Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Maxima Redemptionis
  minka o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Niezawisimaja Gazieta”: Putin…
  lewarek.pl o Maxima Redemptionis
  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Boydar o Powstaje Fundacja Rodzina…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Boydar o Jak piórko na wietrze…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Marek o Powstaje Fundacja Rodzina…
  revers o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  ot co o Obrzezaniec
  Emilian58 o Judejczykowie i Putin
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Kolejny antypolski wybryk IPN

Posted by Marucha w dniu 2020-02-09 (Niedziela)

Tym razem chodzi o pomnik w Lesku. Jak zaalarmowały władze Miasta i Gmina Lesko:

„W związku z licznymi pytaniami Mieszkańców Leska dotyczącymi przebudowy Pomnika ,,W Hołdzie Poległych Milicjantów” znajdującego się na działce nr ewid.667 w Lesku, uprzejmie informujemy iż wszelkie zmiany dokonywane w postumencie pomnika są wynikiem postanowienia z dnia 13 marca 2019 r. Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej [Jarosława Szarka], który w wyniku przeprowadzonego postępowania stwierdził, że pomnik zalicza się do obiektów propagujących ustrój totalitarny.

W wyniku prowadzonej korespondencji uzgodniono pozostawienie bryły pomnika z usunięciem wieńczącego pomnik symbolu orła bez korony, zastąpieniem dotychczasowego napisu nowym o treści PAMIĘCI POLEGŁYCH I POMORDOWANYCH W WALKACH Z OUN-UPA W LATACH 1944-1947 SPOŁECZEŃSTWO LESKA, umieszczenie na tablicy powyżej napisu orła nawiązującego do obowiązującego godła Państwa Polskiego oraz usunięcie tablicy w wymienionymi, z imienia i nazwiska funkcjonariuszy MO.

Uprzejmie informujemy, że wszelkie prace, które w chwili obecnej trwają przy pomniku są działaniem wynikającym z konieczności wykonania postanowienia i dostosowania go do zapisów ustawy. Urząd Gminy próbował zachować pomnik w obecnym stanie, władze gminy z Burmistrzem na czele uważają, że niszczenie pomnika to równoczesne niszczenie historii lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej. Niestety, musieliśmy się jednak dostosować do ustawy i decyzji IPN”.

Sprawę komentuje portal nowiny.24: „Pomnik „W hołdzie poległym” stoi w samym centrum Leska, przy Ratuszu. Powstał ku pamięci milicjantów, którzy w latach 1944-1947 zginęli w walkach z oddziałami Ukraińskiej Armii Powstańczej. Jeszcze do niedawna na czerwonej tablicy na postumencie widniał napis „W hołdzie poległym milicjantom – społeczeństwo leskie 1946 r.”. Zastąpiła go czarna tablica z grawerem „Pamięci poległych i pomordowanych w walkach z OUN-UPA w latach 1944-1947 społeczeństwo Leska”. Jeszcze do niedawna na czerwonej tablicy na postumencie widniał napis „W hołdzie poległym milicjantom – społeczeństwo leskie 1946 r.”

Nie przetrwała także pamiątkowa tablica, która w kilkanaście lat po odsłonięciu pomnika została umieszczona na głazie, ustawionym obok obelisku. Widniały na niej imiona i nazwiska 52 poległych milicjantów. Została zdemontowana.

Ten sam los spotkał w środę orła z rozpostartymi skrzydłami, wieńczącego prostokątny postument pomnika. „Przekształcanie” pomnika podzieliło mieszkańców. Duża część lesczan nie ukrywa swojego oburzenia wobec usuwania kolejnych elementów z pomnika, który według nich jest świadectwem historii tego regionu.

Na profilu FB leskiego magistratu mieszkańcy nie szczędzą krytycznych komentarzy:

„Orła można było odrestaurować a pamiętać kogo teraz, jak Ci, pamięci których pomnik poświęcony, zniknęli z imienia i nazwiska. Walczyli, oddali życie, zginęli… zupełnie. Kocham ten kraj gdzie ważniejsza decyzja urzędasa zza biurka niż wola i pamięć społeczeństwa”.

„Orzeł Piastowski też nie miał korony. Chyba że Mieszko I był komunistą… Historii nie zmienicie!! Mam nadzieję, że pomnik wróci kiedyś do pierwotnego stanu”.

„Zastanawiam się, nad oddaniem świadectw, ukończenia „totalitarnych uczelni” z czasów PRL, (od podstawówki) taka jest „logika” obecnie panujących, „dzielić”, pomnik stał i powinien stać, 47 to nie komuna, zginęli ludzie którzy chcieli tutaj żyć, (…)”.

Interwencję w tej sprawie zapowiedział Andrzej Zapałowski, radny miasta Przemyśl.

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 8 do “Kolejny antypolski wybryk IPN”

 1. Tadeusz said

  Jeżeli orzeł bez korony razi politykierów z IPN to niech zajrzą do swoich archiwów i sprawdzą jakie orzełki figurują na ich świadectwach z podstawówki.

 2. kenig said

  POLACY tu sie niema co rozpisywac Mamy ;;;ANTYPOLSKI RZAD;;;;Ktory MUSIMY USUNAC sila Nic wiecej.I niech mi nikt tutaj nie odpowiada ze jestem prowokatorem.Bo on sam jest ;;;frajerem do d..nia.I niema w nim zadnej Polskosci.Zreszta do Polski sie zjezdza mnostwo zydow Podajacych sie za polakow.I to oni ksztaltuja nasza swiadomosc Ze wszystko jest OK.Wlasnie dla takich pseudo polaczkow Moj wpis moze byc prowokatorski.Popatrzcie uwaznie na te mordy z ;;;knesejmu;;;Az czarno jest I talmudycznie w tej naszej Polsce.A ty spisz Polaku.Spij dalej a bedziesz palestynczykiem do ;;;ODSTRZALU w swoim wlasnym kraju. A WIEC POBODKA POLACY.

 3. gnago said

  tchórz zawsze wyżywa się na martwych albo wyraźnie, zdecydowanie, słabszych . Taka jego natura ludzka. Zdziwienie budzi że, selekcja takowych przeważa w IPN

 4. plausi said

  „niszczenie historii”

  o kltórej tu mowa, zdaje się ważnym zadaniem, jakie otrzymała do wykonania zainstalowana na miejsce rządu polskiego kadra, patrz obok teksty w gajówce: „Fatalna decyzja”, chodzi o honorowanie bandytów OUN/UPA za m.in. nasze pieniądze, o czym tudzież, że takie poparcie dla UPA jest bezwarunkowe „Wicemarszałek Sejmu (Małgorzata Gosiewska): “Poparcie dla Ukr jest bezwarunkowe””, jak widać jest pewne pokrewiństwo pomiędzy IPN i UPA, jak zdaje się świadczyć ten tekst „Kolejny antypolski wybryk IPN”.

  Wreszcie Rosja też obserwuje zakłamania historii

  https://marucha.wordpress.com/2020/02/09/msz-rosji-warszawa-swoja-rezolucja-potwierdzila-kurs-na-zaklamanie-historii/

  chociaż przeniesienie Auschwitz do Izraela z okazji wyzwolenia obozu nie świadczy o zbytniej wierności faktom, ale próby przypisania zdobycia obozu Auschwitz aliantom też nie ma nawet cienia związku z faktami historycznymi.

  No cóż, najpierw zadbał okupant o narzucenie Polakom swego języka i swej semantyki bez ich większego oporu, ba nawet przy ich masowym wsparciu, że przypominimy NSZZ „S”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  to narzucenie Polakom tak zniewolonym własnej historii nie powinno sprawiać większych trudności. Nowe narzędzia jak I-/Smart-phone załatwią to bez problemu, nie mówiąc o jedynych źródłach wiedzy jakie Polakom wciśnięto: wikipedia, google/youtube, twitter, pejszbuk i inne.

  https://marucha.wordpress.com/2020/02/09/cyfrowa-demencja/

 5. Lily said

  A wszystko TO dzieje sie,pod rzadami
  Kaczynskiego partii.
  „Chwala Ukrainie,Ukrainie chwala”,wykrzykiwal
  na Majdanie otoczony swojakami J.K.

 6. Czaruś said

  W IPN nie była i chyba nie ma Polaków. Tylko polskojęzyczni, z polskimi nazwiskami. Począwszy pod niejakiego prof. Kieżuna! Czy jak on tam się zwał, ten pierwszy szef!!!

 7. Czaruś said

  Pardon! To chyba Kieres był!

 8. Troll Polonii said

  6
  Czarus

  No i jak zwykle: „to nie my- to oni”.
  Polskie swietoszki spadly prosto z nieba na ziemie.
  Skrzydelka im sie polamaly.
  I kompas przyzwoitosci sie roztrzaskal

  Czarus
  Nie klam. Nie klam..
  Bardzoo dobrze znalem Janusza Kurtyke i jego rodzine.
  Janusz byl moim studentem.
  Byl Polakiem.
  Polskojezycznym.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: