michnik go raczej nie zna ale np. Szewach Weiss czy prof. Turski (z Polityki) to już na pewno.
  plus ‚lektura uzupelniająca” wg bloga Piotra Beina;
  – Szkic: syjonizm a trzecia rzesza>>https://piotrbein.wordpress.com/2019/01/03/szkic-syjonizm-a-iii-rzesza/
  – Gloryfikowany Betar Bejtar……
  https://piotrbein.wordpress.com/2019/02/18/gloryfikowany-betar-bejtar-salutujace-hejlhitla-zydowskie-brunatne-koszule-skrajne-radykalne-prawicowe-terrorystyczne-faszystowskie-nacjonalistyczne-rasistowskie/
  i jak se publika w ‚oczyszczalni-ścieków=PL’ myśli:
  Putin to wie czy nie wie??

 10. Bili de kid said

  Polin chodzi tylko o ogłupianie Polaków, a że Wielomska sypie piach w szprychy parowozu dziejów to ma za swoje.

 11. Bili de kid said

  Przegląd konfidentów?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: