Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Jeśli czujesz że nie należysz do tego świata? To może być dobra rzecz.

Posted by Marucha w dniu 2020-02-11 (Wtorek)

Czy macie czasem takie przeczucie że nie należycie do tego świata i tego społeczeństwa? Bylibyście zaskoczeni, wiedząc, że to może być dobry objaw. Dorastaliśmy, wierząc, że aby być szczęśliwym, musimy należeć do czegoś: społeczeństwa, kraju, grupy społecznej, a także rodziny.

Chęć bycia częścią czegoś większego od nas wydaje się być naszą wrodzoną potrzebą, która prawdopodobnie ma korzenie ewolucyjne Pamiętasz dobrze znane przekonanie, że człowiek jest zwierzęciem społecznym?.

Jak mówi Wikipedia, „poczucie przynależności jest ludzką potrzebą emocjonalną, aby zostać zaakceptowanym członkiem grupy”.

Ale co się dzieje, gdy niektórzy ludzie nie tylko nie mają takiej potrzeby, ale także czują, że nie mają nic wspólnego z tym światem? Niektóre osoby po prostu nie uważają się za innych od reszty, mają tylko inne gusta, sposoby myślenia i priorytety w życiu. Nie lubią rzeczy, które robią wszyscy i nie dążą do celów, do których dąży większość.

Mówimy o kategoriach ludzi, którzy najprawdopodobniej mają poczucie oderwania się od “Matrixa”, ponieważ mają inną strukturę psychiczną i emocjonalną. Wszystko to wcale nie jest złe, w rzeczywistości jest oznaką większej wrażliwości i świadomości.

Oto kilka cech, którymi wyróżniają się tacy ludzie:

GŁĘBOCY MYŚLICIELE.

Niestety społeczeństwo, w którym żyjemy, zawsze przywiązywało większą wagę do prymitywnych instynktów i rzeczy materialnych. Dlatego logiczne jest, że ci, którzy potrafią głęboko myśleć, nie mają poczucia przynależności do tej rzeczywistości. Jeśli jesteś głębokim myślicielem, prawdopodobnie wiesz, co naprawdę ma sens w życiu.

Dlatego tak rozczarowuje Cię widok ludzi wokół ciebie, którzy dążą do materialnych celów i interesują się nieistotnymi rzeczami. Jest to nie tylko rozczarowujące, ale czasem zastanawiasz się, co tutaj robisz wśród tych ludzi i czujesz, że jesteś z innego świata.

STARE DUSZE.

Stare dusze często czują, że nie należą do tego świata, zwłaszcza gdy stają się dorosłe. Ponieważ są pasjonatami nietuzinkowych rzeczy, niektórzy mogą użyć tego jako pretekstu, aby podkreślić swoje różnice i wyśmiewać się z nich. I może to być bolesne doświadczenie w trudnym dzieciństwie i wieku dojrzewania, które sprawia, że ​​czują się jak odmieńcy, którzy nie mają miejsca na świecie.

W wieku dorosłym przepaść dzieląca cię od innych powiększa się. Jednak odnajdujesz własną ścieżkę życia i nie martw się tym, co o tobie myślą.

OSOBY EMPATYCZNE.

Ludzie empatyczni są tak wrażliwi na emocje i energię innych, że bycie między innymi może być nieprzyjemne. Jeśli jesteś jedną z tych osób, wiesz, że za każdym razem, gdy oglądasz wiadomości lub dowiadujesz się czegoś smutnego o kimś, kogo znasz, bardzo ci to przeszkadza. Wszystkie te skutki uboczne bycia empatycznym mogą również powodować uczucie odłączenia. Nic więc dziwnego, że ta kategoria ludzi cierpi z powodu bycia częścią świata pełnego chciwości, okrucieństwa i przemocy.

DOTKNIĘCI DUCHOWYM PRZEBUDZENIEM.

Przebudzenie duchowe to wspaniałe doświadczenie, które wznosi cię na wyższy poziom świadomości i przekształca w istotę duchowo głęboko rozwiniętą. Można to jednak porównać do odczuć i doświadczeń związanych z bólem, ponieważ fundamentalne zmiany nigdy nie są łatwe. Nie tylko zaczynasz zadawać sobie pytania dotyczące egzystencji, ponownie rozważając swoje relacje i życiowe decyzje, ale możesz także czuć się odległy od ludzi wokół ciebie i całego świata.

Wszystko to dzieje się, ponieważ stałeś się bardziej świadomy i rozumiesz rzeczy, których wcześniej nie chciałeś rozumieć. Jeśli czujesz, że nie należysz do tego świata, pamiętaj, nie ma nic złego. Zamiast martwić się o to, co myślą inni i uzyskać ich aprobatę, spróbuj znaleźć swoją pasję i cel w życiu.

Źródło:
El misterioso presentimiento de no pertenecer a este mundo, Tu ¿lo has sentido?

https://globalna.info/

Komentarze 2 do “Jeśli czujesz że nie należysz do tego świata? To może być dobra rzecz.”

 1. NICK said

  No i co, kamraci?
  Ja traktuję artykuł jak swój.

  Oczywista, że można by wiele dokleić… .

  Alienacja?
  A nawet chęć, pragnienie i potrzeba katakumb?
  Hę?

 2. Ale dlaczego? said

  Nie (tylko) do pana Nicka:
  Jezus powiedział: „Nie jestem z tego świata”.
  Więc jeśli czujesz, że nie jesteś z tego świata, to dobrze świadczy o tobie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: