Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tajemniczy lud Kalaszów, czy to dowód na to, że Słowianie rzeczywiście pochodzą z Indii?

Posted by Marucha w dniu 2020-01-24 (Piątek)

[Artykuł zamieszczamy jako ciekawostkę. Cały cywilizowany świat, z judejczykami na czele, od dawna wie, że Słowianie spadli z drzewa gdzieś tak około IX wieku. – admin]

Pochodzenie Słowian do dzisiaj nie jest do końca poznane. Dominuje przeświadczenie, że nasi przodkowie przybyli do Europy z Indii. Do tej pory brakowało jednak mocnych dowodów.

Poszlaką wskazującą na to, że ta hipoteza może być prawdziwa jest zamieszkujący dzisiejszy Pakistan, lud Kalaszów. Ta grupa zupełnie nie pasuje do dzisiejszych Hindusów. Czy to możliwe, że to stamtąd pochodzą Słowianie?

Ten lud to Kalasze i żyją oni w obrębie masywu Hindukuszu. Nie jest to grupa liczna, bo ma najwyżej 6000 członków, ale to, co zaskakuje w ich wyglądzie zewnętrznym to biała skóra, niebieskie oczy i blond włosy. Po prostu nie wyglądają oni jak typowi mieszkańcy Półwyspu Indyjskiego, a gdyby ktoś z nich przyjechał do Polski, tak jak ostatnio czyni wielu mieszkańców Pakistanu i Indii zapraszanych przez polskie państwo, wyglądałby niemal dokładnie tak jak my.

Etnografowie podejrzewali, że Kalasze przybyli w region dzisiejszego Pakistanu i Afganistanu z terenu dzisiejszej Grecji, ale przeprowadzone badania DNA wykluczyły tę hipotezę. To, co odróżnia tę kulturę od innych to wysoki stopień zdolności organizacji i wydajne rolnictwo. Posiadają oni poza tym wiele cech wyróżniających ich w tej części świata. Przede wszystkim mają własny język Kalaszmun i własną starożytną religię politeistyczną przypominającą to w co wierzyli przodkowie dzisiejszych Słowian.

Zauważono, że obrzędy Kalaszów są bardzo podobne do tych starożytnych słowiańskich i bałtyckich. Czczą święty ogień w trzech osobach: Słońce, błyskawice i ogień. W swoje święta na specjalnym ołtarzu z litego pnia dużego drzewa, składają ofiary z kóz. Płeć piękna w trakcie uroczystości jest ubrana w kolorowe stroje bardzo przypominające tradycyjne stroje kobiet z krajów słowiańskich i bałtyckich.

Mimo, że Kalaszowie żyją w Himalajach są właściwie nie do odróżnienia od Europejczyków. Wiele wskazuje na to, że Słowianie i Kalasze mogą mieć wspólnych przodków. Jest to także relikt kultury pogańskiej podobnej do tej tworzonej w czasach przedchrześcijańskich przez naszych przodków.

Biorąc pod uwagę fakt, że o tym okresie dziejów nie wiemy za dużo, być może kultura Kalaszów wymaga pilnego zbadania zanim wchłonie ich Islam.

[Tak by się chciało ściągnąć ich do Polski… bardziej słowiańscy, niż 90% osobowości telewizyjnych mających przedstawiać Polaków… – admin]

https://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 13 to “Tajemniczy lud Kalaszów, czy to dowód na to, że Słowianie rzeczywiście pochodzą z Indii?”

 1. Zbigniew Kozioł said

  Panie Gospodarzu, drobiazg techniczny. Obrazki są niewidoczne tutaj. Pan może i nie wie… zmianynaziemi.pl tak ma. Inne sajty raczej nie robią problemów.

  The owner of this website (zmianynaziemi.pl) does not allow hotlinking to that resource (/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/4847453322_178c29beca_z.jpg).

  ————
  Poprawię.
  Admin

 2. Antyżyd i Antyszwab said

  A dlaczego nie odwrotnie?

  Czemu nie: Ariowie i Kalasze przybyli do Indii z Europy Środkowej.

 3. Zbigniew Kozioł said

  @2 Raczej, o ile wiadomo i sens to jakiś ma, cywilizacje rozwijały się w ciepłych krajach.

 4. hmm said


  Ale to Ariowie najechali starożytne ciepłe Indie z północnego zachodu z zimnego kraju.

 5. Zbigniew Kozioł said

  Pan wybaczy, ale nie byłem przy tym 😉

 6. nie no znowu said

  Czyli źródła historyczne i te wszystkie starożytne hinduskie legendy i religijne podania czy jakoś tak to stek bzdur?

  O co panu biega? Ariowie mogli sobie żyć w zimnej Polsce. Chooj ich strzelał i sobie poszli podbić ciepłe Indie i tam stworzyć cywilizację.
  A Kalasze i Hunzowie to ich resztki, które zostały w odizolowanych górskich dolinach.
  2 + 2 zawsze równa się 4 nie 5.

 7. Zbigniew Kozioł said

  Tolerancyjny nie jestem. Pan sam się odstrzeli, albo Marucha pana? (wskazane wrzystkie komentarze po 1). Panu się nie wie, gdzie trafił. 2+2=7

 8. dodam, że said

  No i to nietolerancyjny zwłaszcza dla źródeł historycznych i faktów naukowych. Ale to pana problem nie mój.

 9. AlexSailor said

  Ciągle te same brednie.
  Jesteśmy tu, na terenie dzisiejszej Polski i w Europie środkowej, pierwotnie od Renu do Wołgi i od Morza Czarnego do Bałtyckiego od zawsze, to jest od 3,5 tysiąca lat.
  Skąd bierze się ta tendencja do wykrywania skąd przyszliśmy, a nie dokąd nasi poszli?
  Podobnie NIKT NIE WIE w co wierzyli nasi praprzodkowie 1000, 2000 a tym bardziej 3000 lat temu.
  Może wierzyli w w Boga Jedynego i Stwórcę?
  Może czekali Zbawiciela?
  Tego nie wie nikt i dlatego to pieprzenie uczonych inaczej jest wkurzające.
  Jeszcze niektórzy z nich bredzą, że nie znaliśmy pisma, że siedzieliśmy na drzewach, że podstawą gospodarki była sprzedaż własnych współplemieńców w niewolę zagraniczną.
  Skąd ktoś może to wiedzieć?
  Jakieś urwane zdania znalezione u naszych wrogów lub co najmniej konkurentów?
  Brednia goni brednię.

 10. Ad. 9

  U siebie siedzimy od minimum 10.000 lat (na 3.000 mamy papiery). Pismo wynaleźliśmy pierwsi na tym padole (runy). Język polski jest najstarszym językiem na Ziemi – przeszedł najdłuższą drogę ewolucyjną. Wiara – Zoroastrianizm (wiara w Boga jedynego – podobno Dżyngis Chan i jego wojsko też tak mieli) ma prawdopodobnie korzenie słowiańskie. Migracje – z Polski na południe (Bałkany, Grecja – blondyni starożytni Grecy), na wschód – Rosja (tu długo), dalej Indie (kasta braminów). Mumie Słowian na północy Chin. … Moja teza: systemy wierzeń zmieniały się przez tysiąclecia.

  Brak wykopalisk w Arkaim – brak doniesień o haplogrupie. Powiedział mi Rosjanin, że podobnych zabytków to mają na pęczki. Na razie mają ważniejsze sprawy na głowie (moim zdaniem).

 11. Marucha said

  Re 9, 10:
  No, bez przesady z takim poniewieraniem uczonymi,

  Sprawami prehistorii, archeologii, historii i nauk powiązanych nie zajmują się jacyś idioci i analfabeci. Ci ludzie MAJĄ wiedzę i mają wypracowana przez wieki metodologię.
  Stawiają pewną hipotezę – HIPOTEZĘ! – i potem starają się ją zweryfikować.
  O przeszłości mogą się bardzo wiele dowiedzieć z ułamków skorup, z ozdób, z resztek ziemianek czy grodzisk. A także z zapisków innych ludów. To naprawdę nie są kretyni. Wkurza mnie takie lekceważenie ich pracy przez osoby, które nawet nie są amatorami w ich dziedzinie.

  A co wy Panowie robicie? Prezentujecie również nieudowodnione hipotezy. Że niby wynaleźliśmy pismo i język mówiony?

 12. Ad. 11

  Że niby wynaleźliśmy pismo i język mówiony?

  Powtórzyłem za lingwistami. … Język chiński niby taki stary, a czasów się nie dopracował – ale to tak na marginesie.

  —————
  Język polski taki stary, a jeszcze nie pozbył się czasów… 🙂
  Admin

 13. Boydar said

  Biez wodki nie razbieriosz, sobota, lepszej okazji nie nada 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.