Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska Today: Opinia Churchilla pozostaje ponadczasowa

Posted by Marucha w dniu 2020-01-27 (Poniedziałek)

Obóz koncentracyjny w Oświęcimiu czy Auschwitz, niezależnie, jakiej nomenklatury będziemy używać, został wyzwolony przez Armię Czerwoną, i dalej będzie symbolem hańby niemieckiego narodu, miejscem tragedii Żydów i świadectwem chwały żołnierzy radzieckich.

Miejsce tragedii Żydów. Polaków tam nie było…

Gdyby tempo i fluktuacja zdarzeń w polskiej polityce były równoważne jakości i ciężarowi gatunkowemu, to Polska mogłaby się zaliczać do potęg dyplomatycznych. Tak dobrze niestety nie jest.

Po wizualnej klęsce Polski w Jerozolimie podczas Światowego Forum Holokaustu w związku z absencją prezydenta Dudy i niewątpliwej dominacji Prezydenta Putina podczas tego wydarzenia, koniecznym było zrównoważenie powstałego niedostatku na innym kierunku działań. Z pomocą Dudzie walczącemu o druga kadencję przyszedł Prezes Kaczyński, który podobnie jak pozostali polscy politycy – niezależnie od przynależności partyjnej – czuje się obarczony obowiązkiem przeciwstawiania się Rosji na każdym polu.

Pomoc Axel Springer

W sukurs Kaczyńskiemu przyszedł niemiecki Axel Springer SE. Wywiad z Kaczyńskim zamieszczony w sobotnim wydaniu Bild’a (gazety codziennej o charakterze sensacyjnym w formacie tabloidu) na dwa dni przed obchodami 75 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu jest w takim samym stopniu przypadkowy jak formuła, aby nie zapraszać przywódców państwowych na uroczystości, a jedynie informować o uroczystości, pozostawiając każdemu krajowi wolną rękę, co do poziomu reprezentacji.

Sądząc po reakcji rosyjskich środków masowego przekazu, należy przyjąć, że wywiad Kaczyńskiego odniósł skutek większy od zamierzonego.

Bild, choć jest wysokonakładową gazetą, to jest to jednak tabloid z całą tego słowa charakterystyką.

Kaczyński w wywiadzie nie ogłosił niczego nowego, czego by nie powiedział wcześniej. Nowością może być to, że nie upiera się już przy zamachu, a po zwrocie samolotu, jak dodał: „Mógłbym porozmawiać z prezydentem Putinem o śmierci mojego brata”.

Jest to nowość w ustach Kaczyńskiego, ale, mając na uwadze wspomniane wyżej tempo i fluktuację w polskiej polityce, nie ma się do czego przywiązywać, a tym bardziej popadać w jakąkolwiek histerię.

Polska polityka zagraniczna jest na tyle nieskoordynowana, że trudno uznać, kto de facto za nią odpowiada, a uwarunkowana propozycja spotkania posła na Sejm Jarosława Kaczyńskiego z Prezydentem Rosji, aby porozmawiać o katastrofie lotniczej, jest tego najlepszym dowodem, chyba, że Kaczyński wyobraża sobie prywatne spotkanie z Putinem na rybach, ale to już jest inna orbita, która pozostaje w chronionej sferze prywatności.

Najpierw brak zaproszenia na uroczystości 75 rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu dla Prezydenta Rosji, następnie – za „pięć dwunasta” – zaczepny wywiad dla niemieckiego tabloidu. Sekwencja zdarzeń oczywista, choć następstwa nie są już tak ewidentne.

Niemcy nadal pozostaną budowniczymi obozów koncentracyjnych, a ten w Oświęcimiu czy Auschwitz, niezależnie, jakiej nomenklatury będziemy używać został wyzwolony przez Armię Czerwoną i dalej będzie symbolem hańby niemieckiego narodu, miejscem tragedii Żydów i świadectwem chwały żołnierzy radzieckich.

Podwójna niesprawiedliwość dziejowa dotyka Auschwitz /Oświęcimia: z jednej strony, nazywanie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu „polskim obozem”, a z drugiej strony, zapominanie, że bramy obozu otworzyli i wyzwolili więźniów żołnierze Armii Czerwonej.

Niestety jedna i druga niesprawiedliwość dzieje się w znacznej mierze dzięki i z winy „nowych Polaków”, którzy na ołtarzu „nowej polskiej prawdy historycznej” położyli – Historię. Ci „nowi Polacy” uprawiają donkiszoterię w walce o nazwanie prawdziwych twórców obozu, deprecjonując jednocześnie jego wyzwolicieli i nie zauważają w tym żadnego dysonansu.

Minister spraw zagranicznych Izraela Israel Kac, skorzystał z obecności Putina na Światowym Forum Holokaustu i na jego ręce złożył wyrazy osobistej wdzięczności:
– Dzięki Armii Czerwonej moja matka, która była w Auschwitz, przeżyła, wyemigrowała do Izraela i założyła rodzinę. Dziękuję – powiedział nie ukrywając wzruszenia.

Ilu oswobodzonych polskich więźniów obozu w Oświęcimiu założyło rodziny, ile urodziło się dzieci, ile urodziło się wnuków i urodzi prawnuków, którzy powinni dać świadectwo jak minister Israel Kac i mieć świadomość, że ich życie jest nierozerwalnie związane z dokonaniami Armii Czerwonej. Jest to sekwencja retorycznych pytań, które powinny wybrzmieć w wielu polskich domach.

Czy Polacy znają prawdę?

Chciałbym wierzyć, że Polacy znają prawdę, a wszystko wkoło to tylko przemijający trend polityczny, chciałbym wierzyć. Ale nie wierzę. Bo Polska została zawirusowana od lewa do prawa i jak już w historii naszego kraju nieraz bywało, tylko zewnętrzny nacisk, może ten samobójczy kurs odmienić.

Rosjanie, którzy wyzwolili obóz w Oświęcimiu najlepiej wiedzą z czyich rąk go wyzwalali i dlatego nikt nigdzie w Rosyjskiej Federacji, a wcześniej w Związku Radzieckim – w odróżnieniu od zachodnich przyjaciół – nie nazwał Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu, „polskim obozem śmierci”.

Niestety sami Polacy wkładają wiele wysiłku, aby ten historyczny fakt wyzwolenia pominąć, a tym samym poddać w wątpliwość to, czego świadectwo chcą potwierdzić.

Współczesna walka polskich polityków o tak zwaną prawdę historyczną jest nacechowana taką sama dozą kłamstwa jak twierdzenia tych, którzy chcą powiedzieć światu, że obozy w Polsce były „polskimi obozami”.

W imię nowej prawdy historycznej

Prezydent Dupa nie pojechał na obchody Światowego Forum Holokaustu do Jerozolimy w ramach protestu, bo odmówiono mu zgody perorowania o Pakcie Ribbentrop–Mołotow, a była niepowtarzalna okazja powiedzieć młodym Żydom na ich ziemi, że obozy koncentracyjne były niemieckie i zbudowane przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich, a największy z nich w mieście Oświęcim, które przemianowali na Auschwitz.

Prezydent Duda także jako gospodarz 75 rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu pominie – w imię nowej prawdy historycznej – Generalplan Ost i Neue Ordnung, który zakładał całkowitą eksterminację Żydów oraz większość Słowian, a w stosunku do Rosjan – biologiczne unicestwienie metodą wstrzymania przyrostu naturalnego.

Nie zająknie się, że tylko ok. 3,5 mln Polaków miało pozostać w charakterze niewolniczej siły roboczej, o czym tak entuzjastycznie w liście do matki pisał Claus von Stauffenberg, którego pamięć czcił pod koniec swojej kadencji prezydent Bronisław Komorowski.

W obecnej walce o prawdę o niemieckich obozach śmierci nikt nie jest lepszym i ważniejszym sojusznikiem dla Polski od Prezydenta Rosyjskiej Federacji. Obecny świat, w którym króluje ignorancja i relatywizm moralny, wsłuchuje się tylko w opinie ludzi wielkiego formatu i opinie celebrytów. Pośród tych pierwszych, pierwszym jest Putin i z racji moralnych jest po „naszej” polskiej stronie.

Pośród tych drugich Polska nie jest faworytem, dlatego Polacy „krzywiąc się” na prawdę historyczną o wyzwoleniu obozu w Oświęcimiu za kilka lat z ofiar przepoczwarzą się w pomocników Hitlera, a na koniec w oprawców na własne życzenie.

Trudno się nie oburzać

W Rosji nie ma „polakożerców”, choć w Polsce hoduje się „ruskożerców”. Obecny poziom relacji polsko-rosyjskich nie gwarantuje status quo po rosyjskiej stronie, co do polskiej strony nadziei nie ma.

Rosyjskie oburzenie wywiadem Kaczyńskiego, choć uzasadnione, jest przesadne.

Choć trudno się nie oburzać, kiedy blisko 700 000 żołnierzy Armii Czerwonej – ojców, synów, braci – „położyło swoją głowę” w walce o wyzwolenie polskiej ziemi, a 75 lat później potomkowie wyzwolonych potomkom wyzwolicieli wystawiają rachunek.

Polska nie jest karłem Europy, ale politykę uprawia z tego poziomu.

[Zdaniem Maruchy, Polska  nie uprawia ŻADNEJ polityki, tylko ślepo wykonuje polecenia USA i Izraela – admin]

Winston Churchill, który tak często jest cytowany w Polsce, dokonał podsumowania polskości, z którym można się zgadzać lub nie, ale znać się powinno:

„Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii, że naród gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący, powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych.”

Dziś wydaje się nam, że triumfujemy i mimo upływu lat potwierdzamy, że opinia Churchilla pozostaje ponadczasowa.

Aleksander Kwaśniewski

Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarze 22 to “Polska Today: Opinia Churchilla pozostaje ponadczasowa”

 1. Bili de kid said

  Sztolcman się tak rozpisał? Ten co z Bidenem juniorem zasiada w Burisma holding?

  ——
  To nie ten.
  Admin

 2. Boydar said

  „… w każdym prawie przejawie swoich rządów /…/ prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych …” – Winston

  „… coście skur.wysyny uczynili z tą krainą ?…” – Kazik

  „judaizm tak, wypaczenia nie …” – Boydar cytujący

 3. rycho08 said

  Artykuł niezły, tylko po o te kwiatki:

  „Sądząc po reakcji rosyjskich środków masowego przekazu, należy przyjąć, że wywiad Kaczyńskiego odniósł skutek większy od zamierzonego”

  „Rosyjskie oburzenie wywiadem Kaczyńskiego, choć uzasadnione, jest przesadne”

  Nie zauważyłem przesady, odpowiadał drugi garnitur polityków rosyjskich. Jeżeli p. Kwaśniewski uważa, że Rosjanie mogą przemilczeć tak poważne zarzuty, to znaczy, że niczego nie zrozumiał z ostatnich wydarzeń.
  Nie znam na tyle autora i nie mam pewności, ale być może miały one służyć mu jako dupochron???

 4. NC said

  Podpis pod zdjęciem: „Miejsce tragedii Żydów. Polaków tam nie było…”

  Zdjęcie przedstawia bramę do Auschwitz I.
  Dureń, który to napisał nie ma pojęcia w jakim celu Niemcy założyli ten obóz i kim byli ludzie do niego zesłani, i że liczba Polaków zesłanych do Auschwitz I w latach 1940-44 wyniosła łacznie około 140 – 150 tysiecy.

  —————–
  Ten dureń, to gajowy. Napisał to sarkastycznie. Jego poglądy na temat Auschwitz są chyba na tyle znane, iż WYKLUCZAJĄ pisanie takich bredni na serio…
  Admin

 5. MatkaPolka said

  Hitler dowiaduje się o polskich obozach

  Hitler finds out about Polish camps

 6. MatkaPolka said

  OBOZY KONCENTRACYJNE W OŚWIĘCIMIU (i inne)BYŁY DLA POLAKÓW – a nie dla żydów
  Auschwitz powstał już w styczniu 1940 roku – był na tereenie niemiec – Polski nie było

  Zydow do Auschwitz zaczęto zwozić po konferencji w Wanasee w 1942 r

  Oświęcim był na terenie III Rzeszy- wcielonej do III Rzezy- poza Generalną Gubernią
  rozciągnij obrazek

 7. MatkaPolka said

  ROSJANIE PRZECIW PŁASZCZENIU SIĘ PUTINA W JEROZOLIMIE PRZED ŻYDOWSKIMI OPRAWCAMI ROSJAN

  Putin Grovels in Israel About a ‚Holocaust’ that Never Happened, In Front of a People Who Genocided the Russians

  https://russia-insider.com/en/putin-grovels-israel-about-holocaust-never-happened-front-people-who-genocided-russians/ri28215

  Rosjanie zaprzeczają, – że jakikolwiek Holokaust żydów miał miejsce

  https://russia-insider.com/en

 8. MatkaPolka said

  II wojna światowa to był holokaust Słowian zgodnie z planami Hitlera
  GeneralPlan Ost – plan zagłady Słowian

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

  https://en.wikipedia.org/wiki/Generalplan_Ost

  Proszę zwrócić uwagę na różnice miedzy polskim a angielską wersją wikipedii

  HOLOKAUST SŁOWIAN!.

  A więc liczby zamordowanych:

  – Polacy – Słowianie – 12 milionów 759 tysięcy ofiary II wojny światowej – (6 mln to nieprawda)
  – Żydzi ogółem 574,000, w tym 47,000 Chazarów – przez pomyłkę
  – Niemcy 14 milionów 700 tysięcy, z czego 35% to Słowianie, w tym 2,5 miliona pochodzenia polskiego – 5,145 mln
  – Rosjanie 25,5 miliona, niemal 100% Słowianie ( ostatnie dokumenty mówią o 42 mil ofiar Rosjan)
  – Rumuni 4,7 miliona, 78% to Słowianie – 3,666 mln
  – Bułgarzy 4,3 miliona, 80% to Słowianie – 3,44 mln
  – Amerykanie 780,000, z czego 78% to Słowianie – 0.6084 mln
  – Czesi i Słowacy, 500,000, 90% Słowianie – 0,45 mln
  – 560,000 Cyganów, z czego 67% pochodzenia słowiańskiego 0,3752 mln
  – Inne kraje Europy ogółem – ok 800,000 zamordowanych, 69% Słowianie 0,552 mln

  RAZEM 52,496 MLN

  Oprawcy:

  – Przywództwo niemieckie – 672 osoby, z czego 659 to żydzi chazarscy, z Hitlerem na czele
  – Wszystkie armie niemieckie 4 mln 730,000, z czego – 35% to żydzi chazarscy
  – Gestapo ok. 570,000 z czego – 91% to żydzi chazarscy
  – SS 4,4 mln, z czego – 84% to żydzi chazarscy
  – Ukraińcy współpracujący z nazistami – 2,4 mln z czego – 97% to żydzi chazarscy
  – Przywództwo wojsk rosyjskich 1384 osoby, z czego – 91% to żydzi chazarscy, ze Stalinem na czele
  – Przywództwo wojsk brytyjskich 1683 osoby, z czego – 89% to żydzi chazarscy
  – Przywództwo wojsk amerykańskich 1427 osób, z czego – 89% to żydzi chazarscy

 9. RAFAŁ said

  Adolf Hitler to agent z nowego jorku Mapa Gomberga .

 10. JARNO said

  Uwaga wstępna (powtórzona tu chyba po raz trzeci): autor artykułu, Aleksander Kwaśniewski, nie ma nic wspólnego z byłym prezydentem Polin. Oprócz zbieżności nazwiska.
  Admin
  ———————————–

  Panie Admin: bydlak podpisany pod publikacją-Aleksander Kwaśniewski-ex prezydent (2 kadencje) zasiada w radzie nadzorczej Burisma Holding-DO DZISIAJ.
  Poza tym jest -zasiada w Board>> Yalta European Strategy-YES>https://yes-ukraine.org/en/about/yes-board a tam najbliższym ‚wspólpracownikie jest Carl Bildt, ktory RAZEM z Radkiiem Sikorskim – w ramach Deep Jewish State=US+NATO+EU+IMF – brał udzial w operacji>Eastern European Partnership – kosztowalo 5 mld USD !!wg Victorii F…ck EU Nuland a co skończylo się majdanem w 2014, Kaczor-prezio tysiąclecia pod pachą Kliczki ŚWIĘTOWAŁ zwycięstwo ‚demokracji’

  Se k..wa rzućcie oczkiem na innych ‚wspólników’ w tej Radzie i Circle of Friends>https://yes-ukraine.org/en/about/circle-of-friends a tam np.
  Jean-Pierre Saltiel>>President (1998–2004), Rothschild Сonseil International!!!
  Poza tym, dzięki Kwachowi mamy konstytucję=prostytutę a także IPN z czego się piśdzielstwo cieszy, oj cieszy.
  Dzięki Kwachowi ‚udalo się ‚opozycji demokratycznej – zdobyć 99% mandatów do Senatu!!!
  .
  Dzięki temu bydlakowi+Millerowi (obecnie w EU Parlamencie) >Polska – nie skorzystała z okazji i nie miłczała >(Jacque Chirac) – wyslala swoje wojska w 2004 do IRAKU!!!>a co się dzieje w Iraku, chyba wszyscy wiedzą. PIERWSZY RAZ po WWII !!!! wojsko polskie wzięło udział-na ZLECENIE Jewish Deep State w WOJNIE !!
  Dzisiej prezydent Trump jest w trybie ‚impeachment’>i właśnie z ‚powodu

  BTW, wtedy po ‚wyzwoleniu” Iraku niejaki prof. Belka-teraz w EU Parlament- jako przedstawiciel World Banku nadzorował operację z ramienia World Banku.
  .
  Dzięki temu bydlakowi+Miller: CIA zafundowało sobie jedno z ‚CIA dark side’>więzienie w „Klewkach’ za co zresztą nie kto inny tylko ‚piśdzielcy’ – sorki – Polska i Polacy – zapłacili (w latach 2005-2007) ileś tam tysięcy bagsów jednemu z przetrzymywanych tam ‚terrorystów’. Ale jest jeszcze inny aspekt: CIA w pudełku po butach zapłacili ‚polskiej stronie’ 30 MLN USD. Jak mi Kwachu udowodni, że nie przygarnął ‚osobiście’ jakąś działeczkę z tych 30 mln USD (a inne kanalie się również podzieliły stosownie).
  A czy ktoś niestosownie zapyta Kwach+Millera (jeszcze żyją bo Szmajdziński zszedł był 10.04.2010 razem z Prezydentem tysiąclecia+95 osób):
  KTO PRZYGARNĄŁ tzw. ‚success fee’ za BEZPRZETARGOWY zakup ‚jaszczębl’ F-16? Możecie per analogiam zadać pytanie prawiczkom z zjednoczonej prawicy: kto przygarnął success fee za F-35 oraz kupowane z ‚półki’ Boeingi 787? Go ahead.
  .
  i jeżeli już się cytuje Winnie Churchilla>
  ‚Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych.”
  to Kwachu jest klasycznym okazem
  „NAJPODLEJSZEGO WŚRÓD PODŁYCH” jacy ‚rzucili się’ Polsce i Polakom do gardeł post1989.
  „Maly zlodziej’ jak – wg słów Gadowskiego (po rozmowie z Gen. Kiszczakiem) miał go określić były premier PRL>MF Rakowski.
  .
  Personalna spowiedź: nie widzę ŻADNYCH korzyści z tzw. dezubekizacji-dekomunizacji-teczek-TW>>i ‚wychodzi moje’ DZISIAJ: tak podzielonego społeczeństwa polskiego jak dzisiaj NIE BYŁO NIGDY!!! Mam ten luksus, że dzisiaj ‚lokalnie’ mogę chodzić z podniesioną głową-nigdy nie należałem do żadnej partii-PZPR-SLD-ROAD-UNIA DEMOKRATYCZNA-Unia Wolności, etc,etc – bo te buce ( o młodych dam se spokój) tak dzielnie walczące DZISIAJ z komuną, dekomunizacją, etc wiedzą kto ja jestem i wiedzą że ja wiem o nich to co oni wiedzą.
  .
  Uważam okres 1945-1989 za jeden z najlepszych okresów w historii Polski podczas gdy okres post1989>to okres upadku i zapaść cywilizacyjna do czego przyczynił się Kwachu i inne kanalie),
  .
  Dla mnie gen. Jaruzelski był prawdziwym patriotą, okrągły stół 1988, uważam za rozwiązanie uzasadnione i racjonalne a to, że zostaliśmy post1989 ZDRADZENI to zasługa takich Kwachów-Kaczyńskich-Maciarewiczów-Kurwin vel Mikke, Balcerowiczow-Belki- etc, etc=szabesgojów DEEP JEWISH STATE.

 11. MatkaPolka said

  MAPA GOMBERGA została przygotowana już w październiku 1941 – USA już postanowili
  Gdy Niemcy byli pod Moskwą – że Rosja ma wygrać – oficjalnie przyjęta do Kongresu w Marcu 1942. USA oddała dla Rosji całą prawie Europę – z Polską i Niemcami

  Jaki Holokaust żydów – żydzi mieli dostać państwo w Palestynie – Hebrew Land

 12. MatkaPolka said

  Mapa Gomberga 1941/42. Czy Warto było przelewać krew? Aleksander Jabłonowski

 13. MatkaPolka said

  http://www.iluminaci.pl/info/mapa-gomberga

  OUR POLICY SHALL BE THIS:

  1. We, the USA, in cooperation with our allies, for reasons of our national safety and in the interests of international morality, are determined to crush and completely destroy, the military power of the Axis aggressors and their satellites regardless of cost, effort and time necessary to accomplish this task.
  2. The old world order of colonial oppression, exploitation of dominions. riva imperialisms and mercenary ba1ance of power diplomacy; of majesties, dictators, privileged minorities, plutocratic monopolists and similar social parasites; the corrupted order responsible for the present world cataclysm, endangering our national safety and peaceful progress, shall never rise again.
  3. A New World Moral Order for permanent peace and freedom shal be established at the successful conclusion of the present war.
  4. For reasons of history, economic structure, favoralble geography and the welfare of mankind, the USA must, altruistically, assume the leadership of the newly established, democratic world order.
  (***)

  1. My, USA w kooperacji z naszymi aliantami, dla naszego bezpieczeństwa i dla międzynarodowej moralności, jesteśmy zdecydowani zmiażdżyć i zupełnie zniszczyć militarną moc agresorów Osi i ich satelitów bez względu na koszty, wysiłek i czas potrzebny dla osiągnięcia tego celu.
  2. Stary porządek świata, kolonialnej opresji, eksploatacji dominiów, (?) odpowiedzialny za obecny światowy kataklizm narażający nasze bezpieczeństwo i pokojowy postęp, nigdy nie podniesie się.
  3. Nowy Światowy Moralny Porządek stałego pokoju i wolności będzie ustanowiony po pomyślnym zakończeniu obecnej wojny.

  4. Ze względu na historię, strukturę gospodarczą, sprzyjającą geografię i dobrobyt ludzkości USA muszą altruistycznie objąć przywództwo nowo ustanowionego, demokratycznego porządku światowego.
  5. Aby zmniejszyć ciężar i marnotrawstwo środków na wydatki związane z uzbrojeniem na całym świecie, USA przy współpracy Ameryki Łacińskiej, Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i ZSRR zobowiązują się do zagwarantowania pokoju narodom, które zostaną trwale rozbrojone i zdemilitaryzowany po zakończeniu obecnej wojny.
  6. Aby móc w pełni wywiązać się z naszych zobowiązań, skutecznie zapobiec możliwości ponownego wystąpienia kataklizmu na świecie, zasadniczą przesłanką będzie nietykalność USA jako siły wojskowej, morskiej i powietrznej.
  7. Dla realistycznych rozważań nad strategią i naszej niewrażliwości konieczne jest, aby USA uzyskały zrzeczenie się kontroli nad swoim mieniem od wszystkich Mocarstw obcych na całej Półkuli Zachodniej, jej otaczających wodach i strategicznych placówkach wysp, jak wskazano na towarzyszącej mapie.
  8. W celu rozważenia obrony półkuli oraz w duchu i tradycji nowej doktryny Monroe o solidarności półkuli i polityce „dobrego sąsiedztwa”, USA, za zgodą republik latynoamerykańskich, uzyskają kontrolę i prawa do protektoratu zrzeczone terytoria.
  9. Aby wzmocnić naszą pozycję w regionie Karaibów, która ma oczywiste znaczenie dla obrony półkuli, wszelkie możliwe zachęty zostaną zaoferowane naszym sąsiadom w Ameryce Środkowej i Indiach Zachodnich, aby ułatwić im wejście jako równe stany USA zgodnie z mapą.
  10. Aby wzmocnić polityczno-ekonomiczną jedność półkuli zachodniej, USA będą promować i wspierać zjednoczenie Ameryki Południowej w dobrze zorganizowanym, demokratycznym, federowanym „Stanach Zjednoczonych Ameryki Południowej”.

  11. Wyzwolone Gujany Brytyjskie, Francuskie i Holenderskie zostaną zreorganizowane jako jedno państwo Stanów Zjednoczonych
  12. Wszystkie mocarstwa ponownie przejmą kontrolę nad posiadaniem kolonialnym, mandatem i wyspiarskimi wyspami na całym świecie.
  13. Brytyjska Wspólnota Narodów, druga potęga militarna i morska ważna współpracująca w wiążącym porozumieniu z USA jako Mocarstwo na rzecz wolności, zachowa i przejmie kontrolę nad takimi terytoriami, bazami bezpieczeństwa pokoju i strategicznymi placówkami wyspowymi niezbędnymi dla utrzymanie światowego pokoju i wolności mórz zgodnie z planem.

  14. ZSSR (Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich) trzecia co do wagi militarna siła, w kooperacji z USA jako siłą dla wolności i utrzymania światowego pokoju, przejmie kontrolę nad wyzwolonymi, zdezorganizowanymi, przylegającymi do jej granic terenami, łącznie z Niemcami i Austrią, które będą reedukowane i w końcu zostaną dołączone jako równorzędne republiki USSR, jak w przybliżeniu zaznaczono na mapie.

  15. Światowa Liga Narodowości pod nadzorem i arbitrażem mocarstw zostanie zorganizowana.
  16. Zostanie ustanowiony Sąd Światowy z mocą karną ustanowienia całkowitego bojkotu, blokady, oraz okupacji przez międzynarodową policję łamiących międzynarodową moralność.
  17. Stany Zjednoczone, przy ścisłej współpracy Stanów Zjednoczonych Ameryki Południowej, Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, ZSRR i Światowej Ligi Narodowości, będą promować i pomagać w zjednoczeniu zrzeczonych terytoriów i obszarów obecnie nieuzasadnionego podziału w dobrze zorganizowane, demokratyczne i całkowicie zdemilitaryzowane sfederowane republiki, jak w przybliżeniu przedstawiono na mapie.
  18. Obszary znane jako Holandia, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Portugalia, Wyspy I Korsyka, a ostatecznie Włochy i wyspy Sardynii i Sycylii zostaną zjednoczone jako zdemilitaryzowane, stowarzyszone? Stany Zjednoczone Europy ?.
  19. Obszary znane jako Szwecja, Norwegia, Dania i wyspy Spitsbergen zostaną zjednoczone jako zdemilitaryzowane, stowarzyszone „Stany Zjednoczone Skandynawii”.
  20. Kontynent Afryki zostanie zreorganizowany i zjednoczony jako zdemilitaryzowana federacja „Unii repulblików afrykańskich”.
  21. Obszary znane, jako Arabia Saudyjska, Syria, Liban, Irak, Hejas, Jemen, Aden i Oman zostaną zjednoczone jako zdemilitaryzowany związek „Arabskich Republik Federalnych”.
  22. Obszary znane, jako Indie, w tym Afganistan, Beludżystan, Nepal, Bhutan i Birma zostaną zjednoczone jako zdemilitaryzowane „Sfederowane Republiki Indii”.
  23. Obszary zwane Chinami, Mongolią Wewnętrzną, Tybetem, Tajlandią, Malają, Indochinami i Koreą zostaną zjednoczone jako zdemilitaryzowane, federowane „Zjednoczone republiki chińskie”.
  24. Obszary znane, jako Grecja, Macedonia, Albania, Kreta, Dodekanez i przyległe wyspy na Morzu Egejskim zostaną zjednoczone, jako zdemilitaryzowana „Federacyjna Republika Grecji”.
  25. Obszary znane, jako Irlandia i Irlandia Północna zostaną zjednoczone jako zdemilitaryzowana niezależna republika „Eire”.

  Nie zapomniano również o państwie Izrael:
  26. Teren Ziemi Świętej starożytnych Hebrajczyków, obecnie znany jako Palestyna i Transjordania z przynależnymi regionami, jak zaznaczono na mapie, biorąc pod uwagę historię i bezwzględną potrzebę złagodzenia powojennego problemu uchodźców, zostanie zunifikowany jako zdemilitaryzowana, niezależna republika „Państwo Hebrajskie”.

  27. Obszar znany, jako Europejska Turcja, w sąsiedztwie Dardaneli, Morza Marmora i Bosforu, w celu rozważenia realistycznej strategii pokojowej zostanie objęty wspólną kontrolą ZSRR i Turcji.
  28. Obszar znany, jako Turcja będzie zdemilitaryzowaną niezależną republiką „Turcji”.
  29. Wszystkimi problemami związanymi z wymianą, transferem i repatriacją ludności zajmie się Światowa Liga Narodowości.
  30. Sprawcy przestępstwa i ich partnerzy winni tej ohydnej wojny zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości i nałożą niezapomnianą karę.
  31. Wszyscy poddani Japonii i wszystkie osoby pochodzenia japońskiego o wątpliwej lojalności zostaną trwale wydaleni z całej zachodniej półkuli, protektoratów USA i strategicznych placówek wyspiarskich, a ich mienie skonfiskowane na potrzeby powojennej odbudowy.
  32. Wszyscy poddani Niemiec i Włoch oraz wszystkie osoby pochodzenia niemieckiego i włoskiego znane jako aktywni zwolennicy nazistowskich i faszystowskich ideologii będą traktowane podobnie.
  33. Imigracja niemiecka, włoska i japońska na półkulę zachodnią, jej protektoraty i is1 oraz placówki zostaną na czas nieokreślony zatrzymane.
  34. Wszystkie osoby pochodzenia niemieckiego z Prus Wschodnich oraz Nadrenii zostaną przemieszczone do terytorialnych Niemiec i regionów na stałe ZDEPRUSYFIKOWANYCH.
  35. Wszystkie osoby pochodzenia niemieckiego, włoskiego i japońskiego zostaną na stałe wydalone ze swoich podbitych obecnie terytoriów, a ich mienie skonfiskowane na potrzeby powojennej odbudowy.
  36. Aby oczyścić populacje pokonanych agresorów Osi odurzenia wojskowym szowinizmem; dokonanie usunięcia i zniszczenia ich potencjalnych obiektów wojskowych; aby odzyskać zgromadzone łupy i ponownie je wyedukować pod kątem ewentualnego członkostwa w Rodzinie Narodów, obszary Niemiec-Austrii, Włoch i Japonii będą hermetycznie i bezterminowo poddane kwarantannie i administrowane przez wyznaczonych gubernatorów pod nadzorem Światowej Ligi Narodowości.
  37. Wszystkie zasoby, zdolności przemysłowe i pojemność 1 obszarów kwarantanny zostaną wykorzystane na potrzeby powojennej renowacji i odbudowy.
  38. Aby zmniejszyć siłę liczbową narodów agresorów, jako potencjalną przewagę wojskową, opracowana zostanie Polityka Kontroli Ludności, która będzie stosowana na obszarach poddanych kwarantannie.
  39. W porządku moralnym Nowego Świata, który staramy się ustanowić obok
  niezbędna wolność polityczna, niezbędne są fundamentalne zmiany gospodarcze:
  (a) Nacjonalizacja wszystkich zasobów naturalnych i ich równomierny podział na wszystkie narody na całym świecie;
  (b) Nacjonalizacja międzynarodowej bankowości, inwestycji zagranicznych, kolei i elektrowni – na całym świecie;
  (c) Nacjonalizacja uzbrojenia produkującego zakłady przez wszystkie odnowione potęgi wojskowe;
  (d) federalny kontroler handlu zagranicznego i żeglugi;
  (e) Ustanowienie światowego wspólnego systemu walutowego;
  (f) Ogólnoświatowe ograniczenia stóp procentowych do maksymalnie dwóch procent.
  40. Aby zachować zwycięstwo i przywództwo w naszym zjednoczonym wysiłku demokratycznym – którego celem nie jest zemsta ani wyzysk, ale wolność i bezpieczeństwo wszystkich narodów w celu osiągnięcia pokoju – postęp – zjednoczone „Najwyższe Dowództwo Wojenne Narodów Zjednoczonych” na zakończenie obecnej wojny zostanie zreorganizowane i przekształcone w stałą „Najwyższą Radę Wojskowo-Gospodarczą” współpracującą ze „Światową Ligą Narodowości” w powojennej odbudowie i w celu umocnienia pokoju na świecie.
  41. Najwyższa Rada Wojskowo-Gospodarcza mianuje gubernatorów do zarządzania obszarami poddanymi kwarantannie do czasu ich ostatecznego zwolnienia warunkowego. O ten celowy początek musimy walczyć aż do absolutnego zwycięstwa.

  Plan Gomberga zapowiada ustanowienie Nowego Światowego Moralnego Porządku, opartego o hegemonię Stanów Zjednoczonych, przy udziale Imperium Brytyjskiego i ZSRR, likwidację europejskich kolonii w Afryce i Azji Płd-Wsch oraz tworzenie organizmów ponadpaństwowych na szeroką skalę, w tym Unii Europejskiej. Europa Wschodnia zostaje przekazana ZSRR, podobnie zresztą jak Finlandia, cieśnina Bosfor i Iran (okupowany przez siły brytyjsko-sowieckie w latach 40.).

 14. MatkaPolka said

  ROSJA Gwarant suwerennej silnej Polski

  GŁUPOTĄ POLITYCZNĄ JEST SZUKAĆ WROGÓW BLISKO A PRZYJACIÓŁ DALEKO” powiedział były Prezydent Finlandii Urho Kaleva Kekkonen.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/01/gwarantem-istnienia-suwerennego-panstwa-polskiego-jest-silna-rosja/

  Czy warto szukać sojusznika za oceanem z krajem, który od początku XX wieku do dzisiaj zaatakował 65 krajów ?. A wroga robić sobie z Rosji najbliższego wielkiego Słowiańskiego sąsiada ?

  Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podczas corocznego przemówienia kilka dni temu w zgromadzeniu narodowym rosyjskiego parlamentu powiedział:
  „Zapewniliśmy sobie bezpieczeństwo na dziesięciolecia (…) Po raz pierwszy w historii, w zakresie uzbrojenia nie musimy nikogo doganiać, a przeciwnie – to inni będą nas doganiać i to długo”.

  Jednocześnie zapowiedział duże reformy konstytucyjne wzmacniające rolę parlamentu, ograniczenie dostępu do najwyższych stanowisk dla osób tylko z rosyjskim obywatelstwem i zamieszkałych na stałe w Rosji od 25 lat, reformy administracyjne i gospodarcze oraz walkę z ubóstwem i zwiększenie zachęt do rodzenia i posiadania dzieci.

  Należy przypomnieć, że w polityce międzynarodowej Rosja dokonała dużego zwrotu ponad 4 lata temu, zapoczątkowanego przyjściem z pomocą do Syrii, na zaproszenie jej legalnego rządu. Dzięki temu, przy współudziale Hezbollahu i Iranu została pokonana cała duża grupa organizacji terrorystycznych z IZIS na czele, stworzonych, szkolonych i finansowanych przez Izrael, USA, Wielką Brytanię, Arabię Saudyjską, Turcję, Kuwejt i Emiraty Arabskie. I w istocie rzeczy Rosja z jej Prezydentem Władimirem Putinem stanowi największą przeszkodę do zaprowadzenia globalnego Nowego Porządku Świata (NWO), czyli jednego globalnego Gułagu.

  A więc zapewnienie sobie siły militarnej, której nie ma nikt w świecie, co zapowiedział Prezydent Putin 5 lat temu, na posiedzeniu rosyjskiego parlamentu – Dumy na Krymie, pozwala dopiero realizować reformy wewnętrzne, bez obawy skutecznego zaatakowania przez słabnący żydo-Zachód.

  Stąd bardzo trafny poniższy tekst jak w tytule,

  o konieczną rewizję polskiej polityki wobec najbliższego nam wielkiego sąsiada, który podobnie jak realnie w historii, jest jedynym gwarantem suwerenności Polski i jest to też w jego najlepszym interesie, ponieważ Polska jest znaczącym krajem po drodze do skolonizowania Rosji.

  Zachód był bardzo bliski tego celu i planowanego podziału Rosji na 10 państw w latach 90-tych za Prezydenta Borysa Jelcyna, kiedy rozkradziono Rosję, a 15 milionów obywateli Federacji zmarło z głodu, ponieważ przez około 2,5 roku nie wypłacano wynagrodzeń, emerytur i rent. Było to już kolejne planowe ludobójstwo żydo-Zachodu na Rosjanach i innych obywatelach tego wielkiego kraju, aby zmusić go do poddania kolonizacji swojego wielkiego terytorium. Dojście Władimira Putina do władzy po Jelcynie w ostatniej chwili zapobiegło temu i spowodowało ku zaskoczeniu żydo-Zachodu odbudowę Rosji do pozycji mocarstwowej. Stąd nieustanne atakowanie Rosji i Prezydenta Putina oraz oskarżania go o wszelkie możliwe zbrodnie i tyranie przez globalne żydomedia.
  Tylko czy w interesie Rosji jest zaakceptowanie obecnych polskojęzycznych rządów, dążących do wywołania III wojny światowej z Rosją, z Polską jako obszarem głównego uderzenia ?

  Redakcja KIP

 15. MatkaPolka said

  Gwarantem istnienia suwerennego państwa polskiego jest silna Rosja
  .
  Odwiecznym celem Żydów jest zdobycie pełnej władzy nad całym światem i zniewolenie innych narodów, aby stały się „podnóżkiem Izraela”. Jest to dla nich cel religijny.
  Wyraźnie mówi o tym zamieszczony w Starym Testamencie psalm 149 zatytułowany „Posłannictwo Izraela”. Cel ten wynika wprost z rasistowskiej żydowskiej tezy o rzekomym „wybraństwie Żydów”, jaką głoszą Żydzi od Abrahama począwszy.

  Żydzi opanowali już praktycznie cały euroatlantycki Zachód, a także USA, które – według amerykańskiego publicysty Patryka Buchanana – stały się „terytorium okupowanym przez Izrael”.

  Pierwszym krokiem żydostwa do zdobycia władzy nad światem jest zniszczenie państw narodowych i wymieszanie ras nie-semickich przy pozostawieniu czystej, jedynie rasy semickiej, przeznaczonej do sprawowania dyktatorskiej władzy nad gojami.

  Aktualnie żydoamerykańska mafia bankierska realizuje plan zasiedlania Europy niższą warstwą semicką, czyli Arabami, którzy mają stać się nadzorcami nad gojami zachodnioeuropejskimi.

  Exodus arabski do Europy był wcześniej starannie przygotowany i realizowany przez wasala żydowskiego czyli USA, które najeżdżały na państwa na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce niszcząc je i wywołując masowe migracje ich mieszkańców do Europy. Przyjmowanie arabskich migrantów do Europy było uprzednio uzgodnione ze sprawującymi władzę w Europie Zachodniej agentami Rotschildów, którzy radośnie witali semickich najeźdźców.
  Obecnie żydo-finansjera amerykańska podejmuje intensywne działania zmierzające do zniewolenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Jedną z metod zniewalania narodów nie-semickich jest intensywne ich duraczenie (między innymi przez media i tzw. „rozrywkę”) i demoralizowanie („róbta co chceta”).

  Udało się już Żydom przechwycić pełnię władzy na Ukrainie. Teraz celem ataków żydostwa jest Polska. Poprzez obfite finansowanie swych agentur zwanych eufemicznie „fundacjami” dążą do wywołania w Polsce wojny domowej w której użyją zduraczone masy do mordowania narodowej inteligencji, podobnie jak to uczynili w 1917 roku w Rosji zachęcając motłoch do mordowania elit rosyjskich.
  Jako naród jesteśmy zagrożeni całkowitą utratą niepodległości. Żydzi w sojuszu z Niemcami dążą do zniszczenia państwa polskiego by, zgodnie z liczącym już ponad 100 lat niemiecko-żydowskim planem Mitteleuropa, ziemie polskie od Odry do Wisły przejęły Niemcy, a od Wisły do Bugu – Żydzi tworząc tu tzw. Judeopolonię, która następnie połączy się z opanowaną już przez Żydów Ukrainą.

  W tej sytuacji jedynym gwarantem dalszego istnienia państwa polskiego pozostaje dziś silna, mocarstwowa Rosja, stojąca na drodze żydowskim planom podboju całego świata. W przypadku upadku Rosji, lub całkowitego jej osłabienia, nie ulega wątpliwości, że Polska jako państwo zniknie z mapy świata, a jej terytorium zostanie podzielone pomiędzy Niemców (do Wisły) i Żydów (od Wisły do Bugu).

  DLATEGO TO ŻYDZI JUDZĄ POLAKÓW PRZECIWKO ROSJANOM, bo zdają sobie sprawę, że sojusz państw słowiańskich z Rosją, całkowicie przekreśli ich zbrodnicze plany zniewolenia narodów nie-semickich.

  Koronnym kłamstwem szerzonym przez Żydów (w rodzaju na przykład Wildsztajna) jest wmawianie oduraczonym Polakom, że Rosja „to odwieczny wróg Polski”.
  W kłamstwo to wierzy niestety sporo Polaków nie znających swojej historii (o co postarali się wcześniej Żydzi ograniczając nauczanie tego przedmiotu w polskich szkołach).

  Warto zatem przypominać naszym niedouczonym rodakom, że już władcy ( dopiero rodzącego się) Wielkiego Księstwa Moskiewskiego wielokrotnie wspomagali Polaków w walkach z dziczą tatarską i germańskimi hordami. Wystarczy przypomnieć, że w 1410 roku w decydującej o losach Polski bitwie pod Grunwaldem pomagały nam dwa pułki smoleńskie z Wielkiego Księstwa Moskiewskiego a stosunki Polski i z Moskwą układały się przyjaźnie.

  Tak na przykład w 1449 roku król polski Kazimierz Jagiellończyk zawarł z wielkim księciem moskiewskim Wasylem III pokój i do końca życia utrzymywał z nim serdeczne stosunki, a Wasyl III przed swą śmiercią uczynił Kazimierza opiekunem swych nieletnich dzieci.

  Niewielu współczesnych Polaków wie, że po śmierci króla Zygmunta Augusta w 1572 roku, szlachta polska powołała na tron polski energicznego cara Iwana Groźnego, którego matką była polska księżniczka Helena Glińska, ale temu wyborowi sprzeciwił się wszechwładny wówczas a zarazem fanatyczny Watykan (utrzymujący wtedy, że chrześcijaństwo prawosławne jest straszliwą herezją), bo Iwan Groźny nie zgodził się odstąpić od prawosławia.

  Warto dodać, że w Polsce w tym czasie panowała pełna tolerancja wyznaniowa między innymi dzięki postawie króla Zygmunta Augusta.

 16. MatkaPolka said

  cd..

  W 100 lat później, po licznych wojnach na Ukrainie, Polska zawarła z Rosją pokój wieczysty, zwany Pokojem Grzymułtowskiego. Na mocy tego pokoju Polsce przypadły ziemie ruskie leżące po prawej stronie Dniepru, a Rosji po lewej.

  Również w okresie zaborów, Rosja, jako jedyny z zaborców zgodziła się na utworzenie z ziem swego zaboru, niepodległego państwa polskiego zwanego Królestwem Polskim.

  Królem został bardzo Polakom przyjazny car Aleksander I, który w 1816 roku ufundował w Warszawie Uniwersytet Warszawski – drugą w Polsce wyższą uczelnie obok założonego w Krakowie w 1364 roku przez króla Kazimierza Wielkiego uniwersytetu, później nazwanego Jagiellońskim.

  W najnowszej historii warto przypomnieć, że dzięki Rosji, po II wojnie światowej zamieniliśmy t.zw. kresy wschodnie z wrogą nam ludnością ukraińską oraz kresy północno-wschodnie z wrogimi nam Litwinami, na dobrze zagospodarowane Ziemie Zachodnie – wolne od ludności germańskiej (wcześniej decyzją 4-ch wielkich mocarstw przesiedlonej na zachód).

  Konsekwencją tego jest to, że w granicach Polski nie mamy dziś wrogich i licznych mniejszości. Za tę zamianę, my Polacy, winniśmy Rosjan obdarzać wdzięcznością – zamiast słuchać wrogiej propagandy żydowskiej.

  Pamiętajmy: Żydzi boją się jak ognia narodów słowiańskich zjednoczonych w wielką Rzeszę Słowiańską, bo stałaby się ona mocarstwem – tak jak mocarstwem była I Rzesza Słowiańska zbudowana 1000 lat temu przez wielkiego polskiego króla Bolesława Chrobrego.

  Józef Michał Janowski

 17. MatkaPolka said

  http://www.iluminaci.pl/info/mapa-gomberga

  OUR POLICY SHALL BE THIS:

 18. Grzech said

  Nie ma wątpliwości że obóz wyzwolili Sowieci. Tylko nikt się nie zająknie że urządzili w nim… obóz gdzie przetrzymywali łapanych Polaków.

  Ale tak z innej beczki. Polecam przeczytać ten wpis. Może to jest sposób na usunięcie problemu ” polskich obozów ” i likwidacji miejsca kultu nowej religii Holokaustu i szkalowania Polaków. A biedny dyrektor nie miałby pracy…
  http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/13891

 19. nowe spojrzenie said

  15.3.2019 https://prawy.pl/101343-niechciana-pamiec-o-tragicznej-historii-bloku-smierci/

  Symbolem zagłady Polaków w KL Auschwitz jest blok nr 11 oraz na jego dziedzińcu Ściana Straceń.

  Pod Ścianą Straceń rozstrzelano co najmniej kilka tysięcy więźniów. Byli nimi przede wszystkim Polacy. Blok ten zwany był Blokiem Śmierci. Sale tego bloku, zarówno na parterze jak i na piętrze, miały różne przeznaczenie. Przebywali w nich najpierw więźniowie karnej kompanii i kompanii wychowawczej oraz więźniowie odbywający kwarantannę wejściową lub wyjściową, a także w podziemiach tego bloku mieścił się areszt obozowy dla więźniów. Z jego historią związane są również tragiczne losy więźniów policyjnych, którymi byli Polacy (głównie Ślązacy) z rejencji katowickiej. Wystawa w bloku nr 11 na temat ich wstrząsających losów uległa likwidacji w maju 2018 r.

  Relacje byłych więźniów KL Auschwitz na temat wydarzeń w Bloku Śmierci i na jego dziedzińcu pod Ścianą Straceń, gdzie rozstrzeliwano skazańców, są wstrząsające.

  Przytaczam jedną z nich, której autorem jest były więzień Tadeusz Bałut:

  „W dniu 17 sierpnia 1942 r. mój brat Zbigniew został po wieczornym apelu wywołany przez blokowego, który polecił mu, że dnia następnego pozostać ma obozie, nie wolno mu iść do pracy, tylko ma zgłosić się w Hauptschreibstubie. Spaliśmy wówczas razem z bratem na bloku 17-tym. Wiedzieliśmy, że brat pójdzie jutro na rozstrzelanie, naradzaliśmy się, co zrobić; rozważaliśmy możliwość ucieczki, gdyż drogę ucieczki kanałami znałem, zrezygnowaliśmy jednak z tego, ponieważ obawialiśmy się, by rodziców naszych za nas nie pociągnięto do odpowiedzialności.

  Następnego dnia po apelu porannym i po wymarszu komand do pracy, brat mój i mający takie same wezwanie inni więźniowie zebrali się w Hauptschreibstubie. W dniu 18 sierpnia 1942 r. było ich tam 56. Krótko po godzinie 8-ej przyszedł do Schreibstuby Palitzsch z listą, wyczytał z niej nazwiska zebranych tam więźniów, sprawdził czy są wszyscy, a następnie ustawiono owych 56 w piątki i w otoczeniu Blockführerów, pod kierownictwem Palitzscha zaprowadzono na blok jedenasty. Pracując w tym czasie przy rollwadze, mogłem pozostać w obozie i słyszałem, że po zapędzeniu całej grupy na blok 11-ty, dochodził stamtąd głos pieśni „Jeszcze Polska nie zginęła”.

  Obozowy akt zgonu Zbigniewa Bałuta, miał 22 lata

  Wieczorem odwiedził mnie w bloku tłumacz z bloku 11-go, Ślązak z Katowic Kurt, wręczając mi kartkę, którą obecnie okazuje, opisał sposób wykonania egzekucji i powiedział mi, że brat trzymał się do ostatniej chwili bardzo dzielnie, nie tylko sam nie upadł na duchu, ale pocieszał swoich towarzyszy niedoli. Dosłownie powiedział mi, że mogę być dumny z mego brata.

  Ten świadek okazał kartkę pisaną na papierze kratkowanym, ręcznie, ołówkiem, której treść jest następująca:

  „18.8.42. Moi najmilsi ! Ostatnie słowa piszę do Was ! Te ostatnie chwile poświęcam tylko Wam moi najukochańsi. Lecz nie martwcie się, bo to wszystko dla i za Ojczyznę, za Polskę. Żegnajcie moi najukochańsi ! – niech Bóg ma Was w swojej opiece. Bóg mnie kiedyś złączy znów razem z Wami. Zbyszek”.

  Pismo na kartce pochodzi z ręki mego brata. Kartkę te przesłałem przez znajomego mego Adama Kaczyńskiego, który pracował w Oświęcimiu jako robotnik cywilny, moim rodzicom, od których ją obecnie podjąłem”.

  Archiwum Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Proces Hőssa t. 4, k. 4-5, zeznanie b. więźnia Tadeusza Bałuta.

  Karen Pence, Mike Pence, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przy Ścianie Śmierci na dziedzińcu bloku 11. Fot. Muzeum Auschwitz

  O zbrodniczych funkcjach bloku nr 11 pisałem wiele w różnych moich publikacjach, jak również na moim blogu.

  Obszerna książka mojego autorstwa na ten temat dotychczas nie ukazała się drukiem, mimo że na jej wydanie przyznane są środki finansowe przez Fundację Pamięci Ofiar Auschwitz-Birkenau.

  Prezydent RP, Andrzej Duda, podczas swojej wizyty w bloku nr 11 w dniu 15 lutego 2019 r. zapewne byłby zaskoczony, gdyby dowiedział się, że dotychczas nie ma opublikowanej monografii na temat Bloku Śmierci, będącego symbolem martyrologii Polaków w KL Auschwitz.

  Udostępniam dwa rozdziały mojego opracowania „Blok nr 11 – jego funkcje” (z pominięciem przypisów), które są zatytułowane: „Rozstrzeliwanie więźniów pod Ścianą Straceń” oraz Więźniowie policyjni w bloku nr 11

  W sprawie wydania mojej książki o bloku nr 11 zwróciłem się pismem z 14 listopada 2018 r. do dyrektora Muzeum Auschwitz, dr. Piotra M.A. Cywińskiego, na które do dzisiaj nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

  Szanowny Panie Dyrektorze,

  uprzejmie informuję, że Fundacja Pamięci Ofiar Obozu Zagłady Auschwitz-Birkenau w lutym 2018 r. przyznała 15 tysięcy złotych na wydanie mojego opracowania „Blok nr 11 – jego funkcje”. Do niego załączony jest także wybór fragmentów relacji i wspomnień byłych więźniów Auschwitz, które dotyczą bloku nr 11.

  Fundacja ta zastrzegła jednak sobie, że warunkiem wydania tej pracy jest pozytywna opinia o jej treści (…) kierownika Centrum Badań Muzeum Auschwitz. Ponadto praca ta powinna być opublikowana przez Wydawnictwo Muzeum Auschwitz.

  Uprzejmie proszę, aby taka opinia została mi przekazana w formie pisemnej, ponieważ chce przystąpić jak najszybciej do realizacji prac wydawniczych, zmierzających do opublikowania mojego tekstu, nad którym pracowałem wiele miesięcy.

  Nadmieniam, że w 2011 r. przekazałem już ten tekst do recenzji i w roku następnym uwzględniłem sugestie oraz uwagi mi przekazane (…), zwracając poprawiony tekst do Centrum Badań.

  Moja prośbę proszę potraktować jako pilną, ponieważ chciałbym, aby ta praca została opublikowana na rocznicę wyzwolenia Auschwitz 27 stycznia 2019 r.

  Z wyrazami szacunku Adam Cyra

  Po czterech miesiącach otrzymałem odpowiedź na moje pismo z dnia 15 listopada 2018 roku.

  Szanowny Panie Doktorze,

  W odpowiedzi na Pana korespondencję dotyczącą wydania publikacji o Bloku 11 informuję, co następuje.

  Na wstępie muszę zdementować informację, jakoby Fundacja Pamięci Ofiar Auschwitz-Birkenau przyznała środki na sfinansowanie wydania Pańskiej publikacji.

  Fundacja poinformowała jedynie o możliwości sfinansowania wydania w roku budżetowym 2018, pod warunkiem, że publikacja zostanie merytorycznie przyjęta przez wydawcę, którym będzie Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Finansowanie przez Fundację jakichkolwiek przedsięwzięć realizowanych przez Muzeum odbywa się na podstawie porozumień czy też umów pomiędzy tymi podmiotami, bez udziału osób trzecich. W żadnym wypadku nie należy tego traktować jako zobowiązania względem wykonawców czy też autorów. W związku z tym powoływanie się przez Pana na decyzje Fundacji nie ma żadnych podstaw, gdyż taka nie zapadła.

  Co do warunku postawionego przez Fundację informuję, iż Pana publikacja została zaopiniowana negatywnie przez Centrum Badań i na tej podstawie dyrekcja Muzeum nie zdecydowała się na jej wydanie.

  Nie ma obowiązku formułowania powyższej opinii w formie pisemnej, zatem niniejszą odpowiedź proszę traktować jako ostateczną.

  Z poważaniem, Z upoważnienia Dyrektora Muzeum

  Anna Skrzypińska, Zastępca dyrektora

  =====================

  Monografia na temat Bloku Śmierci jest ważna dla polskiej narracji historycznej na temat historii KL Auschwitz. Negatywna odpowiedź na moje pismo bez żadnego uzasadnienia, uniemożliwia jej wydanie przez Wydawnictwo Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 20. JARNO said

  re.18: Grzech
  Nie ma wątpliwości że obóz wyzwolili Sowieci. Tylko nikt się nie zająknie że urządzili w nim… obóz gdzie przetrzymywali łapanych Polaków.
  .
  ŁŻESZ> w obozach byli przetrzymywani NIEMCY w 2019 ukazała się książka John Wear’a „German’s War” a tu jest jeden z jej rozdziałów ‚w przedmiocie sprawy’:
  The Fate of post-WWII Germans Deported from their Homes by the Allies >>https://www.paulcraigroberts.org/2020/01/24/germanys-war-chapter-6-the-german-expellees/
  i proszę uprzejmie zwrócić uwagę, na rolę władz polskich ‚na uchodźctwie – czyli w Londynie>WYPOWIADAŁY się za ‚relokacją’ wszystkich!!! Niemieców z terenów ‚wyzwolonych’ przez Ruskich co bylo niezgodne z wszystkimi konwencjami !! i nie była to inicjatywa Stalina czyli komuchów.
  Informacje-dane-fakty podane przez John Wear’a mają taki charakter, że jak się Niemcy ‚doczytają’ a poczują się na siłach i ‚wyzwolą się spod buta USA’ (tylko Michalkiewicz i wyznawcy jego wiary wierzą, że Złota Pani – jak wszystkie władze niemieckie [trizonia, etc] cokolwiek robiła-robi jest poza kontrolą Jewish Deep State: na własną rękę to se może zmienić majtki!! bo telefon już nie.
  .
  + dodatkowo
  Eisenhower’s Death Camps
  The Last Dirty Secret of World War Two>>
  http://whale.to/b/bacque1.html
  czy
  The Dark Secret of America’s WWII German Death Camps>>https://allthatsinteresting.com/rheinwiesenlager
  .
  to BYŁA WOJNA!!
  a na wojnie INTER ARMA ENIM SILENT (Cyceron).
  A po WWII była i jest COLD WAR.
  .

 21. NC said

  Re 4: Przepraszam, nie poznałem się na sarkazmie, a powinienem był.

  Wiadomo jednak, ze ironia czy sarkazm sa często błędnie intepretowane w przypadku słowa pisanego.
  Uważam, że nie należy dawać żadnej okazji wrogom Polski i Polaków do cytowania Gajówki, gdzie „przecież napisano, że Polaków tam nie było”.

 22. Troll Polonii said

  18
  Grzech
  Widac, ze Grzech nie przeczytal ANI jednej ksiazki z polskiej literatury obozowej, napisanej zaraz po wojnie.
  Nieswiadom?
  I nie ogladal wywiadow z bylymi polskimi wiezniami uratowanymi w wyzwolonym obozie.

  Ciekawe, gdzie marszalek Koniew przetrzymywal Polakow, ktorym Krakow uratowal?
  Grzech wie?.
  Widac, ze Grzech powtarza dokladnie to co mu kazal Szymon Peres, byly prezydent Izraela, ktory zakazal Polakom uczyc sie historii.

Sorry, the comment form is closed at this time.