Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polacy w większości dobrze życzą włamywaczom od Tokarczuk

Posted by Marucha w dniu 2020-01-27 (Poniedziałek)

Właśnie wszedłem na kilka forów internetowych, gdzie omawiano „zbrodnię niesłychaną”, czyli wydarzenie z Breslau, pardon Wrocławia. W którym to mieście znajduje się obrabowane mieszkanie i to nie byle kogo, ponieważ ofiarą złodziei stała się „nasza” noblistka, czyli niejaka Olga Tokarczuk.

Otóż (…) w nocy z soboty na niedzielę doszło do włamania do jednego z mieszkań na wrocławskich Krzykach. Cóż zdarzenie jak zdarzenie. Tysiące takich co miesiąc w Polsce. Tylko, że z nieoficjalnych informacji podawanych przez media wynika, że „jest to mieszkanie noblistki Olgi Tokarczuk”.

Starszy sierżant Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu potwierdził, że w nocy z soboty na niedzielę doszło do włamania do jednego z mieszkań na wrocławskich Krzykach.

– Przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie o tym zdarzeniu i od razu zostali skierowani na miejsce. Działania były prowadzone dwutorowo. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjni technicy prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady. Jednocześnie policjanci służby kryminalnej rozpoczęli działania mające na celu wytypowanie osób mogących mieć związek z tym przestępstwem – powiedział policjant mediom.

Dodał, że oględziny zakończyły się w godzinach porannych. Obecnie trwa szacowanie strat. Według informacji podawanych przez Radio Wrocław, zostały ukradzione pieniądze w różnych walutach, a mieszkanie mieści się w willi i należy do Olgi Tokarczuk, której obecnie nie ma w Polsce. Policja jednak tych informacji nie potwierdza.

Cóż, tylko że większość naszych rodaków stwierdziła, że się jej należało. Nagrodę dostała, a podatku nie zapłaciła. W sumie to poprzedni minister finansów jej odpuścił 1 milion 250 tysięcy złotych należnego podatku dochodowego. A minister Gliński wywalił 750 tysięcy złotych z kasy podatnika, żeby ją tłumaczyć na wszelkie możliwe języki świata (a przecież o dobrą literaturę to sami się tłumacze i wydawcy biją, a nie potrzeba sponsoringu.

Inni piszą, że na biedną nie trafiło. Poza tym, co to za osoba, która trzyma kasę w domu? Gdy nasz nieoceniony minister finansów o urodzie sierżanta izraelskiej (i tak samo sprawnie posługujący się po polskiemu, jak trep z Bliskiego Wschodu) chce wszystkim odebrać gotówkę i zafundować nam totalną niewolę finansową. Zwłaszcza, że były to różne waluty.

Sporo z nich twierdziło, że oprócz złotówek, dolarów, jewro i franków szwajcarskich miała też worek izraelskich szekli, bo jak twierdzą przy swoim „góralskim” (z wzgórz Golan) pochodzeniu raczej nie trzymała kasy w ukraińskich hrywnach świadoma upadku swojej drugiej ojczystej waluty.

W każdym razie większość internautów wcale z rzekomej tragedii finansowej „naszej” noblistki nic sobie nie robi. A nawet się cieszy i mówiąc potocznie robi sobie jaja. Cóż może nie jest to za eleganckie, ani miłe, ale przynajmniej szczere. Część z nich jawnie również życzy dobrze… samym złodziejom. Twierdząc, że dobrze, że ktoś inny skorzysta z bogactwa naszej gwiazdy.

Cóż, żeby nie być gołosłownym przytoczę ze dwa cytaty:

Pierwszy: Każdego dnia jest w Polsce pewnie kilkadziesiąt włamań i nikt zbytnio się tym nie przejmuje. A przynajmniej media nie zajmują się okradzionym zwykłym Kowalskim bo mają go serdecznie w d., więc dlaczego muszę czytać ze włamano się do mieszkania osoby której intelekt można określić mianem materiału budowlanego używanego do stawiania ścianek?

I drugi: Olga Tokarczuk Polka z korzeniami ukraińskimi jest feministką. Wspiera działania na rzecz równouprawnienia w tym muzułmanów z Afryki i krajów arabskich wspierając ich integracje i mieszanie kultur. Jest członkinią Rady Fundacji im. Stefana Batorego założonej przez Żyda George’a Sorosa. Regularnie uczestniczy w tęczowych paradach równości. W jednym ze swoich wywiadów Tokarczuk powiedziała: – Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów… Fetowana obecnie pisarka Olga Tokarczuk znana jest głównie z nienawiści do Polski i skrajnego filosemityzmu. Podobnie jak Putin i jego KGB-owska ferajna [? – admin] Olga Tokarczuk postuluje wręcz o napisanie historii Polski od nowa. W latach 90-tych pisała także donosy (pewnie ćwiczyła tak swój warsztat – mój dopisek) na polskich antysemitów na zlecenie obcej ambasady – komentuje przyznanie literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer.

Piotr Stępień
https://prawy.pl

Komentarzy 18 to “Polacy w większości dobrze życzą włamywaczom od Tokarczuk”

 1. WI42 said

  @ Tekst
  „Podobnie jak Putin i jego KGB-owska ferajna [? – admin]”
  Nawet przy temacie kradzieży mieszkania Olgi Tokarczuk trzeba kopnąć Putina. Chorzy ludzie!

 2. Polo said

  Dali do wiadomości,że okradli „znamienitą pisarkę” i oczekiwali potępienia. Niestety gówno wyszło z tego,a w miejsce niego weszła informacja o okradzeniu jakiejś baby. Czyli dla normalnego obywatela status qwo.

 3. Marucha said

  Re 1:
  Sprawa „kłamstw Putina” pozwoliła mi na dalsze, bardziej precyzyjne, oddzielenie czystej wody od szumowin medialnych.

 4. j23 said

  Myślę że to nie choroba bo tą można leczyć.Hasło TVN24 ”cała prawda całą dobę” to jest prawdziwa przyczyna takich zachowań

 5. Boydar said

  … okradli mnie … wszyscy czytali … z czego mam jakieś podatki zapłacić skoro nic nie mam …

 6. ... said

  „Podobnie jak Putin i jego KGB-owska ferajna [? – admin] ”

  Przeciez pisałem tu wiele razy, że prawy.pl, polonia christiana i media narodowe to antyrosyjska trolnia udająca katolicko – nacjonalistyczne polskie portale.

 7. Marucha said

  Re 6:
  A czy oni o tym wiedzą?

 8. gnago said

  Dziwne powiadomienie przed północą! ktoś o tak późnej porze wracał z nocnej zmiany czy zwyczajnie stwierdził że trzeba pomóc i opróżnić więcej na czyjeś konto

 9. Anucha said

  Polscy doliniarze okazali największy patriotyzm .
  Za oczernianie Polski i Polaków , wzięli w depozyt
  srebrniki żydowsko-ukraińskiej ścierki.

  Teraz ferajna na Gnojnej bawi się. 🙂

 10. Siekiera_Motyka said

  Wypisem za włamywaczy !!!!!

 11. AlexSailor said

  Polactwo.
  W tyle mam, że ją okradli, ale cieszyć się z tego i dobrze życzyć włamywaczom?
  Czy na prawdę ktoś jest tak, powiedzmy, naiwny, że uważa ich motywacje za patriotyczne???

 12. Zbyszko said

  Oby się kiedyż po latach nie okazało, że była to kolejna prowokacja, na miarę tej kieleckiej.

 13. revers said

  Ta, Tokarczuk z komediantem Zelenskim odnowi pomniki UON-UPA na Wolyniu, Zelenski rowniez nadaje sie na nobliste jak i Budyn.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/zelenski-polska-odnowi-pomnik-oun-upa-w-monastyrzu/?fbclid=IwAR3BbaZIG-4bQO7IQc_FO6wJOmOrYZcahqktlWczvaRDXVuQrYP8smRHjBw

 14. Bili de kid said

 15. rycho08 said

  Ad.6 (…)
  „Przeciez pisałem tu wiele razy, że prawy.pl, polonia christiana i media narodowe to antyrosyjska trolnia udająca katolicko – nacjonalistyczne polskie portale”.

  jest to wypowiedź Sommera dla Naj. Czasu zacytowana przez autora na Prawy.pl
  (To tak gwoli ścisłości) 🙂

 16. Anucha said

  W tyle mam włamywaczy, ale dobrze życzyć
  polakożercy ?

 17. NICK said

  Nnno, Anucha. Racja.
  Przypominam:
  wybaczenie MUSI spełnić WARUNKI Spowiedzi Świętej.

 18. Lily said

  DO czego to doszlo?.
  OBCY pisza nam historie. Przepraszaja /
  Deklaruja w Naszym imieniu.
  A wszystko TO,ma jeden CEL.
  „NARODY,ktore NIE potrafia,odroznic
  ludzi ZLYCH,od ludzi Dobrych GINA”.

Sorry, the comment form is closed at this time.