Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Instytut Rodła we Wrocław…
  Katarzyna T o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Antares o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Duchowa przestrzeń Polski?
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Brytania w postawie wyprostowanej

Posted by Marucha w dniu 2020-02-07 (Piątek)

No i stało się! Z Unii Europejskiej wystąpił jeden z największych krajów, ojczyzna demokracji, wyspa, która od zamierzchłych czasów Wilhelma Zdobywcy – czyli ponad 900 lat temu – nigdy nie została zdobyta. Połamał sobie na niej zęby król hiszpański, nie zaszkodziła jej napoleońska blokada, nie zdobył jej też diabeł XX wieku Adolf i jego Luftwaffe.

Wielka Brytania, która pokonała tyle prób narzucenia jej obcej dominacji nie wytrzymała także „miękkiego” podboju jaki wymyślili „ojczymowie założyciele” Unii Europejskiej.

Bo też i w istocie Unia, przynajmniej od czasów Traktatu z Maastricht z 1991 r., zmierza wyraźnie w stronę super państwa europejskiego pochłaniając coraz więcej uprawnień dotąd suwerennych państw, które ją na początku tworzyły. I tak rok po roku zamiast „Europy ojczyzn” zaczęła powstawać „Ojczyzna Europa” narzucająca państwom-członkom coraz więcej rozwiązań i sprowadzających je systematycznie do roli landów raczej, niż niepodległych bytów międzynarodowych.

Anglicy, którzy są przede wszystkim narodem świadomym swojej tradycji i siły ekonomicznej, zrozumieli ten proces najwcześniej. Powstał ruch polityczny stawiający sobie jeden cel – opuszczenie tego superpaństwa, które wchłaniało Brytanię. I po kilku latach dokonali tego – właśnie wychodzą z Unii.

Dla mnie ciekawe są komentarze polskich mediów – wszystkie w istocie nieżyczliwe wobec Brexitu. Polscy dziennikarze i komentatorzy polityczni – ci słynni „znawcy od nawozów i od świata” – nawet się nie zająkną o powodach Brexitu, a jedynie straszą polskich odbiorców wizją niepewnej przyszłości jaka czeka Wielką Brytanię.

Jest to oczywista bzdura – zanim powstała Unia Europejska funkcjonowały państwa, ludzie jeździli, handlowali, pracowali za granicą i po rozpadzie Unii też będą to robili. Dlaczego jednak polscy dziennikarze tak stronniczo przedstawiają to co się dzieje w Wielkiej Brytanii?

Myślę że główną przyczyną jest rozpowszechniony wśród polskiego dziennikarstwa niesamowity konformizm czyli tchórzostwo przed pisaniem niewygodnych czy trudnych prawd. I w konsekwencji schlebianie tłumom odbiorców. A tłum odbiorców w Polsce jest wyraźnie pro-unijny. Polacy są jednym z najbardziej pro-unijnym narodem w Europie.
[Ten kto płaci dziennikarskim prostytutkom, ten wymaga, by robiły to, co sobie zażyczy – admin]

Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze wypływa to z naszych narodowych kompleksów i poczucia niższości wobec zachodu. Już nasza szlachta przed rozbiorami ślepo naśladowała ówczesny zachód chłonąc i imitując wzory francuskie w zachowaniu czy modzie.

W XX wieku, w czasie komuny odgrodzeni od zachodu żelazną kurtyną, skazani na egzystencję w gigantycznym więzieniu jakim był „blok sowiecki” patrzyliśmy na zachód z uwielbieniem widząc z oddali tylko jego dobre cechy, nie dostrzegając mankamentów. Wszystko co płynęło stamtąd było wręcz otaczane kultem, natomiast siermiężna rzeczywistość PRL wywoływała pogardę.

I tak przez pół wieku sami wpędziliśmy się w kompleks niższości nie widząc naszych wartości i zalet. Stąd – jak tylko zaproszono nas do Unii – tośmy ślepo poszli wierząc naiwnie, że Unia zrobi za nas wszystko: wybuduje drogi, fabryki, da robotę i jeszcze pogłaska każdego po główce na dobranoc.

Z tych złudzeń mozolnie się leczymy – nikt na świecie nikomu nie daje nic za darmo. Anglicy to wiedzą, my jeszcze nie. Na razie więc Polacy jeszcze wierzą w to, że Unia to same zyski i żaden brexit u nas by nie przeszedł. Stąd np. politycy opozycyjni straszą wyborców PiS-em insynuując, że Kaczyński chce nas wyprowadzić z Unii, nie pamiętając, że nie kto inny jak Lech Kaczyński jako prezydent, podpisał traktat lizboński będący kolejnym ograniczeniem suwerenności państw takich jak nasze.

Dziennikarze polscy zatem krytycznie o Unii nie napiszą ani słowa, bo boją się, że odbiorcy takiej krytyki odrzuciliby i krytykę i autora. W ten sposób – na skutek konformizmu polskich komentatorów – widz i słuchacz – dodatkowo zostaje pozbawiony nawet śladu rzetelnej oceny Unii i tego co Unia nam daje.

I tego co nam zabiera.

Janusz Sanocki
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 20 do “Brytania w postawie wyprostowanej”

 1. rycho08 said

  „Anglicy, którzy są przede wszystkim narodem świadomym swojej tradycji i siły ekonomicznej, zrozumieli ten proces najwcześniej…”

  Europa ojczyzn – to Europa Niemiecka. Brytole są zbyt mocni do podporządkowania, to się niemcury ich pozbyli. Pierwszy raz w dziejach gdy dominują w Europie oni a nie brytole.

  Pan Sanocki urwał się z choinki, co mogło się zdarzyć – czas na choinki minął.

 2. JADAM said

  Słuchając R> TV dzisiaj , czytając gazety zum beispiel GWyb . 20 lat temu , czy trybunę Ludu abo Gazetę Robotniczą 40 lat temu człowiek sam sobie szkodzi – to intelektualne samobójstwo .
  Czy ktoś jeszcze chce pamiętać o obiecankach
  Obiecane 100 milionów dla każdego …. ( wyszło , żę dla tych z plemienia wybranego ) .

  Anglikom też wiele obiecywano ,- różne prędkości i t p.
  Na koniec dowiedzieli się , że nie przyjęcie „przybysza” afrykańsko-azjatyckiego , to kara
  pół miliona ojro …
  Nie przyjęcie 1 000 murzynków = do brukselki leci kaska 500 000 000 ojro , a gdyby
  byli obłąkańczo oporni , to za nie przyjęcie MILIONA biednych refuges (czy jak tam )
  Angole bulili by PIĘĆSET MILIARDÓW EURO .
  Bajko ty moja ,- ale piękny geszeft .

  ps
  wyszło chu’owo , bo cwaniaczki z wysp ” dali nogę ”
  a śmietnik został

 3. Jacek said

  Re 1
  Kłótnia w rodzinie, Anglicy to takie same niemcury jak Niemcy. Rdzenni „Brytole” to ludy celtyckie, nie germańskie.

 4. Zbyszko said

  A nie było to czasami dużo wcześniej uzgodnione, że Brytfanna być drugą Szwajcarią?
  A zmyłę w tzw opinii społecznej (że to niby cała europa płacze) robią wynajęte reżyseryny? Jak widać skutecznie
  Wszystkim którzy wierzą w dobre intencje Brytoli, gratuluje dobrego samopoczucia.

 5. Jaki Brexit ??? :-)))))) Zwykly „parasol ochronny” otwarty przez City of London i jego kasa decyduje jak ten „Brexit” bedzie naprawde wygadal.
  #4, p. Zbyszko wspominajac o „drugiej” Szwajcarii chyba jest blisko prawdy o „Brexicie” :-)))))

 6. Antares said

  „Z Unii Europejskiej wystąpił jeden z największych krajów, ojczyzna demokracji….”
  A to my nie my jesteśmy ojczyzną demokracji???

  Tak czasami sobie myślę, Boże czemu nie urodziłem się Anglikiem, nie Brytolem tylko Anglikiem. Mógłbym z dumą mówić, że jestem przedstawicielem narodu, który dotychczas wywarł największy wpływ na oblicze obecnego świata.

 7. Za_granicą_widać_Lepiej said

  z perspektywy mieszkańca (the) UK (od ponad 6 lat) muszę powiedzieć, że (the) UK jest mocno przereklamowane – ich dobrobyt to dziedzictwo kolonializmu, złupienia Indii i Afryki – ta kasa już została przejedzona. angole są w swej masie leniwi i (uwaga! ) zdecydowanie mniej inteligentni niż Polacy. (jednakże należy rozróżnić inteligencję od mądrości…) a za 25-30 lat to będzie już kalifat – przejeżdżałem w pewnym okresie swego życia obok lokalnej primary school – nie przesadzę, jeśli powiem, że 70-80 % dzieciarni było kolorzakami, a niemal wszystkie odprowadzające matki miały hidżaby.

 8. Antares said

  #7
  „…zdecydowanie mniej inteligentni niż Polacy. (jednakże należy rozróżnić inteligencję od mądrości)…”

  Anglicy są inteligentni i mądrzy co pokazuje cała ich historia. Przegrywali bitwy ale wygrywali wojny, rozgrywali wszystkich dookoła wg własnych interesów, są narodem odkrywców i naukowców, którzy dali świtu nowe wynalazki, kulturę i naukę ale przede wszystkim globalny język. Ich uniwersytety od wieków zajmują czołowe pozycje na świecie. Dla mnie są narodem błogosławionym i wybranym przez Boga dlatego chciałbym się urodzić Anglikiem.

  ——
  A do tego są chooyami.
  Admin

 9. rycho08 said

  „Dla mnie są narodem błogosławionym i wybranym przez Boga..”

  Jakim trzeba być OSŁEM, żeby wypisywać takie brednie i jeszcze mieszając do tego Boga.

  Nacja największych bandytów w dziejach nie mająca żadnych hamulców moralnych, żądna zysków za wszelką cenę i mająca w dupie życie ludzkie jest dla ciebie wzorem.

  Mieli i mają szczęście, że zamieszkują najlepiej położony teren w Europie i tylko dlatego przeżyli w tej formie.

 10. Antares said

  #Rycho08
  „Nacja największych bandytów w dziejach nie mająca żadnych hamulców moralnych, żądna zysków za wszelką cenę i mająca w dupie życie ludzkie jest dla ciebie wzorem”
  Nie, lepiej być „dobrotliwą” czyli głupią i naiwną nacją która przelewa krew w imię obcych interesów i za „naszą i waszą wolność ” – no nie, że to jest bardzo mądre, szlachetne i rozsądne.

  „Mieli i mają szczęście, że zamieszkują najlepiej położony teren w Europie i tylko dlatego przeżyli w tej formie.”
  Najlepiej położony kraj w Europie mamy my. Centrum Europy, posiadające mnóstwo bogactw naturalnych, dogodne warunki klimatyczne, glebowe, piękne krajobrazy, Kraj którzy jeszcze w XVI w. był prawdziwą potęgą, i co ? wszystko przepierdolone i zaprzepaszczone na zawsze. A angole, powoli i metodycznie budowali swoje imperium, nie oglądając sie na nic i na nikogo, wyciągając korzyści z każdej nadarzającej się okazji. Dziś żyją w nic nie zniszczonym kraju, zero strat ludnościowych (IIWS dla nich to żadne straty), zresztą nie tylko angole tak robili.
  Rycho, sam jest naiwnym osłem .

  #Admin
  „A do tego są chooyami”
  Lepiej być chooyem, który dba o swoje interesy i którego wszyscy szanują, niż naiwniakiem, którego wszyscy w dupę kopią.
  A w ogóle dziwi mnie że Pan to w ogóle napisał. Na każdym kroku piętnuje Pan nasze wady narodowe, a tu taki wpis.

 11. Kar said

  – czy ktos w ogole odwazyl sie zapytac Anglika dlaczego siebie na wbiegu (na zewnatrz wyspy) pieszczotliwie okreslaja jako tzw. „expat” (?), a innych ze wskazujacym ciapckim paluchem tytuluja migrant (tych z EU), a jeszcze innych (tych nie z EU) immigrant..??

  -„Expact” jest tylko i wylacznie zarezerwowany dla tych z Europy Zachodniej (czyt. Brits), pamietajcie! Jestescie/byliscie do 31January 2020 dla nich… migrants, a po wyjsciu z EU juz immigrants….!

  – na aplikacjach o prace (employment forms) jest zawsze specyficzne/charakterystyczne pytanie;..british or irish white or…. other white (??)

 12. matołek said

  W 1688 Wilhelm III Orański na czele 15 000 armii holenderskiej wylądował w Anglii i podbił ją przy aplauzie armii ,lordów,Parlamentu i większości ludności Anglii.

 13. Naród wybrany przez Boga??? said

  Angole porzucili katolicyzm przez króla kurwiarza i doprowadzili do powstania USA zaprzestając walk w koloniach gdy buntownicy Waszyngtona byli na pozycji przegranej. To w Anglii i Szkocji jako pierwsza rozplemiła się masoneria.

  I co z tego, że wychodzą z UE? W czasie wojny jacy dla nas byli? Przypomnieć?

  A tak w ogóle jak patrzę na dziwny uścisk dłoni Farage’a z Junckerem sprzed chyba dwóch czy trzech lat to mam pewne podejrzenia czy ten brexit nie jest za wiedzą i zgodą unych, bo coś planują dla reszty Europy strasznego!

 14. Marcin said

  Wyjście WB z unii oprócz tego, że będą sobie od teraz sami stanowić durne prawo a nie importować inne durne z Brukseli nic tak naprawdę nie rozwiązuje. Nie rozwiązuje problemu emigracji, problemu pogłębiającego się ubóstwa, degrengolady cywilizacyjnej itd. Ludzki kompost będzie musiał dalej być importowany tylko że z innych części świata, bieda jak była to i będzie a pedały, muzułmanie i Zymianie dalej będą mogli się cieszyć przywilejami.

 15. rycho08 said

  Ad.12 Matołek,

  nikogo nie podbijał – przyjechał do teścia w odwiedziny 🙂

 16. Przemysław Jakub said

  Re 3:
  Dokładnie tak! Współcześni Anglicy to Germanie i są kuzynami Niemców. Brytowie zostali wycięci, a jeżeli się jacyś ostali, to większe prawdopodobieństwo, że się ich znajdzie w Irlandii, niźli w Anglii.

 17. Dinozaur said

  No tak – wielkie wojny Cromwella toczyły armie po 4000 -5000 ludzi, pod Beresteczkiem Rzeczpospolita zebrała 110 000.
  W 2 połowie XVIII wieku GB poganiała Prusy i Rosję do rozbiorów – ich największym postrachem były plany budowy kanałów między dorzeczami Dniepru i Wisły , wraz z budową
  kanałów przez Prusaków groziło to wyeliminowaniem Muscovy Company z jej wściekle kosztowną trasą z Archangielska dookoło Nordcapu .

 18. Troll Polonii said

  16
  Jeszcze jeden znawca od ‚brytyjskich’ genow.

 19. BK said

  Zatem zobaczymy czy wybiją/wyrzucą za morze „śniadych”.
  Jeśli nie – to cały Brexit nic nie będzie znaczył.

  ——
  To jest ich dziedzictwo kolonialne. Ich własne.
  Admin

 20. Troll Polonii said

  19
  BK
  Moj wujek urodzony w Londynie (rodzice wywiezieni do Kazachstanu a potem z armia Andersa przeszli przez Iran i osiedlili sie w Anglii).
  No wiec ten moj wuj -Londynczyk ale bardzo, bardzo polski, niemal fanatyk, pracowal jako inzynier naftowy na Bliskim Wschodzie.

  To jeden z tych Polakow z Anglii, ktoremu w PRL-u sie bardzo podobalo.
  Drugim znanym mi Polakiem, ktory tak bardzo kochal Polske lat 60-tych, ze postanowil sie przeniesc z Lancaster do Krakowa – byl Jan Rostworowski, pisarz endecki i syn pisarza endeckiego..a bliski krewny Bogusia Rostworowskiego, ktorego bardzo dobrze znalem ze studiow.

  Czemu sie tak rozpisalem?
  Bo zarowno moj wuj, jak i Rostworowscy, urodzeni i wyksztalceni w Anglii – nie bardzo tych Anglikow kochali.

  I to moj wujek mi tlumaczyl, ze Angielki przez ‚rozmnazanie wsobne’ (wewnatrz swojej rasy) byly tak brzydkie, i ‚wyrastaly im konskie twarze z konskimi zebami, ze Anglicy postanowili sie troszke ‚podrasowac’ i zaczeli sprowadzac amantow z …Indii.
  Rownoczesnie, administracja brytyjska w Indiach rowniez sie zenila z corkami radzow i maharadzow .. w ten sposob obie strony korzystaly: zarowno pod wzgledem wizualnym jak i pozycji socjalnej. Nie mowiac o karierze i stanie majatkowym:

  I podobno juz w pierwszym pokoleniu tych mieszanych zwiazkow widac bylo znaczna poprawe w wygladzie brytyjskich dam…..

  Rzeczywiscie, zarowno w Indiach jak i w samej Anglii mozna spotkac do tej pory wiele mieszanych malzenstw.
  A Angielki po raz pierwszy mogly brac udzial w konkursach pieknosci.

  Indian ladies

Sorry, the comment form is closed at this time.