Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Brutalne tortury CIA nazywa „ulepszonymi metodai przesluchań”

Posted by Marucha w dniu 2020-01-23 (Czwartek)

Po atakach terrorystycznych z 11 września administracja Busha i Departament Sprawiedliwości opracowały szeroko zakrojony program kontrwywiadu, który miał zostać przeprowadzony przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA).

Plan obejmował kilka zakodowanych, wprowadzających w błąd i eufemistycznych terminów, takich jak „zaawansowane techniki przesłuchań”, „faza podwyższonego ciśnienia” i „stałe klimatyzowanie”. Jednak wszystkie te działania miały wspólny mianownik: tortury.

Niedawno opublikowane odtajnione dokumenty, w tym 535-stronicowe badanie przeprowadzone przez Specjalny Komitet Wywiadu Stanów Zjednoczonych (SSCI), rzuciły światło na to, jak CIA przeprowadziła nieskuteczną kampanię mającą na celu zebranie informacji o potencjalnych terrorystach. Ponadto Marc Denbo, prawnik więźnia Guantanamo, Abu Zubaida, opublikował wizualny raport opisujący naruszenia praw jego klienta w tajnych więzieniach.

Jeśli zwykły „podejrzany o terroryzm”, bez względu na to, czy zostanie uznany za winnego, czy nie, trafi do więzienia, czeka go kolejna brutalna tortura …

Pozbawienie snu

Według CIA celem tej metody jest „zmniejszenie zdolności osoby do szybkiego myślenia i poprzez dyskomfort związany z brakiem snu motywowanie go do współpracy”. Praktyka wahała się od siedmiu dni ciągłego czuwania do ciągłego braku snu przez trzy miesiące.

W 2003 r. więźniowie poddawani byli „metodzie ciągłego przemieszczania się”, która polegała na przenoszeniu ich z jednej celi do drugiej co kilka godzin w celu przerwania wzorców snu i uniknięcia oporu podczas przesłuchania. Taktyka obejmowała użycie zimnej wody, jasnego migającego światła i głodu. Pozbawienie snu zostało również połączone z innymi technikami przesłuchań, takimi jak głośna muzyka.

Głośna muzyka

W porównaniu z innymi torturami, które są obecne w programie rządowym, głośna muzyka (nie wyższa niż 79 decybeli) może wydawać się stosunkowo nieszkodliwa. Jednak sierżant Mark Hudsell, członek zespołu operacji psychologicznych, ujawnił znacznie bardziej złowrogą stronę tej taktyki: „Jeśli słuchasz muzyki przez 24 godziny, funkcje mózgu i ciała zaczną się pogarszać, twój ciąg myśli zwolni, a twoja wola się załamie.  Potem pojawiamy się i zaczynamy przesłuchiwać ”.

Przez kilka dni zatrzymani byli zmuszeni do ciągłego słuchania piosenek, które obejmowały utwór Eminema „The Real Slim Shady”, „Saturday Night Fever” Bee Gees i „We Are the Champions” Queen, a także utwór „I Love You” Barney i Meow Mix. Celem było sprowokowanie szaleństwa.

Ponadto, aby zademonstrować pogardę dla kultury i wiary muzułmańskiej, strażnicy włączyli muzykę arabską pierwszego dnia Ramadanu – rażące lekceważenie prawa islamskiego.

Utrzymywanie w zamkniętej przestrzeni

CIA często umieszczała więźniów w ciemnym, zamkniętym pomieszczeniu na dłuższy czas. W takich warunkach ciało odczuwa rozdzierający ból fizyczny w wyniku skurczów mięśni. Zmniejsza się także wrażliwość pod wpływem ciemności.

Zubaida powiedział, że spędził wiele godzin w urządzeniu, które nazwał „budą”. Stwierdził: „Po zamknięciu mnie w tej szufladzie próbowałem usiąść, ale na próżno. Pudełko było za małe. Potem postanowiłem zwinąć się w kłębek, ale nie mogłem tego zrobić. Ściany były zbyt sztywne. ”

Aby zwiększyć wpływ tortur, owady zostały wrzucone do pudełka. I chociaż były nieszkodliwe, ofiara nie zrozumiała tego, dopóki nie została wypuszczona.

Tortury wodne

Media dużo pisały i dyskutowały o stosowaniu tortur z wodą. Według Malcolma Nance’a, byłego naczelnego dowódcy marynarki wojennej USA i eksperta w dziedzinie walki z terroryzmem, kłamią ci, którzy nie uważają tortur wodnych za tortury.

„Tortury wodne nie są symulacją. Jeśli nie byłeś przywiązany do deski, jeśli nie walczyłeś w agonii z powodu faktu, że woda tłumiła odruch wymiotny, jeśli nie czułeś, jak woda mimowolnie wypełnia twoje płuca, to nie rozumiesz, co to jest” – powiedział.

Krótko mówiąc, tortury wodne są kontrolowanym utonięciem. Twarz zatrzymanego jest przykryta ręcznikiem, a ciało przywiązane jest do deski. Następnie jest obniżany pod takim kątem, aby głowa znajdowała się poniżej reszty ciała, bliżej ziemi. Kąt jest bezpośrednio związany z surowością tortur. Następnie woda powoli zaczyna wypełniać nos i uszy zatrzymanego, co utrudnia oddychanie, powodując uczucie uduszenia i paniki.

Tortury wodne, wśród innych metod wymienionych na tej liście, zostały zastosowane wobec amerykańskich żołnierzy w ramach kontrowersyjnego programu wojskowego SERE. To podobno musiało ich uspokoić i pomóc w przypadku schwytania przez wroga. Nie ma jednak dowodów na to, że amerykańscy „wrogowie” kiedykolwiek torturowali więźniów wodą. Najwyraźniej rząd po prostu chciał wypróbować tę metodę.

Chwytanie i trzymanie głowy

Metoda ta polega na tym, że przesłuchujący rękami unieruchamia głowę zatrzymanego. Pozwala to na ustanowienie pełnej kontroli nad przesłuchiwanym.

Przesłuchujący, nie będąc ograniczony żadnymi ograniczeniami proceduralnymi, może wywierać nieograniczony nacisk na głowę zatrzymanego. Chwytanie i trzymanie głowy jest często stosowane jako dodatkowa technika i jest łączone z innymi metodami tortur w celu zwiększenia siły wpływu.

Ściana

Jest to metoda tortur polegająca na tym, że osadzony jest mocno dociskany do elastycznej ściany, dzięki czemu jego łopatki stykają się z powierzchnią, a jego głowa i szyja są podtrzymywane przez zwinięty kaptur lub ręcznik. Celem jest bardziej zastraszanie niż ból. Jednak SSCI dokładnie opisało tę praktykę jako „uderzenie w ścianę”.

Oficjalne instrukcje CIA w rzeczywistości nie istniały; oznaczało to, że ilość użytej siły – i powtórzeń – zależała całkowicie od przesłuchujących. Zubaid opowiadał, jak więźniów, nagich i przykutych łańcuchem, uderzano głowami o betonowe ściany. Elastyczne ściany ze sklejki nie były faktycznie używane. A jeśli były stosowane, to wyłącznie w celu zminimalizowania dowodów złego traktowania (siniaki, rany itp.).

Poszanowanie praworządności wydawało się zupełnie nieobecne, nie wspominając już o ludzkim współczuciu. Śledczy torturowali kiedyś dwóch więźniów ze złamanymi nogami, mimo że CIA zabroniła im tego. Ponadto niewiele uwagi poświęcono jakości otrzymanych informacji. Biorąc pod uwagę wysokie ryzyko urazowego uszkodzenia mózgu, zeznania nie mogły być wiarygodne.

Wykorzystywanie seksualne

To była nieoficjalna metoda. Nie było o nim wzmianki w żadnym oficjalnym dokumencie – tak, że kaci mogli robić, co zechcieli. Molestowanie seksualne, przymus seksualny, porażenie prądem na genitaliach i gwałty – wszystko to zostało użyte do upokorzenia ofiary.
A wszystko to CIA robiła wbrew religii.

Na przykład, przełamując tabu, powodując stres emocjonalny, personel kobiecy zdejmował bluzki podczas przesłuchań lub tańczył na kolanach mężczyzn. Jedna z kobiet pozostawiła „krew menstruacyjną” (właściwie czerwony atrament) na ciele jednego z zatrzymanych. Jeśli chodzi o zatrzymane kobiety, były gwałcone przed mężczyznami.

W świetle tych objawień wykorzystywanie seksualne więźniów Abu Ghraib wydaje się znacznie mniej nienormalne. W rzeczywistości jest tak rozpowszechnione, że wiele osób w krajach okupowanych przez Stany Zjednoczone uważa to za standardową metodę zastraszania w amerykańskich ośrodkach detencyjnych.

Pogróżki

Dalecy od próby skorygowania negatywnego postrzegania armii amerykańskiej, śledczy wykorzystali to na swoją korzyść. Dzięki temu ich groźby były bardziej wiarygodne. Mogli zagrozić zatrzymanemu gwałtem i morderstwem matki lub rodziny, wiedząc, że z pewnością w to uwierzy.

Wykorzystano także groźby i życie więźniów. Aby nadać im wiarygodność, czasem przeprowadzano inscenizacje egzekucji.. Pewnego razu strażnicy zaczęli głośno krzyczeć za drzwiami pokoju przesłuchań, po czym wystrzelił pistolet. Kilka minut później zatrzymanego wyprowadzono z pokoju i poprowadzono obok „trupa” ukrytego strażnika leżącego bez ruchu na podłodze.

I chociaż groźby nie zostały zatwierdzone na poziomie oficjalnym, nadal można było z nich korzystać, ale tylko pod pewnymi warunkami. Na przykład przesłuchujący nie mogli powiedzieć: „Zgwałcimy i zabijemy wasze dzieci”, ale mogli powiedzieć: „Zgwałcimy i zabijemy wasze dzieci, jeśli […]”.

Narkotyki

CIA stale używała narkotyków, które zmieniają świadomość. I jeden z nich – antybiotyki chinolonowe – najwyraźniej są nadal używane do tortur.

Mefloquina, lek przeciwmalaryczny, wywołuje poważne skutki neuropsychologiczne, w tym paranoję, agresję, omamy, ataksję, drgawki i myśli samobójcze. Może to również prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu, przedłużających się napadów, a w szczególności upośledzenia pamięci. Objawy te dotyczą 25% pacjentów.

Wiadomo, że każdemu więźniowi Guantanamo podano po przybyciu 1250 mg (pięciokrotność zalecanej dawki) z zamiarem spowodowania powyższych objawów.

Odbytnicze nawodnienie

Lewatywa odżywcza jest obecnie rzadko spotykana w medycynie. Pojawiła się w średniowieczu i wyszła z mody ponad sto lat temu. Infuzje dożylne są bezpieczniejsze i skuteczniejsze; zapobiegają uszkodzeniom, stanom zapalnym, wypadaniu i gniciu pokarmu w przewodzie pokarmowym. W każdym razie jelito grube nie jest w stanie rozkładać tłuszczów i białek niezbędnych do pełnego odżywiania.

Jednak CIA opisało odwodnienie odbytnicy lub karmienie doodbytnicze jako „dobrze uznaną technikę medyczną”. Według głównego śledczego, celem jego stosowania było uzyskanie „całkowitej kontroli nad zatrzymanym”.

Jednemu z więźniów zostało rzekomo rozdrobniony i bezpośrednio wstrzyknięty hummus, makaron z sosem, orzechy i rodzynki. Według tych, którzy widzieli tę procedurę, „wkładasz odbiornik tak daleko, jak to możliwe, nikt nie reguluje przepływu”.

http://webnovosti.info

*                        *                         *

Jako niewiasta wrażliwa nie mogę czegoś takiego czytać spokojnie. Chce się zamknąć się w swoim pokoju i płakać.

Nadesłała
Głos Prawdy

Komentarze 4 do “Brutalne tortury CIA nazywa „ulepszonymi metodai przesluchań””

 1. Głos Prawdy said

  Bardzo Dziękuję Gajowemu, niech zwolennicy PIS i USA poczytają

  ——
  To ja Pani dziękuję.
  Admin

 2. Przemysław Jakub said

  No i czemu Rzydłaki z UE nie drą mord o to, że CIA łamie „prawa człowieka”?
  CIA jest pod kontrolą iluminatów,czyli Rothschildów. Tam pracują sataniści i psychopaci.

 3. Moher49 said

  Żydowskie UB też tak potrafiło. Będą się smażyć w piekle.

 4. Birton said

  żydostwo zabijało, zabija i zapewne będzie zabijać rdzennych Polaków w Polsce

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: