Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Wykład internetowy profesora N…
  Krzysztof M o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Opinia: Postawa UE wobec Rosji pogorszyła się m.in. przez Polskę. I żaden Brexit tego nie zmieni.

Posted by Marucha w dniu 2020-02-01 (Sobota)

Polityka UE wobec Rosji nie złagodzi się po wyjściu Wielkiej Brytanii, powiedział Anton Friesen, deputowany Bundestagu z prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec.

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską w piątek wieczorem, kończąc trwający trzy i pół roku proces. Po Brexicie rozpoczyna się roczny okres przejściowy, podczas którego Londyn będzie musiał uzgodnić z innymi krajami formaty współpracy we wszystkich obszarach.

Nie sądzę (żeby stosunek do Rosji się zmienił – red.), ponieważ wszystkie najważniejsze elementy – kraje bałtyckie, Polska – pozostają członkami Unii Europejskiej. Wydaje mi się, że to właśnie wraz z ich przyjęciem pojawił się bardziej sceptyczny, a nawet wrogi stosunek do Rosji – powiedział Friesen.

Jako przykład podał nieudaną próbę opracowania nowej umowy o partnerstwie pomiędzy Unią Europejską a Rosją – „tylko te kraje były przeciwne, to było przed kryzysem na Ukrainie”.

„Ponieważ kraje te pozostają członkami Unii Europejskiej i są bardzo ważnymi partnerami Stanów Zjednoczonych w Europie, na przykład przy omawianiu rozmieszczenia sił amerykańskich w Polsce, oczywiście to wcale nie jest konieczne, dlatego będą wtórować Stanom Zjednoczonym i wpływać na politykę Unii Europejskiej. To znaczy nie będzie żadnych kardynalnych zmian, dopóki Niemcy i Francja nie obiorą innej drogi w kierunku Rosji” – powiedział polityk.

Rosyjski senator: Fobie Polski i krajów bałtyckich nie są przeszkodą dla Wielkiej Brytanii

Szef międzynarodowego komitetu Rady Federacji Konstantin Kosaczow ma inne zdanie. Według niego na dłuższą metę po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej stosunki pomiędzy Moskwą a Londynem mogą się poprawić.

„Nasze stosunki znajdują się obecnie w jednym z najniższych punktów w historii. I nie ma jeszcze żadnych punktów wsparcia dla ich poprawy. Ale jest kilka punktów do przemyślenia” – powiedział.

Tak więc Rosji łatwiej jest budować stosunki z suwerennymi państwami. Kosaczow uważa, że nie muszą one stale przestrzegać ogólnej dyscypliny.

– Po Brexicie więzi rosyjsko-brytyjskie mogą się zepsuć, ale pewnego dnia mogą stać się lepsze niż w Ameryce czy Unii Europejskiej. Tylko dlatego, że Wielka Brytania będzie kierować się własnymi interesami w ich budowaniu. A nie widzę powodu, dlaczego współpraca z Rosją miałaby im przeczyć – powiedział polityk.

Jednocześnie, według niego, Wielka Brytania nie będzie już musiała patrzeć wstecz na niekończące się fobie krajów bałtyckich lub Polski, które teraz blokują wszelkie próby rozsądnych sił w Brukseli, aby w jakiś sposób naprawić sytuację w kontaktach z Rosją.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 do “Opinia: Postawa UE wobec Rosji pogorszyła się m.in. przez Polskę. I żaden Brexit tego nie zmieni.”

 1. Mietas said

  Rosjanie zawsze powtarzali, że zależy im głównie na stosunkach ze starymi członkami Uni, reszta może sobie odpuścić, i takie utrzymują, tam gdzie jest interes do zrobienia, tam chętny się znajdzie. tym bardziej kiedy handluje się z całym światem.a patrząc jak szybko zmienia się klimat, ten który ulokuje pierwszy swe uczucia w Rosji, ten wygra swoją przyszłość, bo przyszłość należy do Rosji, za kilkanaście lat z powodu zmian klimatycznych będą kolejki po rosyjski paszport, i radzę wszystkim dobrze to przemyśleć.

 2. Marcin said

  Tylko patrzeć jak kolejna rura pójdzie do Albionu jak Szkocji uda się secesja.

 3. JARNO said

  no i niestety ten gostek ma rację!! Działania w EU Parlamencie p. Fotygi – a już autorstwo PIŚDZIELSKIEJ słynnej rezolucj EU Parlamentu, która każdego Rosjanina by wk….iła, nie tylko Putina przejdzie do historii.
  Ci idioci – mam na myśli – piśdzielskich europarlamentarzystow – dali się wpuścić w maliny.
  .
  Żaden z DEBILI w ‚oczyszczalni scieków=Polin’, tak zakochani w swojej ‚polityce historycznej’ jaka OBOWIĄZUJE post1989, nie zauważył, że wszystkie państwa EU (ad 2020), historycznie, miały swój udział – jako jednostki wojskowe, w WWII po stronie III Rzeszy za wyjątkiem UK, Grecji i Portugalii i Czech i oczywiście Luksemburga oraz POLSKI (bo daruję sobie wyczyny „brygady świętokrzyskiej’ tak hołubionej przez zjednoczoną prawicę): Hiszpania, Słowacja, Wlochy, Łotysze, Chorwacja, Belgia, Holandia, Estonia, Litwa, Ukraina (jeszcze nie członek EU i NATO), etc i to nawet w ‚randze’ jednostek SS. W Estonii te gostki -weterani SS – defilują dzisiaj a Duda jeździ tam i ‚negocjuje’ tak jak się przyjaźni z Ukrainą a pamięć SS Galizien, nic to.
  .
  Ja abstrahuję od prywatnego poglądu, że EU to organizacja przestępcza zalożona przez Jewish Deep State. I oczywiście nie chodzi o to aby Polska nie ‚wymknęła’ się spod kontroli Jewish Deep State ale Polska odegrała rolę tzw. użytecznego idioty (to Lenina). I jest klasyczną ‚covert action’ żeby odwrócić uwagę od tego, że EU-przestępcza organizacja – jest w takim stanie w jakim są wszystkie części składowe EU-totalnej rozpierduchy>jak NATO i Angole decydując się na Brexit-tylko to udowodnili>i za wszystkim stoi oczywiście Jewish Deep State.
  .
  Oczywiście Jewish Deep State ma swoje bezpieczniki: art 50 i mające się toczyć rozmowy-przez ca 1 rok nt ‚handlowe’, ‚zabezpieczenia praw obywateli EU w UK i vice-versa i etc……..i od tego całego bardachu trza odwrócić uwagę>użytecznie idioci, jak zawsze pod ręką.
  .
  Najzabawniejszą wypowiedź jaką słyszałem to wypowiedź prof. Legutko (to ten mędrzec-PROFESOR ujotu!!!, którego Morawieckie wysłał aby ‚negocjował’ w tajnym miejscu z Mossadem’ kwestię ‚ustawy IPN” >
  że
  BREXIT to osłabienie POZYCJI Polski w EU> podczas gdy Kaczor- Duda-Morawiecki-Czaputowicz-Waszczykowski mówią, że Polska będzie działać w kierunku UMACNIANIA EU.
  Sami sobie PP Postowicze oceńcie.

 4. Yah said

  „za kilkanaście lat z powodu zmian klimatycznych”

  Taa zmienia się klimat. Jest w tej chwili koniec optimum klimatycznego, które kończy się gwałtownym ochłodzeniem. Przypominam, że obecny ciepły okres jest o 2 stopnie Celsjusza chłodniejszy niż okres ciepły około 1000 roku.

 5. Olo said

  Nie żadną Polskę, bo Polski już nie ma. Przez żydo-banderowskie Polin z piekła rodem, zło i chaos w najczystrzej postaci, którego celem jest doprwadzenie do III wojny światowej i depopulacja narodów słowiańskich.

 6. Mietas said

  Panie Yah o, a czytał Pan prognozy szwajcarów na najbliższe 30 lat? Jest tam mowa że temperatury w centralnej i północnej Rosji wzrosną o ok 5 stopni, zmiany w Rosji widać już tej zimy, gdzie temperatury są na poziomie europejskim, nie muszę chyba pisać, jak w tej sytuacji zmieni się klimat w Europie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: