Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W Poznaniu nie chcą pomnika Piłsudskiego!

Posted by Marucha w dniu 2020-02-05 (Środa)

Wielkopolska najsilniej przeciwstawiła się zamachowi majowemu, a dziś ma odwagę przeciwstawić się szkodliwemu kultowi i zbędnym wydatkom.

Władze Poznania chcą pobudować pomnik Józefa Piłsudskiego u zbiegu ulic K. Libelta i alei Niepodległości. Pomnik ma mieć 4,5 metra wysokości i ma kosztować „tylko” 2 miliony złotych. Pomoc w zebraniu środków obiecało miasto Poznań oraz Jarosław Kaczyński, co jak donosi lokalna prasa znaczyć może tylko tyle, że pieniądze wyłożą na ten cel największe państwowe spółki, a tym samym podatnicy.

Przeciwko inicjatywie budowy pomnika z solidnym uargumentowaniem wystąpiło poznańskie Stowarzyszenie Nasz Poznań, które za pośrednictwem strony internetowej petycjeonline.com prowadzi ogólnopolską zbiórkę podpisów przeciwko tej inicjatywie pod hasłem:Nie dla Pomnika Piłsudskiego w Poznaniu.

Inicjatywę poparło Stowarzyszenie Klub imienia Romana Dmowskiego oraz Akcja Narodowa. Poniżej treść listu jakie wystosowało poznańskie stowarzyszenie do prezydenta Poznania.

Sz.P. Jacek Jaśkowiak
Prezydent Miasta Poznania

Szanowny Panie,
Z głębokim niepokojem przyjęliśmy informację o planowanej budowie pomnika Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Sprzeciwiamy się zarówno lokalizacji przedmiotowego pomnika jak i samemu upamiętnieniu Józefa Piłsudskiego.

12 maja 1926 roku Józef Piłsudski wspierany przez grupę wojskowych dokonał zbrojnego zamachu stanu, w wyniku którego Polska przestała być państwem demokratycznym. Przewrót majowy (bo pod taką nazwą wydarzenia z roku 1926 przeszły do historii) kosztował życie 215 żołnierzy i 164 cywilów. Za śmierć tych ludzi pełną odpowiedzialność ponosi Józef Piłsudski.

Okres sanacyjnej dyktatury cechowały bezwzględne prześladowania opozycji. W nocy z 9 na 10 września 1930 r. na polecenie ministra spraw wewnętrznych gen. Felicjana Sławoja Składkowskiego, bez nakazu sądowego, żandarmeria wojskowa i policja aresztowały 19 przywódców opozycji i byłych posłów, w tym Wincentego Witosa. Listę aresztowanych osobiście zatwierdził Piłsudski. Doszło do kuriozalnego „procesu brzeskiego”, na skutek którego część przywódców demokratycznej opozycji została zmuszona do emigracji.

Tyle szczęścia nie mieli generałowie Zagórki i Rozwadowski. Ten pierwszy, jako dawny oficer wywiadu Cesarsko-Królewskiej Armii oraz dowódca 3 pułku piechoty II Brygady Legionów miał nieszczęście być posiadaczem niewygodnej wiedzy o Piłsudskim. Uwięziony po zamachu majowym opuścił areszt 6 sierpnia 1927r. Został odebrany z więzienia przez adiutanta marszałka Piłsudskiego, kapitana Lucjana Miładowskiego po czym w tajemniczy sposób zaginął.

Generał Rozwadowski miał natomiast nieszczęście wygrać bitwę warszawską, czego samozwańczy marszałek nie wybaczył mu do końca życia. Podobnie jak Zagórski został aresztowany po zamachu majowym. Więziony był aż do maja 1927 r., i to pomimo decyzji Wojskowego Sądu Okręgowego nr 1, który w październiku 1926 r. orzekł, że generał jest niewinny i nie ma żadnych podstaw, aby dalej przebywał w areszcie. W więzieniu Rozwadowski zapadł na tajemniczą chorobę i zmarł niepodziewanie 18 października 1928 r.. Sanacyjna władza zabroniła przeprowadzenia sekcji zwłok generała.

Mało znanym epizodem naszej międzywojennej historii są strajki chłopskie, które miały miejsce w latach trzydziestych. Wielki kryzys ekonomiczny szybko dotarł na polska prowincje. Pogłębił ubóstwo polskiej wsi doprowadzając część chłopów do skrajnej nędzy. Junta piłsudczyków na każdy przejaw społecznego sprzeciwu reagowała przemocą. Podczas krwawo tłumionych strajków chłopskich w latach 1932-37 zginęło od 107 do 117 osób.

Odpowiedzialność za wszystkie przytoczone okoliczności, zarówno za śmierć setek osób, jak i za wprowadzanie w Polsce bezwzględniej, antydemokratycznej dyktatury spada bezpośrednio na Józefa Piłsudskiego.

W dobie walki o standardy demokratyczne i poszanowanie prawa, upamiętnianie pomnikiem osoby, która w ostentacyjny sposób podeptała demokrację i doprowadziła do wieloletnich rządów autorytarnych jawi się jako ponury rechot historii.

W związku z powyższym zwracamy się do Pana o podjęcie wszelkich czynności uniemożliwiających powstanie przedmiotowego pomnika.

Z wyrazami szacunku.
w imieniu stowarzyszania Nasz Poznań
Przemysław Piasta – prezes

http://miksa.neon24.pl

Komentarzy 40 do “W Poznaniu nie chcą pomnika Piłsudskiego!”

 1. Olo said

  Słusznie. Żadnych pomników sanacyjnego kata Polaków! A te już istniejące należy rozebrać i powrzucać do kruszarek.

 2. J.Piłsudski, agent austrowęgierski, potem niemiecki, nie wykazywał żadnego zainteresowania ani Powstaniem Wielkopolskim, ani Powstaniami Śląskim (przywódca Powstania Śląskiego, W.Korfanty po przewrocie majowym był więziony w twierdzy Brzeskiej, a w 1935r. musiał udać się na emigrację w obawie przed represjami piłsudczyków). Wielkopolanie nie znosili tego agenta.

  Gdy w 1921r. Piłsudski przybył do Wielkopolski, w czasie jego przejazdu przez ulice Poznania ludzie odwracali się tyłem do przejeżdżającego Piłsudskiego – mieli Piłsudskiego w d…

 3. Moher49 said

  Rację mają, Piłsudski to szkodnik.

 4. Zerohero said

  Bydlak Kaczyński upamiętnia bydlaka Piłsudskiego. Solidarność bydlaków.

 5. Kojak said

  Pilsudski ? Jeden z najbardziej odrazajacych lajdakow w hstori Polski ! Nieokrzesany wulgarny cham ,prostak i prymityw ! Na dodatek zwyczajny bandyta i zbrodniarz ! Powinien za zabrodnie byc zwyczajnie powieszony ! To skandal ze ta nieokrzesana gnida spoczywa na Wawelu ! Zostal tam wniesiony sila przez swoich zoldakow ! Ten laJdak wyciagnal kopyta nie beda katolikiEm ! Zmnienial gnoj wyznanie w zaleznosci od dziewki z ktora sie aktualnie kurwil. To zydowstwo stworzylo mit tej gnidy i smiecia jak bohatera ! Dal im boweim Polske w ich kryminalne lapska ! Sprowadzil z Rosji do Polski ponad 600.000 zydowskich gangren ! Slyszlaem ostatnio peany na jego czesc w wydaniu zydowskIej mendy psedoprofesora Friszke ! Klamal wprost niezwykle bezczelnie i agresywnie na jego temat ! POLECAM KSIAZKE JEGO KAPELANA KS MARIANA TOKARZEWSKIEGO GDZIE TA GNIDE Z BLISKA I Z PIERWSZEJ REKI MOZNA POZNAC !

 6. Marek said

  Niestety Poznań znalazł się w łapach podejrzanej grupy, więc budowa pomnika raczej przesądzona.
  To skandal wg neosanacji, by w mieście wojewódzkim Kasztanowiec nie miał swojego kilkumetrowego pomnika.

  Zresztą Jarkowi też powinni postawić jeszcze za życia, jak uczyniono wielokrotnie jp2.
  Pieniądze się znajdą.
  Zawsze się znajdują.

 7. Kazek said

  Ten opor to raczej tylko na zlosc PISowi gdyby z pomyslem wyszedl Schetyna to oporu by nie bylo.

 8. NICK said

  Kojak i pozostali.
  Zauważmy.
  Czym była ówczesna hierarchia kościelna?
  Pozwalając na wawelskie kryptowanie selmana… .
  Nie uogólniam.

  Chrzest 966 był zażydzony?
  Hm.

 9. Stowarzyszenie Nasz Poznań za pośrednictwem strony internetowej

  https://www.petycjeonline.com/nie_dla_pomnika_pisudskiego_w_poznaniu

  prowadzi ogólnopolską zbiórkę podpisów przeciwko tej inicjatywie pod hasłem: Nie dla Pomnika Piłsudskiego w Poznaniu.

 10. NICK said

  A Cyryl miał złe Metody?

  Im dalej ale wstecz to czyściej jest.
  A czysty był ADAM.

  Zatem wracamy na ziemię.
  P.S. Eeeewaaa.
  Baaardzo Cię proszę.
  Kolacja i łóżko.
  Masz.
  W najlepszym przypadku.
  Hi, hi, hi… .

 11. Boydar said

  Babie tłumaczysz ??? A Kotu nie chciałeś. Zrozumiałby.

 12. JADAM said

  Ad 8)
  Hola, hola Panie NICKu .
  Selman ,czy jak mu tam , np .Piłsudzki wylądował w Kapliczce na Wawelu , – w wyniku
  SZANTAŻU jednej z generalskich „sierotek ” po wodzusiu .
  Ksiądz kardynał Adam Książę Sapieha ustąpił dopiero bandzie legionistów ,- po oświadczeniu , że zostaną powołani do Wojska wszyscy alumni/ przyszli księża .

 13. Maverick said

  Piłsudzki to tego samego pokroju bohater co Bolek.

 14. NICK said

  Najpierw JADAM.
  Ustąpił.
  A ustępstwa TO przestępstwa.

  Zatem hola.
  Np. „papież senior”.
  Czy inni, niedawni, posoborowi.
  DLACZEGO nie dali świadectwa i za Wiarę Prawdziwą nie umarli?

  Dlaczego żydokomuna po 1945 dogadywała się z niektórymi hierarchami?
  Dlaczego Wyszyński, który lizał stopy JPII, żył sobie w odosobnieniu (?) jak wałęsa we internowaniu?

  „Non possumus”???

 15. Boydar said

  Bo tak dużą żabę podgrzewa się bardzo powoli

 16. NICK said

  1966. Millenium.
  Szkoły tysiąclecia. ‚komunii-styczne’. Komunie?

  Potem:
  prymas tysiąclecia;
  największy z rodu słowian;
  piłsudski;
  zimny lech.

  Ulice, place, szkoły.
  Je-mioły.

 17. Birton said

  przez faszystę Marszałkunia przegraliśmy kampanię wrześniową
  Sanacja to była struktura faszystowska z samej definicji faszyzmu

 18. NICK said

  Bardzo. Lubelaku.
  Piwowarze?
  Pisz.

 19. NICK said

  Dla przypomnienia.
  Powstania polskie TO tylko Wielkopolanie.
  I, garstka, Ślązaków Polskich.

  Pyry. Trwajcie!

 20. Nina said

  Jestem – po rodzicach – pół krwi Wielkopolanką, pół krwi Mazowszanką. Te pół mojej krwi jest teraz bardzo dumne z postawy Wielkopolan.

 21. anzuma said

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/125087,pilsudski-w-oczach-starszych-braci

 22. Piotr said

  Kiedyś tutaj wspominałem o książce ks. Józefa Warszawskiego – Piłsudski a religia wyd. Ad Astra 1999. Jest szokująca.

 23. Anna-Teresa said

  Poznaniacy,wspieram Was.Wspomnę,Chrztu w 966 r.nie było,ale co jest, że Watykan zabronił wydania ksiązki z 270 mapami dotyczącymi Ojczyzny Naszej.Jakże wycisza się historię Słowian.721

 24. Ad. 13

  Dlaczego Wyszyński, który lizał stopy JPII, żył sobie w odosobnieniu (?) jak wałęsa we internowaniu?

  Słyszałem kiedyś opinię, że Wyszyński został prymasem, żeby Hlond nim nie został.

  https://ekai.pl/czy-zostana-wyjasnione-okolicznosci-smierci-kard-augusta-hlonda/

 25. Ad. 17

  Powstania polskie TO tylko Wielkopolanie.

  Wielkopolska, to kolebka Wenetów, czyli Polaków. (Went, Wens – wąż, Warta, rzeka, wije się jak wąż)

 26. Troll Polonii said

  „Bo zywy student, to jest klopot dziki
  A my, Polacy, my lubim pomniki”
  K.I. Galczynski – 1947

  Wszystkim balwanom, solidarnosciowym blaznom i antyrosyjskim propagandystom, cwelom prozachodnim, ktorzy osrali historie wlasnego kraju, przypomne laskawie ten wierszyk napisany w ‚zniewolonej, okupowanej przez Stalina’, Polsce powojennej.

  Zaden Galczynski nie smie sie pojawic w obecnej, skacowanej i zmaltretowanej jak zuzyta kowbojska guma do zucia, ‚zamerykanizowanej’ niby Polsce:

  Pomnik studenta

  W mieście *** (prawda w oczy kole)
  pomnik studenta stoi na cokole,

  ze spiżu pomnik i ze spiżu cokół,
  ze spiżu także allegorie wokół:

  Księgi, Pochodnie, Globusy i Sowy
  wszystko artysta w kształt zaklął spiżowy,

  a potem zaklął potwornie. Punkt. Czyli
  za pomnik widać mu nie dopłacili.

  Lecz mniejsza o to. My pomnik pokażmy:
  Więc na cokole stoi młodzian straszny

  pod względem garderoby. Odzian letko,
  agrafką spina przewiewne paletko,

  a pod paletkiem, w miejscach dolno-tylnych,
  nie rozwiązany ma problem tekstylny,

  lecz się uśmiecha i ręce go swędzą,
  jakby za chwilę miał dostać stypendium.

  A napis taki na pomniku świeci:
  TEN POMNIK NAROD WZNIOSŁ DLA SWOICH DZIECI
  DROGICH STUDENTÓW, KTORZY Z RÓŻNYCH WZGLĘDÓW
  NIE UKOŃCZYLI STUDIÓW. I ja się tu
  wcale nie dziwię.

  Bo żywy student, to jest kłopot dziki.
  A my, Polacy, my lubim pomniki.

  Konstanty Ildefons Gałczyński

  1947

 27. NICK said

  Lubelaku mój.
  Żeśmy są żabą na wrzątek.

  A Hlond to swąd.

  A i dobrze, że babcia nie wiedziała.
  Dożyła resztką przedsoborowia, mając „wizerunek” Glempa jednocześnie.
  Wycięty z ‚gazety’.

  A, pisałem, mądra była.
  Niewiedzy, zwłaszcza pośmiertnie, nie kajam.

 28. Troll Polonii said

  25

  Krzysztof M

  Wenetowie to Polacy?
  I do tego weze… czy te z Raju?

  Czy z Mississippi?

 29. plausi said

  Dom Polskiej Hańby

  jest najlepszym miejscem dla uhonorowania Piłsudskiego i jemu podobnych.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

 30. NICK said

  Plausi.
  Bywaj.

 31. Do NICK said

  „Dla przypomnienia.
  Powstania polskie TO tylko Wielkopolanie.
  I, garstka, Ślązaków Polskich.

  Pyry. Trwajcie!”

  Jakbym swojego stryja słyszał.

  Naplułeś Lwowiakom w twarz.

 32. adsenior said

  Ku rozważeniu: proszę porównać ofiary: Zamachu Majowego i Stanu Wojennego. Pierwszy rokosz przeciw władzy powstałej z wyborów, drugi walka z rokoszem przeciw władzy z wyboru. Jeden bohater, drugi bandyta?

 33. plausi said

  W Domu Polskiej Hańby

  znajdzie się przecie miejsce i dla:

  https://marucha.wordpress.com/2020/02/05/ponad-2-mln-osob-w-polsce-zyje-w-skrajnym-ubostwie/

  jakby tu nie uczcić tego zjawiska, które w Wolnej Polsce niezawodnie rośnie, „krzywa rośnie”.

 34. Abc said

  I słusznie, brawa dla Wielkopolan za świadomość.

 35. WI42 said

  @1-34

  Proszę o wzięcie udziału w akcji NIE POMNIKOWI J. P! link w #9

 36. Birton said

  ad 9
  złożyłem online podpis i napisałem:
  „Podpisuję petycję, ponieważ Piłsudski był niemieckim agentem i faszystą”

 37. Maverick said

  Tragedia języka polskiego.

  Otrzymałem od facebookowych znajomych i w pełni się zgadzam, że naród istnieje do puty istnieje jego język jako spoiwo.

  Polacy dobrowalnie, dla szpanu czy nieuctwa używają słowa obce gdy istnieją nasze odpowiedniki.

  To wielki wstyd.

 38. Jest dlaleko gorzej

  niż 36, Maverick to opisuje

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  my często a nawet bardzo często używamy języka okupanta, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

 39. WI42 said

  Najbardziej popularnym ze wszystkich słów obcych i rodzimych w Polsce jest OK. Niestety…prawie każdy chce się popisać znajomoscią j. angielskiego i OK daje taką możliwosc.

 40. Janusz T. said

  Szkoda, że Lenin go nie zajebał. Zrobiłby dobrze dla Polski. 😮

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: