Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Barbara Chojnacka o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  revers o Czterech pancernych i Ukr…
  Barbara Chojnacka o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  Szczepan Zbigniewski o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  revers o Mamy nominację na supermo…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Dugin: Obowiązkowo przyjadę do…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  maksj o Wolne tematy (09 – …
  matołek o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (09 – …
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy Rosja ma interes w atakowaniu Polski?

Posted by Marucha w dniu 2020-02-10 (Poniedziałek)

„Obyś żył w ciekawych czasach” – brzmi słynna chińska groźba. I tak, my żyjemy w ciekawych czasach, może nawet najciekawszych od dekad. Bo czy wizja wojny na terenach Polski nie zaczyna być coraz to bardziej realna?

Od początku swojego istnienia nasz kraj ma pod kątem geopolitycznym generalnie pod górkę. A to z prostej przyczyny. Brak naturalnych przeszkód geograficznych ułatwia u nas prowadzenie wojen.

Do tego dochodzi przykry fakt, że Polska leży pomiędzy Niemcami a Rosją. Oba mocarstwa wielokrotnie nawiązywały sojusze, by wymazywać polską państwowość z mapy. Tak było już we wczesnych latach rządów Piastów (panowanie Mieszka II) czy – co już jest koronnym dowodem na potwierdzenie tej tezy – w czasie trzech rozbiorów. Nie wspominając już o tak oczywistym przykładzie jak pakt Ribbentrop-Mołotow.

[W sprawie rozbiorów – votum separatum: Rosja URATOWAŁA polską państwowość, a uratowałaby więcej, gdyby nie pieprzeni „patryjoci” herbu Kupa Gówna. Ale i to co uratowała, zmarnowali ich następcy, podpuszczeni przez masonerię do bezsensownych powstań – admin]

USA a Chiny a sprawa Polski

Teraz sytuacja Polski wcale nie jest bezpieczna. Jesteśmy w NATO? Jasne, ale pod koniec lat 30. mieliśmy równie potężnych sojuszników w postaci Wielkiej Brytanii i Francji. Do tego sytuacja na świecie staje się od jakiegoś czasu napięta najmocniej od okresu zimnej wojny.

Chodzi nam oczywiście o wojnę handlową na linii USA-Chiny (niektórzy nazywają ją już wręcz II zimną wojną). Waszyngton musi zacząć starać się powstrzymać rozrost potęgi Państwa Środka, by nie utracić pozycji hegemona. Innymi słowy zachować kontrolę nad światowym handlem, przepływem walut i utrzymać mocną pozycję dolara.

Jeśli nie uda się tego osiągnąć drogą pokojową… Cóż, nie chcemy straszyć, ale konflikt zbrojny jest jakąś ewentualnością.

Czy jednak wojna Chin z USA oznacza dla Polski problemy? Ponownie zależy to od sojuszy, jakie ostatecznie zawiąże Biały Dom na świecie. Dla polskiej polityki zagranicznej kluczowe byłoby w tym konkretnym kontekście, by Waszyngton wciągnął do antychińskiego sojuszu Moskwę. Wtedy uwaga Rosji skieruje się na Azję. Może też oznaczać wycofanie wojsk USA z terenów Polski.

Wojna z Rosją

Czy jednak w takim wariancie, jak wyżej opisany, nasz kraj nie stanie się jeszcze bardziej zagrożony i do tego bez opieki ze strony Amerykanów. Niekoniecznie, choć dziś należy zadać sobie inne pytanie – czy Rosja w ogóle ma interes w atakowaniu Polski? Na Ukrainie interweniowała tylko temu, że została do tego zmuszona.

[Czy „interwencja” Rosja polegała na posyłaniu pomocy humanitarnej – lekarstw, żywności, odzieży itp? – admin]

W każdym razie polska dyplomacja musi zadać sobie dziś kluczowe pytanie o dalszy kierunek swoich działań. Czy sojusz z USA faktycznie zwiększa nasze bezpieczeństwo? Sprawa nie jest tak oczywista, jak może się wydawać.

[Ależ jest, jest oczywista! Sojusz z USA sam w sobie jest niebezpieczeństwem! – admin]

Jacek Walewski
http://ndp.neon24.pl

Komentarzy 15 do “Czy Rosja ma interes w atakowaniu Polski?”

 1. bryś said

  Czy Polska jest w stanie dziś realnie komukolwiek zagrozić? W jaki sposób? Chyba jedynie udostępniając swoje terytorium dla obcych żołdaków.

  Kanał:
  https://www.youtube.com/channel/UCCoScPYFHTXTEeVQHfE0vtw

  Nie żebym człowieka reklamował, ale merytorycznie jest na dość wysokim poziomie. Jest to bardziej o technice, bo organizacja, dowodzenie, morale itd. to już każdy musi sobie sam poszukać.

 2. NICK said

  Rosja ma obowiązek się bronić przed „polskimi” rządami. Jest suwerenem.

  Nie widzę agresji ponad ostateczną miarę, nad którą pracuje świat za zgodą Polski i jej siłami.
  Nie widzę takich znaków.

  Dawno by Polski nie było gdyby… .
  Co Bryś na to?

 3. Mietas said

  choć dziś należy zadać sobie inne pytanie – czy Rosja w ogóle ma interes w atakowaniu Polski?

  Kto przy zdrowych zmysłach atakuje pustynie? bo taką dziś Polskę mamy.
  Polski dziś nie trzeba atakować, sama się wykończy, głupota zawsze oznacza degradacje, a taką już w tej chwili można obserwować, czyli coraz słabszy wzrost gospodarczy, coraz wyższe bezrobocie, wysoka inflacja, coraz większe ceny energii, to niczego dobrego nie wróży.

  Katastrofalne błędy PiS. „W dzisiejszej rzeczywistości Polska nie ma nic do powiedzenia”
  Izolacja Polski na arenie międzynarodowej to konsekwencja tego, co obecnie rządzący nazywają wstawaniem z kolan i polityką godności – mówi dr Maciej Kozłowski, były Ambasador RP w Izraelu.
  https://www.newsweek.pl/polska/byly-ambasador-rp-w-izraelu-dr-maciej-kozlowski-izolacja-polski-na-arenie/fpd56c8

  O tym że Rosja zdradzi Chiny na rzecz USA, mogą marzyć jedynie marzyciele.
  Ostatnio nawet przywódca Chin wypowiedział się w tym temacie, jak powiedział, że nie ma najmniejszych obaw co do współpracy Rosji i Chin, co tu dużo pisać, wystarczy przejrzeć ile wspólnych projektów realizują oba kraje, w tej chwili jest to kwota ok 100 mld dol.

 4. Moher49 said

  Jeśli zechce, to zaatakuje i nikt palcem nie kiwnie. „Armia” amerykańska stacjonująca w Polsce ucieknie.

 5. Yah said

  [W sprawie rozbiorów – votum separatum: Rosja URATOWAŁA polską państwowość, a uratowałaby więcej, gdyby nie pieprzeni „patryjoci” herbu Kupa Gówna. Ale i to co uratowała, zmarnowali ich następcy, podpuszczeni przez masonerię do bezsensownych powstań – admin]

  Po paru latach, bogatszy o jakieś tam obserwacje wróciłem do lektury wspomnień Berlinga i Żukowa.

  U Berlinga uderza jedno. To co się dzieje w Polsce, te nastroje, te wypowiedzi, to wypisz wymaluj to co było słychać i widać w działaniach, w armii Andersa. Ta sama głupota, to samo oderwanie od rzeczywistości, ta sama nieumiejętność i niechęć do myślenia.

  U Żukowa uderzyło mnie to, że Rosjanie po wojnie wiedzieli , że Zachód to oszuści i kłamcy. Nie wiem jakie zaślepienie spowodowało, że Rosja po 1989 roku im uwierzyła. Dla mnie to nie zrozumiałe.

  ————–
  Ludzie się zmienili. Przyszli nowi.
  Admin

 6. Moher49 said

  Nie wiem dlaczego pan Putin nie dobierze się do skóry oligarchom, którzy do fabryk nie chodzili, a mają ogromne majątki. Dlaczego głaszcze Izraela, prawie tak jak Duda i Gowin. Dlaczego pozwolił na zabór prawosławnej cerkwi w Jerozolimie przez bogatego żyda. Żydowskie władze w Rosji wymordowały 80 mln Rosjan, niewielu zostało ukaranych. Wywalić to dziadostwo, tam nad Jordan. Polska to słaby kraj, ale Rosja może to zrobić.

 7. Olo said

  Mnie sie wydaje, że wojna jest potrzebna, żeby Polacy mogli raz na zawsze zrobić porządek z żydo-banderyzmem, czyli największym zagrożeniem dla Polski. Teraz niby jest pokój, a Polska znika, a Polacy są wyganiani z kraju i zastępowni przez ukrów. Za chwilę współczesne i polskojęzyczne wcielenie Bandery wejdzie na drabinkę i krzyknie do swoich – rezać Lachów! I co wtedy zrobimy? Ukry wymordują nas w pół roku…

  ————-
  Ale co Pan?
  Zadzwonimy wtedy na policję.
  Admin

 8. Rosja na interes w przejęciu polskich złóż surowców mineralnych. Coby w ręce Jankesów to się nie dostało. 🙂

 9. Ad. 4

  „Armia” amerykańska stacjonująca w Polsce ucieknie.

  Ucieknie? Ależ skąd! Po prostu powiedzą, oni chcieli nas bronić, ale polska armia nie była przygotowana do współdziałania z armią NATO! 🙂

 10. Rafal Cz. said

  Rosja nie ma powodu do ataku na Polske.Zadnego ktory moznaby racjonalnie uzasadnic.

  No jak to?
  A odwieczna nienawiść Rosjan do Polaków?
  A zawiść o poziom życia?
  Admin

 11. Rafal Cz. said

  Ad 8
  Rosja ma cala tablice Mendelejewa na swoim terytorium.
  Ad10
  Ironizuje pan i slusznie.

 12. lewarek.pl said

  Rosja na Polskę nie napadnie militarnie (chyba że zostanie sprowokowana), ale może być zainteresowana ustanowieniem swoich wpływów politycznych w Polsce. Tę politykę – z różnym nasileniem i różnymi metodami – prowadzi od XVIII wieku. W końcu jesteśmy dla niej „bliską zagranicą”.

 13. Dictum said

  [trochę obok tematu, ale ciekawe]

  Szwedzka drużyna zagra na stadionie im. Lenina? Zaskakujący pomysł sponsora klubu
  Aktualizacja: 2020-02-11 10:15 am

  Klub Varberg BoIS, który właśnie wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji może zagrać na stadionie…im. Lenina. Z zaskakującym pomysłem wyszedł miejscowy miliarder, pragnący wykupić udziały w klubie.

  Dotychczasowy stadion Varberga, Paskbergsvallen musi przejść gruntowną modernizację ze względu na przepisy dotyczące poziomu stadionów w pierwszoligowych klubach. By zmniejszyć koszty inwestycji, właściciel postanowił włączyć w plany modernizacyjne nazwę stadionu. Jest to powszechna w takich przypadkach praktyka.

  Okazuje się, że klub unikając dodatkowych kosztów może ściągnąć na siebie dużo poważniejsze problemy. Z najpoważniejszą ofertą wyszedł dotychczas miejscowy miliarder, Lasse Didng będący też…zadeklarowanym komunistą. Wykładając pieniądze na remont stadionu, zastrzegł prawo do zmiany nazwy – nowy obiekt może już wkrótce nosić imię…Włodzimierza Lenina.

  W wywiadzie dla lokalnej gazety „Hallands Nyheter” biznesmen powiedział, że nowa nazwa stadionu to nie tylko spełnienie jego marzeń, ale też chęć pomocy klubowi, którego jest wiernym kibicem w pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

  Diding będąc miliarderem nie zrezygnował ze swoich młodzieńczych fantazji. Wcześniej w miasteczku Varberg wybudował spa i łaźnię imienia Lenina, a jeden z hoteli nazwał „Havana” na cześć kubańskiego dyktatora, Fidela Castro.

  Źródło: tvp.info

  PR

  [Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

  Co na to fifa? Race na stadionach przeszkadzają a komunistyczni ludobójcy nie? Może boja się ze jak będą oponować to zostaną oskarżeni o antysemityzm?
  emk

  Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-02-11)

  KOMENTARZ BIBUŁY: Dlaczego można być otwartym i zadeklarowanym komunistą, satanistą, pedałem czy nawet demokratą, a nie można być np. nazistą. Dziwny jest ten świat…

  A swoją drogą, zamiłowanie do komunizmu i kultowych postaci tego ludobójczego systemu są w takich Stanach Zjednoczonych oczywistością i są propagowane przez celebrytów, miliarderów, polityków, finansistów, naukowców oraz przez… duchownych katolickich, w tym najwyższych hierarchów. Komunizm jest propagowany przez największe sieci telewizyjne i to codziennie! Np. najbardziej popularny w USA program telewizyjny o doradztwie finansowym pt Mad Money jest prowadzony przez Jima Cramera, który w studio zawsze prezentuje popiersie Lenina oraz sierp i młot. Ba, nawet jego fani zarzucają mu, że tak zakochał się w swoim idolu, że sam upodobnił się do Lenina! Ten wykształcony w Harvadzie Żyd (od strony matki i ojca, a więc nic dodać nic ująć) chwali się, że na tej uczelni wziął “siedem klas o komunizmie/marksizmie jako część mojego kierunku… i były mi one bardzo pomocne“. Nie wiadomo w czym były najbardziej pomocne – czy w manipulacji (zarzuca się mu manipulację danymi finansowymi aby oszukiwać widzów), czy w osiąganiu osobistych korzyści (czym komuniści po prostu żyli – z okradania innych), czy z różnych machinacji i przekrętów. Komuna plus żydostwo – najbardziej wybuchowa substancja, która wielokrotnie podpalała świat.

 14. jasiek z toronto said

  Re: 13 Dictum…
  Alez owszem, zydzi od zawsze beda promowac komunizm w/g k.marksa i engelsa lecz o jednej najwazniejszej kwestii nie wspominaja, ze w ich komunizmie (kibucach) na ich utrzymanie ma zapier…alac goj (zwierze w ludzkiej skorze)…, czyli komunizm, jest tylko dla zydow, a nie dla gojow…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Dejpanspokój said

  Mnie już śmieszą takie infantylne artykuły gdzie autor mocno się zastanawia co decydenci w Polsce powinni zrobić a co nie. Pytam się : Jaka Polska i jacy Polacy? Pierwszy krok do czegokolwiek to powrót Polaków do władzy we własnym Kraju. I o tym trzeba debatować.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: