Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Pseudopolicjanci skazani za po…
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Polskie przyczółki Józia …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

MSZ Rosji: Warszawa swoją rezolucją potwierdziła kurs na zakłamanie historii

Posted by Marucha w dniu 2020-02-09 (Niedziela)

Przyjęta w Polsce rezolucja w sprawie równej odpowiedzialności Niemiec i ZSRR za wybuch II wojny światowej potwierdza kurs, jaki podjęła Warszawa w celu wypaczenia i sfałszowania historii, powiedział Oleg Tiapkin, szef Trzeciego Departamentu Europejskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

„Uważamy uchwałę podjętą przez niższą izbę polskiego parlamentu za kolejne potwierdzenie kursu podjętego przez Warszawę w celu wypaczenia i sfałszowania historii drugiej wojny światowej.Świadome zniekształcanie, w przeciwieństwie do polskiej interpretacji, udokumentowanych faktów historycznych, wzywa do użycia antyrosyjskiej retoryki, aby odwrócić uwagę świata od nieładnej polityki przedwojennej, w tym jej wątpliwej roli w podziale Czechosłowacji lub haniebnych przejawów antysemityzmu” – powiedział Tiapkin.

Dodał, że Moskwa nie otrzymała z Warszawy żadnych ofert pomocy w zakresie otwarcia kompleksu archiwalnych dokumentów na temat wojny, jednak Rosja sama poradzi sobie z tym zadaniem.

Pośpieszne wypowiedzi strony polskiej świadczą o jej chęci skorzystania z „nowych możliwości” we własnym interesie. Nie otrzymaliśmy ofert z Warszawy. I bez wątpienia sami poradzimy sobie z tą pracą – powiedział Tiapkin.

9 stycznia Sejm RP przyjął przez aklamację (bez głosowania) uchwałę, która ma związek z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Rosji Władimira Putina na temat Polski i II wojny światowej.

Rezolucja Sejmu została przyjęta w kontekście burzliwych reakcji wywołanych tym, co 19 grudnia na konferencji prasowej powiedział prezydent Rosji. Władimir Putin przypomniał, że Związek Radziecki był ostatnim państwem Europy, które podpisało z Niemcami układ o nieagresji, znany jako pakt Ribbentrop-Mołotow.

Prezydent zauważył też, że wojska radzieckie wkroczyły do Polski zgodnie z tymi ustaleniami, ale „po tym, jak polski rząd utracił kontrolę nad swoimi siłami zbrojnymi i nad tym, co działo się na terytorium Polski”.

https://pl.sputniknews.com

Warszawa już raz dostała kopa po jajach od ruskiego  misia, ale chyba wciąż jej mało…
Admin

Komentarzy 13 do “MSZ Rosji: Warszawa swoją rezolucją potwierdziła kurs na zakłamanie historii”

 1. Troll Polonii said

  I teraz wielu optymistow spodziewa sie, ze w tym burdelu prawia i bezprawia i ogolnego zamieszania – taki nierzad warszaski rozdaje wszystkim polskim obywatelom…bron palna…do samoobrony.

  Juz taki glupi – to nawet ten rzad nie jest!

  ——
  To jest mądry rząd.
  Zrobił z Polaków kupę gówna – przy aplauzie samych Polaków.
  Admin

 2. karlik said

  Trzeba fałszerzom historii mówić NIE.

  Polska granica z Rosją, bez względu jak się to nazywa czy ZSSR czy Sowieci była nielegalna, bo w Traktacie Wersalskim, Polska się zrzekła prawa o samodzielnym decydowaniu o granicach Polski.

  Granice dla Polski były ustalone w Spa.

  „Na konferencję przybył polski premier Władysław Grabski, który prosił o pośrednictwo państw zachodnich w rokowaniach z bolszewikami. Przedstawiciele Ententy wyrazili zgodę na udział w negocjacjach w zamian za znaczne ustępstwa strony polskiej. 10 lipca premier Grabski zgodził się na wycofanie polskich wojsk na linię Curzona (określoną przez Radę Najwyższą Ententy 8 grudnia 1919, w Galicji wschodniej obie armie miały stanąć na linii, którą osiągną w dniu rozejmu, następnie każda miała wycofać się o 10 km w celu utworzenia strefy neutralnej) oraz oddanie Wilna Litwie. Dodatkowo polski premier przystał na niekorzystne decyzje w sprawie podziału Śląska Cieszyńskiego, Orawy, Spisza (planowany plebiscyt zastąpiono rozpatrzeniem sprawy przez Radę Ambasadorów) i kontroli nad Gdańskiem (konwencję polsko-gdańską zawarto w Paryżu 9 listopada 1920).”
  Za Wikipedią .https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencja_w_Spa
  na pewno kłamią ..

 3. Olo said

  Żydo-banderowski reżim dobrej zmiany to pośmierny triumf Hitlera, Bandery i Szuchewycza.

 4. MatkaPolka said

  Historyczny rewizjonizm zaczęli posłowie PiS na forum Parlamentu Europejskiego wnosząc Rezolucje o przyczynach wybuchu– obciążając winą za wybuch II wojny światowej Niemcy i ZSRR
  Niemcom ta rezolucja bardzo się podoba, – bo okazuje, że nie tylko Niemcy odpowiedzialni są za II wojnę światową
  To zakłamana rezolucja wyrwane z kontekstu fakty.

  Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie znaczenia europejskiej pamięci historycznej dla przyszłości Europy

  http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/RC-9-2019-0097_PL.html

  Za II wojnę światową odpowiedzialne są wszystkie państwa Europy
  Wszystkie państwa popierały Hitlera – miały pakty o nieagresji z Hitlerem – Hitler wszystkie te pakty złamał. NIC DZIWNEGO – wszystkie państwa Europy chcą się wybielić za współpracę z Hitlerem – Unia Europejska jest kontynuacją III Rzeszy

  Polska – ekipa Sanacyjna – była też sojusznikiem Hitlera

  Nazistowskie Korzenie „Brukselskiej UE”

  https://www.relay-of-life.org/pl/2017/09/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue/

  CAŁA TA MASKARADDA Z PRZEPISYWANIEM HISTORII to część WOJNY INFORMACYJNEJ PRZECIW ROSJI na zlecenie USA.
  PiS-dzielce realizują po prostu politykę USA Agresji na Rosję.
  To nie żarty – następnym etapem tej wojny są manewry Defender Europe 2020 – największe manewry od 25 lat wymierzone w Rosje – masowy szybki przerzut wojsk amerykańskich na całą granicę Rosji – od Finlandii po Odessę
  To kolejna eskalacja agresywnych poczynań USA – Rosji to się najmniej podoba
  USA utrzymują stan napięcia z Rosją – bo USA bez wojny nie mogą żyć.

  To typowe dla żydów – zamiast wdzięczności za uratowanie życia – oszczerstwa, kłamstwa i roszczenia – skąd my to znamy – Polacy za ratowanie żydów od niechybnej zagłady w II wś mają ustawę 447. Polacy zamiast wdzięczności za uratowanie od niechybnej zagłady przez zbrodniczą nazistowską III Rzeszę niemiecką (GeneralPlan Ost) – burzą pomniki Armii Czerwonej.

  Jeśli ktoś chce iść na wojnę z Rosją to proszę bardzo – na pierwszą linię

 5. MatkaPolka said

  Oświadczenie 38 letniego st. kpr. Rezerwy

  http://gazetawarszawska.net/politics/207-oswiadczenie-na-wypadek-wojny-z-rosja

  Ja 38 letni, st.kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę, jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą!

  W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Michnik,Solorz, Macierewicz, Piechociński, Palikot, Miller, Korwin Mikke, członkowie Sejmu i Senatu (i ich synowie i córki), komornicy, sędziowie i prokuratorzy.

  Gdyby ci najwięksi patrioci z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki każde wezwanie skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowane!

  Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za celebrytów: polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, Dzielnego Sakiewicza nieomylnego Palikota albo Milera.

  Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.

  Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy.

  Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków.

  Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć.

  Tak naprawdę to jest przykład pięknej obywatelskiej postawy. Nasi przywódcy od kołyski staja dla nas w pierwszym szeregu. Byli pierwszakami a podstawówce, prymusami w liceum, studia wieńczą co najmniej doktoratem lub profesurą. Pierwsi do prześladowania pierwsi do internowania. Teraz pierwsi do rządu, pierwsi na trybunach, w pierwszych ławach w Sejmie i w pierwszych w kościele.

  Jak można im odmówić prawa walki w pierwszej linii frontu?

 6. NICK said

  Putin wykłada Nam historię.
  Ciągle i wciąż nadzwyczaj delikatnie a nawet obrazowo.
  W pewnym sensie jest podobny do Stalina.
  Sensie dla Nas pozytywnym.
  Dla NAS.
  Polaków.

  30’92 promila Polaków.
  Takie to proste jest a zapytajcie pozostałych ile to procent.

  (zapewne mniej niż promil mózgóff przeniesionych na smartfony; mózgi zewnętrzne bo taki smartfon… to…ich dawny mózg; a gdzie Dusza i Rozum i Wiara??? Ech… .)

 7. Mietas said

  Ad, MatkaPolka, tak jak ten kapral myśli większość Polaków, oczywiście żadnej napaści Rosji nie będzie, bo kto tyka głupiego? zasada jest jedna, idiotę omijaj szerokim łukiem.

 8. Yah said

  Generalnie schemat obecnych władz w Wawie przypomina działania rządu londyńskiego. Jak będziemy przydatni Anglosasom ( to chyba mówił Anders w czasie3 bytności w ZSRR czyli po klęsce wrześniowej – sic!) to będą się z nami liczyć. Jak będziemy przydatni Amerykanom to będą …..

  A przecież powinni pamiętać, że Klasyk Demokracji powiedział gen. Berlingowi , że „w polityce nie ma sentymentów”.

  No tak, ale on klasyków nie czytali i nie będą czytać ;D

 9. revers said

  To wszszytko pod Pentagon, NATO przy okazji niszczy sie panstwa narodowe, ich historie i suwerennosc tych panstw

  reszta z tlumaczenia il manifesto

 10. revers said

  ad9

  https://www.voltairenet.org/article204937.html

 11. MatkaPolka said

  Ad 3 Burzenie Pomników

  Burzy się pomniki żołnierzy radzieckich – oswobodzili nas od niechybnej zagłady przez zbrodniczą nazistowską III Rzesze niemiecką. Niemcy wymordowali 12 mln Polaków i zamienili Polskę w stertę gruzów. Rosja jaka by nie była uratowała Naród Polski a Polska powstała z gruzów i została odbudowana. –
  Każdą dyskusję o II wojnie światowej należy zaczynać od GeneralPlan Ost – plan zagłady Słowian

  Skoro wyzwolicieli – żołnierzy radzieckich AC i polskich LWP uważa się za okupantów i burzy się ich pomniki to myślę, że już wkrótce zaczniemy burzyć pomniki współczesnych okupantów

  Zburzyć pomniki Piłsudskiego, zmienić nazwy ulic – agenta niemieckiego, sanacyjnego faszysta, przyjaciela Hitlera, który odpowiedzialny jest za klęskę wrześniową

  Uznać obecne „władze” za Władze Okupacyjne – USA, Niemiec, Izraela – rozkradli odbudowaną z gruzów Polskę
  – Polska nie jest Wolana – Polska jest pod Syjonistyczną okupacją

  Zburzyć pomniki Lecha Kaczyńskiego – agenta syjonistycznego.
  I Pomniki podobnych ciemiężycieli Polski i Polaków –
  Zmienić nazwy ulic tzw. Etosiaków z KOR – zlikwidować ulice Komitetu Obrony Robotników, Jana Józefa Lipskiego, Jacka Kuronia, Modzelewskiego, Lecha Kaczyńskiego – to agenci USA –rozkradli Polskę i oddali Polskę za darmo w łapy geszefciarzy z USA

  Wydać listy gończe za byłymi członkami KOR – to amerykańska agentura

  Zlikwidować biura i instytucje Unii Europejskiej – to agentura niemieckiej okupacji – to IV Rzesza niemiecka. Wygnać Fundacje niemieckie i amerykańskie – to szpiegowskie agentury

  Miejmy nadzieję, że wkrótce to nastąpi

 12. revers said

  najlepsze jest to ze ostanio nawet w niby sutenerskiej i qy europy Francji znaleziono i odbudowano lub odnowiono pomnik zolnierzy radzieckich, pewnie jencow wojennych na przymusowych roborach z bylego zsrr, jak i w bylej NRD.

 13. Herazja Rosyjska, którą ja MUSIAŁEM uznać, jest bardzo Pesymistyczna. Otóż Żydzi nie popłyneli do Anglii, nie zbudowali STONHENGE, nie spłodzili Anglików tylko w liczbie 2 milionów Habirów zostali WYMORDOWANI przez Ariów i Słowian pod Troja na Złotym Rogu – że został tylko Ród Beniamina, który pionował Złota Afryki w Eliacie. Na domiat złego POMNIKIEM tego jest Żyd Chazarski Boris Johnson – STUPROCENTOWY ARYJCZYK.
  Władymir Władymirowicz ULITOWAŁ się więc tym nieszczęściem Narodu Wybrenegi i Przygarnął Juden SS czyli HOLOKAUSTÓW,

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: