Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Mobilna samowola budowlana, czyli Drzymała już dziś nie przejdzie…

Posted by Marucha w dniu 2020-02-13 (Czwartek)

Pisałem w poprzednim poście odnośnie tragedii na Rusińskim Wierchu, gdzie życie straciło dwie osoby, że zacznie się polowanie na czarownice. I zaczęło się.

W całej tej tragedii brakuje zadumy i refleksji, oraz modlitwy w intencji ofiar, ale i w intencji instynktu samozachowawczego dla przebywających w górach , natomiast żądna krwi (internetowa, fejsbukowa) gawiedź domaga się głów winnych…

W sukurs tego szaleństwa idą obłąkani urzędnicy, którzy relatywizują podstawowe przepisy, z którymi się przecież codziennie obywają.

Dziś, gdyby Michałowi Drzymale, którego pamiętacie z historii, a który przeciwstawił się debilnemu prawu budowlanemu, albo bardziej zakazowi budowania dla Polaków na swojej parceli stosowanemu przez zaborcę, zerwało papę z dachu wozu mobilnego, która to papa zabiłaby przypadkowego przechodnia, to zostałby tak jak dziś zakwalifikowany jako użytkownik “mobilnej samowoli budowlanej”.

Otóż dziś czytam, że nadzór budowlany uznał naczepę z tira mobilną na kołach w której była wypożyczalnia sprzętu narciarskiego jako samowolę budowlaną. Działka na której ona stała w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie była przewidziana pod zabudowę, jako bodaj tereny zielone (taki se zapis jak za zaborów).

No więc zaradny przedsiębiorca stawia obiekt mobilny, który nie podlega pod prawo budowlane, bo zarabiać musi, a urzędnik mu nie pozwoli uchwałą o zagospodarowaniu przestrzennym aby sobie postawił normalny, murowany, porządny budynek, z którego nie zerwałoby dachu i nie zabiło potencjalnych turystów.

Budynek podlegający prawu budowlanemu, to taki, który na stałe jest połączony z gruntem. Ławy fundamentowe, albo słupki betonowe itp… Prawo budowlane ma gówno do obiektów mobilnych. Nawet zakładając, że ten nieszczęsny dach był “budynkiem”, to nie był połączony na stałe z gruntem.

I teraz Szanowni może zacząć się jazda… bo jestem przekonany, że podstawowym zarzutem, który zostanie postawiony Drzymale z Rusińskiego Wierchu, będzie kwestia, że ta mobilna wypożyczalnia nie przemieszczała się o kilka centymetrów po tej działce, jak onegdaj czynił to zapobiegliwie Michał Drzymała…

Dziś polskojęzyczni urzędnicy są o wiele bardziej bezwzględni, ale i bardziej relatywni niż prusaccy zaborcy za czasów Michała Drzymały.

Niewiele brakuje, aby gawiedź żądna krwi, z zapalonymi pochodniami i na kijach zatkniętymi złowróżbnymi paszczękami przeforsowała dla “zbrodniarzy”, którzy ośmielą się prowadzić działalność gospodarczą w mobilnych obiektach publiczną karę śmierci na szafocie postawionym w głównym centrum miejscowości…

Aż się boję wyjeżdżać kamperem z garażu… wszak, gdybym spędził w jednym miejscu za długo mógłbym podpaść niechybnie pod prawo budowlane… a czy to wiadomo kiedy głupi urzędnik żartuje?

Trybeus
https://www.ekspedyt.org/

Komentarzy 10 do “Mobilna samowola budowlana, czyli Drzymała już dziś nie przejdzie…”

 1. Sarmata said

  Jak się idzie „na wyciąg” przy wietrze w porywach ponad 130 m/s to tak się kończy.
  Ta buda nie wymagała żadnego pozwolenia na budowę.
  Przyczyną nieszczęścia jest głupota ludzi w tym i właściciela wyciągu który przy takim wietrze powinien być unieruchomiony.

 2. Maverick said

  Biurokratów należy karać za głupotę i wyrzucać z pracy jeżeli nie służą obywatelom. Ale przedewszystkim powinni ponosić odpowiedzialność finansową za swoją głupotę i działanie na szkodę obywateli.

 3. Wielka Kopa Tatry said

  Oczywiscie ze tak. Sami są sobie winni, że osmielili sie przebywać w pobliżu dziadowskiej, ledwo trzymajacej się kupy, wypożyczalni nart. No i oczywiscie winny jest tez sam wiatr 😉 Polska opiera się na wyzysku, dziadowych, smieciowych wynagrodzeniach i ogolnej bylejakosci, tumiwisizmowi, braku poszanowania dla zycia. Tacy to chrzescijanie na pokaz.Biznes, dutki najważniejszy. Przejrzałem was dziady oszukańcze.

 4. Wielka Kopa Tatry said

  To tak jakby kierowca ciężarówki zle zamocowal ciężki ładunek. Ladunek wypialbynsie z pasow w trakcie jazdy i zmiażdżył np. jadacy za nim samochod. Eina samochodu ze jechal za tirem?Brak odpowiedzialnisci i wyobraźni. To samo mogło sie zdazyc wszedzie nie tylko na wciągu. Trzeba myslec co sie robi. Tak zeby nie zagrazac innym. Ale Polacy widac tak lubia te bylejakosci, ze bronia jej jak niepodległości (ktorej zreszta nie maja:-)

 5. Bohdan said

  Info2 : auitor pisze nie na temat. Użycie TIRA dla celów uyteczności publicznej innej niz jego podstawowa wymaga innych uzgodnień i zezwoleń niż budowalane. Bez nich zastosowanie jego jak to zrobiono jest nielegalne. Ociężały umysłowo autor w następnym artykule zapragnie chyba dowieść że matka z córką – ofiary tego czyny napewno zyją a jak nie to ich wina.Podobnie starano się przekonac mnie w Koszalinie że te zagazowane 15 latki na ul Piłsudskiego zmarły w 50 % z wlasnego powodu -no bo „kto tam wie co te nastolaty wyczyniają!” A ten wybuch gazu z gazociągu rozwalonego koparką , ktory zabil cała rodzinę rozwalając jej dom?Te kilka przypadków w kraju jakie zaszły ostatnio świadczą dobitnie o konieczności lustracji odpowiedzialnych stanowisk za utrzymanie BHP dla ludności.\

  ——
  Wrzucił Pan do jednego worka zupełnie niepodobne przypadki i co?
  I psinco.
  Admin

 6. yattakaj said

  w tej krainie jest totalne bagno prawne konsekwentnie uprawiane od dziesiątek lat , kwestią poliszynela pozostaje czyimi ręcoma to wyrabiane jest, lans ważniejszy od zagrożenia .. jak zwykle ktoś zginął kogoś powieszą , nie szybko , może nawet do działu tematów zastepczych trafi 🙂

 7. Wielka Kopa Tatry said

  Bohdan.
  Albo będą pisać ” wiatr przewraca też solidniejsze konstrukcje, po co sie czepiac, wypadek i tyle” Czyli robmy prowizorke i pozniej obwiniajmy ofiary takiego działania, a tym ofiarom mozna zapobiec. Inny przykład na brak samokrytycyzmu, krzyczą zeby powycinac stojace blisko jezdni drzewa, bo gdyby drzewo nie stanęło mu na drodze, to kierowca by żył 😉 A jechać z odpowiednia prędkością do warunków to nie laska?Moze pojdziemy dalej i po wycieciu drzew, wprowadzimy zakaz budowania domów, bliżej niż 100 m od jezdni? , przecie moze jakis wariat jechać 180 i przywalic w dom i sie zabic, a tak to by żył.

  Szkoda ze z tego wozu Drzymaly nie oderwal sie element i nie zabił jakiegos wysoko postawionego okupanta pruskiego: -)

 8. Marucha said

  Ki chooy pchać się na wyciąg podczas orkanu?

  Przecież wtedy natura niszczy, co jej na drodze stoi. Nie tylko jakieś budy, ale i solidne domy, i lasy…
  Widziałem myszołowa, któremu wichura uszkodziła skrzydło. I co, pretensje do Pana Boga, że to była kiepska konstrukcja?

  Władze muszą znaleźć winnego, bo internetowe śmieciarze żądają krwi.

 9. JARNO said

  Styka jak malował w Krakowie ‚coś tam patriotycznego i pobożnego’ modlił się gorliwie aż się mu ukazał Dobry Bóg i mu powiedział>
  STYKA, ty mnie nie maluj pobożnie tylko DOBRZE.
  i niech ta opowiastka służy wszystkim postowiczom=patriotom: NIE POBOŻNIE>>DOBRZE.
  Na marginesie> Max Weber napisał ileśdziesiąt lat temu:
  ETYKA PROTESTANCKA I DUCH KAPITALIZAMU!!
  i nie słyszałem aby ktoś między Bugiem a Odrą napisał coś podobnego (1).

  A poza tym mówi o ETYCE>>a dla mnie to jest 10 przykazań+8 błogosławieństw do przestrzegania.
  .
  PS. Dla mnie ten cały przypadek z tą budką w Bukowinie
  to jak oczyszczalnia ścieków w Warszawie>>
  cecha generalna JAKOŚCI tego to kiedyś przed 1989 było Polską: może i biednie, na pewno niepobożnie ALE BYŁO!!!>
  MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG
  i jak myślisz jeden z drugim patriotą zjednoczeniowoprawicowy aka prawiczki,
  że modlitwą cokolwiek ZBUDUJESZ materialnego to se pisz, jedź do Bukowiny Tatrzańskiej, czy jako słoik do Warsiawy pracować w creative industry albo być ZAWODOWYM politykiem obojętnej maści-koloru.

 10. Jacek said

  Ta samowola polegała na tym że nie była zgłoszona. Przy zgłoszeniu nie ma kierownika budowy, nikt tej budowy też nie odbiera. Gdyby wypożyczalnia była postawiona zgodnie z prawem to i tak nic by to nie zmieniło. W takich przypadkach przypomina mi się Karen Blixen i jej „Pożegnanie z Afryką”. Nawet jak lew kogoś pożre to ktoś musi za to zapłacić. Ot taka murzyńskość urzędasów, nakręconych dodatkowo przez krwiożerczą tłuszczę.

  ——–
  Nie była postawiona. Nie była budowlą.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: