Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

PiS bagatelizuje problem żydowskich roszczeń

Posted by Marucha w dniu 2020-01-21 (Wtorek)

Blisko 200 tysięcy podpisów zebrali przedstawiciele obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „STOP 447”, chcący zabezpieczyć nasz kraj przed zgłaszanymi co chwilę roszczeniami żydowskimi.

Cała sprawa jako „sztuczne rozdmuchiwanie problemu” jest jednak bagatelizowana przez Prawo i Sprawiedliwość, utrzymujące tezę o uregulowaniu tej kwestii przez komunistyczne władze.

Wczoraj podczas specjalnej konferencji prasowej o sukcesie akcji zbierania podpisów poinformowali przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Ich zdaniem dzięki 200 tysiącom sygnatariuszy będzie możliwe sprawdzenie, czy obóz rządzący rzeczywiście kontroluje kwestię roszczeń wysuwanych głównie przez organizacje żydowskie działające w Stanach Zjednoczonych.

Same roszczenia w projekcie ustawy są zdefiniowane jako „wszelkie żądania wysuwane wobec Rzeczypospolitej Polskiej, Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, kościołów i związków wyznaniowych, innych polskich osób prawnych prawa publicznego w rozumieniu właściwych przepisów praw a także wobec osób fizycznych przez podmioty prawa międzynarodowego, osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne dotyczące mienia bezdziedzicznego, w tym dotyczące zwrotu mienia bezdziedzicznego w naturze lub uzyskania jakiejkolwiek rekompensaty lub zadośćuczynienia związanego z tym mieniem”.

W dalszej kolejności proponowane przepisy wprowadzają kary za wszelkie działania, które zmierzają w kierunku wypłaty rekompensat za roszczenia oraz za ich sankcjonowanie prawne.

Tym samym w jej ramach zakazane mają być przypadki prowadzenia negocjacji, zawierania ugód, uznawania roszczeń i powództw, a także wyrażania zgody na mediację czy kierowania stron sporu do mediacji w sprawie podobnych żądań. Oczywiście karze podlega również samo wypłacenie jakichkolwiek pieniędzy podmiotom zgłaszającym roszczenia.

Tymczasem PiS bagatelizuje problem, zarzucając inicjatorom akcji „STOP 447” świadome wykorzystywanie tej kwestii do swoich własnych celów politycznych. Rzeczniczka tej partii, Anita Czerwińska, twierdzi więc, że „to próba sztucznego rozdmuchiwania nieistniejącego problemu oraz dawanie możliwości atakowania Polski”.

Stanowisko PiS ma być w tej sprawie niezmienne, stąd ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uważa sprawę roszczeń żydowskich za uregulowaną jeszcze przez władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Na podstawie: dzienniknarodowy.pl, interia.pl.
http://autonom.pl

Oczywiście władze III RP nie wypłacą tasiemcom 300 miliardów dolarów, tylko najpierw 120 miliardów a potem 180 miliardów plus odsetki.
Admin

Komentarzy 51 to “PiS bagatelizuje problem żydowskich roszczeń”

 1. Adrem said

  Oni bagatelizują i będą wyciszać wszelką dyskusję na ten temat.
  Wiadomo dlaczego.
  Dla nich oczywistym jest zwrot tej kasy, bezdyskusyjnie.
  W formie nieruchomości.
  Pomalutku, pomalutku, po cichutku i oddadzą znaczną część co cenniejszych rejonów Polski.
  I dlatego NIE CHCĄ ŻADNEJ DYSKUSJI W TYM TEMACIE !

  Im ciszej, tym lepiej.

  Ale my nie powinniśmy być cicho, mimo odwracania uwagi od 447.

 2. walthemar said

  Ktos to PISZE
  Ktos to posted [zamiescza wstawia itp]

  a gdzie link do tej PETYCJI ????

  PS.
  jestem leniwy a podpisze sie
  Poprzednio do Trampka podpisywalem [bo byl link] ale gnoj OLAL mnie

 3. Bezpartyjna said

  Ad. Walthemar
  Zbieranie podpisów pod stop just 447 trwało 3 miesiące i skończyło się 20 stycznia. Kto chciał to wiedział o akcji. Ja osobiście zebrałam 15 podpisów i wysłałam jeszcze w ubiegłym roku.

 4. JARNO said

  a pokażcie mi takich, którzy oparli się Jewish Deep State po 1945?? w skali międzynarodowej?? A ile kasy wywalili Amerykanie na izrael ??
  A lokalnie post1989 to kto by się ‚postawił’ Jewish Deep State?
  .
  Balcerowicz, Olszewski, Kaczyńscy,Kwaśniewski, Michnika, Borowskiego, Cimoszewicza, Belkę, Komoroskiego, WAŁĘSĘ, Morawiecki!!!!totalnie skanaliazowane pacany??
  Aż dziwne, że ‚dziennikarze’ nie zapytają’ tych gostków, no niech coś powiedzą. I śpieszcie się bo powymierają.
  .
  A pokażcie mi WASALA>>https://pl.wikipedia.org/wiki/Wasal i proszę sobie przeczytać tę definicję -, któryby odmówił płacenia LENNA swojemu SENIOROWI a tym bardziej jeżeli tym seniorem jest JEWISH DEEP STATE+NATO+IMF+WB+OECD+EU.
  .
  No przepraszam, byli tacy co się ‚postawili’ Jewish Deep State. To Rosja od czasów Putina, Chiny, NorKorea, Wenezuela, Kuba, Syria, Iran.

 5. zofia said

  I pomyslec ze jeszcz w 2012 wtedy MSZ R Sikorski probowal obronic sie przed żadaniami uroszczeniowymi

  Dzis PiS i szeregowy posel J Kaczynski doprowadzili do takiego stanu Polakow, ze gorzej byc nie moze.

  Oto co dokonalo sie przez miesiecznice smolenskie

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,12129147,Ambasador_Feinstein_odwolany__bo_poroznil_sie_z_Sikorskim.html

 6. Sarmata said

  Bardziej zagraża nam – 35 mln Polaków – oszustwo PiS a wygląda ono tak:
  200 tys podpisów zebrał pan Bąkiewicz przeciwko ustawie 447!
  PiS reaguje takimi słowy swego rzecznika:
  „Zgłaszanie obecnie jakichś projektów „anty-447” jest bezsensowne – oceniła w komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak podkreśliła, tylko „większość parlamentarna i rząd PiS są gwarantem, że jakiekolwiek próby działań na szkodę Polski i polskich obywateli będą nieskuteczne. Według Czerwińskiej, „zgłaszanie obecnie jakichś projektów ‚anty-447’ jest bezsensowne”. „Każda ustawa może zostać zmieniona, jeśli taka będzie wola Sejmu. Jedynie większość parlamentarna i rząd PiS są gwarantem, że jakiekolwiek próby działań na szkodę Polski i polskich obywateli będą nieskuteczne” – podkreśliła.”
  Tak więc już nawet nie Prezes czy Premier na wiecu wyborczym jak to bywało tylko rzecznik Anita Czerwińska GWARANTUJE NAM GITES-TENTEGES w sprawie uroszczeń.
  Coraz ciekawiej i śmieszniej.

 7. lolek said

  To są blefiarze. Kuglarz z Baranowicz się wysypał:

 8. Ad. 6

  PiS reaguje takimi słowy swego rzecznika:
  „Zgłaszanie obecnie jakichś projektów „anty-447” jest bezsensowne

  A co mówi prawo? Można taki projekt zgłosić? Czy nie można? 🙂

 9. Adrem said

  Jak to się wszystko w Europie zaczęło.

 10. Boydar said

  Ależ ona nie zarzekła się że bezprawne, tylko że bezsensowne. A na ten temat, jak powszechnie wiadomo, są dwie szkoły, falenicka i otwocka.

 11. revers said

  Michalkiewcz o szlamowaniu 447

  a w stanch akurat leci sobie impeczmnet Trumpa.

 12. revers said

  Zgłaszanie obecnie jakichś projektów „anty-447” jest bezsensowne – oceniła w komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak podkreśliła, tylko „większość parlamentarna i rząd PiS są gwarantem, że jakiekolwiek próby działań na szkodę Polski i polskich obywateli będą nieskuteczne.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-rzeczniczka-pis-zglaszanie-obecnie-jakichs-projektow-anty-44,nId,4279731?fbclid=IwAR0dWH3bvsrD7zj9ZGfEUNZnc4JclqGc__4djhuZ_92z30vF-t0zBv3DrLk#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  okazuje sie ze wg. pisu zbieranie podpisow przez gojow polskich jest bezsensowne.sanhedryn i kahal decyduje kto jest komu winyny.

 13. Birton said

  PIS to antypolska , żydowska, probanderowska partia udająca patriotyczną i prokościelną formację ( z cichym wsparciem Kościoła i żydowskich hierarchów);
  to wystrajkowali sobie robotnicy 1976-1989 i mają odtąd rękę w koszernym nocniku na własne życzenie

 14. Moher49 said

  Dobrze, że w Narodzie są jeszcze Bąkiewicze, Michalkiewicze, Winnickie. Podpisy zebrali, złożą w sejmie, reakcji żadnej nie będzie. To polski romantyzm, cała Polska jest już w łapach żydów, skubią po kawałku co chcą. Czekajmy, może się naród rosyjski i ukraiński obudzi, ich też skubią, będzie raźniej.

 15. gnago said

  „Cała sprawa jako „sztuczne rozdmuchiwanie problemu” jest jednak bagatelizowana przez Prawo i Sprawiedliwość, utrzymujące tezę o uregulowaniu tej kwestii przez komunistyczne władze.”

  No dobra niech będzie, roboczo, uznaję ta argumentację. Ale pytam DLACZEGO NIE PRZEDSIĘWZIĘTO KROKÓW DYPLOMATYCZNYCH I PRAWNYCH PRZECIWKO USIŁUJĄCYM DOKONAĆ WYŁUDZENIA.
  Słyszałem jedynie o działaniach oddolnych Polonii amerykańskiej. natomiast żądam aby za prowokatorami wysłano międzynarodowe listy gończe. Czy zwabić te szuje na negocjacje do Polski, ale jedynie w celu wsadzenia do pierdla na długie lata

 16. Birton said

  „Póki ja żyję nie będzie wojny z Niemcami” – jakoś tak mniej więcej mawiał niemiecki agent Piłsudski, ale umarł kilka lat przed wojną, która teraz nazywa się „447” i jest wojną żydowsko-polską

 17. Olo said

  Polacy, podobnie jak Palestyńczycy, po dorżnięciu i okradzeniu przez żydo-banderowski reżim dobrej zmiany, schronienia i dalszego życia będą szukać w obozach dla Polaków, które będą zlokalizowane w sąsiednich państwach – w Rosji, na Białorusi, na Słowacji, w Czechach i u Niemców. W Polin będą na nich czekały tylko kule snajperów…

 18. Ziutek said

  Roszczenia były, są i będą wypłacane poprzez przepłacanie zakupów wojennego szmelcu, dotacje do gmin i ich majatków, darowizny itd i nic na to nie poradzimy na drodze formalnej Są to dziaqłania nieformalne i zakulisowe. W tej sprawie jedni agenci wroga rozmawiaja z drugimi agentami wroga bezposrednio. Wróg obsadził swoją agenturą wszystkie kluczowe punkty na świecie. Nasza rola jest tam żadna

 19. revers said

  PIS olał 200 tys podpisow it gojow od podpisywania petycji

  https://medianarodowe.com/pis-olewa-200-tysiecy-patriotow-wniosek-nie-zostal-rozpatrzony/

  jak tez miliony wyborcow wierzaacych w patriotyczne szmatki pisu.

 20. jasiek z toronto said

  Re: 19 Revers

  Owszem, PiS-dzielcy „oleja” 200 tys podpisow, ale nie jest to az taki problem, ktory byl do przewidzenia, ale problem jest w tym, ze zbierajacy te 200 tysiecy podpisow nie zrobili cyfrowych kopii (aparatami cyfrowymi)…
  (byc moze zrobili, ale nikt o tym nic nie wspominal – jesli kopie zostaly zrobione, to przepraszam…)
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Olo said

  Tak właśnie żydo-banderowski reżim dobrej zmiany spłaca roszczenia i jednocześnie okrada Polaków…

 22. Leo said

  Interesujący artykuł jest tutaj, kilka dobrych spostrzeżeń: https://www.unz.com/ishamir/the-battle-for-auschwitz/

 23. JARNO said

  re.5: ZOFIA>https://wjro.org.il/our-work/international-declarations-resolutions/terezin-declaration/ , która się ‚skończyla’ >>Terezin Declaration on Holocaust Era Assets and Related Issues was approved by 47 countries at the conclusion of the Prague Conference and announced a program of activities geared towards ensuring assistance, redress and remembrance for victims of Nazi persecution.”-to jest ŻYDOWSKIE źródło specjalnie żeby pokazać ŻYDOWSKI ‚punkt widzenia’.
  W ‚oczyszczalni ścieków=Polin’ jest kontrowersja Michalkiewicz „ubeckie rzygowiny’ vs dr Kękuś ‚czy Bartoszewski’ podpisał czy nie podpisał i dr Kękuś WYKAZAŁ, że Michalkiewicz kłamie. Bez znaczenia.
  .
  I ty ZOFIO – powołując się na tokfm z 14.07.2012- wierzysz że Minister SZ Zagranicznych Sikorski -ze słusznym życiorysem’, jeszcze lepszym ożenkiem, POKŁÓCIL sie z z US Ambasadorem Lee Feinsteinem!!! >>https://en.wikipedia.org/wiki/Lee_A._Feinstein
  ja uważam, że Sikorski jest wyjątkową KANALIĄ, ‚payroll list’ Deep Jewish State ALE z całą pewnością IDIOTĄ nie jest aby się ‚kłócić’ z ambasadorem USA w Warsiawie.
  .
  ZOFIA, BYĆ se tak dobra i poukładaj klocki>TOKfm jest przekaziorem Wybiórczej-powołuje się na Haaretz -ta sama ‚linia’ nie w sensie etnicznym ale IDEOLOGICZNYM=SYJONIZM i tu i tam. Pisanie w 2012 ‚takich’ rzeczy ma jedynie tą WARTOŚĆ, że Tusk/Sikorski -a także cała skanaliazowane elita post1989 – WIEDZIAŁ czym to śmierdzi i zaśmierdlo>act 447.
  Piśdzielcy, sorki, ‚zjednoczona prawica’ też WIEDZIAŁA i tylko mieli ‚pecha’, że wygrali wybory w 2015 i ‚częściowo’, w 2019. Piśdzielskie trolle – te ‚Bąkiewicze, Michalkiewicze, Winnickie’ jak chce re.10: Moher49 też dobrze wiedzą, tylko stosują piśdzielską modus operandi od 2015- od czasu kiedy Morawiecki zostal premierem – sprawianie wrażenia, że ‚coś robimy’, ‚walczymy’ tylko ta ‚totalna opozycja’ albo ‚TW’ i last but not least>RUSKIE ZAGROŻENIE – maciarewicz jeździ po tych medianarodowych czy w realu24 i BROŃMY POLSKI”, taki patriota.
  A teraz anegdota- z ‚dzisiaj’ – w Polsce, znaczy się w Auschwitz- złożyła ‚nieoficjalną’ wizytę senator Nancy Pelosi (szefowa Majority=DEMOKRACI w US SENAT),
  w drodze do Jerozolimy na konferencje w Yad Vashem, tak tak, tą Kantora, z Putinem ale bez Dudy. Act 447 byl inicjatywą i autorstwa US CONGRESS, którą Trump podpisał!!
  Dzisiaj Sen. Nancy Pelosi jest ‚glową’ działań w sprawie impeachmentu Trumpa!!!
  Marszałek Witek opowiadała w TVP INFO-WSZYSTKO: wizyta „prywatna’ ale Witek (za grosz angielskiego-jak to u kucharek) i Grodzki (fluent jak to u ‚profesorów MEDYCYNY>modlitwa ekumeniczna’, szok dla Pani Senator, ‚NIE DO UWIERZENIE” (tak jak SOTUS Justice – sędzia Sądu Najwyższego – Felix Frankturter >>https://www.oyez.org/justices/felix_frankfurter
  ‚był zaszokowany, nie mógl uwierzyć’ słowom Jana Karskiego, który mu zdawał relacja >https://libguides.brooklyn.cuny.edu/jankarskivideos/frankfurter
  I teraz pytanie: CZY BYŁA MOWA o ACT447??
  Duda wyciera korytarze w Davos Economic”” Summit 2020 i coś belkocze-w tych korytarzach jakie to on jako Prezydent RP ma prawa a jego First Lady bierze udział w ‚eventach’ dla ‚first ladies, Morawiecki po drodze z Japonii (załatwial, że Port Lotniczy Narita- jako przedsiębiorstwa- będzie entity coś tam coś tam z Centralnym Portem Lotniczym) do Davos,coś mówi, że ‚kłamstwem jest że Armia Czerwona wyzwoliła Warszawę’ bo …stała mantra, etc
  ‚ojciec narodu’ Kaczyński zapadl się pod ziemię (pewnie leczy kolono), ‚totalna opozycja’ zajęta ‚obroną Polski’ przed Polexitem a w EU Parlamencie-UMACNIANIEM EU. Dobre, co? I oczywiście Rosja zagraża bo imperialne zapędy i stanowi zagrożenie dla CAŁEGO ŚWIATA albo – alternatywna mantra – kłopoty Rosji (znaczy się Putina) są tak poważne, że Putin ‚wywoła’ konflikt aby UMOCNIĆ swoją wladzę >STAŁE MANTRY elit post1989.
  Z całą pewnością, jestem PRZEKONANY, za komuny (1945-1989) by takich jaj nie było.
  .
  Chcialbym z całą mocą podkreślić rolę tzw mediów a więc dziennikarzy wliczając trolli obu watah: uprawiają totalną DEZINFORMACJĘ, na zlecenie i za kasę obu WATAH w interesie Jewish Deep State bo wiedzą, że mamy przewalone.

 24. revers said

  anty 447 zablokowane w sejmie, to robi sie ciekawa sytuacja zjednej strony wyszlamuje sie 300 mld zlp, z drugiej strony przejmie sie prawie za friko cale gminy i samorzady po sztucznych upadkach i wrogich przejeciach bankow spodzielczych jak BFG, ostatnich suwerenow finansowych ktore daly nawet rade germanizacji podczas 123 lat zaborow Polski, a teraz leza i na jalomuzne lichwy licza.

  https://robertbrzoza.pl/post/pierwszy-bail-in-w-polsce-bank-ukradl-80-mln-zlotych

 25. leśnik said

  Dziwi mnie że niektórym osobom się wydaje że pieniążki zaspokajające roszczenia będą wypłacane pod stołem albo w jakiś inny nieformalny sposób. Otóż nie. To są roszczenia sformułowane oficjalnie i ich zaspokojenie też musi się odbyć w ten sposób. Bo po cichu i nieoficjalnie to można oddać pół majątku a mimo to żądania wciąż będą takie same.

  Tego nie wiemy.
  Admin

 26. jasiek z toronto said

  Re: 25 Lesnik…
  zydzi maja w d…pie drukowane „papierki” w jakikmolwiek kolorze, bo sami sobie moga wydrukowac…w dowolnym kolorze czy materialu o groszowej wartosci…w wersji gazetowej czy reklamowej…
  zydom chodzi o zbudowane nieruchomosci, funkcjonujace instytucje itp., na terenie Polski wlacznie z niewolnikami (tj., „zapierdalaczami”) za „miske ryzu”…, a sami stana sie „kreatorami” obozow pracy i totalnej kontroli..
  Trzeba byc slepym (no powiedzmy: malo „spostrzegawczym” (jak mawia p. Michalkiewicz) by tego zydowskiego cyrku nie zauwazyc…, a skoro polska „gawiedz” tego nie zauwaza (jest malo spostrzegawcza) i ma „mordy w kublach” i tonie w dlugach u lichwiarzy, to zydzi na 100% dostana to, czego zarzadaja…a nawet wiecej…

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. leśnik said

  Gangster wymyśla fikcyjny dług po to żeby ciągnąć korzyści. Jeśli człowiek jest słaby i nie ma mocnego ptotektora to jest zmuszony płacić haracz. Taką sprawę może zamknąć zaspokojenie roszczenia oficjalnie wobec mocnych świadków. Tak misie wydaje. Tak. Mam wrażenie że ktoś dostaje haracz. Ale to nic nie zmieni. W ten sposób obgryzą nas do kości. To gangster ma mocnych protektorów a my nie mamy nawet przyjaciela.

  ——
  Żaden okup – ŻADEN! – nie zamknie sprawy z szantażystą-gangsterem. Nie pomogą świadkowie.
  Nastąpią kolejne żądania.
  Admin

 28. jasiek z toronto said

  Re: 27 Lesnik…
  Jest „Lesnik” w totalnym bledzie. Owszem, mamy Przyjaciela i to bardzo dobrego, milosiernego, sprawiedliwego i Wszechmogacego, a jest Nim Sam Pan Bog. Wystarczy sie do Niego zwrocic o pomoc…

  A wracajac do lichwiarskich dlugow wykreowanych z „powietrza”, to mozna je tak szybko zlikwidowac jak szybko one sa kreowane…i w taki dokladnie sposob, mozna sie pozbyc zlodzieji i oszustow jak sie „oni” pojawili…..
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. leśnik said

  Panie Jaśko.To działa od zawsze w kategoriach jednostki. Człowiek jest w stanie zatrzymać się, wejrzeć w swój system wartości, zrobić bilans, ukorzyć się. Pokutować. I w ten sposób coś uzyskać. Ale tu chodzi o naród i państwo. Nawet nie ma sensu tego ciągnąć dalej.. Panie Jaśku KTO ma tego Przyjaciela i dlaczego?? Oczywiście cała nadzieja w tym że Bóg ma w zanadrzu dla nas dobrą przyszłość.

 30. Marucha said

  Re 26:
  Oczywiście Pan Jasiek ma 100% racji.
  Po co tasiemcom jakieś papierki, które sami potrafią sobie wydrukować w dowolnych ilościach?
  Im chodzi o konkretne wartości: ziemia, lasy, wody, powietrze, budynki, tory kolejowe, drogi, mosty, rury itp.
  I niestety stanie się tak, jak oni chcą, ponieważ Polacy są durniami, bez pojęcia o gospodarce, o polityce… właściwie o niczym. W dodatku nie chcą się niczego nauczyć.

 31. leśnik said

  Też tak uważam panie Gajowy.Fikcyjny dług jest ustanawiany nie poto żeby go odzyskać. Bo on przecież nie istnieje. Intencją jest wola osiągnięcia korzyści i nie wiadomo jakie są jej granice..

 32. jasiek z toronto said

  Re: 29 Lesnik…
  A czy Pan Jezus nie byl Jednostka za Ktorym podazaly tlumy?
  A czy za obecnym „kneSejmem” (460 „oslami”) nie podazaja (w slusznej wiekszosci) skur…wione tlumy???…
  A ja sie pytam dlaczego nie podazacie (w slusznej wiekszosci) za Panem Jezusem i wrecz nie chcecie „sku…rwiona” o zdemoralizowano gawiedzio Go nasladowac???

  Jest Prawo Boga (Prawo Naturalne) wylozone niemalze na stole, a nawet jest ono oswietlone i tylko slepcy, glupcy, albo zwykli szubrawcy nie chca miec z tym nic do czynienia.
  Normalnie k…rwa wstyd

  Wszyscy dookola pier…ola o „demonkracji” (wszem i wobec powtarzaja po 1000 razy), ale NIKT sie chwile nie zastanowil nad tym, ze w tych „partiach”, „stowarzyszeniach” czy „rzondzie” NIE MA ZADNEJ DEMOKRACJI – tam funkcjonuje hierarchia i jak „wodz” kaczynski „pierdnie” to tak wszyscy w tej sali „kneSejmowej” pierdza…

  Sa przyklady: Starozytna Grecja, Imperium Rzymu, Babilon, Egipt itd. itd. – jakie tam byly sprawowane wladze? Demokratyczne? Czy jakies inne???.

  Powtorze jeszcze po raz kolejny: Polityke ustala TYLKO jeden Czlowiek, a nie 10 czy 100 czy 1000.
  Co jest najwazniejsze dla funkcjonowania Narodu (Panstwa) Polskiego w/g Prawa Naturalnego?

  1) Zywnosc
  2) Odzienie
  3) Dom (dach nad glowa)
  4) bron w rekach doroslych Polakow i Polek
  (to jest podstawa) a dalej niech sobie kazdy dopisze sam
  5)
  6)
  7)
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. leśnik said

  „A ja sie pytam dlaczego nie podazacie (w slusznej wiekszosci) za Panem Jezusem i wrecz nie chcecie „sku…rwiona” o zdemoralizowano gawiedzio Go nasladowac???” – Panie Jaśku to do mnie.? Naprawdę pan uważa że może być dla mnie kaznodzieją i nauczycielem.? Coś pan wie w ogóle o mnie że pisze pan do mnie takie rzeczy.? Pan taki mądry i elokwentny a nie rozumie pan dlaczego ludzie nie podążają za Jezusem że musi o to dramatycznym tonem pytać na blogu? .Chce pan? Zdradzę panu część sekretu. Nie ma kto by zwiastował. Z pana pisania wynika że ma pan Jezusa. Ale ja uważam że przez pana zwiastowanie nikt nie przyjdzie ani nie pójdzie za Jezusem.

 34. jasiek z toronto said

  Re: 33 Lesnik.
  Panie „Lesnik” a czy ja napisalem w liczbie pojedynczej ad persona czy w liczbie mnogiej???

  Ten blog nie tylko pan jeden czyta, ale dosc spora ilosc tych, ktorzy sa slepi, glusi i zdemoralizowani, ktorzy w mgnieniu „swoich zamknietych slepek” gotowi wlasnymi rekami po raz drugi ukrzyzowac Syna Boga, tylko dlatego, ze sie Pojawil…

  Im Czlowiek dluzej rozmysla o Panu Bogu, tym wiecej Go rozumie..

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Mysle, ze nie ma pan do mnie zalu czy pretensji?

 35. leśnik said

  Nie mam żalu panie Jaśko. Pan jest na wojnie więc odłamki latają..

 36. pos_ergo said

  Nie wymigamy się. Podciągają wojsko.

  A ludzie, szczególnie młodzi, wykształceni, ogólnie twierdzą, że nie interesuje ich, czyja jest firma, w której pracują czy sklep, w którym kupują żarcie czy plac, przez który przechodzą z pekińczykiem.

  Ważne, żeby mieć kasę, fajne mieszkanko, furę pod blokiem i wypasioną komórę. I nie może zabraknąć piwa. I szaszłyków na grilla. Reszta jest nieważna.

  Trudno jest patrzeć optymistycznie.

 37. Sarmata said

  Małgorzata Kidawa-Błońska to miała może jakieś atuty w 18 roku życia, ale nie dziś, 45 lat później. Małgorzata Kidawa-Błońska to nie jest problem. Problemem jest wynalazek Jarosława Kaczyńskiego Andrzej Duda który musi być zneutralizowany bo Polska nie przetrzyma „uroszczeń 447”. Tu następna kompromitacja.
  Dzisiaj się popisał tak:
  „List Andrzeja Dudy
  Dziś w zagranicznych mediach, m.in. francuskim „Le Figaro”, niemieckim „Die Welt”, amerykańskim „Washington Post”, opublikowano list Andrzeja Dudy. Prezydent wzywa w nim, by pamięć o Zagładzie nigdy nie umarła.
  „Prawda o Holokauście nie może umrzeć. Nie wolno jej zniekształcać i instrumentalizować dla jakichkolwiek motywów” – podkreśla Duda.”
  O pomordowanych Polakach nigdy tak nie napisał do światowej prasy.
  Zapamiętajcie to!
  Hucpa w Yad Vashem z udziałem Putina to jest inscenizacja pod Dudę.
  Oczywiście Nasz Prezydent wcale się nie przebudził, tylko ZOSTAŁ WYBUDZONY, bo wybory za 4 miesiące. ZOSTAŁ WYBUDZONY aby znowu zwieść Polaków na kolejne 5 lat.
  ZOSTAŁ WYBUDZONY
  ZOSTAŁ WYBUDZONY
  ZOSTAŁ WYBUDZONY
  ZOSTAŁ WYBUDZONY

  ZOSTAŁ WYBUDZONY
  Zapamiętajcie to!
  _____________________________________
  Od dzisiaj każdy!, każdy jeden zdrowo myślący Polak powinien podjąć akcję uświadamiania i propagowania na prezydenta pana Krzysztofa Bosaka w swojej rodzinie i wśród swych znajomych.
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

 38. Lily said

  Re 7; Lolek
  Polsko-Izraelski klub parlamentarny,powolany
  przez Kaczynskiego partie.w 2005 r.
  Jednym z wice-prezesow,w latach 2005-2007
  byl,obecny kandydat na prezydenta,w III.R.P.
  Rok 2006,deklaracja L.K,zlozona w Izraelu.

 39. Troll Polonii said

  PiS bagatelizuje problem żydowskich roszczeń?
  Nie bagatelizuje.

  Na znak protestu Duda nie leci do Izraela na uroczyste obchody Holokaustu.

 40. Troll Polonii said

  35
  Lesnik
  I oto w bardzo prosty sposob Jasiek panu wytlumaczyl, kto czyta gajowke:

  Jasiek napisal:

  Ten blog nie tylko pan (Lesnik) jeden czyta, ale dosc spora ilosc tych, ktorzy sa slepi, glusi i zdemoralizowani, ktorzy w mgnieniu „swoich zamknietych slepek” gotowi wlasnymi rekami po raz drugi ukrzyzowac Syna Boga, tylko dlatego, ze sie Pojawil…

  IN medias res…( w samej rzeczy) w ladne towarzystwo pan wpadl, panie Lesnik.

 41. leśnik said

  Panie Troll. Ja nic nie słyszałem o tym żeby prezydent nie leciał do Izraela w proteście przeciwko 447, a PIS co jakiś czas daje dowody na to że nie ma zamiaru oficjalnie przeciwko tej ustawie protestować.

 42. leśnik said

  Sprzeciwili się protestom polonii, wygaszają projekty obywatelskie w tej sprawie. Na zarzuty odpowiadają że tak się nie robi polityki. Owszem. Cały świat właśnie tak robi politykę.

 43. Troll Polonii said

  40
  Panie Lesnik

  Przeciez nie wypada podejrzewac, ze Duda nie leci do Izrela bo sie Putina wystraszyl.
  Bo Putin ostatnio jest nieprzewidywalny.
  Moze znow wyciagnac jakie odtajnione dokumenty albo zapiski i tylko nam wstydu narobi.

 44. leśnik said

  Oficjalnie to chyba nie leci dlatego bo nie pozwolono mu stoczyć równorzędnej walki z Putinem.:-)
  Chyba że coś się zmieniło..Putin wprowadza ustawy które zrobią czystkę w Rosji. Mógłby nas łatwo wesprzeć
  przeciw ustawie 447 i roszczeniom. Zyskałby sympatię Polaków i sprzedajne władze postawiłby w trudnej sytuacji.
  A jednak wykonał ruch w przeciwnym kierunku. Może to pozory. To chyba jednak szachista..

 45. pos_ergo said

  Ad.37 – Sarmata
  ————————-

  Oświadczenie.
  Nie wiem, czy jestem zdrowo czy choromyślący, ale oświadczam, że nie zamierzam głosować na Pana Krzysztofa Bosaka i każdego będę odwodził od tego pomysłu.

 46. NC said

  Projekt ustawy zawiera niefortunne sformułowania:

  „…w tym dotyczące zwrotu mienia bezdziedzicznego w naturze lub uzyskania jakiejkolwiek rekompensaty lub zadośćuczynienia związanego z tym mieniem…”

  Użycie słów „zwrotu”, „rekompensaty” i „zadośuczynienia” jest poważnym błędem. Należy je odpowiednio zastąpić słowami „pozyskania” „korzyści” „i zadośćuczynienia”

  Po zmianie fragment powinien brzmieć

  „…w tym dotyczące pozyskania mienia bezdziedzicznego w naturze lub uzyskania jakiejkolwiek korzyści lub świadczenia związanego z tym mieniem…”

 47. Pomyślcie said

  „Ważne, żeby mieć kasę, fajne mieszkanko, ”

  Nie to nie jest ważne. Lepiej spać pod mostem i żryć kamienie.

  Ludzie wcale sobie nie używają. Są zajęci PRZEŻYCIEM i dlatego są głupi tzn. podatni na ogłupianie, bo nie mają czasu na jakąś tam politykę. Tyle co zobaczą w zasranej tv. Niestety.

 48. pos_ergo said

  Ad 47 Pomyślcie

  Cytat z mojego wpisu:
  „Ważne, żeby mieć kasę, fajne mieszkanko…”
  – i sarkastycznie autor wypowiedzi (Pomyślcie) odpowiada:
  „Nie, to nie jest ważne. Lepiej spać pod mostem i żryć kamienie.”

  Zostaliście uśpieni i wydaje wam się, że to co jest będzie trwało wiecznie. Nie, nie będzie.

  Kiedyś tak się porobiło, że był tylko ocet na półkach. Dlaczego?
  Bo wszystko, co produkowaliśmy, wyjeżdżało na wschód w ramach umów RWPG (Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej – jakby ktoś nie wiedział). A tamten rynek był bez dna.

  Po odcięciu tego „odbiorcy” (co nie było naszą zasługą, ale układem sił i decyzjami mocarstw) nagle półki zaczęły się uginać od dóbr wszelakich i błyskawicznie pojawił się nieznany dotąd – kłopot ze zbytem. Bo mieliśmy gigantyczny potencjał produkcyjny, a chłonność rynku ograniczoną.

  A teraz do rzeczy.
  Przyszłość będzie taka, że znów będzie tylko „ocet” na półkach. Dlaczego tak myślę?
  Bo szykuje się następny (podobny do RWPG) nasz opiekun, który znów będzie bezlitośnie pozbawiał nas efektów naszej pracy.

  Dlatego trzeba dbać o codzienny poziom życia (jak sugeruje Pomyślcie), ale też interesować się naszą przyszłością i działaniami zapewniającymi byt naszej Ojczyźnie i naszym dzieciom i wnukom. Nikt nas z tego obowiązku nie zwolni.
  Bo później będzie już tylko płacz i zgrzytanie zębów.

  Popytajcie ojców i dziadków, jak było, stąd dowiecie się, jak będzie, bo historia zawsze zatacza koło.

 49. Marucha said

  Re 48:
  Pan tak na serio…

  Kiedyś tak się porobiło, że był tylko ocet na półkach. Dlaczego?
  Bo wszystko, co produkowaliśmy, wyjeżdżało na wschód w ramach umów RWPG (Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej – jakby ktoś nie wiedział). A tamten rynek był bez dna.

  Święta naiwności!

  A poza tym – mieszkać pod mostem i żreć kamienie nie jest wcale fajne.

 50. pos_ergo said

  Ad 49.
  „Święta naiwności…”
  Czego to dotyczy? Tzw. handlu z RWPG?

  Jak mniemam, wnioskuję, dedukuję, żem ze dwa razy starszy.
  I ja tam swoje wiem.

  Wy młodzi myślicie jakoś inaczej, trudno mi to zrozumieć.
  Konflikt pokoleń?

 51. Marucha said

  Re 50:
  Wnioskowanie równie głupie, jak i poglądy na PRL.

Sorry, the comment form is closed at this time.