Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Złoty plaster przyłożony

Posted by Marucha w dniu 2020-02-11 (Wtorek)

10 lutego otrzymałem od komornika sądowego, który prowadził egzekucję wyroku zaocznego, wydanego przez niezawisły Sąd Okręgowy w Poznaniu z 30 sierpnia 2019 roku pismo o zakończeniu egzekucji, które poniżej przedstawiam:

Pismo o zakończeniu egzekucji komorniczej (ściągnij »)

Tyle komornik. Jest to dobra ilustracja, jak działa rozwijający się u nas z szybkością płomienia przemysł molestowania. Okazuje się, że moje przypuszczenia całkowicie się sprawdzają, a charakter wyroków, jakie w tych sprawach zapadają, nasuwa podejrzenia, że nierozerwalnym ogniwem tego przemysłu są również niezawisłe sądy.

Jak już informowałem, w listopadzie skierowałem do niezawisłego Sądu Okręgowego w Poznaniu sprzeciw od wspomnianego wyroku zaocznego, za który uiściłem opłatę w wysokości 4050 złotych.

Na odpowiedź czekam do dzisiaj i pewnie jeszcze poczekam, bo tak się składa, że niezawisły Sąd Okręgowy w Poznaniu jest szczególnie mocno zaangażowany w walkę o praworządność w naszym bantustanie, więc rozumiem doskonale, że nie ma czasu na zajmowanie się głupstwami.

Chciałbym gorąco podziękować wszystkim, którzy w ostatnich miesiącach okazali mi życzliwość, dzięki której mogłem sprostać nałożonemu na mnie zaocznemu wyrokowi. Dziękuję, dziękuję, dziękuję!

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 16 do “Złoty plaster przyłożony”

 1. JW said

  4050 zł opłaty za zwykłe wniesienie sprzeciwu od wyroku. Pięknie, nie ma co. Wiem, że wysokość takiej opłaty to 5% wartości pozwu, ale ilu doprowadzonych do ruiny Polaków nie byłoby stać na tzw. sprawiedliwość?

  ——
  Do sądu nie idzie się po jakąś tam „sprswiedliwość”.
  Admin

 2. Kojak said

  Do sadu nie idzie sie po sprawdliwosc ale po wyrok – Tak to powinno brzmiec ! A wyrok nawet w oczywistej sprawie, (znajac koszernych lajdakow ktorzy obsiedli sady jak wszy bezdomnego), moze byc zaskakujacy !

 3. AlexSailor said

  @JW

  Jak widać wymiar (nie)sprawiedliwości jest kolejnym źródłem dochodów państwa (państwa rządzących).
  Wymierzanie sprawiedliwości jest jedną z czterech podstawowych funkcji państwa, która uzasadnia (czyżby?) pobieranie podatków.
  Skoro jednak okazuje się, że jest to nie koszt ale źródło dochodów państwa, to po co podatki (na astronomicznej wielkości pensje i apanaże państwa rządzących i ich pociotków?).
  Gdzie podziewają się te wszystkie kary z procesów karnych, konfiskat, przepadków majątku,mandatów, no i jeszcze absurdalnej wysokości opłat sądowych ( a przecież za ekspertyzy zlecone przez sądy płaci się jeszcze ekstra)?
  Kiedy w końcu ludzie zdadzą sobie sprawę, w jakim szambie tkwimy.
  Już sam przypadek Michalkiewicza powinien wstrząsnąć całym „wymiarem sprawiedliwości”, a przecież to pryszcz w porównaniu z tym, co robią wielu innym ludziom.

 4. adsenior said

  ad.2 tak specjalna kasta uzyskuje fundusze, na swoje niebotyczne apanaże i przywileje finansowe.

 5. jasiek z toronto said

  Re: Artykul…
  Jak rozwiazac skutecznie „problem” z kasta sedziowska?
  Bardzo prosto: Wyplaty na poziomie 10.000 zlotych dla kazdego sedziego (bez zadnych oplat ze strony obywateli).
  Kazdy sedzia ma wolna „reke” do ustalania werdyktu (wyroku) w/g Prawa Naturalnego i wlasnego sumienia, a kodeks prawny moze (lecz nie musi) byc jedynie pomocny przy ustaleniu czasu „odsiadki” przez oskarzonego…

  Dzisiaj kazdy wydany wyrok przez jakiegokolwiek sedziego mozna bez zadnego problemu przylozyc do Prawa Naturalnego – czy jest on zgodny z Prawem czy nie…i czy sumienie sedziego jest skorumpowane czy nie. Proste jak drut.
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Moher49 said

  Armia Krajowa i NSZ mieli lekarstwa na złoczyńców. Trzeba je reaktywować.

 7. NICK said

  Jeśli już to Bataliony Chłopskie.
  W każdym siole.
  Na samym dole .

  Szast-prast i po wszystkim.
  Niewielu wiedziało skąd to działo.
  Się.

 8. JARNO said

  czego się Michalkiewicz czepia?:
  obalał komunę, nawet był internowany-dostał swoje medale, gratyfikacje (no bo ‚obalał”>to ma kapitalizm.
  Nie wiem tylko, czy podoba mu się zadyma wokół sądów. Może skarżyć do TSUE>że ‚sędzia’ -‚zaoczny’!! był z nadania prawiczków (do których michalkiewicz należy>dzisiaj odsłaniali pomnik Olszewskiego w sejmie a za Olszewskiego Michalkiewicz siedział ‚w trybunale stanu’ i Maciarewicz strasznie ‚wychwalał’ Olszewskiego czyli Michalkiwicz mógłby się ‚grzać’ słuchając mowy Maciarenki.
  ALE >Olszewski był prawnikiem (jak Michalkiewicz) i ciekaw jestem co by powiedział nt. ‚zaocznych wyroków’, ‚e-sądów’, itp
  .
  Jak ktoś-BĘDĄC prawnikiem – OBALAJĄC KOMUNĘ!! nie wie jak jest różnica między prawem stanowionym (jak za komuny) a bezprawiem ala common law-wersja obojętnie jaka (czy Olszewski-Michalkiewicz czy Gersdorf Safjan) mówi się trudno>> i chłopak z Lublina (Michalkiewicz) się ‚pogubił’ w post1989.

  Zoll, Stępień, Safjan, Chmaj, prof.Łętowska, prof. Płatek, prod. Ćwiąkalski, prof. WIdacki, Falandysz, dali sobie radę. JEST WOLNOŚĆ!!! czyli róbta co chceta.
  .
  PS. Jak długo czytam publikacje Michalkiewicza, to NIE MA ani jednego,któryby cokolwiek o systemie prawnym post1989 aż do momentu, kiedy go trafił ‚wyrok zaoczny’
  Można na przyszłość zacznie myśleć w kategoriach ‚przyczyna-skutek’ a nie chrzanić te swoje bzdety.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Jakie „gratyfikacje” i od kogo dostał St. Michalkiewicz? Bo ja słyszałem tylko o nieustanym ciąganiu go sądach, a ostatnio o wyszlamowaniu go na coś około 200 tysięcy złotych.

  Jakie „medale” otrzymał i od kogo?

  Na jakiej podstawie JARNO twierdzi, że Michalkiewicz był zwolennikiem klepto-kapitalizmu i rozdawania za darmo polskiego majątku narodowego?

  Czy aby na pewno Michalkiewicz nigdy nie pisał o systemie prawnym w III RP – czy może JARNO ma kiepskie okulary?

 10. keram said

  RE;8 oficer prowadzący puścił cię w maliny.., a może to twoje przemyślenia.

 11. Boydar said

  Czy jeśli ktoś mówi (i pisze) że zrobiłby to czy to czy to i wtedy będzie na pewno wszystkim lepiej, to znaczy że zna się na ekonomii ? 🙂

 12. JARNO said

  ad.8>SzPanie Marucha>co do gratyfikacji: Michalkiewicz jako ‚ofiara komuny’ – no by był w tzw. opozycji antykomunistycznej pobierając lekcje u Szpotańskiego , nawet był internowany (z opóźnieniem, bo 13.12.81 go ‚nie zauważyli’ tak jak Kaczora- dostaje gratyfikacje jak wszystkie ‚ofiary’ komunistyczne. To jest standard ‚post1989’ oczyszczalni ścieków=Polin.
  Był Michalkiewicz członkiem Trybunału Stanu „za Olszewskiego”? Był. Są ‚zasługi’? a jak są ‚zasługi’ to są gratyfikacje.. To jest standard ‚post1989’ oczyszczalni ścieków=Polin.
  .
  A czy IPN nie rozdaje medali ‚dla ofiar’ komunizmu? Rozdaje?
  A czy z tym są związane gratyfikacje> ALEŻ oczywiście.
  To jest standard ‚post1989’ oczyszczalni ścieków=Polin.
  .
  SzPanie Marucha>widzę, że Pan nie zna ‚nauk’ Michalkiewicza w dziedzinie ‚ekonomii’. Generalnie on jest ‚ponad’ takimi detalami jak ekonomia. A poza tym nie zna się, jak to prawnik.
  Michalkiwiecz od zawsze był ‚pod wpływem’ Kurwin vel Mikke =Unia Polityki Realnej, był nawet szefem nczas.com.
  A Kurwin vel Mikke ‚od zawsze’ był zwolennikiem tzw. libertarian>>tożsame z anarchizmem>tzw. turbo-kapitalizm i wystarczy sobie posłuchać czy Michalkiewicza czy Kurwin vel Mikke na jutubie oraz uczniów jak Menzten czy Sommer>nie usłyszy tam SzPan ani słowa o „polskim majątku narodowym’ >bo takie pojęcie u libertarian -jak i u anarchistów>NIE ISTNIEJE.
  Dobra szkoła Ayn Rand Foundation, która sprawuje ‚zleconą’ przez DEEP JEWiSH STATE ‚opiekę’
  I do dzisiaj uważają obaj dżentelmeni, że ‚własność prywatna ‚ponad wszystko’-jak balcerowicz.
  I przykład z dnia dzisiejszego: sejm większością przyjął nowelizację jakiejś ustawy-chodzi o zasoby geologiczne -CZYLI DOBRO WSPÓLNE Polaków (jeszcze!!) umożliwiającą udzielenie koncesji zagranicznemu kapitałowi (chodzi o Australię) na eksploatację złóż rudy miedzi na Dolnym Śląsku: piśdzielcy+KORWINIŚCI (teraz pod wodzą Dziambora)>>ZA a przeciw: „totalna opozycja’. Śmieszne? Raczej mało bo np. jest coś co się nazywa ‚soczewka suwalska’. A toto właśnie można ‚sprywatyzować’ przy pomocy kapitału ‚zagranicznego’ z wiadomym skutkiem. Marian Miszalski wiąże to z ….act 447!! i naszym należnościom dla Jewish Deep State.
  ..
  Czy Michalkiewicz pisał coś o systemie prawnym III RP?
  Panie Marucha>dzisiaj jesteśmy świadkami ZAMACHU STANU v.soft’ i narzędziem są sędziowie. A Grodzki doskonale gra rolę Guaido jak w Wenezueli.
  Nancy Pelosi go przyjmuje, bruksela ‚dodaje pary’, etc. Sami piździelcy mówią ‚o interwencji zza granicy’.
  A Michalkiewicz >cisza?
  .
  A kto TWORZYŁ prawo post1989= czyli ROZPIER…. Ł POLSKĘ jak nie ‚obalacze komuny’>Maciarewicz-Olszewski-Balcerowicz-Kaczyńscy-Kurwin vel Mikke,Kwaśniewski, Parys, MICHNIK!!! etc? A co robił PRAWNIK Michalkiewicz? Palcem w nosie dłubał?
  Oburza go wyrok w swojej sprawie – ZAOCZNY!!! (bo sąd miał wg Michalkiewicza poszukać w internecie jego adresu)
  i słowem się nie zająknął JAKIEJ JAKOŚCI jest prawo, że się wyroki wydaje ZAOCZNE. A e-sądach w oczyszczalni ścieków słyszał? I co? I nic.
  .
  A jego słynne ‚żebractwo’ o kasę na mieszkanie w Warszawie. Wina komuny? Ruskich? czy Złotej Pani? Kurwin vel Mikke całkiem niezłego majątku się dorobił (o co mają pretensje jego ex towarzysze z UPR).
  .
  Ja uważam, że Polska jest krajem ‚UPADŁYM’ i wszystko zgodnie z prawem międzynarodowym i traktatami a to syćko dzięki ‚obalaczom komuny”,’odzyskiwaczom wolności/niepodległości’, ‚miłośnikom kapitalizmu v. Kurwin vel Mikke+Michalkiewicz.
  i wk…wia mnie ŚWIETNY humorek p. Michalkiwicza.
  .
  PS.ad 10: KERAM>>francuski dziennikarz (lata 20 XX w) napisał śliczne słowa: UCHODZIĆ ZA IDIOTĘ W OCZACH IMBECYLA to rozkosz dla prawdziwego smakosza
  a jak sobie nadzwyczaj cenię GESCHAMK-smak (w ujęciu Emmanuela Kanta>Krytyka władzy sądzenia)
  .
  PS2. re.:11: SzPanie Boydar: pisze Pan>
  ‚Czy jeśli ktoś mówi (i pisze) że zrobiłby to czy to czy to i wtedy będzie na pewno wszystkim lepiej, to znaczy że zna się na ekonomii ?””
  Jest to ŚWIETNA summa poglądów Michalkiewicza czy Kurwin vel Mikke czy prawiczków. Uważam, żeby to co Pan napisał było zrobione w trybie due diligence>należytej STARANNOŚCI.

 13. Boydar said

  Prawdę rzekłszy to ja się pomylałem; ten komentarz to miał być pod „prof. Zelińskim” i do Pana Jaśka. Ale, jak widać, żołnierz strzela a Pan Bóg kule nosi.

 14. Marucha said

  Re 12:
  Zero faktów i argumentów.
  Dużo insynuacji i domysłów.
  I jeszcze pretensje, że Michalkiewicz „w nosie dłubał”… Ten człowiek od wielu lat usiłuje tłumaczyć rzeczywistość polskim kretynom. Co jeszcze ma robić? Wyjść z kałachem na ulicę?

  Pan(i) się BARDZO mało orientuje w tematyce poruszanej przez Michalkiewicza.
  Jego zasługi dla otwierania oczy polactwu są większe, niż nas tu wszystkich razem wziętych – nawet jeśli w jakimś tam punkcie nie podoba się JARNO, a w innym gajowemu Marusze.

 15. Yah said

  Ad 12

  Bingo !!! Opisał Pan właśnie ze szczegółami działanie pewnej zasłony dymnej. Dość skutecznej po tylko parę osób zauważyło to co miała zasłonić.
  Zasłony dymnej nikt nie zauważył ….. ale co się dziwić dzieciom we mgle.

 16. Marucha said

  Re 15

  Zgłupiał Pan?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: