Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Sudbina Srba o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Z Polski na Ukrainę „wyciekły” miliardy dolarów

Posted by Marucha w dniu 2020-02-11 (Wtorek)

Ukraińscy migranci zarobkowi w 2019 roku przekazali do kraju z zagranicy 11,98 mld dolarów. To o 7,8% więcej niż w ubiegłym roku (11,1 mld dolarów). Najwięcej przekazów pieniężnych od migrantów zarobkowych pochodzi z Polski – piszą „Ukraińskie nowosti”.

„Według wstępnych danych najwięcej przekazów pieniężnych na Ukrainę trafiło z następujących krajów: Polski (3,8 mld dolarów), Czech (1,1 mld dolarów), Rosji (1 mld dolarów), USA (0,98 mld dolarów) i Wielkiej Brytanii (0,6 mld dolarów” – podaje portal, powołując się na Narodowy Bank Ukrainy (NBU).

73,1% środków według oficjalnych kanałów wpłynęło w ubiegłym roku w dolarach, 25,3% – w euro, pozostałe – w innej walucie.

Dochodowa część budżetu Ukrainy wynosi około 48 mld dolarów. Dochody migrantów zarobkowych stanowią jedną czwartą budżetu państwa.

Dziesiątki tysięcy odmów

W 2019 roku znacznie wzrosła liczba odmów wjazdu do Polski na przejściach granicznych – mówiła na początku lutego dyrektor wykonawcza organizacji „Europa bez granic” Irina Suszko.
Jeśli w 2018 roku Polska odmówiła wjazdu 46,7 tys. Ukraińców, to w 2019 roku już 58,5 tys. Tak więc odnotowano wzrost o prawie 25% – czytamy w raporcie analitycznym centrum „Europa bez barier”. Większość decyzji odmownych pochodzi z granicy lądowej.

W pierwszej kolejności jest to związane z wprowadzeniem ruchu bezwizowego, w wyniku którego „przenoszone” są odmowy z konsulatów na granicę, powiedziała Suszko.

Jak dodała, nie wszyscy Ukraińcy odpowiednio przygotowują się do podróży, w tym nie zastanawiają się nad uzasadnieniem jej celu. Ponadto niektóre metody kontroli służb granicznych UE, jak zauważyła dyrektor wykonawcza „Europy bez barier”, nie zawsze są doskonałe. Mowa o tym, że w niektórych przypadkach obywatelom Ukrainy odmawia się wydania zgody na wjazd z powodu braku gotówki.

Od 2021 roku obywatele Ukrainy będą musieli przechodzić dodatkową kontrolę, żeby wjechać do strefy Schengen – podaje „Obozriewatiel”. Tego typu zmiany mają związek z uruchomieniem systemu autoryzacji wjazdu do strefy Schengen. Będzie on obowiązywać państwa, których mieszkańcy zwolnieni są z wymogów wizowych.

Autoryzacja w Europejskim Systemie Informacji o Podróży (ETIAS) będzie obowiązywać wszystkich, którzy mają zamiar wjechać do któregoś z państw strefy Schengen. Jej koszt wynosić będzie siedem euro dla obywateli w wieku od 18 do 70 lat. Dla pozostałych procedura będzie bezpłatna.

W celu autoryzacji konieczne też będzie wypełnienie ankiety on-line nie później niż na 96 godzin przed wylotem.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 7 do “Z Polski na Ukrainę „wyciekły” miliardy dolarów”

 1. Moher49 said

  Oj tam. Zarobili jak my w USA, GB, Francji, Niemczech itd. Ukraina i Polska to będzie jeden kraj – Chazaria, pod żydowskim zarządem.

 2. JerzyS said

  Z tym zarządem to jeszcze nic do końca nie jest przesądzone.

 3. Marcin said

  „Mowa o tym, że w niektórych przypadkach obywatelom Ukrainy odmawia się wydania zgody na wjazd z powodu braku gotówki.”

  Lachy też nie chcą wpuszczać naszych braci w walce Moskalem z działkami artyleryjskimi, pistoletami, maczetami…

 4. Syn kandydata na prezydents USA

  Joe Bidena jest zamieszany w aferę korupcyjną, po prostu doił forsę z Ukrainy, Trump polecił władzom Ukrainy przeprowadzenie solidnego śledztwa w tej sprawie, dość zwariowana idea, bo jak mają bandyci oligarchów przeprowadzić śledztwo, zamordować to ak, ale śledztwo, za to dostał od Demokratów postępowanie impeatchment. Naturalnie na Ukrainie jest cała armia paso-żydów tego rodzaju, być może, że te przelewy z Polski, to właśnie dyskretna realizacja ustawy USA „447”, w zarządzie tą krainą są prawie sami odbiorcy programu „447”.

  Ciekawe ilu z patriotów NSZZ „S” zdawało sobie sprawę z tego, czym jest naprawdę państwo demokratyczne i co stanowie podstawę jego organizacji ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

 5. NICK said

  A, może… .
  (4).
  Trump polecił władzom Ukrainy przeprowadzenie solidnego „śledztwa”.
  Innymi słowy. Qrva qrvie łba nie urvie.

  Dwupartyjność ma jasne założenia a gawiedź łyka demonkrację i „wybory”.
  Wszyscy łykamy.
  Tylko niektórzy nieco mniej.

  Wedle zasady Prawdy.
  Znaczy: mówisz prawdę ale niedomawiasz. Czyli kłamiesz.
  Czyli Trójca jest ci obca.

 6. Nina said

  Ukraińcy szykowani są – co wiemy juz – na nowa elitę w Polsce oraz – czego nam nie mówią – do zorganizowania polskiej rewolucji . Otrzymują raz za razem kolejne przywileje. Oprócz tego, ze będą dla nich kolejne preferencje np. w służbie zdrowia (to najnowszy pomysł rządu …ydowskiego historyka, materiał z YT .https://www.youtube.com/watch?v=yiHqHd0MacI), to jeszcze to … Polecam ten materiał red. M. Maciaka

  Ps. Panie Stonoga, oszuście, niech pana piekło pochłonie!

 7. JARNO said

  re.4>prostopopolsku! ale ja wolę SZ.Panie Plausi
  ‚populacja’ między Bugiem a Odrą reaguje z ‚opóźnieniem’ bo tak jest zachwycona obowiązującą- obie watahy obecne – polityką historyczną>> że nie wiedzą ‚co się dzieje na świecie a poza tym nie wie, że nie wie’.
  .
  Post1989 kiedy Polska ‚obaliła komunę>wywalczyła wolność-niepodległość’, etc>cały czas mając silne wsparcie JEWISH DEEP STATE od zawsze i wtedy Ukraina-Białoruś a przede wszyskim Rosja stała się 1szoplanowym CELEM.
  Dzisiaj, na Zachodzie, w USA pisze się>>
  Democrats Impeach Trump for Withholding Arms to Neo-Nazis in Ukraine>>https://www.unz.com/article/democrats-impeach-trump-for-withholding-arms-to-neo-nazis-in-ukraine/
  i zupełnie groteskowo>dzisiaj Sikorski (+Biedroń, Belka, w EU Parlamencie ‚walczą’ o polskie sądy, ten sam Eu Parlament wydala z siebie (inicjowana przez ‚prawiczków’ piśdzielskich) anty-rosyjską rezolucję, która by każdego normalnego człowieka w Rosji a nie tylko Putina wk……ła, ale kiedyś Sikorski+Bildt ‚obalali’ Janukowycza (bo nie chciał EU) a Kwachu dorabiał w YALTA !!!european strategy >yes.com (fundator to niejaki Pinczuk, zięć Kuczmykumpel kwacha) i tak jak Hunter Biden ‚dorabiał’ w Burisma holding!!, etc, ect. Nikt nie wie co to jest Atlantic Council (‚ufundowane m.in’ za kasę Pinczuka a Kwachu tyż tam występuje+Daniel Fried>oficer prowadzący ‚opozycję demokratyczną’ pre1989).

  A poza tym populacja kocha Ronnie Reagan’a ale nie wie, że w 1983 utworzył NED>National Endownment for Democracy, która robi to co wcześniej robiła CIA – tak mówi 1szy szef – co nie zmienia faktu, że CIA robi to co robiła wcześniej.
  .
  Ale kaczor czyli prezio tysiąclecia za podpuchą ‚zachodu’ (Nuland, McCain+Tillerson) stojał na Majdanie ‚pod pachę’ z Kliczko tak jak dzisiaj Duduś stoi pod pachę z Żeleńskim.
  .
  Cóś mi się widzi, że populacja ‚między Bugiem a Odrą’ zanim coś załapie co się dzieje>>za granicą to będzie za późno. wg mnie jest już ‚pozamiatane’.
  Zgodnie z JEWISH DEEP STATE >NATO>syćkie narody zgromadzone w NATO ‚kochają się miłością braterską’ no chcemy aby ‚jeden za wszystkich, wszyscy za jednego’>taka dzisiejsza wersja ‚MIŁOŚNICY DEMOKRACJI-WOLNOŚCI-RUSOFOBY-CHINOFOBY-tj MIŁOŚNICY IZRAELA łączcie się. A EU – z pomocą IMF-WG-OECD-WIPI służy pomocą w sferze ‚pozamilitarnej’.
  .
  I jak się tu nie pogubić? kiedy ‚wróg’ mówi>
  Our Fundamental Disagreement About WWII, Hitler, Jews and Race>>https://www.unz.com/tsaker/our-fundamental-disagreement-about-wwii-hitler-jews-and-race/>>prawdziwy kacap! ruska onuca-

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: