Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Clausewitz, Trump i Solejmani. Polityka USA jest kontynuowaniem wojen Izraela innymi środkami.

Posted by Marucha w dniu 2020-01-20 (Poniedziałek)

XIX-wieczny filozof wojskowy Carl von Clausewitz zauważył, że wojna jest kontynuacją polityki innymi środkami. Trafnie zarysowuje to irańską strategię wojskową i irańskie sprawy natury geopolitycznej. I jest zgodne z podstawową racją, jaką kierował się generał Kasem Solejmani przez ostatnich dwadzieścia lat.

Solejmani, jako znakomity strateg wojskowy, rozumiał, że odległość od A do B niekoniecznie jest identyczna z odległością od B do A. Iran i Izrael nie mają wspólnej fizycznej granicy, Teheran i Tel Awiw są oddalone od siebie o około 2000 kilometrów. Pomimo bezustannych izraelskich pogróżek ataku na Iran, nigdy nie było jasne, czy Izrael ma zdolność wojskową wystarczającą do wyrządzenia znacznych szkód w Iranie. Nie jest jasne, w jaki sposób izraelscy piloci mieliby pokonywać ten dystans i latać niezauważeni nad Jordanią, Syrią bądź Irakiem. Gdzie i jak miałby się zatankować samolot izraelski, i tak dalej.

Izraelowi nie udało się rozwiązać tej logistycznej szarady wojskowej. Ale był dostatecznie sprytny, żeby zrozumieć, że jej rozwiązanie może leżeć w pchnięciu Ameryki do pełnego konfliktu z Republiką Islamską. Pomimo konkurencji (z Wielką Brytanią, Francją i Niemcami) USA są najbardziej podporządkowaną kolonią Izraela. Od lat z radością poświęcają swoich synów i córki na syjonistycznym ołtarzu.

Ażeby przeciwdziałać zarówno amerykańskim, jak i izraelskim planom, generał Solejmani opracował genialną taktykę wojskową. Chociaż Izrael nie dzieli granicy z Iranem, Iran z pewnością dzieli granicę z Izraelem. Rozmieszczenie irańskich Strażników Rewolucji wraz z lokalnymi proirańskimi bojownikami na obszarach konfliktu pozwoliło Solejmaniemu okrążyć państwo żydowskie murem silnego oporu.

Regionalni sojusznicy Iranu są doskonale wyszkoleni, mają ideologiczną i religijną motywację, a ich atutem jest bogaty irański arsenał balistyczny i technologia, które w razie konfliktu mogą ukarać Izrael zadaniem mu śmiertelnego ciosu. Od pewnego czasu elity wojskowe i analitycy Izraela musieli akceptować fakt, że w kontekście takiej izraelsko-irańskiej wojny Iran wraz ze swoimi regionalnymi sojusznikami jest w stanie zasypać Izrael tysiącami balistycznych, manewrujących i precyzyjnie naprowadzanych pocisków. Taki rozwój wydarzeń może zniszczyć izraelskie miasta w kilka dni.

Podobną taktykę zastosował generał Solejmani przeciwko amerykańskim siłom zbrojnym w regionie. Iran może nie mieć granicy z USA, ale proirańskie bojówki irackie zdołały otoczyć i nękać siły amerykańskie w Iraku. Iran dominuje także w najbardziej strategicznych cieśninach rejonu Zatoki Perskiej [Bab al-Mandab i Ormuz] dzięki swoim szyickim bojówkom w Jemenie.

Wczorajszy irański atak na amerykańskie bazy lotnicze pokazał, że najwyżsi przywódcy Iranu też przyswoili sobie filozofię Clausewitza. Atak został starannie odmierzony. Wymierzony był w amerykańskie obiekty wojskowe i, zgodnie z doniesieniami, celował w pasy startowe i puste obiekty. Został przeprowadzony z terytorium Iranu i rząd irański otwarcie się pod nim podpisał, skutecznie przekazując informację o irańskiej determinacji i stanowczości.

Został jednak tak obliczony, żeby dać administracji Trumpa możliwość zejścia z wysokości, którą tak nierozsądnie wybrała, ale i zostawił jej wystarczająco dużą swobodę, żeby mogła się nią udławić, jeśli się uprze.

Konflikt Stanów Zjednoczonych z Iranem jest dość osobliwy – jest irracjonalny, może nawet graniczy z szaleństwem. Ameryka nie jest już uzależniona od ropy w Zatoce Perskiej. Ogólnie rzecz biorąc, jej strategia w regionie była daremna i samobójcza.

Irak domaga się wycofania amerykańskiego wojska. W Syrii siły amerykańskie zostały pokonane. Teraz Rosja troszczy się o to, do czego w przeszłości Ameryka rościła sobie prawo nadzoru, choć w praktyce nigdy go nie sprawowała. Można się zastanawiać, co Ameryka robi w Iraku albo w Syrii? Dokąd to wszystko prowadzi?

Liczne badania naukowe wykazały, że amerykańska polityka zagraniczna jest zdominowana przez lobby izraelskie. Druzgocąca prawda jest taka, że Ameryka od dziesięcioleci toczy wojny Izraela.

Do tej pory wiązało się to z walką z poślednimi siłami wojskowymi. Ale bitwa z Iranem może okazać się znacznie bardziej skomplikowana. Dekady sankcji przekształciły Iran w niezależne supermocarstwo technologiczne. Irańska technologia dronów jest co najmniej tak zaawansowana, jak izraelska i amerykańska, a przoduje w naprowadzanych i balistycznych pociskach rakietowych.

W przeciwieństwie do amerykańskich żołnierzy, walczących o Izrael i często karmionych przez źródła izraelskie mylnymi danymi wywiadowczymi, Irańczycy i lokalne szyickie bojówki walczą na swojej ziemi. Bitwa ma być wyzwaniem dla armii USA, a jej konsekwencje są nieprzewidywalne.

Trump, otoczony niekompetencją, podjął katastrofalne decyzje, w wyniku których Ameryka i Izrael stały się największym zagrożeniem dla pokoju na świecie. Ameryka znalazła się w bardzo ponurej sytuacji i sprawia wrażenie, jakby nie mogła odnaleźć w sobie dość mocy, by pojąć tę samodzielnie sobie narzuconą czarną otchłań.

Jedynym sposobem na zrozumienie dziwacznej operacji Ameryki jest przyjęcie podejścia odwrotnego do wglądu Clausewitza; Polityka amerykańska jest kontynuowaniem wojen syjonistycznych innymi środkami. Ameryka oddała swój światowy prestiż za państwo żydowskie. Amerykańscy politycy bezwstydnie przysięgają wierność państwu żydowskiemu zamiast własnemu. Robią wszystko, aby zadowolić żydowskie grupy lobbingowe, czy to ultra-syjonistyczny AIPAC, czy kontrolowaną opozycję, J Street.

USA nie będą pierwszym supermocarstwem zniszczonym przez Syjon. Problem w tym, że wojna regionalna z udziałem Ameryki i Izraela może sprawić, że ruch Extinction Rebellion nie będzie miał znaczenia, ponieważ te dwie destrukcyjne siły mogą obrócić naszą planetę w pył, żeby uchronić swoich obecnych przywódców przed eskalacją ich problemów natury prawnej.

Nie mam wątpliwości, że wielu Amerykanów zdaje sobie sprawę z takiego zagrożenia. Jednak matrix syjonistycznej władzy w USA pozbawił Amerykanów możliwości nazywania rzeczy po imieniu, bo to jest uznawane za „antysemityzm”.

Gilad Atzmon
>https://gilad.online/writings/2020/1/8/clausewitz-trump-and-soleimani

Komentarz SOTT:

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: Clausewitz, Trump And Soleimani: American Politics is a Continuation of Israel’s Wars by Different Means

https://pracownia4.wordpress.com

Komentarze 23 do “Clausewitz, Trump i Solejmani. Polityka USA jest kontynuowaniem wojen Izraela innymi środkami.”

 1. JARNO said

  ‚ostzeżenie” dla dbających o ‚czystość rasową’:
  – Giland Atzmon jest ŻYDEM, angielskim Żydem
  – tak jak prof. Norman Finkelstein jest amerykańskim Żydem który ujawnił tzw. ‚holokaust industry’ –
  – czy Israel Shamir>rosyjski Żyd,przeszedl na prawosławie, bronił Polskę i Polaków tak jak broni Palestyńczyków przez zbrodniczym państwem Izrael
  – czy nieżyjący Uri Avneri,
  – czy bracia Weiss>mondoweiss.com czy też nieżyjący Israel Shahak (komunista ale zaprzysięgły wróg-z pozycji klasowych – syjonizmu w Izraelu-
  czy cała grupa ortodoksyjnych Żydów w USA i Izraelu>>broniących ludzkości przed Jewish Deep State i
  ‚NISZCZONYCH’ przez Jewish Deep State.

  .
  Sott.net czy unz.com czy pracownia.>>bardzo polecam
  są na tym świecie dziennikarze a nie intelectuall prostitutes aka presstitutes.

  ————-
  Wszystkich ich znamy od dawna.
  Przyzwoici Żydzi giną w masie łajdaków, podobnie jak Polacy wśród polactwa.
  Admin

 2. plausi said

  Z serii „Zarówno za jak i przeciw”

  prezentuje 1, JARNO, abyśmy mieli pełny obraz, jak dalece żydostwo stara się pokryć mośliwie wszystkie pola swymi reprezentantami. Praktycznie mało jaka myśl, która by nie była reprezentowana przez żydostwo.

  https://marucha.wordpress.com/2020/01/20/zydzi-w-okresie-szwedzkiego-potopu-zdrajcy-szpiedzy-i-wierni-poddani-2/#comment-877614

  Zjawisko jak widać dość typowe, jeśli bez emocji i obiektywnie to potraktować.

 3. Troll Polonii said

  1
  JARNO
  Lista jest dluzsza:
  Dochodzi przeciez:
  – Anthony Loewenstein z Australii, znany publicysta
  – Miko Peled – syn izraelskiego generala
  – Shlomo Sand, profesor historii z Hebrew University
  – Neturei Karta- wierzacy zydzi, ktorzy bardzo nie lubia syjonu
  – Zydzi w Iranie nie lubia zydow z Izraela

  (Zdaje sie, ze tylko my w Polsce mamy pecha.)

  Zagrozeniem rzeczywistym sa syjonisci i ci, ktorzy popieraja syjonizm

  W samym Izraelu sa zydzi, ktorzy popieraja i bronia Palestynczykow..
  Sa i tacy zydzi w Izraelu, ktorzy … nie uznaja panstwa Izrael.
  Media nie pokazuja tych awantur i protestow.

  Izrael przechodzi kryzys…
  A jednak Bibi nie chce zejsc ze sceny… widocznie ma jakies jeszcze wazne zadanie… albo boi cie procesu..

  No i jest jeszcze tzw. diaspora – ale ci sie tradycyjnie ze soba podgryzaja: zydki z Nowego Jorku nie lubia tych z Europy – ale chyba sobie krzywdy nie zrobia.

  Natomiast ostatnio daje sie zauwazyc nieporozumienie miedzy zydami z Izraela a zydami z Rosji:
  W Polsce tez zydzi pyskuja na Mosze Kantora – zyda z Rosji..

  Zdaje sie, ze im troszke Putin namieszal:
  How Putin’s man made his way to the top of European Jewry – Jewish World – Haaretz – Israel News | Haaretz.com

  https://www.haaretz.com/jewish/MAGAZINE-how-putin-s-man-made-his-way-to-the-top-of-european-jewry-1.5395939

  No i jest zdrowa awantura o te zydowke, ktora przemycala narkotyki do Rosji i dostala ponad 7 lat wiezienia.
  Izrael domaga sie jej wypuszczenia.
  Putin odmowil bo tlumaczy, ze to sprawa wydzialu sprawiedliwosci i on nie bedzie zmieniac decyzji sedziego.
  Wiec zdaje sie, przygotowuja Putinowi specjalne ‚powitanie’ w Izraelu:
  As Putin is about to discover, this Israeli family will do anything to get their daughter out of Russia – Israel News – Haaretz.com

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium.MAGAZINE-putin-s-about-to-learn-this-israeli-family-will-do-anything-to-free-their-daughter-1.8407124?utm_source=traffic.outbrain.com&utm_medium=referrer&utm_campaign=outbrain_organic

 4. jasiek z toronto said

  Re: 1 Jarno
  Ile trzeba powtarzac, ze NIE MA zydow amerykanskich, nie ma zydow polskich, nie ma zydow brytyjskich itd. itd.
  Sa tylko zydzi, ktorzy zamieszkuja (okupuja, zeruja, pasozytuja) w danych krajach. Sa obywatelami danych krajow i nic wiecej.
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. BK said

  @jasiek z toronto.

  1/ Za śp. dr. Kosseckim powtórzę: aktualnie żyd nie jest kategorią ani narodową ani religijną ani etniczną. Cybernetycznie żyd to (P>M i L ∈ E) [Praktyczność, Moralność, Logika i Emocje), a logicznie żyd to po prostu osoba która poznała i odrzuciła Prawdę o Jezusie Chrystusie.

  ŻADNA z powyższych definicji nie mówi, że żyd z gruntu jest pasożytem.

  2/ Na 100% pasożytami są aktywni sataniści znani także jako GloboHomo albo bankierzy. Znacząca część z nich deklaruje się jako żydzi. Co z tego? Adolf Hitler deklarował się jako katolik.

  @Gospodarz

  Z przebiegu zdarzeń coraz bardziej wynika, że zabity generał był człowiekiem GloboHomo w Iranie i strzał Trumpa zostal _zlecony_ przez Teheran.

 6. jasiek z toronto said

  Re: 4 BK
  Prosze wiec wskazac (lub wykazac) jakikolwiek skandal polityczny czy ekonomiczny za ktorym nie stali lub nie stoja zydzi…

  Lub: prosze wskazac jakakolwiek budowle na swiecie, ktora wlasnymi rekami zbudowali zydzi…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Marucha said

  Re 3:
  To gdzie są te rzesze przyzwoitych żydów, gdy trzeba bronić Polski, gdy trzeba walczyć o prawdę historyczną?
  Bo to nie są rzesze.
  To są jednostki.

  Re 5:
  Z przebiegu zdarzeń coraz bardziej wynika, że zabity generał był człowiekiem GloboHomo w Iranie i strzał Trumpa zostal _zlecony_ przez Teheran

  Tak jest. A Putin jest żydem.

 8. Boydar said

  @ BK (5)

  „… Co z tego? Adolf Hitler deklarował się jako katolik …”

  Nie, nie deklarował. Proszę nie pieprzyć takich głupot, nawet pomocniczo.

  https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TF/jl_hitler-katolicyzm.html

 9. Anucha said

  „Głównym wrogiem Rosji jest Polska”

  Te i inne stwierdzenia Bartosiaka -syjonistycznego sługusa a zwłaszcza jego mina ,mówiącego o wypadkach Irańskich bezcenna.

  .https://www.youtube.com/watch?v=gOidaXJ-ktU

 10. Troll Polonii said

  7
  Marucha
  Panie Marucha
  A kto tu mowi o ‚ rzeszy przyzwoitych zydow’?
  A juz sobie nie wyobrazam zyda broniacego Polski
  (Ale sa bandy Polakow ktore bronia.. Izraela i to ze stolica w Jerozolimie!)

  Mnie chodzi o to, ze zydzi miedzy soba sa sklocone, z czego Polska nie ma zadnego pozytku.

  A Putin-ekwilibrysta kombinuje jakby tu wycyganic wzgledna rownowage sil nie tylko na Bliskim Wschodzie.

  Natomiast wrodzone, nieskazitelne maniery i urok osobisty nie pozwalaja mi nazywac pewnych zjawisk po imieniu:
  Ze nie mamy zielonego pojecia jak bronic wlasnego kraju przed obca, wroga Polsce ideologia.
  Ze zapedzilismy Polske w kozi rog i capi upor.
  Ze latwo przelykamy papke zydowskiej propagandy
  I ze (nawet niekoniecznie bardzo przecietny ) Polak nigdy nie slyszal o pampersach i z radoscia i ulga woli zrobic kupe we wlasne portki i narobic wrzasku, ze to mu Putin nasral w gacie.

 11. Krótka historia chwały rzidowskeij armii USA!!
  https://counterinformation.wordpress.com/2017/08/09/the-united-states-and-the-crucifixion-of-yemen/

 12. BK said

  Ad4@Jasiek
  Z definicji żydzi (czyli ci, którzy odrzucają Chrystusa) muszą stać za każdym skandalem (skandal: wydarzenie, które wywołuje zgorszenie).
  Proszę raczej udowodnić, że żydami nie byli św. Paweł albo Izrael Zolli.

  Ad5@Boydar
  1/ Proszę jeszcze raz przeczytać Pański link. Adolfo był deklarował się katolikiem. Myślę, że to zanim ktoś mu powiedział, że jego dziadkiem jest baron Rothshield.
  2/ Ojciec kłamstwa także jest katolikiem. Diabeł musi znać prawdę, by móc kłamać.
  Problem w tym, że i diabeł i Hitler nie byli DOBRYMI (prawowiernymi) katolikami. „…bo nawet demony wierzą, i drżą…”

  Ad7 @Gospodarz
  Ano Putin jest żydem.
  https://educate-yourself.org/cn/putinzionistpawn03jan13.shtml
  Co więcej nie mówię, że jest złym prezydentem Rosji.
  Nie wiem dlaczego teraz gra na rękę Netanyahu i 447 – bo akurat fałszuje fakty, niestety.
  Cóż, już popełniał błędy. np. dając się wmanewrować w _optyczne_ współuczestniczenie w 10.04.2010.
  Cóż, może gra jak musi, może go okłamano, nie wiem.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Niech Pan natychmiast wznowi regularne branie lekarstw, jakie Panu przepisano.
  Bo ma Pan wysoką gorączkę i bredzi jak Piekarski na mękach.
  Jeśli nie – to Pana zablokuję.

 14. Mietas said

  Co wy z tymi żydami!!
  Przecież niedawno Duda publicznie oznajmił!! że każdy Polak ma domieszkę krwi żydowskiej, i że tak naprawdę wszyscy jesteśmy żydami!!.
  Ostatnia konferencja w Berlinie.

  Tylko, że nie każdemu owa domieszka krwi żydowskiej wybija do mózgownicy.
  Admin

 15. Boydar said

  Pan prezydent się przejęzyczył, co kiedyś tłumaczono, że z łechtaczki na odbyt. Mianowicie, to niektóre żydy mają domieszkę krwi polskiej.

 16. Anucha said

  Panie Boydar
  To tak niewielka pomyłka , raptem centymetry.
  Ale jak zmienia doznania 🙂
  I to zarówno w jednym jak i drugim przypadku

 17. Troll Polonii said

  12
  BK
  re:
  „Putin gra na reke Netanjahu”
  Szkoda tylko, ze Netanjahu o tym nie wie i pewnie dlatego nie wpuszcza do Izraela zydow z Rosji bo mowi, ze sa ‚przesiaknieci komunizmem”

  Powiem tak:
  Jak sie juz ktos bardzo upiera, ze ‚diabel musi znac prawde zeby moc klamac” to radze poczytac izraelskie dzienniki zanim sie zacznie czytac gajowke..

  BK postanowil najpierw klamac na gajowce a potem …sprawdzic co napisal.

  Netanjahu nie wpuscil zydow rosyjskich di Izraela i kazal ich natychmiast deportowac: potraktowal ich jak kryminalistow (to pewnie z wielkiej przyjazni dla zyda – Putina:)
  Fingerprinted, jailed and deported ‚like criminals’: Israel is turning away tourists from the former Soviet Union – Israel News – Haaretz.com

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium.MAGAZINE-like-criminals-israel-deporting-tourists-from-former-soviet-union-1.6245383

  Okolo 40 obywateli Izraela przetrzepano na lotnisku w Moskwie; odebrano im paszporty i przeprowadzono rewizje
  About 40 Israeli citizens ‘delayed for hours’ at Moscow Domodedovo Airport’s passport control — RT Newsline
  https://www.rt.com/newsline/476209-israel-citizens-russia-visa/

  Dozens of Israelis detained at Moscow airport, passports confiscated
  https://www.ynetnews.com/article/r16Tg00D0r

  Putin powiedzial, ze nie bedzie interweniowac w sprawie uwiezionej w Rosji zydowki, ktora przemycala narkotyki i dostala ponad 7 lat wiezienia w Rosji
  Izrael przygotowuje ‚powitanie’ Putina, bo za wszelka cene beda chcieli wymusic na Putinie uwolnienie bandytki.

  As Putin is about to discover, this Israeli family will do anything to get their daughter out of Russia – Israel News

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium.MAGAZINE-putin-s-about-to-learn-this-israeli-family-will-do-anything-to-free-their-daughter-1.8407124?utm_source=traffic.outbrain.com&utm_medium=referrer&utm_campaign=outbrain_organic

  Cos tego Putina w Izraelu nie lubia.
  A on tam i tak sie wybiera, mimo, ze oskarzaja Putina w izraelu, ze im odebral ‚monopol na holokaust’ i kontroluje organizacje zydowskie w Europie:

  LISTEN: Hijacking the Holocaust for Putin, politics and power – Israel News – Haaretz.com

  https://www.haaretz.com/israel-news/holocaust-putin-auschwitz-yad-vashem-jerusalem-israel-politics-poland-1.8412591

  Mosze Kantor, ‚agent’ Putina kontroluje zydowskieorganizacje – skarzy sie zydowski dziennik ‚Haaretz”.
  https://www.haaretz.com/jewish/MAGAZINE-how-putin-s-man-made-his-way-to-the-top-of-european-jewry-1.5395939

 18. Boydar said

  @ Pan Anucha

  Wedle moich analiz, sprawa jest poważniejsza niżby z naszych żartów wynikało. Domieszki krwi żydowskiej i odwrotnie, nigdy (albo prawie nigdy), nie były przypadkowe. „Ktoś” miał zawsze na to baczenie.

  Patrzysz, no mezalians. Ale grzebiesz głębiej, jeszcze głębiej, i … o kur.wa !!!

 19. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Polecam tekst Mentzena z Konfederacji nt. nieznanego szerzej traktatu o przyjaźni między Polską a Persją z 1927 r.

  —————-

  „Po Internecie rozchodzi się o informacja o zawartym przez Rzeczpospolitą Polską i Cesarstwo Perskie Traktatem Przyjaźni. Ta umowa z 1927 roku wciąż obowiązuje, ponieważ zarówno Polska jak i Iran pomimo zmian ustrojowych zachowały ciągłość państwową. Umowa ta była potwierdzeniem naszych dobrych relacji, sięgających XVI wieku. Nigdy nie mieliśmy sporów, mieliśmy co najwyżej wspólne interesy handlowe oraz wspólnych wrogów. Tak się geografia ułożyła, że w żaden sposób Persowie nie mogli nam zajść za skórę. W Traktacie czytamy: „Pokój niezmącony i wieczna przyjaźń trwać będzie między Najjaśniejszą Rzecząpospolitą Polską a Cesarstwem Perskiem”.

  Szczycimy się tym, że nasze państwo ma już ponad 1000 lat. Tymczasem można mieć wrażenie, że doświadczenia i perspektywy historycznej mamy może na lat 30. Obowiązująca umowa sprzed lat 90 wydaje nam się zabawna i nie wnosząca kompletnie nic do bieżącej polityki. Mamy z Iranem obowiązującą umowę o wiecznej przyjaźni i na spokojnie organizujemy w Warszawie konferencję antyirańską. Następnie decydujemy się na okupowanie Iraku i dajemy do zrozumienia, że w razie czego będziemy wspierać wojnę z Iranem, licząc w zamian na wdzięczność Amerykanów. Jeżeli nasz rząd zamierza się w ten sposób zachowywać, to czy elementarna przyzwoitość nie nakazywałaby wycofać się najpierw z umowy z Iranem? Czy to, że ma 90 lat sprawia, że nie należy się nią przejmować?

  Zachowujemy się jak chłopcy w krótkich spodenkach, a nie jak państwo mające 1000 lat doświadczeń. Dla odmiany jeden z moich ulubionych fragmentów ze wspomnień Winstona Churchilla. Gdy podczas II wojny światowej potrzebował dostępu do wysp azorskich, powołał się na pewną umowę z Portugalią. Gdy dopiął szczegóły, mógł wystąpić przed Parlamentem brytyjskim z następującymi słowami:

  „Chciałbym odczytać obwieszczenie wynikające z traktatu zawartego przez nasz kraj oraz Portugalię w roku 1373 pomiędzy Jego Wysokością królem Edwardem III a królem Ferdynandem i królową Eleonorą Portugalską. Traktat ten został potwierdzony na różne sposoby przez traktaty z 1386, 1643, 1654, 1660, 1661, 1703 i 1815 roku, a także przez tajną deklarację z 1899 roku. (…) Artykuł I traktatu z 1373 roku brzmi następująco: <>”

  Coś pięknego. Churchill musiał być bardzo zadowolony z siebie, gdy powoływał się na umowę sprzed 600 lat. Jaka szkoda, że Amerykanie nie usłyszeli z ust Mateusza Morawickiego, że bardzo cenimy NATO i specjalne stosunki z USA, ale z Iranem łączy nas wielowiekowa przyjaźń oraz obowiązująca umowa z 1927 roku, więc z przykrością musimy odmówić organizacji konferencji antyirańskiej oraz przygotowaniom do ewentualnej wojny. Nie wyszłoby poważniej? A jeżeli już musimy chociażby słowem wspierać USA w konflikcie z Iranem, to wypowiedzcie chociaż tę umowę z 1927 roku, żeby z gęby cholewy całemu narodowi polskiemu nie robić.”

  .https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/2724538904273962?__xts__%5B0%5D=68.ARBz0fAFjXO-fSvaR_ruMbgRkcQ9HPBhLFb4jU_Mp1Olfeyb5BNQwmY73m4S5kxJfx0g2XGSFlGLtpUPEaE-cg2Km3HuEVjhAB1YDGfznIl8DTbMk4hFIRe_IrMANgxVQKXdzfMD0LKuWOCe2NKN1kjl69G3RkedrymrGZ5rYeaQBa9f8l9NOle_mwrMmLukc4osPprBBszQ8pDC6VtEK1j8sZzMlGkqfw-igtkD8ArFRP5OxIDQKOsSndJoM8qqZFwWw6xFtX-d4Ic0TCwj3RV7StK1V2GwO1unVpq8tGZRJVNPk1tYVLCU1ShvURPYaNNBWtU3FgOIpzhp9PbSGdpA&__tn__=K-R

  Tu jest sam traktat:
  https://politykapolska.eu/2020/01/12/traktat-przyjazni-pomiedzy-najjasniejsza-rzeczapospolita-polska-a-cesarstwem-perskiem-1927-rok/

 20. JARNO said

  re.2: PLAUSI, jedynym człowiekiem – ja mam na myśli niepolityków – jakiego Żydzi nie tykają jest Emanuel Kant, który na tyle dokładnie ‚opisał’ czlowieka bo Krytyka czystego rozumu+Krytyka praktycznego rozumu+Krytyka władzy sądzenia czy Uzasadnienie metafizyki moralności. Te gostki ‚przyznają się np. że Szekspir jest ”ich’ no „Jezus, Maria”-oczywista oczywistość. Mnie tylko wp….katolicy ‚korzący się przed żydami’ jakby zapomnieli kto wrzeszczał na pytanie Poncjusza Piłata „czy ukrzyżywać Jezusa czy Barabasza”. Palestyńczycy pewnikiem. Panie Plausi>nadzwyczaj sobie cenię Pański Prosto Polsku>https://pppolsku.blogspot.com/ bo Pan ‚niemiecko-języczny’ a ja, angielsko-języczny i tylko szkoda,że Pan piszesz rzadko ale nadzwyczaj ‚smacznie’
  .
  re TROLL POLONII, ‚żydostwo’ – ja to nazywam JEWISH DEEP STATE zaczyna się ‚rozpadać’ i oni są świadomi tego zabezpieczają sobie ‚tyły’ w sensie ‚updatowania’ prawa międzynarodowego, traktaty, etc . Jeżeli Kissinger po wyborze Trumpa miał powiedzieć, że „trzeba ten świat na nowo poukładać’ to oznacza to, że:
  – ten świat byl poukładany przez Jewish Deep State (IMF, WB, OECD, EU, NATO)-neolibaralizm-globalizm-washington consens-wolny rynek-niewidzialna ręka rynku, etc i ta układanka ‚nie wypaliła’ i ‚świat’ jest w upadku cywilizacyjnym a charakterystyka Hegla (upadek prawa, etyki, religii) jest dowodem. NIC NIE DZIAŁA>od UN po oczyszczalnie ścieków w Polin. Bellum omnium contra omnes>wojna wszystkich ze wszystkimi
  – konsekwentnie: nowe „układanie świata’ NIE IDZIE i stąd te Grety Thu…. Climate change, 5G, transgender, LGBT, etc.
  .
  Elity nie chcą dostrzec jak groteskowe jest wykorzystywanie tej Grety Thu….>>PRZEMAWIA na DAVOS SUMMIT 2020 aż dwa razy!!! jak groteskowe jest to, że elity nie dostrzegają, że masy-społeczeństwa
  a lokalnie, wszyscy morda w kubel kiedy senator Grodzki (szef Senatu=izba zadumy?!) gra jak w Wenezueli Guaido ‚operative CIA z mocnym poparciem EU!!A na zachodzie pokazują tweet Tuska>https://stanstasblog.wordpress.com/2019/12/09/the-violent-war-against-trump-is-real-but-trump-is-winning/
  Wolter mial powiedzieć: kiedy zbyt podrażnić lud, kuszą się okowy.
  .
  i jedna generalna uwaga:
  Jesteśmy poddawanie presji tzw. zwalczania dezinformacji przez JEWISH DEEP STATE>żydzi mają swoją hasbarę, Nato ma swoje JEDNOSTKI tak jak EU czy UK mają swoje i oczywiście media><presstitutes<sektor 'reklamowy', tzw. kultura aka sztuka są narzędziami,
  i trzeba jednak trochę wysiłku – due diligence – aby sobie wyrobić opinię i personalnie nienawidzę DUE NEGLIGENCE.

 21. BK said

  @Boydar
  Co do „mezaliansów” – 100% prawda.
  @Gospodarz
  Zrobi Pan ro co Pan musi zrobić. Nie ja tu jestem gospodarzem.
  niemniej
  @Polskie Obserwatorium Praw Goja
  Jako ciekawostkę proponuje sprawdzić materiały o domieszkach genów charakterystycznych dla Słowian w Persji.
  Od Renu do Delhi – mamy samych kuzynów 🙂

  Wychodzi na to, że mamy w rodzinie muzułmanów i hinduistów. Trudno, jeśli na 100% są w niej zdradzieccy Niemcy…

 22. Marucha said

  Re 21:
  Zrobię. Nie znoszę bełkotu.

 23. revers said

  Lepiej jak w Katyniu tym razem w Syrii ISIS rozwala w imie Allaha zolnierzy i oficerow Assada …

  i to raz pitoletowym wielostrzalem w potylice, raz dluga seria z kalacha.

  skad oni maja pieniedze na amunicje i niezawodnych dostawcow broni? gdy przecittny eurosovietus ma zabronione nawet luske z splonka utrzymac.

Sorry, the comment form is closed at this time.